BUITENLAND. Oud-Rijkskanselier Hermann Müller overleden. AFEX Klop-veeg-Stofzuigers f 175.- De nieuwe burgemeester van Lisse. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 21 MAART 1931 TWEEDE BLAD Geen groot, doch wel een eerlijk staatsman. De naam Muller onder het verdrag van Versailles. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS r Vrijdagavond is Herman Müller Franken, de oud-rijkskanselier, overleden. Hij heeft den leeftijd van 54 jaar bereikt. Zijn ziekte heeft hem na een zeer langdurig lijden den dood gebracht. Müller werd op den 18den Mei in het jaar 1876 in Mannheim geboren Hij ging in den handel na aanvankelijk op het gymnasium geweest te zijn. De handel liet hij spoedig los om zijn organisatietalenten den vrijen loop te kunnen laten. Hij werd so ciaal-democraat, hielp mede aan de vorming van 't vakvereenigingschap en weerde zich in de sociaal-democratische journalis.iek. Later •werd MüUer partijbestuurder. Na het uit breken van den oorlog begaf hij zich naar Parijs, om een poging te wagen het uitroepen van den mobilisatietoestand te verhinderen.In 1919 werd Müller voorzitter van de Scc'aal- democratische Partij, Hij voigde dus Bebel. Haase en Ebert op. Spoedig daarop werd hij minister van Buitenlandsche zaken. Hij ging met Bell naar Versailles om er het vredes verdrag te onderteekenen. Twee maal bekleedde Müller het rijkskan- iselierschap. In 1920 en in 1928. Een gxoote en schitterende figuur was Müller zeker niet. Hij was echter een hoogst, betrouwbaar mensch en een goed organisa tor. Het was wel een wonderlijke bestiering van het noodlot dat een Müller (duizenden in Duitschland heeten Müller) zijn handteeke- ning te plaatsen kreeg 'er het vredesver drag van Versailles en al even wonderlijk was het, dat de ex-handelsreiziger, en de nogal goedaardige organisator, toen hij na den oorlog minister van Buitenland =che za ken werd, de directe chef was van de aristo cratische staf medewerkers van dat departe mentde vertegenwoordigers van het oude regime. Dit feit was symbolisch voor het veranderde getij L. A. Duitschland Legerbegrooting aangenomen. De vergadering van den Rijksdag begon weer om 10 uur Vrijdagmorgen ter voortzet ting van de tweede lezing der rijksweerbe- grootïhg. Even na 11 uur, aldus de NJR.C. werd de begrooting van financiën behandeld. Minister Dietrich merkte op, dat zijn ministerie alle pogingen heeft gedaan om de departementale uitgaven te besnoeien. De organisatie van het departement is reeds nu belangrijk ver eenvoudigd, doch spr. zal nog meer vereen voudigingen aanbrengen. De ambtenaren van zijn ministerie worden vaak ten onrechte aangevallen. Ofschoon er nu en dan fouten gemaakt kunnen zijn. hebben de ambtenaren in het algemeen in de moei lijkste omstandigheden hun plicht gedaan. Den belastingbehalers kan het niet gemakke lijker worden gemaakt dan nu reeds geschiedt. Dietrich merkte voorts op. dat hij de mee- ningsvrijheid van zijn ambtenaren respec teert, doch zij mogen aan de politiek niet derwijze deelnemen dat hierdoor het staats gezag wordt geschaad. (Toejuichingen). De inkomsten aan belastingen en invoer rechten zijn helaas veel geringer geweest dan wij in December geraamd hebben. Toen kon niemand denken dat de depressie zoo lang zou duren. In verhouding met onze begrooting van 10 milliard was de foutieve schatting niet zoo groot. De moeilijkheid lag in het ont breken van reserves. Wij zijn echter toch over de moeilijkheden van den winter heen- gekomen en ik kan thans ook zeggen, dat wij ook de moeilijkheid van den eersten April te boven zullen komen. Overigens wil ik thans geen voorspellingen doen. want dat is bij den huidlgen toestand moeilijk. Wij bevinden ons in de oeconomische crisis nu in het dal en weten nog niet wanneer de weg weer naar boven zal gaan. Even na 12 uur werd het debat onderbroken voor