NOG EENS DE TOLUNIE. BUITENLAND. EEN ONVERGEEFLIJKE VERGISSING, MEVROUW... 20 HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAG 25 MAART 1931» TWEEDE BLAD INGEZONDEN MEDEDEELINCEN 1 60 Cl», por De weerslag ter Europeesche conferentie. Waar het gemoed vol van is. De Fransche pers fulmineert. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De huidige bijeenkomst van de Europeesche organisatiecommissie grijpt in een heel zon derlinge sfeer plaats. De gemoederen zijn vol van de Duitsch-Oostenrijksche tolunie maar deze staat natuurlijk niet op het pro gramma. De vraag is dan ook wat belang rijker is: de officieele besprekingen van de commissie in vergadering bijeen, of de offi cieuze gesprekken der onderhandelaars in de hotelkamers der buitenlandsche gasten. Briand bijvoorbeeld heeft een zeer langdurig onderhoud gehad met Henderson en hoewel er geen enkele verklaring afgelegd werd over de beteekenis van dit gesprek twijfelt nie mand over de geaardheid van het onderwerp. Briand opende met een volkomen onpoli tieke rede de zitting van de Europeesche Or ganisatiecommissie en voorloopig werden er slechts technische kwesties besproken, n.a.v. de agenda voor de in Mei te houden bijeen komst, d.w.z. dat men zich heeft beziggehou den met de voorbereiding van de punten, die te Genève aan de orde zullen komen. Voorts werd besloten dat Danzig in de kwestie van toelating tot de Studiecommis sie dezelfde behandeling ten deel zal vallen als den overigen Europeeschen niet-leden van den Volkenbond iSovjet-Rusland. IJs land en Turkije). De geheele agenda van de Organisatiecommissie werd afgehandeld. Van middag te vier uur zal de Commissie weer bijeenkomen om kennis te nemen van het re sumé van den Bondsraad Motta. Politieke be langstelling brengt slechts de kwestie van de toelating van Sovjet-Rusland teweeg, als mede die van de overige niet-leden van den V. B. tot de Geneefsche economische bespre kingen. Terwijl Duitschland en Italië zich voor volledige deelneming of niet-toelating verklaarden hebben alle staten ingestemd met de toelating van Sovjet-Rusland, Turkije en IJsland tot alle economische onderhande lingen. Er werd geen enkele toespeling gemaakt op de gebeurtenis, die aller gemoederen zoo he vig bizg houdt. Toch lijkt het zeer waar schijnlijk, dat de vroegree bondgenooten, thans in vergadering bijeen van de gelegen heid gebruik zullen maken om him houding ten aanzien van de Unie vast te stellen. De Fransche pers gaat voort met hevig te fulmineeren. Enkele bladen hebben de gema tigdheid geheel uit het oog verloren en zeg gen hun meening op zeer grove en beleedi- gende wijzeMen spreekt van brutale op rechtheid, onzinnige onhandigheid, leugen achtige en walgingwekkende praatjes, enz. Intusschen weet men heelemaal nog niet waar men aan toe is en welke houding de Engelsche regeering zal aannemen. De kans dat het verdrag op juridische verdragsgron- den aangevallen kan worden, lijkt niet groot. Merkwaardig is de opinie van de Manches ter Guardian, die geheel in strijd is met de Fransche. Het blad begroet met volle instemming het Duitsch-Oostenrijksch douaneaccoord, aan gezien het den weg opent tot een algemeene verlaging der tarieven in Europa. „Het is te hopen, dat Henderson te Parijs zich zal uit spreken voor de volledige toepassing der door Duitschland en Oostenrijk gedane toezegging. Een outsider moet door de houding van een regeering als de Fransche volledig in de war gebracht worden, aangezien deze eerst met alle welbespraaktheid aangedrongen heeft op stapsgewijzen opbouw van een Europeesche tolunie en nu geërgerd protesteert, zoodra de eerste kleine stap gedaan wordt. De Fran sche protesten zijn natuurlijk van politieken aard en het gevolg van de dwaze geest, die vastgelegd werd in het vredesverdrag en in het protocol van Genève over de Oostenrijk- sche volkenbondsleening. Frankrijk