BUITENLAND. Gandhi en Irwin bereiken overeenstemming. De K.L.M. in den komenden zomer. HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAC 4 MAART 1931 TWEEDE BLAD Ook inzake de zoutbelastingen. Uit den Duitschen Rijksdag. De gevolgen- van de vlucht der uiterst rechtsche partijen. Een nederlaag en een overwinning van Schiele. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Gandhi. Men mag thans aannemen dat de ronde tafelconferentie vruchten zal dragen. Giste ren namelijk heeft Gandhi zich volledig we ten te verstaan met den Britschen onderko ning, ook over de zoutkwestie, en de voor naamste hinderpaal die aan de ten uitvoer legging van de te Londen genomen besluiten in den weg stond, zal nu spoedig neergehaald zijn. Mirabhal, de vroegere Miss Slade, Gandhi's trouwe völgelinge, bracht den Ma- hatma, nadat hij uren achtereen onderhan deld had, zijn middagmaal bestaande uit veertig dadels en een beker geitemelken hiermede is een nieuw tijdperk in de geschie denis van Britsch-Indië begonnen. Zoowel met Irwin als met den Indischen minister van financiën Schuster, heeft Gandhi onderhandeld en de besprekingen Irwin. met den laatste in het bijzonder hebben tot resultaten gehad, dat er overeenstem ming ten aanzien van de zoutbelastingen werd bereikt. Over de draagwijdte der ge vonden formule kunnen wij nog geen mede- deelingen doen. Vandaag wordt het nieuwe verdrag door de congresleiders en de Engel- sche vertegenwoordigers onderteekend, mor gen zal er omtrent den inhoud van het docu ment wel meer medegedeeld kunnen worden. De stemming in de Britsch-Indische poli tieke centra is natuurlijk voortreffelijk, één van de voornaamste hindernissen op den weg naar de tweede ronde-tafel-conferentie is nu dan ook opgeruimd. In den Duitschen Rijksdag kwam de be grooting van het ministerie van voedselvoor ziening in behandeling Een communistische motie van wantrouwen tegen minister Schiele werd met 311 tegen 60 stemmen verworpen. Schiele leed echter ook een nederlaag: hij kantte zich tegen het sociaal-democratische voorstel om voor vrijen invoer 50.000 ton be vroren vleesch beschikbaar te stellen voor de minder gegoede klasse. Schiele vond dit een onrechtvaardige bevoordeeling van de eene partij boven de andere. Het sociaal-democra tische voorstel werd echter aangenomen. De vlucht der rechtsche extremisten uit den Schiele Rijksdag heeft zich weer eens gewroken ten nadee'e van de Hltlerlanen cn de volgelin gen van Hugenberg. Tal van voorstellen op het gebied van de voedselvoorziening, waar deze partijen tegen waren, werden vlot aan genomen, verscheidene maatregelen die de supernationalisten wilden nemen, werden even vlot verworpen. Merkwaardig is het. dat de uitslag van de verkiezingen te Bronswijk, die niet in hun voordeel was, de sociaal-democraten plotse ling heeft doen beseffen, dat zij te geredelijk naar Dr. Bruening's pijpen geluisterd heb ben. In hun angst, dat een sterke oppositie de regeering in de armen van Hitier zou drij ven, hebben de sociaal-democraten menige concessie aan hun politiek geweten moeten doen. Het voorstel van den vrijen invoer van 50.000 ton bevroren vleesch voor de armen, is daar de reactie op en straks zullen nog meer geneesmiddelen dienst moeten doen, om het zieke vertrouwen van het kiezerskorps in de sociaal-democratie te sterken Bruening zal het dan weer harder te ver antwoorden krijgen. L. A. Volkenbond. De auaestie der slavernij LONDEN. 