DE GROENTJES VAN HAARLEM'S DAGBLAD Bij Hoofdpijn 4" HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 23 FEBRUARI 1931 weer een jubileum bij de politie. J. PRONK JUBILEERT! JAN PRONK. Dezer dagen zal wederom een jubileum bij de Haarlemsche Politie gevierd worden. Dit maal is het de bekende verkeersagent J. Pronk, die Woensdag 25 Februari vijf-en- twintig jaar alhier in dienst is. Pronk, dien iedere Haarlemmer kent. be hoort tot t kleine troepje uitverkorenen onder de agenten dat het verkeer in goede banen helpt leiden. Het is een hoogst bescheiden man. zoodat het ons niet gemakkelijk viel. om hem te bewegen wat uit zijn loopbaan te vertellen. De a.s. jubilaris is op 1 Januari 1881 te Edam geboren en is dus thans vijftig jaar oud. Toen hij de school doorloopen had, kwam hij in het bakkersbedrijf van zijn vader al daar en bleef er ongeveer vier jaar. Als jon gen van 17 jaar ging hij naar Amsterdam, waar hij tot zijn 25ste jaar in ditzelfde be drijf werkzaam bleef. Daarna volgde zijn ver trek naar Haarlem. „Hoe kwam u op het denkbeeld om in po litiedienst te gaan?" vroegen we. „Dat zal ik u vertellen. Als bakker liep ik in Amsterdam dikwijls 's nachts op straat en maakte daar nogal eens wat mee. Het ge beurde vaak, dat de politie mijn hulp inriep. Zoo werd ik haast vanzelf naar het politievak getrokken. Ik heb er nooit spijt van ge had, al doen zich ook in dit vak wel eens tegenstellingen voor. Men wordt wel eens ge prezen als men actief is geweest bij iets wat gebeurd is, maar je hoort niets als je iets ergs heb weten te voorkomen, dus wan neer er niets gebeurd is. Daar zal ik u eens een voorbèeld van noemen. Op een dag het is nu al lang geleden viel een jongetje in het water van den Zijlsingel. Het. vroor dat het kraakte. Driemaal moest.ik duiken eer ik het kind te pakken had. Met mijn zware kaplaarzen aan, zwom ik er mee naar den kant, waar men mij zelf uit het water moest trekken. Dit alles werd gezien door inspecteur Van Tongeren, die aan den over kant woonde. Hij bracht er rapport van uit bij den Commissaris (dat was toen nog de heer Van Goor), met het gevolg, dat ik een gratificatie van een x'ij ksdaalder kreeg. Let wel, dat was in den goeden tijd, toen een rijksdaalder nog f 2.50 waard was. Toen was er dus wat gebeurd. Nu komt de tegen stelling. Ik was op een avond op surveillance in het Kenaupark; toen ik op de Zijhuizen kwam zag ik opeens een juffrouw op een verdachte wijze achter een boom staan. Ik hield ze natuurlijk in de gaten en liep haar richting uit. Zij kon mij niet hooren, want ik liep op gummi. Plotseling zie ik, dat ze haar hoed afzet, haar taschje open doet en gaat schrijven. Ik voelde natuurlijk, dat dit niet in orde was. Toen vloog ik naar de Ma- négebrug; juist toen ik daar was liep zij naar den waterkant en legde daar het briefje neer. Ik gaf een schreeuw, waarvan zij schrok. Daarna bracht ik haar naar het bureau aan de Smedestraat, waar bleek dat het een Haagsche juffrouw was, die zich hier van het leven had willen berooven. Ziet u, toen was er niets gebeurd waar het publiek iets van zag en toen hoorde ik óók niets! Maar toen werd er echter iets ergs voorkomen. In den mobilisatietijd moest ik met wijlen den agent Huybers eiken nacht in burgerkleeding surveilleeren. Ons werd opgedragen speciaal toezicht te houden in de Groendaalsteeg, waar zoo dikwijls meel van de R.