UIT DE OMSTREKEN Bij Griep Nieuwe uitgaven. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 25 FEBRUARI 1931 BLOEMENDAAL BAZAR IN DE GEREFORMEERDE KERK. Dinsdagavond werd in het kerkgebouw aan den Vljverweg door Ds. J. C. Brussaard de bazar geopend, de tweede, ten behoeve van de aankleeding van kerk en consLstoriekamei Spreker hoopte op een gunstig financieel succes, omdat verwarming enz. hooge offers ▼ragen. Hij bedankte het comité en allen die aan de voorbereiding hadden medege* werkt. Een dameskoor, onder leiding van mej Cor Igesz. zong hierop het Agnas Dei, waarop de leidster een vruchtenmand werd aange boden. Mtdden in de gezellige drukte maken we een ommegang door het met fraaie Perzische tapUten behangen gebouw. In een vleugel vinden we de afdeeling attracties: wild van Koningshof, tongen en worst, rad van avontuur, vlschient, touw trekken met verrassingen, en de grabbel ton. Trotsch staat daar de oranjeboom, gemaakt door de kleuters van de Fröbelklasse met fraaie prijzen. Langs de wanden van het gebouw vinden wc in rijke verscheidenheid handwerken babyartikelen, boekwerken, fruit, porselein en aardewerk, speelgoed, delicatessen, rook artikelen. Bij den thee-stand kunnen we even uit rusten en op ons gemak de drukte gade slaan Hier is geen malaise in den handel Zoo worden den eersten avond al goede zaken gemaakt. Heden. Woensdag is de bazar geopend tot 5 uur en dan na 7 uur tot alles uitverkocht is. „TUINBOUW- EN PLANTKUNDE". Dinsdagavond vergaderde de afdeeling Bloemend aalVelsen van „Tu inbouw - Plan kunde". Uit het verslag van den penningmeester, den heer P. Waller, bleek, dat er een batig saldo van f 158.88 is. De afdeeling kreeg een gemeentelijke subsidie van f 200. De groote jubileumtentoonstelling in 't najaar gehouden sloot echter met een tekort van f 573.71. Uit 't jaarverslag van den secretaris ver melden we: 't Aantal leden liep in 1930 terug van 240 op 233. Vele vaklieden zijn nog geen lid der afdeeling. „Waarom niet?", vraagt het verslag. De excursie naar 't Westland werd een succes voor de afdeeling, de tentoonstelling In „De Kuil" had wel een druk bezoek, maar niet dat hetwelk men gehoopt had. Voor het puntenstelsel waren er slechts 10 verschillende inzenders, die met 60 Inzen dingen 543 punten behaalden. De heeren H. Boogschoten en IJ. Mulder, spanden de kroon èn met hun aantal inzendingen èn met het behaalde aantal punten. Bij de rondvraag stelde de heer Beunder voor, den waarnemend voorzitter, den heer E. W. A. Hlrschfeld bij acclamatie te benoe men tot definitief voorzitter. Deze was wegens drukte in zaken, niet te bewegen een derge lijke benoeming te aanvaarden. Tot slot vertoonde de heer J. C. Mol, di» recteur der Multifilm Mij. een viertal films n.l. den microscopische film, een over slijmzwam en de anderen over de stinkzwam en ontluikende bloemen. FROPAGANDA-AVOND VAN VOLKSZANG. Dinsdagavond ln de groote zaal van het Jeugdhuis. Een tamelijk goed bezette zaal, meest dames, voor den Valerlus-avond. Als de voorzitter, de heer G. Damstra, den spreker Dr. de Vletter en verder allen heeft verwelkomd en de beteekenls van den volks zang voor de geestelijke volksgezondheid heeft geschetst, zit de leider, de heer P. de Nobel, al voor de