STATEN-GENERAAL. „Zeep, uit cosmetische plantenoliën samengesteld, is het best voor de huid," BUITENLAND. De wereldstrijddag tegen de werkloosheid. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 26 FEBRUARI 1931 TWEEDE BLAD Onrustige dag voor Duitschland. Talrijke relletjes. Het succes can de huidige rijksregeering. De vlootbesprekingen in Rome. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het wordt de Duitsche rijksregeering voor waar niet gemakkelijk gemaakt. De voorzich tige leider Bruening heeft échter alle ver wachtingen overtroffen. Hij laveerde netjes en kalm langs de klippen, bracht zijn tegen standers zeer gevoelige verliezen toe. en wat erger is, maakte hen bij het Duitsche volk miii of meer belachelijk en dreef zijn zin op alle punten langs lijnen van geleidelijk heid door. De nationaal-socia iaien die neg steeds den schijn aanemen van in de aanval te zijn, hebben reeds lang een verdedigende houding aangenomen, wat een krachtfiguur, een dictator, een gToot politicus niet bereikt zou hebben in aan 't voorzicht ge beleid van de huidige regeering, wonder boven wonder, wel gelukt. Maar gisteren was het weer een kwade dagDe communisten hadden een Wereldstrijddag (o weidsche titel) tegen de werkoosheid georganiseerd en zij zijn er in derdaad in geslaagd dezen dag tot een strijd te maken, hoewel er geen enkele werklooze mee gebaat zal zijn Wij geven hieronder een reeks telegram men weer, uit het Duitsche rijk, die bewijzen, dat- de toestand verre van rustig was. Uit Berlijn: In het district Wedding drongen talrijke kleine groepen werkloozen groote winkels bin nen en ontvreemdden levensmiddelen- Een communistisch vereenigingslokaal in de Wed- dingstrasse werd door de politie ontruimd, aangezien men reden had te meenen. dat van daaruit de overvallen waren georgan seerd. In deze localiteit arresteerde de poli:ie 51 personen. Ook in het centrum der stad kwa men herhaaldelijk botsingen voor tusschen werkloozen en politiebeambten. In de Rosenthalerstrasse bestormden de werkloozen een winkel en maakten zich met medeneming van levensmiddelen uit de voe ten, eer de politie kon optreden. Tot dusverre zijn er 70 arrestaties verricht. Uit Leipzig: Na afloop van een werkloozendemonstrafie, werd door de menigte op de politie geschoten, waardoor een politiebeambte ernstig werd ge wond. De politie maakte van de revolvers ge bruik. waardoor voor zoover tot dusverre be kend is geworden, drie personen werden ge dood en vele anderen zwaar gewond. Naar men weet zijn te Leipzig tot 10 Maart alle demonstraties verboden. Uit Saarbrücken: De door de communisten georganiseerde Wereldstrijddag tegen de werkloosheid is te Saarbrücken tot dusverre, afgezien van enkele kleine incidenten, vrij kalm verloopen. Rumoeriger ging het toe te Neunkirchen. waar duizenden menschen, hoofdzakelijk nieuwsgierigen, bijeengroepten. Er traden communistische sprekers op, die probeerden de massa op te zweepen en toen de gendarme rie en de politie handelend optraden, kwam het tot ernstige botsingen. Door de demon stranten werden straatsteenen naar de ge wapende macht geworpen, waarna deze van van de wapens gebruik maakte. Aan beide kanten vielen enkele gewonden. Er hadden verscheidene arrestaties plaats. Uit Wiesbaden: Op de arbeidsbeurs hebben incidenten plaats gehad tusschen de Nationaal-socialis- ten en communisten. Een Nationaal-socialist loste drie revolverschoten op zijn aanvaller, waarna een algemeene vechtpartij ontstond, in de loop waarvan een Nazi zoo ernstig werd gewond, dat hij in bedenkelijken toestand naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. De communisten vormden een stoet en trokken daarna demonstreerend door de straten, totdat zij door de politie uiteenge dreven werden. Uit Chemnits: Toen de politie bij een com munistische demonstratie een ijzeren vlagge- stokspits wilde verwijderen, werd een Schupo door een messteek gewond, terwijl verder drie politiemannen lichte verwon dingen opliepen. Ook uit het overige buitenland, en vooral uit België, komen