De strijd tegen de Belgen. SPORT EN SPEL Eng. Dassen M. VISSERS M. VISSERS Overhemden M. VISSERS HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC VIERDE BLAD 27 MAART 1931 VOETBAL. Zondag voor de 43ste maal. Het debuut van de Keuze commissie. HollandBelgië statistiek. Zal het nu weer eens lukken? Het ls zeker onnoodlg te vertellen, dat er voor uen 4osten wedstrijd tusschen de Neder- lanusche en Belgische voetballeiu overal In het land groote belangstelling bestaat. De wedstrijden tegen de Belgen zijn nu eenmaal de groote voet balgebeurtenis voor ons land, men beschouwt het ais vanzelf sprekend, dat deze wedstrijden altijd voor een uitverkocht huis worden gespeeld. Dat zal natuurlijk ook ditmaal het geval zijn, zelfs al zou het Sta dion tweemaal zooveel toeschouwers kunnen bevatten, dan zou men nog een toegangs kaart voor den wedstrijd als een kostbaar be zit beschouwen. Maar ditmaal zal de algemeene belangstel ling grooter zijn dan ooit. Iedereen weet, dat het Nederlandsche spel op de internationale voetbalmarkt in den laatsten tijd al heel laag staat aangeslagen. Sedert den merkwaardigen jubileumwedstrijd tegen de Belgen in het Ai.t.i terdamsche Stadion op dien storm- achtigen Decemberdag in 1929 heeft ons elf tal geen enkele overwinning kunnen benalen. De twee op dien wedstrijd volgende ontmoe tingen bleven onbeslist en daarop volgden vier nederlagen. Eerst sloegen de Belgen onze ploeg te Antwerpen met 31, daarna werden de oranjehemden in Hongarije met 6—2 ai- gemaak't. Vervolgens was België zoo vriende lijk ons te Brussel met 41 een lesje te geven en ten slotte onderging onze ploeg te Zurich de traditioneele nederlaag tegen Zwitserland, ditmaal met 63. In vier ach tereenvolgende wedstrijden werd Van der Meulen derhalve 16 maal gepaleerd en kon den onze spelers het in totaal slechts tot doelpunten brengen. Is het wonder, dat er een soort paniekstemming kwam en dat men zich afvroeg of het nog mogelijk zou zijn, onze blijkbaar hopeloos verdwijnende voetbalreputatie te herstellen. In allen ernst vroeg men zich af. of onze nationale ploeg er nog wel eens in zou slagen een wedstrijd te winnen. De groote vraag was, waar de fout zat. Be schikten we niet meer over goede spelenr, was de manier waarop de ploeg werd samen gesteld niet goed, of liet de voorbereiding van onze elftallen te wenschen over? Op dat critieke oogenblik heeft de Tech nische Commissie tot een ingrijpende reor ganisatie besloten. Men was van oordeel, dat het misschien mogelijk was, dat een kleine commissie, die een diepgaande studie van de samenstelling en de voorbereiding zou kun nen maken, meer cucces zou kunnen hebben, dan de commissie van evenveel hoofden als zinnen, die tot dusver de leiding had. Het ge volg was, dat men de heeren Herberts, Mundt en K. Lotsy speciaal met de samenstelling van het elftal-belastte. Deze comrhissie is on middellijk aan den arbeid gegaan. Van haar werkwij ze is thans, wel reeds het een en ander bekend. Ze heeft in de eerste plaats een aantal spelers uitgenoodigd om een avond per week in den Haag te komen oefenen, ze heeft voorloopige elftallen samengesteld en die goed geslaagde oefenwedstrijden laten spelen tegen sterke buitenlandsche ploegen. Men heeft al het mogelijke gedaan, om te komen tot een nationale ploeg, die een geheel vormt. De commissie is daarbij zoo gelukkig geweest een clubmootje te vinden, zooals we in jaren