piano; de eerste accoorden klinken forsch door de zaal en voor we het weten zitten we de mooie li"-leren uit volle borst mede te zingen uit Va rius' Gedenck- clanck: „Wilt heden nu treden voor God den Heere" en „Merck toch hoe sterck". Zuiver en gaaf klinken de mooie oude lie deren door de zaal. Dan staat Dr. A. de Vlet ter op en geeft klank en kleur en achter grond aan de liederen. Valerius woonde ln Veere, waar hij van 16161625 schepen der stad was en leider van een rederijkerskamer Zijn naam Adr. Wouterszoon was voor die dagen niet mooi genoeg en werd verlatiniseerd. Dat klonk deftiger. Valerius leefde tijdens een belang rijke periode van den 80-jarigen oorlog. Zelf mlddelmailg dichter schreef hij een verhaal van de gebeurtenissen sinds 1568 en laschte daarbij in een aantal liederen (76) op mu ziek, die hij niet ze'.f had geschreven maar links en rechts had opgediept. Het merkwaar dige er van is. dat woorden zijn gemaakt op bekende wijzen, woorden, die op eenvoudige en eerlijke wijze weergeven, wat er leefde in ae volksziel; een Calvinistisch boek van strijd en leed onzer voorvaderen, van ver trouwen op God. die het goed meent met ons volk. van zich schuldig wetende menschen. Door de erfgenamen van Valerius is deze Internationale bundel, goed verzorgd, uitge geven te Haarlem. Een aantal lantaarnplaatjes naar koper gravures uit het beek. a le betrekking heb bende op den strijd tegen Spanje, volgden. Na deze interessante voordracht werden weer Valeriusllederen en Geuzenliederen ge zongen. Met tot slot een bonte rij liederen uit den bundel van Volkszang. Het was een mooie avond. IJMUIDEN VELSEN DE is. VERKIEZINGEN. De op 23 Februari 1931 vastgestelde kiezers lijst. welke van kracht wordt op 1 April as., bevat: 2P247 Kamerkiezers: 19560 Statenkie- zers; 18420 Gemeenteraadkiezers. MEIFEEST. Door de ba«*uren der SD.AP.. de V.A.R.A.. de N'.i Ver. van Fabrieksarbeiders en het mannenkoor ..Morgenrood", werd besloten dit Jaar het Meifeest gezamenlijk te vieren. Men zal trachten voor den aanvang der avondvergaderingen een optocht te houden door Beverwijk cn Veis en-Noord. Verder zal een fakkel-optocht georganiseerd worden naar iJmulden-Oost, waax de stoet ontbonden zal worden. R.K. METAALBEWERKERSBONT). De R.K. Metaalbewerkersbond houdt heden avond (Woensdag) een ledenvergadering in het patronaatsgebouw te IJmuiden. Als spreker zal de heer Steinmetz optre den; verder heeft een periodieke bestuurs verkiezing plaats. R.K. VOLKSBOND. Door bovengenoemden R.K. Volksbond wordt Donderdag as. een cursusavond ge houden in het Patronaatsgebouw. Als spreker zal optreden de heer T. van Brussel, hoofdbestuurder van den RJC. Transportarbeidersband AANBESTEDING. Dinsdag werd door den architect N. C. ten Broeke Wijk aan Zeeweg 154 aanbe steed het verbouwen van een woonhuis tot garage met bovenwoning voor rekening van den Weled. heer L. van Drimmelen. Er waren 5 bilje'ten. W. de Bruin f 3020; Meinema Posma f 3650; L. de Waard f 3534, D. Rebel f 3496, P. Cupido f 3250. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Tevens werd door denzelfden architect ge gund aan den heer H. Hoekema te Zand voort het bouwen van een pastorie met ver gaderzaal voor rekening der Gereformeerde kerk te Zandvoort, voor de som van f 14435, met schilderwerk buiten bestek. SCHEEPVAARTBERICHTEN Binnengekomen schepen te IJmuiden Datum Natie 23 Febr. Ned. 24 Febr. Deensch Ned. Duitsch Engelsch Duitsch Engelsch Ned. Poolsch Noorsch Triton Knud Barneveld S. Ventana Northdale Trier Luimmeack Orpheus Robur V Belmoire P. Barrios Rotterdam Chili Hamburg Llanelly Batavia Cork Kopenhagen Gidenia Liverpool Uitgaande schepen naar: 24 Febr. Ned Engelsch Engelsch Zweedscl Ned. Engelsch Ned. Duitsch Engelsch Duitsch Duitsch Engelsch Engelsch Montferland Towneley Prowers Ardennica Pr. der Ne derlanden Pyrrhus Amstelkerk Uckermark Ravonia Otto Laurentz M. L. Russ Saltmarshe Dryburgh H' mburg Blyth. Londen Rouaan Batavia Londen Hamburg Londen Londen Antwerpen Reval Goolew Leeds VISSCHERIJ-OPBRENGST. Heden waren aan den Rij ksvlschafslag al hier 19 stoomtrawlers, 2 beugers en 13 log gers. De besommingen waren; Trawlers; Manden. 180 Mies en Truus f 3300. 350 Jacqueline Clazlna f 5500. 205 Hercules f 3200. 130 UtTecht f 3000. 350 Ommering f 5600. 95 Derika 2 f 2300. 365 Bergen f 5300. 220 Maasmond f 3200. 45 Scheldemond f 700. 100 Proef f 1800. 150 Groningen f 1900. 160 Urania f 2400. 115 Avila f 2100. 110 Olympia f 2800. 125 Vorwart f 2500. 75 Fram f 2600. 120 Hoop f 2200. 90 Izabel f 1900. 100 Flamingo f 2200. Beugere: VI. 190 f 520, VL 85 f 835. Loggers: KWè 102 f 1255. KW 144 f 1245, K.W. 48 f 1550, KW. 57 f 1450, KW 68 f 1015, K W. 5 f 1035. KW. 172 f 1025. K.W. 96 f 1255. K.W 158 f 1150, K.W. 40 f 1175. K.W. 41 f 1700, K.W. 58, f 1065, Sch. 297 X 975. TRDE VAN JONG TEMPELIEREN. De op te richten afdeeling der Jong Tem pelieren telt nu reeds 16 leden. Er is een voor- oopig bestuur gevormd, samengesteld als volgt: J. van der Leek, voorzitter, Mej. A. van der Leek, penningmeesteres en Mej. W. van Ries-en. secretaresse. De afdeeling zal 22 Maart e.k. officieel worden opgericht. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Zweedsche stoomschip Gel'.ivare is na lossing zijner lading ijzererts aan het Hoog- ovenbedrijw IJmuiden in ballast naar New Castle vertrokken om aldaar te laden voor Gothenburg. Het Spaansche stoomschip Santi is heden morgen met- een lading ijzererts van Bilbao aan het Hoogovenbedrijf aangekomen. Di rect na aankomst werd met de lossing van dit schip aangevangen. Het Nederlandsche passagiersschip „Prins der Nederlanden" is gisterenmiddag naar Batavia vertrokken en passeerde de sluizen met een diepgang van 73 d.M. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal dit stoom schip op 28 Maart as. te Batavia aankomen. Het Duitsche stoomschip Sierra Ventana is hedenmorgen na in Amsterdam te hebben bijgeladen en zijn passagiers te hebben Inge scheept naar Buenos Aires vertrokken. Zijn diepgang bedroeg 80 d.M. Het Noorsche motorschip Be'moira is gis terenavond aan den toeristensteiger te IJmui den aangekomen en zal hedenmorgen de mo torveerpont voor Paramaribo overnemen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Influenza en gevatte koude zullen Mijnhardt's Grieppoeders U spoedig helpen- Prijs per poeder 8 cent en per doos 45 cent. Zcowel op de poeder als op de doos staat de naam Mijnhardt. Let hierop. Ver krijgbaar bij Uw Drogist. BEVERWIJK „HET WITTE