berichten omtrent onge regeldheden. In Moskou is de wereldstrijddag op grootsche wijze gehouden. L- A. Italië. De Fransch-Engelsch-Italiaan- sche vlootbesprekingen. ROME, 25 Pebr. (V.D.) Vanavond zijn Henderson. Alexander en Craigie met hun gevolg te Rome aangekomen om de vlootbe sprekingen voort te zetten. Het Engelsch ministerieel bezoek werd te Rome zeer gunstig ontvangen. De bevoegde instaties hebben evenwel hun tot dusverre gevolgde politiek van terughoudendheid nog niet opgegeven. De „Giornale d'Italia". die haar berichten in hoofdzaak van het ministe rie van Buitenlandsche Zaken betrekt, zegt dat te Rome de resultaten van de te Parijs plaats gehad hebbende besprekingen nog niet in details bekend zijn. De .Xavorne Fascista" constateert met vol doening, dat de Romeinsche reis van de de Engelsche ministers de geruchten over een afzonderlijke overeenkomst tlsschen Pa rijs en Londen ten stelligste weerleggen. Te vens zegt het blad, dat de besprekingen te Rome niets buitengewoons beteekenen LONDEN, 25 Februari (V.D.) In ant- jjoord op vragen, betreffende de onderhan delingen van den minister van Buitenland sche Zaken, Henderson, en den minister van Marine, Alexander, te Parijs en Rome, deelde de onderministed Dalton mede, dat zoolang de besprekingen plaats hebben het Lagerhuis geen verklaring van de regeering tegemoet zal kunnen zien. Hij verzekerde het Huis, dat de regeerin gen der Vereenigde Staten en Japan van al les op de hoogte worden gehouden. Amerika. Big Bill weer burgemeester. De verkiezingscampagne in Chicago, op één na de grootste stad in de beide Ameri- ka's, is alweer afgeloopen. En wat niet alge meen verwacht werd: de burgemeester „Big Bill" Thompson is voor de vierde maal ge kozen. Men moet daar wel even aandacht aan wijden. Er is in dezen verkiezingsstrijd heel wat over en weer gescholden en beide par tijen hebben elkaar in rechte aangesproken om vergoeding van schade, toegebracht aan eer en goeden naam, aldus de NE.C. Voor Thompson gaat dan nu, zoodra zijn huidige termijn om is, een vierde termijn in. Daaruit blijkt, dat men zijn oordeel over Thompson zal moeten herzien. Dat deze voor de zooveelste maal herkozen is, nadat hij op zoo felle wijze van alle kanten bestreden is, en vooral is gesignaleerd als een malloot, een booswicht, een corrupt bestuursman, be wijst toch wel, dat er in den man meer en beters moet zijn dan dat. Nu de openbare meening in Chicago over de roekelooze prak tijken van de dranksmokkelaars ten zeerste verontrust is, en toch alle welmeenende menschen in de metropool aan het Michigan- meer Thompson zouden hebben laten vallen, indien zij hem daarvoor mede aansprakelijk hadden geacht, moet men wel geneigd zijn te gelooven, dat veel van de op Thompson gerichte kritiek als onwaar en dus onverdiend moet worden afgewezen. Het is eenvoudig niet aan te nemen, dat een kiezerscorps tot vier maal toe een man tot burgemeester kiest die met naam en toenaam als een onwaardige dwaas wordt aangewezen en het ook is. Zeer zeker is Thompson een man. die door reclamezucht en kermismanieren er veel toe heeft bijgedragen zijn eigen prestige naar beneden te halen. Maar natuurlijk heeft Thompson voor Chicago toch ook zijn groote ■verdiensten gehad. De verdiensten liggen niet op financieel gebied; want de stadsfinanciën zijn er deerlijk in de war. Maar voor de ver fraaiing en uitbreiding der stad heeft Thompson ongetwijfeld groote resultaten be reikt. In ieder geval heeft hij de openbare meening in Chicago op zijn hand; en in de Unie geeft de volkswil, de uiting der meer derheid, nu eenmaal den doorslag. Duitschland. De verrader onder de Nazi's. Te Bochum is bekend geworden, dat het nationaalsoc. gemeenteraadslid Boss, sinds jaren lid van de partij, tegelijkertijd ver trouwensman is der politie, die hij geduren de ongeveer een half jaar geregeld geheim materiaal levert over hetgeen er omgaat in de nat. soc. partij, aldus het Hbld. Dit verraad is dezer dagen in een protest- vergadering van de Nazi's bespraken, waar het tot een