-K. bakkerij .Arbeid Adelt" gesto len werd. Op een nacht, toen het aarde donker was, hoorden we iets verdachts in die steeg. Wij lieten ons languit op den grond tegen den muur vallen, zoodat wij niet ge zien konden worden. Er kwamen vier kerels, die geen erg ki ons hadden, vlak bij ons staan en beraamden met elkaar een nieuwen dief stal. Zij spraken af om een ladder te halen en gingen toen weg. Wij besloten in een slop in de nabijheid te gaan staan, ten einde ze op heeterdaad te betrappen. Daar stonden we opeens tegenover *n man. die geen schoe nen aan had en die onze aanwezigheid blijk baar had opgemerkt. Hij had een groot broodmes in de hand. Huybers riep hem toe: „handen op!" en bracht hem naar het bu reau. Ik bleef zoolang alleen in het slop ach ter. Huybers was echter nog geen vijf passen uit het slop of Lk hoorde liet bekende inbre kersfluitje, het bekende signaal als ze elkaar waarschuwen. Wc bleven tot aan het dag licht op onzen post, maar de mannen keer den niet terug. Ze waren natuurlijk door het fluitje gewaarschuwd. Maar dat ze weer had den willen stelen, stond vast. want de man, die door Huybers gearresteerd was, had den sleutel van dat pakhuis in zijn zak. Op een anderen nacht kwam er plotseling een be richt binnen, dat er inbrekers op een dak in INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL en ziek do">r gevatte koude, alsmede bij pijnen van ver tiei aard, zullen een van de hieronuer genoemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt's Hoofd pijn poeders Grieppoeders. - Verkoudheidspoeders. Kicspijnpoeders. Hoestpoeders. Maaj:p reders. Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Ver krijgbaar bij Uw drogist. de Gr. Houtstraat waren- Inspecteur Lenderink Huybers en ik gingen er op af. We zochten hooge en lage daken af en lieten ons langs goten zakken. Plotseling zag ik iemand op zijn hurken achter een schoorsteen zitten. Op een meter afstand van hem stond een koffer. Ik riep hem toe: „kom maar overeind en handen omhoog!" We brachten hem naar beneden, waarna hij opgeborgen werd. Na een uur vond ik nummer twee; die stond op een heel smal gootje. We riepen: „kom maar, jongen, 't geeft je nu toch niets meer!" „Dat verdik", schreeuwde hij terug, „als je me hebben wilt moet je me maar komen halen!" Dat werd dus 'n gevaarlijk werkje. Inspecteur Lenderink zei tegen me: „ik zal voorgaan en volg jij me dan met de revolver in je hand". Toen schreeuwde die kerel weer: „Ik zal je niks doen, maar je moet me ha len!" Enfin, we hebben hem tenslotte naar beneden en in het bureau gekregen". Zoo vertelde de heer Pronk op gemoedelijke wijze van zijn ervaringen. ..Soms heb ik er wel eens spijt van. dat ik niet alles in een boekje heb geschreven", zei hij, „want ik ben natuurlijk veel vergeten!" Zeventien jaar heeft hij gesurveilleerd. De laatste acht jaar is hij verkeersagent. „Daar houd lk van. maar tjonge-jonge, wat moet je je soms beheerschen, want je moet nog al eens wat onvriendelijks hooren. Sommige menschen denken, dat je ze om te plagen gelast even achter de lijn te stoppen. Ik had een heel goeden vriend, die me altijd bij m'n voornaam goeden dag zei. Maar omdat ik hem nu driemaal achter de lijn moest laten staan, om het verkeer van den anderen kant niet in gevaar te brengen, wil hij me niet meer zien. Kijk, dat zijn toch kinderachtige menschen. Soms zijn kleine kinderen ge hoorzamer, dan als heer gekleede autobe stuurders. Toen ik eens bij de Barteljoris- straat den bestuurder van een luxe-auto ge lastte meer naar rechts te gaan, meende hij zich te moeten wreken door rakelings langs mij heen te rijden en me bijna te overrijden. Voor een verkeersagent is het in Haarlem heel wat moeilijker