BUITENLAND. Hindenburcr's nieuwe noodverordening. HAARLEM'S DACBLAD MAANDAC 30 MAART 1931 TWEEDE BLAD Van merkwaardige politieke beteekenis. Stap naar dictatuur? Een reeks van oorzaken en gevolgen, van meening dat deze verordening de eerste stap zou kunnen zijn naar de dictatuur! Briand's groote rede over de Tolunie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Hlnderburg. Elders in deze rubriek berichten wij, dat de Duitsche rijkspresident op grond van ar tikel 48 van de Rijksgrondwet een verorde ning heeft afgekondigd, waardoor het mo gelijk wordt de door de communisten aan gekondigde betoogingen gericht tegen het Christelijke Paaschfeest te verhinderen. De inhoud van de verordening komt ongeveer op het volgende neer: Alle vergaderingen en betoogingen in de openlucht moeten, ten laatste vierentwintig uur van tevoren, met opgave van plaats, tijd en onderwerp, aan de plaatselijke politie autoriteiten moeten worden medegedeeld. Zij kunnen verboden worden, wanneer de om standigheden de vrees wettigen, dat zal wor den aangezet tot ongehoorzaamheid aan de wet, of dat de verordeningen en instellingen van de grondwettige regeeringen zullen wor den aangetast, autoriteiten of vooraanstaan de ambtenaren van den staat, beschimpt of moedwillig verachtelijk gemaakt, of dat ker kelijke instellingen, gehoond of beschimpt, of dat op eenige andere wijze de orde en vei ligheid in gevaar gebracht zullen worden. Met gevangenisstraf van tenminste drie maanden, waarbij ook geldboeten kunnen worden opgelegd, worden zij gestraft, die zonder de vereischte toestemming vergade ringen beleggen en in strijd met de bepa lingen handelen of opruiën tot gewelddaden tegen personen of zaken. Ook optochten met auto's of bestaande uit personen op vrachtwagens ondernomen door politieke vereenigingen of met politieke doel einden, vallen onder de bepalingen van de verordening. Het dragen van vuurwapenen en het bedreigen van personen daarmee, wordt gestraft met gevangenisstraffen van minstens zes maanden. De nationale oppositie, die uit den Rijks dag „gevlucht" is met het doel de werkzaam heden van den Rijksdag te saboteeren heeft zich reeds in vergadering in Nüraberg bij een tegen de nieuwe verordening uitge sproken, omdat zij natuurlijk ook een belem mering is van de vrijheid van beweging der Nazi's, die met de communisten, de liefde yoor het mes en de revolver gemeen hebben. Hitier. De paradoxale toestand doet zich nu dus voor, dat de Nationaal-socialisten, met de communisten verplicht zijn actie te voeren tegen een besluit dat overigens geheel in den geest van de Nationaal-soclalistische politiek zou kunnen zijn «wanneer het maar alleen tegen de communisten gericht was!) Nog pa- radoxaler kan men den toestand zien, wan neer men even consequent door denkt en in aanmerking neemt wat de Fransche pers over de nieuwe noodverordening heeft gezegd pe „Temps" en „Le Petiti Journal" zijn beide Het zonderlinge geval zou zich hier dus voor kunnen doen, dat de actie van de com munisten voor terreur en dictateur in re- pectievelijk communistischen en nationaal- socialistischen zin, een reactie tot gevolg heeft, die ook weer een soort dictatuur zal baren. Onwaarschijnlijk is dit niet. Door hun terugtocht uit den Rijksdag hebben de Nazi's en de Duitsch-nationalen de gematigde re geering gedwongen haar toevlucht te nemen tot maatregelen voor lijfsbehoud, die zonder twijfel als de voorteekenen voor een gema tigde binnenlandsche dictatuur beschouwd zou kunnen worden. Hieruit blijkt alweer dat de