n DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE BUITENLAND. Eenige gegevens over de overeenkomst van Rome. Het is slecht weerr H.D. VERTELLi NC HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 3 MAART 1931 Cijfers uit Japan. Een rede in den Duitschen Rijksdag. Résumé van de tot nu toe met succes gevolgde politiek. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. In den loop van den, onder voorzi:terschap van president. Doumergue in het Elysée ge houden ministerraad (hébben Briand en Dumont mededeelingen gedaan van het vloctaccoord met Groot-Brittannië en Italië. De ministerraad achtte het accoord vol komen bevredigend. De Japansche pers publiceert voorts, uit naar het schijnt goed ingelichte bron, bijzonderheden betreffende het vlootaccoord. Frankrijk zal 80.000 ton duikbooten krij gen, Italië 50.000. De status quo zal voor de kruisers van 8 duim voortduren. Aan lichte kruisers en torpedojagers zal Frankrijk 136.000 ton krijgen, Italië 120.000. Frankrijk zal twee slagschepen bouwen elk van 23.000 ton als contrapraestatie voor de Duitsche ,zee"-pantserschepen, en Italië zal er twee bouwen van kleinere afmeting. Men geeft hier uitdrukking aan de vrees, dat Groot Brlttannië het thans noodig za, kunnen vinden, zijn tonnage aan duikbooten te vergrooten om voor de vermeerdering van de Fransche tonnage een tegenwicht te vin den, in welk geval het noodig zou zijn, dat Japan van zijn recht gebruik maakt om op dezelfde wijze te handelen op grond van arti kel 21 van het vlootverdrag van Londen. In de zitting van den Rijksdag stond de tweede lezing van de begrooting van toinnen- landsche zaken op de agenda en de beraad slaging over een wet tegen het misbruiK- maken van wapens, waarbij strenge straffen worden gesteld, vooral bij politieke betoogin gen. Dr. Sohreiber van het Centrum zeide, dat Duitschland niet alleen in een economische crisis leeft, doch ook in een politieke staats- crisis. Plicht van de regeering is to zorgen, dat het Duitsche volk niet wordt prijsge geven aan Russische en Chineesche revolu tionaire toestanden. Noch een bolsjewistische noch een nationaal-soc. revolutie kan herstel brengen. (Bijval). Duitschland heeft een eenheidsfront van hun verantwoordelijkheid bewuste personen voor langen tijd noodig. Het moreele en het economische crediet van het Duiische volk zal in de geheele wereld worden geschaad, indien in Duitschland ge weld de staat beheerscht. De regeering moet doortastender dan tot dusver zorgen voor de waarborging van rust en orde. De strafbepalingen tegen wapenmisbruik mosten niet alleen in de wet staan, maar moeten ook krachtdadig toegepast worden. Spr. heripnerde eraan, dat de jongste ge beurtenissen in het parlement hebben bewe zen. welk misbruik is gemaakt van de aan duiding „nationale oppositie". Men is niet na ionaal aLs men vlucht in plaats van posi tief mee te werken aan het herstsL De scheidingslijn ligt thans tusschen de constructieve en de destructieve krachten. Wie uit deze zaal vlucht, kan niet met de leuze .Marxisme" het feit te niet doen, dat hij in de moeilijkste Jaren voor het Duitsche volk zich afzijdig hield, terwijl groote ar beidersmassa's den. moed hebber, gehad de politiek van de verantwoordelijkheid mede te voeren. Dr. Schreïber heeft In ieder opzicht gelijk. Zijn rede is overigens niets anders dan een résumé van de tot nu toe, met zooveel on verwacht succes gevoerde politiek van de gematigde middenpartijen. L. A. Engeland Moslev's plannen. In een verklaring waarin de stichting van zijn nieuwe partij. ..The New Party", wordt aangekondigd heeft Mosley haar politiek als volgt, samengevat, aldus