DE BESPREKINGEN IN ROME. MUSSOLINI IN 1931. BIOSCOOP AFEX Klop-vceg-Stofzuigers i 175 BIJ GRIEP EMSER-ZOUT BUITENLAND Nog geen Churchill over de vrees die tot bewapening leidt. De noodzakelijkheid van de voortzetting van den arbeid te Genève. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Definitieve mededeelingen over den loop van de onderhandelingen in Rome inzake een vijf mogendheden-vlootpact werden tot nog toe niet verstrekt. Men meldt, dat de besprekingen worden voortgezet en dat er een optimistische stmming bestaat ten aan zien van de te verwachten resultaten. In ieder geval is het zeker, dat de Italiaansch- Fransch-Engelsche discussies vooralsnog be vredigend zijn geweest, hoewel men over het geheel genomen nog geen overeenstemming heeft bereikt De sfeer waarin thans gewerkt wordt is echter zeer gunstig, hetgeen in niet geringe mate te danken is, aan de zeer tege moetkomende houding van den Duce, die on der anderen maatregelen heeft genomen, waarvan het gevolg is, dat zoolang de con ferentie duurt in de b aden het woord vloot- pariteit niet genoemd wordt. Een tweede factor die de levendige hoop op een te bereiken resultaat rechtvaardigt, is, het feit, dat Mussolini sedert Januari 1931, een geheel anderen toon bezigt in het inter nationale koor. Zijn redevoeringen, die zich verleden jaar door een hoogst uitdagende en irriteerende klank onderscheiden, zijn heel wat milder geworden en Mussolini heeft het niet onder stoelen en banken gestoken, dat het zijn overtuiging is, dat een nieuwe Europeesche oorlog een ramp zou zijn voor Italië en iedere andere natie. „Wij hebben den vrede noo- dig". iDt klinkt niet als een phrase, omdat de waarheid van dit- woord, gegarandeerd wordt door de tragiek der economische depressie, waarmede Italië, zoo goed als ieder ander land, te kampen heeft. Het ware te wenschen dat de beduchte naties (dat zijn Frankrijk en Polen) die geen ge'egenheid" ongebruikt voorbij laten gaan om haar vrees voor nieuwe schending harer grenzen, als een motief te beschouwen voor de verhooging der oorlogsbegrootingen, dit inzagen. Churchill heeft deze kwestie aan een onderzoek onderworpen in een artikel in de Annales", dat genaamd s: „De Ver- eenigde Staten van Europa" en waarin hij zegt, dat het resultaat van tien jaar Volken bond en vijf jaar werk van de voorbereidende ontwapeningscommissie op het gebied van de ontwapening, miniem is. „Thans is het echter mogelijk geworden duidelijker de hin derpalen te zien. De oorzaak van de moeilijk heden is, in de eerste plaats de vrees, die tot bewapeningen leidt, voorts de bezorgdheid van Frankrijk, welks grenzen zoo dikwijls geschonden zijn en de angst van het pas weer hereenigde Po'en, dat lijdt onder den verschrikkelijken haat der Sovjets en de wraakgevoelens van Duitschland". Churchill noemt verder de steeds in aantal toenemende jongelieden in Duitschland .welke elk jaar in soldaten veranderd 'zouden kunnen wor den, die dubbel in aantal zouden zijn van het Fransche leger, en in het Zuiden den La- ijnschen rivaal met een vruchtbare en am bitieuze bevolking, die slechts in bedwang wordt gehouden uit politieke overwegingen. Churchill begrijpt de bezorgdheid van Frankrijk en zijn vrees in zake de ontwape ning. Om Duitschland echter indertijd te overwinnen, was het noodig, dat bijna de ge- heele wereld een bondgenootschap tegen dit land vormde, doch kan Frankrijk nog op een dergelijken wereidsteun rekenen, indien de Duitsche vulkaan opnieuw uitbarst? Frank rijk gevoelt zich geïsoleerd en hoewel het als overwinnaar uit den strijd is gekomen, ziet het de gevaren en wil niet den glorieuzen degen neerleggen, dien Napoleon en Föch hebben getrokken, Churchill concludeert hier uit, dat het moeilijk is de cijfers vast te stel len, die thans nog ontbreken aan de plannen tot ontwapening. Churchill legt inderdaad den vinger op de wond. Zijn argumenten zijn onweder egbaar doch een reden te meer voor de noodzakelijk heid van de voortzetting van het werk in Genève. L. A. Britscli'Indië. Gandhi en de onderkoning. NIEUW DELHI. 