DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE 'Veem Wybe/-£/ HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAG 25 FEBRUARI 19311 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts- per regeL VERSCH BROOD IN HOTELS. UITLOKKING VAN EEN PRINCIPIöELE UITSPRAAK. Voor den Amsterdamschen kantonrechter, ïnr. Van Thljn, heeft Zaterdag, terzake van overtreding der Arbeidswet, terechtgestaan de heer Staal te Amsterdam, directeur van Hotel „Suisse" in de Kalverstraat. Voigens de tenlastelegging had verd. in een tot de onderneming behoorende ruimte, en ten be hoeve dezer onderneming, brood laten bakken of stoffen een daartoe strekkende bewerking doen ondergaan, zonder dat fn die ruimte een arbeidslijst aanwezig was. Op vragen van den kantonrechter gaf verd- toe, dat in de ruimte de keuken van be doeld perceel, dat, behalve als hotel ook als koffiehuis wordt geëxploiteerd geen ar beidslijst was opgehangen; ook bekende hij dat ter plaatse door een employé van het bedrijf brood was gebakken. Dit brood was gebruikt door de gasten van het hotel en door de bezoekers van het koffiehuis, wat de laat ste betreft, kwam het niet voor dat dit vóór 10 uur geschiedde. In den prijs van het logies is in de zaak altijd de prijs van het ontbijt inbegrepen, dit wordt genuttigd in de ont bijtzaal van het hotel. Verdachte nu was van meening. dat hij de Arbeidswet niet over treden had. Hij stelde zich n.l. op het stand punt, dat In de keuken van het hotel geen arbeidslijst behoeft te worden opgehangen, omdat het hoofdstuk van de Arbeidswet, dat betrekking heeft op het hotel- en koffiehuis- bedrijf, nog niet in werking is getreden. Een afzonderlijke broodbakkerij houdt hij er niet op na, in verd.'s bedrijf wordt het eigen ge bakken brood op gelijke wijze verstrekt als bijv. met de bestelling van een biefstuk het geval is. Van 612 v.m. houdt in de keuken een employé zich met de broodbereiding on ledig, de overige uren verricht deze persoon kokswerbzaamheden. De ambtenaar van het O.M., mr. Meischke, vroeg acht dagen uitstel voor het nemen van zijn requisitoir, welke verzoek, met goed vinden van den verdediger, mr. Herzberg. door den kantonrechter werd toegestaan. De heer Staal deelde vervolgens nog mede, dat het hier een testcase geldt. Overal in het buitenland kan men bij het ontbijt versch brood krijgen, alleen in Holland niet. Daar de op andere wijze gevoerde actie voor versch brood tot dusverre geen enkel positief resul taat heeft opgeleverd, had hij den thans in geslagen weg gekozen, ten einde een principi- eele uitspraak te verkrijgen. Het geding is daarom met zijn goedvinden en medewerking begonnen. DE TWEE INTERNATIONALE OPLICHTERS. NOG EEN MEDEPLICHTIGE? !Men meldt uit Amsterdam aan de NR.Ct.: Bij het verdere onderzoek door den com missaris van politie van het bureau Singel in samenwerking- met de Centrale inzake falsi- fieatiërt inzake de internationale misdadigers is gebleken, dat de beide aangehouden inter nationale misdadigers bij hun eerste verhoor valsche namen hebben opgegeven. Het is thans gebleken, dat de eerste, die had voor gegeven Zwitser te zijn en Sahler te heeten, Oostenrijker is; hij heet Ph. Sch. en is 19 Augustus 1890 te Weenen geboren. Hij reiide op een valsch paspoort onder den naam Sahler, maar bovendien is in zijn bagage, be halve de den Amerikaan