het Hbld: Wij vechten het vijftig jaar oude stelsel van vrijhandel aan dat de industrie op de binnenlandsche markt blootstelt aan den chos *in internationale toestanden, zooals prijsschommetingdumping en de concur rentie van te laag betaalden arbeid, welke lelden tot verlaging der loonen en verval der industrie. Wij vechten ook het een eeuw oude stelsel van bescherming aan hetwelk conservatieven in de plaats trachten te stel len van den vrij bande], met het gevolg dat alleen de werkgever zal beschermd en be schut worden ten koste zoowel van den ar beider als van den verbruiker. In plaats van deze beide verouderde en ondoeltreffende stelsels wil de nieuwe partij den arbeider en den verbruiker zoowel als den werkgever beschermen door .modern machinery", moderne organismen dus, waar door in Groot Brittannië een stabiele markt en een hooge levensstandaard gegrond op hooge loonen zullen worden gehandhaafd, waardoor alleen een groote binnenlandsche markt kan worden verschaft. De Minster van Onderwijs afeetreden LONDEN. 2 Maart (V.D.) De minister van Onderwijs Sir Charles Trevelyan wiens ontwerp dezer dagen daor het Hoogerhuls werd verworpen, Is heden afgetreden. LONDEN. 2 Maart tVD.) De Koning heeft de benoeming van H. B- Lees Smith. Post master-general, tot minister van Onderwijs en van majoor C. R. Attlee, kanselier van lancaster tot Postmastergeneral goedge keurd. Duitschland Dr. Curtius naar Oostenrijk. BERLIJN, 2 Maart (V.D.) De Rijks, minister van Buitenlandsche Zaken Dr. Cur tius is vanavond, in gezelschap van een gTOot aantal hoofdambtenaren per trein naar Weenen vertrokken om een bezoek te bren gen aan de Oostenrijksche regeering. De eemeenteraadsverkiezingen in Bronswijk. BRUNSWDK, 2 Maart (VD.J Volgens de voorloopige becijfering hebben de Bruns> wijksche Gemeentelijke verkiezingen de vol gende resultaten opgeleverd: Socialisten 113.210 stemmen. Nationaal-socalisten 84.011 stemmen. Burgerlijken 61.157 stemmen. Com munisten 26.232 stemmen. Australië. De financiëele toestand in Australië. LONDEN. 2 Maart (VB.) De Austra- lische Arbeiderspartij heeft in haar te Can berra gehouden bijeenkomst het voorstel van den Minister van Financiën tot uitgifte van 18 millioen Pond Sterling aan papiergeld goedgekeurd. ALs gevolg hiervan zijn twee Kabinetsleden n.l. de Minister van Openbare Gezondheid Ansiey en de Onder-Minister Beasey, afgetreden, aangezien zij van meening zijn, dat de politiek van den Minister van Financiën op inflatie aanstuurt. De overige leden van het Kabinet werden door de ver gadering herkozen. Rusland. Het proces tegen de Mensjiwiki KOWNO, 2 Maart (V. C.) Btj de behande- ling van het proces tegen de Mensjewlkl werden heden te Moskou de beklaagden Bar- lacki, Groman en Ginsberg verhoord. Gro- man, die een belangrijke functie vervulde bij de uitvoering van het vijfjarenplan hij was lid van den Oppersten Economischen Raad verklaarde, dat hij in het jaar 1925 op een ontspanningsreis de eerste samen komst heeft gehad met de Russische Sociaal democraten te Berlijn. Hij heeft verscheidene keeren een onderhoud gehad met de leiders Bronschsteim Abramowitsch en Dan. Hij heeft in den boezem van den Oppersten Eco nomischen Raad der Sovjetunie, het Staats plan-comité en het Volkscommssariaat voor den Buiten- en Binnenlandschen Handel een politieke groep gevormd ter bestrijding van de Sovjet-Unie In het jaar 1928 heeft hij een cijferschrlftcorrespondents met Berlijn ingesteld en Abramowitsch belangrijke docu menten in handen gespeeld. Groman verklaarde, dat te Berlijn de nood zakelijkheid was besproken van sabotage van het Vijf-jarenplan en de