Ke£ Öfurok u:t de omstreken door Dr. Ziegler HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 21 MAART 1931 DERDE BLAD IJMUIDEN SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Pransche stoomschip Niobe is heden morgen met een Lading ijzerertsc van Caen aan het Hoogovenbedrijf alhier aangekomen Hedenmorgen is aan het Hoogovenbedrijf het Noorschë stoomschip Primo aangekomen. Dit stoomschip arriveerde in ballast van Rot terdam en zal aan het Hoogovenbedrijf een lading ruw ijzer voor Noord-Amerika laden Het Italiaansche stoomschip Comitas is na lossing zijner lading ijzererts in ballast naa: New Castle vertrokken. De Comitas zal te New Castle een lading steenkoolen in nemen voor Clvite Vechia in Italië. AANVOER HARING. Het Engelsche stoomschip Norwich Prader zal hedenmiddag van Yarmouth naar LJmui- den vertrekken. Genoemd stoomschip zal een lading haring in vaten aanvoeren, welke lading in de visschershaven zal worden ge lost. DE KONINGIN DER NEDERLANDEN. Het Nederlandsche passagiersstoomschip Koningin der Nederlanden, met passagiers en stukgoederen van Ned. Oost-Indië naar Am sterdam. is hedenmorgen te IJmuiden aange* komen en passeerde de sluizen met een diep gang van 78 dM. Naar wij uit zeer betrouw bare bron vernemen, heeft de Koningin de: Nederlanden haar laatste reis voor de Stoomvaartmaatschappij Nederland gedaan en zal thans aan de K.N.S.M. worden over gedragen. welke maatschappij het stoomschip in haar dienst op West-Indië zal opnemen. HET MOTORSCHIP REA. Gisteravond is te IJmuiden aangekomen het Nederlandsche motorschip Rea van de K.N.S.M., komende van West-Indië met be stemming naar Amsterdam. Genoemd motor* schip werd in begin Februari met onklaren motor in de Westindische wateren door het stoomschip Merope van dezelfde reed er ij vastgemaakt en in de haven van Haïti bin nengesleept. Ter voorkoming van eventuee. weigeren van den motor in het nauwe Noordzeekanaal werd het schip naar Am sterdam geassisteerd door een tweetal sleep- booten. Te Amsterdam zal de motor grondig nagezien en hersteld worden. BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvischafslag al hier 11 stoomtrawlers en 12 loggers: Manden Trawlers: 415 S. D. 153 f 4000. 175 Nellie f 1600. 100 Martha f 800. 165 Derika 14 f 1300 110 Invierno f 1100. 200 Stormvogel f 1700 60 Westland f 600. 500 Sumatra f 3700 95 Avila f 900 170 Poolzee f 2100 220 Maria E'isabeth f 1700 Loggers: Sch 210 f 490, Sch 312 f 440. KW 5 f 520, KW 79 f 625, KW 102 f 790, KW 48 f 830, KW 20 f 710, KW 40 f 560, KW 158 f 640 KW 19 f 680, KW 14 f 290, KW 69 f 770 KUNST NA ARBEID. Op de laatst gehouden vergadering van de Harmonievereeniging .Kunst na Arbeid" werd besloten om in de maand April een muziekuitvoering te geven voor leden en donateurs. Tevens is besloten om in de maand Augustus een bazar te houden, waarvan de opbrengst zal zijn ten bate van een te vor men garantiefonds voor het in 1932 te houder muziekconcours. De bedoeling was aanvanke lijk om in April een bazar te houden, maar om practische redenen heeft men hiervan afgezien. ROODE KRUIS. In de bovenzaal van hotel Augusta had Vrijdagavond de jaarlijksche ledenvergade ring van de afdeeling IJmuiden-Velsen van het Nederlandsche Roode Kruis plaats. De voorzitter der afdeeling Dr. W. van Haselen zei in zijn openingswoord dat dit jaar de afdeeling krachtiger is geworden, zoowel in ledental als in materieel over wicht. Een bescheiden wensch voor het komen de zomerseizoen moge nog wel even worden aanstipt nl. watervoorziening voor het strandgebouw, waartoe reeds pogingen werden aangewend, die helaas geen bevre digende oplossing gaven. De oefeningen hadden geregeld plaats en werden met animo gevolgd. Bij een der groote oefe ningen gaf de voorzitter, Prins Hendrik, blijk van zijn hooge belangstelling. De afdeeling stond in het teeken der 'eerste hulp bij ongelukken. Het belang hier van dringt gelukkig steeds verder door. Spreker noemde in dit verband de oprich ting der 36 E. H. B O.