Coolidge te Parijs ontstolen chèques, de eveneens aan dezen heer ontstolen pas gevonden. Het blijkt, dat Sch. ook in andere hoofdsteden wel eens ge werkt heeft onder den naam Harrey Cantor: te. Nice heeft hij een gevangenisstraf onder gaan voor soortgelijke misdrijven. Zijn. medeplichtige, die aangehouden is, vooral dank zij het nauwlettend observeeren van den chef de reception van het hotel de l'Europe en de uitmuntende rec-hercheurs- hoedanigheden van de beide agenten-in burger, is thans eveneens geïdentificeerd. Hij heet niet Braun, en is ook geen Tsjech, maar J. G., geboren 9 October 1895 te Boekarest. Terwijl zijn compagnon er in de puntjes uit ziet en zeer beschaafde manieren heeft, maakt hij veeleer den Indruk van iemand aan lager wal, zoo zelfs, dat de politie hem vandaag aan de zorgen van den geneeskun digen dienst heeft moeten toevertrouwen en een grondige ontsmetting van zijn cel aan ihet bureau Singel noodlg zal zijn. Deze G. was de kashouder; het op hem gevonden geld zal voldoende zijn om de gedupeerden, tenminste voorzoover zij tot nu toe bekend 2ijn (hierbij is ook een wisselkantoor te Rot terdam), er zonder kleerscheuren te doen af komen. Beide verdachten hebben niet anders kun nen doen dan de feiten, die thans tot aan houding hebben geleid, erkennen. Het onder zoek is echter nog niet afgeloopen, want de politie heeft goeden grond om te vermoeden, dat er' nog een derde achter slot bekoort. Vermoedelijk zal er van meer dan één zijde wel een verzoek tot uitlevering van het thans aangehouden tweetal komen. DE „TRIBUNE" UIT DE LEESZAAL TE GRONINGEN. In verband met (het feit. dat het bestuur van de Centrale Vereen!ging van Openbare Leeszalen op zijn vergadering van 21 dezer zich kon vereenigen met de meening van den inspecteur, dat het Dagblad „De Tribune" als moreel gevaarlijke leotuur moet worden beschouwd en dus volgens artikel 4 der rijks- subsidievoorwaarden uit de Openbare Lees zalen moet worden geweerd, heeft het be stuur van de Groningsche Openbare Leeszaal die deze vergadering eerst heeft afgewacht, besloten het dagblad „De Tribune" uit de leeszaal te verwijderen. DE PH-AEZ. IN BELGRADO. Aneta-Vaz Dias me'dt: Bij de K.L.M. is bericht binnengekomen dat de PH-AEZ om 15 uur plaatselijke tijd te Belgrado is ge tand. AUTO-BOTSING TE ELST. Maandagmiddag had op het kruispunt Apel- doornscheweg—Orar.jeweg te Eist een ern stige botsing plaats tusschen een luxe en een vracht-auto. De laatste reed den luxe-auto ln de flank. In den luxe-auto waren gezeten de eigenaar van hotel .Huls ter Aa" te Oos- terbeek. met zoon en dochter. Deze beiden werden ernstig in het gelaat gewond. De auto werd voor een groot gedeelte vernield. De beide bestuurders kwamen er mei. enkele schrammen af. De Provinciale Verkeerspolitie was juist aanwezig en maak te proces-verbaal op,. R.-K. OPENBARE LEESZAAL. ST. AUGUSTINUS-TENTOONSTELLINf,. In de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwe Gracht 70 is Dinsdagavond de St. Augustmus-tentoonstelling geopend. Hiervoor bestond vrij groote belangstelling. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de heeren G. H. Weustink, Mr. Dr. F. Bij-voet en J. van der Velde, resp. voorzitter, secre taris en directeur van de RK. Leeszaal; de professoren Van Walsem en Sreger, enz. Voor kenners van oude boeken, prenten en beeldhouwwerk is deze tentoonstelling dan ook hoogst interessant. De heer Van der Velde was zoo vriendelijk ons rond te leiden en alle gewenschte Inlich tingen te verschaffen. Hij vestigde onze aan» dacht op de ongeveer 26 fraaie schilderstuk ken van G. Huysser, voorstellende gezichten van Noord-Afrikaop de complete verzame ling van boeken over Augustinus door sohrij- vers van een groot aantal nationaliteiten; op een groote verzameling van persrecensies ter gelegenheid van het Augustinus-jublleum; op de zeldzame verzameling van platen van Tirolsche kunst van 1500, waarop het geheele leven van dezen kerkvorst in beeld is ge bracht. Verder werd onze aandacht, gevestigd op een afgietsel van Augustinus als Bisschop van vóór de reformatie; op een gedeelte van een St. Augustinus-raam van H. A. Bijvoet, bestemd voor plaatsing in de noordergevel van de Cathedrale kerk St. Bavo; op een paar fraaie Etruskische vazen van plan. 500 vóór Chr.; op een verzameling lampjes, olie pulletjes, gewichtje, munten uit de opgravin gen te Carthago. Tenslotte is er nog een mooi beeld van St. Augustinus, vervaardigd door Marius An- driessen en een groote hoeveelheid lectuur. Hierbij is een aantal heel kostbare boeken van Erasmus, die welwillend door den heer Rutgers van der Loeff, directeur van de Gemeentelijke Leeszaal, voor deze tentoon stelling in bruikleen is afgestaan. De boeken vervaardigd in 1490 en 1529, zien er nog bij zonder gaaf uit. De heer Van der Velde stelde deze medewerking van den heer Rutgers van der Loeff op buitengewoon hoogen prijs De tentoonstelling werd door den heer G. H. Weustink met een kort woord geopend. Hij deelde mede, dat het aan den krachtiger steun van Pater Jurgens, die ook aanwezig was, te danken is, dat deze tentoonstelling georganiseerd kon worden ter gelegenheid van het 15e eeuwfeest van het overlijden van St. Augusrinus. Spreker bracht daarvoor aan Pater Jurgens hartelijk dank en meende dat de dankbaarheid jegens den grooten kerk leeraar het best getoond kon worden door aan den heer C. R de Klerk, den gevierden Augustinuskenner te Am sterdam. te verzoeken op dezen avond een inleiding te houden over het werk en den per soon van den kerkvorst, waarvoor hij aller belangstelling inriep. Daarop hield de heer De Klerk zijn voor dracht, die met groote aandacht werd aan gehoord. SPORT EN SPEL HENGELEN DE RIETVOORN. Bovengenoemd college hield Zondag j.l. een kaswedstrijd op baars tusschen Hillegom en Lisse. De vangst was buitengewoon goed te noemen. De prijzen werden als volgt gewonnen: le prijs C. Steenhoven, 2e prijs F. Frijer, 3e prijs J. v. d. Gevel, 4e prijs E- Vermond. 5e prijs C. v. d. Burg, 6e prijs J. Frijer, 7e prijs J. Buijs. C. Steenhove kwam in het bezit van den kampioensbeker met 42 stuks baars; C. v. d- Burg ontving een wisselmedaille voor den grootsten baars, die door den heer J. H- Beer.