heftig tumult kwam, toen werd meegedeeld, dat Boss voor de geleverde mede- deelingen van de Pruisische politie tot dusver 2400 M. heeft gekregen. Van bevoegde zijde verneemt de „Voss. Z." dat het juist is, dat 'het nat. soc. raadslid Boss zich kort na de verkiezingen van Sept. tot de politie te Bochum wendde met het voorstel haar geheim materiaal ter beschik king te stellen over de nat. soc. beweging. Tegelijkertijd vroeg hij. of men bereid zou zijn hem zijn „onkosten" te vergoeden. Daar Boss tevens stukken overlegde, die na onder zoek echt bleken en van groot belang, ging de politie op het aanbod in. Sindsdien heeft zij voortdurend van Boss mededeelingen enz. tegen betaling ontvangen. Overigens is deze neer Boss niet de eerste en eenige uit de Hitleriaansche partij, die de politie van materiaal voorziet. Boss is slechts de opvolger van een anderen nat. soc ambtenaar uit Bochum. die jarenlang reeds de politie allerlei berichten heeft verstrekt. Zuid-Amerika. Toestand in Peru stationnair. LIMA, 25 Febr. (B.T.A.) De toestand In Zuid-Peru is stationnair. De haven van Mol- lendo is in handen der regeeringstroepen. De nieuwe minister van financiën heeft verklaard niet voornemens te zijn de beta lingen, voortspruitend uit de door Peru jegens het. buitenland aangegane verbintenis sen te betwisten. Hij voegde er aan toe dat hij zal trachten deze betalingen te regelen op dusdanige wijze, dat elk nadeel voor den eco- nomischen toestand wordt vermeden. •5"'^ ZWEEDSCHE OFFICIEREN NAAR NEDERLAND. In het- begin van de volgende week zal te 's-Gravenhage een Zweedsehe mi'itaire com missie aankomen tot het houden van bespre kingen met verschillende militaire autoritei ten, betreffende vraagstukken op het gebied van bewapening en de organisatie van de ar tillerie. DE VERDUISTERING BIJ „ARTI". De gewezen administrateur van „Arti et Amicitiae", die de vorige week is gearresteerd in verband met verduistering van circa f 50.000 ten nadeele van de maatschappij, is door de Haarlemsche rechtbank failliet verklaard. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. par r verklaart NIRAUS, te Madrid. „Ik raad al mijn cliënten aan uitsluitend Palmolive zeep te gebruiken. De palm- en olijfoliën, in deze zeep verwerkt, waarborgen niet alleen een grondige reiniging, doch hebben tevens een verjongenden en Verzachtenden invloed op de huid." ONVERSCHILLIG te zijn in de Leuze van Uw zeep is verkeerd," zegt Niraus, de schoonheids- expert wiens faam tot alle elegante kringen van Spanje is doorgedrongen. ..Sommige zeepsoorten bevatten schadelijke bestanddeelen, die zeer slechte gevolgen kunnen hebben. Palmolive zeep beveel ik echter met gerustheid aan: zij is zuiver, en de cosmetische oliën die zij bevat, houden de huid jong en soepel." Iedere vrouw die prijs stelt op het bezit van een gave huid, dient de waarschuwing ter harte te nemen van een man als Niraus: erkend autoriteit op het gebied der gelaatsverzorging, die onder zijn clientèle verschillende leden van koninklijken bloede telt. Hij verschaft het volgende eenvoudige recept, dat iedereen gemakkelijk tweemaal daags thuis kan toepassen: 's morgens en 's avonds gezicht en hals twee minuten flink masseerenmet uit Palmolive zeep en warm water verkregen overvloedig schuim. Daarna afspoelen met warm, vervolgens met koud water. Deze behandeling, van onschatbare waarde voor het behoud van een goede teint, wordt door 24.592 schoonheids-experts, over de geheele wereld verspreid, ten zeerste aanbevolen. Blijf Palmolive zeep tevens voor Uw bad ge bruiken: wat goed is voor het gezicht, is voor de overige lichaamsbuid van niet minder belang! 