Onze Openluchtschool. Wat de kinderen zelf daarvan zeggen. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 25 FEBRUARI 1931 TWEEDE BLAD Van slechte en goede eters. Elk sjouwt zijn beddegoed naar de lighal voor het verkwikkende middagdutje. Op den achtergrond de heer E. Marema, het sympathieke hoofd der Openluchtschool. Het eten is op de Openluchtschool ik schreef het ook al in het vorige artikel een belangrijke zaak. Zonder brandstof kan de schoonsteen niet rooken! De kinderen zijn vrijwel geheel op school in de kost. omdat men alleen op die manier controle heeft, dat zij goed en ook voldoende eten! Er zullen wel kinderen zijn die, als zij 's morgens om half negen (per tram, autobus of, als zij niet veraf wonen, loopend) op school ko men thuis iets gegeten hebben, maar noo- dig is dat niet. In de eetzaal staan lekkere •boterhammen (met natuurboter besmeerd en met kaas belegd) en glazen melk klaar, om er voor te zorgen dat de dag goed begon nen wordt. De meeste kinderen laten zich het ontbijt uitstekend smaken. Sommigen moeten eveniwel tot eten aangezet worden. Wie zijn minimumportie (voor kleine kinde ren 2, voor grootere 4 boterhammen) om 9 uur niet „verwerkt" heeft, krijgt het restantje mee in de klas, om op te eten als de trek gekomen is. Het- middageten wordt van de coöperatieve dinervereeniging betrokken. Dat is al een waarborg dat het goed is! Maandag was 't menu: stamppot van snijboonen, witte boo- nen en aardappelen, en rookworst. Ik heb meegegeten en kan zeggen, dat ik tevreden was; het smaakte uitmuntend! De porties eten komen in witte geëmailleerde schotel tjes, zoodat geen borden vuil gemaakt be hoeven te worden. De twee dienstmeisjes, die aan de school verbonden zijn hebben genoeg afwasch aan het eetgerei van ontbijt en na middag-boterham! Als toespijs liet Maan dag een banaan zich ook goed smaken Elke onderwijzer (es) houdt toezicht bij de tafel van zijn eigen klas. De meeste kin deren hebben aan één portie voldoende, maar er is zooveel reserve-voorraad, dat ieder genoeg mag eten. De vriendelijke eetzaal biedt op dit etens uur een aardige aanblik, Er mag gezegd worden, dat „aan tafel altijd een gezellige, opgewekte stemming heerscht". Voor en na het eten wordt even „stilte" bevolen, om de kinderen die gewoon zijn te bidden en te danken daarvoor de gelegen heid te geven. Het is bekend, dat de open luchtschool bevolkt is door kinderen van alle openbare en bijzondere scholen en het hoofd en het personeel streven er naar er voor te zorgen, dat allen zich hier thuis gevoelen. Wie op tijd zijn schoteltje verorberd heeft, mag naar buiten om te spelen. De overigen gelukkig niet velen! moeten blijven na- eten. Voor de kinderen om half 6 naar huis gaan, wordt om 5 uur nogmaals de eetzaal be zocht, voor het nuttigen van den avond boterham. Alleen de hongerige kinderen zul len 's avonds nog aan moeder om een boter ham vragen 1 Natuuriijk worden alle hygiënische voor zorgen bij het eten in acht genomen. Voor de kiuderen gaan eten moeten zij handen was- schen. Na het eten is het ook tanden-poet- sen. Elk kind heeft een eigen tandenborstel. Bij de inrichting der school is vanzelf veel zorg besteed aan de hygiënische maatrege len. Het is van beteekenis zwakke kinde ren, die nog meer dan gezonde kinderen be dreigd worden door gevaar, te leeren hoe zij hygiënisch moeten leven. De school maakt gebruik van het badhuis In de Egmondstraat. Elke week gaan de kinderen één keer onder schooltijd baden. Ouders van zwakke kinderen klagen dik wijls. dat hun spruiten niet voldoende wil len eten. Natuurlijk maakt de openlucht school van slechte eters in enkele weken geen „uitgehongerde wolven", maar over het algemeen wordt er goed gegeten. Alles is lekker klaar gemaakt en