Vdorkom Influenza DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE STADSNIEUWS BALMASQUE. \/!CKS HAARLEM S DAGBLAD MAANDAG 2 MAART 1931 Bij de Gebr. Kwekkeboom. In het vroolijk versierde gebouw .Bloem hof" hebben de leerlingen van het dansinsti tuut Kwekkeboom Zaterdagavond carnaval gevierd .De deelneming was ditmaal weliswaar niet zoo groot als andere jaren (bij welk bal-masqué is dat niet het geval geweest?), maar de voornaamste factor, .stemming", was niettemin ruimschoots aanwezig. Boven dien was er een goede band, die onder leiding stond van den heer W. H. Gart en er zorg voor droeg dat de feestvreugde geen moment verflauwde. Voor de ongecostumeerde dames en heeren was er in de zijzalen gelegenheid tot het ma ken van een dansje. Een woord van lof mag de carnavalsvier ders zeker niet onthouden worden, want een ieder had getracht zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Veel succes oogstte de Herrie Band, die haar naam bijzonder veel eer aandeed. Zooals te begrijpen is, viel de herriemakers een verdiende prijs ten deel. Een merkwaardige verschijning was zeker wel de drakenkonlngin, terwijl voorts de Kwekkeboom-hulde, de dance-girls, de Ame- rikaansche vlag en de beide roode schaduwen genoemd moeten worden. Zoo is dus dit jaarlijksche festijn, ondanks de minder gunstige omstandigheden, een mooi succes voor het instituut Kwekkeboom geworden. Tot vier uur in den Zondagmorgen duurde het feest door. Tenslotte zij vermeld,dat er vele fraaie prijzen voor de deelnemers waren beschik baar gesteld. De jury, bestaande uit mej. T. van Schagen en de heeren A. J. Hoeben en T. van der Moolen kende dezen aan de vol gende groepen, trio's, paren en „enkelingen" toe: Volendammer muziekclub, Drakenkoningin, 4 Matrozen, Herrie Band, Champagne-dame, Hulde Gebr. Kwekkeboom. Gigolopaax, 2 Rus sische princessen, Roode Schaduw I, Sigaret- tendame, Cowboy, Avro-trio, Geel-zwart pier- rette paar, Sneeuwba'lendames, 4 Moderne dance-girls. Roode Schaduw H, Matroos met Amerikaansche vlag. Twee vrouwelijke pira ten, August, Twee cocktail-dames. Achttiend' eeuwsche dame, Kok en Keukenmeid. AUTOMOBIELHANDEL GEBR. BEEKMAN. Zaterdagmiddag is in het perceel op den hoek van den Wagenweg en het Wilhelmina- park het nieuwe pand van den automobiel handel der Gebr. Beekman geopend. Deze zaak bestaat uit een show-room en een ga rage, terwijl er tevens gelegenheid is voor re paratie van automobielen. Wat de toonzaal betreft, deze trekt door haar monumental pui met de breede ra men reeds dadelijk onze aandacht. De hier achter „getaleerde" wavens zijn in de eerste plaats nieuwste iFat-modellen, met de 514 of het z.g. ,.Umberto"-type, de 4 a 5 persoons 6 cylinder Flat 521, de 6-oersoons 6 cylinder Flat en tenslotte de 12-cylinder Cadil'ac. Van het iFat model 514 ziin twee exemplaren In de toonzaal aanwezig Eén er van is zoo Juist van de R. A. I. teruggekomen en van de carrosserie ontdaan, zoodat men alle onder- deelert van de motor nauwkeurig in oogen- schouw kan nemen; het andere, bet Coupé Royal, welke één deur bezit, die zoowel voor de voorste als achterste zitplaatsen bestemd is, prijkt er in zijn volle majesteit. De toonzaal is in het bezit van een prac- tischn en doelmatige