BJyLiemt Dank U wel, ik gebruik STADSNIEUWS voor mijn wasch uitsluitend Persil Het licht op den toren. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 4 APRIL 1931 HET ONGELUK MET EEN SHELL-AUTO. DE HEEMSTEEDSCHE ZAAK VOOR DE RECHTBANK. Onze lezers herinneren zich het ongeluk, dat 2 Januari te Heemstede gebeurd is op het beruchte kruispunt Heerenweg Adriaan Pauwlaan—Laan van Rozenburg. Uit de richting Den Haag kwam een Fiat auto en uit de 'Adriaan Pauwlaan een vrachtauto van de Shell. Daar een aanrijding door de groote snelheid van de Fiat onver mijdelijk scheen, wierp de Shell-chauffeur het stuur om. De wagen maakte daardoor zoo n zwenking, dat hij omsloeg. Een vat. dat er afviel trof een juist voorbij fietsenden broeder van de stichting „Vogelenzang" ie B<jnnebroek. tengevolge waarvan deze is overleden. De kantonrechter veroordeelde den bestuurder van de Eiat op 4 Februari tot een geldboete van f 100 of een hechtenis- straf van 20 dagen. Verdachte ging in hooger beroep en thans stond hij voor de arrondissements recht bank te Haarlem terecht. Hem was ten laste gelegd de veiligheid van het verkeer in ge vaar te hebben gebracht, door het van rechtskomend verkeer niet den voorrang te laten. Er werden vier getuigen gehoord. Getuige J. K r o e s e. agent van politie te Heemstede, heeft waargenomen, aat de auto van verdachte kort te voren 45 KM. reed. De chauffeur van den Shellauto getuigde, dat hij gereden heeft met een vaart van 12 a 15 K.M. Toen getuige wijd uithaalde om den ander dc ruimte te geven, is de wagen gekanteld. Getuige begrijpt niet hoe de wagen bij zoo'n geringe vaart heeft kunnen kantelen. Getuige J. G. van der H e ij d e n, die op den Zuidelijken hoek van de Adriaan Pauw laan woont, heeft gezien dat de Fiat geen overmatige vaart had, maar toch te veel voor het kruispunt. Deze getuige meent, dat de vrachtauto een vaart van 30 K.M. reed. Bei de wagens waren ongeveer gelijktijdig aan het kruispunt. De inspecteur van politie te Heemstede, de heer C. H. Kemper. heeft flinke remspo ren gevonden van de Fiat. Zij waren 11 M. lang. Verdachte tenslotte zelde. dat hij toen hij de Shellauto zag aankomen wat bijgeremd heeft. Verdachte is op dezen weg vrij goed be kend. Den Shellauto heeft hij echter niet tij dig bemerkt. Het was dien dag droog weer. De officier van Justitie, mr. A. R, Andringa, achtte niet bewezen, de gronden, waarop het vonnis is uitgesproken. Hij vroeg daarom vernietiging van het vonnis en opnieuw veroordeeling van ver dachte tot dezelfde straf. De verdediger mr. M. de Mos, uit Den Haag, zeide dat verdachte niet harder heeft gereden dan 30 K.M. Hij zou zulks niet heb ben durven doen, want de motorpolitie reed achter hem. Verdachte had wat bijgeremd en heeft nog voor het midden van het kruispunt kun nen stoppen. Dc schuld ligt volgens pleiter bij den chauffeur van den Shell-auto. Derhalve con cludeerde mr. De Mos tot vrijspraak. Dc uitspraak is 16 April. ARROND. RECHTBANK. UTTSPRAKEN. H. v.' D„ 'koopman, wonende te Umui- •den. VerduLstcring in dienstbetrekking, een maand gevangenisstraf. E. M. betonwerker, wonende te IJnvuiden, thans gedetineerd. Art. 249 W. v. S,, zeven maanden gevangenisstraf met aftrek prev. hechtenis. W. G,, rietvlechter. zonder vaste woon plaats, thans gedetineerd, diefstal, zes maanden gevangenisstraf voorw. met proef tijd van drie jaren en bijz. voorwaarde. B. J. S-, los