KRUIS" Plannen voor een eigen gebouw. Dinsdagavond hield de afdeel.ng Bever wijk en Omstreken van de Noordhoilandsche Vereenigin „Het Witte Kruis" haar jaarver gadering. De secretaresse Mevr. AvisDekker bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het ledental van 1200 tot 1270 was gestsgen Van wege de vereeniging zijn vier patiënten naar „Heideheuvel" gezonden, terwijl verder be treurd werd, dat het geneeskundig school oe- ziclit ook in 1930 nog tot de vrome wensc'r.en bleef behooren. Uit het financieel overzicht van de penning meesteresse Mevr. Bakker—Diferee bleek dat de balans in actief en passief sloot met een eindbedrag van f 17.603.38. De rekeningen van de verschillende onder afdelingen vertoonden in ontvangst en uit gaaf de volgende bedragen: Wijkverpleg ng f2646.33, kraamverzorging f2763,33. terwijl de afd. t b.c.-besrijding weliswaar een tekort ver toonde van f 152,— doch het bestuur smaakte het genoegen, dat alle patiënten, negen in ge tal. konden worden uitgezonden. De exploitatie van het badhuis leverde, bij een ontvangst van f 3217,44 voor 12410 baden een tekort op van f 736,77, dat echter door een gemeentelijke subsidie wordt gedekt. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren O. van Alphen en H. J. Bilderbeek vervangen door de heeren A. Visser en A. Achterhof. Bei den aftredenden, die bedankt hadden bracht de voorzitter dank voor hun werk in het be lang der vereeniging verricht. Het bestuur werd met algemeene stemmen gemachtigd, om maatregelen te nemen tot liet oprichten van een Witte Kruis gebouw, waar aan reeds zoovele jaren dringend de behoefte wordt gevoeld. De voorbereidingen voor den bouw van het Roode Kruis Ziekenhuis en het Zusterhuis hebben de actie daarvoor echter opgeschort. Het bestuur stelt zich voor een ge bouw op te richten, dat naast de nood'ge berg- ruime voor het verplegingsmateriaal ook plaats biedt aan de consultatiebureaux voor zuigelingen en t.b c. en dat verder ook een lokaal voor vergaderingen en cursussen zal bevatten. In principe besloot de vergadering het werk der huiszorg ter hand te nemen. Teneinde daartoe de noodige gegevens te verzamelen werd een studie-commissie benoemd, waarin zititng kregen Mevr. Eerhart, mevr. Miedema Zondervan, Zuster Korver, alsmede de hee ren A. Sllngelandt «n G- Wassenaar. Bij de herziening van het Huishoudelijk Reglement, werd o.m. vastgelegd, dat ln den vervolge voor kraamverzorging naar een tarief van f 15.—, f 10.—, of I 6.— vergoeding zal worden geheven. Min- en onvermogenden wordt echter gratis hulp verleend. De beoor deeling daartoe berust bij Mevr. Zwart. HEEMSTEDE VERGADERING „WIJKVERPLEGING" Maandagavond hield de vereeniging van Wijkverpleging haar jaarvergadering onder voorzitterschap van Dr- M. Colenbrander. De opkomst was matig. In het jaarverslag wordt hulde gebracht aan de beide Wijkzusters, Zr. Derksen en Zr. Pol, die in het afgeloopen jaar weer met groote ijver en toewijding hun taak hebben verricht. Deze werkzaamheden werden uitgebreid, doordat zij beiden actief deelnamen aan het hier opgerichte Consultatiebureau voor Zui gelingen. Dit consultatiebureau mag zich reeds na korten tijd in een groote populairit-eit ver heugen. Zr. v- Ketel heeft thans te Heem stede