DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE I Rubriek voor vragen V '\.A HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 26 FEBRUARI 1931 DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en van alle Abonnés van Haarlem s Dagblad, ten spoedigste beantwoord. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie- gehein RECEPTEN. VRAAG: 1. Hoe maakt men hoofdkaas? 2. Hoe Wellingtons? 3. Hoe Bitterkoekjes? ANTWOORD: 1. Benoodigd: 1 kclfs- of var kenskop, of wel van ieder de helft; 3 K.G. rund- of varkensvleesch, of wel van ieder 1 K.G.; 40 gram zout; wat peper; 1 geraspte muscaatnoot; 1 gladgestreken eetlepel fijne kruidnagelen; 11/2 d.L. azijn; wat gesnipperd* augurken en 1 1/2 tot 2 1/2 liter bouillon waar in do kop gekookt is. Wasch den kop en het vleesch; kook den kop vijf uur in ruim kokend water en laat het vleesch 3 uur meekoken; wat zout er in ko ken. Haal dan het vleesch zorgvuldig van den kop en hak of maal alle vleech goed fijn. Ver meng het met de bouillon tot een niet te stijve massa en roer er de kruiden, de augurk en de azijn door. Doe het dan in met koud water om gespoelde kommen of vormen en leg er een juist passend stukje papier, waarin gij een scheur geknipt hebt. op, en giet daar wat azijn op. Vernieuw dit, als het verdampt is. Bewaar het op koele, stofvrije plaats. 2. Benoodigd: 240 gram zoete amandelen; 500 gram witte suiker; 2 eiwitten; wat citroensap; ouwels en wat gesnipperde amandelen. Maal de gepelde amandelen tweemaal met de suiker en de eiwitten door den amandelmolen. Voeg er een weinig citroensap en, zoo noodig, nog wat eiwit bij, tot gij een vrij slap deeg hebt. Doe dit in de boterspuit, waarop een gladde trechter is geplaatst en spuit in schuine richting op een ouwel langwerpige reepjes. Keer de ouwel om op een met gesnipperde amandelen bestrooid wit stuk papier; druk er de koekjes even in en keer de ouwel weer om; leg het dan op een bak blik en bak de koekjes in matig warmen oven, ongeveer 20 minuten lichtbruin. Breek de ouwel langs de koekjes af. 3. Benoodigd: 100 gram bittere en 200 gram zoete amandelen; 600 gram suiker en een eiwit. Pel de gebroeide amandelen, droog ze en maal ze met 150 gram suiker tweemaal door den amandelmolen. Vermeng ze dan met de overige suiker en zooveel eiwit, tot een vrij slap deeg verkregen is. Spuit er op grauw papier, dat op een bakblik gelegd is. met een boterspuit ronde bolletjes van. Sla die met een vochtigen doek eenigszins plat en bak ze in een tamelijk lieeten oven met onderwarmte een half uur lichtbruin en gaar. Laat ze op het papier bekoe len. VRAAG; In een rood zijden japon zijn zwarte kringen van het transplreeren. Hoe zijn die te verwijderen? ANTWOORD: Leg de zwarte plekken enkel engladuit over een schoonen dubbel gevouwen handdoek. Doop een schoon doekje in water stof peroxyde cn bevochtig de zwarte plekken daarmee. Laat 10 minuten inwerken en spoel of bet dan met koud water uit zoodat er geen wa terstof peroxyde meer in zit. Bet dan dadelijk met drogen doeken bijna droog, om te voor komen dat zich kringen vormen. VRAAG: Hoe maakt men beige satijnen schoentjes zwart? ANTWOORD: Wij raden u aan dit niet zelf te doen. met de zolen, hakken en het binnen werk kunt gij het natuurlijk niet doen. of de schoentjes worden onooglijk. Voor het verven van lederen schoentjes is een artikel in alle denkbare kleuren in den handel, maar voor zijde, voor