Het Genootschap van den Octopus. BINNENRAND HAARLEM'S DAGBLAD DE AMSTERDAMSCHE PALEIS- RAADHUISQUAESTIE OPGELOST? EEN NIEUW STADHUIS OP HET FREDERIKSPLEIN? Naar de NR.Ct. verneemt, heeft het ge meentebestuur van Amsterdam een brief ont vangen van de regeering, waarin deze. blijk baar het eigendomsrecht van Amsterdam op hel Palels op den Dam erkennend, zich be reid verklaart, medewerking te verleenen tot den bouw van een nieuw stadhuis hier ter stede, onder voorwaarde echter, dat Amster dam dan het Paleis in eigendom aan het Rijk afstaat om te dienen als verblijfplaats van het Hoofd van den Staat, Het blad tcekent hierbij o.m. aan: Het is met gemengde gevoelens, dat men hier ter stede van dit hoogst belangrijke nieuws zal kennis nemen. Tot groote voldoe ning stemt- het zeker, dat eindelijk de kwestie van het eigendom van het Paleis op den Dam, ons historisch Stadhuis, ook naar het oordeel van de regeering. ten gunste van Amsterdam blijkt te zijn beslist. Verheugend is het ook, dat Amsterdam nu een stadhuis zijner waar dig zou krijgen. Een schaduw wordt echter geworpen over die voldoening, die verheuge nis, door de omstandigheid, dat Amster dam verplicht zou zijn. zijn „burger-kapi- tool", onmiddellijk nadat het eigendomsrecht van Amsterdam daarop is erkend, af te staan en nu voorgoed, aan het Rijk. Anderzijds moet erkend worden, dat er ook eekere en groote voordeelen aan deze trans actie verbonden zouden zijn. In de eerste plaats dit. dat het mogelijk zal zijn, een nieuw stadhuis te stichten. En de plaats, waar het nieuwe raadhuis on getwijfeld zou komen, want dat ls de eenlee beschikbare en geschikte plaats, is zeker ge lukkig gekozen. Zooals men weet. werd het groote terrein aan het Frederiksplein, dat In het voorjaar van 1929 door het afbranden van het Paleis voor Volksvlijt is vrijgekomen, door de gemeente gekocht voor drie millioen gulden. Dit terrein, dat zii ongetwijfeld voor den stadhuisbouw zou wil'en afstaan, meet ongeveer 17000 M2, terwijl het Palels op den Dam .slechts" 4800 M2. oppervlakte heeft. En het Frederiksplein. dat ln het belang van het verkeer met een breede strook zou worden vergroot, zoodat Weteringschans en Sarphatlstraat rechtstreeks op elkander zou den kunnen aansluiten, zou een oppervlakte kunnen krijgen van niet minder dan 37.000 M2. en aldus een zeer groot plein worden, vooral als de fontein in het midden en het gazon daaromheen verwijderd zouden wor den. De dam meet niet meer dan 7150 M2., dat is dus slecht? een vijfde van het toekom stige Frederiksplein. In 1012 deelde burgemeester Röell nog ln den Amsterdamschen Raad mede. dat de re geer tng nog op het standpunt staat, dat het PaleLs eigendom van den staat is. Ongeveer vier Jaar geleden deed het raadslid mr. dr. G. van den Bergh het voorstel, om het bruik leen door de regeering van het Paleis-Raad huis op tc zeggen tegen Januari 1930. Het gemeentebestuur heeft toen een juris ten-commissie benoemd, bestaande uit rechtsgeleerden van groote bekwaamheid, nl. de Anvterdamsche hoogleeraar prof. mrs. Scholten, Scheltema en Anema, den Utrecht- schen hoogleeraar prof. Rengers Hora Sicca- ma. prof. Van der Heyden, te Nijmegen, prof. Moltzer, mr. Modderman, advocaat te Am sterdam en mr. Fruyn te Rotterdam. Deze commissie heeft het boven reeds vermelde advies uitgebracht, waarop de besprekingen met de regeering zijn aangevangen, welke nu met succes zijn bekroond. Het Volk weet mede te declen, dat de Re geering bereid zou zijn gedurende 15 achter eenvolgende jaren aan Amsterdam een bij drage van telkenmale één millioen gulden te verstrekken voor den bouw van een nieuw Raadhuis. CASSATIEBEROEP JAN HOEK VERWORPEN. De Hooge Raad verwierp Maandag conform de conclusie van den procureursgeneraal, mr. Tak. het cassatieberoep van Jan Hoek te Ede, die door de rechtbank te Arnhem tot levenslange gevangenisstraf was veroordeeld wegens moord onder verzwarende omstan digheden. gepleegd in den middag van 27 Februari 1930 op mej. Tine Koperberg in de Bennekomsche bosschen. Dit vonnis werd door het Arnhemsche Getreohtshof beves tigd. FEUILLETON. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden.) 25) Hij nam het wapen haastig van Sir Gre gory over en den iniUionair half voorttrek kend, half ondersteunend, slaagde hij er ten slotte ln om de plaats van botsing te be reiken. Tct hun schrik merkten zij dat de chauf feur bezig was om den motor te onderzoe ken. Arden knarsetandde van woede toen hij zag dat zijn auto aan den kant van den weg omgeslagen was. Zij verscholen zich vooi- aichtlg achter een dikken boom en wacht ten ademloos. In de verte hoorden zij het geschreeuw van de mannen, die hen nog steeds zochten nu in het veld waar zij zich eerst verborgen hadden. Na eenigen tijd stapte de chauffeur in de auto en zette den motor aan. Er scheen niets beschadigd te zijn, want de wagen reed langzaam heen en weer op eenigen af stand. De chauffeur stapte weer uit en op hetzelfde oogenblik loste Arden een goed- gerlcht schot. De man viel met een kreet van pijn neer. „Ik heb zijn been gebroken", riep Arden, terwijl hij naar de auto rende erin sprong en achter hel stuur ging zitten. „Tenminste met die bedoeling heb ik op hem geschoten. Stap in Sir Gregory, gauw! Hier is mijn re volver. Als de schurk probeert om op to ptaan. schiet dan onmiddellijk!" DINSDAC 3 MAART 1931 WEER DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vrachtauto door een trein gegrepen. DE CHAUFFEUR CEDOOD. De Tel. verneemt uit Rotterdm: Een ernstig ongeval ls Maandagmorgen omstreeks 11 uur 20 gebeurd op den onbe waakten overweg op de lijn Gouda—Den Haag juist gelegen op de grens van de ge meenten Moordrecht en Waddinxveen. Daar kwam een vrachtauto, bestuurd door een ze keren Mulder, van de N V. H. W. König Co. uit de richting Gouda, toen hij, terwijl de wa gen op de spoorrails stond, plotseling door den trein werd gegrepen. Het gaf een ont zettende klap. Eerst botste het achterste ge deelte van den auto tegen een ijzeren hek. daarna werd de wagen ca. 150 Meter meege sleurd en door de locomotief in den andere richting gedraaid. Tengevolge van de bot sing is de wagen totaal versplinterd en wer den de stukken her en derwaarts langs de lijn verspreid. De chauffeur werd van zijn zitplaats geslingerd en kwam op de andere spoorbaan terecht. De trein had zoo snel mogelijk gestopt en het treinpersoneel begaf zich onmiddellijk naar het slachtoffer. De inmiddels gearriveerde geneesheer consta teerde, dat de ongelukkige op slag dood was geweest. Langs de spoorbaan was het een ontzet tende inline. De wielen, de radiator, gebroken assen lagen langs den geheelen weg ver spreid en het tot-aal vernielde chassies be vond zich op de linker spoorbaan. Men heeft dezen weg zoo spoedig mogelijk weer vrij ge maakt. Aanstonds waren de 'neeren J. J. Snel burgemeester van Moordrecht en P. A. Troost, burgemeester van Waddingxveen, ter plaatse. Een ziekenauto uit Gouda ontbo den, heeft het stoffelijk overschot van Mulder daarna vervoerd. Tusschen de twee burgemeesters ontstond verschil van meening, of het ongeval onder Waddinxveen en Moordrecht was gebeurd. De spoorbaan vormt juist de afscheiding tusschen den weg, waarvan het eene deel onder Waddinxveen, het andere deel onder Moordrecht behoort. De vraag ls nl. van be lang. of de man onder Moordrecht of onder Waddinxveen is overleden. Na twintig minuten oponthoud kon de sneltrein GoudaDen Haag zijn weg vervol