zooveel arbeid te verrichten, en ook voor Maatschappelijk Werk, dat zij een vast salaris heeft gekregen, zoodat zij als enque- trice voor Zandvoort kan bedanken. Door Zr Derksen werden in 1930 3762 be zoeken gebracht bij 136 patiënten, daaren boven werd 92 maal hulp verleend in het wijkgebouw. Zr. Pol bracht 3107 bezoeken bij 142 pa tiënten. terwijl zij verschillende malen de doctoren assisteerde bij kleine operaties en ook verschillende malen hulp verleende bij het vervoeren van zieken naar elders. Zr. v. Ketel bracht 1120 bezoeken bij 93 pa tiënten benevens 131 bezx>eken voor Maat schappelijk Werk in verband met T. B- C.- bestrijding. 8 Patiënten werden uitgezonden, waarvan 2 naar Berg en Bosch, 1 naar Hoog Laren, 1 naar Blaricum. 2 naar de Clarastichting, 1 naar Zandvoort, 1 naar de Sophiastichting en 1 naar Brederodeduin. Van het te verschaffen materiaal werd veel gebruik gemaakt. 5 maal werd een kamer ontsmet. Hulde werd gebracht, aan een 12-tal da mes. die zich bijzonder beijverd hadden voor het werven van nieuwe leden. Uit het verslag aan de pennlngmeesteresse blijkt, dat het nadeelig saldo voor de wijk verpleging thans is f 438,en dat voor de T- B. C.-bestrijding f1961, Door bedanken van Mevr. v. d. PolGevers, Mevr. WaldcóttesBeuner en den heer Leeuwenberg, werden als bestuursleden ge kozen de dames freule v. d. Goes, Mevr. Leae- boer en de heer Ing. Duynstee. PRIJSUITREIKING TENTOONSTELLING HUISBROEI". Dinsdagavond had de uitreiking plaats van de prijzen der bloemententoonstelling, ge organiseerd door de bloemistarbeiders ver eeniging „St. Deus Dedit". In zijn openingswoord dankte de voorzitter de heer J. C. Behage, voor de ondervonden medewerking. Een bijzonder woord van dank bracht spreker aan burgemeester. Jhr. J. P. W. van Doorn, die officieel opende. Daarna tot het uitreiken van den wissel beker overgaande feliciteerde de voorzitter den winnaar, den heer P. v. d. Linden, met deze hooge onderscheiding veroverd in een zwaren kamp met andere inzenders. De heer Weijers, die voor dit jaar den beker moest af staan, ontving een kleine beker als aandenken. Met eenige toepasselijke woorden reikte de voorzitter der tentoonstelling-commissie daarna de overige prijzen uit, die bestonden uit huishoudelijke en luxe voorwerpen. HAARLEMMERMEER CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. STICHTING VAN EEN GARANTIEFONDS. Dinsdagmiddag hield de vereeniging „Vooruit" ter bevordering van de paarden fokkerij in Haarlemmermeer in de Landbouw te Hoofddorp, haar jaarvergadering, ondec leiding van den voorzitter den heer Noor- dam. Na afhandeling van enkele huishoudelijk® zaken, waarbij o.m. mededeeling werd gedaan van de resultaten van het in 1930 gehouden concours-hippique en de gehouden groo:e ver loting. werden tot bestuursleden herkozen de heeren J. C. Beets en D. van Wieringen terwijl in de plaats van den heer W. J. van Gulpen, die bedankte, gekozen werd de heer P. Ran. Gememoreerd werd dat de heer Jb. Claj het secretariaat der vereeniging tot zijn spijt niet langer op zich heeft kunnen nemen en zijn taak door den heer Beets werd overge* nomen. Met veel dank en groote waardeer ing werd gesproken over de uitnemende en lof waardige wijze waarop de heer Claij