-posten langs den weg AmsterdamDen Haag—Belgische grens, welke onlangs officieel geopend wer den en een rondschrijven van den minister van Binnenlandsche Zaken gericht aan de hoofden van alle gemeenten teneinde te "worden Ingelicht aangaande de E.H.B.O. verleening in ons land. Het is dus zaak. dat onze afdeeling zich hierin haar taak bewust blijft en dat de E.H B.O. dienst ook dit jaar op aller mede werking ten volle kan rekenen. Hierna werden de jaarverslagen van den secretaris-penningmeester uitgebracht en onder applaus goedgekeurd. Het jaar 1930 heeft zich door bijzonder groote activiteit onderscheiden. Het leden aantal steeg van 194 tot 240. De burge meester, de heer R. G. Rijkens werd als eere-voorzitter geïnstalleerd. Het bezoek aan den oursus eerste hulp bij ongelukken was wederom zeer gunstig. De kvingcommissaris Dr. A. A. G. Land, ove-handigde op 3 April aan 19 adsp. help sters een bewijs van geoefsndheid. Door E. H B. O. werd 393 maal eerste hulp verleerd. Deer het schaarsche strand- bezoek was de hulpverleening aan het strand niet bijzonder groot. Op 8 Juli ech ter, heeft de helpster Mej. Catrien Kuiper zich met oen ernstig gevl bijzonder onder scheiden, haar werd door het hoofdbe stuur een woord van dank gebracht. Wat de financiën betreft mag de toe stand niet ongunstig worden genoemd. De rekening ontvangsten en uitgaven sluit met een totaal van f 2313.58. Op de bank was per 31 Dec. 1930 een saldo van f 1201,68 aanwezig. Vervolgens had een bestuursverkiezing plaats wegens het be-danken van den heer J. L. Mitzingen als secretaris-penningmees ter. Alvorens tot verkiezing over t.e gaan spreekt de voorzitter eenlge hartelijke woorden van afscheid tot den scheldenden secretaris bood hem een groot wand bord aan, voorstellende de opening der Noordersluis. BIJ acclamatie wordt tot secretaris-penningmeester benoemd de heer L. Dijksen, die deze benoeming aan vaardde. AFGEBROKEN REIS. De stoomtrawler Derika 14 IJkn. 271 is tusschentijds in de haven te IJ.nuiden te ruggekeerd, doordat de stuurman op zee ziek werd. SLECHTE VANGSTEN. De stoomtrawler Westland LJm. 232 is 10 Maart uitgevaren en was heden Zaterdag 21 Maart aan de markt en maakte een be somming van f 600. Tengevolge van de slechte vangsten trekken dan ook vele trawlers naar de Westkust ter vischvangst. SLUITING KRUIDENIERSBEURS. Wij brachten Vrijdagavond nog even een bezoek aan de Kruideniersbeurs in het pa tronaatsgebouw. Wij vernamen, dat de beurs door pl.m. 1650 betalende bezoekers bezocht werd, hetgeen een mooi resuitaat genoemd kan worden. Ook de standhouders waren over het algemeen nogal tevreden, hoewel de meeste gaarne gezien hadden, dat de winke liers hun orders voor de beurs bewaard had den om deze eenigszins aantrekkelijk te maken. Om 10 uur betrad de voorzitter der beurs, den heer S. Bos het podium en sloot na een woord van dank aan de standhouders en aan het strijkje dezer eerste kruideniersbeurs. Het bestuur der Kruideniersbeurs b»eef nog eenigen tijd met de standhouders gezellig bijeen. CHR. FANFARECORPS JULIANA- Op de gehouden vergadering van bovenge noemd fanfarecorps zijn als bestuursleden gekozen de heeren: W. Bouwman, C. W. P. Wie de heerlljko SLlvikrin propara- ton kent 'en ge bruikt. wil er nooit meer bulten. Eva v. Bcrno. ter. Broeke, W. Wamsteker, M. Teijl. O. Rein- derman, P. van den Berg en R. de Boer. In de propagandacommissie hebben zitting ge nomen de heeren A. Bouwman Jr., A. Mock en H- Clees. De nieuwe instrumenten, welke men zich had voorgenomen te bestellen bij de firma Steijn te Zaandam, zijn echter be steld bfj de firma Kessels te Tilburg. De in strumenten zijn deze week omvangen en den muzikanten ter hand gesteld. Tot directeur van het Chr. Fanfarecorps Juliana werd be noemd de heer. P. KI ut. Binnengekomen schepen. 