verscherping van de levensmiddelencrisis in de Sovjet-Unie. In antwoord op een vraag van den Pro cureur-Generaal Krylenko, op welke politie ke kringen hij meende te kunnen rekenen, zeide Groman, dat hij min op de arbeiders dan op de boeren rekende. Deze laatsten zijn ontevreden over de Sovjet-regeering Bronschstein heeft hem medegedeeld, dat de Engelsche petroleumkoning Sir Henry De- terding, groote belangstelling heeft voor een eventueelen val van de Sovjet-regeering. Daarna werd beklaagde Ginsberg verhoord, die mededeelingen deed over de relaties van de socialisten. Tijdens het verder verloop van het proces tegen de Mensjewikl werd beklaagde Scher gehoord, die verklaarde, dat hem bij zijn on derhandelingen met Abramowitsj te Berlijn gezegd is, dat niet alleen de Russische so ciaal-democraten, doch ook de tweede inter nationale den val van het Sovjetbewind wenschten. In aansluiting hierop werd be klaagde Berlachi gehoord, die van 1924 af een prominente positie bekleed heeft bij de Russische Staatsbank en die verklaarde, dat hij tijdens zijn in opdracht van den Sovjet ondernomen reis naar Amerika toevalliger wijze verscheidene besprekingen gehad heeft met den leider der Russische sociaal-demo cratie in Amerika. Nikolajewski. Op zijn te rugreis heeft hij te Berlijn een onderhoud gehad met A. en v&p hem aanwijzidgen ge kregen over den strijd tegen den Sovjet. Be klaagde Petunia schilderde vervolgens de organisat ie der sociaal-democraten in Sovjet Rusland en legde er hierbij den nadruk op, dat men vooral moeite gedaan heeft de organisatie op het platteland uit te breiden. Vooral heeft men getracht Trotzki te steu nen in zijn srijd tegen Stalin. De beklaagden verklaarden dat de poging der Russische sociaal-democraten, die zich in het buitenland bevinden, om zich van hen los te maken, een verraad beteekent. STEUNT! bij gelijken prjjj en kwaliteit Je Nederlandtche Industrie Hiermede dient gij uw land en| BESTRIJDT gij de werkloosheid I INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Ct*. per regel en hoe gauw kan men dus een verkoud heid oploopen. Hebl U Aspirin-TabieMen bij de handfl Welnu, dan kan U niefs gebeuren. Op dit fabrieksmerk moet men altijd letten. dc wereld rijf] Lrt op den orenjebend. Prijs ?5 ets. (Nadruk verboden; auteursrecht voorbe houden). Vindaraja. MOORSCHE ROMANCE Op een schoonen morgen is de onderkoning van Granada met zijn dappere Abencerages in Generaliffe, en genie, er van den fris schen wind, hoort er het water klateren, ziet er de boomen bloeien, en luistert naar de zang der nachtegalen. Om hem heen tokkelen Mooren en Moorschen op de guitaar en dan sen de Zambra; geliefden smeken elkaar b.oe- men in het haar. Te midden van al die vreugde komt met luid geweeklaag een ridder de met boomen beplante oprijlaan afrijden. Zijn kle?d is tur- kooiskleurlg en zijn mantel van zilverstof; hij zwaait met zijn sabel ln de vuist zijn baar a is verward, zijn helm gedeukt, hij heeft noch lans noch schild meer. Hij kreunt, want hij is doodelijk gewond en zijn gezicht is met bloed bedekt. Als hij bij den koning aan komt, buigt hij een knie ter aarde, en zonder een woord te spreken, haalt hij een letter te voorschijn, met elf lakken verzegeld, die hij drie keer kust en aan den koning geeft. De koning leest; hij zucht en weeklaagt: .,Het is niet om Antequerra, dat ik ween, de goede stad, die de Chris.enen mij ontno men hebben; ik ween, omdat de schoonste vreugden van mijn hart van mij heengegaan zijn. Vindaraja, vriendin van mij, Vindaraja, liefste, schoone, ben je dood, leef je in ge vangenschap? Als je bij de Christenen bent. wordt dan geen