1 per stuk TWEEDE KAMER 25 Februari. De Indische begTOoting. Het antwoord van den Minister. Er zal bezuinigd moeten worden, o.a~ door tijdelijke salarisverla ging voor de Indisofce ambte naren. Neen. ook vandaag was de belangstelling van de Kamer voor de Indische begroting niet overweldigend. En vandaag het viel van te voren te berekenen was de dag, waarop de bewindsman aan het woord zou komen. Nu zijn er wel geen grootelijks sen- sationeele Indische aangelegenheden aan tie orde en beperkte zich de discussie bij alle sprekers, dus ook bij den minister, voorname lijk tot de financiën, maar dat neemt niet weg, dat de begrootingstoestand van Indië allerminst rooskleurig is op het oogenblik. En hoe ook het groote rijk van Insulinde verdient toch de aandacht en de belangstel ling van iedere groep, ook al zijn er dan Indische specialiteiten. De bewindsman heeft vandaag zijn ant- woordrede gehouden. Nadat nog eenige min dere goden en godinnen het woord hebben gevoerd. De heer de Visser, commuist, zal het ons wel niet kwalijk nemen, dat we ook hem bij deze categorie der parlementaire mindere goden indeelen. En dat niet al leen, omdat hij een kleine groep vertegen woordigt, vertegenwoordigers van kleine groepen kunnen heel verstandige woorden spreken maar vooral, omdat bij hem harde woorden en groote woorden het gebrek aan rustige argumenten moet vergoeden. Boven dien de communist zegt- nooit wat nieuws, het is alles ..Koekoek één zang" of om in meer moscovistische beeldspraak te blijven alles: .Russische beer één brul". De heer de Visser deed z'n rede culminee- ren tot drie moties: de eerste bracht 't tot be spreking. dank zij den heer Fl. Vos. de twee de en derde niet. de heer Fl. Vos staakte zijn steun. Zij vroegen: opheffing van het Bov*.;- Digoelkamp. afschaffing der exhorbitanle rechten en toelating van den heer de Visser in Indië. Maar daar is men wat huiverig voor een regelrecht afgezant van Moskou Begrijpelijk! De andere goden en godinnen waren Ds. Lingbeek (die historisch zijn stelling belicht te, dat kolonisatie steeds beschavenden in vloed oefent)de dames Westerman en Groe- neweg (pleitende voor benoeming van vrou wen in den Volksraad en voor actief vrou wenkiesrecht, waarvan minister de Graaff niets moet hebben) en de hoeren Moller en Engels (beider woorden ontmoeten we'hier onder in 's ministers rede). Minister De Graaff neen, een vlot spreker een orator is hij niet. Al heeft hij dan van daag het gehoor veel meer weten te boeien dan anders door naar beperking te streven die volledigheid immers niet hoeft uit te sluiten en dan ook niet uitgesloten heeft. De bewindsman raakte allereerst de finan ciën aan. Dat was ook in het debat gelijk gezegd de hoofdzaak geweest. Welnu de bewindsman heeft beschouwingen gehou den, die zeer gelijkgericht en gelijkgestemd waren met die der heeren Feber, Colijn, Van Kempen en Van Boetzelaer. Ook de minister heeft vertrouwen in de toekomst, maar verbloemt de begrootings- cijfers. die niet rooskleurig zijn. niet. Hij weet. dat de conjunctuur-golvingen veel meer deining veroorzaken in landen met een ge ringe draagkracht der bevolking dan in lan den met een oude gemeenschap, die lang zaam groeide en veel meer flnanciëele vast heid vertoont. Al wordt de toestand verklaard en al is de toekomst vertrouwenwekkend, al is de innerlijke positie van Inaid in finan- ciëel opzicht gezond de eindjes der begroo ting (zei de bewindsman heel duidelijk). moeten aan elkaar, wil de creöletwaardig- held van Indië niet geschokt worden. Die hangt af van de wijze, waarop de regeering de naturlijke rijkdommen beheert. Te meer reden voor ernst achtte de heer De Graaff aanwezig, omdat hij niet gelooft aan een spoedig overdrijven der crisiswolken, die het economisch firmament thans verduisteren. Wanneer 't nu waar is, dat landen met een bevolking, die een geringe draagkracht heeft, veel meer onderhevig zijn aan crisisgolven. dan andere, oudere cultuurlanden, dan rijst toch de vraag, hoe 't komt, dat daarmede, bij het opzetten van ramingen zoo weinig rekening wordt gehouden, waardoor er ruimer gelegenheid zou geweest zijn tot het voortijds opvangen van de tekorten van nu. De minis ter praat dat niet weg met de opmerking, dat de economische verschijnselen, in Indië, ver van de financiëele centra en markten, lang zamer dan in Europa tot het bewustzijn door dringen. Deze opmerking heeft weinig waarde, wanneer men met den minister de