negatieve houding van de nationale op positie een zeer groote blunder is geweest. L. A, Duitschland De mogelijkheid om de anti- Paaschbetooging te beletten. BERLIJN, 28 Maart (Wolf fbureau) De rijksminister van binnenlandsche zaken dr. Wirth heeft aan de ministers van binnen» landsche zaken der verschillende landen tele grafisch medegedeeld, dat de rijkspresident op grond van art. 48 van de grondwet een verordening heeft gepubliceerd, waardoor het mogelijk is geworden een door de com munisten aangekondigde anti-Paaschbe- tooging te beletten De aandacht van de ministers wordt geves tigd op het gewicht van het verbieden van deze betooging. De verordening tegen politieke vergaderin gen, optochten enz. bepaalt oa. dat dergelijke vergaderingen in de open lucht, 24 uur van te voren moeten worden aangekondigd bij de plaatselijke politie. Zij kunnen worden ver boden, indien zij beleedigend kunnen zijn voor eenig kerkgenootschap of voor het rijk. Optochten in vrachtauto's zijn verboden. Degenen, die zich schuldig maakt aan politieke vechtpartijen, wordt gestraft met gevangenisstraf van minstens drie maanden terwijl hij die met een vuurwapen dreigt met minstens zes maanden gevangenisstraf wordt gestraft. Politieke vereenigingen, welker leden her haaldelijk tegen deze verordening handelen, kunnen worden ontbonden. Iemand, die deze vereeniging na zulk een ontbinding nog steunt is strafbaar. Plakaten en vlugschriften kunnen volgens oordeel der politie in beslag worden geno» men. Frankrijk. Uitspraak in de zaak der Gazette da Franc. PARIJS, 28 Maart (B.T.A.) De elfde cor- rectioneele kamer veroordeelde mevrouw Ha- nau wegens misbruik van vertrouwen en op lichting tot twee jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf en 3000 frs boete, en Her sant, haar rechtskundigen raadsman, we gens medeplichtigheid tot 3000 frs. boete. De Courville en Audibert werden vrijge sproken. De civiele partij ontvangt de gevraagde schadeloosstellingen. Ook de echtgenoot van Madame Hanau werd gevangenisstraf opgelegd. Beiden wer den echter in vrijheid gesteld, daar zij de gevangenisstraf, waartoe zij werden veroor deeld, in preventieve hechtenis hebben uit gezeten. Incidenten vielen niet voor. Groote rede van Briand over de Tol-Unie. In den Senaat verklaarde de voorzitter der commissie van buitenl. zaken, Bérard over de Duitsch-Oostenrijksche tolunie, dat de Duitsche diplomatie een onverwachten zet had gedaan. Men moest helaas de hoop op geven, dat het Oostenrijk van 1931 even ver standig zou zijn als dat van 1905, hetwelk een voorstel inzake een ,.Zollverein" van de hand wees. De slag van Weenen. aldus spr., is te ver gelijken met den slag van Tanger Agadir. Van de mogendheden, tegenover welke Oostenrijk zich in het protocol van 1922 heeft verbonden, n.l. Italië, Engeland, Tsjecho- Slowakije en Frankrijk, zijn er drie van oor deel, dat Oostenrijk zijn verplichtingen heeft geschonden. Hij, Bérard, verwacht niet, dat men de aangelegenheid aan den Volkenbond zal voorleggen, want het moet worden be twijfeld. of deze procedure veel resultaten zou opleveren, daar de Volkenbond niet over de noodige middelen beschikt om sancties toe te passen. Na enkele opmerkingen van èen paar sena toren nam Briand het woord over de Tolunie en zeide: Wanneer er iemand is, die een on aangename gewaarwording heeft kunnen be speuren, dan ben ik het weL Men moet ech ter koel onderzoeken. De Senaat zou het den minister van bui- tenlandsche zaken niet veroorloven zijn op winding te laten spreken in plaats van zijn verstand. Indien de D.