verlichting, alsmede van verwarming door middel van vaste gas- radlatoren. Dit soort verwarming is trouwens door het geheele gebouw aanwezig. Onmid dellijk achter de showroom ligt de brandvrije garage, waar circa 20 auto's gesta'd kunnen worden. De deuren tusschen toonzaal en ga rage zijn breed gehouden, zoodat de auto's gemakkelijk van voren naar achteren en om gekeerd gevoerd kunnen worden. Vermelding verdient de loopkraan, die zich boven de werkput bevindt en langs de ge heele breedte van de garage voortbewogen kan worden. Op de ruime binnenplaats wor den de auto's „schoongespoten" en wel door middel van de eigen waterleiding, die de ga rage bezit. Het kantoortje is op een dusdanige plaats gevestigd, dat van dit punt uit zoowel de garage als de toonzaal door een tusschendeur te bereiken is. Op de eerste verdieping treft men aan de kleedkamers voor het personeel, de zolder en tenslotte het magazijn, waar vele accessoires en onderdeelen gesorteerd bijeen liggen. Als het noodig blijkt te zijn zal de zo'der even eens voor stalling gebruikt worden, in welk geval voor het ophijschen van de wagens een lift zal worden aangelegd. Van één gedeelte van het nieuwe pand ligt de bestemming nog in het duister. De om standigheden dienen hier uit te maken of het voor werkplaats dan wel voor stalling ge bruikt zal worden. Vóór de garage is verder een benzinepomp aangebracht. Naar alle waarschijnlijkheid zal binnenkort nog een tweede verrijzen. Tenslotte zij medegedeeld dat het geheel door de firma Rosenhart werd uitgevoerd volgens ontwerp van den architect A. de Maaker. HET AANTAL INGESCHREVENEN VOOR DE MILITIE. Naar wij vernemen bedraagt het aantal Ingeschrevenen voor de militie alhier dit jaar voor het eerst een getal van 4 cHters, nJ. 1027. Anders ts het altijd ongeveer 900. JUBILE Op 3 Maart zal het. 25 jaar geleden zijn. dat de heer L. F. Wesselink in dtenst trad b(i de Comm. Venn. Haarlemsche Bankvereeniging Teding van Berkhout De Clercq. later Haarlemscbo Bankvereenigmg. thars De Twentsche Bank N V. ..Kan:oor Haarlem". cranTv TJn*TTc"ri> vfevknigvng r- (aa**- a'no-vjoirio v-r^d-T W a' w '"n gehcudcn op Dtnsdag 3 Maar' in C o^ -r-rio va"mo1'1f *-*valve dn «en dn verl-'-z n- van een voorz'tt-r we e-s pero^iek aftreden van den h°er A. v^n Weer-'en <herkierV>">ar) en een bespreking van de Lichtweek 1931. Ter vergadering zullen aanwezig zijn en kele leden van het Uitvoerend Comité voor de Lichtweek 1931. ter vertooning cn uitlegging jan de plannen. ST. RAPHAëL. Vrijdagavond vergaderde de afd. Haariem van St. Raphael, R.K. Vereeniging van Spoor wegpersoneel onder leiding van den heer P. de Rooy. Bij de mededeelingen waren de verslagen van den Personeelraad betreffende de ver gaderingen met de Directie op 10 en 24 Februari. Het Hoofdbestuurslid, de heer Keet, be sprak den toestand van het personeel, vóór de oprichting der organisaties. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Alleman, bleek dat het ledental der af- deeling in Januari 371 leden was en in Januari 1931: 384. Het jaarverslag van den penningmeester werd wegens ziekte uitge steld. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredenden, de heeren Alleman, Geerlings en Rombouts bij enkele candidaatstelling her kozen. Als vertegenwoordigers van Herwon nen levenskracht werden herbenoemd de heeren Westbroek, Reinire, Hendriks, Leef- lang en Drost. Als af se vaardigden voor den Raad van afgevaardigden werden benoemd de voor zitter en de secretaris HET N.O.G. Dezer dagen vergaderde de afdeeling Haar lem van het Nederlandsch Onderwijzers-Ge nootschap onder praesidium van den vice- voorzitter, den heer E. Marema in Lion d'Or. Tot bestuurslid werd gekozen de heer A. G. de Brie. onderwijzer te Hoofddorp. Aan den scheidenden penningmeester, den heer W. Barneveld werd een hartelijk woord van dank gebracht voor zijn verdienstelijk werk. Een woord van stille hulde werd gebracht aan de pas overleden heeren H. Natte en R. Luyten. De eerste was sinds 1921 Reiscorrespondent en voor dien penningmeester van het Onder steuningsfonds. De heer Luyten was tot in hoogen ouderdom Directeur der Onderwijzersspaarbank alhier en vóór 1900 vele jaren bestuurslid. De voorzitter gaf een korte inleiding over de hoofdakte-examens, waarop een ampele bespreking volgde. Tot reiscorrespondent werd gekozen de heer A. L. Van den Berg. Mededeeling werd gedaan van het indienen van het rapport Schoolbaden en van een onderzoek naar onderwijs in lichaamsoefe ningen in het ressort. HAARLEMSCHE BACHVEREENIGING. Het zevende concert van de Haarlemsche Bachvereeniging wordt gegeven op Dinsdag 3 Maart a.s. in de Gemeentelijke Concert zaal. Het orkest van het Amsterdamsche Concertgebouworkest concerteert onder lei ding van dr. Willem Mengelberg. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: C. C. v. d. Velden»—Konijn, z., E. AkkermanKnauth, z„ A. OudmanFol- kertaman, z., J. BakkerDonker, z., G. r*'s- kes—v. d. Sluis, z., L. v. d. Oever—v Baten burg, d. Overleden: J. Spanjaard, e. v. Th. Dam, 79 j., T. v. Seelt>—Koningstem, Wed. H. v. d- Wiele, 73 j., M. Dijkzeul, e. v. J. Nijssen 72 j., J. P. Heeremans 11 mnd. Getrouwd: G. Grapendaal met G. Roede- ma. C. J. Kelk met H. I. v. Hall, W. Snoek met J. M. Wieleck. Ondertrouwd: G. J. Duiker met K. Krab. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Grijp m zoodra U gaat niezen: ernstige com plicaties kunnen voorkomen worden door een weinig Vicks VapoRub in heet water te smelten en in te ademen, of door keel en borst 's nachts in te wrijven. \J VapoRub (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen) DE RAADSELACHTIGE DOOD VAN EEN STUDENT. HET GEVAL IN CAMBRIDGE STEEDS INGEWIKKELDER. Eenige dagen geleden werd de Student Ellis dood op zijn kamer in de universiteit te Cambridge gevonden. De jongeman was op zeer ingenieuze wijze gekneveld, doch ondanks dat feit concludeerde Scotland Yard dat hier van zelfmoord sprake was. Ondre anderen voerde mij aan, dat hier van zelf moord sprake moest zijn omdat het lijk zoo- dicht bij de deur lag, dat deze niet dan heel weinig geopend kon worden. Thans wordt gemeld dat proeven, door detectives genomen, hebben uitgewezen dat. hoe dicht net lijk ook tegen de deur mag hebben gelegen, een man met een slanke figuur zich toch door de spleet had kunnen wringen. De moeder van den jongen wendt intusschen alle pogingen aan om te bewij zen dat er van zelfmoord geen sprake kan zijn. Zij heeft daartoe de