OVEREENSTEMMING IN ROME. Het Russische vijfjarenplan. BUimUAND. Rusland. België. LANGS DE STRAAT. Enorms moeilijkheden. AGENDA HAAKltM S ÜACöLAO MAANDAG 2 MAART 1931 TWEEDE BLAD Inzake de bewapening ter zee. Tusschen Mussolini en Henderson geen verschillen van meening meer. Briand hecht telegrafisch zijn goed keuring aan de gevonden formule. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het belangrijkste nieuws wordt gevormd door de telegrammen, die wij hieronder af drukken, over het te Rome bereikte accoord, tusschen de Engelsche en Italiaansche onder handelaars, inzake de bewapening ter zee. Voorloopig verdiept men zich echter nog in veronderstellingen ten aanzien van de draagwijdte der gevonden formule. De berichten uit Rome luidden als volgt: Een accoord te Rome tot stand gekomen Offcieel wordt medegedeeld, dat in be ginsel een Engelsch-Itaiiaansch accoord is tot stand gekomen over de quaestles, die ter Londensche vlootconfarentie niet wer den opgelost. Het Stef. Ag. publiceert een communiqué, waarin de totstandkoming van het vloot- accoord wordt aangekondigd: Bij de voortzetting van de vriendschappe lijke en in een geest van samenwerking ge voerde besprekingen, welke dezer dagen tusschen de Britsche ministers Henderson en Alexander eer.erzijds en de ministers Grand en Sirianni anderzijds zijn gehouden, werd in beginsel overeenstemming over de oo de Londensche Vlootconferentie niet to1 oplossing gebrachte quaesties bereikt. De formule hieromtrent moet nog aan d- F ansche regeering worden voorgelegd, en Henderson en Alexander vertrokken met dit doel naar Parijs. Wanneer de Fransche regeering met de voorstellen instemt, zullen ze aan de regee ringen van de Ver. Staten, Japan, G*oot- Bri tannlë en de Britsche dominions, die op de Londensche conferentie vertegenwoor digd waren, worden voorgelegd. Henderson, die de vertegenwoordigers der Italiaansche en buitenlandsche pers in de Britsche ambassade ontving, verklaarde na het communiqué te hebben voorgelezen, dat hij tevreden was over zijn verblijf te Rome. Hij had reden te gelooven dat zijn verblijf te Pa-ijs hem niet minder voldoening zou schenken. Henderson's woorden Heten niets door schemeren omtrent de feitelijke termen van het bereikte accoord, dat waarschijnlijk een modus vlvendl zal zijn, eenerzijds om de Ontwapeningsconferentie van 1932 en de Vlootconferentie van 1936 af te wachten, anderzijds om de gelijktijdige toetreding van Frankrijk en Italië tot het Vlootverdrag van Londen mogelijk te maken. De Parijsche middagbladen rekenen er op dat er spoedig een Fransch-Engelsch-Ita- liaansche vlootovereenkomst tot stand zal komen, wellicht reeds vandaag. Deze opti mistische zienswijze wordt echter in poli tieke kringen niet gedeeld. Men acht het een weinig verontrustend, dat tot dusver het strengste stilzwijgen wordt in acht ge nomen en men verheelt niet de vrees, dat Frankrijk wel eens tot het doen van verdere concessies aan Italië zou kunnen worden verleid. Daarbij wordt opgemerkt, dat een overwicht van l.ïOiOOO ton Fransch mate riaal op de Italiaansche vloot slechts van betrekkelijke waarde voor Frankrijk kan zijn, waarbij dan eveneens de linieschepen gerekend worden, die in 1936 zoodanig ver ouderd zijn, dat zij in het geheel geen waarde meer hebben. In verscheidene Fransche kringen is men voorts van meening, dat de geheele Engel sche bemiddelingsactie slechts binnen- landsch-politieke oogmerken heeft, en we" voornamelijk omdat MacDonald eenige successen noodig heeft. Reuter meldt dat de Paus groote belang stelling voor het verloop der onderhande lingen had en herhaaldelijk de hoop uitte, da: zij tot de bevestiging van den wereld vrede zouden bijdragen. Volgens de United-Press, en een telegram aan de Tel., is het vlootaccoord tot stand gekomen op de volgende basis: le. Superioriteit voor Frankrijk in de totale tonnage: 2e. Gedeeltelijke superioriteit van Italië of Frankrijk volgens klasseschepen. Het schijnt dat Italië de superioriteit voor verkenners en Frankrijk een vrij aanzienlijke superiors teit in onderzeeërs zal verkrijgen; 3e. De erkenning van Frankrijk's recht om zijn verouderde slagschepen te moderniseeren 4e. Een gelijk aantal kruisers van tien- duizeno ton. Het wordt als een uitgemaakte zaak be schouwd, dat dit accoord door Frankrijk zal worden aanvaard. Briand accoord met de besprekingen te Rome. PARIJS. 