27 Februari (Reuter). Bij het einde dejr heden gevoerde besprekingen tusschen Gandhi en den onderkoning ver klaarde de laatseenoemde. dat de besprekin gen wellicht zouden worden hervat. Klaarblij kelijk moet Londen worden geraadpleegd wegens -gebleken meeninesverséhillen. Ge ruchten betreffende het afbreken van de be sprekingen worden niet bevestigd. N.T.A. meldt nog uit New-Delhl dat de onderkoning na afloop van het onderhoud met Gandhi twee van de acht gedelegeerden der Londensche Rondetafelconferentie, met wie hij in den loop van de week had onder handeld, opnieuw ontbood. berichten. Gandhi zal eenige dagen in New-Delhi rust nemen en dan met de executive van het Congres een samenkomst hebben. Reuter meldt uit New-Delhi dat een half uur na het onderhoud tusschen Gandhi en den onderkoning een buitengewone zitting van den Raad van den onderkoning werd ge houden. Men gelooft dat de besprekingen tusschen Gandhi en Lord Irwin tot resultaat hebben gehad dat het meeningsverschil over drie der vier voornaamste punten is uit den weg ge ruimd. In politieke kïngen verwacht men nieuwe besprekingen en acht men elk pessimisme ongerechtvaardigd. Genève. De Volkenbond en Liberia. De Volkenbondscommlsie, welke belast is met de kwestie van de slavernij in Liberia, kwam onder voorzitterschap van Lord Cecil bijeen, die den minister van Buitenlandsche Zaken verving. De commissie is samengesteld uit leden van den Volkenbond, n.l. Duitsch land, Italië; Polen. Spanje, Groot-Brittannlë, Frankrijk, Venezuela en Liberlë. De commissie werd op 24 Januari J.l. inge steld op verzoek van de regeering van Li beria, ten einde haar bij te staan in de uit voering van de aanbevelingen der internatio nale enquête-commissie. De Amerikaansche regeering deelde den Volkenbondsraad inder tijd mede, dat zij zich ook in de commissie zou laten vertegenwoordigen, gezien de belang stelling. die de Ver. Staten hadden betoond bij de voorgestelde hervormingen in Liberia. Daarom is ook een vertegenwoordiger van de Ver. Staten lid der commissie. In den loop van de commissievergadering werd gesproken over de wijze en de algemeene methoden, volgens welke het den Volkenbond mogelijk zou zijn aan de wenschen van Liberia in zake samenwerking met den Volkenbond te voldoen, daar Liberia niet over voldoende middelen beschikt om de hervormingen vol ledig in te voeren. Maandag as. zullen de beraadslagingen worden voortgezet. (Reuter). Nederland en de economische depressie. Naar het Hbld. verneemt heeft de resreering aangewezen om als Neder'andsch deskundi ge deel te nemen aan de Conferentie van den Volkenbond, welke op 2 Maart a.s. te Genève zal worden gehouden ter bestudee ring van de oorzaak, het verloop en de her haling van de economische depressie, mr. dr G. M. Verrijn Stuart, hoogleeraar aan de Nederlandsche Handelshoogeschool te Rot terdam. Tot de organisaties, welke tot het bijwonen van deze conferentie zijn uitgenoodigd, be hoort het Nederlandsch Economisch Insti tuut. gevestigd in de Nederlandsche Handels Hoogeschool te Rotterdam, dat vertegenwoor digd zal worden door zijn secretaris, dr. W. L. Valk. Amerika