zoover wij weten. niet. Vraagt u eens in een winkel van schoenmakersfournituren. VRAAG: Hoe kan ik zwart moiré zijde schoonmaken? Kan bet gewasschcn? ANTWOORD: Door het te wasschen komen er kreukels in moiré zijde, die er niet weer uit te krijgen zijn. Leg de zijde gladuit en wrijf het met een spons met lauw water, of met oen zacht borsteltje met lauw zeepsop af en na het zeepsop met een vochtigen doek nabetten, waar na gij het met droge doeken half droog bot. Verder hangend laten drogen, maar niet bij de kachel. PLANTEN. VRAAG: Mijn Clivia krijgt telkens nieuwe bla.deren, maar dan worden d-e oude bladeren allemaal geel. Wat moet Ik daartegen doen? De wortels groeien over de pot. ANTWOORD: Wachten tot April. Tot dien tijd de plant tweemaal per week in even lauw water zetten, zoodat de grond goed doordrenkt wordt. In April nieuwe aarde geven, waarbij een gedeelte van de overtollige wortels kun nen worden weggenomen. VRAAG: Hoe houdt men een palm goed en hoe moet zij verzorgd worden? -ANTWOORD: Een kalm. wanneer gij ten minste de Kentla bedoelt, die meestal als ka merplant gebruikt wordt, behoort in een niet te warme kamer, doch absoluut vorstvrij te staan. Indien gij niet veel kennis hebt van wa ter geven is het beste de pot eens per week en in den zomer tweemaal per week in een emmer met even lauw water te zetten gedurende 5 minuten. Geef om de 14 dagen wat dunne koe mest of kunstmest. VRAAG: Hoe moet men seringenstruiken be handelen om zo tot bloei te kpijgen en wat moet inen evontqeol na deu bloei doen? ANTWOORD: De heesters moeten in goeden grond staan en niet onder boomen of in de schaduw. Tn den winter niet snoeien; alleen bij struiken die te dicht zijn. kunnen enkele tak ken worden woggenomen. Na den bloei kan men snoeien. Do Jonge scheuten, hierna ont staan, geven aan de einden weer bloemen. VRAAG: Mijn cyclamo is uitgebloeid. Wat moet ik er nu verder mee doen? Ik heb ook twee knollen van cyclames; wanneer kan ik die planten? ANTWOORD: De uitgebloeide plant laat gij door telkens minder water te geven, langzaam afsterven en in de pot droog bewaren tot April cf Mei. Dan verscho aarde geven en vooral veel potscherven onderin. Ditzelfde is ook van toe passing voor de knollen. RECHTSZAKEN. VRAAG: 1. Mag ©en bakkerspatroon des nachts arbeid in de bakkerij verrichten en ma chines laton werken, waarvan de omwonenden last hebben? Zoo niet, waar moet men zich dan vcro ogen om dit tegen te zaan? ANTWOORD: l. Als hij tezamen met ande ren werkt niet. tenzij hij ziekte met vergun ning van de arbeidsinspectie, Als hij alleen werkt slechts met vergunning van den Burgemeester 2. Zie onder 1. In het eerste geval tot de ar beidsinspectie, in het tweede geval tot den Bur gemeester. PERSONEEL. VRAAG: Mijn zoon is metaalbewerker en moet 1 pCt. van zijn loon missen voor ziekte verzekering. Hij krijgt dan bij ziekte na don derden dag 80 pCt. van het loon. 1. Heeft de patroon recht 1 pCt. van het loon in te houden? 2. Zoo niet, hoeveel is mijn zoon dan ver plicht daarvoor te betalen? 3. Moet de patroon gedurende de eerste dagen van de ziekte bijbetalen en hoeveel? ANTWOORD: 1. Ja. 2. Zie onder 1. 