1 Maart (VD.) Hedenavond om zeven uur hebben Briand en Henderson een telegram gezonden aan den Italiaanschen minister van Buitenlandsche zaken Grandi waarin zij verklaren accoord te gaan met de te Rome gehouden besprekingen en de Ita liaansche regeering danken voor haar loyale en vriendschappelijke houding, en zich voorts bereid verklaren de bereikte overeenkomst en aan de geïnteresseerde regeeringen ter goedkeuring voor te leggen. De zitting aan den Quai d'Orsay is geëindigd. De door Mosley te stichten nieuwe partij. Mosley, Naar de „News Chronicle" verneemt, is sir Oswald Mosley, die zijn voornemen heeft te kennen gegeven om uit de Arbeiderspartij te treden, van plan. de komende week een nieuwe partij te stichten. Behalve zijn aan hangers in het Lagerhuis zou een voornaam industrieel zich bij hem aansluiten, waar door een beweerde coalitie tusschen sir Os wald en lord Beaverbrook dichter bij haar verwezenlijking zou komen. Men vraagt zich af. of Winston Churchill zich hierbij zou aansluiten. De voorstanders der nieuwe par tij maken actief propaganda onder de jongere leden der andere partijen in het Lagerhuis, doch tot nog toe niet met véél succes, aldus het Hbld. Reuter meldt omtrent de plannen van Mosley dat deze op zijn minst 400 candida- ten wil mcbiliseeren om den strijd aan te binden in de eerstvolgende verkiezingen voor een politiek, welke datgene omvat wat hij als „het plan der nationale reorganisa tie" kenschetst. Hij daagt alle bestaande partijen uit, doet een beroep op de vrije ar beiders aller landen en vraagt financieele bijdragen. Mosley heeft verklaard dat hij reeds van voldoenden steun ls verzekerd om het op touw zetten zijner organisatie te rechtvaar digen. Opnieuw gasvergiftiging in de Maasvallei. Telegrammen uit Brussel melden dat vol gens berichten uit Luik Vrijdagavond te Tilleur en Sclessin opnieuw gassen werden waargenomen. Dertig menschen werden on gesteld. Het parket uit Luik heeft zich naar de bedreigde plaats gespoed. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cts. per regel. SHFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TEL. No. 10756 Apex Klop-Veeg-Stofzuigers f 175.— Het proces tegen de Russische soc.-democraten begonnen. KOWNO, 1 Maart (V.D i Naar uit Moskou wordt gemeld, is heden het proces begonnen tegen de 14 Russische sociaal-democraten, die beschuldigd worden te hebben gestreefd naar omverwerping van de mach» der Sovjets. Allereerst hadden de gebruikelijke onder vragingen plaats over de identiteit der be schuldigden. Het gerechtsgebouw wordt door troepen der Gepeoe bezet. Tot de beklaagden behooren: Groman. Su- chanow. Iwkow, Salkin, Petunon, Teitel- baum. Ginsberg, Sokolowskl. Rubin en Jlon. De kwestie van de kali ver sechepingen. BRUSSEL, 28 Febr. (V.D.) Naar verluidt heeft de Antwerpsche burgemeester Van Cauwelaert te Parijs toezegging gekregen.dat alle beschikbare opslagplaatsen te Antwerpen voor Fransche kaliverschepingen aangewend zullen worden. De overige kaiiverschepingen zouden over Rotterdam geleid worden. Een overeenkomst zou spoedig te verwachten zijn. Ongeval. Het was een dame. die bijna geen dame meer was. Als ik niet net gisteren een lof zang had gehoord over het statige zeilen van een opgetuigd fregat, over de har.beklem mende schoonheid van zoo'n schip, dat deinend, overhellend naar links, overhellend naar rechts, met