f 1 STATEN-GENERAAL. VOOR tliVEBChll® AANKOMENDE MAGAZIJNBEDIENDE TEHUIS p'KG' HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAC 25 FEBRUARI 1931 TWEEDE KAMER 24 Februari. De Indische begrooting. Drie woordvoerders van groote par tijen spreken over de financiën, het nationalisme en de zaalt- Soekarno. Er zit niet veel variatie in de onderwerpen, die bij de Indische begrooting;behandeling ter sprake komen. Evenals Vrijdag de lieeren Cramer, van Boetzelaer en van Kempen, spraken vandaag de heeren Feber, Colijn en Joekes over de financiën van Nederlandsch- Indië; over het nationalisme en over de zaak- Boe kar no. Met deze zes heeren hebben de groote par tijen het woord gevoerd. Wanneer we nu morgen nog communist de Visser hebben aangehoord, dan zal de eerste groep sprekers wel voorbij gemarcheerd zijn. Misschien dat er nog enkele tussohenkomende woordvoerders op het spreekgestoelte verschijnen, maar deze zullen wel voornamelijk secundaire onder werpen behandelen zooals vandaag de heer Ter Laan een drietal ambtenaarskwes ties ter sprake bracht, een drietal vraeen stelde (o.a. waarom de tijd als reserve-offi cier in de mobilisatie bij het leger doorge bracht. niet meetelt bij de bepaling van het pensioen der Indische ambtenaren vra gen. die we in het antwoord des ministers weerzien. Morgen zal dus in ieder geval minister De Graaft aan het woord komen zij 't mis schien om zijn rede slechts aan te vangen. Wie daarbij niet aanwezig zal zijn en ook niet bij het verdere debat, dat is Dr. Colijn, die morgen met een regeeringsopdracht naar het buitenland moet vertrekken. Vandaag dus de heeren Feber, Colijn en Joekes. De beide eerste woordvoerders waren ta melijk gelijk gezind, gelijk gestemd ook in hun critiek op den heer Cramer. En, zegt de heer Feber de dingen steeds wel omschreven, de heer Colijn zegt de dingen onbewimpeld een vriend van halve uitdrukkingen is hij niet. De heer Feber is geen vriend van een alge-' heele herziening van de Indische Staatsrege ling op dit oogenblik daarvoor is er z.i. te veel spanning. Van „liquidatie" wil de heer Feber niet weten. Hij en Dr. Colijn laakten 't in den heer Cramer, dat deze daarop aangedrongen had, voor de toekomst en niet voor direct. Wanneer aldus de heer Feber de s.d. specialiteit meent, dat met liquidatie, als ge volg daarvan de loonen hier te lande geen invloed meer zullen ondergaan van het lage loonpeil In Tndië (wat intusschen de heer Feber niet met hem eens was), wanneer hij meent dat synthese tusschen de cultuur van het Westen en het Oosten niet bereikbaar Is, dan moet hij nu reeds, oogenblikkelijk vragen: „los van Holland". En waar dp heer Cramer gewezen had op het voorbeeld van MacDonald voor Indië, daar zei Ir. Feber, dat wat Macdonald nu deed in Britsch-Indië door Nederland al jaren in: practijk wordt ge bracht. Hierbij aansluitend was het verwijt van Dr. Colijn, dat de heer Cramer gesproken had van uitbuiting en onderdrukking der Indische volken, terwijl aldus Dr. Colijn ieder, dus ook de heer Cramer, die zoo lang in Indië was. weet, dat daarvan geen sprake is. Ons land kan aan anderen ten voorbeeld zijn herhaalde Dr. Colijn nog eens, met een beroep op recente uitingen van vreemde lingen. Zou het Nederlandsche gezag wegvallen, dan zou volgens