3. Ja, het volle bedrag, tenzij schriftelijk an ders is overeengekomen. VRAAG: Heeft een meisje, dat per week haar loon ontvangt, het recht des Zondags met één week op te zeggen, als de week des Zaterdags eindigt? ANTWOORD: Neen. VRAAG: Hoe lang is men verplicht zieken huiskosten te betalen voor een interne dienst bode, die het loon bij de week ontvangt? ANTWOORD: Als opname daarin noodzake lijk was gedurende 6 weken, met recht 2 we ken daarvan op de dienstbode te verhalen. DIVERSEN. VRAAG: Hoe komen wij per auto over Utrecht en den Bosch naar Oisterwijk? ANTWOORD: Zie blz. 4 6 van het toegezon den boekje „Per rijwiel door mooi Nederland". DE MOORDZAAK-LANS. Deskundigen aan het woord. Zooals wij Woensdag reeds kort meldden waren dien dag de deskundigen aan 't woord dr. Hesselink, scheikundige te Arnhem, prof. dr. van Itallie uit Leiden en mej. dr. Stee- bauer, van het-chemisch Laboratorium aldaar en dr. eGrhard, scheikundige te Rotterdam, die allen de bloedspatten op de broek van verdachte hebben onderzocht en het onder ling niet eens bleken in sommige opzichten. Het kwam zelfs tot een incident tusschen prof. van Itallie en dr. Gerhard, toen de eer ste van den laatste zeide, dat hij „als een leek redeneerde". Verdachte houdt zijn on schuld vol. Te twaalf uur is het deskundigen-verhoor geëindigd. De president richt zich thans tot verdachte. Voorgelezen worden de bekentenissen, door verdachte voor de rechtbank te Rotterdam gedaan betreffende de verduisteringen, door verdachte gepleegd bij de firma De Haas. ten beloope van een kleine 12.000 en de valsch- heid in de boekhouding, door hem gepleegd om deze verduistering te verbergen. Pres.: „Lans was niet over uw gestie te vreden. Op den dag van den moord was de beer Melis met zijn ondereoek genaderd tot ie kasboeken, waaruit u kon begrijpen, dat uw malversaties mogelijk zouden uitkomen". Verdachte erkent dit alles. Pres.: „U hebt opgegeven, dat dien be- wusten 29 November 1928 het personeel te half zes het kantoor heeft verlaten. U bleef alleen achter met den heer Lans. U zou om half zeven met de bruine aktentasch in uw band het kantoor hebben verlaten. Blijft u daarbij Verd.: „Ja zeker". Pres.: „Door welk hek verliet u het huis?" Verdachte: „Door het hek aan den Oost zeedijk". Pres.: „Als de heer Lans later thuis kwam, telefoneerde hij?" Verdachte: „Ja". Pres.: „Was u met de telefooncentrale be kend?" Verdachte: „Ik belde wel op uit het per- soneel-kantoor, maar kon niet de doorver bindingen tot stand brengen". Verdachte is, naar hij zegt, langs den Oost zeedijk en den Goudschen singel verder ge gaan. Aan het station DP is hij niet geko men, daar hij zag, dat hij te laat kwam. Hij nam den electrischen trein naar Den Haag. De kapotte plek in zijn broek zat er al in, maar was erger geworden. Onder het viool spelen met mevr. Logger kwam de politie hem om negen uur halen om naar Rotter dam te gaan. Verdachte heeft gevraagd wat er was. De agent wist het niet. Verdachte heeft een ander pak aangetrokken, geen an der overhemd of boord. Te Rotterdam is ver dachte eerst naar zijn schoonzuster gegaan. Hij belde eerst het kantoor van Lans op, geen antwoord. Toen de politie. Na heel lang aandringen werd hem gezegd, dat Lans ver moord was. Toen ging hij met zijn auto naar het kantoor, terwijl de politie bezig was. Dat was even voor halfelf De laden van de bu reaux van Lans en van verdachte stonden open, ook de brandkast. Nagegaan is, wat vermist werd. Ten eerste het geld, toen de chèqueboekjes. Verdachte had dezelfde schoe nen aan, die hij later bij den schoenmaker Gerritsen heeft gebracht President: „U hebt met verschalende per sonen gesproken over