werkman, wonende te Haar= Hem. Appèl overtreding Alg. Politieverorde ning van Haarlem, f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. W. J. J. F., boekhouder, te Lisse, thans gedetineerd. Verduistering in dienstbetrek king, meermalen gepleegd, drie maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk, met een proef tijd van drie jaar. EXAMENCOMMISSIE BOEKHOUDEN EN HANDELSKENNIS. In de examencommissie voor 1931 voor de nkte M.O. BoekhoudenKXII en Q) en voor de akte L. O. handelskennis (U) is benoemd: tot lid en voorzitter: dr. S. Elzinga, inspec teur M.O. in de 5de inspectie to Haarlem en tot leden o.a. de heeren K. Pijper te Aerden- hout en J. H. Textor te Overveen. CAFé-RESTAURANT ZICHT". ,DREEF- DE MUZIEKTENT VERDWENEN. De Noordkant van den Hout, aan het eind van de Dreef, ondergaat wel een totale ver andering. Zooals onze lezers weten worden het plaveisel en het plantsoen vernieuwd. Ook binnen het hek van de voormalige bui ten-sociëteit, thans Café-Restaurant „Dreef- zichi", is een geduchte verandering te con- stateeren, zoowel aan de West- als aan de Oostzijde. Aan laatstgenoemden kant is de bekende muziektent, die daar sinds men- schenheugenis gestaan heeft en waarin vroe ger het orkest van den heer Kriens en „Har monie-Crescendo"' zoovele triomfen hebben gevierd, weggebroken. Zij wordt ook niet el ders meer geplaatst. De eigenaar van „Dreef- zichf'. de heer H. Th. van Looij, heeft name lijk van het gemeentebestuur verlof gekre gen, die tent te laten verwijderen, omdat hij aan den Oostkant een flink stuk van het ter ras voor de vernieuwing van de Fonteinlaan heeft moeten afstaan. Op de plaats, waar vroeger harp en fluit bespeeld werden, zullen dus van den zomer de stadgenooten (en vreemdelingen) onder het beschuttende loo- ver een aangenaam zitje kunnen vinden. Maar ook aan den binnenkant van „Dreef- zieht" heeft een groote metamorohose plaats gehad en deze verandering is ook een flinke verbetering gebleken. Om te beginnen is het meubilair geheel vernieuwd. In het midden en aan de kanten staan sierlijke mahoniehouten stoelen en tweehonderd stoelen van hetzelfde hout. De vroegere steenen pilaren zijn nu bekleed met Occumé-mahonie met zwarte verslering: dit is ook geschied met de lambriseeringen en met de deuren, die toegang geven tot de restauratie- en buffetzaal. Aan den schitte renden bestaanden parketvloer behoefde na tuurlijk niets veranderd te worden. Ook de plafonds zijn vernieuwd en keurig beschil derd. De bovenlichten van de talrijke ven sters. die vroeger uit gewoon glas bestonden, zijn nu vervangen door kostbaar glas-in-lood met warm-aandoende kleuren. Boven het podium is een overkapping aan gebracht, zoodat het nu meer den vorm van een tooneel heeft. De wand van het podium (en dit is iets geheel nieuws) is van Arégon- triplex. met metaalkleur bespoten en in vak- verdeeling uitgevoerd. De lampen voor de kunstverlichting zijn in één woord schitterend: die zijn koper-ver zilverd met glas-in-lood. De verlichting is nu veel sterker, maar toch intiem. Vooral in de avonduren maakt deze zaal een smaakvollen indruk. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Wat maakt Uw kamer gezellig? Een DARRAB Karpet van de Koninklijke Vereenigde Tapijtfabrieken De nieuwste dessins zijn thans geëtaleerd bij f?) OBOOTE HOUT/TB. 67 Ook de restauratiezaal is nieuw aange kleed. De verbouwing heeft plaats gehad naar de plannen van den architect F. M. Kramer. Heden. Zaterdagmiddag wordt het Café- Restaurant „Dreefzicht" weer heropend. UITGAAN. „PAPA". De eere-avond voor Louis Gimberg. Zooals reeds gemeld is, geeft het Rotter-- damsch-Hofstad-Tooneel, directeur Cor van der Lugt Melsert, heden, Zaterdagavond, in den Stadsschouwburg alhier een voorstelling van „Papa", het amusante blijspel van Robert de Fiers en G. A. de Caillavet. Deze), avond geldt tevens als «ere-avond ter herdenking van Louis Gimberg's 25-jarige tooneellcopbaan. De jubilaris speelt de rol van den Graaf de Larzac, terwijl verder optreden Louis van Gasteren, Eduard Palmers, Daan van Oefelen Jr., Mary Dresselhuys, Clara de Raet e.a. De vertooning is overal met bijval ontvan gen. Zoo schreef de N.R.C.: Het succes is over weldigend; Het Alg. Handelsblad: stuk en vertooning vormden één zonnig' geheel". De N.Crt. concludeerde ten slotte: „Er is ge schaterd en geapplaudisseerd bij open doek en na elk bedrijf.... Zoo is de weder opvoering van dit stuk een zeer groot succes geworden". NATIONAAL MIDDENSTANDS- CONGRES-1931. BELANGRIJKE ONDERWERPEN AAN DE ORDE. Op hst 28ste Nationaal Middenstandscon gres, dat op 30 Juni, 1 en 2 Juli a.s. te Zand- voort gehouden zal worden, zullen eenige zeer belangrijke prae-adviezen en referaten over actueele onderwerpen worden uitge bracht. Het bestuur van den Kon. Nederl. Midden standsbond heeft Prof. Dr. N. J. Polak, hoog leeraar in de Bedrijfsleer aan de Nederl. Handels-Hoogeschool te Rotterdam, bereid gevonden als inleider op te treden. Als on derwerp is gekozen: „De huidige depressie en de gevolgen daarvan voor den midden stand". Voorts heeft Dr.'C. Visser, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Delft, toegezegd een prae-advies te zullen uitbrengen over „Plaats en taak van den middenstand in het economisch leven". Als speciaal onderdeel van hetzelfde vraag stuk zal Dr. J. F. ten Doesschate, secretaris van den Ned. Grossiersbond te Amsterdam nog behandelen „De positie en taak van den grossier in het distributieproces". De agenda van de algemeene vergadering is nog niet definitief vastgesteld, doch het Bonasbestuur heeft inmiddels besloten daar op het onderwerp „Vermakelijkheidsbelas ting" te plaatsen, zulks op verzoek van den Ned. Bioscoopbond. Ook dit vraagstuk is van actueel belang, getuige de bioscoopactie te Groningen en el ders. De Zandvoortsche Handelsvereniging treft reeds voorbereidingen, om het congres op waardige wijze te ontvangen, terwijl ook het gemeentebestuur van zijn belangstelling blijk gaf door zijn volle medewerking toe te zeggen. DE RAADSVERGADERINGEN TE HAARLEM. EERSTKOMENDE ZITTINGEN. De burgemeester van Haarlem deelt ons mede, dat het in zijn voornemen ligt de eerst volgende vergadering van den gemeenteraad uit te schrijven tegen Woensdag 15 April a.s. en de daaropvolgende tegen 6 Mei. JONGEREN VREDES ACTIE. Donderdagavond hield Aug. Rosseau, daar toe uitgenoodigd door bovengenoemde ver- eeniging een lezing over „Dienstweigering" in het Jeugdhuis. De oorlog dreigt. Onafwendbaar. Ondanks het bloedbad, ondanks alle verschrikkingen van den oorlog van 1914—'18 maakt men zich allex-wegen klaar voor den volgenden krijg. Men spreekt overal over den vrede, en toch bereidt men -zich voor op een komenden oor- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. per regel. en