-O. tolunie den diplomatieken toestand in Europa zou kunnen wijzigen, dan zou zij het kader der tegenwoordige discus sie ver te buiten gaan. Indien zij niet de handhaving der door hem, Briand, gevoerde politiek zou mee brengen, zou hij een geheel anderen weg in- t slaan, met, het vurige verlangen meer succes I te hebben. Dat zou echter beteekenen dat de Fransche politiek afhankelijk werd gemaakt i van het eerste incident, dat ach voordeed. I Zoover is het met Frankrijk nog niet geko men. Wat er is geschied raakt in geen geval 1 het beginsel van Frankrijk, maar dit b?tee kent ook niet dat Frankrijk er ongevoelig tegenover staat". Briand ging voort: Men spreekt van waar borgen. Niemand zal evenwel meenen. da' Frankrijk in zulk een toestand van zwakte verkeer:., dat een gebeurtenis als deze een bedreiging voor Frankrijk kan beteekenen. Ik heb altijd alle noodzakelijke voorzorgs maatregelen voor de landsverdediging ge steund. Frankrijk is sterk genoeg zich ge hoor te verschaffen en niet. met onmachtig gebaar tegenover de feiten te staan Het kan zijn recht vinden in een gedachtenwisse- ling. De politieke en economische voor waarden, waardoor Duitschland en Oos tenrijk zijn gebonden, zijn niet door mij in 't leven geroepen, maar door vredesverdragen en ik moet rekening houden met de moeilijk heden, die daaruit voortvloeien. Eenige jaren geleden stonden wij voor een poging tot een politieke aaneensluiting, niet voor een tolplan. Dat was een ernstig gevaar en ik heb er op de tribune te Geneve over gesproken ,en wel in tegenwoordigheid van den Rijkskanselier. Destijds heb ik verklaard: Indien gij zóó ver gaat, beteekent dat de oorlog! Men heeft mij gerustgesteld. De propagan da is opgehouden en er is een ontspanning ingetreden. Het ergste van deze zaak is de wijze, waar op men te werk is gegaan.Zij is niet de juiste zij is verontrustend zij is in strijd met het geen is overeengekomen en met de voorwaar den voor een Europeesche samenwerking. Zakelijk gesproken ben ik er zelfs niet ze ker van. of er niet in Frankrijk lieden zijn, die een zekere geheime bewondering koeste ren voor deze wijze van doen. Ik geef de voorkeur aan Frankrijks han delwijze. Ik vind, dat de vrije discussie te Genève beter is. Wat kan de Fransche minister van buitenl. zaken doen? Men heeft gezegd, dat de Fransche diplo matie geen flauw idee had van wat er ge beurde. Men zal evenwel spoedig vernemen, welke stappen er in werkelijkheid zijn ge daan. Zelfs landen, die vrij nauw met Duitsch land zijn verbonden, bleven in onzekerheid. Frankrijk echter heeft 48 uur voor de andere mogendheden er kennis van gedra gen en ik heb terstond onze vertegenwoor digers te Weenen en Berlijn opgedragen de opvatting aan Frankrijk te kennen te geven. Aan Oostenrijk hebben wij medegedeeld, dat het niet het recht heeft een handeling te verrichten, die formeel in strijd is met de verdragen en het accoord van 1922. Wij hebben van andere landen dezelfde stappen verlangd en zij zijn gedaan. Men zegt van Engeland, dat zijn houding niet duidelijk en energiek genoeg is geweest. Het heeft ons verklaard: verder dan men tot dusver is gegaan, kan men niet gaan. Eerst moet de Volkenbondsraad worden ge vraagd. En het voegt er bij: Als men het optreden van Oostenrijk en Duitschland niet goedkeurt, moet men het aan het Haagsche Hof voorleggen. Als het incident zóó eindigt, dat het Fransche standpunt zegeviert-, dan zal Frankrijk er niet bij verliezen. Wil men zich op een anderen weg begeven