De Bonus voor oud-strijders. WASHINGTON, 27 Febr. (Draadloos). De Senaat volgde heden het voorbeeld van het Huis van Afgevaardigden, dat gisteren het wetsontwerp inzake de bonus aan de oud strijders aannam ondanks het veto van pre sident Hoover, en keurde het ontwerp goed. President Hoover heeft zijn veto nader toegelicht met de verklaring dat het wets ontwerp, dat 1.400.000 pd. tot 1.800.000 pd. zou kosten, een nieuwe belasting noodig zou maken, die het land niet kan dragen, en dat er in elk geval geen geld in de schatkist is om de kosten te bestrijden. Dili tsclil and. Geen verhooging der douanerechten BERLIJN. 27 Februari. President Van Hindenburg heeft de leiders aer Duitsche vakvereenigingen ontvangen. Door den Rijks minister van Arbeid, Staegerwald en dein Rijkskanselier Dr. Brüning, werden bij deze gelegenheid belangrijke verklaringen afge legd, waaraan wij het volkende on: leen en: Dr. Brüning verklaarde, om vergissingen te vermijden, dat de machtiging, die de re geering inzake de nieuwe landbouwpolitiek van den Rijksdag verlangt, niet aldus ge dacht is, dat de regeering van plan is, direct verhooging der douanerechten in te voeren. Eventueele tariefverhooging is afhankelijk van de maa'regelen, die de landbouw zelf neemt ter verbetering van haar positie, zoo als to.v. rationalisatie, uitbreiding van het coöperatiewezen enz. De Rijksminister van Voedingswezen heeft verklaard, dat hij den landbouw voor de invoering van deze maat regelen, termijnen zal s'ellen. en eerst na de vervulling van deze voorwaarden, zal de regeering bereid zijn eventueel van de mach- tse;ng gebro'k te maken. M nister Stegerwald verklaarde, aldus de Tel.. dat hij gedurende zijn ambtsperiode niet zou laten tornen aan de kern der loonsover» eenkomsten, van het arbitrages.elsel en van de sociale verzekering. Er zijn echter nog gevallen, waarin de vakvereenigingen con cessies zullen moeten doen. Den vertegen woordigers der werkgevers die hem hadden verzocht, het arb-rragestelsel van den staat voorloopig op te heffen, heeft (hij medege deeld, dat dit niet zou gebeuren. Engeland. Actie tegen Snowden? Volgens de ..Evening Standard" is er in de Engelsche Arbeiderspartij een nieuwe bewe ging tegen Snowden. den kanselier van de Schatkist, gaande. Eergisterenavond zou een vergadering plaats hebben van arbeidersleden die Woensdag in een vergadering van de arbeidersfractie critiek oefenden op den kan selier. Deze beweging is niet een revolte van den linkervleugel, doch omdat leden van alle groepen der Arbeiderspartij. Een memoran dum zal worden aangeboden en waarin een financieele politiek zal worden uitgestippeld. De beweging richt zich ..tegen Snowden en tegen de bankiers", aldus het Hbld. De critici zullen een buitengewone bijeenkomst der Ar beidersfractie eischen, waar zoowel de pre mier als de kanselier van de Schatkist aan wezig zijn. Aan de beweging nemen o.m. deel lord Arnold en commandeur Kenworthy. Frankrijk. Een propaganda-film voor bewapening! PARIJS, 27 Februari (VD.). Onder steund door chauvinistische en Techtsche kringen heeft indertijd de ,Echo de Paris" een propagandafilm tegen de ontwapening laten vervaardigen, welke, toen de opvoering in een Parijsche bioscoop plaats zou vinden door tot nog toe onbekende oorzaak grooten- deels verbrandde. Daarop heeft de „Echo de Paris" opnieuw een collecte gehouden, welke binnen enkele weken ruim 2 millioen francs opbracht. De film ls intusschen weer gemaakt en zal in Maart in een der grootste Parijsche bioscopen worden vertoond. De .Echo de Paris" zet zijn inzameling