niet hebben gehad, n.l. de midden- linie van Feijenoord, samengesteld door den bekenden internationaal van Heel en de ge broeders Paauwe. Deze linie, waaruit men bij Feijenoord inmiddels noodgedwongen van Heel heeft weggehaald om een plaats in de voorhoede in te nemen, is de basis van een goede ploeg en het drietal van Feijenoord heeft dan ook in de tot dusver gas.peelde oefenwedstrijden algeheele voldoening ge schonken. Het is daarom wel zeer jammer dat B. Paauwe, de spil, door een verwonding niet zal kunnen spelen. De commissie heeft boven dien de volle medewerking van de clubs en de spelers gekregen, maar voor de rest had ze met dezelfde moeilijkheden te kampen als de veelhoofdige commissie van vroeger. Ook deze kleine commissie kon geen 11 sterren ontdekken om een goede ploeg te vormen. Men heeft toen getracht te roeien met de rie men welke men heeft en alle Krachten aan gewend om te zorgen, dat men niet met 11 spelers, doch met een ingespeelde ploeg tn het veld zou komen. Men voelt het groote verschil. En nu zal Zondag voor de eerste maal met het aldus samengesteld elftal een interna tionale wedstrijd gespeeld worden. De com missie weet natuurlijk zelf het best. dat nog niet alles iis., zooais men dat wel wilde. Alle begin is echter moeilijk. Het is zeer wel mo gelijk. dat deze eerste proef nog geen succes zal zijn doch er is niets, dat zoo aanmoedigt als succes en daarom is het te hopen, dat onze spelers eindelijk weer eens een overwin ning op de Belgen zullen weten te behalen. De nieuwe werkwijze staat en valt nog wel niet met het resultaat van den wedstrijd van Zondag, maar toch zou een nederlaag de taak der commiaiie verder veel lastiger maken. Het is juist- daarom, dat velen met bijzon dere belangstelling het resultaat van den komenden strijd tegemoet zullen zien. Naar men weet, spelen we sedert 1905 regel matig elk jaar eenig wedstrijden tegen de Belgen; alleen gedurende den oorlog moeeten deze wedstrijden worden stopgezet. In Nederland hebben we tot dusver tegen België 21 maal^gespeeld. Van die 21 maal won Nederland er 11, bleven er 5 onbeslist en verloren we er 5. Het doeigemidde'.de staat met 54 tegen 33 in ons voordeel. In België hebben we tot dusver eveneens 21 wedi trijden gespeeld, waarvan Nederland er slechts S heeft gewonnen. 4 wedstrijden bleven onbe slist en 9 werden door de Belgen gewonnen. Het doelgemiddelde in die 21 wedstrijden is 38 doelpunten voor en 42 tegen. Wat de wed strijden in België betreft, hebben onze buren derhalve de leiding. In totaal werden er der halve 42 wedstrijden gespeeld, waarvan Ne derland er 19 won en 9 gelijk speelde. België won er 14 en speelde er natuurlijk ook 9 ge lijk. Over de geheele reeks heeft. Nederland dus nog de leiding. Ook wat het doelgemid delde betreft, daar dit met 92 tegen 75 ln ons voordeel staat. Wal zal thans de wedstrijd van as. Zondag ons brengen? De Belgen hebben op het oogen blik een zeer sterke ploeg. Ze hebben zich in den laatsten tijd van een inzinking, zooals wij die thans meemaken, volkomen weten te herstellen en beschikken thans over een elf tal, dat voor elk ander land een gevree:de tegenpartij is. Men heeft de ploeg mei veel zorg samengesteld; en is er van overtuigd, dat deze ploeg België wel op waardige wijze zal weten te vertegenwoordigen. Het meeren- deel der spelers heeft reeds verschillende wedstrijden tegen onze ploeg gespeeld. Het achtertrio