gen. Over dezen onbewaakten overweg is ïeeds vaak geklaagd. Zoo heeft een der wet houders van Waddinxveen reeds verschillen de malen, doch tevergeefs beproefd, de be waking van dezen overweg te verkrijgen, daar vooral voor hen, die uit de richting Moordrecht komen, het zicht zeer slecht ls. Ook een slachtoffer te Laag- Nieuwkoop. Aan de Tel. wordt uit Vleuten gemeld: Maandagochtend te ongeveer negen uur is de melkauto van den heer Griffioen uit Laag- Nieuwkoop bij den onbewaakten overweg aldaar door den trein van de lijn BreukelenHarmeien gegrepen e,n onge veer honderd meter meegesleurd. Doordat het de eerste trein was, die hier passeerde, was de baan nog glad, zoodat de trein doorgleed. Alhier passeeren vier treinen per dag. De bestuurder van den auto werd zwaar gewond naar zijn woning vervoerd, welke op ongeveer vijftig meter van den overweg £s gelegen. Dat G. den trein niet heeft zien naderen Ls een raadsel. De machinist verklaarde, dat hij in de veronderstelling was, dat de auto vóór den overweg zou stoppen, daar deze langzaam reed. Langs de spoorbaan lagen de melkbussen als oud roest in elkaar gedrukt. De auto, die werd weggesleept, is geheel vernield. De toestand van G. is zorg wekkend. Ook een auto-ongeval te Alkmaar. De Tel. verneemt uit Alkmaar: Maandagmiddag omstreeks half vier ls op den onbewaakten overweg bij den Kalk- ovensweg een ernstig ongeluk gebeurd. Een vrachtauto van den transportdienst der firma, Schot, welke dienst deed bij het zand- vervoer ten behoeve van den nieuwen pro vincialen weg en bestuurd werd door den 26-jarigen chauffeur J. Huis ln 't Veld, werd door een uit de richting Alkmaar komenden goederentrein aangereden en zoo goed als verbrijzeld. De bestuurder reed met zijn wa gen tegen de locomotief, welke eveneens be schadigd werd. De chauffeur werd in het Maar de gewonde deed geen poging om overeind te komen hij bleef schreeuwend en kermend in de modder liggen. Zijn geschreeuw en het schot uit Arden's revolver waarschuwde de anderen, dat er onraad was en toen Horn zoo vlug als hij kon in de auto stapte, hoorden zij het ge kraak van takken en daarop de haastige voetstappen van de mannen die op den weg teruggekomen waren. „Hoera, wij zijn gered!" schreeuwde Arden, toen de auto in razende vaart wegsuisde. „Gelukkig!" hijgde Sir. Gregory en toen vlei hij uitgeput van angst en vermoeienis achterover. Arden gunde zich den tijd niet om veel acht op hem te slaan. Het was op het oogenblik zaak om zoo snel mogelijk weg te komen. De boosdoensrs renden de auto een eind achterna, terwijl zij voortdurend vuurden, maar zonder een enkele maal te ra ken. Na eenige minuten vloog de auto een bocht om .en Arden verloor zijn vervolgers uit het gezicht. Het was nu holder weer en hij vond zonder veel moeite den weg. Hij was ter nauwernood aan den dood ontsnapt, maar in zijn jeugdigen overmoed dacht hij er geen oogenblik aan. Het eenige waarvoor plaats was in zijn bewustzijn, was het feit, dat htf Sir Gregory gered had en dat nu niets meer zijn huwelijk met Laura Ut den weg stond. Hij wilde zien zoo gauw mogelijk op Hom Hall te komen en Laura gerust te stellen. Hij had er geen Idee van hoe laat het was en waar hij zich bevond. Maar hij reed op een hoofdweg en zou dus wel ln veilige haven belanden! Tegen middernacht kwam hij ln Rond ford aan en het bleek nu, dat hij een heel eind had omgereden. Daar kocht hij wat brande wijn om Sir Gregory weer tot bewustzijn te brengen. Spoedig kwam de mUUonalr bij en na kor ten lijd was hij weer in staat overeind te INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. CHOBOTRA Gebruikt eens ter afwisseling Chobotra een heerlijke chocoladepastei. Het is een welkome versnape ring en zeer goedkoop in hef gebruik. Verandering van spijs doet eten. Chobotra ls verkrijgbaar in flacons van f. I.