juistheid aanvaardt van de algemeene. voor a 11 ij d geldende overweging van een verband tus schen draagkracht en vatbaarheid voor con junctuurwisseling. Intusschen hoe dit zij. de minister heeft de ramingsadviezen van de Kamer aanvaard. Voortaan zal er scherper geraamd worden. En buitendien zal de Indische regeering het aanbevolen nivelleeringsstelsel gaan toe passen, waardoor de reserveeringen in vette jaren de tekorten van magere Jaren kunnen goedmaken. De minister wil niet het advies van Ir. Cramer opvolgen om vlot te leenen. Tenslotte wil hij niet leenen, wanneer niet de rentabiliteit van het werk. waarvoor ge leend wordt, van te voren, nauwkeurig be rekend. vaststaat. De regeering staat voor een ver uiteen gaan van inkomsten- en ultgavencijter op de begrooting. Die moeten zegt de bewinds man tot elkaar komen. Hoe, dat zal de Indische regeering in een buitengewone zit ting den Volksraad spoedig precies mede- deelen. Maar de Kamer kroeg reeds enkele mededeelingen over de wijze, waarop tot het sluitend-maken der begrooting zal worden overgegaan. Twee methoden zijn er eenvoudig als de dag die elk voor zich of te samen, tot het sluitend maken kunnen bijdragen. Be zuiniging of nieuwe bronnen van inkomsten aanbooren! De moeilijkheid is echter: hoe goed te bezuinigen en welke bronnen zijn er über haupt spuitend? Besparen zal de minister zonder vitale volksbelangen aan te tasten Maar ook door den heer de Graaff zal de vraag, wat onder vitale belangen moet verstaan worden, anders beantwoord worden, dan door den heer Cra mer. De minister ziet het gedurende eenigen tijd uitstellen van b.v. nieuwe irrigatiewerken niet als een aantasten van vitale belangen. Voorts wil de regeering bezuinigen op amb tenaarsuitgaven. door afschaffing van on- nocdige ambten, door versobering van den dienst, door besparing op dienstreizen en op verplaatsingen, door besparing op de verlo ven en de verlofs-ractementen. wat al les al lengs is opgeklommen tot een zeer hoog to taal-bedrag. Maar bovendien wil de minister aan geldmiddelen komen door een besparing op de salarissen der ambtenaren, een tijde lijke korting onderstreepte de minister en dan alleen, voor zoover het onvermijde lijk is. Er waren den bewindsman drie nieuwe be lastingen in overweging gegeven ah middel om de begrooting te doen sluiten. Voor gean van de drie gevoelde de bewindsman veel, één er van (een vermogensbelasting) wil hij.... overwegen. De andere worden afgewezen. Een progressieve vennootschapsbelasting wijst de minister af. met een beroep op de onaange name ervaringen met de ooriogscrlsisheffin- gen. En het uitvoerrecht op aardolie beide gedachten van den heer Joekes daarvan vreest de minister moeilijkheden voor de INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Stotzuigerhuis MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 - TEL. 10756 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN concurrentiemogelijkheden van het. product en een afschrikken van het. buitenland, een aoen verliezen van het vertrouwen in den N. I. fiscus. De minister noemde nóg een middel tot ver sterking van de Indische schatkist. Maar dat is een middel, dat n:et direct geld in het laadje brengt, het is een middel. welk eerst op den langen duur werkt: tie vers:erking n.L van de draagkracht der inlandsche wereld. Deze versterking moet natuurlijk een onder deel zijn van de geheele politiek der regee ring tegenover den inlander. Wordt, de draag kracht versterkt, dan wordt ook de koop kracht versterkt en dan ziehier het betoog van den heer Engels dan wordt ook de mogelijkheid grooter voor afzet van de Ne- derlandsche producten, dan kan dus ook de Nederlandschc werkloosheid verminderen. De bewindsman zeide, de economische po sitie van den inlander steeds te willen ver beteren. door b.v. credietinstellingen. door emigratie, door bevordering van de inland sche volksnijverheid enz. Van een totale herziening der Indische Staatsregeling verwacht ook de minister geen heil. Dat. neemt niet weg. dat ook door den heer de Graaff