qiets anders. lis heb dit schil-' terende waschmiddel reeds jaren lang tot mijn groote tevredenheid gebruikt en weet, dat het aan alle eischen voldoet. Waarom zou ik dus wat anders nemen? Ik la&t me niet beïnvloeden door gezeg den als „even goed als Persil" of „beter dan Persil" en kan met de grootste overtuiging verklaren ee log. Waarom? Niemand wil Immers gekwetst worden? En de moed, die zich uit ln gezang en heldendaden in de gevechten, spruit uit lafheid voort. De soldaat doodt niet om te dooclen, doch om zelf niet gedood te worden. Wij jongeren moeten daar onze gedachten over laten gaan. Wat bijv. te denken van den gestudeerden mensch, laten we een scheikundige nemen, die vrouw en kind heeft, en toch ln zijn laboratorium bommen en gifgassen maakt? Het ergste van de zaak is, hij weet, waarvoor hij die verdelgingsmid delen fabriceert. En dan vragen wij ons af, of dat nu niet een laag sluipmoordenaar is, die het eene oogenblik met zijn eigen kind speelt en vlak daarop, heel gewoon, alsof het zoo hoort, en hij niet anders kan, bommen maakt om weerlooze vrouwen en kinderen to dooden. En hoe te oordeelen over den jongeman van 19 jaar. die opgeroepen wordt om sol daat te worden? Hij gaat. En weet, waarvoor hij opgeroepen is. Weet, dat het schieten hem geleerd wordt voor menschenmoord, en dat het gebruik van de bajonet niet bestaat in het zoeken van wormen om mee te gaan visschen. Spr. schilderde in felle kleuren al de ver schrikkingen van den oorlog, uit eigen er varing en omgeving. En ondanks het feit, dat de jongeman zich hiervan volkomen be wust is, gaat hij toch in het leger en oefent zich. Wat moet nu de jongeling doen die wordt opgeroepen? Hij zegge: Ik wil niet voor mijn vaderland sterven, ik wil er voor leven. Hij moet dienstweigeren. Ten eerst op de zedelijke gronden, dat het beestachtig is zijn medemensch te dooden, ten tweede omdat de maatschappij te slecht is om er voor te sterven. Zij belet de arbeidersklasse zich uit te leven naar de mogelijkheden, die in deze zijn. En ten slotte, daar hij, die met geweld iets verovert, reeds daardoor te veroordeelen is. Wat goed is, hoeft niet met geweld verde digd te worden. De maatschappij ls gericht op het maken van winst, die aan de arbei ders is ontrukt. Dienstweigeren is goed. Maar het wordt nog te weinig gedaan. De dienstweigeraars zijn voorloopers, die een daad durven doen, welke bij ons allen sluimert. Maar wij zijn laf, en durven niet. Want wij allen kunnen weigeren niet alleen in de directe militaire wereld, doch ook in de fabrieken waar de munitie gemaakt wordt, de uniform-make rijen, de bakkerijen voor het leger, enz. Wij moeten de dienstweigeraars steunen, zooveel wij kunnen. En dan pas zal de nio- gelijkheid geopend worden tot een betere maatschappij te komen. De talrijke aanwezigen dankten door ap plaus den spr. voor zijn rede. Na de pauze was er gelegenheid tot debat. VEREENIGING VAN VACANTIEBEZIGHEDEN. DE KRAAMPJESDAG. E. Oitermann 4 Co.'j Hondet Mu. N.V_ Amjtêrdom Men schrijft ons: Zooals men weet, bemoeit deze Vereeniging zich met kinderen, die in de groote vacantie aangewezen zijn om voortdurend op straat te spelen; een lichamelijk gevaar bij het drukke moderne verkeer, een zedelijk gevaar voor de kinderen, die, uit gebrek aan beter, allerlei soms bedenkelijke dingen verzinnen om den tijd te dooden. Voor deze kinderen vragen wij voortdurend de