dan in Amsterdam; daar is veel meer ruimte. Ook zijn er achterdoch tige menschen, die denken, dat we anderen bevoorrechten door hen vóór te laten gaan. Je kunt het moeilijk iedereen naar den zin maken Pronk gaat dus nu jubileeren. Die vreugde zal wel door velen gedeeld worden. Hij is bij zijn collega's- zeer gezien en één zijner supérieuren zei ons: „hij is in één woord een beste kerel 1" en de Commissaris vindt hem een uitstekende kracht bij de verkeerspolitie. Dit alles zal dus wel as. Woensdag tot uiting komen. Pronk woont Sparrenstraat 5, bij de Hoogerwoerd. RAADSVERGADERING Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woens= dag 25 Februari as., des namiddags te 1.30 uur. in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift A. J. Meijerink om eervoi ontslag als leeraar lichamelijke oefening school voor Ui.O. letter A. Idem mej. J. E. H. Boelhouwer, om eervol ontslag als onderwijzeres bij het Vervolg onderwijs. Idem mevr. D. E. MobachDroogendij-k om eervol ontslag als onderwijzeres Vervolgcursus No. 3. Idem A. Kingma, om eervol ontslag als on derwijzer O. L. school no. 42. 2. Balans, enz. 1929: a. Woningstichting „Ons Huis". b. Woningbouwvereenlging „St. Bavo". c. Coöp. Woningbouwvereeniging „Eigen Woning". 3. Kohier schoolgelden. Vervolgonderwijs, enz. cursus 19301931. 4. Aanvaarding van voor straat bestemden grond Kinderhuisstraat. 5. Uitneming uit het grondbedrijf. a gronden Emausiaan. b. perceel Prinsen Bolwerk no. 3. 6. Ruiling grond Frederikspark. 7. Vergoeding L. O. Wet 1920 bijzondere scholen: a. art. 100 (boven tallige onderwijzers) b. art. 101, le lid (kasten van instandhou ding). c. art. 101, 9e lid (vakonderwijs). d. art. 102 (vervolgonderwijs). 8. Voorschot en vergoeding L.O. Wet 1920 bijzondere scholen: a. artikel 101, le en 9e lid (kosten van in standhouding en vakonderwijs). b. artikel 102 (vervolgonderwijs). 9. Wijziging besluit garantstelling bouw RJC. Buitengewone School. 10. Stichting R.K. School voor L.O. aan de Rijnstraat. 11. Uitbreiding RJK. School Koningstraat 20. 12. Instelling Zaterdagavondmarkt in het noordelijk deel der gemeente. 13. Aanvulling loonregeling werklieden. 14. Verkoop grond: a. Pegasusstraat tP. C. Laan). b Wilgenstraat (N.V. bouw en expl. mij. .Lebeemo"). c. Obistraat (N. Vooges). d. Perseussiraat (H. W. Robin» e. Rechthuisstraat (M. J. Henneman en J v d. Veen). f. idem (J. Russ en J. BuijsL 15. Aankoop van grond achter perceel Ged. Oude Gracht 135. 16. Aankoop van grond Pieter Kiesstraat. voor straataanleg. 17. Aankoop grond: a. nabij Rijksstraatweg. b. nabij Westergracht ten Westen van de spoorbaan. c. Schalkwijkerweg. 18. Instelling rechtsvordering met betrek» king tot onteigening. a. perceelen^aan en nabij Kleine Houtweg en Kamperlaan. b. grond tusschen de Alc. en de R.K. be graafplaats aan den Schoterweg. 19. Onteigening: a. eenige perceelen Antoniestraat. b. gedeelte perceel Zljlweg nabij Pieter Kiesstraat. 20. Voorstel-Joosten inzake gebruik speel terrein Zomervaart met prae-advies Burge meester en Wethouders. 21. Bestrating enz. wegen ten Noorden van de Jan Gijzenvaart. 22. Voorschot enz. bouw 25 woningen Laurierstraat Woningbouwvereenlging bloe menhof". 23. Wijziging verordening van den Incasso benevens stortings- en ophaald enst. 24. Beroepsschrift B. W. Lindeboom weige ring vergunning verbouw perceel Wagenweg— Eindenhoutstraat. 