en bewer ken, dat Frankrijk vernielt, wat het sedert tien jaren moeizaam heeft opgebouwd? Als men dit wil, moet men er moedig voor uit komen. Voor zulk een wensch zou spr. een aandachtig oor hebben. Hij zou geen minuut op het andere standpunt blijven staan. Maar als men dat wil, moet men het zeggen. Doet men het niet, dan zal hij zooals tot dusver de noodzakelijke koelbloedigheid bewaren. Wat is er tot nu toe geschied? Protocollen zijn als voorbereiding voor latere onderhan delingen onderteekend. Op den dag, waarop men niet meer op loyale vervulling der aan gegane verplichtingen kan rekenen, bestaat er niets meer, noch veiligheid, noch voor zorgsmaatregelen. Sommigen hebben geen vertrouwen in de voorzorgsmaatregelen, die wij sedert eenige jaren hebben genomen. Ik ben van oordeel, dat zij meer dan eens het oorlogsgevaar hebben doen verdwijnen. En waartoe zou een oorlog leiden in een tijd, dat Europa de schade van den jongsten oor log nog niet heeft hersteld? Ik ben geen jurist, maar een man van de daad. Ik weet zeer wel. dat gebeurtenissen als deze iemand zijn moreele kracht ontne men. Het is niet in het belang dergenen, die deze daad hebben verricht, als zij voorstan ders van den vrede zijn, een politieken te genstander dergelijke wapenen in de hand te geven. Tot de senatoren, die altijd de buitenland- sche politiek van Frankrijk op den voorgrond hebben geplaatst, zeg ik: Er zijn nog Frar.- schen! Brengt toch niet dengene ten val, die de vaan van Frankrijk in de hand houdt! Dat ware misdadig. Er moet of een ander man aan het roer staan, of men moet zich om den tegenwoordigen stuurman scharen, om hem het noodige gezag te verschaffen. Wat thans is geschied, zal stellig, een stil stand in onze betrekkingen tot Duitschland veroorzaken. Van Duitsche zijde heb ik, dit is waar, al heel wat teleurstellingen ondervonden. Als ik op mijn post blijf, zal ik in weerwil daarvan de actie voortzetten, die ik héb ondernomen met den wil tot het einde te gaan, d.w.z. te bereiken dat de beide betrokken landen niet bij hun voornemen blijven hun plechtig aan gegane verplichtingen te verloochenen: De rede van Briand werd met groote aan dacht aangehoord en door de overgroote meerderheid der senatoren met bijval be groet. Her riot treedt af. PARIJS, 29 Maart (VD.) In den ge meenteraad van Lyon vond heden de verkie zing plaats van den senaatscandidaat voor de binnenkort plaats vindende tusschentijd- sche verkiezing tot vervanging van den over leden senator Lacroix. De socialistische lijst werd met de stemmen der rad. soc. blanco bij de tweede stemming aangenomen. Op grond van dit resultaat heeft Herriot een ver zoek om ontslag als burgemeester ingediend. Ook de stadsraden zijn afgetreden. Overeenstemming tusschen Laval en de mijnwerkers- gedelegeerden. PARIJS, 28 Maart (VU.) De onderhan- delingen tusschen den minister-president Laval en de vertegenwoordigers der mijn werkers hebben geleid tot principieele over eenstemming tusschen de partijen. De loonsvermindering, die oorspronkelijk 10zou bedragen, is teruggebracht tot 6"c De eerste 4",' zullen per 1 April a s. worden ingehouden, terwijl de overige twee percen ten met ingang van 15 Mei a.s. zullen wor den afgehouden. Hiermede is de mogelijkheid van een sla king van de baan. Britsch'Tndië. Indisch Congres geopend. De eerste algemeene zitting van het Indisch Nationalistisch Congres werd ln het Congres-kamp geopend- De zitting was. na de openingsrede van den voorzitter, uitslui tend gewijd aan begroetingsredevoerir.gen, daar