Ir. Feber en Dr. Colijn in Indië de chaos oogenblikkelijk aanwezig zijn. Het Nederlandsche gezag dus het is reeds zoo dikwijls door beide heeren in de Kamer en daarbuiten betoogd is het ce ment, dat. Indië bijeenhoudt. Dat gezag wilden beide heeren hooggehou den zien door de gezagdragers. En nu had zoowel de r.k., als de a.r. Indische specialiteit in den laatsten tijd slapheid meermalen waargenomen, een mentaliteit b'j den Gou verneur-generaal alsof het gezag bezig is aan zich zelf te twijfelen. Dat vonden zij zeer ver keerd: hun critiek op den Gouverneur-Gene raal was niet malsch. Vooral niet, waar het ging om het geval- Kiewit de Jonge, dat we in het nummer van Zaterd 'n groote trekken teekenden. Niet alleen 1. irden zij de houding van dien re- geerlngsgemachtigde voor algemeene zaken af ook de heer Joekes meende, dat deze hooge ambtenaar wat beheerschter had moeten optreden in de rechtzaal van Ban doeng zij keurden meer nog af de open bare mededeeling, waarmee <le G.-G. het weer-optreden van den heer Kiewit de Jonge had doen vergezellen. De heer Colijn sprak zelfs van een ambtelijke incorrecte en ontoe laatbare handeling. Waarom niet. zonder ostentatie den heer Kiewiet de Jonge weer doen optreden? Mr. Joekes zag de kwestie anders. Hij acht te het al of niet aanblijven van den regee- ringsgemachtigde voor algemeene zaken een kwestie volkomen ter beoordeeling van den G.G.. De minister heeft dat trouwens in de Memorie van Antwoord op zijn begrooting met evenzooveel woorden ook betoogd. Wel nu dan had minister de Graaff zich vol gens den heer Joekes van elke oordeelvelling in de stukken moeten onthouden. Ambtelijk ontoelaatbaar" zei Dr- Colijn. En toch adviseerde hij den minister maar, er verder over t-e zwijgen. Dat lijkt ons in ieder geval het beste. Want zou de minister het met Dr. Colijn eens zijn, dan is er een confhct tus schen hem en den G. G. En men doet maar beter, wanneer 't in 't lands be'ang niet hoog noodig is, geen conflicten in het leven te roe pen, vlak voor het aftreden van den G. Ongelijk stemmen is voor den bewindsman ook moeilijk, nu het niet gaat om zijn persoon lijk prestige alleen, maar om dat van het Ne- aerlandsch gezag. Het proces-Soekarno voerden de heeren Feber en Colijn niet aan. nu nog niet in hoogste instantie recht is gesoroken. De heer Joekes deed dat ook niet. Hij laakte 't we', dat het proces niet oogenb'ikkelijk naar het hoogte Indische rechtscollege is verzonden geworden, wijl het daar meer direct thu'.s hoorde, omdat de vraag ter sprake ge'-racht kon worden en ook gebracht is. of de Part-ai Nasional Indonesia !s een vereenlging in strijd met de opbenbare orde. De sprekers van gisteren waren 't er over eens, dat de innerlijk financieele toes'and van Indië kerngezond is, dat alleen een vcor- zichtige financieele politiek mo?t gevoerd gorden om de bogi ootir ^indjes bij elkaar tc brengen. Al wil de heer Colijn die taak laten waar ze hoort, n.l. bij den Indischen begroo- lings. wetgever, toch gaf hij enkele richtingen aan. Wilden de heeren Colijn en Feber de eindjes door bezuiniging tot elkaar brengen, door besparing allereerst de laats:e was echter geen tegenstander van de heffing eener tot nu toe in Indië afwezige vermogensbe lasting de heer Joekes gevoelde meer voor het