de stemmingen over de begrooting van de rijksweer. Wels» de sociaal-democratische partilleider. legde een verklaring af over de houding van ziin groep nopens den bouw van pantserkruiser B. De communistische motie van wantrouwen tegen minister Groener werd met 295—62 stemmen verworpen. Vóór stemden alleen de communisten. Vervolgens werd de legerbegrooting. zooals deze door de commissie was ingediend, aan genomen. Talrijke communistische voorstellen werden hierbij verworpen. Ten slotte wordt de begrooting van marine herder stemming aangenomen nadat het com munistische vooi-stel tot schrapping voor den pantserkruiser met 290 tegen 62 stemmen ver worpen is en de vierde en laatste termijn voor pantserkruiser A met 181 tegen 71 stem men is goedgekeurd bij 108 blanco stemmen. Met de communisten stemden Strobel en tien andere soc.-democraten tegen, alle anderen stemden blanco. De eerste termijn voor pant serkruiser B wordt dan nog met 183 tegen 72 stemmen bij 107 onthoudingen aangenomen. Nu stemden 12 lïnksche sociaal-democraten met de communisten, tegen- De nieuwe Duitsche gezant te Brussel. BERLIJN. 20 Maart. (VD.) Rijkspresident Von Hindenburg heeft tot Duii-sch gezant eerste k:asse te Brussel benoemd, den huidi- gen Duitschen gezant te Weenen, graaf Ler- chenfeld- De consul eerste klasse Dr. Dienrimann, is benoemd tot consul-generaal te Tiflis. Engeland. Nog een tusschentijdsche verkiezing. LONDEN, 20 Maart. (Reuter.) De u'ts'ag van de tusschentijdsche verkiezing voor het Lagerhuis in het district Pontypridd, noo- dig geworden door het aftreden van het ar beiderslid Mardy Jones, is als volgt: Dav'.es (arbeiders) gekozen met 20.687 stemmen. De liberale candidaat verkreeg 8368 stemmen, de conservatieve candidaat 5489. (Het stemmencijfer der arbeiderspartij heeft zich vergeleken met dat der jongste al- gemeene verkiezingen gehandhaafd: de libe ralen zijn met 6000 stemmen achteruit-, de conservatieven met 1500 vooruitgegaan. Red.) Spanje. De eisch in het revolutieproces te Madrid. MADRID. 20 Mrt. (V.D.) Het heden te Ma- drid begonnen proces tegen de leden van de revolutionnaire commissie wordt met den grootsten spoed gevoerd. Groote afdee'.ingen politie patrouilleerën in het centrum van de stad. De straten rondom het gerechtsgebouw zijn afgezet. De officier van justitie heeft een gevangenisstraf geëischt van 15 jaar voor Al- cala Zamorra en van 12 jaar voor de overige 5 beklaagden. Oostenrijk. Gelijke douanewetten en -tarie ven tusschen Oostenrijk en Duitschland. Vandaag zal langs diplomatieken weg aan de overige mogendheden kennis worden ge geven van de tusschen de Duitsche en Oos- tenrijksche regeeringen getroffen econom s?h politieke overeenkomst. Het doel van de over eenkomst is, met volledige waarborging der onafhankelijkheid van Duitschland en Oos tenrijk een eerste stap te doen naar een nieuwe economische oriëntale in Europa, welke ligt in de lijn van het Pan-Europa-pian van Briand aldus „De Tel." Overeenkomstig deze grondgedachte is men te Weenen en te Berlijn bereid, over ge ijk- soortige overeenkomsten met derde staten te onderhandelen. Duitschland en Oostenrijk zullen gelijke douanewetten en douanetarieven invoeren, welke slechts in wederzijdsch overleg gewij zigd kunnen worden. UIT DE OMSTREKEN BEVERWIJK TENTOONSTELLING BAKKERS- VAKARBEID Na beëindiging van den" vakcursus voor bakkersgezellen, georganiseerd dcor de plaat selijke afdeelingen van den Aig. Ned. en Chr. Bakkersgezellenbond, werd in de bovenzaal van café-restaurant „Oud-Meerenstein" een tentoonstelling van werkstukken georgani seerd- De voorzitter van een der vakafdee- lingen schetste in het kort het groote succes van dezen cursus, dank zij de groo'e mede werking van verschillende zijden. Van beide organisaties voerden twee leden van het Hoofdbestuur het woord, die met groote waardeering het streven der afd. Be verwijk hadden gadegeslagen. De jury voor de afd. Broodbakkers werd gevormd door de heeren J. Kuyper, J. Stao- horst en G. Oxsener allen te Haar em. Zij kende de volgende bekroningen toe: le Afd. Ie eereprijs. v. d. Berg, le pr- met lof Brands 2e pr. Steenhuizen, 3e pr. Zuidam. eerv. verm. Hendriks. 