ge durende vele jaren als secretaris van „Voor uit" is werkzaam geweest en de belangen der vereeniging heeft voorgestaan en behartigd Een bespreking had plaats over de vraag of alle factoren zouden medewerken om ook dit jaar weder een concours-hippique op he: gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp te kunnen organiseeren. Hoewel de tijdsomstandigheden over 't al gemeen niet gunstig werden geacht, was de vergadering toch van oordeel dat er alle reden is om het daarheen te leiden dat der. duizenden liefhebbers van de paardensport weder een dag van hoogstaand genot kan worden bereid; temeer nu de vanwege de Nederlandsche Federatie van Landelijke Rijvereenigingen bij de viering van haar eerste lustrum te organiseeren groote inter* nationale ruiterdag in het stadion te Am sterdam zal worden gehouden. Teneinde het aan een concours-hippique volgens opgedane ervaring verbonden risico eenigermate te verkleinen en de financieeie draagkracht der vereeniging die door den nog bestaanden schuldenlast nog niet be paald rooskleurig is te noemen in een gunstiger conditie te brengen, vond het denk beeld om te trachten een garantiefonds te stichten en van de resultaten daarvan het al of niet houden van een concours te laten afhangen, algemeene instemming, zoodat in dien geest werd besloten. Als er dus een garantiefonds komt, dan wordt er ook weder een concours gehouden. Als voorloopige datum voor het concours werd al vast genoemd, Woensdag 15 Juli. HAARLEMMERLIEDE BLOEDDORSTIGE HONDEN? TWEE VIERVOETERS ONSCHADELIJK GEMAAKT. De landbouwer W„ wonende aan de Lage Dijl te Haarlemmerliede ontdekte des nachts op zijn erf een tweetal honden. Daar hij ver moedde, dat de beesten het op zijn schapen en pluimvee begrepen hadden, haalde hij zijn ajchtgeweer voor den dag en schoot op de honden- Een der viervoeters bleef dood liggen en de andere werd aangeschoten. Deze is la ter door Kennel Fauna opgehaald en afge maakt. Men hoopt thans van de plaag der bloed dorstige honden bevrijd te zijn. BURGERLIJKEN STAND VELSEN. Geboorten: I. de Grootter Woldt z.; C. M. Volmerv. Dillewijn z.; P. A. OortGroen d., A. HartmanKolle d.; G. de Weersde Wit z. Overleden: W. Braam 91 j., M. Braam 80 j., M. W. Visscher 97 j„ K. Venema 65 j„ M. H. Haanraads, wed. v. G. J. de Maine 84 j.. P. Dictus 75 J. BLOEMENDAAL. Getrouwd: H. J. Bakker en R. Hansink; J. B. Havers en J. M. S. Rieden. Overleden: W. Wolff, 87 j.; H. S. Schouten. 67 j. NIEUWE RAADSHEER IN DEN HOOGEN RAAD. Tot Raadsheer in den Hoogen Raad Is be noemd Mr. L. A. Nijpels, advocaat en procu reur te 's Gravenhage. De heer Nijpels, zoo meldt de Tel.. werd op 29 Dec. 1388 te Maastricht geboren. Zijn vader mr. A. J. L. Nijpels bekleedde even eens de functie van raadsheer in den Hoogen Raad van 19081925. Na het doorloopen van het gymnasium (te Arnhem en 's Hertogenbosch) begon de heer Nijpels zijn studie aan de hoogeschool te Leiden, waar hij in 1911 op stellingen promo veerde. waarna hij zich als advocaat te Den Haag vestigde. Na eerst enkele jaren met jhr H. ae Ranitz samengewerkt te hebben volgde in 1913 zijn associatie met de heeren mrs. W. A. Telder. F. M. Westerouen van Meetoren, B. M. Teiders en G. Boienhousen. De heer Nijpels heeft zich