3 Maart. VDJ De Commissie welke door den Volkenbond benoemd was, om te overwegen welke hulp aan de regeering van Liberia zou kunnen worden geboden om de aanbevelingen der internationale commissie van onderzoek, in zake de slavernij en dwang arbeid uit te voeren, heeft, heden onder voor zitterschap van Lord Cecil haar laatste bij eenkomst gehouden. De Commissie concludeerde, dat het advies der technische deskundigen in administra tieve, financieele en hygiënische aangelegen heden noodzakelijk in een concreet schema moet worden vervat. De Commissie stelt voor dat de deskundi gen een reis naar Liberia zullen ondernemen ten einde den huidigen toestand in nauwe samenwerking met de regeering van Liberia te bestudeeren. Zij zullen eveneens de kosten, welke de uit voering der voorstellen met zich zal brengen, bestudeeren, zoomede de bronnen nagaan, waaruit deze kosten zullen kunnen worden bestreden. De regeering van Liberia heeft verklaard den deskundigen alle faciliteiten en hulp te zullen verleenen. Rusland. Het proces tegen de Mensjewiki. MOSKOU, 3 Maart. (VD i De vierde dag van het proces tegen de Mensjewiki was ge wijd aan een onderzoek van de werkzaamhe den van het Panunionistische bureau der Mensjewiki. Beklaagde Cherr verklaarde, dat in dit bu reau resoluties waren aangenomen, strek kende tot het doen mislukken van den op bouw en de collectiviseering van den land bouw door actieve sabotage en door het ge bruik maken en het ondersteunen van de rechterzijde van de communistische partij ten einde door verbrokkeling der krachten die voorwaarden te scheppen, welke gunstig zijn voor een interventie. Beklaagde Souhanow legde er den nadruk op, dat de tweede internationale reeds in 1925 op den weg naar interventie trad en dat de fabel over „het roode imperialisme" door de tweede internationale is verzonnen en een der vormen is van voorbereiding der publieke opinie ten gunste van interventie. Beklaagde Roubme gaf eveneens eenlge ver klaringen over uit het buitenland ontvangen richtlijnen, waarna Groman uitgebreide ver klaringen aflegt over de betrekkingen van de Mensjewiki met de industrieele partij en ln het bijzonder met Ramsin, Kalinnikow en met Laritsjew. Volgens de verklaringen van dezen beklaagde wisten de Mensjewiki, dat een interventie zou leiden tot een militaire dictatuur, welk feit zij accepteerden. Groman heeft allereerst 50 duizend roebels ontvangen van Ramsin voor de contrarevolutionnalre werkzaamheden en vervolgens nog eens 100 duizend roebels. De Industrieele Partij heeft de Mensjewiki gefinancieerd en hun in totaal bijna 200.000 roebel gegeven. Engeland, Terugneming van het wets ontwerp op de Vak- vereenigingen. Toen de speciale commissie bijeenkwam, zeide de attorney-general, dat de regeering- nauwgezet den toestand had onderzocht, ont staan door de aanneming Donderdag jl. van 't liberale amendement tot onwettig verkla ring van stakingen onder bepaalde omstan digheden. Hij verklaarde dat het doel der regeering was, de vakvereenigingen op een veiligen grondslag te pjlaatsen, zoodat haar werd toegestaan, met de werkgevers op voet van gelijkheid te onderhandelen. De regee ring geloofde, dat door het gevoel van on recht bij dé arbeiders weg te nemen, men de mogelijkheid van arbeidsconflicten zou ver minderen Het. liberale amendement plaatste de vakvereenigingen in een positie, die zelfs lastiger was dan die voortvloeiende uit de wet van 1927, door de conservatieven aange nomen na de algemeene werkstaking, en de lastigste positie, die in de laatste vijftig jaren ooit had bestaan Dientengevolge had de attorney-general de commissie voorgesteld, niet met de studie van het wetsontwerp voort te gaan. Het ontwerp wijziging kieswet. LONDEN, 3 Maart (VD.) De premier heeft hedenavond in het Lagerhuis ingediend het rooster voor de behandeling van het ontwerp wijziging Kieswet, welke het principe van de alternatieve stem bij par lemen tsverkiezin gen inhoudt. Baldwin bestreed het voorgesteld roos ter. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a GO Cts. per regel Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers Frankrijk. Een groote rede van Briand. Briand. PARIJS, 3 Februari iVJD.) De voormalige Minister van Financiën heeft in den loop der Kamerdebatten over de Begrooting van Buitenlandsche Zaken verklaard, dat het crediet aan Duitschland niet een bank- affaire doch een kwestie van groote politieke draagwijdte is. Er dient op gelet te worden, dat de kwestie van het laatste crediet eerst geregeld wordt, alvorens aan Duitschland een nieuwe crediet wordt verleend. Franklin Bouillon besprak de gevaren van een Duitsch-Fransche toenaderingspolitiek. De Minister van Buitenlandsche Zaken Briand kwam daarna aan het woord en ver klaarde, dat Indien de poging tot handhaving van den vrede gebaseerd is op de Duitsch- Fransche toenadering, dit dan alleen mogelijk kan zijn indien van de Duitsch-Fransche betrekkingen leven of dood van de Europee- sche politiek afhangen. Men denke niet dat spr. zich zoo maar in een avontuur zal stor ten. Hij heeft dikwijls over de situatie nage> dacht, inzonderheid toen hem de resultaten van de Duitsche verkiezingen werden mede gedeeld. Maar juist op oogenblikken als deze, ging Briand met stemverheffing voort, on der levendagen bijval der Kamer. moet. een Minister toonen, dat hij moed bezit. Thans valt echter een zekere vordering te bespeu ren op het gebied der internationale toena deringspolitiek. Spr. herinnerde aan de rege ling van de Minderhedenkwestie. Het is ai een vooruitgang, dat vroeger vijandig tegen over elkaar staande volkeren thans reeds tot onderhandelen bereid zijn. Duitschland heeft bij tal van gelegenheden de belofte afgelegd niet tot geweldmiddelen toevlucht te nemen. Spreker schetste vervolgens de voorbereidin gen voor de Ontwapeningsconferentie en ver klaarde. dat de Fransch-Italiaansche Vloot- overeenkomst de beteekenis van deze confe rentie niet vermag te verminderen. Frankrijk heeft de verplichtingen, die het in art. 8 op zich genomen heeft, uitgevoerd. Uit een en ander moet men echter niet af leiden, dat Frankrijk in alle vitale kwesties denkt te t-ransigeeren. De Duitsch-Fransche toenaderingspolitiek dient voortgezet te wor den. Spr. trad nog even in bijzonderheden over de vlootovereenkomst en noemde de harmonie in de Italiaansche en Fransche opvattingen een groot succes van zijn politiek. Als de Kamer spoedig bijzonderheden over deze vlootovereenkomst verneemt, zal zij tevens ervaren, dat geen der beide mogendheden in overeenstemming zijn. Briand eindigde met te zeggen, dat hy, wat de resultaten van zijn politiek betreft, zich niets te ver wijten heeft. De verklaringen van Briand werden door de Kamer zonder interrupties aangehoord. Toen hij de tribune verliet, werd hem een ovatie gebracht, die schier geen einde nam. Na de rede van Briand besteeg Franklin Bouillon wederom de tribune om te consta- teeren, dat de Minister hem geen antwoord op zijn vragen heeft gegeven. Hij wilde weten of op de as. Ontwapeningsconferentie de Inhoud van de bepalingen van het Verdrag van Versailles onaangetast zaf blijven, zulks omdat de Conferentie wedecoon tot een debacle zal leiden. Briand zeide, dat het verdrag van Locarno de practische verwezenlijking beteekenit van de arta 42 en 42 van het Verdrag van Ver sailles. De Duitsche Rijkskanselier zelf heeft betoogd, dat de Duitsch-Fransche grens in de toekomst onaantastbaar zal zijn. Het Young-Plan bestaat nog steeds en Duitsche Ministers hebben spreker verklaard, dat zij de onderteekening ervan zullen eerbiedigen. Hierna werd gestemd over het eerste ar« tikel van ce begrooting Buitenlandsche Zaken, nadat de overige artikelen reeds in de middaguren waren afgehandeld. Met 551 tegen 14 stemmen werd dit artikel en daarmede de geheele begrooting goed gekeurd. Dit sïemmingsresultaat beteekent een groot succes voor de politiek van den Minister van Buitenlandsche Zaken. Letland. De regeering afgetreden. RIGA, 3 Maart (V. D.) Gelijk gemeld Is de Letlandsche rcgeering-Zelmin heden in het Parlement afgetreden. Dit aftreden houd verband