- en nalve fla cons van f. 0.60. Neemt heden nog een proef! gelaat gewond en klaagde over pijn in den rug. zoodat hij naar 't St.-Elisabeth-Gesticht te Alkmaar werd overgebracht. Zijn toestand was Maandagavond redelijk wel. Kort nadat het ongeluk had plaats gehad naderde een trein uit Amsterdam, dien men echter tot staan wist te brengen. Nadat de baan weer vrij was gemaakt van de brokstukken van den auto. kon deze trein na een kwartier ver traging zijn reis voortzetten. Omtrent de botsing tusschen een vracht auto en den trein nabij Moordrecht, kan nog worden gemeld, dat het ongeval geschiedde onder de gemeente Waddinxveen. De vrachtauto was het eigendom van de Alge- meene Vervoermaatschappij König en Co.. te Rotterdam. De 36-jarige chauffeur P. Mul der die werd gedood laat een jeugdige echt- genoote en twee kinderen na. Zijn lijk is in den loop van den middag naar Rotterdam vervoerd. HET ROTTERDAMSCH RAADS LID VAN BURINK. De N.R.C. verneemt, dat de heer Van Burink besloten heeft zich uit de politiek terug te trekken. ZoeaLs zijn voormalige partijgenoot dr. Van Ravesteijn dit reeds Ln 1927 heeft ge daan. In den gemeenteraad had de heer Van Burink zitting sedert 1923. DE PLANNEN VAN EDUARD VERKADE. NOG GEEN DEFINITIEF BESLUIT. De heer Eduard Verkade verzoekt het Hbld. mede te deelen, dat er nog geen definitief plan bestaat voor het bespelen van het Rika Hopper Theater door een gezelschap onder zijn leiding. Op het oogenblik voert de heer Verkade nog verschillende onderhandelingen en hij ontving o.a. een uitnoodiging uit Vlaande ren. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. „Ik kocht eens een doosje jZj-Crème voorproef en deze bevalt mij zoo goed dat ik voortaan geen andere huid- Crème meer wil hebben." ,,ZIJ"-Crême is een betere huidcrème die In enkele oogen- blikken de huid zacht maakt en fraai van teint. Vóór dat U uitgaat, éérst gelaat en handen even met deze heer lijke crème inwrijven, om daardoor het ruw worden der huid te voorkomen. Iq Dooico «o Tubes XM5 «s 15 et. Potten I gtd. Vcrkiijgbaar bil Uw Droglit. zitten en te spreken. Tijdens het verdere deel van den tocht deed hij het verhaal van wat hem overkomen was en verwonderd vroeg hij Arden hoe Perris toch zijn verblijfplaats ontdekt had. „Dat weet ik niet. Sir Gregory" zei Theo dore. Perris was er op een of andere ma nier achter gekomen, dat u ontvoerd was, maar hij wilde mij niet vertellen w i e hem inlichtingen gegeven had. Ik weet alleen, dat Perris op het goede spoor gekomen is door dien geparfumeerden brief, dien u ont vangen had." Arden wist meer van de zaak. dan hij los liet. hij vond het verstandiger om Perris al les te laten verteilen en zelf zoo weinig mo gelijk te zeggen. Sir Gregory was overigens slim genoeg om te begrijpen dat Theodore geholpen had. met de bedoeling daardoor Laura's hand te winnen. En deze gedachte onder woorden bren gend. zei Kom: „Zooals ik zei. niets staat je huwelijk met Laura ln den weg. Toen de redding kwam op dagen, waren de schurken juist aan het be raadslagen of zij mij zouden vermoorden of niet." „U hebt uw redding in de eerste plaats aan Perris te danken en aan den man. die hem geholpen heeft", merkte Theodore be scheiden op. „Ik zal Perris dan ook niet vergeten" ant woordde Sir Gregory: „Hij heeft zich kranig gedragen. Ik hoop maar. dat hij in veiligheid ls." „Dat hoop ik ook Sir Gregory. Ik mag hem graag. Hadden wij hem maar kunnen mee nemen!" „Wij hebben moeite genoeg gehad om voor ons zelf te zorgen" bromde Horn. „Wat is er eigenlijk met hem gebeurd?" „Ik heb hem het laatst gezien toen hij met dien ander in den mist