inschakelen van eemge nieuwe belastin gen naast een gematigde besparing, niet een „besparing a la Fock". Hij bepleitte ook de in stelling van een vermogensbelas ing, van een progessieve vennootschapsbelasting en van een uitvoerrecht op aardolie. Nu tegen de middelste was Dr. colijn reeds opgekomen: op het oogenblik moet men de cultures niet zwaarder belasten dan strikt noodzakelijk is. wil men de leiders niet hinderen om schep pend werk te doen, zei hij. De heeren Colijn en Feber wilden evenmin als de regeering vitale belangen aantas en. Het gaat er slechts om, wat vitale belangen 2ijn. Wanneer eens voor eenigen tijd den b->uw van irrigatie-werken zou worden uitgescha keld dan konden zij dat geen aantasten van vitale belangen noemen. Aantasten van vitale belangen was: Indië voor goed de gelegen heid van verdere ontwikkeling afsnijden door bepaalde maatregelen. Waarop de heeren Feber en Colijn gelijke lijk aandrongen, dat was op het maken van reserves. Waardoor eenerzijds in tijden van dalende conjunctuur en de Indische finan ciën zijn nauw verbonden met den loop der cultures gelden aanwezig zijn om de disp- ten bij te vullen en waardoor andererzijds de mogelijkheid wordt weggenomen van met al te milde hand rondstrooien van nieuwe din gen. Moet dan worden ingegrepen na dien milden tijd, dan is immers alle gelegenheid daar voor demagogen, en voor kamerleden als de heer Cramer zei Dr. Colijn om onrust te brengen. M. a. w. Dr. Colijn verklaarde in te stem men met wat de heer van Kempen Vrijdag noemde: een nivelleeringspolitiek. Di-. Colijn klaagde er over, dat de bestuurs herziening voor de buitengewesten door een slakkengang wordt gekenmerkt: men weet dat Dr.. Colijn de onderscheidene eilanden van Java wil, laten we zeggen, abstrakkeeren in de bestuursvoering. Mr. Joekes sprak een zeer waardeerbaar woord van leedwezen voor de slach offers van de Merapi-uitbarsting en een woord van hul de voor allen, die meegeholpen hebben het leed der bevolking te verzachten. Hij sprak voorts over de nationalistische beweging wier rechtmatigheid de regeering erkent waarschuwt de regeering daarb-j voorzichtig te zijn, niet al te afwerend te staan tegenover nieuwe stroomingen. Omdat 't ae regeering anders wel eens zou kunnen vergaan als de regeering van Britsch-Indië; welke eerst Ghandi in de gevangenis zette, om hem nu op het paleis van den onderko ning, met alle honneurs en égards te ontvan gen en hem daar de hand te drukken. INTIMUS. RIJWIELDIEFSTAL Bij de politie is aangifte gedaan van dief stal van twee rijwielen, resp. uit de Rijpstraat en de Dr. Leydsstiaat. TOONEELVER. -HERMAN HEIJERMANS" De Haarl. Tooneelvereeniging „Herman Heijermans" geeft op Zaterdag 28 Februari des avonds te 8 uur een intiemen avond in de bovenzaal van het Gem. Concertgebouw. Op het programma staat de opvoering van een tooneelstukje en het optreden van een humorist, terwijl een bal met attracties het feest zal besluiten. Op 14 Mei a.s. voert deze tooneelvereeni ging in den Schouwburg Jansweg op „Gebr. Kalkoen" van Van Nielen. In Juli zal een boottocht worden georganiseerd. Voorts is van den Bond van Arbeiders Tooneelver- eenigingen in Nederland bericht on .