overneming door u van de zaak?" Verdachte: „Ja. dat was toch ook heel logisch. De zaak moest toch voortgezet wor den. Op de vergadering is het opperen van dit denkbeeld niet van mij uitgegaan". Pres.: „U gebruikte het witte mesje bij de koffie?" Verdachte: „Ja". Aangaande den sleutel van het achterhek deelt hij mede, dat hij den sleutel aan mevr. Weyne heeft gegeven, omdat hij bang was. dat hij er last door kon krijgen- Dat verdachte's vrouw dien sleutel heeft weggeworpen, is buiten hem om ge beurd. De vijl werd gebruikt om kistjes en buizen van ae verwarming te schrappen. Pres.: ,.U begrijpt, dat verschillende ge wichtige aanwijzingen tegen u bestaan. Wie kon er belang bij hebben, om Lans te ver moorden?" Verdachte: ,.Ik zeker niet". Pres.: „U bezat geen eigen fortuin. U moest leven van uw traktement Op den 29sten bestond het gevaar, dat uw ma'versaties zou den uitkomen, zoudt naar alle waarschijn lijkheid broodeloos komen te staan Toen u bericht kreeg van een aanslag op mijnheer Lans had het, als u geheel onschuldig was geweest, op uw weg gelegen direct naar het kantoor te gaan en niet eerst naar uw schoon zuster om te informeeren, wat het publiek al van de zaak wist". Verdachte: „Er was toen nog niets be kend. Als die agent al in Den Haag had ge zegd. dat er een aanslag was gepleegd, was her wat anders, maar ik wist van niets. Is liet dan zoo gek, dat ik eerst opbeide, juist omdat ik zoo nieuwsgierig was, wat er was gebeurd?" Mr. Kokosky: „Dat huis lag op zijn weg. U houdt requisitoir". Pies.„Ik beschuldig niemand". Mr. Kokosky: ,.Ik vind niet, dat hier vol gens de wet wordt gehandeld". Pres.: (tot verdachte): „U was zenuwach tig over den sleutel?" Verdachte: „Het is achterna allemaal mak kelijk praten". Pres.: .Hebt u den doodslag gepleegd?" Verdachte: ..Ik heb slechts één getuige en dat is God". Pres.: „Pas op. als u het wél gedaan hebt. spreekt u een Godslastering". Verdachte: „Ik heb het niet gedaan". Mr. Couvée: ..De agent heeft alleen tegen u gezegd, dat er misschien een inbraakje ge schied was. Mevrouw Logger heeft, verklaard, dat u tegen haar hebt gezegd: Er is een on geluk gebeurd". Mr. Kokosky: „Denkt u er aan. dat de man malversaties had gepleegd. Hij wist, dat de kans groot was, dat deze dien dag zou den uitkomen." Mr. Couvée: deed moeite om directeur te worden. Als u net geld van mijnheer Bos kreeg, was alles in orde gekomen. Waarom was u dan zenuwachtig?" Mi- Kokosky: „Hij had het geld van Bos nog niet". Pres.: „Hij is ook bij andere menschen ge weest." Mr. Kokosky: „Niet waar". Verdediger vertelt, hoe hij verdachte leerde kennen en dacht, dat deze om den moord kwam. Ver dachte deelde mede, dat hij malversaties had gepleegd en bang was, dat verband zou wor den gebracht tusschen deze en den moord. De verdediger wees den verdachte er toen op. dat, nu de heer Lans dood was, niemand te weten kon komen, dat Lans niet van de mal versaties wist. Verdachte sprak hierop: .Dat kan ik met mijn geweten niet verantwoor den". Dit heeft op verdediger grooten indruk gemaakt. Overigens wijst hij er op, dat ver dachte bij hem kwam niet om den moord, maar alleen om de malversaties. Na in raadkamer te zijn geweest, schorst het Hof de verdere behandeling tot Vrijdag morgen a.s. te tien uur. Dien dag zullen re quisitoir en pleidooi worden gehouden. VEERTIEN INSLUIPINGEN. DOOR EEN RUS GEPLEEGD. Men meldt uit Tilburg aan de Tel.: Het blijkt