2de Afd. le pr. Kruk, 2eor. m. lof Bol 3e pr. Post, eerv. verm, v- End. 3de Afd! le pr. K- Haasnoot 2e pr. v. Eerde. 3e pr. Hollander, eerv. verm. J. Leguit. Vrije afd. le pr- Dubbelman, 2e pr. met. lof Brands 3e pr. K. Haasncot. eerv. verm. Beentjes. De jury voor de keurig verzorgde afdee- ling marsepainwerk bestond uit de hee en G Sikkens, I. J. C. v. d. Wetering en J. v. d- W:rf eveneens uit Haarlem. Zij kenden in deze afdeeling de volgende bekroningen toe: le pr. met lof V. Klees; le pr. P. v. d. Berg, 2e pr. J. Verburg 2e pr. J. Versteeg, 3e pr. Ter Hoeve. 4e pr. J .v. Eerde. Eervolle vermeldingen Verschoor, van Leeu wen en Boeree Garneercursus: le afd. le pr. van Aalst. 2e pr- Ter Hoeve, 3e pr- Vap Leeuwen, eery, ver- INGEZONDEN MEDEDETLINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT IB TEL. 1075B 4. 31 DE MODE IN LUMBERJACKETS MET TWEEDROKJES melding Verschoor. 2e afd, le pr. v. Eerde, 2e pr. K. Haasnoot-, 3e pr. Versteeg, eerv. verm- B. Groot. Groote werkstukken: le pr. met lof v. Aalst, 2e pr. B- Groot, 3e pr. Steenhuizen, 4e pr. W. van Leeuwen. De heeren Dinkla en Dubbelman uit Haar lem waren leeraren aan dezen cursus. De ten toonstelling is ook Zaterdagavond nog voor het publiek te bezichtigen. R.K. COöP. LAND- EN TUÏNBOUWBANK De R.K. Coop. Land- en Tuinbouw ban k hield in de veilingzaal van „Kennemerland" haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek o.m-, dat in den loop van het jaar 1930 een 18-tal nieuwe leden was toegetreden- De balans sloot per 31 Dec. in actief en passief op een bedrag van f 493.435,98. Het bedrag aan spaargelden steeg tot f 427-528.57. de reserve tot f 8460.08. De winst bedroeg over het afgeioopen boekjaar f 2957.35, we k be drag, na de gewone afschrijving op de ge bouwen aan de reserve werd toegevoegd. De afredende bestuursleden, de heeren Jb. Hoflander en L. Aardenburg. alsmede de af tredende leden van den Raad van Toezicht J. Slotemaker en N. Commandeur werden her kozen. IJMUIDEN TURNVEREENTNGING .UMUIDEN". Evenals in voorgaande Jaren lag het in de bedoeling om ook dit jaar aan het einde van het winterseizoen een openbare uitvoe ring te houden. Door samenloop van om standigheden moet hier echter van afge zien worden. Ook het feit. dat de nieuw benoemde leider der heeren- en jongens- adspiranfcenafdeeling nog zoo kort geleden werd aangesteld is hieraan niet vreemd. Er Is thans besloten de voorgenomen uit voering uit te stellen tot October en dan tevens het 30-jarig bestaan te herdenken. VERBETERING LICHTKAPPEN AAN VISCniIAL C. Hedenmorgen is in het bureel Zij'weg 21 namens den hoofdingenieur direc eur van den Rijkswaterstaat aanbesteed het venreu- wen en verbeteren van de lichtkappen op vischhal C, behoorende tot het onderhoud ran de vlscherehaven te IJmuiden. Er waren 22 biljetten ingekomen. De ram.ng bedroeg f 10.400. Laagste inschrijvers waren H. Mulder en R. Rijken te IJmuiden voor f 7839. VRIJZ. DEM BOND. De afd. IJmuiden—Velsen van den Vrijz. Dem. Bond houdt op Woensdag 25 Maart een ledenvergadering in hotel „Augusta" te IJmuiden. Op de agenda komt o.m- voor: opgave en bespreking van candidaten, daarna vast stelling van de candldatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezing. VELSEN DE TELEPHAAT MALOITZ. Wij herinneren aan de séance welke door den telepaath Maloïtz per auto onder leiding van een controlecommissie a-s. Zondag zal plaats hebben. Men vertrekt om 2 ijuur van hotel „de Prins". BLOEMENDAAL VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE BOND. Het comité