25. Benoeming: a. lid Commissie van Toezicht Haarl. Orkest vereniging. b. leden hoofdstembureaux verkiezing leden gemeenteraad. c. leden vijf Commissien bot wering van schoolverzuim d. deskundige herschatting drankwetlokali teiten. e. vak-onderwijzer boekhouden O. L. O. LUITENANT-GENERAAL F. DE BAS f Men seint ons uit Den Haag: Zondagavond is alhier in den ouderdom van 90 jaar overleden de gep. luitenant-gene raal F. de Bas, oud-directeur van aet Krijgs geschiedkundig Archief. het speelterrein aan de zomervaart. B. EN W. ADVISEEREN DE VOORSTELLEN- JOOSTEN NIET_ AAN TE NEMEN. Zooals onze lezers weten heeft de heer J. Joosten in de raadsvergadering van 28 Januari eenige voorstellen ingediend betref fende het speelterreine aan de Zomervaart. B en W. schrijven in hun prae-advies aan den raad daarover: ,bct eerste voorstel beoogt den speeltuin na des namiddags 7 uur beschikbaar te stel len als gemeentelijk sportterrein- Het tweede voorstel bedoelt het gebruik van dien speel tuin na des namiddags 7 uur voor verschil lende vereeniglngen te gelijk open te stellen. Wat het eerste voorstel betreft, staan wij in het algemeen op het standpunt, dat een ter rein voor sportdoeleinden in gebruik, be hoort te worden gebracht onder de regeling en de tarieven, welke voor de gemeentelijke sportterreinen gelden. Gelet echter op de ge steldheid en de inrichting van het terrein aan de Zomervaart, zou het uitgeven als sport terrein bijzondere kosten met zich medebren gen en ook korten voor bewaking vorderen. In deze omstandigheden komt het ons niet gewenscht voor. gezien ook de weinige baten, die bij gebruik alleen des avonds het terrein aan de Zomervaart zouden opleveren, op het eerste voorstel in te gaan. Omtrent beide voorstellen heeft ons Colle- ee een nadere bespreking gehad met de Speeltuinvereniging „Het Oorterkwartier". In die bespreking bracht het Bestuur van .Het Oosterkwartier" de wenschelijkheld naar voren van de handhaving der nu ont worpen overeenkomst teneinde het werk der vereniging tot algeheele ontplooiing te kun nen brengen, daarbij tevens in het licht stel lende het tijdelijk karakter van die overeen komst. Met genoemd bestuur zijn wij van oordeel, dat de onderhavige overeenkomst inderdaad een tijdelijk karakter heeft." Het komt aan B. en W. daarom wensche- lijk voor het gebruik van den speeltuin aan de Zomervaart tijdelijk aan „Het Ooster kwartier te te staan, op den voet van de be treffende ontwerp-overeenkomst. Zij stellen derhalve voor op bedoelde voor stellen van den heer Joosten niet in te gaan. het gemefntfmjk grond bedrijf. BELANGRIJKE AANKOOPEN. B. en W. stellen voor om voor het grond bedrijf aan te koopen: 63120 M2. grond nabij de Westergracht, ten W. van de spoorbaan, voor f 144.733.50. 22040 M2 grond nabij den Rijksstraatweg, voor 58.864. Voorts hebben B. n W. op een veiling 87400 M2. grond aan den Schalkwij kerweg laten koopen voor 100.500. Z B. en W. stellen voor den grond aan het Prinsenbolwerk waarop de school voor bui tengewoon onderwijs gebeurd is, uit het grondbedrijf te nemen. BLOEMENDAAL JAARVERGADER^'G BLOEMEND A AL'S BLOEI". De Jaarvergadering van de vereeniging ..Bloemendaal's Bloei", gisteravond in Hotel „Van Ouds het Raadhuis" te Overveen ge houden, mocht zich in een meer dan gewoon bezoek verheugen, hetgeen verklaard kan worden uit het feit dat 't. 25-jarig jubileum van de vereeniging in zicht is. In zijn openingswoord begon de voorzitter met een terugblik te geven op de afgelooper. 