steeds de mogelijkheid wordt opengelaten van een partieele herziening. Op een partieele herziening drong de heer Dr. Moller aan zoodat de G.G. niet alleen ..aan houdende zorg'" behoeft te geven aan het» „openbaar onderwijs", maar aan het geheele onderwijs. De minister keurt maar dat weten we de houding van den heer Kiewit de Jonge in ce Bandoengsche rechtzaal af. Dat hij dat in de stukken ook heeft gedaan, imen we.'t dat de heer Joekes daartegen bezwaren maakte» noemde de bewindsman niet dan een uiting van zijn plicht als verantwoorde lijk minister: naar zijn oordeel was gevraagd- Dat de G.G. den heer Kiewiet de Jonge her benoemde, behoorde to: des Gouverneurs be voegdheid, maar over de oppor-uniteit en de noodzakelijkheid van de openlijke kennisge ving kunnen zei de minister, zeer diploma tiek de meen in gen verschillen. Door dit antwoord is er althans geen conflict ge schapen. Intusschen betoogde de heer de Graaff dat hij werken wil aan den constructieven op bouw van Indië en de Indische samenleving, dat het wegvallen van Het Nederlandsche ge zag beteekenen zou het brengen van een rampzalige chaos en dat het regeeringsop- treden in de P. N I.-zaak, verre van onrust te hebben gebracht, de atmosfeer rond de volksbeweging heeft gezuiverd. Morgen is het- repüekendag. Heel weinig nieuws zal die dag kunnen op leveren. INTIMUS DE N.V. „MEUFA" TE ZAANDAM. DE ARBEIDERS ONTSLAGEN. Het Volk verneemt uit Zaandam: Zaterdag j.l werd aan de arbeiders, werk zaam bij de N.V. Nederl. Meubel- en Hout- warenfabriek ..Mcufa" alhier medegedeeld, dat de fabriek op 28 Febr. a.s. gefloten wordt en zij zich als ontslagen kunnen beschouwen. Met. ontsteltenis namen de arbeiders ken nis van dit bericht. Circa 80 a 90 man komen er In dezen benarden tijd door op straat. Er zijn er bij met 20, 25 en 30 dienstjaren. De reden van bovenstaande is niet aan de arbeiders medegedeeld. Naar wij vernemen is het faillissement der N.V. uitgesproken. ONDERSCHEIDING VOOR QUERIDO. The Int. Mark Twain Society, waarva, Mussolini het eere-voorzitterschap bekleedt, heeft aan Isr. Querido het eere-lkimaatschap aangeboden op grond van zijn verdiensten voor de wereld-literatuur. POLITIEDIENSTEN DOOR DE BERGER- WACHT. Sinds eenigen tijd wordt in de gemeente Weerselo de burgerwacht gebruikt voor de uitoefening van politiediensten, in verband daarmede houdt zij o.a. wielrijders en auto bestuurders aan en op 16 Februari 1931 zou het zelfs zijn voorgekomen dat op een auto bestuurder eenige schoten zijn gelost. Naar aanleiding hiervan vraagt het Tweede-Ka merlid Van der Sluis, den minister van Btn- nenlandsche Zaken en Landbouw of dc bur gerwacht nog in andere gemeenten voor po litiedienst wordt gebruikt en of de minister niet van oordeel is dat. wanneer de politie niet in staat is voldoende voor de openbare orde en veiligheid te zorgen, de oplossing moet. worden gezocht in de richting van ver sterking der politie. De heer Van der Sluis vraagt tevens of de minister voornamens Is aan het gebruik van de burgerwacht voor de uitoefening van politiediensten een einde tc maken. AGENDA DONDERDAG 26 FEBRUARI. Stadsschouwburg: K. V. Het Neder!. Too- neel: „De man, die beslag legt". 8 uur. Gebouw „Blauwe Kruis": Lezing, H. Jan sen, 8.15 uur. Café-Brinkmann: NV, Maatsch. „De Toe komst". Alg. vergadering. 8 uur. Koninginneweg 103 rd.. Aandeelhouders vergadering. Amsterdamsche Watermeterfa- briek. 10 uur v.m. Palace: „De detective van den keizer". Tooneel: Leon Rogée (musical imitator), 8.15 uur. Luxor Theater: „Zwervers" en „Het geheim van de rotsen". Tooneel: Les soeurs Serierse (spiegekians» 8.15 uur. Rembrandt-Theater: „lm Westen nichts Neues", 2.30, 6.45 en 9.15 uur. Heemstede: Raadsvergadering 8 uur. /RIJDAG 27 FEBRUARI. Stadsschouwburg: Han Beuker en Wouter Denijs (plano-duc-ttistcn) en Edith Klaver weide (songs) 8.15 uur. Restaurant Brlnkmann: Ledenvergadering H.O V. 8 uur nam. Ccm. Ger. Gemeente: Lezing ds. A. Klaver. Bioscopen. Nieuw programma. Teyler's Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5