hulp ingeroepen van een bekenden goochelaar. Will Goldston. die verklaart dat Francis zich niet zelf kan hebben gebonden, zooals hij is gevonden. Het zou voor deskundigen twaalf minuten heb; ben geduurd om iemand aldus te bin den. Goldston had Juist een proef genomen bij een sterken jongen kerel, meldt voorts het Hbld., en reeds na twee minuten vertoonde hij teekenen van uitputtin? en van bezwij ming. Hij is ervan overtuigd, dat Francis ^.'lis door twee andere mannen is gebonden Ook een an-ter deskundige herrit het voor onmogelijk, dat Francis zichzelf gebonden b°eft. Ds veren J"rstelline is eeu't dat de jen ven het slachtoffer is eeworden van een vendetta tegen zijn over'eden vader, die regerings ambtenaar in Bulawayo is geweest, doch de familie verwerpt deze veronderstelling onderzoek hervat, waarbij veertien personen als „fantastisch". Woensdag a.s. wordt het lijkschouwings- zullen worden gehoord. OVERVEEN VERGADERING „WITTE KRUIS". Vrijdagavond hield de afdeeling Bloemen- daal van de N H. Ver. .,Het Witte Kruis" haar Jaarvergadering in Hotel „Van Ouds het Raadhuis". Bij de ingekomen stukken was een dank betuiging van den heer en mevrouw Rijnierse voor de bewijzen van belangstelling, van de afdeeling ontvangen bij gelegenheid van hun 25-jarige echtverbintenis. Verder eenige aan bevelingen voor candidaten voor de beide vacatures in het Hoofdbestuur. Besloten werd aan het bestuur over te laten, welke candi- daat door de afdeeling gesteund zal worden. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer IJzerman, teekenen we het volgende aan: De afdeeling telde op uit. December 765 leden. 78 leden bedankten, 86 nieuwe leden kwamen er bij. Bij de vertrekkende leden waren er. die met flinke bedragen de afdee- ilng steunden. De contributies liepen terug met 160. Met dankbaarheid werd melding gemaakt van een vertrokken lid dat een bij drage van 100 ln eens zond. De propaganda-campagne doormiddel van toegezonden circulaires aan hen, die nog geen lid der afdeeling waren, liep op een te leurstelling uit. De propaganda-feestavond bracht daarentegen ruim 470 op. De beide wijkverpleegsters zr. Koopman en Zr. Van den Berg. resp. te Overveen en te Bloemendaal werkzaam, brachten aan 250 patiënten plm. 5700 bezoeken. Magazijn en verplegingsart-ikelen verkeerden in goeden staat. Er werden 425 artikelen uitgeleend. 4 Patiënten werden in ziekeninrlchtingen verpleegd met 1090 verpleegdagen. De com missie voor de Wijkverpleging onderging geen verandering van samenstelling. Het jaarverslag van de Commissie voor de Wijkverpleging leverde in hoofdzaak dezelf de stof als het jaarverslag. Volgens dit ver slag werden uit het magazijn 256, en uit het depót 270 artikelen uitgeleend. Zr. Koopman bracht aan 118 patiënten 2440 bezoeken; zr. Van den Berg aan 113 patiën ten 3068 bezoeken. Zij behandelden resp. 4 en 14 t.b.c. patiënten. Naar aanleiding van dit verslag wees de heer Blankevoort op het groote verschil ln de aantallen afgelegde bezoeken door de bride wijkzusters en vroeg maatregelen te beramen, om de werkzaamheden meer ge lijkmatig te verdeelen. De voorzitter, Dr. Bornwater, deelde mede, dat deze aangelegenheid de aandacht van het Bestuur heeft maar dat een oplossing niet