25 jaar. We mogen nog. ging spr. vervolgens ver der. 3 van de oude voortrekkers ln ons mid den zien, n.l. dr. van Beusekom- dr. Born- water en den heer Rijnierse. Zij zijn van de oprichting af lid van de vereeniging. Dr. Bornwater is sinds 17 April 1917 vice voorzit ter. Veel heeft hij voor de vereeniging ge daan en hij verdient daarvoor een woord van hulde. Spreker merkte voorts op, dat het belang van vereenigingen als B. B. zoo slecht door de ingezetenen wordt ingezien: dat ze aan de vereeniging hun steun onthouden, die deze zoo noodig heeft terwille van henzelf De 160 leden, die B. B. telt, leggen een droef eetuigenis af van het slecht begrepen eigen belang der ingezetenen. Spr. hoopte dan oov dat deze vergadering een aansporing mocht zijn voor bestuur en leden om de ingezetenen op te wekken zich bij B. B. aan te sluiten. Na de lange openingsrede werden de inge komen stukken behandeld. De muziekve-- eeniging Sursum verzocht wederom een sub sidie te mogen ontvangen. Eveneens werd „steun" gevraagd door de Ver. tot ver fraaiing van Haarlem en omstreken. 'c Jaarverslag en het financieel verslag werden daarna goedgekeurd. Tot leden van de kascommissie 1930 wer den herbnoemd de heeren S. P. Rijnierse, A. J. Stoel en J. van Marken. De aftredende bestuursleden J. Th. Born water, W. F. G. Kankbaar en C. J. Bruyn werden bij acclamatie herkozen. De ingediende begrooting van den pen ningmeester werd goedgekeurd. Alvorens de rondvraag te openen deelde de voorzitter mede. dat. 't bestuur heeft afge zien van een groot opgezet Jubileumfeest. Zondag 2 Maart is de jubileumdag. Beslo ten is op 21 Maart een feestavond tc houden Echter zal een en ander op bescheiden wijze gebeuren. Bij de rondvraag hield mr. P. Tideman een lange, geestige rede, waarin hij een pleidooi hield voor hét idee ..dorpsherstel". in de be- teekenis van: herstel van de oude. pr ttt?e gemoedelijke omgang tusschen de verschil lende gemeen te bewoners. Om dit te verwe zcnlljken bepleitte spr. de wenschelijkheld van het stichten van een dorpscentrum, zoo als dat Indertijd door hem en eenige anctere heeren is gepropageerd. In dat dorp'^n'rum zal dan moeten verrijzen een groot, flink In gericht vereen'e'ngsgebouw. De heer C. W. de Visser, eveneens voor stander van zoo'n „ecntraal punt", wilde he' bestuur van B. B in overweging geven, te trachten uit 't volk een beweging te doen groeien om tot een dusdanig centrum, ge combineerd met een sportpark, volkspark verenigingsgebouw enz. tc geraken. Hierna sluiting. DE ZAKELIJKE BEDRIJFSBELASTING TE ALMELO. In antwoord op het dringend telegram van de drie samenwerkende textielorganisatles, om naar aanleiding van de komende aige- meene loonsverlaging van 1 pet. van de ar beiders, werkzaam op de bedrijven, aangeslo ten bij de Fabrikantenvereeniglng, een con ferentie toe te staan, hebben de werkgevers te Almelo geantwoord thans wel bereid te zijn tot een bespreking.Deze zalDinsdag a.s. plaats hebben. Namens de raadsfractie van den Vrijheidsbond is een voorstel ingediend, waarin den raad verzocht wordt tot afschaf fing van de zakelijke bedrijfsbelasting te besluiten, in verband met eventueele ern stige conflicten. INGEZONDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stelt do Ke- lactle zloh nlot verantwoordelijk. an Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niot te ruggegeven. vóór volkenbond en wereld-vrede- Vrienden! .Veertien 'achttien. Vler-Jaren Van Vrééselijken strijd, Vroeg; Véértlg millioen: Vermóórd, VermLst, en. Verminkte menschen. Vrienden. Vindt gij dat niet VrééselUlc? Voorwaarts I Volgt dan den Vreedzamen weg En; Vecht Voor: Vrede, Volkerenbond, Vrijheid, Veiligheid, en. Vriendschap. Vraagt, lidmaatschap Van een Vredesbeweging! Vele