-vangen, dat begin Maart in een hoofdbestuursverga dering de toelating van de tooneelvereeni ging besproken zal worden. VROUWENGROEP VAN DEN VRIJHEIDSBOND. JAARVERGADERING. Maandagmiddag 23 Februari hield de Vrouwengroep in de Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond, afdeeling Haarlem, hare jaarvergadering. De voorzitster, mevr. C. S. de VeerBlok Wybrandi, opende deze bijeenkomst met een opwekkingswoord voor de a.s. verkie zing voor de Provinciale Staten, waarna de waarnemende secretaresse mej. C. de Boer de notulen en het jaarverslag voorlas. Hier uit bleek, dat het ledental was toegenomen, dat verschillende lezingen waren gehouden en dat de belangstelling voor den studie kring steeds toeneemt. Daarna werden voor gelezen de verslagen van de gedelegeerden naar de algemeene jaarlij ksche vergadering van de Vrouwengroep, te Haarlem gehou den in 1930 en te Meppel in 1931 en het fi nancieele verslag van de penningmeeste- resse dat met een batig saldo sloot. Nadat de presidente den dames dank had gebracht voor hare verslagen en de penningmeeste- resse mevr. C. Dokkum, voor haar nauwkeu rig beheer, werd overgegaan tot de verkie zing van twee bestuursleden in de plaats van de dames E. van DamCohen en M. WentholtTideman. Bij acclamatie werden gekozen de dames M. HuizengaCleveringa en M. C. Reitsmav. d. Berg. De presidente sprak de aftredende dames toe met woor den van groote waardeering en hartelijken dank voor alles wat zij voor den Vrouwen groep hadden gedaan, waarna mevr. van Dam de presidente dankte. Na de pauze sprak mevr. Gravin van Heerdt tot Eversberg over de Volkenbonds gedachte op de haar eigen enthousiaste wijze. Zij sprak den wensch uit. dat reeds bij de jonge kinderen in de laagste klassen het geschiedenis-onderwijs zóó zal worden ingericht, dat zij vertrouwd worden met d:- gedachte dat Recht gaat boven Macht-, dat Samenwerking gaat boven Strijd. Door ge- schriftjes en brochures, door het 18 Mei blaadje en door aardige kleine lantaarn plaatjes werd het gesprokene toegelicht. Met een woord van warmen dank aan de spreekster werd de vergadering door de pre sidente gesloten. JUBILEA. MUZIEK. Don-Kozakken Koor. We hebben het Don-Kozakkenkoor vroeger al eens in den Stadsschouwburg gehoord en de vele eigenschappen bewonderd die dit ensemble tot een der meest beroemde van de vele uitmuntende Russische koren hebben ge maakt. Thans, in de gemeentelijke Concert zaal kwamen die eigenschappen als in een nieuw licht, lag de vergelijking met- die onzer inheemsche mannenkoren nog meer voor de hand. En onze bewondering voor het Kozak- kenkoor Ls er niet minder door geworden. Men weet haast niet, waarover men zich het meest verbazen moet: over het enorme ge- iuidsvolume dat deze dertig kunnen ontwik- kelen, over de verscheidenheid hunner kracht. I die ook het teerste pianissimo toelaat, over de ijzeren tucht, over de zekerheid van hun geheugen of over de zuiverheid der intonaties. Wat het geluidsvolume aangaat: indien onze J twee meest roemruchte mannenzangvereeni- gingen in vriendschappelijken samenzang op het podium vereenigd waren, zouden ze met hun drie- a vierhonderd nauwelijks een ge luidskracht kunnen produceeren als deze der tig Russen, wier stemmen de trommelvliezen bijwijlen onhustend deden trillen. Hun dynamische schakeeringen grenzen aan het ongelooflijke en zelfs in het nauw