TEGEN DEN OORLOG. WAAROM FRANKEN S Het woord is aan... WIELRIJDEN Het Belangrijkste. Reisaanbiedingen. 48e Jaargang No. 14651 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 30 Maart 1931 HAARLEM S DAGBLAD TJlSkTSSSZL. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Hoofdredacteur: ROBF.RT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN :pcr week 0.2714. met Geïllustreerd Zondagsblad 0-32 Per 3 maanden Haarlem en plaatsen waar een agent gevestigd is (kom dei gemeente) /3.37V4 Franco per post door Nederland 3-87Vi- Losse nuinmtrs füüö (ieill Zondagsblad per 3 maanden f 0-5754. franco per post Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerg: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 106C0 Administratie 10724, 14825 Drukkerij 10122, 12713 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regel» M-75. elke regel meer t 0.35 Reclame» f 0.60 per regel Reductie bij abonnement Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer /0-15. buiten Arrondissement dubbele prtjs Onxe Groentte» (iederen dag) 13 regels f0.30, elke regel meer /0.10. uitsluitend contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden 1600.-. Verlies van Hand. Voet ol Oog 1400.-. Duim 1250.-. Wijsvinger 1150.-. Elke andere vinger 160.-. Arm- ol Beenbreuk 1100.- De Actie in de Maatschappij voor Geneeskunst. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD Henriëtte Roland Holst: Wij weten schakels te zijn een onzichtbre keten, over d'eeuwen gespanneals een ge zang. HET HILDEBRANDT-MONUMENT VORDERT. KRIJGT PROF. BRONNER NOG TWEE JAAR? In Februari j.l. liep de termijn af van drie Jaren, waarin het Hildebrand-Monument zou (moeten worden opgeleverd. Zooals reeds eer der is vermeld, zou prof. Bronner alsnog een laatsten termijn van twee jaren kunnen krij gen voor het voltooien van zijn werk, wanneer naar het oordeel van B. en W. van Haarlem het werk zoover gevorderd was, dat redelij kerwijs kon worden verwacht, dat binnen twee jaren het werk af kon zijn. Derhalve heeft het Hildebrand-Comité met een vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur een bezoek gebracht aan het ate lier van prof. Bronner teneinde zich te over tuigen van de vorderingen in de afwerking van het ontwerp. Tot zijn groote vreugde heeft het comité toen mogen constateeren, dat de vervaardiging der negen beelden reeds in een vergevorderd stadium was. en de meerderheid dier beelden zijn definitieven vorm in gips reeds had aangenomen. Daar om is het zeer waarschijnlijk dat, na gunsti ge beslissing van B. en W. van Haarlem, aan professor Bronner alsnog een laatste termijn van twee jaar zal worden toegestaan, tenein de zijn werk af te maken, welke termijn of ficieel nog niet is verleend. De lange reeks van jaren, verloopen sinds de opdracht voor het monument en de daar mede samenhangende toeneming van het verkeer zijn oorzaak geweest, dat er ten aanzien van de plaats van het monument een wijziging moest komen. De oorspronkelijke plaats aan het einde van de Dreef tegenover hotel Den Hout, viel als offer van de weg- verbreeding. Het comité In samenwerking met het ge meentebestuur en prof. Bronner is thans doende een andere, voor het monument waardige plaats te vinden en er bestaat bij het comité gegronde hoop, dat binnen kor ten tijd een zoodanige plaats gevonden zal worden, z DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. Uit Parijs: De einduitslag van de Zesdaag- sche wielrennen luidt als volgt: 1 LinardDina'.e. 37 punten, op een ronde: 2. Van Kempen—Pijnenburg 332 punten. 