bovendien maakt het gezamenlij k eten der kinderen, dat de achterblijvers ongemerkt door de veel- eters worden meegetrokken. Voor goed eten krijgen de kinderen op deze school een pluimpje als voor goed leeren en orde en netheid Een jochie had, toen het op school kwam, nog nooit melk gedronken. Alle moeite die de verpleegster deed was vruchteloos, hij hield vol, dat hij geen melk kon drinken! De onderwijzer komt in de klas. ..Ik heb een flinken jongen noodig om iets voor mij te doen, wie heeft er lust in?...." Natuurlijk gingen alle kinderen in de houding zitten, wie zou niet graag iets voor m'nheer doen! Ook de kleine inelk-vijand solliciteerde. M'n heer zei tegen hem: jij bent wel een flinke jongen, maar lk durf het niet met jou aan, jij drinkt geen melk, als je hou eerst een glas melk zou drinken, dan En de jongen dronk zijn glas melk achter elkaar leeg! Nu is het ventje zoover, dat hij zijn melk drinkt als m'nheer er bij is. Enfin, het is al veel gewonnen, want melk is voor hem als een geneesmiddel. Nu moet hij nog geleerd Met z"n vijven onder de kunstzon. worden om melk te drinken als m'nheer er niet bij is, maar dat zal ook wel komen! 's Middags van 1 tot 3 uur is het rusten in de lighal. De meeste kinderen doen dan een heerlijk verkwikkend middag-dutje. Naar de temperatuur is krijgen de kinderen dekens en een slaapzak, maar het is nooit koud in de beschutte lighal. De vaste regelmaat en de orde hebben op de kinderen een uitstekende uitwerking. Al heel spoedig verdwijnt het erge zenuwach tige dat zwakke kinderen meestal hebben. De schoolarts komt eenige dagen in de week om de kinderen te onderzoeken. Wie het noodig heeft krijgt een behandeling met de kunstzon. Alle kinderen krijgen gym nastiekles, sommigen ook heil-gym. Het is natuurlijk van veel beteekenis. dat de kinde ren onder geregelde medische controle staan. Hoe de kinderen het zelf op de Openlucht school vinden? Ik meende om die vraag te beantwoorden niet beter te kunnen doen. dan aan mijn gastheer te vragen de kinderen van de hoogste klas een opstel te laten maken over „Een dagje op de open luchtschool". Twee kinderen laat ik hier aan het woord: ..Als je eens een dagje op de openlucht school geweest bent, dan zeg je: „Ik wou, Het open gymnastieklokaal, een inrichting die eenig in ons land is dat Ik Ti Ier altijd mag blijven, of lk wou dat atle scholen zóó waren." Om half negen gaat de bel en dan gaan we in de rij naar de eetzaal brood eten. Dat vind ik wel fijn, alleen lust ik de melk niet, maar ik moet ze toch opdrinken. Als je om 9 uur je eten net op hebt, moet je blijven zitten tot kwart over negen. Als je het dan nog niet op hebt, moet je om 10 uur terug komen. Om negen uur mogen de kinderen die niet na behoeven te blijven, gaan spelen. Om kwart over negen begint de les tot 10 uur. Dan mogen we weer spelen tot kwart over tien. Zoo krijgen we op een morgen 3 maal 3 kwartier les. Dan staan de ramen en deuren wijd wagen open. Alleen bij slicht weer mogen de deuren en de benedenramen dicht blijven. Maar altijd moeten de boven ramen openstaan. Om 12 uur gaan we middageten eten. Na het eten gaan we rusten: dat is van 1 tot 3 uur. Dan krijgen we als we weer in het lokaal komen een beker melk. Na de melk krijgen we wel eens fruit, een paar keer per week. Daarna gaan we weer drie kwar tier leeren en dan weer spelen. Na het spelen gaan we weer leeren. Dan gaan we handen wasschen cn tanden bor stelen. We krijgen ook gym in de open lucht en eens per week gaan we naar het bad. Mijnheer leest altijd een uur in de week voor. We hebben een prachtig boek. „De er fenis van een aviateur" heet het. We heb ben ook ieder een boek in ons kastje liggen. Daar mogen we in lezen als het regent en wij daardoor niet