is b.v. hier zeer goed beker.d en iedereen weet, dat het tegen den handigen Badjou en tegen de snelle en doortastende achterspelers Hoydonckx en Nouwens niet gemakkelijk is om doelpunten te maken. Van de middenlinie is Verboven hier minder be kend. doch Hellemans en Moeschal waren reeds eerder hier op bezoek. In den aanval ontbreekt de ge vree de Bastin, die tegen ons reeds zooveel goed werk voor België heeft ge daan. Er zitten echter eenige -nieuwe krach ten in. Vooral van den nieuwen middenvoor Cace'le heeft men groote verwachtingen. In België ziet men de verrichtingen van deze ploeg met vertrouwen tegemoet. C. J. GROOTHOFF. DE E. D. O.-er. We ontvingen het Maartnummer van ..De E.D.O-er", het officieel orgaan der voetbal- vereeniging E.D.O. Het bevat de volgende ru brieken en artikelen: Een lichtpuntje, door Frans P.. Over de Comoetitie en nijg wat. door Van Z„ een bespreking van het eerste en het tweede elftal en wedstrijdverslagen; Ajax kampioen, door Frans P.; Van den trainer, door W. Vaal Jr.; Eenige spelregels uitgelegd aan aan de jongeren; Op de Tri bune. door P. L.; Het kan verkeeren (een liefdesgeschiedenis, waarin ook voetbal voor komt!. door M.; een stukle over den dood van Leo Lauer door Frans P.; Zoo zijn er maar weinig, door De Veteraan; Hoe beantwoordt men nijdigaards"', door Frans P.; Opwekking, een rijm van P. Luyken; Clubliederen (tekst van Fr. Pïgge en muziek van N. Hoogerwerf), KASTELEINSV.O.G. (0—1). Ondanks het feit dat de kasteleins soms overwegend in de meerderheid waren, is V.O.G. er in gedaagd met zeer geringe meer derheid te winnen. In de eerste helft vooral was er een uitstekende kans om te winnen, maar Sint noch Scheffers wisten de uitste kende voorzetten van Lunenburg te benutten-. Er stonden twee zulke goede backs bij V.O.G., dat het bijna onmogelijk bleek, hen te pas- seeren. Echter waren Blommaert en Kloos ter van de kasteleinsclub ook in goeden vorm, zoodat V.O.G. (slechts eens en dan nog wel op zeer gelukkige wijze door C. de Koning kon scoren. Het was een zeer prettige wedstrijd, die heb aanzien best waard bleek te zijn. ZWEMMEN NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN „HET IJ". 4 x 100 Meter Vrije slag dames verbeterd. Donderdagavond hadden onder groote be langstelling nationale wedstrijden plaats in het Sportfondsenbad. georganiseerd door de Zwemvereeniging ..Het IJ", waaraan tevens een huldiging was verbonden van de OD.Z - Zwemsters Marie Braun, mej. O ver sloot, mej. Grendel en mej. Huybers, die zoo'n succes volle tourneée door Zuid-Afrika hebben ge maakt. Begonnen werd met het nummer 4 x 100 Meter vrije slag etafette tusschen de Rotterdamsche Dameszwemclub. die in de aDver-gheid der O.D.Z. hat Nederlandsch record op haar naam had gebracht met een tijd van 5 min. 10 3 '5 sec., en de O.D.Z. Op de eerste 100 meter wist mej. Klapwijk een kleinen voorsprong te nemen op de O.D. Z.-zwemster Lejeune. Jeanne Grendel zwom dezen achterstand op de R.D.Z.