nog steeds meer, dat de Tilburg- sr.he politie met de arrestatie van den alhier bij pleegouders gehuisvesten 22-jarigen Rus Otto Karl Koslowiki. een goede vangst ge daan heeft. Van September j.l. af werden de ingezetenen van deze gemeente herhaalde lijk verontrust door kleinere inbraken en in sluipingen, die alle volgens dezelfde metho de: het openschuiven van een raam, het uit snijden van een ruit enz. enz. bleken uitge voerd. De meeste der voorgekomen insluipin gen wezen er dan ook op, dat de dader een en dezelfde persoon moest zijn. De recherche zocht ijverig, slaagde er zelfs in gedurende de inbraken-periode eenige leden van het duis tere gilde op heeterdaad te betrappen, doch geen der individuen kon meer ten laste ge legd worden dan juist het eene geval, waar bij zij gesnapt waren. Het ging zoover, dat de politie in November zelfs de hulp der bevol king inriep, om toch vooral hare pogingen om den dader te pakken te krijgen ook daad werkelijk te steunen door gebruik te maken van het recht, dat burgers hebbenverdachte personen op heeterdaad betrapt aan te hou den- Thans is het nauwgezet speuren evenwel beloond. Koslowski bekende aanvankelijk in totaal acht strafbare feiten: thans heeft hij bij zijn bekentenissen nog die van een zestal andere inbraken en insluipingen gevoegd. De laatste isluiping had op 20 dezer plaats bU P. aan den Bosscheweg. Deze werd de aan leiding tot zijn arrestatie: eenige buren had den hem nl. ontdekt. Overigens blijft er een flink aantal gelijksoortige insluipingen en inbraken, in de afgeloopen maanden ge pleegd. onopgehelderd. Mogelijk echter, dat bij nader onderzoek er nog meer aan het licht zal komen. In ieder geval kunnen de Tilburgers thans wat rustiger slapen. STEUNT! bij gelijken prijs en kwaliteit de Nedertandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen) LETTEREN EN KUNST NIEUWE KINDERBOEKEN Dc Iooze streken van Reinaart den Vos tekst en illus'raties van Ro Kopuit. N.V. Uitg. Mij. „De Gulden Ster". A'dam Het Jeugdboek tekst en illustra ties van Ro Kopuit. N.V. Uitg. Mij. „De Gulden Ster", A'dam De jonge schrijfster en teekenares van deze beide nieuwe kinderboeken heeft onge twijfeld talenten in de beide onderdeelen van de zich zelf opgelegde taak. Maar zij schiet in beide toch ook telkens te kort. Wat de teekeningen betreft verrast zij soms door een zeer vlot schetsje tusschen teekeningen. die van een wat stijve onbeholpenheid dom blijken. Is het mogelijk dat zij in de laatste gevallen haar eigen stijl ten nadeele gefor ceerd heeft, om vooral het kinderlijk karak ter te bewaren? De looze streken van Reinaart den Vos zijn geheel op rijm verteld en mej. Kopuit heeft zich hiermede wel een zeer zware opgave gesteld, en zij was hier niet steeds tegen opgewassen. Het Jeugdboek is het bes te van de twee. De proza en poëzie zijn er gelijkelijk in verdeeld en de illustraties zijn overvloedig. Eenigszins verrassend is dat het rijm „Het Muisje" op pag. 8, later, op pag. 115 woordelijk wordt herhaald onder den titel „Van een muizekindje". In derge lijke rijmpjes, waarvan het boek er vele be vat, wendt de schrijfster zich tot den kleu terleeftijd. Als zij echter, in proza over een kameleon schrijvende, opmerkt dat de staart van dit dier als menschelfjk lichaams deel zeer practisch zou zijn. als je plaatsen moet halen voor een Willem Mengelbergcon cert, vreezen wij, dat die kleuters haar niet meer