3. BoucheronCoupry 701 punten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Koopt Paaschbrood bij Franken en Gij hebt het antwoord. BROODFABRIEKEN Haarlem - Heemstede - Bloemendaal VERKIEZINGEN VOOR DE PROV. STATEN. DE NUMMERING VAN DE LIJSTEE. Zaterdag te 12 uur werd ten Stadhulze de openbare zitting van het Centraal Stembu reau gehouden waarin de nummering plaats had van de bij dat Bureau ingeleverde lijsten van candidaten voor de Prov Saten. Bij loting werd uitgemaakt dat de lijsten deze volgorde zullen hebben: 1. Chr.-Hist. Unie. 2. Chr. Dem. Unie. 3 Plattelandspartij. 4. Middenstandspartij. 5 Vrijheidsbond. 6 R.-K. Staatsoartij7 Staatk. Geref. 8. SD.A.P. 9 Rev. Soc. Partij. 10. Lijst Dr. De Hartogh. 11 Herv. Geref. Staatsparty, 12 A.-R. partij. 13. R. K. Volksparty. 14. Vryz.-Dem. 15. Comm. Party Holland. CONFERENTIE VAN DE J. V. A. Op 11 en 12 April belegt de afdeeling Ken- nemerland van de Jongeren Vredes Actie in het Jeugdhuis. Kinderhuisstraat, Haarlem een conferentie over „Vormen van massale actie". Ds. A. v. d. Heide spreekt over „Troelstra": Jacoues Engels (Helle Boersma) over „Lenin" en Rob Limburg over „Gandhi", MENGELBERG'S RECEPTIE. Na de uitvoering ln het Concertgebouw van de Matthaus Passion hield de heer Men gelberg Zondag in de foyer een receptie. Een groot aantal vrienden en vereerders van den grooten dirigent bezocht de receptie. Onge veer een half uur duurde de stroom van menschen die hem de hand kwamen druk ken. Daarna nam de heer G H Ovens het woord die den jubilaris dankte voor hetgeen hy voor de kunst in Nederland in het algemeen en voor Amsterdam in het bijzonder heeft gedaan, en die zich daardoor een kring van vrienden om zich verzameld heeft. De heer Mengelberg heeft wel eens vrees gekoesterd, dat met het klimmen van de jaren, die vrien denschaar hem zou ontvallen. Spr. kan dat tegenspreken, want toen de dames Delprat, Heemskerk en Rahusen het denkbeeld opvat ten om aan den jubilaris ter gelegenheid van zijn zestigsten verjaardag een cadeau aan te bieden, is de toevloed van deelnemers dade lijk zeer groot geweest. Namens een 120-tal goede vrienden bood spr. den heer Mengelberg een auto aan, waar mede hij, zoo voegde spr. er aan toe, gemak- keiyk na afloop van vermoeiende, concerten huiswaarts kan keeren. Een foto van den wa gen werd overthandigd, waarby gevoegd was een album, bevattende de namen van de deelnemers. Na afloop van deze ree en tie werd den heer Menge'berg in het Ams'elhotel. door het be stuur van het Concertgebouw een diner aan geboden Aan dit diner zaten vele persooniyke vrien den van den heer Mengelberg aan. EEN BORSTBEELD VAN EDUARD VAN BETVT"M De Haarlemsche beeldhouwer Mari An- driessen heeft een buste vervaardigd van Eduard van Beinum, den dirigent van de H. O. V., die benoemd is tot tweeden dirigent van het Concertgebouworkest te Amsterdam. Bovenstaande afbeelding van deze buste in klei, is ingelegd in het programma der H.O.V. voor het laatste ledenconcert in dit seizoen, dat op Woensdag 1 April wordt gegeven. Voorstel op den Beschrijvingsbrief. Het Hoofdbestuur bereid tot Inter nationaal Overleg. In het pas verschenen nummer van het Tydschrift voor Geneeskunde staat de be- schryvingsbrief voor de 82ste algemeene ver gadering van de Nederlandsche Maatschappy tot bevordering der Geneeskunst, op Maan dag 6 en Dinsdag 7 Juli 1931 in het Concert gebouw „De Vereeniging" te Nymegen te houden. Daarop komt de bekende actie, ingezet op initiatief van een vyftal Haarlemsche dok toren, als agendapunt voor. Het hoofdbestuur verzoekt de algemeene vergadering, zich over het plan uit te spreken. Het agendapunt, nr. 2 van de voorstellen van het Hoofdbestuur, is als volgt geformu leerd: „De algemeene vergadering spreke zich uit over de vraag of het wenschehjk is. dat de Ned. Maatschappy