Christin, want ik, slaaf die Ik van je ben, zou het Alhambra geven om je terug te hebben." Zoo spreekt Boabdil, en hij laat de alarm klok luiden. De koning der Mooren is in Granada, dat hij niet durft verlaten. Van de hooge torens van het Alhambra ziet hij neer op de aarde, ziet hij zijn Mooren door de vlakte galoppeeren. Koning Boabdil ls treurig, tranen staan in zijn oogen, en hi, zegt: ..Antequerra, stad van mij, had ik je nooit verloren! Koning Fernand heeft je veroverd en ik vrees je nooit te zullen terugwinnen. Ach! ais het den koning behaagde te wi.len ruilen, dan zou ik hem Granada willen geven voor Antequerra- Niet om de wille van de stad zelve, want Granada is rijker, maar om een Moorsche. Nooit van mijn leven heb lk schooner vrouw gezien. Haar haar ls van het goud van de sterren; haar wenkbrauwen zijn lief de bogen; haar oogen twee pijlen, die mijn hart getroffen hebben. O. vrouw, die mijn ziel gevangen houdt in je boeien!" Hij weeklaagt om Antequerra. de Moorsche koning van Granada; hij weeklaagt niet om de stad,'want een betere bezit hij; hij wee klaagt om een vrouw- Blank en blond, gra- cielijk en sierlijk, is zij zijn leven binnen komen treden, toen hij zeventien was. De ko ning heeft haar opgevoed sinds haar kinds heid, hij heeft haar liever dan het Ucht zij ner oogen en het weten, dat zij in de macht van vreemden is, zonder dat hij ie s u t kan richten, maakt hem ontroostbaar, en ontiokt zijn ziel klacht, na klacht: ..Vindaraja, leven van mijn leven, ziel van mijn ziel, ik heb je brieven geschreven vo. van de liefde, die recht uit mijn hart kwam. mijn hart, dat door een gouden pijl gewond werd. Je hebt mij geantwoord, Vindaraja, dat brieven niet helpenOm lou zou ik Al- meria willen geven. Wat geeft mij mijn be zit, als mijn ziel in gevangenschap zuch'-! En als Almeria niet voldoende is. zal ik Granada verlaten, en ik zal naar Antequerra gaan, waar jij bent, liefste, schoonste, en ik zal mij gevangen geven om je gezicht te kunnen zien In de stad Antequerra ls Vindaraja gevan gene. Zij vreest, dat men haar naar Baza! zal voeren om haar tot Christin te doopen. Zij schrijft den koning een brief, zij schrijft n'et. zooals men een koning schrijft, zij schrijft, zooals men zijn liefste schrijft: „Waartoe dienen mij mijn schoonheid en uw liefde o koning, als gij mij vergeet? Koop mijn lichaam terug voor goud, mijn ziel bezit je reeds- Als je me verlaat om je goud te sparen, zijn er Mooren in Granada, die voor mij hun leven en hun ziel zouden willen geven." De onderkoning van Granada ls gelukkig: hij heeft een brief ontvangen van Vindaraja, zijn liefste; hij richt feesten aan. en hij laat den gouverneur roepen en zegt hem: ..Morgen ga je naar Antequerra om mijn liefste terug te koopen. Honderd gouden du katen en evenveel zilveren zul je meenemen, honderd paarden met zilveren dekkleeden. Neem haar mee terug als een koningin, want zij ls de koningin van mijn ziel, waar je langs komt, zul je lournooien en feesten aan richten; de trompetten zullen klinken, de trommels zullen slaan. Ik zal haar op ander halve mijl afstands van Granada tegemoet komen met mijn huis en mijn hof, en in volle glorie zal zij de stad binnen treden."' De gouverneur vertrekt meteen; hij geeft zijn brief aan Narvaez, die haar leest en dit antwoordt: „Hond van een Moor, ga weg en keer terug naar Granada. Zeg den onderkoning van Granada, dat niet. voor Vivarambla, niet vcor Zacatin en La Placa Nuova, en voor de Alpu jarra's erbij, ik hem de Moorsche zou geven, en voor veel meer nog niet." SCHEEPVAARTBERICHTEN Abbekerk 1 Maart te Bremen van Rotter dam. Aludra 28 Febr. van