beweert, dat een tolaccoord de onafhankelijkheid van een land bedreigt. Dit is echter nog veel meer van toepassing op militaire overeenkomsten. Wanneer men beweert, dat het Oostenrijk niet veroorloofd is een tijdelijk, begrensd tol verdrag af te sluiten, dan zou het eveneens onwettig zijn, wanneer het de conventie in zake den tariefvrede zou ratificeeren. Er is gebleken, dat het principe der regionale douaneverdragen overwonnen heeft, terwijl de conventie over een tariefvrede een misluk king is geweest". Dit is wel een afwijkende opinie, met grond van waarschijnlijkheid en waarheid al is het onbetwistbaar, dat- ook de Fransche opi nie gerechtvaardigd is, tengevolge van de vrees voor politieke Fransch-Opsfcenrijksche aaneensluiting, waarvan de Tsjechische mi nister Benesj eens gezegd heeft, dat zij „Oor log beteekent". L. A. Tsjecho-SloTvakïje. Benesj' standpunt. De Cechoslovaaksche minister van Buiten landsche Zaken, dr. Benesj zette voor de ver tegenwoordigers der regeeringspers het stand punt van Cechcslovakije ten aanzien van een Duitsch-Oostenrijksche tol-unie uiteen. De tol-unie moet in elk geval van de hand worden gewezen. Cechoslovakije is van oor deel. dat dergelijke overeenkomsten slechts tusschen staten van dezelfde machtspositie gesloten kunnen worden. Het plan tot het sluiten van een Duitsch- Oostenrijksche tol-imie zal niet slechts bij de staten der Kleine Entente, doch ook inter nationaal op groote moeilijkheden s:uiten. Ongetwijfeld is het plan .in strijd met het vredesverdrag van St. Germain en me', het gan eer in gsprotocol van Genève van 1022. De minister had den indruk, dat het Duitsch-Oostenrijksche plan noch de goed keuring der kleine noch die der groote staten zal wegdragen. Behalve de groote mogendhe den Frankrijk en Italië zijn vooral ook Roe menië en Joegoslavië er tegen gekant. De op vatting van Italië was hem bekend door zijn jongste besprekingen met Grandi. Wat Enge land betreft, verwachtte Benesj. dat het zich met Frankrijk solidair zal verklaren. Duitschland De hulpverleening aan de Oostelijke gebieden. BERLIJN, 24 Maart (V.D.) BIJ de tweede lezing van het wetsontwerp inzake hulpver leening aan de Oostelijke Gebieden in den Rijksdag heeft Minister Treviranus o.a. ver klaard, dat de beslissing van de vraag in welke mate hulp mogelijk is, aan de autori teiten dient te worden overgelaten. Hulpver leening in den vorm van goederenbijdragen uit de Rijkskas, inzonderheid voor de grens gebieden, zijn van groot belang. Ondanks ernstige, gemotiveerde bezwaren is de Rijks- regeering besloten bij de begrooting voor het komende jadr af te zien van de inkomsten van den industrieelen omslag. Hierdoor zal de mogelijkheid geschapen worden de Industrie- bank de beschikking te geven over een ver mogen van 500 millioen Rijksmark ter aflos sing van agrarische schulden in de Ooste lijke gebieden. Daarenboven zullen nog 200 millioen worden losgemaakt als gevolg van schuld verbintenissen. De hulpverleening van het. Rijk in baar geld is gebaseerd op 36 millioen Rijksmark voor de begrootingijaren 1931 tot 1938. De Rijksregeering streeft er naar ae kleine bedrijven te bevorderen door het vcrleenen van alle mogelijke hulp. De begrafenis van een communist. BERGEDORF, 24 Maart (VL>.) Aan de teraardebestelling van den in een autobus vermoorden communistenleider Henning te Bergedorf hebben in totaal ongeveer 1500 personen uit Hamburg deelgenomen, terwijl bovendien nog even veel belangstellenden uit andere plaatsen verschenen waren. Een 250= ta-1 politie-ambtenaren zorgde voor naleving van het demonstratieverbod. De communisten marcheerden groepsgewijs naar het Nieuwe Kerkhof. De Hamburgsche Senaat en de ste delijke overheid waren bij de teraardebestel ling niet aanwezig. Ook de afmarsch had in volmaakte orde plaats. In het Colosseum had in aansluiting aan de begrafenis een rouwplechtigheid plaats. Een voorstel van de communisten BERLIJN. 