tot bevordering der Geneeskunst ingaat op het verzoek van 65 Nederlandsche geneeskundigen, om het initiatief te nemen tot samen werking met overeenkomstige vereeni- gingen van artsen in omringende landen, om overleg te plegen over de vraag, op DE HEER VAN TIJEN GEHULDIGD. De Hollandsche koopman vlieger. VEEL BELANGSTELLING OP SCHIPHOL. Op buitengewoon enthousiaste wijze heeft de hoofdstad Zaterdag den „koopmanviieg jr J. E. van Tyen gehuldigd, voor het feit. dat hy als export-manager van Van Houten's cacao fabrieken te Weesp, als bestuurder van een Pander sportvliegluig de zakenv.ucht van Nederland naar Nederlandsch Indië op suc cesrijke wijze heeft volbracht. Zeer ve en wa ren in het late middaguur naar Amsterdam's vlieghavcn Schiphol gekomen om dsn koenen vlieger van hun groove belangstelling in zijn moed en van doorzettingsvermogen getui gende prestatie te doen blyken. Dat uiteraard van Weesp tal van ingezetenen aanwezig wa ren en ook de burgemeester van deze gemeen te niet op het appèl ontbrak, behoeft nauwe- lyks betoog. Een aardige gedachte van de directie der firma van Houten was het. dat zy een groot aantal meisjes, die in hun witte fa- brieksuniform een fleurigen indruk maakten by de huldiging tegenwoordig liet zijn. Het •waren deze meisjes die te ruim half vier teen op Schiphol het bericht binnen kwam, dat de heer Van Tyen, vergezeld van zyn leermees ter in de vliegkunst, den heer Van Graft, in structeur van de Nationale luchtvaar.school, aan boord van den beroemden „Adelaar" van Waalhaven gestart was, zich op het betonnen platform der Amsterdamsche vlieghaven in de letters V en H als welkomstgroet'opstel den. Zoodra de held van den dag de aarde onder de voeten had zyn vliegtuig werd van Rotterdam uit door vyf andere sportma- chines geëscorteerd speelde de muziek het „Wilhelmus" en werd hem door een groote menigte, die van alle kanten op hem toe- drong, een grootsche ovatie gebracht. Terwijl de fabrieksmeisjes „Meneer van Tyen gaat nooit verloren!" zongen, werd de kleine doo de Indische zon gebruinde sport."man, met een lauwerkrans omhangen naar de hal van het stationsgebouw geleid, waar de eigeniyke huldiging, bereid door de Nederlandsche Aero Club te Rotterdam, aan haar zoo verdien :.te- iyk medelid, een aanvang nam. Deze ruimte was in een oogwenk gevuld met een enthou siast gezelschap, waarvan o.m. tal van auto riteiten deel uitmaakten. Wij merkten o.m. op Generaal C. J. Snyders, voorzitter van het comité Vliegtocht NederlandIndië, verder leden van den Raad van beheer en directeu ren van Van Houten's Cacaofabrieken, den heer E. Th v. d. Veer, directeur van den luchtvaartdienst, als vertegenwoordiger van den Minister van Waterstaat, ir. Bogaert. di recteur der Handelsinrichtingen te Amster dam, als vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur der hoofdstad, vice-admlraal L. J. Quant en kolonel Romswinckel, vertegenwoor diger der Kon. Ned. Marine, Ir. Damme d - recteur-generaal van Posteryen en Te egrafie overste Wallaerdt Sacré. secre aris der Km Ned. Vereeniging voor Luchtvaart. Jhr. Mr van den Berg van Heemstede. Ir. Von Baum- hauer namens den R.jks-tud edienst vcor de Luchtvaart, Hans Martin onderdirecteur van de K- L. M.. ir- Stephan, directeur der Fokke - fabrieken, den heer A. Veraar'., vliegers d r K. L. M. onder wie den heer GeUssendorif en veldofficieren-vliegers van Soesterberg. De lange rU der sprekers werd geopend doo Ir. J. F. de Vogel, voorzitter der Kon. Ne vereeniging voor Luchtvaart. Spr. zeide dat de heer Van Tyen een Nederlandsche d*a:l heeft verricht- een daad, waarop wij aldu.s spr. trotsch zyn en die ons verheugt- om dat zy weer eens temeer