zoo makkelijk te vinden is. De boeken van den penningmeester werden ln de beste orde bevonden. De heer S. P. Rijnierse bracht als afgevaar digde verslag uit over de laatst gehouden Al- gemeene Vergadering. Hiermede, en met zijn door den voorzitter genoemde „Millioenen- rede" oogstte hij den dank van den voorzit ter en een applaus van de vergadering- Bij de rondvraag vroeg de heer Blanke voort, of het bestuur wel wist, dat Bloemen daal binnenkort met een nieuwe wijk van 67 woningen zal worden uitgebreid en dat dit de taak van Zr. Van den Berg nog meer verzwa ren zal. De voorzitter antwoordde hierop, dat ook dit de aandacht van het Bestuur heeft. AERDENHOUT VOLKSONDERWIJS De afd. Bloemendaal en omstreken van Volksonderwijs heeft een vergadering uitge schreven op Woensdag 4 Maait in het Ge bouw van den Religieusen Kring aan de Eikenlaan te Aerdenhout. Prof. Dr. B. D. Eerdmans zal spreken over: „Welke houding moeten wij aannemen te genover het openbaar onderwijs?" Muzikale medewerking zullen verleenen de heeren M. Denijs (viool) en W. G. de Wedt (orgel). VELSEN REINIGINGS- EN ONTSMET NGSDIENST Aan het jaarverslag over 1920 van den reinigings- en entsmettingsdienst ontleenen w: het volgende: - Het aantal in vasten dienst zijnde werk lieden bedroeg op 31 Dec. 22 en het aantal losse werklieden bedroeg 8. Het is zeer noodig, dat spoedig tot den bouw van een nieuwe garage waarvoor door den directeur reeds voorstellen zijn gedaan wordt besloten. In 1930 is ook be gonnen met den bouw van de nieuwe vuilnis stortplaats aan het Noordzeekanaal te IJmuiden, zoodat, wanneer deze opgeleverd zal zijn, in een dringende behoefte is voor zien. Het rollend materiaal werd in 1930 uitge breid met: 1 vuilnisauto; 1 ijzeren modder- wagen en 2 veegwagentjes. De oppervlakte van de schoon te houden straten is in 1930 vermeerderd met 29936 M2 en bedraagt thans 461376 M2. In het afgeloopen jaar werd totaal aan huisvuil opgehaald 30018,5 M3. In 1929 be droeg dit 25531,5 M3, een vermeerdering dus van pl.m. 17.5 pet. Door den pachter W. Serné werd 21766 M3 vuilnis weggevoerd. De totale kosten van zandstrooïen en sneeuwruimen bedroegen f 1497,55. Zooveel mogelijk wordt het brandbare vuil, zooals papieren, doezen e.d., alsmede zeep- blikken en ijzer uit het opgehaalde vuil ver wijderd, de doozen en kistjes worden op het beltterrein in den verbrandingsoven verbrand terwijl het blik en Ijzer voor verkoop tot ba len geperst wordt. In het asphixiatietoestel werden 398 dieren afgemaakt. De Reinigingsdienst kostte in de jaren 1927 f 90555.49 per inwoner f 2.509; 1928 f 106239.32, per inwoner f 2.837; 1929 f 120198,63, per inwoner f 3.06; 1930 f 129757,27 (vermoedelijk), per inwoner f 3.133. Over den ontsmettingdienst wordt o.a. me degedeeld: De ziekenbarak is dit jaar weer ingericht voor Jeugdherberg, totdat noodig mocht blijken bij een eventueele epidemie dat de ontsmettingsdienst deze noodig heeft. Dit jaar kwamen in de gemeente twee ge vallen van typhus voor. Het aantal rooivonkgevallen was dit jaar hooger dan in 1929, namelijk 47 in 1930 tegen 29 in 1929. Bij onvoldoende huisvesting, zoo dat isolatie niet mogelijk was, en eveneens bij patiënten uit winkels, werden deze pa tiënten, geheel of