de zon glanzend op zijn blanke bolle zeilen, zijn weg vaart over de blauwe zee en onder den blauwen hemel, dan zou ik haar bij een fregat vergelijken. Maar er was niets schoons aan haar. en als zij ooit een hart beklemd had gemaakt, dan was dat- van ontzetting geweest. Ik zou me kunnen indenken, dat er menschen badend in hun zweet wakker werden, omdat ze droomden, dat ze langs haar heen moesten en zij. gelijk in het oude spelletje van de- boom-die-wordt-hoedanger-hoe-dikker steals breeder en omvangrijker en onpasseerbaarder werd. Ze was een vrouw als een wandelende nachtmerrie, als een vleesch en been ge worden obsessie. Op haar romp droeg ze een scort- van wijn- roode koningsmantel, overvloedig en vermetel gegarneerd met bont en op haar hoefd iets, dat waarschijnlijk de ietwat verlaagde hooge hoed van haar grootvader was, beplant met wijnrcode palmen en wat lager groen struik gewas. Achter haar aan kwam een miniem hondje aan een drie-meter lang leidsel. Er waren menschen. die een straatje omliepen, toen zij den optocht zagen en hoorden aankomen, en er waren er, die zich angstvallig in een portiek drukten, en trillend enbleek weer tevoorschijn kwamen, als zij het hondje goed en wel voorbij had den zien zeilen. Er was zelfs een heer. mager en ietwat schichtig van voorkomen, die zich in zijn groote angst bescherming zoekend tegen een openstaande voordeur drong, naar binnen viel en opgenomen werd met een lichte hersenschudding. Er was zelfs een dame, die dien avond aan tafel onder de soep geen ruzie met haar man kreeg, omdat ze hem uitlegde, dat hij het nog erger had kunnen treffen dan met haar. En door de stVaat, vanwaar dus zoo goed als elk levend wezen de beenen en het veegc leven opgenomen en in veiligheid gebracht had. zeilde, laveerde, trok been-de onver stoorbaar en ongestoord de dame. Het hondje, dat zij in haar zorg meevoerde, zette een hooge borst op en gluurde malicieus in alle portiekjes. De dame nam de -moeite van het triomfantelijk kijken niet eens meer. Zij was aan haar zegepraal gewend. En door de zelfde straat, komend van de andere kant, kwam zoo 'n klein geel Ci- troëntje aangetuft, parmantig en eigenwijs dat in Amsterdam met- den schoonen naam van boulevardluis gequalificeerd pleegt te worden. De dame zag het. maar gmg niet op zij. Het Citroentje zag de dame, maar ging evenmin opzij. Hoewel zeer verschillend van uiterlijk en geaardheid, hadden zij één karak ertrek gemeen. Ze waren beide kop pig en verwaand. En het onvermijdelijke ge schiedde. Zij liepen tegen elkander op. De trottoirs aan weerszijden der straat achter hen vulden zich plotseling met be» langstellenüe lieden, op wier gezichten kwaad aardige voldoening en triomfantelijke nijd een wilden vreugdedans uitvoerden. Een me neer kneep in de arm van een juffrouw en zij bloosde niet eens. maar kneep terug. Een andere meneer kneep in zijn eieen arm. en pas toen hij zag. wat geschiedde, vloekte hij venijnig en kwaadaardig tegen een ver onderstelden buurman en zag toen, dat hij het zelf deed. Want de dame bleef staan, en het autotje ook. Maar bij nadere beschouwing -bleek de dame onverlet te zijn. terwijl het autotje een uppercut in zijn radiator had gekregen en het eene oog zat hem dicht, en het andere lag op de grond. ..Tja!" zei de dame mild. en schoof het gevalletje opzij, en vervolgde haar weg. De bestuurder oogde haar zwijgend na. Toen ging hij op de treeplank zitten en boog het hoofd in de handen. Mogelijk zit hij er nog. W. T. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per reeel. Van links naar rechts- Lord Tyrell. Engelsch gezant te Parijs. Henderson, Engeland's mi nister van buitenlandsche zakenBriand, minister van buitenlandsche zaken van Frankrijk, Alexander, minister van marineen Minister Dumant, de Fransche collega van Alexander; dit vijftal wist door zijn onvermoeide pogingen een overeenkomst in- zake dc bewapening ter zee tot stand te brengen, tusschen Frankrijk, Engeland en Italië Bij Griep en Gevatte koude Sanapirin-tabletten, Buisje 75 en 40 ct. Bij Hoesten en Bronchitis Anga-siroop. Flacons van f 1.75 en 1 gld. Bij Apoth. cn Drogisten. (Bijzondere correspondentie). Er zijn dezer dagen weer belangrijke arti kelen gepubliceerd over de kansen van het RussLcne vijfjarenplan, o.m. in de New-York- sche „Nation" van de hand van haar vroe- geren correspondent te Moskou, Louis Fischer en in de ..Matin" op grond van een gesprek met den pas uit Rusland teruggekeerden be kenden Fraivchen financieeien deskundige Jean Par meatier, waaraan ontleend moet worden, dat ook kenners van de Russische werkelijkheid rekening beginnen te houden met het slagen van Stalin's lndustriallsee- ringspolitiek en tegen het naderend gevaar meenen te moeten waarschuwen. En naar de meening van Stalin zelf bezit de sovjetstaat alle „objectieve vereischten" voor de uitvoe ring van het industrieele programma; na tuurlijke rijkdommen, een krachtige regee ring. het enthousiasme van een machtige partij, de goede wil van het volk zijn naar zijn meening voor den socialiitischen opbouw aanwezdg en zoodra de jonge generatie zich de noodige technische kennis en bekwaam heden zal hebben eigen gemaakt, is naar zijn oordeel ook de uiteindelijke overwinning van sovjet-Rusland niet te betwijfelen. Het is jammer, dat degeen, die deze redevoering van Stalin met haar plotseling opgekomen na tionale aspecten <..de proletariërs hebben thans een vaderland") aan de wereld heeft medegedeeld, de conferentie zelf. waar zij ge houden werd en haar resultaten geheel ovei het hoofd heeft gezien. Ofschoon de Moskou sche pers stellig slechts een deel vermeldt, van de feiten die daar zeer openhartig zijn besproken, toch zijn de details, die men uit alle gebieden van Rusland en uit de verschil lende takken van industrie, uit de fabrieken en uit de directiekantoren te hooren krijgt voldoende, om het pathos van de Sovjet leiders te doorzien en de twijfelachtigheid van hun verwachtingen te beseffen. De eerste plaats van hun bekentenissen behoort zonder twijfel de verzuchting van kameraad Pawlunowski van den hoogen eco- nomischen raad in te nemen: ..Kameraden, onze fabrieken voeren zonder uitzondering het voorgeschreven productieprogramma voor honderd procent uit: jammer alleen, dat wij van hun producten niets te zien krij gen." Men begrijpt, welke waarde aan de pijnlijk nauwkeurige getallen inzake de pro ductietoeneming moet worden gehecht. Paw lunowski is niet de eenige. die dit erkent; ook Stalin's vertrouwensman. Ord chonikidse, de leider van de Moskousche conferentie, heeft zijn resumé besloten met de tragikomische woorden: „Wij gaan van het eene succes naar het andere, maar in het land is aan alles ge brek". Concreter nog en buitengewoon karak teristiek voor de wijze, waaroD de „successen" van het vijfjarenplan tot stand komen, ls de kostelijke geschiedenis, die de heer EL-en- stadt heeft verteld: in de kleedingindustrle wil men natuurlijk ook in alle omstandig heden de strenge „superieuren" te Moskou welgevallig schijnen en daarom pleegt men. gelijk de heer Ordtchonikidse bevend van toom opmerkte terwijl de „directeuren" krom waren van het lachen! „bedrog jegens den proletarischen staat, doordat men pakken vervaardigt, die alleen dwergen passen; wat het publiek van deze kleeding zegt, doet er niet toe. de hoofdzaak is, dat men binnen den voorgeschreven termijn ge reed is gekomen en een resultaat van de volle „honderd procent" in de boeken kan regis- treeren. Het Czarisme kende de 100.000 soldatenlaarzen, die het leger in den oorlog tegen Japan geleverd werden en waarvan de zolen bordpapier bleken, het bolsjewisme heeft, terwijl te Moskou de „werkijver" en de „socialistische wedloop" worden geprezen, deze „confectiepakken voor