Vredes-groeten - Van een Vriend. Verlangend naar: „Véél nieuws Van het Vredes- front". TIJDSCHRIFTEN. De Trekker. Wij ontvingen het eerste nummer van een tijdschriftje, uitgegeven door de Neder'.and- sche Jeugdherbergcentrale en genaamd .De Trekker". Het blaadje, dat maandelijks ver schijnen zal ziet er met een geteekend om slag zoo aantrekkelijk uit als men van een door Jeugdig leven bezielde organisatie als deze kan verwachten. Het bevat tal van voor het jeugdherbergwezen en voor het „Wan» dern" belangrijke gegevens. KWARTJES-ADVERTENT1ÊN VAN VRAAG EN AANBOD PRIJS 1-4 REGELS I 0.2S IEDERE REGEL MEER 10 CENTS UITSLUITEND i C0NIANT Bezorging der Brieven geschiedt kosteloos per bestel-auto Vraag Personeel MEISJE voor das en nacht voorzien van prima getuigen, ge- vraasd per 1 April, in klein go- zin, gewend zelfst&ndis alle huis boudelljke werkzaamheden tc verrichten en goed kunnende ko ken. Salaris 30 per maand. Br. G 9147 bur. van dit blad. NET MEISJE gevraagd als hulp in de huishouding, van S13 uur Zondags vrij. Ramplaan 79, Overveen. DAGMEISJE. Flink dagmeisje gevraagd. van 8.30 tot 4 uur Zondags *vrij. Tetterodestraat 88 NET DAGMEISJE gevr.. v. 8—3 Zondags vrij. Loon 5. Hodu- straat 32 b. d. Kleverlaan NETTE WERKSTER gevruagd voor 2 dagon per week van 85 uur. Ramplaan 79. Overveen. Govr. FIJNK MEISJE, 8—4 u. en waschvrouw Dinsd. 9—12 uur Wouwermanstraat S3. Gevr. een ONGEH. WERKSTER voor 4 dagen p. w„ van mond get. voorz. Br. G 9135 bur. van dit blad. Terst. govr. NET MEISJE v. d. en n.. v. g. g. v. Goed kunn. wer ken en koken. Adres mevrouw SCHRAA. Lanckhorstlaan 115, b. d. Heerenweg. Heemstede. Gevraagd NET MEISJE voor halve dagen, in gezin z. k. Zon dags vrij. Iepenlaan 21 (Kln- heimpork) Bloemendaal. Gevraagd In kloin g ezin voor 1 Maart of later NET IIOLL. MEISJE, v. d. en n.. goed kun nende werken, van goede getui gen voorzien. Heemstede, Val kenburgerlaan 19. Gevraagd bekwame NAAISTERS aankomende en leerlingen. Mai- son Van Olrschot, Ged. Oude gracht 11. FL. HALFWAS BEHANGER ge vraagd. zelfst. kunn. werken. M. H. Hoinsbergen, Oosterstraat 63 Aanm. tusschen half 8 en 10 u. Aanbod Personeel 2 N. FRIESCHE MEISJES z. b. liefst samen. Indionettr. 15 A. of begin MeL Br. G 9164 bur. v. d. blad. JONGEDAME bek. m. verpl biedt zich aan voor gezelsch. en 1. bulsh. bezlgh., bij dame of goz z. k. voor eenige dagon p. weok Br. G 9139 bur. van dit blad. NET MEISJE b. z. a. als work ster, liefst do heelo weck, of dag dienstbode, v. g. g. v. Br. G 913S bur. van dit blad. COSTUUMNAAISTER biedt zich aan 2.50 per dag. Br. G 9124 bur. van dit blad. NET MEISJE biedt zich aan v. d. en n.. goed kunnende werken G 9144 bur. van dit blad. B. z. a. nette ongehuwde WERK* STER voor Dinsd., Dondenl. cn Zaterd. ochtend v. 9 tot 1 uur Br. G 9153 bur. van dit blad. Jongm. neemt dlv. TYl'EWERK aan ln alle talen. Br. G 9137 bur van dit blad. TIMMERMANSK N ECHT bied t zich aan voor alle voorkomende werkzaamheden Br. G 9166 bu reau van dit blad. DIVERSEN Gevraagd en aangeboden TENNISSEN. 3 dames en 2 hoe ren. allen geoefend, zoeken aan sluiting bij beschaafde tennis club. Zondags spelend. Br. G 9157 bur. van dit blad. Nette jongen ong. 19 Jaar, zoek' NETTE VRIEND, zelfde looft Br. G 9158 bur. van dit blad. Net meisje zoent een VRIENDIN om gez. mee om te gaan. 