nog voort. De hieruit verkregen gelden zullen voor dezelfde propaganda benut worden. Rusland. PALACE, „Sous les ToFts de Paris". De nieuwe directie van Palace zet haar nieuwen werkkring ln met een der beste films, die hier ooit vertoond zijn. Toevalligerwijs is „Sous les toits de Paris" de eerste film, die de vorige directeur van „Palace". de heer Daudey. als directeur van het Amsterdamsche bureau „Remaco", aan ..Palace" geleverd heeft. Als vriendelijke attentie werd Vrijdagavond door de nieuwe directie aan de dames een klein fijn bouquetje geboden. Daar ..Sous les Toits de Paris in „de Zaterdagavond" naar haar artistieke waarde besproken wordt, wil ik hier volstaan met in het kort den inhoud weer te geven. Maar voor ales een extra pluim voor het orkest, dat het publiek cnuving met oe u-~>. bijna iedereen al gekende melodie „Sous les Toits de Paris". Nog niet dikwijls hoorde ik deze melodie op een dergelijke wijze vertol ken! De ..Persian Market", dat in de pauze gespeeld werd, was ook van een bijzondere overtuiging. Het is een prachtig orkest, waar Palace trotsch op mag zijn! Nu de inhoud van „Sous les Toits de Paris"! Albert de liedjeszanger en Louis de straatven ter, zijn twee Jongemannen, die gezworen ka meraden zijn. Daar 2e bijna altijd samen zijn ontmoeten ze gelijkertijd een al'eriiefst meisje. Pola. Po la is den vrienden niet on genegen, hetgeen haar evenwel niet weer houdt om met Fred, een bijzonder onguur type, naar een volksbal te gaan. Tot Poia's niet geringe schrik, ontfutselt hij haar den sleutel van haar kamer. Pola is diep belee- digd. staat op en verdwijnt. Ze is hePl ver drietig en bedroefd, weet niet wat te doen. Naar huis durft ze niet te gaan. omdat ze vreest daar Fred aan te treffen, die nu met haar sleutel ln haar kamer kan komen. Ze ontmoet A'bert. en ze stemt er in toe met hem mee naar huis te gaan, omdat ze niet veilig ls voor Fred. Een kleine idyle ontwik kelt zich nu. Albert is hevig verliefd op Pola, Pola is Albert dankbaar voor zijn hulp, ze heeft hem evenwel niet lief. maar. ontroerd door zijn liefde en toewijding, stemt ze er in t-oe zijn vrouw te worden. Te midden van de toebereidselen voor het huwelijk wordt Albert gearresteerd, verdacht van diefsta', die een van zijn vrienden gepleegd heeft. Pola ontmoet, terwijl Albert in gevangen schap ls, zijn vriend Louis, die van de ver houding van Pola en Albert niets weet. Van Louis houdt Pola innig en ook Louis heeft haar lief. Als Albert onts'agen wordt ontdekken de beide vrienden tot hun schrik en ook tot hun woede, dat ze beiden van Pola houden. Er dreigt weer een vecht partij, maar Pola komt lusschenbelde en Albert, begrijpt dat Louis de uitverkorene is. A's nobel man gunt hij de vrouw en den vriend, die hij alle twee lief heeft, hun ge lukZiehier in het kort de inhoud, maar men moet ..Sous les toits de Paris" zien en hooren spelen, om er de juiste waarde van te genieten. Het programma geeft o.a. nog een geluids- teekenfilm van Max Fleicher- .Strike up the Band". De naam van den vervaardiger spreekt al voor zich zelf. Het danspaar „Het Dela-Jost-Lorand Bal let" levert uitstekend werk. waarvan de „zij" het leeuwenaandeel van het succes toekomt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUlGERHUIS MAERTtNS BARTELJOHISSTRAAT IS - TEL. I075S koning was", is dan ook een „publieksfilm" in den gangbaren zin van het woord gewor den. Hier is wat te zienen wat te hooren: Een geluidsfilm geworden sprookjesboek dat de stoutste sprookjesverbeelding zal overtreffen. Op hei tooneel ook een vagebond. Maar een muzikale vagebond, met de allures van ecu Grock. Deze als clown vermomde violist (Her.ry Rosen) had waarlijk zeer vee', succes, h;:- geen niet ln het minst te danken is aan zijn humoristische gaven. LADY EDMEE OWEN IN HOOGER BEROEP. PARIJS. 