naar buiten kunnen gaan. Om vijf uur gaan we weer eten. Daar krij gen we melk bij. Om de veertien dagen worden de gewogen. Ik ben in 1 maand 3 pond en 4 ons aange komen. Ik vindt het hier prettig." De ander begon: ..Ik vind het in de Openluchtschool heer lijk. zoo den geheel en dag in de open lucht". Van de middagrust zegt deze schrijfster: .Een heeleboel kinderen slapen, maar ik kan niet slapen want mijn buurvrouw snurkt zoo hard." Zij besluit: „Zingen en gymnastiek vind ik 't fijnst. Of eigenlijk, alles is hier fijn!" De openluchtschool kost aan de gemeente veel geld. De stichting eischte een ton en per jaar zal het tekort op de exploitatie-re kening wel f 30.000 bedragen. Maar dat geld zal in de toekomst uitgaven aan zieken- en armenzorg besparen! Elk jaar krijgen 300 kinderen, die anders, voor een groot gedeelte althans, voorbestemd zouden zijn zwakke stumpers te worden, een goede kans om ge zonde flinke leden der samenleving te wor den die voor zich zelf kunnen zorgen. Voor komen is niet alleen beter den genezen, maar ook veel goedkooper. De ervaring zal meten leeren of een kuur van 6 maanden op de openluchtschool voor allen voldende zal zijn. In andere steden duurt het verblijf op de openluchtschol en slechts 4 maanden. Daarbij is gebleken, dat er nog al kinderen zijn, die na eenigen tijd een tweede kuur noodig hebben. Daarom is het verblijf op de openluchtschool te Haarlem op 6 maanden gesteld. Nu hoopt men, dat dit- althans voor de overgroot® meerderheid, voldoende ls. Het zal evenwel noodig zijn. dat de school arts een soort ..nazorg" zal blijven uitoefe nen op de oud-leerlingen der openlucht school. Een geregelde controle zal er voor moeten zorgen, dat de verkregen gunstige resultaten ook behouden blijven. C. J. v. T. STADSNIEUWS FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn op 24 Februari in staat van faillissement verklaard: 1. C. Hart, aannemer, wonende te Haar lem: Wilgenstraat 77. Curator Mr. P. H. van Gelderen, wonende te Haarlem. 2. A. J. van Lint, accountant wonende te Aardenhout, Vondellaan 14. Curator Mr. W. de Rijke, wonende te Haarlem. 3. N.V. Nederlandsche Meubel- en Houtwa ren fabriek ..Meufa" gevestigd te Zaandam; Curator Mr. A. Bruch, wonende te Haar lem. 4. C. A. Hoenderdos, metselaar, wonende te Haarlem, 2e Hoogewoerddwarsstraat 28. Curator mej. Mr. M. J. Kluitman wonende te Haarlem. 5. H. Zeylmaker (Zeylemaker) wonende te Haarlem, Kleverlaan 161, vroeger te Leeu warden; Curator Mr. J. Vis, wonende te Leeuwar den. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: P. J. van Keulen, wonende te Haarlem. Curator Mr. Julius Hoog wonende te Haarlem. H. de Mon, wonende te Haarlem; Curator mr. C. Blankevoort wonende te Haarlem. W. G. Bloemink, wonende te Haarlem: Curator mr. J. H. J. Simons, wonende te Haarlem. Wed. A. BéberCohen, wonende te Zand voort. Curator mr. M. A. van Eek, wonende te Haarlem. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdee- lingslijst van: I. G. Polak, wonende te Haarlem. Curator Mr. H. O. Drllsma, wonende te Haarlem. 2. G. van der Putten, wonende te Haar lem. Curator Mr. H. O. Drilsma, wonende te Haarlem. SCHOTEN'S CIÏR. KINDERKOOR „ZANGLUST". Bovengenoemd koor hield Zaterdagavond zijn 7de Jaarfeest in gebouw „Caecilla". De zal was vol en had een aardig aanzien door al die vroolijke. blijde kindergezichten. Met voordrachten, tableau's en een film werd de avond doorgebracht. Ook aan trac- taties ontbrak het niet. In de pauze mocht de heer Zwaan, directeur van „Zanglust", een fruitmand van de vereeniging in ont vangst nemen. Een paar meisjes van het koor hadden wat geki onder de leden ver zameld en daarvan bloemen gekocht, vaar- mede ze directeur en bestuur huldigden voor hun on verminderden arbeid. De