van voorbereiding, waarin zes personen hebben zitting genomen, heeft een openbare vergadering uitgeschreven op Vrij dag 27 Maart as. in Van Ouds het Raadhuis te Overveen om te komen tot de oprichting van een Afd. Bloemendaal van den Vrijzinnig Democratischen Bond. Als spreekster zal optreden mevr. mr BakkerNort. BLOEMEND. REDDINGSBRIGADE. Bovengenoemde brigade houdt Vrijdag 27 Maart een propagamda-avond in het Jeugd huis. De heer A. J. Meyerink zal een voordracht met lichtbeelden houden over: Redden en be handelen van drenkelingen. Tevens wordt de techniek behandeld. HAARLEMMERMEER KORPSWEDSTRIJDEN. Vrijdag en heden had in de Beurs te Hoofddorp de tweede korpswedstrijd plaats voor de leden van aea bij sonderen vrijwïl- ligen landstorm. Deze wedstrijd, die was opengesteld voor alle leden van den byz. vrijw. landstorm uit Haarlemmermeer, Aalsmeer, Leimulden, Rljnzaterwoude, Uit hoorn en Oude- en Nieuwe Wetering, had een geanimeerd en gezellig verloop. INENTING. Door de gemeentelijke geneeskundigen zal gelegenheid worden gegeven tot koste- looze Inenting en herinënting te Hoofddorp in het wijkgebouw op Dinsdag 31 Maart, Wcensöag 1 April, Dinsdag 7 April en Vcer.scsg 8 April a.s. en ln de openbare lagere school no. 5 te Nieuw-Vennep (hoofd de heer Binkhorst) op dezelfde dagen. ERNSTIG ONGELUK. Met betrekking tot het te Hoofddorp plaats gehad hebbend ernstig ongeluk, waarbij het 7-jarig zoontje van den arbei der B. aldaar met een passeerende vracht auto in botsing kwam, vernemen we nader, dat bij het jongetje hersenschudding ge constateerd werd. De politie stelde om trent het gebeurde een onderzoek in, waar bij bleek, dat den bestuurder van de auto aan het ongeluk geen schuld treft. Installatie van Dr. S. F. A. C. MBaron van Wijnbergen. De plechtigheid in de Raadszaal. Huis aan huis wapperden Vrijdag de vlag gen te Lisse, want de nieuwe burgemeester. Dr S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen, werd geïnstalleerd. Het dorp was in feeststemming en er heerschte een ongekende drukte op straat. Te half twee werd de nieuwe burgervader met zijn ouders en familie per auto van het station te Leiden afgehaald door de beide wethouders, de heeren Tromp en Warmer dam. Bij het binnenkomen van het kwistig met bloemen versierde Raadhuis boden het. dochtertje van den loco-burgemeester. Ma- rietje Tromp en het dochtertje van den ge meentesecretaris. Annie de Haan, aan mevr. Van Wijnbergen, de moeder van den nieuwen burgemeester, bloemen aan. Hierna had in een buitengewone zitting van den gemeenteraad de plechtige installa tie van den burgemeester plaats ln de mooie intieme raadszaal, waaraan veel bloemen een vriendelijk aanzien gaven. Nadat baron van Wijnbergen door wethou der Warmerdam en het oudste en het jongste raadslid, de heeren J. Pijnacker en J. P. Se- gers, was binnenge'eid, nam de loco-burge meester, wethouder Tromp, het woord om den nieuwen burgemeester hartelijk welkom te heeten in den Raad. Spr. hing het nieuwe hoofd der gemeente de ambtsketen om en overhandigde hem den voorzittershamer, waarna hij den burgemeester verzocht, de zitting te schorsen, daar de plechtigheid ver der zou plaats hebben in een meer ruimte biedende lokaliteit. 'Bij dit eerste gedeelte der installatie konden nl. slechts de familie leden en enkele genoodigden tegenwoordig zijn). De burgemeester stelde er prijs op. reeds nu te verk'aren. hoe dankbaar hij was voor de zoo goed verzorgde en hartelijke ont vangst. Gaarne aanvaardde spr. het voorzit terschap van den gemeenteraad. Hierna werd de zitting geschorst. Nadat de burgemeester met zijn familiele den en vrienden, de wethouders, de raadsle den en de gemeentesecretaris een korten rit per auto door de gemeente hadden gemaakt, werd de buitengewone zitting van den Raad voortgezet in de ook weer feestelijk met bloe men getooide groote