Rio de Janeiro. Buenos Aires naar Rotterdam. Amstelkerk 1 Maart van Amsterdam naar West-Afrika. Arta 1 Maart van Rio Grande, Amsterdam naar Sao Francisco. Amazone 1 Maart te San Juan de Puerto Rico van Amsterdam. Barneveld 2 Maart te Antwerpen van Am sterdam. Balceran 2 Maart 7 uur te Sabang, Rotter dam naar Batavia. Billiton 1 Maart te Rotterdam van Durban Crijnssen 28 Febr. van Cristobal naar Car tagena. Delf'and 28 Febr. van Buenos Ayr es naar Rosario. Drechtdijk 1 Maart nam. te Londen, Paci- fickust naar Rotterdam. Drechterland 2 Maart te Rotterdam van B. Ayres. F" or a 27 Febr. van New-oYrk naar Haiti. Giekerk 28 Febr. van Genua naar Marseille, Beira naar Rotterdam. Haarlem 2 Maart te Antwerpen van Ham burg Indrapoera 2 Maart 9 u. van Sabang, Ba tavia naar Rotterdam. Johan' de Witt 1 Maart te en van Algiers, Batavia naar Amsterdam. Kota Agoeng passeerde 1 Maart 6 u. Dover Rotterdam naar Batavia. Kota Pinang 1 Maart 7 uurt te Padang. Rotterdam naar Baavia. Kota Radja passeerde 2 Maart 1 u. Flnis- terre, Batavia naar Rotterdam. Kota TJandi 2 Maart van Batavia naar Rotterdam. Lochgoil 1 Maart v.m. te Londen, Rotter dam naar de Pacifickust. Montferland 1 Maart 22 u. te Bremen van Hamburg. Medea 27 Febr. van New-York naar Vene zuela en Curacao. Narenta 27 Febr. v.m. te Los Angeles, Pa cifickust naar Rotterdam. Nias 28 Febr. van Kaapstad via Las Pal- mas naar Rotterdam. Nieuwkerk 1 Maart te Hamburg van Rot terdam. Orania passeerde 1 Maart 15 u. Fernando Noronha. Buenos Ayres naar Amsterdam. Ouderkerk 1 Maart te Antwerpen van Rot terdam. Palembang passeerde 28 Febr. 22 u. Perim, Java naar New-York. Rietfontein 28 Febr. te Zanzibar van Rot terdam. Randfontein passeerde 1 Maart. Dakar n. Southampton, Z.-Afrika naar Amsterdam. Rondo 1 Maart te Genua, Japan naar Rot terdam. Rotterdam 1 Maart v.m. te Athene van New-York. Scheldestroom 1 Maart te Bordeaux, Am sterdam naar W.-Afrika. Schiekerk 1 Maart te Antwerpen van Rot terdam. Sibajak passeerde 2 Maart 10 u. Kaap der Armi. Batavia naar Rotterdam. Saleier 28 Febr. van New-York naar Java. Sierra Ventana, 1 Maart van Lissabon, Am sterdam naar Buenos Ayres. Sitoebondo 1 Maart van Belawan, aBtavia naar Rotterdam. Springfontein 2 Maart te Hamburg, van Antwerpen. Streefkerk 28 Febr. van Port Said, Cal cutta naar Rotterdam. Tabian 27 Febr. te Rangoon. Batavia naar Vancouver. Tanimbar passeerde 1 Maart Vlissingen. Amsterdam L van Antwerpen naar Batavia. Trajanus passeerde 28 Febr. 12 n. Fayal (Azorenh Amsterdam naar Guatemala. Tawali 28 Febr. te en van Bombay. Amster dam naar Batavia. Tapanoell 2 Maart 7 uur te Singapore. Rot terdam naar Batavia. Triton 2 Maart te Amsterdam van Ham burg. Van Rensselaer 1 Maart van Madeira naar Lissabon, W.-Indië naar Amsterdam. Venezuela 28 Febr. van Dover, Amsterdam naar Barbados. Zosma 28 Febr. van Hongkong. Rotterdam naar Wladlwostock. Enggano passeerde 2 Maart Gravesend, Batavia 1 v. Londen naar Amsterdam. Kangean 2 Maart te Genua, Batavia naar Amsterdam. RADIO-PROCRAMMA WOENSDAG 4 MAART HILVERSUM. 1875 M. Ultsl. VARA-Uitzending. 9.— Gramofoonpl- 10Morgenwijd'ng. VPRO. 10.15 Orgelspel Joh. Jong. 10.30 P. J. Kers: „Onze Keuken" 11.— Gramofoonpl. 1105 Mevr. RiemansReurslag: „Geestelijke ontwikkeling en opvoeding van den kleuter'' 11-35 Gramofoonpl. 12.— Politieber. 12.15 Con cert. VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl en Gramo- fo..npl. 2-15 Vrouwenuurtje. 3.05 Gramofoon- platen. 3.10 K. de Boer: „De volgende schre den", 3.25 Gramofoonpl. 3.30 C. Schaokc— Verkozen. „Maak het zelf". 4.20 Lichte piano muziek door Joh. Jong. 4-50 Voor de kinderen 6.15 Gramofoonpl. 