het debat over de resoluties tot Dinsdag fcs uitgesteld aldus ,De Crt". Gisteren heeft Gandhi een volledige over winning behaald toen de resolutie tot ratifi catie van de overeenkomst van Delhi door de congrescommissie vrijwel eenstemmig werd aangenomen. Slechts twee gedelegeerden van de ruim 300 stemden tegen. Do resolutie moet nu nog onderworpen worden aan de goedkeu ring van de plenaire zitting van het congres, doch er bestaat niet de geringste twijfel of het congres zal volgen, nu de commissie de resolutie heeft aangenomen. In zijn openingsrede gaf Patel een over zicht van de eLchen der nationaltstcn. Hij zeide er niet aan te twijfelen, dat het congres de tusschenlrwin en Gandhi gesloten over eenkomst, welke voor beide partijen in hooge mate eervol was, zou ratificeeren. Gandhi gaf een nadere definitie van purna swaraj als einddoel van het congres, welke elk compromis afwees. „Onze eisch Inzake vol ledige onafhankelijkheid blijft gehandhaafd", zeide Gandhi. „Er is een tijd geweest, dat ik voor dominion-status was, maar thans gevoel ik. dat dominion-status betrekkingen zou medebrengen met- de andere leden van het Britsche rijk, waarmede Indië geenerlel ras-, kleur- of taalgemeenschap heeft. Wij eischen een vrijwillig deelgenootschap, hetgeen beteekent, dat wij ons verband met het Britsche rijk, op elk gewenscht oogenblik zullen kunnen verbreken. Dit beteekent. dat de huidige status van Indië, waarin wij tot Engeland in de verhouding staan van knecht tot meester, plaats zal maken voor een. ver houding als tusschen geallieerden". Australië. De financiëele plannen van Nieuw Zuid-Wales. MELBOURNE, 28 Maart (VD.) In finan- cieele kringen alhier twijfelt men er niet aan, of de federale regeering van het Gemeene- best zal maatregelen vinden om de regeering van Nieuw Zuid-Wales te dwingen tot het na komen van haar verplichtingen te Londen. DE GRAF ZEPPELIN BOVEN WEENEN. WEENEN. 29 Maart (V- D.) Om 20.24 uur ls de Graf Zeppelin op zijn terugvlucht van Hongarije boven Weenen waargenomen. Het luchtschip cfrkelde eenige malen boven de stad en verdween ln westelijke richting. CYCLOON BOVEN COLORADO. NEW-YORK, 28 Maart (V. D.) Een hevige cycloon heeft in Colorado en de naburige staten groote schade aangericht. De ver bindingen zijn verbroken, zoodat bijzonder heden op het moment nog ontbreken. Bij Lamar in Colorado bleef een auotbus in de sneeuw steken, tengevolge waarvan vijf schoolkinderen zijn doodgevroren, aangezien er geen tijdige hulp kwam opdagen. HEVIGE AARDSCHOKKEN IN ITALIë. MILAAN, 29 Maart (V. D.) Te MIglarino in de provincie Ferrara zijn hevige aardschok ken waargenomen, welke verscheidene secon den duurden. De bevolking vluchtte ln paniek Vele schoorsteenen vielen van de huizen, tal rijke gebouwen vertoonen groote scheuren. AARDVERSCHUIVING IN FRANKRIJK. PARIJS, 29 Maart (VJD.) Naar uit Lyon wordt gemeld, heeft bij Bonneval in de om geving van Valences een ernstige aard verschuiving plaats gehad, waardoor de ge- meenteBonneval ernstig bedreigd wordt. Een groot deel van een naburig woud is reeds ten gevolge van de verschuiving vernield. De autoriteiten zijn in de bedreigde zóne aangekomen. Er bestaat geen mogelijkheid de aard mas sa's te stuiten. Een groot gedeelte der huizen in de ge meente Bonneval is ontruimd. BRAND IN DE PARÏJSCHE TELEFOONCENTRALE. PARIJS, 29 Maart (VD.) Zondagmorgen vroeg is in de in het westelijke deel der stad gelegen telefooncentrale, Ca mot, waar vier districten zijn ondergebracht, een groote brand uitgebroken. In het