zaal van Hotel ..De Witte Zwaan", waar een groot aantal belang stellenden aanwezig was: burgemeesters van plaatsen in den omtrek, o.m. van Warmond. Wassenaar. Voorhout. Sassenheim. Hillegom, en Noordwijkerhout. voorts Protestantsche en Katho'ieke geestelijken uit de gemeente, doktoren, hoofdambtenaren, besturen van organisaties en verdere belangstellenden. Ook een wethouder van Waalre, de vroegere standplaats van den heer van Wijnbergen, de heer Van Agt. was aanwezig. Nadat de burgemeester de buitengewone raadszitting heropend had. was het- eerst het woord aan wethouder Tromp. Deze zeide o m. dat de benoeming van ba ron van Wijnbergen een hooge onderschei ding was zoowel voor den burgemeester als voor de welvarende en schoone gemeente Lisse. dat wereldvermaard centrum van bloembollencultuur, waar het Laboratorium voor Bloembol'enonderzoek, met Prof. van Slogteren aan het hoofd, is gevestigd. Lisse heeft een nijveren middenstand en een rusti ge bevolking die het de overheid niet lastig maakt als zij rechtvaardig bestuurd wordt. Het ambtenarencorps doet zijn plicht en de bedrijven functionneeren uitstekend. „God geve u wijsheid en krachten", zoo eindigde spr. „om Jaren lang werkzaam te kunnen zijn in het belang van de bloeiende gemeente Lisse!" (Applaus). De burgemeester hield hierna een uitvoe rige rede, waarin hij nogmaals dank bracht voor de hartelijke en sympathieke ontvangst en zeide, zich bewust te zijn van de ernstige en schoone taak, die hem te Lisse wacht. Zon der bepaalde be'often te doen kan spr. zeg gen. dat het zijn vast plan is, in alle eerlijk heid en ijver er naar te streven, een goed burgemeester te zijn. Spr. hoopte op een aan gename en vruchtdrazende samenwerking met den Raad, in 't bijzonder met de beide wethouders en den gemeentesecretaris, wijd de vriendelijke woorden aan zijn voorganger en deed een beroep op aller welwillendheid. „Ik bid den zegen van God af", zoo besloot spr., „op uw en mijn arbeid tot hell van Lisse en verklaar, het voorzitterschap van den Raad te aanvaarden!" (Applaus). Nadat de eerewijn was rondgediend sprak wethouder Warmerdam, die namens de R.-K. Raadsfractie, den voorzitter aller steun toe zegde. Veel wacht te Lisse op den kloeken man ran de.daad. Men denke aan de reor ganisatie van de politie, de volkshuisvesting, een beter ingericht Sportpark. De heer Seeers heette namens de Protes tantsche raadsleden den burgemeester wel kom in het dorp LLsse. dat vele gerieven biedt (uitgezonderd de stoomtram!) Spr. uitte den wensch. dat van den voorzitter een objectieve, neutrale leiding zou uiteaan. Na tuurlijk is niet alles rooskleurig te Lisse: het heeft zijn aandeel in de aleehee'c financieele inzinking en het werkloosheidsprobleem dreigt chronisch te worden. Vele plannen vragen verder om uitvoering. In het oog moet worden eehouden dat een zuinig beheer noo- dig bliift. „God zegene u en ste'.le u tot een zezpn!" eindigde de heer Segers. Namens het gemeenteperscneel sprak de gemeentesecretaris, de heer De Haan. die de bekwaamheid en activiteit van het personecl prees. „Bij humane leiding kunt u op hen rekenen". Spr. zeide de meest toegewijde samenwerking toe. De burgemeester sloot hierna met een har telijk dankwoord aan de sprekers de buiten gewone raadsvergadering. Nog geruimen tijd bleven de aanwezigen evenwel bijeen en menig hartelijk woord van gelukwensch werd tot den nieuwen burge meester gesproken, achtereenvolgens door: Pastoor Ph. Thomann, Ds. van Dijk, van de Ned. Hen-. Gemeente, Ds. Ruys namens dc Geref. Kerk en de A.