27 Febr. (VD.) Lady Edmee Owen, die wegens poging tot moord op de echtgenoote van Dr. Gastaud ls veroordeeld tot vijf Jaar eenzame opsluiting, heeft gisie- ren tegen dit vonnis beroep aangete.kcnd. Hangende de behandeling van de b.'.oep- aanvragen zal zij aan het gevangenis regime onderworpen zijn en niet eenzaam worden opgesloten Lady Owen zelf hoopt dat het verzoek om clementie, dat door haar advocaat Torres bij president Doumergue is ingediend, tengevolge zal hebben, dat haar straf zal verminderd worden tot twee jaar. VOGELCHOLERA. DE EENDEN IN HET AMSTERDAMSCHE SARPH ATI PARK BESMET. Naar de Tel. verneemt is de oorzaak van de plotselinge sterfgevallen die ln den laat ste» tijd onder de eenden van het Sarphati- park voorkwamen thans vastgesteld. Een aantal doodc exemplaren was naar den be kenden dierenarts dr. C. J. Folmer gezonden, die cultures liet aanleggen. Diens onderzoek heeft thans uitgewezen, dat de eendjes in het bewuste park onderhevig zijn aan vogel- cholera. Mei de menschelijke cholera, zoo vernam het blad van dr. Folmer, heeft deze epidemie niets te maken, doch het snelle verloop en eenige andere symptomen heb ben geleid tot het woord „vogelcholera". De ziekte is veroorzaakt door infectie: onder oen koppel, dat in den vijver is gebracht, ls mo gelijk een drager van de ziekte geweest. De besmetting van den eenen vogel op den an deren vindt hoofdzakelijk door de faeces p'aats en daar alle eenden in denzelfden vij ver zwemmen, moet. de aansteking van de dere vindt hoofdzakelijk door de faeces evenals trouwens het ziekteverloop. Het serum is zoo vertelde dr. Folmer ons nog. dadelijk na de vaststelling van de ziekte besteld en als het kan. beginnen wU heden al met Inspuiten. De ergste patiënten zullen moeten worden afgemaakt, de minder zieke worden geïsoleerd. De epidemie is lnmidde's al vrijwel tot stil stand gekomen: in de laatste dagen hebben zich weinig sterfgevallen voorgedaan. In an dere vijvers van parken elders werden veen symptomen gesignaleerd, zoodat het bij de gebeurtenissen in het Sarphatlpark wel zal blijven. De belangstelling van de omwonenden van het Sarphatlpark blijkt groot te zijn en me nigmaal ls al naar het verloop van de ziekte onder de eenden geïnformeerd. Het ls toevallig, dat de epidemie juist plaats vindt in den vijver bij het eilandje, waar den laatsten tijd de trekkende zwerm spreeuwen neergestreken is. Deze zijn door Publieke Werken verjaagd. In den anderen vijver in het park heeft geen besmetting plaats gevonden. In totaal zijn van de onge veer 250 eenden er ruim 50 gesneuveld. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. en ziek door gevatte koude, alsmede l>ij pijnen van velerlei aard, zullen een van dc hieronder genoemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt's Grieppoeders. Hoofdpijnpoeders. Verkoudhcids[x>edcrs. Kiespijnpocders. Hoestpoeders. Maagpoeders. Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop 1 Prijs per poeder 8 ct. cn per doos 45 ct. Ver krijgbaar bij Uw drogist. AGENDA Heden: ZATERDAG 28 FEBRUARI Gem. Concertgebouw (tuinzaal)Voor drachtoefening Klein Orkest Johan S eenman 7.30 uur. Stadsschouwburg: Rotterd- Hofs'ad Too neel. „Eugène. Eugène en Eugcn'e". 8 uur Gebouw Bloemhof. Bal-masqué dansinsti tuut Kwekkeboom. Gebouw De Nijverheid: Jaarvergadering Haarl. Coöp. Diner Vereeniging. 