heer Antonlsse ontving een cyclame De heer Zwaan wekte de aanwezigen op tot medewer king en bloei van het koor en sprak den wensch uit dat er vooral jongens als leden mochten toetreden. Het Kinderkoor zal in Mei a s. uitkomen in de eerste afdeeling op het Nationaal con cours te Zandvoort, uitgeschreven door Onderling Hulpbetoon's Mannenkoor, AI C. BOND VAN FORENSEN. JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING. De afdeeling Haarlem en Omstreken van den Algemeenen Bond van Forensen, hield Dinsdagavond in een der bovenzalen van Restaurant Brinkmann haar jaarlijksche al- gemeene vergadering onder voorzitterschap van mr. J. B. van Houten. Na de opening door den voorzitter las de secretaris, den heer A. J. Torley Duwel het Jaarverslag over 1930 voor. Hieruit bueek. dat eenige verbe.erlng in de electrische treln- regeling AerdenhoutAmsterdam tot stand is gekomen. Voorts werden eenige concessies van de Noord«Zuid-Ho''.andsche Tram maatschappij verkregen, o.a. dat de locale tien-rittenkxar- ten a f 1 nu ook tot de Blauwe Brug geldig zijn. Over verschillende pun'.en werden bo vendien met de tramdirectie besprekingen en correspondentie gevoerd, welke thans nog schriftelijk gaande zijn. Een belangrijk punt is nog de door velen zeer wensohelijk geachte doortrekking van lijn 4 naar Aerdenhout. te welker opzichte slechts een zeer gedeeltelijk succes werd verkregen. De schools e ld kwesie te Heemstede, die door een der leden tor sprake was gebracht, is bij het hoofdbestuur in behandeling. Het afdeelingsbestuur heeft voorts met het hoofdbestuur eenige corres pondentie gevoerd over de pos bestellingen meest het resultaat, dat het hoofdbestuur de zaak ln studie heeft genomen. Het verslag niaakt verder melding van de te Haarlem gehouden algemeene vergadering op 13 Maart 1930. Wat het aantal leden betreft, dit bedroe? op 31 December 1930 608, dat is 31 meer dan op 31 December 1929. De duizend leden, waarop het vorig verslag gehoopt had, zijn dus niet bereikt. De wensch wordt uitge sproken, dat. 1931 verdere toeneming zal brengen, want er is „kracht in aantal" noodig en me: een groot aan al leden kan de Bond natuurlijk meer bereiken dan met, een be perkt aantal. Het financieel verslag, voorgelezen door den penningmeester, den heer C. W. E. Wilde, wees op 1 Januari 1931 een saldo van f 34 aan. Bij de bestuursverkiezing werden de perio* diek aftredende leden C. W. E, Wilde en A. J. Torley Duwel bij acclamatie herkozen. Rondvraag. Tijdens de rondvraag klaagde een der aan wezige leden erover, dat Inwoners van Aer denhout, die per trein naar Amsterdam of Den Haag willen, na hun aankomst met- de tram in de Tempel Ierss traat, dikwijls lijn 1 net voor hun neus zien weggaan. Daardoor zijn zij genoodzaakt de volgende tram, d:e zes minuten later vertrekt, te nemen, met het gevolg, dat de trein gemist of op hel nippertje gehaald wordt. Spreker zou de tramdirectie willen verzoeken het vertrek van de tram uit Aerdenhout. dat thans op het vaste kwartier geschiedt, met zever, minuten te vervroegen, waardoor een oplossing van deze moeilijkheid zou zijn verkregen. De voorzitter zegde toe een dergelijke ver schuiving van de dienstregeling bij de tram- directie te zullen bepleiten. Genoemd lid vestigde eveneens de aandacht op den slechten verkeerstoestand bij den Wa genweg, hoek Florapark alsmede bij den vlucht heuvel voor het Proveniershuis, waar ge. regeid verkeersopstoppingen plaats vinden door het feit, dat de vluchtheuvel te groot en de doorgang GierstraatGroote Hout straat te nauw is. Een ander lid bepleitte een rechtstreeksche verbinding van Zandvoort uit met het station Haarlem, zooals die ook bestaat tus- schen Scheveningen en Den Haag. De voorzitter antwoordde hierop, dat laatst genoemde verbinding gemakkelijk tot stand kon komen, omdat Scheveningen slechts 4-j K.M. van Den Haag verwijderd ligt. terwijl de afstand HaarlemZandvoort 11 K.M. be draagt. Tenslotte wees een der aanwezigen erop. dat van Amsterdam af tusschen 6.45 en 7.