hoor bare pianissimo blijven toonshoogte en in tensiteit volkomen standvastig. Reeds in hun eerste nummer openbaarden zich deze eigenschappen op de meest bewon derenswaardige wijze: het Credo, als een. ge weldige geloofsbekentenis door de bassen ge zongen bij een achtergrond van serafijnen- stemmen. die uit de verten van een onmete lijke kathedraal schenen te komen. In het tweede nummer, de Treurmis. vielen 't zachte begin en de mooie „bouche fermée" te con- stateeren, in de Eerste Psalm Davids de prachtbassen. in het vierde net toe- en afne men in de hooge falsetten die tot fis stegen. Dit laatste nummer van Boriniansky wat zoet. tegenover ae oerkracht der vorige ker kelijke zangen, werd herhaald. In het volgen de verbaasde het enorme geluidsvolumen. We zouden zoo kunnen voortgaan- De ker kelijke gezangen brachten wel het al"er- mooiste van den avond; in de wereldlijke werd ook veel karakteristieks gegeven. Het bekende lied der Wolga-slecpers ontbrak na tuurlijk niet, de „Rote Sarafan" evenmin, het laatste werd geblseerd, het eerste was dyna misch verbluffend. In het. „Reigenlled" werd de snelheid tot het duizelingwekkende opge voerd. In het „Wolgalied" was de klank haast die van een orkest. Aan het einde traden de traditioneele dansers op. De dirigent Serge Jaroff beheerscht zijn mannen met een uit de zaal nauw zichtbaar gebaar. In dit opzicht kunnen misschien sommige onzer mannenkoordirigenten met hun wijd-uithalende gebaren nog wel wat leer en. In enkele andere opzichten misschien ook K. DE JONG. Op 15 Maart a.s. hoopt de heer J. de Jong, smidsknecht bij de firma J. H, Schous, Oude Groenmarkt 16, den dag te herdenken, waar op hij 50 jaar geleden, als 13-jarige bij ge noemde firma in dienst trad. DOOPSGEZIND ZANGKOOR. Onder leiding van den heer Jac. Zwaan zal door het Doopsgezind Zangkoor op Zon dag 1 Maart een kerkconcer-, worden gege ven in het kerkgebouw van de Vereenigde Doopsgezinde Gemeente. Als solisten zullen aan deze uitvoering hun medewerking vereenen de heeren Jacob Bijster, orgel, Mart. J. Lürsen, fluit en klavier en Jac. Zwaan, klavier. Vereenigings-Drukwerk Handels-Drukwerk Familie-Drukwerk Massa-oplagen Periodieken DRUKKERIJ LOURENS COSTER HAARLEM Uitsluitend goed verzorgd drukwerk Op den tijd dien wij beloven Tegen billijkeprijzen SPORT EN SPEL VOETBAL GEDENKBOEK R. C. II. Ter gelegenheid van het twintigjarig be staan van de Racing Club „Haarlem" ont vingen wij een fraai gedenkboek, „vriend schappelijk opgedragen aan alle vrouwen en verloofden onzer vereenigingsleden, die zich veel eenzaamheid hebben getroost en ont spanning ontzegden ter wille onzer geliefde Racing C'.ub". Het boek is op zwaar kunstdrukpapier ge drukt en ziet er typografisch uitstekend ver zorgd uit.. De redactie van „Ons Racing Nieuws" begint met- een inleidend woord tot de lezers, waarin de schrijver hartelijke woorden van gelukwensch richt tot W. Haze- voet, die tegelijk met zijn vereenlging jubi leert. die twintig jaar geleden met- de eerste wedstrijden van zijn club (toen nog F. C. .Achilles") meespeelde en nog steeds in actie is. zij het nu ook in het veteranen-elf tal. Hij is één der trouwste leden van R.C.H. en ver vult ook een bestuursfunctie. Wij gelooven met den schrijver van dit- artikel, dat de le den