-R- Kiesvereniging, en het raadslid den heer Verduin (die in 't bijzonder waardeerende woorden sprak tot de ouders van den burgemeester). Mr. Pont, burgemeester van Hillegom. was de tolk der aanwezige burgemeesters. Spr. zag in de benoeming van den heer Van Wijnber gen op zoo jeugdigen leeftijd een eer en een erkenning van zijn qualiteiten. In 't bijzon der tusschen Hillegom, Lisse en Sassenhetm bestaat veel samenwerking, maar spr. moest tot zijn spijt bij vele bewoners van de bloem bollenstreek de goeden niet te na gespro ken een ontstellend gemis aan gemeen schapszin constateeren. Het streven naar wegenverbetering bijvoorbeeld ondervindt nergens zooveel tegenwerking als in deze streek. Maar de samenwerking tusschen de burgemeesters is voortreffelijk. Strijd is voor een burgemeester nu eenmaal niet te vermij den, hij kan niet alom bemind, maar hij kan wel alom gerespecteerd zijn. Spr. besloot met zijn beste wenschen te uiten voor den bloei van „deze gebenedijde streek". Voorts spraken nog: burgemeester Gouver neur van Sassenheim als president-commis saris van het electriciteitsbedrijf van Hille gom, Lisse en Sassenheim; de heer v. d. Eer de, voorzitter van de afd. Lisse van de Hanze en ook namens de R.-K. Kiesvereeniglng: de heer C. Schrama. voorzitter der afd. Lisse van den R.-K. Volksbond: de heer van Rossem. ouder'ing der Chr. Geref. Kerk: Ir. De Graaff namens dc afd. Lisse van „Bloembollencul tuur": de heer E.Tissing. voorzitter der Mid- denstandsvereenlglng voor Lisse en omstre ken: de heer Tanis. namens de Chr. Hist. Kiesvereniging; de heer H. v. d. Vlugt. na mens de verschillende landarbeidersbonden in de gemeente: de heer Abblng. namens de Staatkundig Gerefo-meerden: dc heer J. Berbee. namens het Hol'andsch Bloembollen- kweekersgenootschap; Jhr. van NLsnen tot Sevenaer. namens de vrienden van den bur gemeester. Tenslotte dankte de vader van den burge meester. het Eerste-Kamerlld Baron van Wijnbergen, ook namens de fami'le, voor de uitnoodigine tot bijwoning dezer buitenee- woon feestelijke installatie. Spr. was dank baar %'oor de hartelijke en vriendelijke wijze, waarop zijn zoon te Lisse was ontvangen en zeide, overtuigd te ziin, dat. de nieuwe bur gemeester. bij verschil van inzicht tusschen de gemeentenaren een gemeenschappelijke basis zal weten te vinden waarop goed en nuttig werk in de gemeente is te verrichten. De burgemeester sloot de bijeenkomst met een kort woord, waarin hij ln 't bijzonder de kerkelijke autoriteiten dankte voor hun gelukwenschen en waardeerende woorden en den wensch uitsprak, dat het kerkelijk en het burgerliik gezag elkaar in de gemeente zul- 'en vinden. Hierna werd de gelegenheid gegeven tot nersoonliike kennismaking met den heer Van Wijnbergen. HILLEGOM PERSONALIA. De heer Mr. F. J. Gerritsen, alhier, is be noemd tot rechtskundig administrateur secretaris der kortelings opgerichte Federa tie van Bloembollen velling en. INGEZONDEN MEDEDEEI.INGEN a 60 Cts. per regel. AGENDA ZATERDAG 21 MAART Stadsschouwburg: Frits Bouwmeester En semble. .Belinda". 8 uur. Gebouw Protestantenbond: Volksuniversi teit. Lezing prof. dr. A- A. Nijland. 8 uur. Gem. Concertgebouw (benedenzaal): Leer lingenavond E. A. Cats. 8 uur. Gebouw Olympia: Cabaretavond met bal van de Toonee'.vereenlging „Voorui*-". Palace: „Inbrekers". Tooneel The Tangi- no's- 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Ook het gerecht kan dwa len". en „Misdadigers der wereldstad". Too neel: Les Heracles. 2.30 en 8 15 uur. Rembrandt Theater: ..De brand ln de opera". 2.30. 7 en 9.15 uur. ZONDAG 22 MAART Stadsschouwburg. Wï sonsp'eln: „Op Hoop van Zegen" door de N.V. Het Schouw ooneel, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal: De Jordaan- spelers Mie en Ko. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds MAANDAG 23 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Hindoe- dansavond Menaka. 8 uur. Jansweg-Schouwburg: Jos. de C!er-k en Hendrik Andriessen: viool- en piano-sonaten- avond voor de vereeniglng ..Kunst aan het Volk" 8-15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarnc 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5