-zwemster mevr. de GrootVan Gelder niet in. zelfs wist Truus Baumeister den voorsprong van de R.D.Z. te vergrooten. zoodat Zus Braun voor de moeilijke taak stond ongeveer 3 Meter op de laatste 100 Meter tegen het 14-jaric zwemstertje Willy den Ouden in te halen. Na 50 Meter lagen beiden gelijk, doch tegen de verwachting in zwom mej. Den Ouden de laatste 25 Meter buitengewoon snel en tikte als eerste aan met flinken voorsprong op mej. Braun. een fraaie prestatie, waarvoor zij hartelijk ge huldigd werd. Het bleek, dat het Nederlandsch record met niet minder dan 8 sec. verbeterd was. en nu gebracht is op 5 min. 2 3 5 sec. De tijd van O.D.Z. was 5 min. 4 1'5 sec. Mej. den Ouden deed over de laatste 100 Meter 1 min. 11 2 5 sec DAMMEN J. B. SLUITER JR. DAMKAMPIOEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Zooals wij reeds hebban medegedeeld, ls J B Sluiter Jr ei wederom in geslaagd den Haarlemschen damkampioenstitel te ver overen. Dit resultaat bereikte hij eerst na een herkamp met H. W. Zitman, in welken herkamp Sluiter op ondubbelzinnige wijze z'n meerderheid bewees door Zitman met niet minder dan 51 te slaan. Ongetwijfeld is dit tournooi voor Sluiter een zeer zwaar geweest, niet alleen door het gehalte der deelnemers want voor den wedstrijd werd onder de inschrijvers een zeer sterke selectie toegepast doch ook doordat hij na het falen in het begin van dit tournooi den geheelen wedstrijd onder „hoogen druk" heeft moeten spelen. Het is inderdaad gemakkelijker een kam pioenschap te behalen dan te handhaven Sluiter is niet de eenige die dit ondervonden heeft. INGEZONDEN MEDEDEEL INGEN a 60 Cts. per regel. Heden geëtaleerd Speciale aanbieding met elastische voering Z2S 2.50 GR. HOUTSTRAAT35 Sluiter echter heeft, niettegenstaande het hem in het begin zoo geweldig tegenzat, een onverzettelijken wil getoond om zijn titel te behouden en dit is hem. na schier boven- menschelijke krachtsin- panning gelukt. Voor de derde maal draagt hij thans den titelen met eere! Hij heeft thans het voldoening gevende gevoel, wederom aan de gestelde verwachting te hebben beantwoord Techniek, slagvaardigheid en weten chap- pelijk-kunnen, gepaard aan een onverzette lijken wil om den titel niet af te staan aan iemand, die hem in al deze capaciteiten niet zou overtreffen, waren de fundamenten van zijn succes in dezen wedstrijd. Zelfs na zijn niet bemoedigend begin heeft hij aan zichzelf geen oogenblik getwijfeld. BILJARTEN „T.O.G.",,'t SPAAR NE". Bovengenoemde clubs organiseerden een massakamp. Het resultaat van den eersten avond was: „T.O.G." 93, 52, 46, 80, 70, 341. ,,'t Spaarne" 110, 100. 90. 75, 58 433. Alzoo een voordeel voor ,,'t Spaarne" van 92 car. WILIIELMENA-BrLJART-BEKER. Donderdagavond zijn de wedstrijden om bovengemelden wisselprijs imet een drietal partijen in Hotel ,,'t Hof van Holland" voort gezet. Het eerst speelden A. Polak (B.V. .Amster dam") en J. A. A. v. Hout (B.V. „Benoorden het IJ"). Het begin was van beide Amster dammers zwak. Na 6 beurten was de stand 29 om 22 voor Polak. Daarna komt v. Hout op stoot en scoort 19, 1, 9. 53, 8. 77 en 28! De stand luidt nu na 13 beurten 99 om 217 voor Van Hout. Wel maakt Polak nog 22 en 23. doch reeds op de 15de beurt maakt v. Hout met 26 uit. Zijn partner blijft op 123 staan. Hoogste eeries 23 en 77. Op de andere tafel streden D. A. de Foel- jaeger (BV. .D-E.S") en W. H. Verheijde (B. V. „Haarlem Noord"). De oud-kampioenen beginnen -matig. Dan op de 4de beurt een serie van 15 door de Foeljaeger en op de 6de beurt 18. Na nog eens 23 en 10 is na 10 beur ten de stand: 87 om 31 voor de Foeljaeger. Als Verheyde 11 en 24:scoort, zet zijn partner daar 11, 17 en 55 tegenover. Na 16 beurten luid het 176 om 87 voor de Foeljaeger. Ver heijde kan er niet in komen en op de 29ste beurt beëindigt de Foeljaeger de partij. Ver heijde