19 Maart, Ned., Orpheus, van Hamburg. 20 Maart, Zweden, Gellivare, van Oxelösund Eng., Therese, van Goole. Ned. motor,, Rea,van West-Indië. Ned. mot., Harry, van Antwerpen. Vertrokken schepen: 19 Maart: Eng., Queensworth, naar Sun derland. 20 Maart: Ned., Jaarstroom naar Manches ter. Italiaansch, Comitas, naar New-Castle. Ned., Brion. naar Bordeaux. Eng., Thorrüea, naar Antwerpen. Ned., Tites, naai- Puerto Barrios. Ned., Pluto, naar Kopenhagen. Ned., Erato, naar Gothenburg. Eng., Therese naar Siham. Eng., Far head, naar Cork. ZANDVOORT VOOR HET BEROEP BEDANKT. Ds. C. Vermaak te Baarn heeft bedankt, voor het beroep bij de Geref. Kerk in Hersteld Verband, te Zandvoort. ACHTSTE LEERKRACHT SCHOOL C. Met algemeene stemmen heeft de Raad in de laatste raadszitting het verzoek Ingewil ligd van het hoofd van School C om voor School C een 8e leerkracht in vasten dienst aan te stellen Daar een onderwijzer benoemd zaLworden, zal de onderwijzeres in tijdelijiren dienst Mej. Baak met 1 September van haar functie ontheven worden. HUISVROUWENVEREENIGING. De Hulsvrouwenvereeniging afd. Zandvoort organiseert op Dinsdagavond 24 Maart in Zomerlust een muziekavond. Met medewer king van Pierre Verdonck en de familie Otten wordt een programma van 18e eeuwsche kamermuziek gegeven: Bach, Beethoven en Mozart. DRANKBESTRIJDING. Maandag 23 Maart houdt de neutrale drankbestrijdersvereeniglng, de N. V., een filmavond in Zomerlust. De propagandaspeech wordt gehouden door den heer Klok uit Haarlem. POLITIE. Voor den zomerdienst zijn tot agenten van politie aangesteld de heeren J. J. te Pas te Gendrlngen en H. Bruins te Haarlem. DIERENBESCHERMING. De Ned. Vereen, tot bescherming van dieren houdt Maandag 23 Maart een algemeene ver gadering In Zomerlust. Door het vertrek van Mevr. Blom v. Wezel moet voor een bestuursfunctie een plaatsver vangster gekozen worden. HAARLEMMERMEER GEM EENTER AAD S VER KIEZINGEN. De lijst van cancüdaten voor leien van den gemeenteraad is door de S.D.A.P. als volgt samengesteld: 1. J. Grleksnoo-; 2. P. Joore; 3. J. Troost; 4. C. v. d. Welle, 5 H. J. van Ingen; 6. L. C-cozen; 7. Mevr. E. v. IneenKranenburg; 8. Mevr. H. J. v. Veen- -klarenborg; 9. C. Hoenson, 10. P. Sprong. 11. P. Troost. 12. G. Dubois. 13 C. J. Els- hout; 14. Mevr. B. OnosKonstabel. AANBESTEDING BRUGBOUW. De provinciale waterstaat in Noord-Holland heeft aanbesteed de vernieuwing van een brug over de Hoofdvaart in den Kruisweg, alsmedle de vervanging van de brug over de Kruisvaart in den Westelijken Hoofdw. door een duiker, beide te Hoofddorp. Laagste in schrijver H. J. Brand te Beemrter voor 55.990. HILLECOM H.B.G. Vrijdagavond hield de afdeeling Hillegom van hetH.B.G. in Hotel Flora een ledenverga dering. De opkomst was niet groot te noemen toen de voorzitter, de heer Nieuwenhuis, de vergadering opende. De penningmeester d cd rekening en verantwoording over het afge- loopen jaar. De inkomsten 'nebben bedragen f 242.55, de uitgaven 57.75, zoodat er een batig saldo is van f 184.80. Als afgevaardigden naar de 46e algemeene vergadering van het H.B G. te Haarlem wor den gekozen de heeren P. N. Jonkheer en H. v. d. Vossen, terwijl als secundi zullen .fun- geeren de heeren C. Kramer en P. Goe- mans Az. De behandeling van dèn beschrijvingsbrief voor die vergadering gaf aanleiding tot dis