met ce moeilijkheden, verbonden aan de uitvoering van het economisch pro gramma. Het is niet onmogelijk, dat Zelmin weer Kabinetsformateur wordt. Oostenrijk. Dr. Curtius te Weenen. WEENEN, 3 Maart (V. DJ Bij het bezoek dat de Duitsche Rijksminister van Buiten landsche Zaken dr. Curtius en staatssecreta ris dr. Puender hedenmorgen bij den Oosten- rij kschen Bondskanselier dr. Ender brachten, drukte dr. Curtius zijn leedwezen er over uit, dat drukke parlementaire werkzaamheden het. den Rijkskanselier dr. Bruening onmoge lijk hadden gemaakt ook slechts voor korten tijd Berlijn te verlaten. Dr. Bruening had echter voor het vertrek van Curtius de hoop uitgesproken, dat de Oostenryksche xegee- Amsterdam centrum van het Europeesch luchtnet. Samenwerking met anderen en tariefsverlaging. Steeds intensiever luchtverkeer. Onze Haagsche correspondent schrijft: De directeur der KI M. de heer A. Plesman heeft, zooals gebruikelijk is. aan de pers eenige mededeeiingen gedaan over de plan nen zijner maatschappij voor de naaste toe komst. De KIM. begint dit Jaar vroeger dan ge woonlijk den zomerdienst. Dit geschiedt na overleg met de buitenlandsche luchtvaart maatschappijen, teneinde meer eenheid te krijgen in de verkeersperioden. Er is thans door alle maatschappijen overeen gekomen het verkeer zooveel mogelijk in vier perioden te verdeelen: 1 Maart—30 April 1 Mei31 Augustus 1 September31 October 1 November28 Februari Op alle lijnen vliegt de K.L.M. thans in belangengemeenschap met. de buitenlandsche maatschappijen, zoodat onderlinge concur rentie vermeden wordt en tijden van ver trek en aankomst nog gunstiger dan verle den Jaar reeds het geval was gekozen konden worden. De belangrijkste veranderingen, welke ten opzichte van het zomerverkeer 1930 zijn ont staan zijn de volgende: De Scandinavië-lijn van K.L.M. en de Zweedsche Luchtvaartmaatschappij A. B. Aerortransport. wordt reeds op 16 Maart ge opend. (verleden jaar 7 April). Gedurende de maanden Mei. Juni. Juli en Augustus komt er ter aanvulling van deze lijn een sneldienst welke het traject KopenhagenAmsterdam zonder tusschenlanding in Hamburg zal af leggen. Deze sneldienst geeft aansluiting van Schiphol op Parijs en Londen zonder tus- schenlandingen, zoodat de passagiers reeds te 16.35 te Londen en te 16.45 te Parijs aan komen. terwijl zij 's morgens 8.30 van Malmö vertrokken zijn. Ook in omgekeerde richting biedt deze dienst den passagiers dezelfde voordeelen. Een volgende verbetering Ls een dubbel- daagsche dienst HamburgLonden via Am sterdam gedurende de vier zomermaanden, waarvan de K.L.M. er een exploiteert en de Luft Hansa en K1.M. samen de andere. Passagiers van Hamburg naar Londen zul len hierdoor te Amsterdam 's avonds het laat ste directe vliegtuig naar Londen kunnen halen. Samenwerking tusschen de K.L.M. en de Deutsche Luft Hansa maakte, dat men op de lijn tusschen Amsterdam en Londen de be langen van het publiek in het oog kon houden. 's Avonds om 18.30 kunnen de Amster. damsche passagiers nog naar Londen. Het laatste vliegtuig uit Londen, dat tevens Rotterdam aandoet, vertrekt. 19.00 van het vliegveld Croydon. Zoo zal aan het verlangen van velen zijn voldaan, n.l. dat men na kan toortijd zich des avonds nog snel tusschen Amsterdam en Londen verplaatsen kan. Ook op de lijnen tusschen Parijs en Holland en op de lijn BrusselAmsterdam, konden door samenwerking met de Lignes Farman en met de Belgische maatschappij „Sabena" de vertrek- en aankomsttijden gun stig gekozen worden. Bovendien is gedurende de vier zomer maanden een dubbeidaagsche dienst van Holland naar Berlijn tot stand gekomen, met zoodanige aansluitingen, dat een pas sagier uit Londen op eér. dag over Amsterdam het traject naar Boedapest kan afleggen. De lijn Berlijn—Rotterdam—Amsterdam ls ver legd en geworden Berlijn—AmsterdamRot- terdam. waarbij