noteerde 145; hoog te series 55 en 24. Daarna binden H. Boerwinkel (B.V. „Vrien denkring") en A. Polak (B.V. .Amsterdam") den strijd aan. De Amsterdammer loopt aanvankelijk ver uit. De eerste 7 beurten zijn: 21, 16, 23, 19, 25, 10 en 18 is 132 om 38. zoodat het voor Boer winkel reeds een dreigend aanzien heeft, Dan zakt Polak erg af. doch de Haarlemmer pro fiteert er niet van en op de 23ste beurt be ëindigt Polak de partij. Zijn tegenstander noteerde er 168; hoogste series 40 en 25. Heden Vrijdagavond 4 partijen. DAMES-HOCKEY. B.DJH.C. I—S.C.A.L.O. Zaterdagmiddag wordt op het gemeenteter rein aan de Kleverlaan een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld tusschen het eerste elftal van B. D. H. C. en het dameselftal van de Academie voor Lichamelijke Opvoeding uit Amsterdam. STUDENTENAGÏTATTE IN GEHEEL SPANJE. MADRID 25 Maart. (B.TA.) De agi tatie van de studenten-wereld breidt zich in geheel Spanje uit. Te Madrid wilden de studenten van de rechts-facultcit hun col lega's. die door de politie in de medische faculteit van de universiteit werden bele gerd. ter hulp komen. De civiele garde ver hinderde evenwel dit voornemen. In het centrum der stad moest de politie herhaal delijk de volksmenigte, die „Leve de Am nestie", „Leve de Ropubliek" riep, uiteen drijven. Te Sevilla en Salamanca hebben afge vaardigden van studenten staopen gedaan bij ce gcrveir.curs ten gunste van alge meene amnestie. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL ▲AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA4 BATTERSBY SDTTON PESCHEL PEILLE 1 KOOP NU UW Kruisstr. 2 h.N. Gracht TEGEN SAFFRAN EN KIPPNICK DOODSTRAF GEëlSCHT. De officier van Justitie heft tegen Saffran en Kippnick, wegens poging tot moord, brand stichting, verzekeringsbedrog. vervaLschLng van wissels en oorkonden, elk 12 jaar tucht huisstraf geëischt en wegens moord tegen beiden de doodstraf. Tegen beklaagde Ella Augustln wegens ver duistering. medeplichtigheid aan de poging tot moord en den moord op Dahl, brand stichting en vervalschlngen 7 jaar tuchthuis straf. EEN SCHANDAAL TE NEW- YORK? PANIEKSTEMMING ONDER DE STADS BESTUURDERS. NEW-YORK, 25 Maart (Reuter) Een paniekstemming greep de laiders van het gomcentcbestuur van New-York, die zoo lang absolute hserschers In New-York zijn geweest aan, toen bekend werd. dat beide Kantors 'n wet aangenomen hebben, waar bij een onderzoek naar hun beleid zal wor den ingesteld. In een Interview deden zij. alsof zij het onderzoek niet vreesden, doch het schijnt cat zij zich groot houden. Bur gemeester Walker, die zijn vacantic aan zee doorbrengt, blijft voortdurend in tele fonische verbinding met Now-York en hoeft tenslotte aangekondigde dat hij voor het onderzoek terug zal koeren. DIEFSTAL VAN RIJWIELEN. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel, dat stond voor een perceel in de Snaarnwouderstraat. Eveneens van een rijwiel, dat zich ln de Leeuwerikslraat bevond. DE RELLETJES OP DE GROOTE MARKT Men zal zich herinneren, dat de 30-jarlge schildersknecht J. A. zich voor den politie rechter te ve-antwoorden had op 23 Februari j.l., verdacht van verzet gepleegd tegen een hoofdagent bij de relletjes op de Groote Markt. De eisch luidde 14 dagen gevange- niss'.raf. De uitspraak was, op grond van de juridische bezwaren door den verdediger Mr. H. O. Drilsma te berde gebracht, niet ontvankelijk verklaring van den Officier van