24 Maart (V. D-) De communist! sche Rijksdagfractie heeft bij Derde lezing van de Begrooting der Rijksmarine een voor stel ingediend, waarin schrapping gevraagd wordt van het „vervangingsplan" tot 1936 en de termijnen voor den bouw der pantser schepen. Het voorstel komt morgen in stem ming. Spanje De Madrileensche veroordeel den in vrijheid gesteld. MADRID, 24 Maart (VD.) De door den Madrileenschen krijgsraad Dinsdag veroor deelde personen zijn hedenmiddag reeds in vrijheid gesteld. Zij werden voor de gevangenis door een duizendkoppige menigte opgewacht, die hen onder gejuich voor de republiek op de schou ders wegdroeg. De leiders der constitutionalis- ten, waaronder de vroegere minister Villanue- va en Alba hebben een oproep gepubliceerd, waarin een constitueerende Cortes de eenige oplossing ter verhindering van anarchie ge-. noemd wordt. Wanneer hun opdracht gegeven zou wor den een regeering te vormen, verklaren zij onmiddellijk politieke amnestie te zullen af kondigen, Republikeinsche studenten contra politie. MADRID, 24 Maart (V.D.) Te Madrid hebben vandaag weer botsingen plaatsgehad tusschen de republikeinsche studenten en de politie. De studenten van de faculteit der medicijnen hadden zich in de Universiteit verschanst en bekogelden de politici met steenen. Tenslotte vormden zij een stoet om voor de republiek te aemonstreeren. En pas sant ontvreemdden zij een antiek slinger werktuig uit het Legermuseum en openden met behulp daarvan een keisteenen-offensief op de gewapende macht. De politie antwoord de met een salvo, waarbij een der studenten gewond werd. Zuid-Amerika Wederom bloedige onlusten in Peru. NEW-YORK. 24 Maal't iV. Dl Naar uit Lima wordt gemeld is het aldaar opnieuw tot bloedige revolutionnaire onlusten gekomen. Het infanterie-regiment sloeg aan het muiten nam de officieren gevangen en poogde het paleis van den president te bestormen. Re- geeringstrouwe troepen grepen echter nog te rechter tijd in en dreven de muitende soldaten met machinegeweer terug. Hierbij werden ruim 60 soldaten gedood en vele ge- Laat U zich niet doof de aanbieding van „palm- en olijf'-zeep misleiden! Is liet U beleend dat, ofsclioon liet gebruik van „palm- en olijf-zeep eeuwenoud is, geen enkele soort met Palmolivc kan worden verge leken, waar het gaat om 't behoud van een geronde, frissche teint? Palmolivc zeep, uitsluitend uit olijf- en palmoliën samengesteld, is het eindproduct van ontelbare proefnemingen, gedurende een tijdperk van zestig jaar. Zóó werd een wetenschappelijk samengestelde zeep verkregen, welke thans door millioencn, in elk land ter wereld, wordt gebruikt. En algemeen erkent men dat géén betere zeep te vinden is, voor den prijs van Palmolivc. Er worden U dagelijks andere palm- en olijf-zeepen aangeboden. Heeft U zich echter ooit afgevraagd waardoor die zeepsoortcn haar hard groene kleur verkregen? Palmolivc, delicaat groen getint, vertoont de natuurlijke kleur van de voor haar bereiding gebruikte oliif- en palm oliën, zonder toevoeging van eenig ander vet. Daaraan - en uitsluitend daaraan - ontleent zij baar verzachtenden, verjongenden invloed op de huid. Geen „overvette" eigenschappen, geen verdacht groene kleur. De natuur heelt immers geen verfje noodig! Laat niemand U meer kunnen vertellen dat de als „palm- en olijf -zeep aanbevolen soorten op óén lijn kunnen staan met Palmolivc: dc naatu in één woord geschreven, de zeep uit twee oliën toebereid 1 En denkt er tevens aan: Palmolivc wordt nooit onverpakt verkocht! Stofzulgerhuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers Groene crêpe ver— pakking - iwarte banderol met in gouden letters: PALMOL1VE cent per stuk wond. De opstandelingen zijn binnen 4 uur door een krijgsraad berecht. Officieel wordt thans uit Lima gemeld, dat de orde weer volkomen hersteld