verdween." BELANGRIJKE MILITAIRE STUKKEN ZOEK. BESCHRIJVING VAN DE FORTIFICATIES TE MUIDEN. Naar de Tel. verneemt is een enveloppe waarin zich belangrijke militaire stukken bevonden, niet in het bezit gekomen van den chef van een der militaire bureaux al hier, aan wien het stuk gericht was. De enveloppe hield een gedetailleerde beschrij ving in van de fortificaties te Muiden, van de plaatsen waar de verschillende wapenvoor- raden geborgen zijn. alsmede van de bewaar plaatsen der onderdeelen dier wapenen. Ge weren en revolvers worden n.l. in de fortifh caties aldus bewaard, dat. wanneer zij ont vreemd worden, zij niet in den staat, waarin zij worden opgeborgen, gebruikt kunnen wor den. Of de enveloppe met stukken, welke niet aangeteekend verzonden werd, bij de Poste rijen verloren is geraakt, of dat zij hier of daar ontvreemd is, kon niet worden vastge steld. Korten tijd vóórdat de stukken verzonden werden, is te Muiden een aldaar onbekend persoon gezien, die gevraagd heeft, waar zich een bepaalde kazerne bevond. Aan die kazerne heeft hij zich echter niet gemeld. In verband met een en ander hebben de militaire autori teiten besloten, het toezicht, dat steeds door de militaire politie te Muiden wordt uitge oefend, te verscherpen. Aanvankelijk bestond het voornemen den vasten bewakingspost te Laren op te heffen en dien over te plaat sen naar Muiden, Daarvan is echter afge^ zien; men heeft zich bepaald tot een nauw lettend toezicht in de omgeving, waarvan de beschrijving klaarblijkelijk in verkeerde han den is geraakt. GROOTE BRAND TE ROTTERDAM. GROENTEPAKHUIS AFGEBRAND. Hedenavond te kwart over zes is in een groote schuur achter het woonhuis van den groente-importeur Groenenboom, gelegen aan den Dordtschen Straatweg brand ont dekt. Het vuur greep zeer snel om zich heen. zoodat 10 minuten later de schuur, die steenen muren heeft, en ongeveer 25 bij 15 M. groot is, in lichtelaaie stond. Het gemaakte middelalarm werd op de vreemde berichten over dezen brand, die tot ver in den omtrek zichtbaar was. veranderd in groot alarm, waarop zich al het misbare groote materiaal naar den Dordtschen Straatweg spoedde. Kort nadat eenige handspuiten met de blussching waren begonnen met drie stralen op de waterleiding, kwam een aantal reser veauto's en motorspuiten met de machinale ladder op het terrein van den brand aan. Het bleek niet mogelijk de schuur te behou den, zoodat de brandweer zich bepaald heeft tot het behouden van het woonhuis dat slechts door een smalle gang van de schuur gescheiden is. Hiervoor waren nog drie stralen uitgelegd, zoodat met zes stralen gewerkt werd. Omstreeks half acht is de gevel van de schuur, die het dichtst bij het huis staat, plotseling omlaag gestort. Dit veroorzaakte een haastige vlucht van het brandweerper soneel doch gelukkig werd niemand door de steenen getroffen. Een gedeelte van den muur is door de deur van de woning terecht gekomen. Er deden zich gelukkig geen persoonlijke onge lukken voor. Toen de muur eenmaal gevallen was, werd men den brand vrij spoedig meester. Er bestond voor dezen brand groote be langstelling. Duizenden hadden zich in de omgevim opgesteld om van dit zeer fraaie schouwspel getuige te zijn. DE FORDFABRIEKEN DEFINI TIEF TE AMSTERDAM. SUCCES VOOR WETHOUDER ABRAHAMS. Het Hbld. schrijft: Maandagmiddag even voor éénen, smaakte de wethouder van Publieke Werken, de heer E. J. Abrahams de voldoening, dat zijn ijverig pogen om de Fordfabrieken in Amsterdam gevestigd te krijgen, bleken te zijn gelukt. Op dat tijdstip werd in zijne handen ge- ste'.d de geteekende contractueele overeen komst waarbij, behoudens goedkeuring van den Raad, aan de Havens-West een groot terrein aan de N. V. „Ford Motor