dwergen" te voor schijn gebracht. Maar er zijn nog andere be langwekkende dingen te vermelden uit deze conferentie van directeuren van staats ondernemingen. Bij voorbeeld over het ver maarde bouwwerk van Magnltogorski. „Ik vraag U". zeide Ordschonikidse, „waarom moet daar. nog voor de eerste hoogoven is gesticht, een „huis der sovjets" worden ge bouwd, waarvan de kosten vijf millioen be dragen? Moeten de arbeiders daar ml schien in wonen? Neen, de bezoekers!" En op dezelf de plaats wordt een school voor de arbeiders kinderen in plaats voor vijf voor vijftien millioen roebel gebouwd! Ook de stichting van reusachtige -socialistic che steden" schijnt Ordschonikidse verkwisting te vinden, die met werkelijke bevordering van de pro ductie niets te maken heeft. „Ik vraag u", zoo wendde hij zich tot kame raad Petenski, .,wilt u ergens socialistische steden stichten en daar honderden milloenen voor verkwisten, terwijl op andere plaatsen de arbeiders in holen in de aarde moeten wonen? Maar daar bestaat geen belangstel ling voor. evenmin als voor de opbrengst van den arbeid." ,Jn de machine-industrie", zoo klaagt de directeur Dotzenko, „bekom mert geen mensch zich er om. dat de fabrie ken orders krijgen en voor constructie problemen interesseert niemand zich". Ka meraad Issatschenko van de ledertrust ver telt dat de fabrieken, die leder verwerken hun materiaal ,-barbaarsch behandelen" en voor niets ter wereld bereid zijn, uit minder materiaal met behulp van nieuwe fabricage methoden meer schoenen te vervaardigen; in plaats van tien dagen te werken, blijven zij hardnekkig vasthouden aan de oude methode, die 90 dagen eischt. Te Bakoe en Grosny is voldoende petroleum, maar waarom wordt de Moskousche bevolking zoo slecht voorzien? Omdat er eerst bakken moeten worden ge bouwd en omdat men daar te Moskou niet bijzonder mede kan pralen: „een van onze fabrieken heeft doodeenvoudig geweigerd, dit werk uit te voeren en kameraad Kurltzin heeft een week of langer in deze fabriek moeten zitten, om zich er van te overtuigen, dat de reservoirs gebouwd zouden moeten worden". Zoo zou men voort kunnen gaan. Ge directeuren echter „beschouwen de zaak als afgedaan, wanneer zij een zondenbok hebben gevonden" en in plaats van te strijden voor de uitvoering van de taak. die men zich heeft voorgenomen, „neemt mer. een vel papier en schrijft er een klacht op". Overtuigen deze opmerkingen den lezer reeds van het feit. dat de Russische werkijver door psychologische factoren wordt belemmerd, die het Jagen van het vijfjarenplan moeten vertragen, ock zeer in het oog loooende objectieve gebreken kunnen niet verbloemd worden, die zijn r-e danken aan het economisch systeem zelf- Wanneer zoo'n systematische huishouding maar altijd en overal aanwezig zou zijn! Maar de bovengenoemde directeur Elsenstadt klaagt: „niemand stelt on-: regelen c-n bij cie distributie van de grondstoffen hebben wij eenvoudig zelf alles verdeeld zoo goed wij konden. En hoezeer faalt de systematische huishouding van het commissariaat van dra bultenlandichen handel! De hoogoven nr. 5 te Makejewka. vertelt kameraad Mlschkow, is reeds lang gereed, maar kan nog ntct ge bruikt. worden, omdat ..onze imporiafganlsa- ties niet tijdig bedacht waren op de comple- teering van de verzorging". Daarom zal deze hoogoven nog vijf of zes maanden ongebruikt moeten blijven. Tienduizenden tractors zijn besteld maar aan re ervedcelen hoeft men niet gedacht En wanneer wij inferieure ma chines bestellen, zal de geheele voorjaars uitzaai mislukken". In de fabriek van direc teur Klrilkln „ligt het voor de fabriek van Nikolajewsk noodige materiaal ongebruikt cn in die fabriek het materiaal, dat wij noodig hebben, maar de beide directeuren hebben niet het recht, met elkaar te ruilen". „De Stallngrader tractorenfabriek". aldus ver klaarde de heer Weinzwelg, „moest op een weloverwogen