de verbinding met Londen int Amsterdam tot stand gebracht wordt. Er wordt bovendien een landing in Hannover ge* maakt om hot locale Duitsche verkeer naar cn van Londen op te vangen. Door een kiemen heen en weerdlenst Rot terdam—Amsterdam rs het tovens gelukt Rot terdam beter in het internationale lucht verkeer te brengen. De Tsjechische luchtvaartmaatschappij Ceskoslovenska Letecka SJolescnost. heeft besloten de iijn Praag—EssenLeipzig Rotterdam tot Amsterdam door te trekken, waardoor ook deze stad van de mooie verbin ding met Praag profiteeren kan. Gedurende de vier zomermaanden zullen de Denen, Duitschers en Zweden een nacht- postdiest uitvoeren, welke de Scandinavi sche en Duitsche post In Amsterdam aan de K. L. M. morgenmachine naar Parijs en Londen afgeeft en omgeekeerd, de post van Londen van de K.L.M.-avondima- chine overneemt en gedurende den nacht naar Berlijn en Scandinavië vervoert. Gedurende de zomermaanden zullen dus de vliegtuigen van de volgende vreemde na tionaliteiten de Hollandsche luchthavens aandoen: Duitschers, Franschon. Belgen. Zweden. Denen. Tsjechen en Zwitsers. De K. L. M. is voornemens haar grootste vliegtuigen, de F. IX's plaats biedend aan 2t personen, op de lijn nair Londen in ia zetten. De Belgische, Tsjechische en Zwlt- sersche luchtvaartmaatschappijen zullen eveneens hun diensten met Fokkervliegtui gen uitvoeren. De betere samenwerking tusschen de verschillende luchtvaartmaatschappijen in Europa komt niet alleen bij het opstellen der dienstregelingen tot uiting- doch ook bij de samenstelling der tarieven. In **-oge mate wordt er naar gestreefd om een gelijkvor mige tarievenpolitiek voor personen, ba gage en vracht te bereiken terwijl alle concurreercnde tarieven tusschen gelijke vertrek- en aankomststations worden uitge schakeld. Op de lijn Nederland—Scandinavië en op de lijn AmsterdamBerlijn zijn de tarieven verlaagd. Bij het nemen van retourbiljetten is thans definitief voor de terugreis een reductie van 10ingevoerd Voor de reis AmsterdamRotterdam v.v. zijn speciale, goedkoope retourbiljetten a 12.50 ingevoerd, teneinde deze doeltref fendste kennismaking mot het luchtverkeer meer binnen het bereik van het publiek te brengen. Ook de vrachttarieven zijn belangrijk her zien. Voorts is ten voordeele van verzenders, die niet tot de categorie van contractanten be- hooren. een reductiesysteem ingevoerd. Het belangrijkste echter is voor de K.L.M. in 1931 de invoering van den wekelijkschcn dienst op Indië. De KJL.M. zal trachten de veelc voorbereidingen, welke voor deze lijn noodig zijn in het drukke zomerseizoen uit te voeren. v De maatschappij hoopt mei. Mei de zeker heid te hebben, of deze weekdienst 1 Octo ber al dan niet zal kunnen beginnen. Tor propaganda zal de heer Plesman spoe- dig naar Indië vertrekken. Men verwacht, dat de Indië-lijn steeds meer zal Jcumnen en moeten worden de kurk, waarop de K.L.M. zal drijven. Hoe eerder de KI.M. onafhankelijk is van de regeering. heo beter het :s. en in het bijzonder van deze verwacht zij de be- vordring van die onafhankelijkheid. Daarom bes:eedt de maatschappij niet. zooveel aan dacht aan het binr.cnlandsch luchtverkeer cn aan het nachtverkeer, dat buitengewoon kostbaar is. ring hem in de gelegenheid zou stellen het uitgestelde bezoek later eens in te halen. Ver volgens had dr. Curtius en Puender een on derhoud met den vice-kanselier dr. Schober. dat werd bijgewoond door de gezanten graaf Lerchenfeld en dr. Frank. Dit onderhoud wordt hedenmiddag voortgezet. Fintand. De regeering afgetreden. HELSINGFORS. 3 Maart (V DJ De Fin- sche regeering is vandaag afgetreden. Als toekomstige Minister-President worden genoemd de agrariërs Niukkanan en Lahden- suo: de voorzitter van het Parlement Kallio. Men verwacht thans een coalitieregeering, waarin alle burgerlijke partijen vertegen woordigd zullen zijn. Duifscfiland. Ontbinding van Nationaal- socialistische Stormtroepen ..MUNCHEN. 