cussie. De aansluiting by de federatie van bloembollenveilingen werd goedgekeurd, al leen wordt den afgevaardigden opgedragen aan te dringen dat in de statuten dier fede ratie een bepaling wordt opgenomen, dat op Het haar ls te kostbaar, om era Laat U het leerzame cn aantr haar'' zenden, wanneer U met raadgevingen. Het zal U niet sj ontvangt dan tevens een gratis wc te nawaar clige bijzonderheden. Het verplicht U tot niete cn kost U niets- Toezen ding geschiedt gratis en franco. Professoren en doctoren hebben samengewerkt om dit boekje ;amen te s ellen hetwelk U op al Uw vragen, wel ke U zich wel ^ens in verband met Uw haar heeft gesteld, antwoord geven. Zend den ben nog heden. Van uitstel komt meestal afstel. de veilingen geen koopers worden toegelaten die aan hunne verplichtingen aan het 2 cent per roe fonds niet hebben voldaan. Goedgevonden wordt dat. het Kweekersb'ad het officieel orgaan der federatie wordt, mits het redactioneele gedeelte daarvan geen scha de ondervindt Bij de rondvraag wordt ernstig geklaagd over het feit. dat bi) de Laatstelijk in Amerika gehouden hearing, inzake de uitsluiting der narcissen, geen officieel vertegenwoordiger der Vereenglng „De Narcis" aanwezig is ge weest- Nu toch zijn daarginds uit hot Kwee kersblad onjuiste citaten gedaan, die weer legd hadden dienen te worden. Deze nalatig heid heeft veel kwaad bloed gezet. De vorige keer is Prof. van Slogteren er heen gezonden, waarom nu weer niet. Aangedrongen wordt om van de zijde van het II B.G., „de Narcis" op deze nalatigheid te wljzen. Hierna hield de heer J. A. A. van Llerop een inleiding over de bemesting der bolge wassen. PERSONALIA» Voor het diploma Macalncschrijven sy steem ..Mercurius" slaagden onze plaatsge- eenooten Mej. S. Jansen. Dirk Stevens en Harm Hohmder. Zij werden opgeleid door den heer F. C. van Lierop Jzn., alhier. TWEETAL CIIR. GERF. KERK. O? een tweetal van de Chr. Geref. Kerk ie Hillegom zijn geplaatst ds. J. A. Riekel te Sliedrecht en ds. P. Zwier te Alphen aan den Rijn. GEVONDEN VOORWERPEN. Bureau van politie, een autosleuteltje No. 182, een sleutel, een rol gummi, een bruine kinderportemonnaie met inh., een kettinkje, een zwarte zeildoeken tasch. F. Rusman. Molenstraat 11, een portemon- nale, lnh. 3 ct. en vreemd geld. A. Slagboom, Brouwerslaan 17, een armbandhorloge. N. Nedersticht, Loo-terweg III 38, een sjaaL BURCERLIJKE STAND BEVERWIJK. Ondertrouwd: P. A. Tervoort en G. W. van KruLstum. H. Smit en A. Sloof.. Getrouwd: W. Dekker en H. Brouwer. Bevallen. H. H. van Rijn—van den Berg zoon. Overleden: W. Vliet st ra 73 J. geh. met S. Tj-lgina; A. Best 76 j., ongeil.; K. G. Förch 79 j., wedr. v. D. Peters en H. van Wljhe. C. de Boer 42 j. geh. met M. B. Osen- dajp; J. H. Hooijer 54 j.. geh. m. C. v. d. Meer. E. C. Schweitzer 54 j., gelh. m. K. Blcemendaal; J. Roemer 87 j.. wedr. v. G. Hillegrijp, en van T. Tromp gew. hebbende te Velsen). te expe rimenteeren. 'lijk geschreven boekje „Ons Hoofd haar sukkelt. Het bevat waardevolle het te hebben gevraagd. U ister van Silvikrin en verdere Gezonde haargroei ls Jets, dat velen zich wenschen. Toen duizenden jaren geleden de mensch der grijze oudheid zich nog schom melde in de boomen van het oerwoud (aannemende, dat deze theorie van de afstamming van den mensch juist zou kunnen zijn), zal er wel geen klacht gehoord zijn over te weinig haar. Merkwaardig, hoe verder de cuïtuur voortschrijdt, des te minder haar houdt de mensch. Zou nu volkomen kaalheid een teeken zijn, dat de hoogste trap van be schaving bereikt is, dan hoorde men wellicht geen enkele klacht. Haarverlies is echter geen „gunstig" gevolg van de cultuur, doch veeleer en helaas een onaesthetisch bijverschijnsel