gedeeltelijk op kosten van de gemeente, naar een ziekenhuis in Haar lem of IJmuiden-Oost geëvacueerd. De volgende ontsmettingen werden ver- richt: Woningen en goederen: 56; schepen: 3. ziekenauto's (-wagens): 16; scholen: 1; div. ontsmettingen, reinigingen, lijkkisten, enz. 41. SCHEEPVAARTBERICHTEN Ares 26 v. Tocopilla naar Antofagasta. Alchiba 2S v. Rotterdam n. Montevideo. Alcyone 2S v. Rotterdam n. Hamburg. Abbekerk 28 v. Rotterdam n. Bremen. Aludra 2S v. Rio de Janeiro, Buenos Ayres n. Rotterdam. Amstelkerk 2S te Amsterdam v. Hamburg. Boskoop 26 v. Callao naar Amsterdam. Brielle 26 te Tocopilla v. Corral. Colombia 25 v. Barbados n. Trinidad. Drechtdijk 28 19 u. v. Southampton, Vancou ver naar Rotterdam. Grijpskerk 28 v. Eeast London n. Belra. Johan de Witt 27 v. Genua. Batavia n. Am sterdam. Kota Agoeng 28 v. Rotterdam naar Batavia. Klipfontein 27 te Tanga, Belra n. Rotterdam. Lochgoil 28 v. Rotterdam n. San Francisco via Londen. Lochmonar 27 v. Victoria B.C., Rotterdam n. Vancouver. Melampus 28 v. Amsterdam n. Londen. Ouderkerk 28 v. Rotterdam n. Antwerpen. Prins der Nederlanden p. 27 Ouessant, Am sterdam naar Batavia. Rietfontein 28 v. Tanga n. Port Natal. Sibajak 4 7 u. te Marseille verwacht, Batavia naar Rotterdam Schiekerk 28 v. Rotterdam naar Calcutta via Antwerpen. Amstelkerk 27 v. Hamburg n. Amsterdam. Askanla 25 v. Natal, Victoria n. Amsterdam. Damsterdijk 26 te San Francisco .Pacifickust naar Rotterdam. Drechterland 2 6 u. v. Rosario te Rotterdam verwacht. Enggano 27 te Londen, Batavia naar Amster dam. Garoet 28 10 u. v. Port Said, Batavia naar Rotterdam. Gelria 28 te Amsterdam v. Buenos Ayres. Giekerk 27 te Genua, Belra n. Rotterdam. Gotha 26 te Buenos Ayres v. Amsterdam. Jan Pieterszoon Coen 2S te Batavia v. Am sterdam. Kota Radja p. 28 Gibraltar, Batavia naar Rotterdam. Koudekerk p. 27 Perim, Rotterdam n. Calcutta Maaskerk 27 te Lagos, W.-Afrika n. Amster dam. Meerkerk 28 v. Suez, Rotterdam n. Karachi. Mehado 28 7 u. te Belawan, Rotterdam naar Batavia. Oostkerk 27 v. Suez, Rotterdam n. Japan. Ouderkerk 28 te Schiedam v. Amsterdam. Palembang p. 27 10 u. Kaap Guardafui, Java naar New York. Radja 27 te Sibolga, New York n. Batavia. Rotterdam 27 v. La Faletta n. Piraeus. Sibajak 27 24 u. v. Port Said, Batavia naar Rotterdam. Soekaboeml 27 14 u. v. Batavia, Rotterdam naar Batavia Springfontein 28 v. Antwerpen n. Hamburg. Tabinta 27 te Los Angeles v. Amsterdam. Wissekerk 28 v. Lour Marques n. Durban. STEUNT! bö gelijken prijs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid in<.1'.'0-.-.I:n Mi-c l.lNGEN a 60 Cts. per regel. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 3 IVLAART HILVERSUM, 1875 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8.— Gramofoonpi. 10.— Morgenwijding. 10.30 Concert. AVRO kwintet o. 1. v. F- Lup- gens. 12 30 Concert door het Orkest van het ASTA Theater Den Haag o. 1. v. Jos. Silber- mann. 2Vrouwenhalfuurtje. 3Knipcur sus. 4.— Gramofoonpi. 4.30 Pianostudiemu- ziek door Egb. Veen en Louis Schmidt. 5.— Radio-Kinderkoorzang o. 1. v. J. Hamel- 5.30 Concert Tuschinsky-orkest o. 1. v. Max Tak. 6.Landbouwlezing door Bern. H. Vos- 6.20 Vervolg Tuschinsky-concert. 7EngeLsch. voor beginners door Fred. Fry. 8.