4 uur nam. Palace: „Sous les toits de Paris". Tooneel: Dela-Jost-Lorand. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater; „De veroordeelde uit Stam- boul" en ,.De dwaze maagd". Tooneel Maupio de Vries, 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Als ik kon'ng was". Tooneel: Henry Rosen. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 1 MAART Gem. Concertgebouw: Afscheidsconcert Don Kozak ken koor. 8 uur. Schouwburg Jansweg: „Robert en Bertram" 815 uur. Stadsschouwburg: K.V. H?t Neder'.. Tooneel ,De eerste mevrouw Fraser8 uur. Remonstrantenhuis: „Wetenschap en Reli gie". Wijdingsmorgen. 10.30 uur v.m Geb. Pro'estantenbond: „Psycho Synthee". Lezing 10.30 uur v.m. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 2 MAART Gem- Concertgebouw: Alg. Nederl. Rouv. - arbeidersbond. Vertooning van den bond-!.lm 8 uur. Bloscoopvoorstel'inpen. ITeyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. INGEZONDEN MFD^DEFL'NGEN a 60 Ct«. per regel. Het natuur ijk is alleen verkrijgbaar in VIERKANTE GLAZEN FLACONS Prijs per flacon 1.20 Het All-Russische raden- congres. KOWINO, 27 Februari (VD.) Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft op het Al- Russisch Radencongres, dat heden te Moskou geopend is, de eerste rapporteur, de voorzitter van den raad van volkscommissarissen van Groot-Rusland, Suiimow, een redevoering uit, gesproken, waarin hij uiting van de stelling dat het -rijfjaaxsplan het hoofddoel blijft van Sovjet Rusland. De taak van den Sovjet, het industrieele buitenland in te halen, "zal worden volbracht. Op tai van gebieden gebeurt dit binnenkort. Zoo zal de ijzerindustrie van Engeland en de mijnindus:rie van Frank rijk en België en een reeks van andere lan den worden ingehaald. Op het gebied van het winnen van petroleum zal Rusland na Amerika de tweede plaats in gaan nemen- Zuid-Amerika. Nog steeds gevechten in Peru. In Noord-Peru hebben de regeerings- ge trouwe troepen de stad Plura bezet; de op- s indelingen zijn hier op de vlucht gedreven. In het- Zuiden hebben de regeeringstroepen de strijdmacht der opstandelingen in Cuzco uiteengejaagd. Volgens sommige 'berichten doet de regeering pogingen om door onder handelingen tot een accoord te komen met de leiders der opstandelingen. De bevelvoerder der opstandelingen te Are» quipa, Beita, heeft aan een vertegenwoor diger van United Press een uiteenzetting ge geven van het doel der revolutie, aldus ,De Tel." In de eerste plaats wordt er naar gestreefd, een einde te maken aan de „tirannie, die slechts in de plaats is gekomen van de tirannie van Leguia". In de tweede plaats wenschen de opstandelingen onverwijld ver kiezingen te doen uitschrijven, op den grond slag van geheim en verplicht kiesrecht. Hier bij dient ervoor te worden gezorgd, dat de minderheden behoorlijk vertegenwoordigd worden. Ten derde dient wijziging te wor den gebracht in het belastingstelsel en wel door verlichting van den druk op de lage inkomens en zwaarder belasting der groote Inkomens. In de vierde plaats streven Beita en de zijnen naar de vorming van een raad van state, die een nieuwe grondwet zal moe ten ops'ellen. Ten slotte eischen zij een drastische herziening van de buitenland» sche schulden, hetgeen gepaard zou moeten gaan met een moratorium. Spanje. Een dronkemansgrap! Te Madrid ls naar het B.TA. meldt een man gearresteerd die bekende de dader te zijn van het incident waarvan de republikein- :che leider Zamorra verleden week in den nacht van Donderdag op Vrijdag in de modelgevangenis het slachtoffer werd. De aangehoudene was dien nacht be_chon- ken en vond het een