gebouw worden thans herstelllngs- werkzaamheden verricht. De brand ontstond in een houten stelling, vermoedelijk door vonken uit een schoorsteen van een belendend perceel. Toen de brandweer arriveerde, stond het geheele gebouw reeds in lichte laaie. De electrische kabel, welke door het gebouw loopt, werd onverwijld uitgeschakeld. Aange zien groot gevaar bestond voor de belendende gebouwen, moesten deze op last der politie worden ontruimd. SCHEEPVAARTBERICHTEN Abbokerk 28 v. Suez, Rotterdam n. Britsch- Indië en Australië. Bnrneveld 2 6, 30 u. 24 m. 30 mijl Z. West van Niton Amsterdam naar Curacao. Bovenkerk 28 v. Rotterdam n. Calcutta vla Antwerpen Eng^nno 28 v. Antwerpen n. Amsterdam. Grtjpskerk 2S te Tanga, Belra n. Rotterdam Insullndo 28, 15 u. te Suez, Batavia n. Rot terdam. Jagersfontein 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Juno 27 13 u, 205 mijl W.Z.Wost van Land's End, W. Indië n. Havre en Amsterdam. Kinderdijk 28, 18 u. 30 m. van Londen naar Swansea. Rotterdam naar de Pncifickuxt. ICota Radja 28 v. Rotterdam n. Batavia. Kola TJandt p. 28, 10 u. Sagros, Batavia naar Rotterdam. P. C. Hooft 28 te Amsterdam v. Rotterdam. Talisso 28 v. Londen, Batavia n, Amsterdam. Oranje Nassau 28 te Amsterdam v. Schiedam. Koudekerk 27 v. Calcutta n. Rotterdam, INGEZONDEN MED ED TELINGEN a 60 Cts. per regel. STÖFZUIGERHUIS MAERTENS UARTELJOR IS STRAAT 16 - TEL. No. 10756 Apex Klop-Veeg-Stofzuigers f175- Flandrla p. 27 Ouessant, Amsterdam naar Buenos-Ayros. Helder 26 te Antofngosta v. Amsterdam. Jacatra *.'8 v. Batavia n. Rotterdam. Dctnpo 2" 12 u. v. Marseille. Rotterdam naar Batavia. Kota TJandl p. 27 21 u. Gibraltar. Batavia n. Rotterdam. Kllpfonteln 2S v. Marseille n. Antwerpen, Bolra Rotterdam. léedoo 28 4 u. to Suez, Bntnvla n. Rotterdam. Montfcrland p. 27 20 u. Fernando Noronlia, Amsterdam n. Bucnos-Ayres. Meraukc p. 27 16 u. Kaap del Arml, Rotter» dam naar Batavia. Nijkerk 28 te Beira v. Rotterdam. Nieuw Holland p. 27 Thunsdny 1*1. Nieuw Zeeland 27 v. Brisbane n. Belawan Doll. Oostkerk 2 6 v. Hongkong. Rotterdam n. Japan. Ouderkerk 28 v. Suez. Rotterdam n. Japan. Palembang 27 te Boston v. Java. Prins der Nederlanden 28 te Batavia v. Am sterdam. Rijnland 27 v. Los Palmas n. Freetown. Am sterdam naar Wcst-Afrika. Randfonteln 28 14 u. v. Amsterdam naar Ant werpen. Rietfontein 27 te Kaapstad. Beira n. Rotterdam Rotterdam 28 to Napels v. Messina. Slamat 2S 11 u. v. Colombo. Rotterdam naar Batavia. Scheldestroom 26 v. Grand-Bnssam n. Asslntë. Schiekerk p. 26 Perlm, Rotterdam n. Calcutta. TJisalak 26 to Hongkong v. Manilla. Tanimbar 27 v. Bombay Amsterdam n. Batavia IJstroom 31 te Havre verwacht, Waat-Afrika naar Amsterdnm. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 31 MAART 1931 HILVERSUM 1875 M. Uitsl. AVRO-uitzending 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding 10.30 Concert AVRO-kwintet onder leiding van F. Lupgens. 12.15 Gramofoonplaten. 1.00 Orgelconcert. P. Palla. 1.30 Gramofoonpl. 2.30 Grorüngsche voordracht door J. Sletses. 3.00 Gramofoonplaten. 3.15 Kamerconcert Hart veld-kwartet. 4.00 Gramofoonpl. 4.30 Piano- studiemuziek. Egb. Veen en L. Schmidt.. 5.00 Radio-Kinderkoorzang onder leiding van J. Hamel. 5.30 Viool-recital Endre Gert Ier. Vleu gel: Egb. Veen. 6.00 Concert. Kov. Lajos met orkest. 7.10 Mr. H. W. Sannes: „De Pullo- rumzieRte der Kuikens". 7.45 Dr. C. H. Sluiter over de Maansverduistering op 2 April 1931. 8.15 Concert. Verst. Omroeporkest onder lei ding van N. Treep. M. m. v. Stefan Askenasa (piano). 