6.30 Mandoline-cursus- Joh- B. Kok. 7— A. F. J. Port-ielje: „Instinct en ondervinding bij dieren" 7.30 Politieberich ten. 7.45 Joodsch uurtje m. m- v. Obercanior 5. Kupfer (Leipzig), pianobege.elding S. H. Englander. Amsterdamsch Joodsch koor o L v. S H. Englander. J- Gompers (lezing). 9 Uitzend, vanuit Alkmaar. M. m. v. hst VARA- orkest o. 1. v. H de Groot 930 „Een nieuwe leus". Haagsch kluchtspel in 1 bedrijf van Mare. Emants. Door het Groot Volksiooneel o. 1 v. H. Bouber W. v. Cappellen en B. Groe- neveld. 10.45 Vaz Dias. 10 55 Gramofoonpl. HUIZEN, 298 M. UilsL NCRV-Uitzending- 8.Schriftlezing. 8.15 Gramofoonpl. 10.30 Zlekendienst- 11 Concert. M. F. Jurjaanz (harmonium) Mej. de Jager (sopraan) en Mevr. Mijnhout (alt) 12Gramofoonpl. 12.30 Concert. R. Richters (viool) P. de Vr.es (fluit) en Mej. E. Sandow (harmonium en piano). 2.— Gramofoonpl. 2 30 Lezen van Christ. Lectuur. 3Concert. Draper-S reu kwartet 4.30 Gramofoonpl. 5.Kinderuurtje 6.H. Pllon: „Iiets over schapenhouderij". 730 Haluurtje voor de Rijpere Jeugd. 8. Concert. Chr. Radio-orkest o- 1. v. G Stam. J. Lens: ,De moeilijkheden van het zevende leerjaar." 10.Vaz Dias. 10-45 Qranuxloonpi. DAVENTRY, 1554.4 M. 10-35 Morgenwijding. 11.05 Lering. 12 20 Gra mofoonpl- 1.05 Orgelspel door W. S Vale. 1.50 Orkestconcert. 2.45 Uit®, voor scholen. 3 50 Orkestconcerta 5.05 Orgelspel door R. New 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 0 35 Berlchtïn. 7Pianospel door Eisa Karen. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Vaudeville. 9.20 Berich en. 9 35 Berichten. 9.40 Lezing. 10.25 Orkestcon cert. 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL 508,5 en LEUVEN 338.2 M. 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert 6.05 Gramo foonpl. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Oramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcer. zang en dialoog. 338.2 M-: 5.20 Dansmuziek. 6 20 Concert door Kwintet. 7.20 Gramo'foon?'7.50 Gramofoonpl. 8.20 Optreden van dc Fanx. Speenhoff- 9.20 Dansmuziek. PARIJS RADIO-PARIS". 1725 M. 8.05 Gramofoonpl- 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 4.05 Gramofoonpl. 6 30 Gra- mopfoonpl. 9.05 Orkestconcert. 9.50 Vervolg orkestconcert- LANGENBERG, 473 M. 6-20 Gramofoonpl. 9.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12 25 Orkes'-concert. 4.20 Orkest concert. 7 05 Orkestconcert. 8.20 Symphonic- concert- Soliste C- Hansen (v.ool). Hierna tot 10.20 Concert en van 10.20 Gramofoonpl. KALUNDBORG, 1153 M 11.20 Strljkconcert. 120 Vocaal concert. 2.50 Orkestconcert. 5.10 Duitsche declamatie. 7.50 Vaudeville ,,De Denen in Parijs" J. L- Hribe g 9.10 Pianorecital door Palle Alfclt. 9 45 Dan sen en Dansliederen uit de Middeleeuwen. ZEESEN. 1635 M. 5 40 Voordrachten. 11.20 Gramofoonpl. 12.15 Berichten. 1 20 Gramofoonpl. 2 05 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7 20 O kes con cert. 7.50 Hoorspel ..Die Nummer lauft". van Otto Brock en A. H. Kober. Regie: H Freundt 9 30 Berichten en daarna tot 11.50 Dansmu ziek. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Het was een vermoeiende dag voor Keesje, onzen verkeers agent, geweest en hij besloot een tijdje in het bosch te gaan uitrusten, in gezelschap van den matroos, met wien hij dikke Vrienden was geworden. De maan stond rustig aan den hemel. Aan den rand van den vijver zijn zc gaan zitten- Het was heerlijk koel aan het water, na den vcrmecienden dag van den wedstrijd. De matroos vertelde van de avonturen op zee en het •igentjc vond. dat hij ook wel graag een kijkje onder water zou willlcn nemen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7