de verschijning van dit gedenkboek naar waarde zullen weten te schatten. Het nummer, dat rijk met oortretten en afbeeldingen van elftallen geïllustreerd is. bevat de volgende artikelen: „Mijn geluk- wenschen bij het vierde lustrum van R.C.H.", door Dr. D. J. van Prooye, voorzitter van den K.N.V.B.. „Toen de Racing nog In haar kin derschoenen stond", door D. Busking; „Club liefde en vriendschap in onzen kring", door S. Hazevoet: ..Uit Racing-trouw een hecht gebouw", door J. P. Smits; „Onze Vaan", door A. Scheen Jr.. „Uit mijn Racing-tljd," door W. Blocmheuvel: „Ons eerste home", door A. Scheen Jr.. „Hoe !k in de greep werd gevangen", door W. H. J. van den Eijnde; „Herinneringen uit beker- en feestwedstrij- den", door R. Roeifsema; ..De mooiste episode uit onze geschiedenis", door H. Scheen: ..Mooie voetbaljaren", door W. Hazevoet (die liever een partijtje voetbal speelt, dan dat hij in zijn penhouder klimt»„De droom van een fuifnummer", door W. H. J. van den Eijnde; „Uit ons adspirantenwereldje", door J. Segerius; ..De Racing Club in het Jaar 2031". door Lang; „Waar ons kleine zusje vandaan kwam en waar zij heen wil", door A. Scheen Jr. Het is een bijzonder lezenswaard boek. met de verschijning waarvan wij R. C. H. van harte gelukwenschen. TO URNOOI—H. B. C. Dinsdagavond begon onder groote belang stelling het bi'.jarttournooi van HJB.C. De uitslag van de partij GehrelsGeest man luidt als volgt: pnt. brt. h. s. gem. 350 21 86 16.66 215 20 44 10.75 Gehrels Geestman De uitslag van de partij Kobus—Keijzer luidt aldus: Kobus Keijzer 350 208 20 20 17.50 10.40 INGEZONDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet te ruggegeven. HET CONFLICT IN „ZANG EN VRIENDSCHAP". EEN UITGEKOMEN PROFETIE. In October 1929 geschiedde het in oen bestuursvergadering der Kon. Liedertafel, dat de heer Kuyper, nadat enkele bestuursleden weer eens ongezouten tegen den directeur hadden gefulmineerd, de volgende woorden sprak: ,Als we zóó voortgaan, heeren, maken we den dierecteur wéér ziek. of, wat nog erger is voor de Liedertafel, hij zal bedanken." De heer K. zal destijds niet hebben kunnen vermoeden dat het tweede deel van zijn voor spelling zóó spoedig bewaarheid zou worden. Het is dan ook alleszins verklaarbaar, dat de heer K als eerlijk man, ach eindelijk van het „blok" halsstarrige bestuursleden heeft losgemaakt- en het standpunt- is gaan inne men wat het geheele bestuur onmiddellijk na de uitspraak van de commissie van arbitrage had moeten doen, waardoor de Liedertafel een vreeselïjke blaam en de zangers veel on aangenaamheden bespaard gebleven waren. Het. kleine tipje van den sluier, over de houding van het bestuur liggende, wat door dezen wordt opgelicht, moge er toe bijdragen de leden op de a.s. vergadering de eenige juiste houding te dóén aannemen, xU- a 1- geheele uitvoering van het rapport. Ook ..Zang en Vriendschap" kan zich nlet- veroorlooven de stem van het recht en van de openbare meening te blijven troteeerer. Denker aan. heeren: ..Vox Populi, Vox Dei". De algemeene verontwaardiging over uw houding, waardoor de Liedertafel dreigt ten onder te gaaii, moet U aangetoond hebben, dat „Zang en Vriendschap" niet Uw eigendom is, maar een stuk cultuur, toe- behoorende aan de gansche samenleving en slechts aan U