Comp. of Holland" wordt verkocht. De onderhandelingen en de daarover ge voerde briefwisseling hebben ruim drie we ken in beslag genomen. Wethouder Abrahams liet niet los, en tenslotte boekt deze magi straat een groot succes, voor de ontwikke- „Wie is die ander toch, waar je het over hebt?" „Die kleine tengere man, die Perris bij zich had. toen hij uit het Pitsea Station kwam en die meeging in de auto. Hoe hij heet, weet ik niet, maar Perris heeft mij verteld, dat hij het was, die u dien brief heeft geschreven om u weg te lokken. Perris en hij verdwenen in de mist en hij kwam met u terug. Ik hoop toch zoo. dat Perris geen kwaad overkomen is!" „Je weet niet eens hoe die man heet?" „Neen. maar Perris weet het. geloof ik wel. Maar als die ander de man is die u heeft meegelokt, weet u waarschijnlijk wel... „Ik weet zoo goed als niets", viel Sir Gre gory hem in dc rede. Het was een heele op luchting voor hem, te merken, dat Perris Theodore blijkbaar niets verteld had van hetgeen aan den moord op Medina voorafge gaan was. „De zaak zit, zóó. het interes seerde me. zooals je weet. buitengewoon wie dien drommelschen Spanjaard vermoord heeft en toen ik nu dien brief kreeg ge parfumeerd dat dat ding was en daarin las. dat de afzender mij van alle détails op de hoogte kon brengen, sprak het vanzelf, dat ik naar de aangeduide plaats ben toe gegaan. Die man. „Hoe heet hij?" viel Theodore hem op zijn beurt in de rede. „Dat wee: ik niet. die brief was niet on derteekend. Hij was klein en tenger en had een bijzonder fijn gezicht. Ik vraag mij af, hoe .Perris met een dergelljken schurk ln re latie komt." „Ik zou het u niet kunnen zeggen; Ik heb begrepen, dat hij hem heeft weten op te sporen door dat eigenaardige parfum. Maar ln ieder geval, als hij daarin niet geslaagd was. zou u niet veel meer te vertellen heb ben". „Hm! Dat is tenminste heel waarschijn lijk", gaf de millionair huiverend toe. „Ik ling van de Amsterdamsche industrie, èn voor geheel de stad van enorme beteekenis. Aan de Havens-West zullen aan de Ford fabrieken worden verkocht tegen den prijs van f 850000, zestien H.A industrieterrein, dd. tegen den prijs berekend naar den canon voor groote industrie-terreinen. Een belangrijke bepaling in het contract is deze dat: mocht de Fordddirectie door on voorziene omstandigheden hare fabrieken er niet bouwen, de grond aan de gemeente zal worden verkocht tegen denzelfden prijs. EEN DURE LOGEERGAST. De directeur van een hotel aan het Rem- brandtplein te Amsterdam heeft aangifte gedaan, dat hij door iemand die als logeer gast in zijn hotel vertoefde, is opgelicht voor f 3292,50. DE BAZAR VAN DE NEDERL. MIDDER NACHTZENDING. Zooals wij reeds mededeelden wordt op heden, Woensdag en Donderdag in het ge bouw der Haarlemsche Jonge Mannenveree- niging een bazar gehouden, waarvan de op brengst ten bate van den arbeid der vereeni- ging zal worden besteed. Hedenmorgen hebben wij reeds een kijkje in de zaal genomen om ons van een en ander op de hoogte te stellen. Het valt duidelijk op te merken, dat de organisatoren zich veel moeite gegeven hebben om het geheel zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Men treft er o.a. een groote hoeveelheid fraai uitge voerd breiwerk aan, waarvan een gedeelte door blinden vervaardigd is. Voorts is er een rijk voorziene afdeeling consumptie, een stand met lijsten en platen en heel veel andere zaken meer, die naar wij vertrouwen vele afnemers zullen vinden. De zaal zelf ls met planten en bloemen op vroolijke wijze versierd, iets dat aan den bazar een piettige sfeer geeft. Tenslotte kan men voor een luttel bedrag zijn geluk beproeven bij een stand, waar men door een eenvoudige manipulatie, een goede kans maakt een