3 Maart 'V D.) Het hoofdor gaan der Nationaal-Socialistlsche Partij, de „Völkische Beobachter" bevat heden een or der volgens welke de stormtroep I. de veer tiende reserve-stormtroep en de stormweer troep te Cassel, op staanden voet ontbonden worden verklaard. Als motief wordt aangege-- ven dat verscheidene Nationaal-Soc.ialistische storm- en stoottroepen, er van verdacht wor den tegen de orders der opperste leiding en die van Adolf Hitler te hebben gehandeld. De order wordt onderteekend door den chef van den staf van alle Nationaal-Sociaüsti- sche troepen, Roehm. NIEUWS UIT INDIE VREESELIJK DRAMA TE BANDJERMASIN. De Borneo Post meldt: De sergeant B.. die op patrouille te Sampit, getroubleerd is geraakt en onder andere aan vervolgingswaanzin leed. waardoor hij ab normaal handelde, werd eenige weken ge leden bij zijn terugkomst te Bandjermasin in het militair hospitaal aldaar opgenomen. Sinds zijn opneming is zijn ziektetoestand zoodanig vrbetrd, dat hij weder als bijkans geheel normaal kon worden beschouwd. Da gelijks kreeg hU bezoek van vrouw en kinde ren. welke bezoeken oogenschijnlijk zijn ge nezing bevorderden en geheel normaal ver liepen. Eén dezer dagen, in den namiddag, was zijn gezin weder van 5 tot 6 uur bij hem ge weest en was het afscheid tusschen vadex en gezin uiterst hartelijk. Mevrouw B on de kinderen zijn linea recta naar huis gegaan, waar de kinderen hun avondboterham kre gen. Korten tijd na het vertrek van zijn gezin moet de heer B. een vlaag van waanzin heb ben gekregen: hij greep zijn scheermes, klom het raam van de ziekenkamer uit en ho'.de in een draf huiswaarts, waar hij, ln slaap broek en kabaja gekleed, aangekomen, zijn vrouw verzocht hom naar dc slaapkamer te volgen. Daar heeft hij met het scheermes zijn vrouw den hals doorgesneden, waarna de getroubleerde het huls uit rendo cn zich naar het doorgangshuis voor krankzinnigen begaf, waar de hem geheel onbekende zuster den van onder tot boven met bloed bevlekten man te woord stond. Do man ls in de voor galerij gaan zitten, terwijl de zuster de poli tie opbelde, die spoedig ter plaatse verscheen. B. weigerde zonder de zuster met de po litie mee te gaan. waarna de zuster wel mee moest en de moordenaar aan het militair hospitaal afgeleverd werd. Hier ls hij in de biokzaal opgesloten, met een wacht van drie man voor de deur als voorzorgsmaatregel, dat hij zelfmoord mocht plegen. De zwaar gewonde mevrouw B. is direct na het vertrek van haar man ook het huis ultgeloopen. blijkbaar met de bedoeling te trachten het hospitaal te bereiken, doch zij is na een afstand van circa 100 Meter te hebben afgelegd, voor het huls van den heer M. in elkaar gezakt en daar overleden. De daar ln de buurt wonende heer S. trof een Europeeschevrouw voorover op straat liggend aan. in een grooten bloedplas. Direct deelde hij de politie die telefonisch mede, waarna de commissaris spoedig ter plaatse verscheen en direct vrijwel absolute zekerheid had, dat het slachtoffer overleden was. Zij laat drie kleine kinderen achter. Dc vrccselijke gebeur*enis heeft ter plaatse veel consternatie verwekt. AGENDA Gem. Concertgebouw: Ledenconcert H. O. V. 8.15 uur. Gebouw Haarl. Jonge Mannenver. Bazar Middernachtzendlng 25 en 7 3010 uur. Palace: ..Sous !es toits do Paris". Tocnecl: Dela-Jost-Lorand. 230 en 815 uur. Luxor Theater: „De veroordeelde uit Stam- boul" en .J>e dwaze maagd". Tooneel Maupie de Vries. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..Als ik koning was". Tooneel: Henry Rosen. 2.30. 7 en 9 15 uur. DONDERDAG 5 MAART Stadsschouwburg: „Kunst aan het Volk". Liederenavond Marya Fre-und. 8 15 uur. Gebouw Haarl. Jonge Mannenver. Bazar Mlddernachtzendir.g 2 5 en 7-30—10 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5