toevertrouwd ter meerdere ont wikkeling. Beschaam dat vertrouwen dus niet» INSIDER. HET CONFLICT BIJ „ZANG EN VRIENDSCHAP". Geachte Redacteur, Hébben dan „Haarl. Gem. Koor" en ..On der Ons" van vroeger ons niets geleerd? Ik schreef dezen zin in mijn ingezonden stuk. opgenomen in uw blad van 18 dezer. Thans wordt mij gevraagd, welke koren hiermee bedoeld worden. Ook. schijnt Haarl. Gem. Koor verward te worden met het nog be staande en bloeiende Haarlems Gemengd Koor onder directie van den heer Jan Boo- da. De laatste verzocht mij ten minste oen en ander in uw blad te willen toelichten, daar „van vroeger" ook alleen kan slaan op „Onder Ons". Gaarne verklaar ik, dat ik met de eerst- eenoemde vereenlging bedoeld heb Haar lemse!» Gemengd Koor 'met ch.). Dit. koor stond eerst onder wijlen kapelmees ter C. Kriei*. daarna onder Anton Tierie en nog later onder H. Pielage. Na een tijd van krachtige bloei, kwam Later oen snel verval en eindelijk de ontbinding, ik meen in 1908. Oo dezelfde wijze ging het ongeveer met «Onder Ons". Speciaal op Concoursen ge tramd. behaalde het talrijke le prijzen en was het bekend door het heele land. Helaas, ook hier leidde verdeeldheid tus schen directeur, bestuur- en leden tot een spoedige aftakeling en totale instorting. Mec-nende met deze toelichting te kunnen volstaan, blijf ik gaarne, onder dankzegging voor plaatsing. Uw dw. R. HAVERSCHMIDT Sr. ZANG EN VRIENDSCHAP Haarlem, 25 Febr. 1931 OPEN BRIEF aan de 72 leden der Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" te Haarlem, die voor het behoud van het bestuur stemden op de vergadering van 12 Febr. 1931 Mijne Heeren, Gelukkig voor onzen mooien ouden naam heeft het drama zich niet in drie be drijven zooals verschillende leden zich dat op de vergadering van 12 Februari ji. voor stelden) voltrokken! Het vierde bedrijf, mannen van „Zang en Vriendschap", volgt nu a.s. Donderdag. Laten wij nu allen trachten, deze wak zoo goed mogelijk op te bouwen en onzen naam van de ergste aller smetten ..Woord breuk" te zuiveren. Het is toch zoo eenvoudig! Wij, zoo goed als allen, wisten zoo weinig van de hangende kwesties (omdat dit alles zich afspeelde ln de bestuursvergaderingen». Ons aller w i 1 echter was, dat dit onder zocht werd; dit is gebeurd met de bekende uitspraak. Het afgetreden bestuur heeft te elfder ure ingezien dat het verkeerd handelde; dat het beter is „ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald" (zie het- stuk in Haarlem's Dag blad van 23 Februari 1931 van onzen ge- achten voorzitter J. Kuyper). Daarom, gij 72 leden der Kon. Liedertafel, ook van u "verwacht de Arbitrage Commis sie hetzelfde. Het is het inlossen van oen eerewoord, dat wij allen 33n deze com missie gegeven hebben (bij monde van ons bestuur) en welker uitspraak allen onvoor waardelijk hebben op te volgen. Eenigen dezer 72 leden hebben inmiddels de motie-Maas geteckend. waarmede ook zU in tegenstelling met hun eerste zienswijze, te kennen geven, dat het rapport naar de letter uitgevoerd moet worden, een Kon. Liedertafel waardig! Ons mooie oude vaan verplicht!!! Met Zangersgroet. M. F. SCHOLTEN Getrouwd: TINEKE OUWEIIAND cn ïïrs. J. C. Yl .VDERIXK Bloemendaal 25 Febr. 1331 De Hoer en Mevrouw VENDER INKOUWEHAND betuigen, mede namens weder- zijdsche