Ï5 uur geen trein naar Haarlem vertrekt, het geen voor veel forensen een onplezieriger» toestand is. De voorzitter zeide eerst de proefdruk van de nieuwe dienstregeling te willen afwachten alvorens op inlassching van een trein bij de directie der Spoorwegen aan te dringen. NOORD-IIOLLANDSCHE VEREENIGING „HET WITTE KRUIS". Wij ontvingen het Jaarverslag over 1930 van de afdeeling Haarlem van de Noord-Holland- sche Vereeniging „Het Witte Kruis", waaraan wij het volgende ontleenen: Het ledental bedroeg op 1 Januari 1931 2802 (vorig jaar 2751), waarvan 1386 in Haar lem-Noord en 1416 in Haariem-s'ad. Slechts 272 leden waren geen lid der Wijkverpleging. De propaganda werd opnieuw ter hand geno men. 11477 bezoeken werden door de wijkver pleegsters afgelegd (vorig jaar 11436). Het aantal baden in de badhuizen bereikte het recordcijfer 162262, tegen 131432 in 1929, zonder de schoolbaden. Deze stijging met 30830 baden komt vrijwel geheel voor reke ning van het nieuwe vijfde badhuis, dat op 22 Februari werd geopend en gedurende het gedeelte van het jaar. waarin hot in werking was, 30542 baden verschafte. Van genoemde 162262 baden werden 108212 door mannen en 54050 door vrouwen genomen. Het aantal schoolbaden bedroeg 25798. Het tekort op de badhuizen bedroeg f 10-269,25 (vorig jaar f3.850,71). Hiervoor ontving de gemeente kosteloos 25798 school baden. Dit hoogere tekort wordt voor een groot deel door het verlies op het vijfde bad huis veroorzaakt. Tenslotte wordt gemeld, dat door tusschen - komst der afdeeling in ..Heideheuvel" ver pleegd zijn 3 patiënten met tezamen 121 ver- pleegdagen. JUBILEA. 2 Maart as. hoopt den heer G. Evers den dag te herdenken dat hij voor 25 jaar als fitter in dienst trad bU de Gemeentelijke Duinwaterleiding. STADSSCHOUWBURG. Zaterdag 28 Februari gaat te Haarlem in den Stadsschouwburg de eerste voorstelling van: .Eugène, Eugène en Eugène". blijspel in drie bedrijven van Eduard Veterman, auteur van De Wrekende God". .Leontlentje' „En als de ster bleef stille staan", „De Drie Musketiers" enz. Het stuk wordt gespeeld door Louis Gim- berg. Jan van Ees, Mary Dresseihuys, Anton Roemer, Jan van der Linden en Joan Rem- melts. Regie en décor van den schrijver, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN it 69 Cts. per regel Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorissir. 16 Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: Vogelsang. Mlddenwrg 28. abonnement-I tram) Snellens. Zomer vaart I8n. bril; Dursch. Nlc. v. d. Laanstr. 8. cop v. kinderwagen; Schouten, Pepijnstraat 22. huissleutel; Schinkel. So- phiastraat 61. handschoen; Morsult. Harmen- jansweg 61. handschoen; Griffioen. D.edrrik- straat 22, horloge; Punt, Gen. Botha^traat 90, hond; Locder. Raadhuisplein 24. hakmes; v. r. Linde. Pijnboomstraat 100, pakje met in houd; v. Th.ienen. K. v. Mandexstraat 102, portemonnale met inhoud; Dursch, Nic. v. d. Laanstraat 8. tee keningen. Fa,use. L- Marga- re'.hastraat 1. parapluie; De Haan, Oranje straat 171, rozenkrans; Pieters, Raadhu s- plein lrood. rijwielbelastingplaatje; v. Dijk. Spaarnhovenstraat 28, idem; Huibens, Ar- nulfstraat 36, touw. 12)i-JAR!G BESTAAN „HAARLEM'S TOONEEL ENSEMBLE". Op 15 Mei a.s. bestaat de tooneelvereenl- ging Haarlem's Tooneel Ensemble" 12jï Jaar. Dit feit zal gevierd worden met eenige fees telijkheden, waaronder een nationale tooneel- wdstrijd ln êén-acters, te houden op 11 Juni a.s. in den Schouwburg Jansweg. VOLKSZANG. Het bestuur van de afdeeling Haarlem van de Ned. Vereeniging voor verbetering van den Volkszang deelt mede. dat er heden Woens dagavond geen repetitie is. Woensdag den 4den Maart geeft de afdeeling een extra avond; het geheel staat onder leiding van den heer Sixma van Amsterdam, koorzang en viool zullen een mooie afwisseling vormen. BOUWTERREIN. B en W. stellen den raad voor te verkoopenf aan Gebr. Kraak 544 M2. grond aan de Per- seusstraat (tegen f 14,50 per M2.) om daarop 4 woonhuizen te bouwen. KINDERVOEDING. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgoloopen week uit in hare afdeellngen: Zoetestraat: Maandag 166 porties. Dinsdag 176 porties, Woensdag 150 porties. Donderdag 145 porties, Vrijdag 169 porties. Zaterdag 133 porties. Gen. Cronjéstraat: Maandag 95 porties. Dinsdag 100 porties. Woensdag 90 por les, Donderdag 97 porties. Vrijdag 95 porties. Za terdag 85 porties. NOG EEN JUBILé BIJ DE POLITIE. Op Vrijdag 27 Februari hoopt de heer D. Mooij. hoofdagent, den dag te herdenken waarop hij vóór 25 jaar bij het politiekorps, hier ter stede werd benoemd. EEN GEMAKTfTTÏSJE WAGENWEG HOEK LORENTZPLEIN. B en W. stellen den Raad voor. hen te machtigen, voor de som van f 10 000.— voor de gemeente aan te koopen een gedeelte tuin grond van het perceel aan den Wagenweg hoek I.orentzplein en daarvoor beschikbaar te stellen cpii bedrag van f 10.365- Op bedoelden grond zou dan een telefoon gebouwtje komen, gecombineerd met een ge makhuisje. De minderheid van B. en W. kan zlc.h met dezen aankoop niet vereenlgen omdat zij den prijs van f 70 per M2. veel te hoog acht. PIANO, DUETTISTF.N. In den Stadsschouwburg zullen op Vrijdag 27 Februari Han Beuker cn Wouter Denijs, de bekende piano-duettisten. op twee vleugels verschillende werken uitvoeren. Medewerking wordt verleend door Edith Klaverweide, songs met begeleiding van 2 vleugels. Het programma vermeldt o.a. Walsen van Strauss. Foxtrots (o.a. Happy Days. Happy Feet. Joellty Faam), Zwel Herzen ln 3/4 Takt. Blues. etc. De Jonge kunstenaars hadden elders een goede pers. „De Telegraaf" schreef: de zaal die ovatie op ovatie volgen deed na leder num merwanneer ge eens een avond zorgen of zware muziek vergeten wilt: gaat ze hooren Het „Handelsblad": ..Beuker en Denijs hebben weer laten, smullen van timbres en rhythmen!" riem-1 AGENDA WOENSDAG 25 FEBRUARI. Stadsschouwburg: Kindervoorstelling ten bate van Nazorg. 2 uur. Stadsschouwburg: Mij. tot bev. der Toon kunst. Helen Henschel (zang). 8 uur. Restaurant Brinkmann: Ver voor Wette lijke Dierenbescherming. Lezing: 8.15 uur. Prinsenhof (Statenzaal)Raadsvergade ring 1.30 uur nam. Schouwburg Jansweg: Technische avond A.V.R.O.-actlecomité. Remonstrantenhuis: „Wetenschap en Reli gie". Lezing met lichtbeelden, 8.15 uur. Zomerkade 161: Lezing Ds. K. H. Mlskotte, 8 uur. Gem. Concertzaal: Ledenconcert H. O. V. Di Moorlag (sopraan) 815 uur nam. Palace: „De detective van den keizer". Tooneel: Leon Rogée (musical Imitator), 2.30 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Zwervers" en „Het geheim van de rotsen". Tooneel- Les soeurs Serlerse (splege'.dans), 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt-Theater: .Jm Westen nichts Neucs", 2.30, 6.45 en 9.15 uur. DONDERDAG 26 FEBRUARI. Stadsschouwburg: K. V. Het Nederl. Too neel: ..De man. die beslag legt". 8 uur. Gebouw .Blauwe Kruis": Lezing, H. Jan sen. 8.15 uur. Café-Brlnkmann: NV. Maatsch. ,JDo Toe komst". Alg. vergadering. 8 uur. Koninginneweg 103 rd.. Aandeelhouders vergadering. Amsterdamsche Watermeterfa- briek. 10 uur v.m. Bioscoopvoorstellingen. Rembrandt Theater: Matlnée 230 uur. Teyier's Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Heemstede: Raadsvergadering 8 uur,J

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5