Justitie. Wie niet groen is, maakt voor al zijn kleine Advertenties gebruik van .Onze Groentjes" in Haarlem's Dagblad. SCHEEPVAART6ERICHTEN (Zie ook elders in dit nummer). Aludra 26 Maart van Rotterdam naar Ham burg. Bodegraven 24 Maart van Guayaquil naar Paita. Boskoop 24 Maart 22 u. 36 m. draadloos door Valentla gesignaleerd. Chill n. Havre en Am sterdam. Gaasterland 24 Maart 22 u. 36 m. 700 mijl Zuid West van Valentia, Rotterdam naar Havana. Ganymedes 26 Maart te Amsterdam van Hamburg. Garoet 27 Maart 9 u. van Hamburg te Rot terdam verwacht. Heemskerk 25 Maart te Beira van Rotter dam. Helder 25 Maart van Arica naar Toco- pilla. Jan Pietersz. Coen 26 Maart van Colomob Batavia n. Amsterdam. Joh an de Witt 25 Maart van Southampton Amsterdam n. Batavia. Kinderdijk 26 Maart van Rotterdam naar San Francisco. Nieuwkerk 25 Maart 10 u. 43 m. 90 mijl West van Land's End, Rotterdam n. Zuid Afrika. Po.ydorus 25 Maart te Port Said, Liverpool n. Makassar. Pi ins der Nederlanden 25 Maart van Bela- wan Deli, Amsterdam n. Batavia. Riouw 25 Maart te Manilla, Japan n. Rot terdam. Van Spilbergen 24 Maart v. Fremantle naar Rangoon. Waaikerk 26 Maart van Oost Londen naar lbo. INGEZONDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den Inzender niet te ruggegeven. DE MELKPRIJS. Geachte Redactie. In Haarlem's Dagblad las ik een ingezonden stukje van een „Veehouder" .Of was het soms een gangmaker, dat hij zich achter dezen bedrijfsnaam verschuilt? 't Was een aanval op den Vereen. Haarl. Melk handel, die volgens de zienswijze van dezen veehouder een te groote winstmarge maakte en wel 5 cents per liter. Een liter melk kost 13 cent, de boeren ontvangen 8 cent per liter- dus dat is een prachtwfnst voor den melk handel. „Veehouder" meent dus. dat deze vijf cent winst voor de melkinrichtingen netto zijn en dat goede modern geoutilleerde zaken, met hun groote personeelen e» al den romp slomp. daaraan verbonden, niets kosten. Kom. „Veehouder", zet Uw philantrople voor het publiek om ln een daad en bedient u de Haar lemmers nu eens op een nette wijze en vol gens dc verordeningen, tegen een prijs, die volgens U geen hooger winst mag afwerpen, dan wat er noodlg is om spoedig failliet te worden verklaard. Ik vertrouw dat het publiek een juister Inzicht in deze kwestie heeft, dan deze vee houder. Dankend voor de plaatsruimte; J. B. H. D. DE GRAAFP. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regcL Smalle streepjes !(de groote mode)', 4.95 - 5.25 - 5.50 met 2 boorden GR. HOUTSTRAAT 35, KRUISSTR. 2 (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen) DE TOESTAND IN SPANJE MADRID. 26 Maartt (B.T.A.) In den avond en den voornacht hadden n<>S meer dere ongeregeldheden plaats, waarbij de politie moest ingrijpen. Een werkman werd ernstig gewond. Tus schen Spaansche soldaten en studenten wer den schoten gewisseld, waarbij een student werd gewond. In het totaal verrichtte de politie 49 ar restaties en zijn 30 personen, waaronder twaalf politiemannen gewond. BARCELONA. 26 Maart (B.T.A.) De studenten van de universiteit alhier zijn uit solidariteit met hun makkers te Madrid ia staking gegaan. HET PORTUGEESCHE LEGER. LISSABON. 26 Maart (N.T.A.) De Por- tugeesche minister van oorlog heeft medege deeld, dat het Portugeesche leger met een derde zal worden verminderd. VEERTIEN MENSCHEN VERDRONKEN. CONSTANZA. 