- ders aan deze vereeniging geschonken was. In 'o geheel werden 137 stuks baars gevangen- VISCHWEDSTRIJD OP BAARS. Zondag werd een gecombineerde vischwed- strijd op baars gehouden door de vereenigin- gen aangesloten bij den Bond van Hengel sportliefhebbers voor Haarlem en Omstreken. De wedstrijd had plaats in de Ringvaart tus schen Cruquius en Vijfhuizen. Hoewel het weer mooi was werd er niet veel gevangen. Te twaalf uur arriveerde het gezelschap in het clubgebouw van „De Brasem" aan de Paul Krugerkade in het café van den heer Snoek Pollé. De heer B. Lasson, voorzitter van den Bond, dankte allen die hebben bijgedragen tot het welslagen van dezen wedstrijd, die de laatste was van dit seizoen. Vervolgens bracht hij een woord van dank aan den heer Slot voor den door hem geschonken zilveren beker en den heer Soet voor zijn medaille. Ten slotte sprak hij den wen sch uit dat het volgende seizoen voorspoediger mocht wezen. Hierna overhandigde hij de prijzen aan de volgende vereen: gin gen: lste prijs De Grondel, zilveren beker. 2de prrs De Brasem, 3de prijs De Rui sch voorn 4dé prijs Het Baarsje, 5de prijs De Dageraad, Haarlem Noord- WATERPOLO D.WR.A.M.V.J. (4—2). Maandagavond speelden de Waterratten den returnwedstrijd tegen de A.M.V.J.. Werden bij den vorigen wedstrijd de punten gedeeld, thans wisten de Wateratten te winnen. Als er begonnen wordt, komen de Waterratten met twee invallers als volgt uit: v. d Broek. Thuis. Vrugt, A. H. de Bruyn, Blaak, van Koningsbrugge en A. C. de Bruyn. De Waterratten zijn het eerst bij den bal er volgen direct eenige aanvallen, doch er wordt erg onsamenhangend gespeeld. Al spoedig weet de A.M.V.J. te scoren (01). De vreugde is echter van korten duur, want als n' vrije worp naar den vrijliggendenVrugt wordt geplaatst, is het 11. Even later maakt Vrugt er 21 van. Nu volgen eenige aanvallen der A.M.V.J., waarbij het Waterrattendoel ternauwernood aan een doorboring ontsnapt. Weer krijgt de thuisclub een vrijen werp te nemen; A. C. de Bruyn doelpunt '3—1). Na rust hebben Van Koningsbrugge en A. H. de Bruvn van plaats verwisseld; al gauw maakt laatstgenoemde er 41 van. De Haarlemmers vallen nu geregeld aan; een paar keer achter elkaar schiet Van Ko ningsbrugge tegen de lat. Dan weet de mld- achter de A.M.V.J.. die heel goed speelde, er met een ver hard schot 42 van te maken. Er volgen nog eenige aanvallen op het A.M.V.J.-doel. die echter op niets uitloopen. Einde 4—2, Wybeit vervangt hel gorgel- drankje. Wybcrt beschermt U tegen verkoudheid en infectie. Daarom dagelijks Wybertl Ztfy&eït KRACHTSPORT JAARVERGADERING H.K.V. „HAARLEM". Bovengenoemde vereeniging hield onder leiding van den voorzitter H. Scheffer haar 6e jaarvergadering. De voorzitter bracht zijn felicitatie en dank aan verschillende leden, die met succes had den deelgenomen aan wedstrijden. De secretaris H. M. de Wolf gaf verslag van de vorige algemeenc vergadering, dat werd goedgekeurd. Daarna bracht hij zijn Jaarverslag uit, waarvoor hem een warm applaus van de vergadering en woorden van dank werden gebracht door den voorzitter. Uit het jaarverslag bleek dat .Haarlem" de volgende wedstrijden in 1930 heeft georgani seerd. Van 1525 April onderlinge wedstrijden. 13 September een vereenlgingswedstrljd „Haarlem"„Sandow" Zaandam. 19 October9 en 30 November eerste klas kampioenschappen van Nederland, worstelen en gewichtheffen. 