altijd speciaal toegelegd op het behandelen van cassatie, zaken voor den Hoogen Raad en geldt als een autoriteit ten opzichte van de kieswet. Ook in sportkringen is mr. Nijpels een zeer geziene figuur. Viermaal was hij tenniskam pioen van Nederland, driemaal Ln de double en eenmaal in de single. Voor zijn verdien sten ten opzichte van de tennissport is hij in 1921 onderscheiden met het eerelidmaat schap van den N. L. T. B. van welken bond hij ook een jaar het voorzitterschap be kleedde. Naast tenniscrack is mr. Nijpels een goed hockeyer en voorts was hij in zijn studententijd in inter-academiale wedstrij den een gevreesd tegenstander aan het schaak bord. Tenslotte zij vermeld dat de nieuwbenoem de raadsheer als secretaris van het Centraai Stembureau optreedt, HET JUBILEUM VAN JAN PRONK. De bekende verkeersagent Jan Pronk, uit wiens levensloop we in ons nummer van, Maandag eenige bijzonderheden mededeelden, was vandaag 25 jaar in dienst bij de Haar- lemsche politie, waarvan de laatste acht jaar als verkeersagent. Het is voor hem vandaag (aldus deelde hij ons vanmorgen mee) boven zijn stoutste verwachtingen geloopen. „Men heeft mij niet vergeten", zei hij dankbaar. ..Kijk u eens, hier heb ik een telegram van een Amsterdamschen politieagent, die vroe ger als jongen bij mij op de bakkerskar heeft gezeten! En hier heb ik een schitterend bloem stuk van de bewoners van de Sparrenstraat". De geheeien morgen is het bijzonder druk in zijn woning geweest. Behalve een groot aantal agenten kwamen er ook eenive in specteurs hun opwachting maken. De heer H. Oudman maakte zich tot tolk van zijn col lega's, toen hij den jubilaris op bijzonder hartelijke wijze gelukwenschte, den grooten ijver en nauwgezette plichtsbetrachting van dezen ,.echt ouderwetschen diender" prees. Spreker vestigde er de aandacht op, dat de heer Pronk, die ook veel leed van' anderen verzacht, bij superieuren en collega's hoog staat aangeschreven. Van het groot aantal bloemstukken, dat vanmorgen naar de Sparrenstraat 5 gebracht werd, noteerden wij er van de inspecteurs- vereeniging. van de Politieagentenvereer.i- ging „Verbetering zij ons Streven", van den heer en Mevrouw Ooossens (heerenmodema gazijn Groote HoutstraatVerwulft). die blijkbaar zijn werk op de bekende ton heeft leeren waardeeren. Van de gemeente ontving de heer Pronk de gebruikelijke gratificatie en van zyn keinen buurjongen Henni Hijnen een kistje fijne si garen. Kortom, de jubilaris kreeg, behalve vele schrifelijke gelukwenschen, bewijzen van belangstelling in overvloed. Ook op het verdere gedeelte van den dag zal de verkeersagent Pronk, die er op het org streng uitziet, maar in werkelijkheid een uiterst vriendelijk en hulpvaardig man is. nog wel ervaren, dat hij door een groot aantal stadgenooten gewaardeerd wordt. VOORJAARSMARKT VAN DEN WERELD BOND VOOR VROUWENBELANGEN. In de zalen van het genootschap „Arti et Amicitiae" is Dinsdagavond de Voorjaars- markt geopend ten bate van den Wereldbond voor Vrouwenbelangen en gelijk S'-aatsbur- gerrecht. Nadat mevrouw Rosa Manus, als voorzit ster der vereeniging de talrijke aanwezigen welkom had geheeten heeft mevrouw De ViugtFlentrop, als eere-presidente van het Comité de Voorjaarsbeurs geopend. Deze