26 Maart (N.TJU In de Zwarte Zee ls een veerboot omgeslagen waar* door veertien menschen zi)n verdronken. OPLICHTERS. WILNA. 26 Maart (N.T.A.) Ongeveer 2000 werkloozen zijn het slachtoffer gewor den van eenige oplichters, die hen voorspie gelden dat zij bij een kanaal, dat van de Oostzee naar de Zwarte Zee zou worden ge~< graven te werk zouden worden gesteld, indien zij een bedrag van ongeveer 25 gulden stort* ten. Toen zij na eenige maanden niets meer hoorden waarschuwden zij de politie. De op lichters waren echter niet meer te vinden. WIELRIJDEN DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. PARIJS, 26 Maart (V.D Na 51 uren rijden, waarbij 1244,450 K.M. waren afgelegd was de stand hedenmorgen ruim 5 uur van de Parijsche Zesdaagsche als volgt: 1. Conpry/ Boucheron 135 punten. 2. Charlier Dcneef 109 punten. 3. Van Kempen Pijnenburg 89 pun ten. 4. Buschenhagen Broccardo 70 punten. 5. Raynaud.Dayen 68 punten. G. Mouton Brc - ciani 48 punten. Op een ronde: 7. Mervlel/ Foucaux 40 punten. Op twee ronden: Choury/ Fabre 78 punten. 9. Blanchonnet Marcillac 51 punten. 10. Linari Dlnale 48 punten. 11. Pelissier Leducq 38 punten. Op vijf ronden: 12. Lemoinc Guimbretiere 81 punten. 13. Op perman Lamb 37 punten. Op 6 ronden; Pecqeux Renqaud 108 punten. 15. Raes'De- corte 40 punten. BLOEMENDAAL CLINGE DOOREXBOS IN IIET JEUGDHUIS Pretentieloos staat Cllnge Doorenbos daar. We missen mevrouw Doorenbos. die de bloemen niettemin wel zal waardeer?n. haar door vrienden en het bestuur van het Jeugdhuis toebedacht. Dc heer Dupont uit Nijmegen vervangt haar op de piano. De omgeving, het publiek, ls vreemd en de meesten kennen don zanger niet eens. Maar een paar liedjes en het ijs is ge broken en het zoo onontbeerlijke contact is er. Aan den eenen kant de pretenttelooze zanger van het levenslied, die ons eenvou dig den spiegel van ons eigen leven voor houdt. aan den anderen kant het publiek, dat hartelijk lacht of een verholen traan wegpinkt. Want de liedjes zijn een spiegel van ons aller leven: een lach en een traan. En de heer Doorenbos weet door een gelukkige Inleiding, door oen gebair. een oogooslag, een hartstochtelijk bewegen, glans en kleur te geven aan zijn liedjes. We zien de mislukte biefstuk van d? bak- visch. proeven den ras-chten Amsterdam mer in zijn Fransch liedje. Hoe fijn was de samensoraak tusschen den ooievaar en het kindje, dat nog een ma moest hebben. Wat raakten wij fijn verdoold met Pa's feest op het Paaschfeest. We zagen het jog op het Leldscheolein in zijn luxe-auto van de margarineklst en voelden mee de bekoring van het Amster- damsche straatorgel en den magischen in vloed op het kantoorpersoneel van den baas te beginnen tot de typiste toe. Wat liep de meester fijn den kerstgans mis. die weer heelemaal beter was. Na de pauze was de keuze aan het publiek. Inderdaad: er zit wel wat in deze liedjes. Dat blijkt uit het gcvotUge- „Doe je blaiiv tje reg eers aan" of ,,de stoel met de bloemen van blauw". Naast ernst luim'ge liedjes als: „Sav it with flowers, waar de bloelende vet-oimt kostelijk was. Van de vloo. die wel degelijk verstand had met als slot; Wat is een zoen? van verschillende kanten bekeken. Van het bestuur vernamen we dat er kans bestaat, dat Cling- Doo-cnbis ln h-t najaar nog eens terugkomt. We h-»p?n het. Maar dan moet de zaal uitverkocht zijn! Want Jammer genoeg waren er nu nog en kele stoelen onbezet.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 13