is. Engeland. De nieuwe Lord Grootzegel bewaarder. LONDEN, 24 Maart. (V. D.) Thomas John ston, parlementair Onder-Staats-secretaris voor Schotland, is tot Lord-Grootzegelbewaar- der benoemd als opvolger van wijlen Vernon Hartshorn. Hij betrad negen jaar geleden als lid voor de Labour Partij het Parlement. DOOR EEN BALK GEWOND. Gisterenmiddag omstreeks twee uur werd in perceel Anegang 44 een lange ijzeren balk ge schoven. Een voetgangster. Mej. H. H., 30 jaar, wonende alhier, kwam in aanraking met den juist kantelenden balk, waardoor een wonde ontstond aan den linkervoet. Ze werd per auto na voorloopig verbonden te zijn, naar het St. Elisabeths Gasthuis vervoerd. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet te ruggegeven. EENDRACHT! Mijn stukje Op naar Genève. Maar wie?, heeft velen genoopt naar de pen te grijpen om het daarin geschrevene te trachten te weerleggen. En daar merkwaardiger wijze bijna allen dezelfde denkfout maakten, lijkt het mij wel nuttig dit misverstand even op te helderen. De diverse schrijvers kwamen er tegen op dat ik de nationale ontwapenaars van een ev.actie te Genève (of waar 't ook mag zijn) wilde uitsluiten. Zij beschouwden dit n.l. als hokjes- gedoe. onderling gekrakeel, een nationale ver deeldheid, enz. Begrijpelijk is deze fout echter wel. daar 'n tweetal politieke partijen zich inder daad niet ontzien hebben, dit belangrijke in ternationale vraagstuk tot partijpolitiek te maken. Maar ieder die er even over doordenkt, zal inzien dat nationale ontwapening van ons land ook voor het buitenland, speciaal de omliggende staten, een kwestie van groot be lang is en dat het hier dus een internationaal vraagstuk betreft. Zooals ik reeds in mijn vorig betoog uiteen zette. verlangt de Volkenbond bewapening van ons, dit spraken de diverse schrijvers niet tegen, maar toch willen zij een groep men- schen die den Volkenbond tegenwerken en daarmede den wereldvrede tegenhouden, in Genève laten demonstreeren. Maar laten we dit toch vooral goed voor oogen houden, de nationale ontwapenaars werken onze vredeszaak tegen in hun ijver dreigen zij de paarden achter den wagen te spannen. Door hun actie ondermijnen zij het vertrouwen in den Volkenbond, verzwakken het gezag. Maar alleen de Volkenbond kan de wereld redden van het allesvernietigende oorlogsgevaar. De Volkenbond is onze eenige, onze laatste kans!! En juist daarom moeten wij hem steunen, helpen waar wij kunnen, en vooral ons ver trouwen geven. Want dat is het. wat de Vol kenbond voor alles noodig heeft, vertrouwen, j het vertrouwen van de naties. Wat is de groote hinderpaal, waarop de Volkenbonds actie stuft? Het wantrouwen, het gebrek aan vertrouwen van volk tot volk en van volk tot Volkenbond. Men durft nog niet te ont wapenen, omdat het vertrouwen in de macht van den Volkenbond nog ontbreekt. En zal dan juist Nederland, het land dat de bakermat van den vrede wil zijn. het land van niet 90. niet 95, maar van 100 pCt vredesvrienden. zal dan juist dat land In Genève een demonstratie van wantrouwen gaan geven? Vredesvrienden voelt gy dan niet, dat wij niet moeten gaan dreigen, dreigen uit laffe angst, maar moeten steunen! Steun, moreele steun, het eenige wat ons kleine landje geven kan! Geen klein gekibbel, opgestookt door politieke drijvers. Eendracht, slchts een eensgezinde demonstratie naar Genève. van menschen al len bezield met het groote ideaal „Wereld vrede", maar ook bewust van hun taak, den Volkenbond te steunen en te vertrouwen. EEN OPRECHTE VREDESVRIEND. Geachte Redactie, Naar aanleiding van het bericht In Haar lem's Dagblad nl. dat B. en W. een vrijen middag voor het winkelpersoneel wilden voor stellen, zou ik willen vragen of nu het pu bliek ook eens een woordje mee mag spre ken. Waarom van Haarlem (en nog wel groot- Haarlem! 