het vertrouwen in de Nederlandsche luchtvaart heeft bevestigd D? twijfel, die in spr.'s kring heeft geheerscht welke wijze door de geneeskundigen de vredesbeweging zou kunnen gesteund worden". Het Hoofdbestuur geeft hierop de volgen de toelichting: „Naar aanleiding van een stuk, ondertee kend door een 65-tal artsen, en in verband met een namens onderteekenaars gevoerde bespreking In het Hoofdbestuur, wenscht het HoofdJbestaiur een duidehjke uitspraak van :ic algemeene vergadering Indien de algemeene vergadering besluit, dat het Hoofdbestuur in dezen het Initiatief zal nemen, is het hoofdbestuur daartoe be reid en zou het allereerst aanraking kunnen zoeken met hoofdbesturen van geneeskundige vereen '.gin gen. gelyksoortig aan onze Maat schappy. in eenige staten van Europa (wy denken hierby allereerst aan Zwitserland en de Scandinavische landen) om te overwegen, of iets zou kunnen worden gedaan van den kant van de artsen, om op te wekken en wak- keT te houden den weerzin tegen den oorlog en tegen de wyze, waarop die gevoerd is en gevoerd zal worden. In onderling overleg zou dan uitbreiding kunnen worden gegeven aan het aantal lan den en misschien zou dan later door het by- eenroepen van een congres invloed op de ge dachten der Volkeren kunnen worden uitge oefend". In ons hoofdartikel op deze zelfde' pagina geven wij verdere commentaar op deze zaak. over het welslagen van deze vlucht. Is onge grond gebleken. Er zyn ondernemingen ge weest, die geschikt leken om het vertrouwen in onze luchtvaart te schokken; nu wy echter staan aan het gelukkig einde van deze daad van durf, zonder zweem van bravour, kan met een gerust hart gezegd worden, dat Van Tyen zich een luchtvaarder „par excellence" heeft betoond, die zich betoomde als het moest en zich gaf, als het noodig was. Onder daverend applaus overhandigde spr. den koe nen vlieger de gouden medaille der Vereeni ging. De heer Van de Veer bracht vervolgens ln zeer waardeerende bewoordingen de geluk- wenschen namens den minister van Water staat over, waarna Ir. Bogaert, sprekende na mens het gemeentebestuur der hoofdstad, den heer Van Tyen den eersten „Vlieger- koopman" noemde, daarby zeggende dat wel licht de tijd zal komen dat we het bekende spreekwoord veranderen en zeggen zullen: „Beter een koopman in de lucht dan tien op het land". De heer Dotinger, b urge mee-ter van Weesp, wenschte den heer Van Tyen en ook Van Houten's fabrieken namens de Inge zetenen van Weesp geluk. we.ken wensch hy vergezeld deed gaan van de meual.1« dezer gemeente. Vervolgens sprak een der firmanten van Van Houten's Cacaofabrieken, die hul e bracht aan de sportieve, zoowel als aan de commercieele verdiensten van den heer Van Tyen. wiens daad, aldus spreker, wyde pers pectieven voor óe toekomst opent. Spr. bood namens de firma een geschenk aan. Generaal C. J. Snyders, die hierna het woord voerde als voorzitter van het comité Vliegtocht Ne derlandInüië huldigde den heer Van Tyen als een nieuwen apostel voor de Luchtvaart, die door zyn grcotsclje daad opnieuw de aandacht op ons kleine land ves lgde. De iieer C. Kolff, voorzitter van den Raad van Beheer van de Luchtvaartschool, stelde o.a. in het licht, dat de heer Van Tijen aange toond heeft, dat het kleine vlieg.uig ook voor commercieele doeleinden een nuttig middel van vervoer kan zyn, waarna spr. als hulde zyner sportbroeders den vlieger een ontwerp van een door Begeer te vervaardigen pla quette overhandigde. Tenslo te sprak nog de heer Redelé namens den Al emeenen Ne er- landschen Wielrijdersbond, de heer Van H •- mert, namens de Eerste.Nederandsche Zweef- club, waarvan de heer Van Tijen mede-op richter is, de vliegtuigbouwer