der veie aardige verrassin gen buit te maken. De bazar zou hedenmiddag te 3 uur ge opend worden door ds. C. J van Paassen. Men kan hem bezoeken heden van 3 tot 5 uur, Woensdag en Donderdag van 2 tot 5 uur en eiken avond van 7.30 tot 10 uur. JUBILEUM L. F. WESSELINK Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer L. F. Wesselink in dienst trad bij de Comm. Venn. Haarlemsche Bankvereeniging Teding van Berkhout en De Clercq, thans Twentsche Bank. Per auto is de jubilaris hedenmorgen naar het kantoor gebracht, waar hij werd toe gesproken door den heer S. de Clercq, chef van het bureau. Vervolgens werd hem na mens het personeel aangeboden een dressoir, een zilveren potlood en een bloemstuk. Daar na werd de heer Wesselink op de directie kamer ontvangen en in tegenwoordigheid van het personeel toegesproken door den heer N. Levenkamp, die hem namens de directie een haard aanbood. Na afloop der huldiging is de jubilaris weer per auto naar zijn woning terugge bracht. VAN EEN VERMISTEN AUTO Gisteravond zette een automobilist zijn wa gen neer op de Gedempte Oude Gracht om vervolgens de bioscoop te bezoeken- Toen hij later op den avond op dezelfde plaats terug keerde was de auto verdwenen, Des nachts is de vermiste wagen evenwel in den Hout teruggevonden. JAS ONTVREEMD Bij de politie is aangifte gedaan van ver missing van een jas uit een auto, die stond in de Kenaustraat. POLITIE Bij het politie korps hier ter stede is be noemd tot agent de heer W. Hamer van de marechaussees. MARKTNtEUWS BEVERWIJK. Noteering van 2 Maart 1931. Postelein per kilo f 1.25f 1.50. Koolrapen per zak f 0.90—-f 1. Wortelen per kilo 23 ct. Schorseneeren per kilo 3—8 ct. Aardappelen, klei per kiLo 6-rS ct. Idem zand per kilo 9 ct. Spruitjes per kilo 1530 ct. Boerenkool per bak f 1f 1.50. Roode kool per 100 f 4f 8. Savoije kool per 100 f 5f 9. Bloemkool per 100 f 25. Uien per kilo 2 ct. Prei per bos 1028 ct. Rabarber per 100 bos f 12—30. Selderie per bos 68 ct. Appelen per kilo 30—45 ct. Peren per kilo 2435 ct. Lof per kilo 2032 ct. zal blij zijn aLs ik weer thuis ben. Was Laura erg ongerust?" „Heel erg, en mevrouw Cargoe ook. Maar Perris heeft hen gegarandeerd dat u van avond of morgenochtend weer thuis zoudt zijn, en „Het is nu morgenochtend", merkte Sir Gregory droog op. „Ja, en dus verwacht ik. dat Laura en mevrouw Cargoe met spanning op u zitten tc wachten. Maar hoe kwam u eigenlijk ln dat eenzame huis en waar ligt dat ergens?" „Dat zal ik je vertellen. Ik ben met dien kleinen man, die op den hoek van Earl 8treet op mij stond te wachten, meegegaan." legde Six Gregory uit. „Hij zeL dat hij mij bij den moordenaar van Medina wilde bren gen en dat. die een bekentenis wenschte af te leggen. Hij nam mij mee ln een auto; we reden naar Essex endat is het eenige wat. ik weet. maar daar ik in die buurt niet bijzonder goed bekend ben en het boven dien donker was. kan ik je ook niet zeggen, waar dat huis. een boerderij is het. precies lig'. Toen wij op de boerderij aankwamen, bracht hij mij in een kamer en het drong al heel gauw tot me door dat ik in een val was geloopen en onder een valsch voor wendsel meegelokt was. Wat ik ook in het midden bracht: het gaf niets. Zij wilden mij onder geen voorwaarde los laten, ze beweer den bij hoog en bij laag. dat ik in het bezit was van een lijs: van de leden van het El Nuestro Genootschap, die lk uit Med na's zak had gehaald." „Een van hun eigen leden heeft Medina Immers zelf vermoord!" viel Thedore hem !n de rede. „Juist. Ik heb ze dan ook gezegd, dat het door hen beweerde bespottelijk was. omdat een van de leden van het Ei Nuestro Ge nootschap de moordenaar van Medina was." (Wordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6