1 een doode stad te maken? Im mers eerstdaags (de zomer) zijn vele tijde lijke bewoners ook vreemdelingen te Bloe mend aal. Zand voort. Heemstede en omstre ken, die dikwijls te Haarlem hun inkoopen komen doen, (vooral bij slecht weer) en de zen zullen zich zoo'n dag in een dorp wanen. Ook zouden velen zich hier niet voor goed willen vestigen. Indien de winkelier zich aan zijn wettelljken plicht houdt zijn personeel een hal ven dag vrij te geven en het zoo re gelt, dat degene die de vorige week den och tend had de volgende week den middag krijgt, zou het personeel zelf wel zorgen dat dit gebeurt. Anders wordt de winkelier te veel aan banden gelegd. Men zegt: men kan den vorlgen dag het noodige Inkoopen. Zeker wel; maar hoe dik wijls zal iemand die iets koopen wil en den winkel gesloten vindt, zijn inkoop later niet meer doen, waardoor de winkelier schade lijdt. Wetten maken is noodig. maar krijgen wij niet al te veel van het goede? Het publiek voelt zich aan banden gelegd. Zoo kweekt men ontevredenheid. Hoevelen zullen zich op zoo'n dooden middag niet naar Den Haag of Amsterdam begeven om inkoopen te doen tot schade van de Haarlemsche winkeliers, die toch op tijd hun belasting moeten betalen. En nu het personeel dat grootendeels uit Jongelieden bestaat. Dezen zullen op zoo'n middag, waarop zij ook niet kunnen koopen naar de groote stad trekken en daar koopen en zich vermaken en zoo wordt meer geld uitgegeven. dat dikwijls anders ten goede zou komen. Laat zich hier ter stede een commissie vormen, liefst zoo gauw mo gelijk. buiten de winkeliers om, om een peti tie aan B. en W. te zenden, want vooruitgang is het voor Haarlem zeker niet, wat nu wordt voorgesteld. Dat zal zeker toch ieder begrij pen. die een open oog voor de belangen van groot-Haarlem heeft. Laat circulaires ver spreid worden. Er zullen toch zeker wel jon gelui zijn die hun stad genoeg lief hebben om zich daarmede te belasten. Met dank voor de plaatsing, t Een abonné die buiten den winkel stand staat. INGEZONDEN MED ED FELIN G EN a 60 Cts. per regel. vergadering van de afdeellng (14 Maart) was een bericht, van het hoofdbestuur van den N. S. G. B. dat O. geroyeerd was van den bond en dat van hem geen contributie meer mocht worden aangenomen. De overgroote meerderheid die zich tegen het royement van O. verklaarde zal dan ook geen genoegen nemen met dit royement van het hoofdbestuur, ZIJ beschouwt O. als een goed lid die in de organisatie geen blad voor zijn mond neemt, als hij meent iets in het belang van de or ganisatie te moeten doen. Zeker O. is communist en alle leden weten dit. Hij bestrijdt dan ook in en bulten de vergadering de groepen en personen die zi. te veel zijn verwaterd en van klassenstrijd niets meer willen weten. Het hoofdbestuur heeft hem niet geroyeerd als bestrijder van de vakorganisatie, zooals in uw bericht ver meld staat maarals een bestrijder van een bevriende organisatie, de S D.A.P. De aanklacht tegen hem die op verzoek van een der leden werd voorgelezen, stond vol met uitlatingen van O. tegen de SD.AP. en haar leiders. Ik vraag mij af. waar het met onzen bond heen gaat a's dergelijke maatregelen worden genomen. Alleen die personen die de S.D.A.P. gezind zijn, zouden deel uit mogen maken van onze organisatie. De motie waarop hij thans buiten den bond is gezet is een besluit die in strijd Ls met elke democratische opvatting, daar de leden deze motie niet hebben gewild De bond moet geen verzekeringsapparaat zijn tegen alle mogelijke kwalen, maar een instrument in dienst van den klassestrijd en daarom be hoort O. niet buiten de organisatie maar daar binnen. Het laatste in deze is zeker nog niet gesproken en de leden zullen alles in het werk stellen om O. te behouden als lid. De bonds raad zou verstandig beslissen Ln het belang van de organisatie om hem weder toe te laten. Blijft het hoofdbestuur tegen den wil van de leden in staan op het genomen roye- mentsbeslult dan vrees ik voor