30 November een Tirrmacbekerwedstrijd tusschen de districten Amsterdam en Arn hem. Hierna gaf de penningmeester zijn finan cieel jaarverslag, waarvoor de heer H. Hoo ning niet alleen een flink applaus kreeg, maar ook waardeerend werd toegesproken door voorzitter en secretaris. Besloten werd op 28 Februari deel te ne men aan den returnwedstryd „Sandow" Zaandam—HK.V. .Haarlem" te Zaandam om den beker, beschikbaar gesteld door de heeren C. H. Blokker en H. Kokkelkoren, welke 13 September in de eerste ontmoeting door „Haarlem" werd gewonnen met een verschil van 5 punten. Waarschijnlijk zal spoedig een demon stratie gegeven worden te Hillegom. In September of October zal een wedstrijd worden georganiseerd in het record gewicht heffen voor alle erkende oefeningen bij den NK. Bond. Als hoofdprijs wordt door het oud-lid den heer J. v. d. Burg. thans verblijf houdende in Oost-Indië, een beker beschik baar gesteld. Het bestuur werd weder bij acclamatie herkozen en luidt als volgt: le voorzitter, H. Scheffer; le secretaris H. M. de Wolff, le penningmeester H. Hooning, 2e secretaris H. Kokkelkoren, 2e penningmeester N. Harting, P. Kruijer en C. H. Bekfcer, commissarissen. In het gebouw „Olympia" werd het 6e jaar feest gevierd. Nadat de voorzitter de aanwe zigen hartelijk welkom had geheeten, weid aan de leden, die in 1930 en begin 1931 een kampioenstitel wisten te behalen met een passelijk woord een herinneringsmedaille uitgereikt. Hiervoor kwamen ir. aanmerking: IJ. Boterbloem. P. Kruijer, H. Hooning, H. M. de Wolf en G. Waage. Tevens werd aan den worstelaar en ge- wichtheffer, die in 1930 de meeste punten heeft bereikt op openbare wedstrijden, een herinneringsmedaille uitgereikt, IJ. Boter bloem kwam met 7 punten voor het ge wichtheffen en H. Heinsbergen voor het worstelen in aanmerking. Heinsbergen bracht dank aan zijn in structeurs N. Harting en J. de Ruiter voor de goede leiding. Aan J. de Ruiter werd een gouden medaille aangeboden, zooals eenigen tijd geleden door hem was verloren. Hierna gaf de voorzitter de leiding m handen van het duo Van Tongeren, die met hun komische stukjes en aardige liedjes met medewerking van The Kitty Band onder leiding van den heer Van Strien bij het pu bliek zeer in den smaak vielen. HONKBAL ALGEMEENE VERGADERING NED. HONKBALBOND. Naar wij vernemen zal de jaarvergadering van den Ned- Honkbalbond dit jaar gehou den worden op Vrijdag 20 Maart in Hotel Parkzicht" te Amsterdam. DAMMEN. NATIONAAL DAMKAMPIOENSCHAP. Zondag 1 Maart zal te Amsterdam de eerste ronde van het tournooi om het nationaal damkampioenschap beginnen. Aan dezen wedstrijd zullen definitief de volgende spelers deelnemen: J. H. Vos (titelhouder), P. J. van Dartelen. W. Rustenburg (allen te Amster dam); B. Ris te Wormerveer; W. C. J. Pol man te 's-Gravenhage en A. de Graag te Heusden (N.-Br.). KORFBAL Het H. K. B.-programma voor 1 Maart. le klasse SJ5.H. 1—Voorwaarts 1 Zilvermeeuwen 2D.S.V. I Animo 2Haarlem 3 2e klasse: K.V. 2—Always R. 1 Advendo 3—T.H.B. 1 Animo 3Oosterkwartier 1 DJS.V. 2—Always Ready 2 3e klasse: Oosterkwartier 2S. V. 3 Haarlem 4DB.V. 3 Ons GenoegenZilvermeeuwen 3 S. S. H. 2Voorwaarts 2 N. K. B.-programma voor 1 Maart. W. C. m: AdvendoAnimo D. D. V. II—Rohdo Haarlem 2—D.WD. 2 W. D. Hl: AdosLuto II RodaHaarlem 1 K. Z. 3Sport w. E. ni: Ready T. 2Advendo 2 S. V.Zilvermeeuwen. VOETBAL DE KINHELMEK. We ontvingen het eerste nummer van een nieuw cluborgaan, namelijk ,De Kinheimer", maandblad voor de voetbalvereeniging ,,Kin- heim". Het is gestoken in een geel omslag. Dit eerste nummer bevat: „Ons eerste blad", door W. Berghuis, voorzitter van Kinheim; ,Bij het eerste nummer", door A. v. d. Aart. voorzitter van den H. V. B., „Opmerker"; Supportersvereenlging „Geel-Zwart": Het protest van Kinheim tegen