kunnen volgen. NIEUWE UITGAVE Bloemen en Planten in huis: practisch handboek voor het kweeken en ver zorgen van kamerplanten, de behan deling van gesneden bloemen, he plaatsen in potten, vazen, enz., door A. J. Herwig N.V. Uitg. Mij. „Kos mos", Amsterdam Titel en ondertitel van dit boek, zooals hierboven vermeld, ontslaan ons van de noodzaak* om van den inhoud nog iets te zeggen. Wij kunnen volstaan met een war me aanbeveling. De bekende en bij uitstek ter zake kundige schrijver geeft antwoord op duizend-en-een vragen die in de behande ling van bloemen en kamerplanten bij den leek rijzen. De drukker heeft voor een zeer bijzondere uitvoering gezorgd wat de il lustraties, sommige ervan gekleurd, betreft. Dit boek is een kostelijke aanwinst voor de bibiotheek op dit speciale terrein en ieder liefhebber (ster) van bloemen zal wel doen het zich te verschaffen. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alcyone 25 Febr. nan. te Rotterdam van B. Aires. Baarn 23 Febr. te Guayaquil van Rotter dam. Beemsterdijk 22 Febr. van. te Boston, Java n. New-York. Boskoop 23 Febr. v. Mollendo n. Cal- lao. Colombia 25 Febr. te Barbados v. Amster dam n. Batavia. Damsterdijk 23 Febr. v.m. te Portland, Pa- cifickust n. Rotterdam. Delftdijk 23 Febr te Cristobal, Rotterdam n. Cristobol. Edam 24 Febr. van. v. Tampico, Rotterdam n. N.-Orleans. Flora 23 Febr. te New-York van West Indië. Garoet 23 Febr. nam. te en v. Port Soedan, Batavia n. Rotterdam. Gelria 24 Febr. 21 u. y. Lissabon, Buenos Ayres n. Amsterdam. Juno 20 Febr. v. Port au Prince naar Haitlen. Kofca Pinang 25 Febr. 10 u. te Belawan. Rotterdam n. Batavia. Laertes 25 Febr te Amsterdam van Ham burg. Midas 23 Febr. van Curacao n. San Juan de Porto Rico. Montferland 25 Febr. 6 u. te Hamburg van Amsterdam. Nieuwkerk 25 Febr. te Antwerpen, Beira n. Rotterdam, Nias 24 Febr. v. East Londen n. Algoa Baai. Nictheroy 25 Febr. te Antwerpen van Rot terdam. Orania 24 Febr. van Rio Jaueiri, Buenos Aires n. Amsterdam. Oldekerk 25 Febr. v. Honikong, Japan n. Rotterdam. Patria p. 25 Febr. 1 u. Ouessant 25 Febr. 15 u. v. Batavia te Southampton en 26 Febr. 10 u. te Rotterdam (Uselhaven) verwacht. Poser don 24 Febr. van Cureacao n. Sta. Marta. Poelau La ut 25 Febr. Amsterdam n. Ba tavia. Porta 85 Febr. te Antwerpen van Amster dam. Rietfontein 24 Febr. te Mombassa v. Rot terdam. Rotterdam 25 Febr. v.m. van Napels n. Tunis. Rondo 24 Febr. v. Port Said, Japan n. Rot terdam Scheldestroom 25 Febr. van Amsterdam n. W.-Afrika. Springfontein 25 Febr. te Anabwerpen v. Hamburg. Sierra Vent&na 25 Febr. v. Amsterdam n. Z.-Amerika. Statendam 24 Febr. nm. v. New-York n. W.-Xndlfi Tanimbar 25 Febr. v. Amsterdam naar Antwerpen. Veendam 23 Febr. te New-York v. Bermu da. Vciendam 22 F„*br v Kingston n. Cristo bal Wissokerk 25 Febr. v. Beira n. Lour. Mar ques. Zosma 25 Febr. te Manilla, Rotterdam n. Japan. RADIO-PROCRAMMA VRIJDAG 27 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. 9—12 VARA, 12—4 AVRO., 4—8 VARA. 8—11 VPRO. 11—12 VARA. Gramofoonpl., 10.— Morgenwijding V P.R.O., 10.15 Concert VARASeptet o.l.v. Is. Eijl en Ziekenuurtje. 11.30 Concert VARA- septet o.l.v. is Eyl. 12.— Concert Nwe. Am- sterdamsche Orkest Vereeniging o.l.v. N. v. d. Linden. 2.30 Schooluitzending. 34 Concert AVRO-kwintet o.l.v. F. Lupgens. 4.Orgel spel Joh. Jong. 4.30 mevr. Aa de Beer-Plomp: „Het Inrichten van een poppenhuis. 