onze organi satie het ergste, daar geen rechtschapen lid met deze handelwijze van het hoofdbestuur genoegen zal nemen. B. HET RAADSLID OVERSTEEGEN GEROYEERD UIT ZIJN VAKBOND. De meerderheid van de leden van den Ne- derlandschen Schildersgezellen bond. zal vreemd hebben opgekeken bij het lezen van dit bericht In uw b'.ad van 2 Maart jl. De berichtgever had de zaak beter aan de lezers van v '.en voorstellen. Wat is er nu ciau tvch Wcx Op de huishoudelijke DE MELKPRIJS. Geachte Redacteur. Als er ooit voor een levensartikel, dat door jong en oud. door rijk en arm dagelijks ge bruikt wordt, een onrechtmatige winst ge nomen wordt dan is dat zeker hier ter stede wel het geval met melk. Het ls bekend, dat de prijs der melk heden, aan huLs bezorgd. 13 cent per liter bedraagt, maar weten de bur gers van Haarlem wel, dat de boer daar maar 8 cent van krijgt, en dat daar dan nog vaak een 1'2 cent. soms nog meer af gaat voor rij loon, zoodat het practlsch gesnroken neer komt op 7 1 2 cent per Liter? Men zal wel begrijpen, dat een boer. die 7 1/2, in een gun stig geval 8 cent voor zijn melk krijgt- uitbe taald, daar heusch geen 5 cent aan verdient. Daarvan moet hij dan hooge pachten of hoo- ge renten voor hypotheek betalen, dikwijls ook nog voor bedrijfskapitaal, dat hij moet opnemen om zijn bedrijf ln stand te kunnen houden. Weet men wel. dat de Vereenigde Haarlemsche melkhandel nu twee weken achtereen den melkprijs telkens met. één cent heeft verlaagd, zonder dat dit vooraf door een advertentie bekend werd gemaakt, opdat de handelaren die het durfden wagen, dc melk met een winst van 3 cent dus 2 cent minder dan de Vereenigde Melkhandel) te verkoopen, zouden worden overvallen met goedkoope melk en daardoor dus hun klan ten zouden verliezen? Daarom kwamen de Vereenigde Melkhan delaren twee weken achter elkaar 's Maan dags met de tijding bij hun klanten dat de melkprijs weer met een cent was verlaagd, maar zij vertelden er niet bij. dat zy den boer tweemaal verlaagd hadden en dat zij toch hun winstmarge van 5 cent angstvallig had den weten te behouden. Is er nu niemand die daar eens tegen op komt? Beseft men dan niet. dat de hooge winst van den melkhandel uitsluitend door het pu bliek moet worden betaald? Als de melkhandelaren de burgers graag van goedkoope melk willen voorzien, waarom laten zij dan zelf niet eens een cent van hun winstmarge vallen? Dat zou m.l. niet meer dan billijk zyn. Het ls tegenwoordig een tijd van malaise en slapte, voor leder bedrUf, maar de melkhandel heeft er nog geen last van. Die maakt nog dezelfde winst als vyf jaar geleden. Daarom is het te hopen dat er eens men schen zyn, die probecren om deze toestan den eens te verbeteren. Dankend voor de verleende plaatsruimte. EEN VEEHOUDER. AGENDA. Heden: WOENSDAG 25 MAART Gem. Concertgebouw: Ledenconcert H O. V.; solist: Cor de WUde^ (cello) 8.15 uur. Stadsschouwburg: Mij. tot bev. der Toon kunst. Tweede uitvoering. 8 uur. Schouwburg Jansweg: Leerllngenui:voering Haarlems Muziek-Instituut. Prinsenhof (Statenzaal)Raadsvergade ring. 1.30 uur nam. Wykgebouw Molenaerstraat: Openbare Bybellezing. 8 uur nam. Palace: „Inbrekers". Tooneel The Tangi- no's. 2-30 en 8.15 uur. Luxor Theater: ..Ook het gerecht kan dwa len", en „Misdadigers der wereldstad". Too neel: Les Heracles, 230 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..De brand ln de opera". Tooneel Barandinl, 2.30. 7 en 9.15 uur Bloemendaal: Jeugdhuis. Optreden van Clinge Doorenbos. 8 uur. DONDERDAG 26 MAART Stadsschouwburg: K. V. Het Nederlandsch Tooneel. „Jeugdliefde". 8 uur. Doopsgezinde Kerk (Ingang Groote Hout straat). Muzikale wljdingsavond, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Heemstede: Raadsvergadering. 8 uu*. IJ m u i d e n Oost; Gebouw Briniostraat Jaarverg. ver. tot bestrijding der T. B. C.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5