K. V. V.; Tempo, tempo! enz. We wenschen Kinheim met haar nieuwe orgaan geluk, maar geven aan de Redactie in overweging voor goede cor rectie te laten zorgen. De ranglijstjes zijn o.a. allemaal fout. Zoo staat bijv. in het eerste ranglijstje Kinhelm No. 1 met 18 pun ten uit 12 wedstrijden, terwijl Helder en K. V. V. resp. op de tweede en derde plaats staan met een even groot aantal punten, maar uit 11 wedstrijden. Kinheim behoort dus op de derde plaats te staan. In de an dere ranglijstjes staat niet duidelijk aange geven wat punten en goals zijn. Ook de dia grammen rijn niet duidelijk omdat de hori zontale lijnen ontbreken. SCHEEPVAARTBERICHTEN Almelo 23 Febr. 18 u. van Duinkerken naar Hamburg. 24 Febr. 9 u. 30 m. ten Westen van Terschelling. Alchiba 23 Febr. van Hamburg naar Rot terdam. Alpherat 21 Febr. te Montevideo, Rotter dam naar Buenos Aires. Alcyone passeerde 23 Febr. 24 u. Ouessant, Buenos Aires naar Rotterdam. Aludra 21 Febr. van Montevideo, Buenos Aires naar Rotterdam. Barncveld 24 Febr. te Amsterdam van Chili Burgerdijk 24 Febr. v.m. te Sabang, New- York naar Java. Buitenzorg passeerde 23 Febr. 14 u. Pantel- laria, NewoYrk naar Java. Damsterdijk vertrekt 24 Febr. van Portland Pacifickust naar Liverpool. Londen en Rot terdam. Delftdijk 22 Febr. van. te Buenos Aires van Amsterdam. Drechtdijk 23 Febr. n.m. te Liverpool, Paci fickust naar Rotterdam. Drechteriand passeerde 22 Febr. Las Pal- mas, Buenos Aires naar Amsterdam. Eisenach 21 Febr. van Rio de Janeiro, Am sterdam naar Santos. Gaasterdijk 23 Febr. n.m. te Havana, New- Orleans naar Rotterdam. Grljpskerk 24 Febr. van Mosselbaai naar P. Elisabeth. Ivo passeerde 23 Febr. Ouessant, Amster dam naar Brazilië. Kota Pinang 24 Febr. 8 u. te Sabang, Rot terdam naar Batavia. Laertes 22 Febr. te Hamburg van Londen. Meerkerk 23 Febr. van Messina, Rotterdam naar Brltsch Indië. STEUNT! b(j gelijken prijs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gjj uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid Montferland 24 Febr. 1 u. 30 m. van Am sterdam naar Hamburg. Narenta vertrekt 23 Febr. van San Fran cisco. Pacifickust naar Southampton, Lon den. Rotterdam en Hamburg. Nias 23 Febr. te O.-Londen, Beira naar Rotterdam. Nleuwkork 24 Febr. 15 u. van Duinkerken naar Antwerpen, Beira naar Rotterdam. Patria passeerde 23 Febr. 24 u. Finisterre, Batavia naar Rotterdam. Prins der Nederlanden 24 Febr. van Am sterdam naar Batavia. Rondo 23 Febr. te Suez, Japan naar Rot terdam. Reggestroom 23 Febr. van aLs Palmas naar Freetown, Amsterdam naar W.-Afrika. Rotterdam 24 Febr. v.m. te Napels van New-York. Triton 24 Febr. te Amsterdam van West- Inölë. Zeelandia 23 Febr. 13 u. te Lissabon, Am sterdam naar Buenos Aires. Lcchkatrlne 22 Fe'or. van Lq6 Angeles, Pa cifickust naar Rotterdam. Orania 23 Febr. 20 u. van Santos, Buenos Ayres naar Amsterdam. Sierra Ventana 23 Febr. te Amsterdam van Bremen. Stuyvesant 23 Febr. van Madeira, Amster dam naar Paramaribo. RADIO-PROCRAMMA DONDERDAG 26 FEBRUARI 1931. HILVERSUM. 1876 DL Uitsluitend AVRO-Ultzendipg. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Concert AVRO-kwintet oJ.v. F. Lupgens. 12.30 Concert. Orkest Asta-Theater, Den Haag oi.v. Jos Sllbermann. 2.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.00 Naaicursus. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Concert Rembrandi-orkesL Amsterdam. o.l.v. Davtd Har togs. 6.30 Dr. Réné de Clercq: ..Tijl Uijlen- splegel" van Ch. de Koster. 8.00 Sportpraatje H. Hollander. 8.25 Aansluiting Concertgebouw Hierna Gramofoonpl. Vervolgens de klucht „Huwelijksvoorwaarden", uit het Engelsch door J. Hunsche-Verkade. Ca. 9.50 Vervolg aansluiting Concertgebouw-orkest te Amster dam. 10.45 Concert. Kovacs Lajos cn zijn orkest. 11.30 Gramofoonplaten. HUIZEN, 298 M. 8.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. Daarna NCRV. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Zang Dameskoor NCRV. 10.30 Ziekendienst 11.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Causerie door Pastoor Per^uin. 12.00 Concert K R O. Trio. 1-30 Gramofoonpl. 2.15 Cursus Handwerken. 3.15 Vrouwenhalf uurtje. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Gramofoon. 5.30 Christelijk llederenuurtje door Dr. J. H. Gun ning m.m.v. het NCRV.-Dameskoor, 6.30 Gra mofoonpl. 6.45 Knipcursus. 7.00 Afgestaan 8.00 Uitvoering van ..Die Jahreszelten Jos. Haydn. Chr. Oratoriumvereer„Halleluja", o.l.v. J. Wagenaar. M.m.v. Mevr. T. v. d. Sluijs (sopraan). M. Plooyer, (tenor). H. Koning (bas). Chr. Radio-orkest. In de pauze K. Kruithof .Enkele opmerkingen over de posi tie van het C.N.V.". Daarna Persborlchten en Gramofoonpl. DAVENTRY, 1554,4 NL 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing, 12.20 Or gelspel door R. Foort. 1.30 Kerkdienst. 2.25 Uitzending voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten. 7.00 Plano-recital door E. Isaacs 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Fluitconcert door Edlth Peti- ville. 8.20 ..Matinee". Kluchtigo fantasie van P. H. Lennox. 9.20 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 Orkestconcert. 10.50 Dansmuziek. 12.20 Tele visie. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 4-05 Dansmuziek. 4.35 Kinderuurtje. 8.20 Concert en tooneelultz. 9.50 Paul Vlaai-festival. Solis ten en kwartet LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonpl. 935 Gramofoonpl. 10.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Or- kestconcert. Zang. 4.50 Orkestconcert. 7.05 Gramofoonpl.. 7.50 „Rheinland und West- falen". Hoorbeeld. Daarna berichten en tot 11.20: Café-concert. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Orkestconcert. 4.2U Kinderuurtje 7.20 Concert. Orkest en solisten. 9.35 Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 5.40 Lezingen. 11.20 Gramofoonpl. 12.15 Be richten. 1 20 Gramofoonpl. 2.20 Voordrachten. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.50 Opera .,Oes- terbottner" van L. Madetoja. 9.35 Berichten en daarna tot 11.50 Dansmuziek. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Bij de hindernis gekomen, wilde de kip haar vleugels gebrui ken. maar nauwelijks had de kikvorsch dit gezien, of hij wipte vlug op haar rug en bereikte met de kip den anderen kant. Eu terwijl de kip door het vliegen over de hindernis bijna alk pluimpjes van haar lampje verloor, bleef die van dc kikvorsch hcclemaal heel. En dc kikvorsch zette het spelletje voort. Hij liet dc kip over dc taal balancoeren, terwijl hij rustig op haar breede rug bleef zitten. En ofschoon hij heeletnaal niet bang was vcor liet water, wilde hij toch liever niet den wedstrijd verliezen-

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7