ouders, hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling. bij hun huwelijk ondervonden. Mijn hartelijke dank voor d<- groote. belangstelling met het overlijden van mijn lieve Vrouw S. A. OOSTERHOUT Laurierstraat 26 5 HEERENCOSTUUMS OPPERSEN WIENER ahsolviorl er Handelsakademlker. Deutsch, Engllsch, Franzosisch empflehlt slch. Briefo unter No. 677.r> Bur. dieses Blattes. BRIDGELES aangeb. door beach, dame, ook 's avonds. BUI. cond. Br. no. 6778 bur. van dit blad B Net besch. Meisje of Juffrouw boven do 18 jaar gevr., v. 3 mldd. in de week en 1 Zondag om de 1-1 dagen, liefst hek. en anders gesel», v. banketbakkerswinkel. Sal. 14 p. 14 dagen. Br. uo. 67S7 bur. van dit blad. 9 Voor direct gevraagd een NET MEISJE voor 3 ochtenden per week. Adres v. VESSEM, Kleverpark weg 10. 5 Biedt zich aan net meisje liefst als 2e Meisje of Meisje a'leen P.G., v. g. g. v.. tegen 15 Maart of April. Br. no. 6791 bur. van dit blad. 6 B. z. a. voor 15 Maart Juffrouw voor de huishouding ïld-hulshoud.si koken. Br. no. 07 77 blad. bur. van dit k Haarl. Bureau voor Ziekenverpleging Ix-drnvorgaderlng op Vrijdag 37 Fobr. om 4 uur in hot Rcniou- strantenhnis Wllholminaatr. 22. Gevr. to Heemstede. govord. of volwassen Costuumnaaister g. kunn. werken, ook gen. In winkel te helpen, voor serieus meisje aangename werkkring. Br. met opgaaf van leeft, en ver!, loon, godad. enz. no. 6780 bur. van dit blad. 8 P. 1 Milrz floisslges Madchen gcsucht 1820 Jahr. m. guten Zt-ugnisscn. Zijl weg 53. 4 Jonge Dame 17 jaar, vraagt opnamo in ge mengde tonnisclub. Kuim 2 Jaar gespeeld. Gegoede stand. Br. no. 6782 bur. van dit blad. Fl. Dagmeitjei gevraagd Loon 8 p. w., v. direct d. Part. Arbeidsbeurs. NleuwBtrnat 1 Telefoon 15537. 6 NET MEISJE gevraagd, van 25 a 30 jaar. v. S uur *s m. tot 3 uur mldd. Aanmelden na 6 uur 's av. Mr. Cornellsstraat 130, hoek Klever- parkweg. 6 Wegens huwelijk dor tcgonw. mot Maart een MEISJE-ALLEEN gevraagd, zclfst. kunn. werken en bek. mot koken. Loon f 88 KL gezin. Verspronckweg UI. SLAGERSBtDlENDE govraagd, bij VAN HELS- DINGEN, Loeuwerikstraat 0., Haarlem Nrd. 4 Flinke Tuinderrknecht b. z. a„ direct, bek. niet bloemt», gen. als zetb.. omtrek Haarlem. Br. no. 6788 bur, van dit blad. Compagnon gevr., met <.500. om zaak uit to breiden. Br. no. 6792 bur. van dit blad. 5 Bestaand Dubbelmannen- Kwartet vraagt een lste Tenor Br. no. 679 3 bur. van dit blad. Te koop aangeboden I goed workonde hnndnaaijnn- c-hlne 12.30. in de reparatie- inrichting Zoetestraat 20. Gepensioneerd Schilder in verfraak gevraagd. Brlevon m. verlangd salaris no. 6786 bur. van dit blad. 5 FIRMA SLAGER, Schagchol- straat 9. vraagt S TE HUUR huls mot I tot 5 H.A. 51-aAgewa*. tevens tc huur 3 H.A. land. ook bij gedeelten, om to lulnan. vooi- sol. pers. Br. no. 6781 bur. van dit blad. 7 Jongedame, b. b. h. h.. wordt al» nUoen-lnwononde tohuls aange boden. mot gomeubeldo '/.It- on slaapkamer. Mot of zonder pen sion. Borkenrodestraat 1. 8 VRIJ HUIS TE HUUR Schoterboschpleln S. Te bevragen Jansweg 27. 6 TE HUUR I pakhuis Zoetestraat 17. Te be vragen Nieuwe Groenmarkt 22. AANGEBODEN 2 ongcru. kamers» met of zonder pension. Adres: Plein 18. 4 j^SSV.W?/J nc 3 Ct. HELDER GEWASSCHEN KEURIG GEMANGELD

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 3