goede grap om den re- publikenschen leider namens het bureau van den premier aan de telefoon te roepen en vervolgens de telefoon weer op te nangen. NIEUWE GEZANT VAN BRAZILIë. Naar Havas meldt, is de heer Helio Lobo benoemd tot gezant van Brazilië in. Neder land. LUXOR-THEATER. Suzy Vernon in „De dwaze maagd". „De veroordeelde uit Stamboel" Tooneel: Maupie de Vries. Twee schitterende hoofdnummers, twee kleinere films en zeer amusant tooneel vor men te zamen het programma dat deze week in het Luxortheater wordt vertoond. Het eerste hoofdnummer bewerkt naar een roman van Henri BataiUe, toont ons de bot sing van menschelijke hartstochten, liefde, passie, haat en wraakzucht. Diane Charence een jong meisje, is zóó hartstochtelijk ver liefd op een gehuwd man. dat zij er alles voor verlaat en opoffert. Hoe geheel anders is de figuur van de echtgenoote die haar man ziet vertrekken met het jonge meisje. Deze vrouw beeche-mt haar man zelfs tegen Gaston Charence, die de eer van zijn familie wil wreken. Het slot is dat Diane zich van het leven be roofd als ze ziet dat het met het echtpaar toch weer in orde komt. Een uitstekende speelfilm, die goed vertolkt wordt, vooral door Suzy Vernon als „de dwaze maagd". ,De veroordeelde uit Stamboel" ls even eens bewerkt naar een roman en wel naar .De Levantljn en het Meisje" van Fedor von Zobcsitz. Betty Amann geeft ons in de rol van Hilde Wollwarth een uitmuntende, sobere weergeving van het liefhebbende meisje.Thomas Zesi 'n gestrafte smokkelaar, heeft haar. door medelijden bewogen in huis genomen, en als het meisje op trouwen aandringt, geeft Zesi daaraan toe. niettegen staande hij nog gehuwd is. Zijn vijanden we ten dat en doen er hun voordeel mee. Als Hilde denkt dat de man voor haar verloren is, besluit zij zich van het leven te beroo- ven. maar op het laatste oogenblik weet Zesi haar nog te redden. Een uitstekend nummer. Als wetenschappelijke film draait. ..Euro peesche cultuur in Noord-Afrika". Het .Al lerlei" bevat weer veel actueels. OOp het tooneel: Maupie de Vries, die met zijn liedjes en anecdoten heel veel succes oogstte. REMBRANDT THEATER. Dennis King Macdonald in Vagebonden". en Jeannctte „Koning der Max Fleischer's teckenfilm .Accordeon - Joe", behoort tot het beste, wat wij op di: gebied gezien hebben. Aan een wonderbaar lijke vruchtbare fantasie en een zeer humo- rislischen geest Is dit kostelijke filmpje ont sproten en niemand zal kunnen ontkennen dat dergelijke juweeltjes meestal van meer be teeken'.s riln dan het geheele programma, de hoofdfilm Incluis. In deze hoofdfilm worden de hoofdrollen •tespeeld door Dennis King en Jeannet'e Macdonald. Dennis King is ..De Kon'ne der Vagebonden" („Si J'étais Roy") en redt de regeering van Lodewljk den Elfde, Parijs, da: door de Bourgondiërs belegerd wordt, van een bijna zekeren ondergang. Francois Villen de kon'ng der vagebonden, die voor den 'ijd van 7 dagen heer en meester is van het be narde Frankrijk, vindt ln dm onstu'.minzen en knappen acteur King wel een idealen ver tolker. De Amerikaansche filmindustrie zorgde voor een passenden sfeer, bij deze sproke: kleuren, daverende muziek, impo sante architectuur, romantische vrouwen en zonder twijfel zeer knap geregisseerde massa- actie. „De Koning der Vagebonden", of „Als ik HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 28 FEBRUARI 1931 ingezonden-mededeelinge* TWEEDE BLAD a c, r^L definitieve NEDERL. M1DDENSTANDSBANK N.V. Kantoor: Haarlem, Gierstraat 14. Telefoon 13098. HANDELSCRED1ETEN. EFFECTEN en COUPONS.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5