H. Pander en een vertegenwoordiger van het personeel der firma Van Houten. De heer Van Tyen richtte vervolgens een kort woord van dank tot sprekers en aanwe zigen voor de hem betoonde waardeering, waarbij hy verzekerde, dat het hem zeer ver heugde, dat hy de eerste is gewees:, die in een sportvliegtuig van Nederlandsch fabrikaat dat by de aankomst in Indië in even goeden toestand verkeerde als toen hy van Schiphol vertrok, dezen grooten tocht door de 'lucht heeft volbracht. DE NIEUWE JEUCDHERBERC IN HAARLEM. De oude R.K. School aan het kruispunt DelftJan Gijzenyaart op Oud-Schoten zal Jeugdherberg van de Kennemer Vereeniging voor Jeugdherbergen worden- Tegen den oorlog. De gctic in de Maatschappij voor Geneeskunde. Voorstel op den beschrij vingsbrief. Hoofdbestuur bereid tot Inter nationaal overleg. (Ie blad. Ie pag.) Het Hildebrandt Monument. Krijgt Prof. Bronner nog twee jaar? (le blad. Ie pag.) Belangrijke stap van Von Hindenburg. Nood verordening tegen de anti-Paaschbetoo- gingen afgekondigd. Stap naar de dicta tuur? (2e blad le nag.) De voetbalwedstrijd HollandBelgië 32. (Sport en Spel) ARTIKELEN. ENZ. R. P.: De actie der Doktoren. (Ie blad. le pag.) J. B. Schuil: Het koperen feest van den Stadsschouwburg. (4e blad, le pag.) (Laatste berichten 2e pagina le blad.) HAARLEM, 30 Maart. De Actie der Doktoren. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van de Nederlandsche Maat schappy tot bevordering der Geneeskunst, in Juli te Nymegen te houden, is reeds ver schenen. en op deze pagina vindt u een voor stel met toelichting vermeld Inzake de antl- oorlogsactle. Dat de medici, die deze beweging in hun organisatie op touw zetten en in stilte voorbereidden, reeds een aanmerkeiyk succes behaald hebben, wordt bewezen door het feit dat het Hoofdbestuur zich bereid verklaart, by daartoe ontvangen machtiging der alge meene vergadering, in internationaal ove 'g te treden. Het Hoofdbestuur Is het plan dus gunstig gezind en praeadviseert feitelijk ton voordeele ervan. Het doet dit in voorzlchtice termen, de heele zaak Is met voorzichtighe'd behandeld, en wy kunnen er van overtuigd zijn dat zulks de kans op welslagen zeer ver meerdert. In alle zuivere beroepsorganisaties zijn menschen van ultenloopende geestes richtingen bijeen. Hetgeen hen vereenigt is de liefde voor hun vak. het geloof in hun roeping. Hun gcmeenschappeiyk ageeren voor een groot Ideaal moot dan ook daarop gegrondvest zijn, en daarop alleen. Zoo ge schiedt het thans in dc Maatschappy voor Geneeskunst. De voorstanders van deze actie wenschen geheel binnen de grenzen van de wet. te blijven en hun collega's van alle ker kelijke en politieke richtingen zullen zich met. den opzet van hun streven kunnen ver eenigen. Het oorspronkeiyke schrijven aan het hoofdbestuur was dan ook reeds door menschen van sterk uiteenloopende richtin gen onderteekend. Eeriyk gezegd ls deze actie voor mij de be vestiging van de juistheid van 'n vraag, die ik my als jongen al gesteld heb. en die wel tal- loozen zich gesteld zullen hebben: Hoe kun nen medici hun beroep toch met overtuig'ng en geestdrift blijven uitoefenen zoolang zU ln het besef verkceren. dat de oorlog hun mooi- sten vaak zelfopofferenden arbeid weer stom weg. bruutweg vernietigt? Het verzet, uit die vraag voortgesproten, komt ln deze actie der doktoren tot uiting. Dat in de toelichting van hun Hoofdbe stuur het streven geformuleerd wordt als: „op te wekken en wakker te houden den weerzin tegen den oorlog en tegen de wyze, waarop die gevoerd is en gevoerd zal worden" vind ik zeer verheugend. Het is volkomen in de iyn van hetgeen ook in deze rubriek steeds betoogd is: Zaai afkeer tegen