5.15 Concert. VARA-orkest o.l.v. H cie Groot en Dubbelmannenkwartet „Excelsior" o.l.v Bc- rendse. 5.50 Actueele berichten van het N. V. V., 7.05 Causerie door W. H Vliegen. 7.30 Politieber., 7.45 Gramofoonpl.. 8.Cate chisatie door Ds. F. W. J. v. d Kieboom, 8.30 Concert. Sopraan, strijkorkest. 9. Prof. dr. J. Lindeboom: Typen van Gods dienstig leven". 9.30 Concert (vervolg). 10— Berichten Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias, 10.15 A. J. D. van Oosten uit eigen werk. 10.45 Conoert (slot). 11—12 Gramo foonpl. HUIZEN, 298 M. Algemeen Programma. 8*Gramofoonpl., 10.Gramofoonpl.. 11.30 Halfuurtje voor Zieken en Ouden van Dagen., 12.— Concert KRO-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen; 2.— Kookpraatje mej. Lauwers. 3 15 Gramofoonpl.. 4 Concert Mia Tlbbe (piano) Louise van Wijngaarden (vlooi). H. v. d. Bosch ialt) en J. Wagema-ker icello». 5.45 Max K. Gerrisclr „München en het Beiersche Hoogland". 6.45 Engelschc les. 7.15 A.J.A.C. van Delft: „Uit Brabant's Centrum". 7.45 Gramofoonpl. .Der Nussknacker", Tschaikowsky. 8.15 Hoorspel „Vier dames Duvernis", Hofstadtooneel. 10.15 9de Sym phonic in D-moil, Beethoven (Gramofoonpl.) ca. 9. Vaz Dlas, 11.15 Gramofoonpl.. (Ke- telbey). DAVENTRY, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Leasing. 12.20 Concert N. Blake (liedjes bij plano en gui taar) 12,50 Orgelconcert door E. Brough. 1. Gamman (sopraan). 1.50 Gramofoonpl. 2 45 Uitz. vóór scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Winderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwaber. 7.— Piano-recital door E. Isaacs. 7.20 Le- bing, 7.45 Lezing, 8.05 Concert. Militair Or kest, H. Thorpe (tenor), F. Richardson (bas) 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 „Requiem Mass" van F. d'Erianger. koor. orkest, solisten. 10.55 „Variations on an old Theme". 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 9.20 Concert. Orkest cn solisten. 12.50 Gramofoonpl.. 4.05 Kmderuur- tje. 5.05 Concert. 9.05 Concert. Orkest en so listen. LANGENBERG. 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.35 Gramofoonpl, 11,30 Gramofoonpl, 12.25 Concert*. Orkest en alt-zangeres; 7.05 Concert. Mannenkoor en orkest.. 9.05 Orkestconcert, viool-soll, Daarna Berichten en tot 11,20: Militaire muziek. KALUNDBORG 1153 M. 11,20 Orkestconcert, 2.— Orkestconcert en zang. 4,— Kinderuurtje; 7.30 Orkest-concert; 7.50 „De Ingebeelde Zieke", blijspel in 3 be drijven van Molière. 9.35 Orkestconcert. ZEESEN, 1635 M. 5.40 Lezingen. 11,20 Gramofoonpl., 12.15 Berichten. 1,20 Gramofoonpl. 2.20 Voordracht 3.50 Concert. 4.50 Voordrachten. 8.— Orgel spel door prof. Fr. Heitmann 8 20 Sympho- nieconcert. Orkest en solist. 9.30 Berichten en daarna Orkestconcert. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING r ((f) '"li A Bij den eindstreep wist de kikvorsch lieel vlug van den kippenrug te springen en bereikte nog eer het eindpunt dan de kip. die er niets van begreep. Hoe kon nou die kikvorsch met die rare poótcn het van haar winnen?, Zij. die bij dc eindstreep hadden gestaan en de streek van di n kikvorsch gezien, wilden niet. dat dc kikvorsch den eersten prijv kreeg, want dien had hij niet verdiend. Maar de verkeer*- agent, die altijd rechtvaardig wilde zijn, zeide, dat de kip ook niet goed had gedaan, d> or over dc hindernis tc vliegen, want dat was toch ook niet eerlijk.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7