— Radio Volks Universiteit. Muziekhalfuurtje. 8.30 Concert uit Enschedé door Ma rek Weber en zijn orkest. 9 Dr. Ir- M. J. W. Roegholt; „Asphaltwegen". 9.20 Studio-opvoering van. ..De Neurenberger Pop", van A. Adam. Bewer king door L. Roberts. Solisten en versterkt Omroeporkest. Leiding Nico Treep. 10.15 Vaz Dias. 10.30 Concert. Omroeporkest o. 1. v, Nico Treep. 11Gramofoonpi. HUIZEN, 298 M, Uitsl. KRO-Uitzending. 8.— Gramofoonpi. 10.— Gramofoonpi. (Hol- landsch Strijkkwartet). 10-25 Gramofoonpi. 11Russische Zang (Gramofoonpi.) 11.30 Godsd. Causerie door Pastoor Perquin- 12.— Concert KRO. Trio o. 1. v. P. Lustenhouwer. I.30 Gramofoonpi. 2.— Vrouwenuurtje. 3— Knipcursus. 4.— Gramofoonpi. 6.30 Verbonda kwartiertje. 6.45 Schriftverbeteringscursus. 7.15 Pastoor van Beukering: „Liturgie van het Huwelijk" 7.45 Gramofoonpi. 8.Lijdens meditatie door Rector H. A. Bots. M. m. v. R.K- Zangkoor A. M. D. G. o. 1. v. P- Raven- sloot. C. v. Steljn (orgel) 9.40 Concert. KRO- orkest o- 1. v. Joh. Gerritsen L. Somer (viool) II.10 Gramofoonpi. ca. 9 30 Vaz Dias. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12 20 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkes concert 2.15 Televisie. 2.25 Uitz. voor scholen. 4.50 Or kestconcert. 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.Pianospel door E'sa Ka- reng. 7.20 Lezing. 7-45 Lezing. 8.05 Concert. Kwintet. A. Conti (sopraan). 8.20 Lez'ng. Daarna Vervolg concert. 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 10.— Concert, m. Se vern (alt) Orkest. 11.05 Dansmuziek. BRUSSEL 508,5 en LEUVEN 338.2 M. 508.5. M.: 5.20 Gramofoonpi. 6.20 Concert. 7.20 Gramofoonpi. 7-50 Gramofoonpi. 8-20 Concert. Orkest en solisten 338.2 M.: 5.20 Or kestconcert. 6.05 Orkestconcert. 7.20 Gramo foonpi. 7.50 Gramofoonpi. 8.20 Concert. Or kest en soli. PARIJS „RADIO-PARIS". 1725 M. 8.05 Gramofoonpi. 12.50 Gramofoonpi. 1.25 Gramofoonpi. 4.05 Gramofo. .npl. 6.50 Gra mofoonpi. 8 20 Orkestconcert. 9.50 Gramo foonpi. LANCZZBERG, 473 M. 6.20 Gramofoonpi. 9.35 Gramofoonpi. 10.35 Gramofoonpi. 11.30 Gramofoonpi. 12.25 Or kestconcert. 420 Orkestconcert. 7.05 Orkest- ccncert. 7.50 „Der Clown". Vrcolijk program ma met Grock, de drie Fratellinis enz. KALUNDBORG, 1153 M 11.20 Strijkorkest. 2.20 Orkestconcert Fiiza Herlov (piano) 7.20 Concert door koor en so lostemmen. 9-35 Dansmuziek. ZEESEN, 1635 M. 5.40 Lezingen enz. 11.50 Gramofoonpi. 12 15 Berichten. 1.20 Gramofoonpi. 2.15 Voordrach ten. 3-50 Concert. 4.50 Lezingen 7.20 Operette „Rosen aus Floria", Leo Fall o. 1. v. Emil Kahn. 9.30 Causerie en berichten en daarna tot 11.10 Orkestconcert. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Maar dc ongelukkige pierrot viel, terwijl hij over den stok over de sloot gelegd, wilde balanceercn, in het modderige water en ook dc matroos had bijna het evenwicht verloren, terwijl van zijn lampje niets meer over was. Ofschoon hij het recht had door te loopen. wilde de matroos dat niet. Hij hielp den professor, om pierrot uit den modder te halen. Wat zag die pierrot cr uit. Ilij zat vol modder. En zijn mooi, wit pakje was vuil gewerden. Eniin, dacht hij, beter een vuil pakje., dan ccn dood pierrotje.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 14