den oorlog en zijn strijdmiddelen by Iedereen. Door dring er hen van. Laat leder in zyn diepste wezen beseffen wat oorlog ls. en gruwen van dezen kanker dor menschheld. Geen lievig heid jes over don lieven vrede, maar weerzin tegen den oorlog. Strydl De mensch is een strijder. Maar hy ls geen moordenaar. Van harte hoop ik dat het voorbeeM der doktoren zyn uitwerking niet zal missen op andere beroepsorganisaties, en dat ook bij haar dergeiyke acties ln het leven geroenen zullen worden. Hoeveel zUn er wel niet. wier levenswerk door den oorlog met totale ver nietiging bedreigd wordt! Dadeiyk denkt men aan de architecten en ik weet reeds dat er onder hen zyn die z.ich warm voor de zaak interesseeren. Dadeiyk denkt men ook aan de ingenieurs, aan de industrieelen (een kleine minderheids-groep van oorlogs- industrieelen uitgezonderd'. Met de Juristen had ik eigenlijk behooren te beginnen en wie zou ontkennen dat een geweldige indruk gewekt zou worden door een internationaal protest van de leden der rechteriyke macht ailer landen? Ai deze acties zouden uitgaan van org&ni* saties die met een sterk gevoel van roeping, van beroepstrots bezield zyn Al deze organi saties hebben haar eigpn sfeer, haar eigen tradities, haar eigen idealen waarvoor alle leden, hoe verschillend zij overigens ook van geestesrichting mogen zijn, bereid zijn met kracht op te komen. Ook de organisatie k vergeet haar geenszins der Journalisten! Er zijn er meer. Die alle zyn sterk. d:e alle worden bezield door een ideaalhun roeping e vervullen, die voor elk der le^en een stuk an zijn leven Ls. En die leden zijn menschen c een taak van beteekenis in de maatschap- ij te vervullen hebben, wier werk en wier oordeel een groote rol spelen in het leven der menschheid wier protest dus ook ?rocten Indruk zal maken. De actie al die tienduizenden, honderdduizenden, met ten slotte één gemeenschappelijke formule: ..Onze roeping, ons levenswerk!" zou zeer zeker „das noch nlc Dagewesene" zijn, waar om Genève al zoovele malen gevraagd heeft. R. P. (Ik heb in den laatsten tijd pros pectussen ontvangen, waarin reisbureaux mij uit noodigen mee te gaan naar Noorwegen, Egypte, Madeira, enz.) Ach, zendt geen invitatie meer, O Reisbureaux, aan mijn adres, Het is verloren tijd en geld, Ge hebt geen kans op een succes. Het Ls heel vriendslyk bedoeld En 'k ben er waarlijk dankbaar voor, Maar heusch, die invitaties zyn By mij aan een verkeerd kantoor. Niet dat my 't geld ertoe ontbreekt, Want ieder wee:-, de rym'lary Wordt in ons land met goud beloond En 'k ben al ver 't millicen voorby; Maar, als ik het zoo zeggen mag, Ik ben des reizens zoo blasé, Niets is mij in de wereld vreemd En daarom ga ?k met u niet mee. Ik ben door Noorwegen geweest, Van voor naar achter, rechts naar links, Egyp:e ken ik, inclusief De Pyramiden en de Sphinx, Ik ken Europa als mijn zak En ook Australië en Japan En wat Amerika betreft. Daar weet ik p-actisch alles van. Ons Indië is mij bekend. Dat zy hier slechts terloops vermeld, Ik heb ook Borneo gezien Al is mijn kop daar niet gesneld. De Hawaiïaansche Hulazang Is mij door schoonen toegekwee'd, Op Rusland's steppen heb 'k gedanst En m' ook, ronduit gezegd, verveeld. In Vuur-, IJs-, Rus-, Groen- Griekenland Ligt haast geen plaats die Ik niet ken. Geen berg of stroom versiert de aard Waar ik niet reeds b'kend mee ben. O Reisbureaux, wat denkt ge nu, Dat uw pleidooi bewerken zal, Als ik u zeg, het yzig beeld Van de Zuidpool zelfs ken ik al. Bespaar u alle moeite toch, Laat varen alle ydle hoop. Als 'k nog eens reis dan is 't opnieuw Als steeds tevoor, per.... bioscoop. P. GASUS

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 1