werkprogramma berusten en niet volgens de voorstellen van afdee!in"s- chefs individueel in bedrijf worden ge bracht". Hoe trachten de directeuren zich tegenover don .stelselmatigen" chaos to handhaven? „Zij eischen v-^1 meer mate riaal. dan zij kunnen gebruiken", en vergroo- ten daarmede natuurlijk de onzekerheid van het „plan" Het is voor het overige zeer In teressant. te hooren. hoe het in vele fabrie ken toegaat. De omgeving van vele fabrieken ziet er uit al-:of „onlangs een pogrom had plaats gevonden" en de heer Ordchonlkld e voegt er aan toe: „Toen ik met kameraad Kalinin de eroote Putilowfabrleken bezocht, maakte Kalinin de opmerking, dat de ijzeren staven, die op het fabrieksemplacemeut lagen, blijkbaar nog dagteek^nden uit den tijd. dat hij. Kalinin, als draaier ln dc Puti- lowfabriek heeft gewerkt". Hoe komen, moet men zich na dit alles afvragen, „de „vorde ringen" tot stand, die tegenwoordig de bui tenlandsche bezoekers van Sovjet-Rusland zooveel vree? Inboezemen? Ook daar geeft Ordschonikidse een afdoend antwoord op: Al wat bij den stuw In den Dnjepr ls vervaar digd. is bijna geheel uit het buitenland Inge voerd, En wij kunnen toch niet", zoo voegt de leider van de directeurenconferentie er aan toe. „voor leder bouwwerk het nood 1 zo uit het buitenland importeeren". Tegelijkertijd echter jammeren de Amerlkaar.sche ingenieurs (van Stalingrad): De arbeiders en de Komsomo'zen willen ni--;s leeren Men zou zoo. de „Iswestija" citeorer.d r.og kunnen voortgaan. Telkens weer verneemt men de klacht, dat het. aan grondstoffen, aan kolen, aan een bruikbaar transportwezen ontbreekt, dat de arbeiders tegen de eischen, die aan hen worden gesteld, niet zijn opge wassen 'onze bouwvakarbeiders, zegt Or- schonikldse, leggen 5O0 pannen in denzelfden tijd. waarin de Duitsohe er 1400 leggen), dat de bureaucratische romp-lomp de beste voor nemens vernietigt, dat de maatschappelijke omstandigheden de loonen. de woningom- standigheden van de arbeiders en de intensi teit. van het werk verminderen. Het schijnt dus wel eenlgen tijd te zullen duren, alvorens de Russische industrie op eigen beenen zal kunnen staan en aan de dringendste behoef ten van Rusland zelf voldoen. AL CAPONE VEROORDEELD. LONDEN. 27 Febr. (V. D Naar uit Chica go gemeld wordt heeft het Gerechtshof al daar den bekenden ongekroonden koning der New-Yorksche onderwereld Al Capone wegens het negeeren van de rechterlijke macht, tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld- ONGEVAL IN EEN BELGISCH HOOGOVENBEDRIJF. BRUSSEL. 27 Febr. (V. D.) In een hoog- ovenbedrijf te Villerupt nabij Longwy werden heden bij het transporteeren van slakken vier werklieden bedolven en gedood. Twee werden licht gewond. VERDUISTERING VAN f 15.000. Dc politie te Hoogeveen heeft een kantoor bediende van de Eerste Drentsche Stoomtram* maatschappij aangehouden, verdacht van verduistering van ongeveer f 15.000 ten na- deele van die maatschappij. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. By guur en vochtig Weer \N ff ^S^BCR5TPA5TllLf5^^' fA J^30 cl «i SOU pndooj eiken bij"^ wé Apothekers en Drogisten. Heden: MAANDAG 2 MAART Gem Concertgebouw: Alg. Nederl. Bouw- arbeidersbond. Vertooning van den bondsft'm 8 uur. Palace: „Sous les toits de Paris"- Tooneel: Dela-Jost-Lorana. 8.15 uur. Luxor Theater: „De veroordeelde ui' Stam- boul" en .De dwaze maagd". Tooneel Mauple de Vries. 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..Als ik koning was". Tooneel: Henry Rcsen. 7 en 9.15 uur. DINSDAG 3 MAART Stadsschouwburg: N V. Het Schouwtooncel, ,De familie Stasiok". 8 uur. Remonstrantenhuis: Verreniging „Harmo- nia" Lezing door den heer 't Hoen. 8 uur. Gebouw de Nijverheid: N V. „De Onderne ming" Aandeelhoudersvergadering. 8.30 u Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan-, dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5