teweeggebracht door verschillende oor zaken. Niemand vindt een kaal hoofd mo>L Gezond, krachtig haar heeft iets aantrekkelijks, waaraan men niet kan ont komen. Men borstelt en wascht het, met zeep, met soda, met alcohol en verzorgt het. zoo goed en zoo kwaad als men kan en men is verwonderd, dat het begint uit te vallen- Men maakt het nat met water! en is verbaasd, dat men het verliest. Haaruitval, roos, vetkliervergrooting, verharding van de hoofdhuid, kaalhoof digheid, al deze kwalen zijn een gevolg van een ondeugdelijke behandeling dei- hoofdhuid. De haarwortel verzwakt en het eertijds krachtige, prachtige haar wordt dof en sluik. Er is een oeroude wet der natuur: Niets gaat verloren op aarde. De stoffen die de haarwortel kunnen voeden, zijn er in overvloed. Haaruitval wordt in de meeste gevallen teweeggebracht door een verharding (hyperkeratose) der hoofdhuid, die ontstaat door overdadige vetafscheiding van de vetklieren. De vetlaag die zich vormt, verstopt de poriën en verstikt de haren Reeds vele jaren geleden heeft een bekend professor gezegd: ..Indien het lukt, deze verhaxd'ng, die den haareroei vern'e'isrt, te bestrijden, dan is de eerste schrede voor de redd'ng van het haar gezet. Slaagt men er dan nog in, op de juiste wijze de verzwakte haarwortels te voeden en tot groei aan t« "zetten, dan zal spoedig niemand meer met een kaal hoofd behoeven te loopen" Het. was een verlokkende gedachte voor de wetenschap, de stoffen op zulk een wijze te winnen, dat zij voor de verzwakte haarwortels konden worden opgeno men en tot krachtig haar konden worden vorwerkt. Het probleem leek onoplosbaar. To'dat enkele jaren geleden, Dr. Weidner. de vermaarde natuuronderzoeker, de medische wereld verraste met een vinding, die bracht-, waarnaar men tevergeefs had gezocht. Dr. Weidner was het gelukt, menschelijk haar, he'welk alle stoffen, noodlg voor den groei van het haar bevat, in een houdbare oplossing te brengen, die gemakkelijk door de hoofdhuid werd opgenomen. Silvikrin bestaat in hoofdzaak uit zwavela^umosen en werkt daardoor zuiverend op den haarbodem. Het maakt hem dus weer tot den groei geschikt, en wat. het mooiste is. de haarwortel zelf wordt weer tot volle kracht aan gezet. Immers, de stoffen, die Silvikrin bevat, zijn dezelfde, die de haarwortel noodlg heeft. „Mijn haar Is titans mijn trots, heerlijk zacht en toch sterk; krachtig groeiend en geurig." Uit een brief vun Mej. I.Orahn schoon heidskoningin (n 1929/30. Do heer E. A.: Do oudo foto met een kaal hoofd heb. ik mij tor herin nering bo- waard. Silvi krin hooft mij 'n enorm suc ces gebracht. Kennissen, dlo ik ontmoet, on die inlj langen tijd nlot had den gozlen, herkennen mij nauwelijks, (foto rechts). Dit is in korte woorden het beginsel, waarop de werk zaamheid van Si vikrln berust. Er zijn jaren van s udie en hard werken voor noodlg geweest, eer Dr. Weidner tot dit resultaat kon komen. Een ieder moet echter thans weten, dat men door bij voeging van een beetje parfum of vet in de een of andere vloeistof of brandspiritus nog lang geen haarverzor- gingsmiddel maakt. Aan het Laboratorium Silvikrin Q |L| Schiekadc 104, Rotterdam OV/ll Als lezer van Haarl. Dagblad verzoek lk U, mij zooals ln Uw advertentie aangeboden, gratis en franco toe to zonden: 1. Het boekje „Ons Hoofdhaar". 2. Een monster Silvlkrin-Shampoou voor twee hoofdbewasschingen. 3. Een monster Siivikrin-Haarwatcr. 4. Beoordeehngen van Doctoren. Naam: Straat: Plaats: 15 Indien Uw adres op den bon niet duidelijk leesbaar la. schrijf het dan s. v. p. nog ©ons Op «■cn afzonderlijk stuk papier. Dolden ln open envelop verzenden en met 1 1/2 ets. frankeeren.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 9