voorjaarsmarkt maakt een prettigen indruk en ziet er zeer aantrekkelijk uit. De versieringen zijn gehouden in wit en goud, de kleuren van den Bond. Behalve de gebruikelijke tenten met handwerken, kin- derkleeren en kunstnijverheids voorwerpen is er een zeer practische levensmiddelen^ent en een fleurige bloementent. Ook een boekentent, waar men natuuriijk uitsluitend boeken, door vrouwen geschreven kan koopen, ontbreekt niet. Woensdag zal er een groote kindermiddag gehouden worden, waarvoor een der zalen spe ciaal is Ingericht. Verscheidene verrassingen en attracties zijn hiervoor in voorbereiding. Ook zal er een tooneelstulcje worden opge voerd door een groep meisjes van het Meisjes lyceum van Dra. Freie onder leiding vani mevr. GreupRoldanus. Voorts zal mevr. J. van AmmersKuiler ala waarzegster in een voor haar opgerichte Oostersche tent optreden. Van de afdeelingen Alkmaar, Amersfoort, Deventer, Haarlem, Nijmegen en Voorburg kwamen inzendingen voor deze voorjaars markt binnen. Plattegrond xan Velsen. Van den uitgever G. Eikelenboom, te Haar- lem, ontvingen wij ter kennismaking zijn nieuwste uitgave: een plattegrond der ge meente Velsen, Deze uitgave bevat één kaart van de gemeente Velsen. schaal 1 10000 en één kaart van het stadsdeel dezer gemeente nl. IJmuiden, schaal 1 5000. Beide kaarten zijn in zes kleuren uitge voerd. Als omslag van de gevouwen kaarten dient een boekje van 24 pagina's, inhoudende alle straatnamen der gemeente. Deze officieele uitgave, keurig van uitvoe ring en bewerking, is tot stand gekomen met medewerking van het gemeentebestuur van Velsen en is voorts hierom merkwaardig, omdat hier voor het eerst in topografie de voltooide sluisbouw gepubliceerd wordt. Er is zeer veel werk gemaakt van deze plattegronden, die bij voortdurende uitbrei ding der gemeente Velsen zeker in een be staande behoefte voorziet. SCHEEPVAARTBERICHTEN Amstelkerk 24 Febr. van Amsterdam naar Hamburg. Bondowoso 18 Febr. te Batavia van Cal cutta. Christiaan Huygens 24 Febr. te Port Said, Amsterdam naar Batavia Djember 24 Febr. 17 u. van Hamburg naar Rotterdam. Garoet passeerde 22 Febr. Perim, Batavia naar Rotterdam. Haarlem 24 Febr. van Amsterdam naar Hamburg. Kangean 24 Febr. te Triest, Batavia naar Amsterdam. Nijkerk passeerde 22 Ouessant, Rotterdam naar Z.Afrika. Nictheroy 24 Febr. n.m. van Rotterdam n. Antwerpen. Nieuw" Amsterdam 24 Febr. v.m. van New York naar Rotterdam. Poe la u Laut 24 Febr. te Port Said, Am sterdam naar Batavia. Rietfontein 24 Febr. te Kilindini van Rot terdam. Salland 24 Febr. 8 u. te Montevideo, Bue nos Ayres naar Amsterdam. Soekaboemi 24 Febr. 8 u. te Genua, Rot terdam naar Batavia. Sibajak passeerde 24 Febr. 8 u. Perim, Ba tavia naar Rotterdam. Tjerimai 24 Febr. n.m. van Tanger, Rot terdam naar Batavia. Tjisalak 18 Febr. te aBtavia van Dairen. Trajanus 23 Febr. 8 u. 58 min 35 mijl Z.- Oost van Land's End, Amsterdam naar San Juan 'P R.) VOETBAL OOST-NEDERLAND—WEST DUITSCHLAND AMSTERDAM, 25 Febr. (V.D.) In een zitting van den West-Duitschen Voetbal Bond heeft men als datum voor den wed strijd Oost-Nederland—West Duilschland, voorgesteld Zondag 31 Mei a.s. De ontmoe ting vindt te Arnhem plaats.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 8