't Liefs omtrek Heemstede. Leeftijd 18— 20 Jaar. Br. G 9125 bur. v.d. blad Te huur gevraagd 25 BELOONING aan dongene dio mij aan een not vrij huis ka» holpen. omtrek Nagtzaamploln 7.50 niet to boven g. Pr. G 9159 bur. van dit blad. Ruimte voor SCHOENMAKERS- W ER KPLAATS in to richten liefst centrum stud govraagd. Br mot prijs G 9141 bur. v. d. blad Dame viaagt GESTOFF. of ON- GEM. ETAGE (aan tramlijn ge legen) met keuken en W.C. Br met prljsopg. G 9140 bur. v.d. bl Gevraagd ONGEM. KAM. vo< r dame op leeftijd.' met of z. pens omtrek Socndaplein. Br. met pr O 9173 bur. van dit blad. Echtpaar zonder kinderen (ge penslonneerd) zoekt tegen Maar April VRIJ HUISJE, huurprijs 67 per weck. Br. G 912 bur. van dit blad. GEM. ZIT-SLAAPK. gevraagd met pension a 6065 per maand, niet 11. N. Br. G 0127 bur. van dit blad. Bosch. Jongedame zoekt GEM. ZIT-SLAAP li AM ER (T.JE) 2.60 Centrum etad. Br. O 9126 bur. van dit blad. Te huur aangeboden Te huur aangeboden een nette FKISSCHE SLAAPKAMER, Schagchelstraat 41 rood. B. z. a. v. d. en n. NET MEISJE tegen 15 Mrt. of 1 April, v. g. g v„ zelfst kunn. w. en eenv. k liefst b. J. menschen. Br. G 915: bur. van dit blad. B. z. o. een heldere WERKSTEI v. M„ D., van kwart over 9 tot kwart over 3 a 1.75 per dag Br. G 0150 bur. van dit blad. NETTE JONGE WERKSTER I vr. beleefd werkh. voor heelo d.. liefst Haarlem Nrd. Adres Ac.»- i ciastraat 9 (II. Nrd.) GEM. ZIT-SLAAPK. to huur. ev ook zit- en slaapk. met str. wate: bij bcsch. fam.. met of z. pens Br. G 9161 bur. van dit blad. Te huur VRIJ UKNEDEVTH met tuin. Schouwtjeslaan no 7 Kost en Inwonino Gevraagd door netton jonger een net en gezellig KOSTHUIS mol vrije slaapkamer, omtr. Am nt»-rdamscho buurt. Br. O 916: bur. van dit blud. KOST EN INWONING nangeb. voor 1 of 3 personen, met vrij slaapk. en gez. huiselijk vorkoor. 10 p. w. Radio aanwozig. Adr. Bilderdljkstraat I rood. Te koop gevraagd Te koop gevraagd 3 BE LAS TING PLAATJES. Harmenjans- straat no. 22, Haarlem. Gevr. voor zlekok. een GUMMI LIGKING en ondersteek, belde ln goeden staat. Br. G 9163 bur. van dit blad. SCHOENM A K F.RSN AAIMACHI- NE te koop govraagd. Br. m. prijs en merk G 9143 bur. van dit blad. Te koop aangeboden MUZIEK. De symphoniefn van Gustav Mnltlor (4 «juatre mains, Universal Ed.) to koop aangebo- don voor do helft van den win kelprijs. Tlmorstraat 141. CARTONSCIIAAR voor boekbin ders ter ovorn. aangeb. To bcvr.: Kennemerstraat 1. Te koop aangeb. een SALON- PAT1I6FOON met 40 pl.. wegens plaatsgebrek bij A. ROEST. Zd. Brouwersstraat 12. Te koop SPREKENDE PAPE GAAI met kool voor 35. Br. O 9165 bur. van dit blad. To koop BUITEN VOLIèRB U-ngto 2 M., br. 1 M.. hoog 1.80 M. Rondom glas. Klaar In elkan der gezet te worden. Tc bcvrugen Zonnebloemstraat 61. AMAZONE PAPEGAAI m kool tc koop 25. Br. no. G 9167 Bij kantoor Kennomorlaan 41, lJmuiden. Te koop REUZE TREKHOND «r. g. k. en beste handwagen. An- thonlestraat 58 rd. Te koop JONG KEESHOND JE, 9 mnd, en een weegschaal met gewichten. Anthonlestraat 53 rd. SALON-AMEUBLEMENT 150 to koop. 2 crapauda, 4 stoelen, thcokast, tafel en spiegel, z. g. a. n.. gekost 350 voor 150 (ook afzondorlUk) Pijnboomstraat 88, na 7 uur. To koop TONS FORD VRACHTW., geh. oleutr„ n. b_. z. g«br.. open laadb. m. kisten, ge schikt v. vlseh of fruit 140, Laan v. Rozenburg 33. Heemst. To koop aangeboden een GITAAR met kist. Adres Bccls- laan 20 bij Blauwe Brug. TE KOOP: MORRIS COWLEY Sedan 2 deur* 475. Brcdcrodelaan 9 B. Bloemendaal. Tol. 22580. 'I.-COSTUUM (gedr.l hl visch •raat. maat 5« f 3 50. Kop lam u kap 1.50. Bent»eld*weg 3. Jcntveld ..Ovtrwcld»". VLKE-SCITKXIJMACTfTNE alB nieuw hlliijk te koop. Buys, Am- sterdamstruat 3. Te koop 2 B.VL-MAfcQUéPAKJKS Brcestraat 14, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7