9.15 Dr. Rltter leest verzen van Bil- derdijk. 9.45 Populair concert. Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 10.15 Vaz Di.uj 10.25 Marijke van Tooren en Hans Snel. 11.00 Gramofoonplaten. HUIZEN. 298 M. Uitsluitend KRO-ultaending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. Pastoor Perquin. 12.00 Concert. KRO-Trio onder leiding van P. Lustenhouwer. 1.30 Gramofoonpl. 2.<K) Vrou wenuurtje. 3.00 KnLpcursus. 4.00 Gramofoon platen. 6.40 Verbondskwartlcrtje. 6.45 Schrift verbeteringscursus. Mevrouw M. Reiber Nan. 7.15 Prof. Dr. Ir. GelLssen: „Nieuwe metho den voor energie-opwekking". 7.45 Gramo foonplaten. 8.00 Lijdensmeditatie door Pas toor H. A. Bots, M. in. v. R.K. Zangkoor A. M. D. G. onder leiding van P Ravensloot. C. van Steyn, orgel. 9.3o Vaz Dias. 9.40 Tweede en derde bedrijf van het passiedrama „Chris tus Verworpen" door J. Vuysters. R.K. Am» sterd. Tooneelgezolschap. Regie: A. Sweers. 11.00 Gramofoonplaten. DAVENTRY. 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Or gelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkestconcert. 2.15 Televisie. 2.25 Gramofoonplaten. 4.20 Concert. Elsie Owen, viool. Kathleen Thomp son, piano, 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten 7.00 Piano spel door S. de Nledzieiski. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Militair orkest F. Kel- sey. bas. S. Lasserson, viool. 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 10.00 Dansmuziek en variëtónummer. 11.00 Dansmuziek. PARIJS ..RADIO-PARIS". 1725 M. 8.0' Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoon platen. 1.25 Gramofoonplaten. 6.50 Gramo foonplaten. 8.2o Orkestconcert en solisten. LANC" BERG. 473 M. 6.20 Gramofoonplaten. 9.35 Gramofoonpla ten. 10.35 Gramofoonplaten. 11.30 Gramo foonplaten. 12.25 Orkest-concert. 4.20 Orkest concert en solisten. 7.30 Orkestconcert. KALUNDRORG, 1153 M 11.20 Dansmuziek. 2.20 Orkestconcert en solist. 7.20 Familie Hansen, van J. Locher. 7.35 Orkestconcert en solisten. Koorzang. 8.35 Zang en voordracht. 10.10 Niels Borre, viola, a. d. vleugel Folmer Jensen. BRUSSEL 508.B cn LEUVEN 338.2 M. 508.5 M. 5.20 Orkestconcert. 7.05 Gramo foonplaten. 8.20 Orgelconcert. 9.20 Concert. 33S.2 M.: 5.20 Kamermuziek. 7.05 Gramofoon- muziek. 8.20 Orkestconcert en zang. EN. 1635 M. 5.40 Lezingen. 11.20 Gramofoonplaten. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoonplaten. 1.50 Voor drachten. 3.5<i Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Militair concert. 9.40 Lezing en berichten. Hierna tot 11.20 Cabaret. AGENDA. Gemeentelijk Concertgebouw: v. A. R. A.» feestavond, 8 uur. Stadsschouwburg: A bonnementsvoors tel ling, lste serie „Beter dan vroeger". 8 uur. Palace: „Hallelujah!" Op het tooneel: Gebr. Gordel!. 8 15 uur. Luxor Theater: „Heimwee" en ..De ontem bare bruid". Op het tooneel: René en Partner. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De vlucht naar het geluk". Op het tooneel: het wiadimir Picque Trio; 7 en 9.15 uur. DINSDAG 31 MAART Schouwburg Jansweg: Ballet-avond Tilly Sylon, met medew. van de H. O. V. 8 uur. Protestantenbond: Concert. Gemengd koor „Zang Veredelt". Solist Boris Lensky. 8 uur. „De Kroon": Alliance Franqalse. Conférence sur Charlotte Corday. 8.30 uur. Nassaupleln 6: Vergadering Kamer van Koophandel en Fabrieken. 7.30 uur nam. Café Brinkmaan: Mij. voor Eiectr. Stations te Haarlem. Verg. aandeelhouders. .\30 uur namiddag. Bioscoopvoorstellingen. y els en: Raadsvergadering 7 uur nam.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5