aandacht van hen, wier verstand en hart groot genoeg zijn, om onze bedoeling te waardeeren. Naar het voorbeeld onzer groo te steden, Rotterdam, Amstei'dam. den Haag, Groningen en Utrecht, laten wij deze onbe- voorrechten op geschikte terreinen genieten ven spel, sport en handenarbeid, bij gunstig weer steeds in de buitenlucht en altijd onder leiding. Een dergelijke organisatie is vrij kostbaar. Ondanks de gemeente subsidie, on danks aangroeiend getal van leden en dona teurs, ondanks het feit, dat de ouders der kinderen naar vermogen bijdragen om de noodige gelden bijeen te krijgen, hebben wij toch de hulp noodig van kindervrienden. Steunt ons: wordt lid of donateur (pen ningmeester E. Geerts, Engelszstraat 26, gironummer 120733). Verder: helpt ons, onze Kraampjesdag tot een succes te makeix. Er worden plannen ge maakt om begin Juni evenals verleden jaar eenige tentjes te vullen met artikelen van da gelij ksch gebruik voor den gewonen prijs. Op verschillende, nader te bepalen drukke plaatsen zullen deze tentjes verrijzen. Vele danxes stellen zich als verkoopsters beschik baar. Waarschijnlijk wordt aan dezen straat- bazar vastgeknoopt een verloting met vele prijzen. Heel graag zullen wij een bijdrage tegemoet zien voor dezen Kraampjesdag. 't Zij in geld of In goederen. Voor de verlo ting zouden wij gaarne nog eenige mooie prijzen ontvangen. Een en ander te bezorgen bij de 2e penningmeesteresse Mevrouw Bran don. Kleverlaan 105 of bij de secretaresse mevr. L. Boerma, Boekenrodestraat 3. Op deze wijze zal onze dag tot een groot succes worden. Wat in den Haag gelukt kan ook in Haarlem. FEUILLETON. Avonturen %'an een journalist-detective gedurende den grooten oorlog. Vertaald uit het Deensch door p. j. AERSSENS 131 Ondorwcg vroeg hij: „Wie bent u?" „Dat kan ik u niet zeggen ..Niet?" ..Neen, dat kan ik niet". „Maai- u ls nu toch vrij?" ..Toch kan ik het u niet zeggen". „Wie zijn die mannen, bij wie u zich aan gesloten hebt?" ..Ook dat. kan ik u niet zeggen". ..Waarom niet?" „Het zou mij 't leven kosten". „Die kerels zullen spoedig achter slot en grendel zitten". ,,o neen, dat niet!" zoide zij met zulk een vaste overtuiging, dat Vosz verrast opkeek en vroeg: „Wat weet u van hen?" „Ik kan 't u niet zeggen". „Hoe heet u?" „Mijn naam is Yvonne". „Hoe nog meer?" „Dat zeg ik u niet". „Juffrouw Wolffsohn?" vroeg Vosz en zijn gelaat verried, hoe hij ln spanning was. ..Zoo heet ik niet", antwoordde zij. ..Hoe dan?" ..ik kan 'i u niet zoggen". „Is u piet een dier mannen gehuwd?" „Neen". „Vanwaar komt u?" „Ik ben geboren in Rusland, maar mijn ouders vertrokken al vroeg naar Amerika en besteedden mij uit aan een Fransche pleeg moeder". „Hoe bent u hier gekomen?" „Door deix oorlog". „Met wie?" „Met de beide mannen". „Waarom juist nxet hen?' „Omdat zü 't wilden". „Maar wie zijn zij dan, dat zij u konden bevelen?" Vosz ging verder met vragen: „Als u niet Juffrouw Wolffsohn is, wie is u dan? Is er soms nog een vrouw in 't spel?" ..Neen. Zij hebben mij zoo maar genoemd. Maar ik heet niet zoo. Ik weet werkelijk niet hoe zij op dezen naam gekomenn zijn". Het jonge meisje keek Vosz aan met een blik, die hem deed vergeten verder te vra gen. Zij was zoo betooverend. dat haar blik hem volkomeix gevangen hield. En toen hij eindelijk weer sprak, was het niet de detective maar de mensch, de man, en hij zei met een stem. die zoo zacht en mild klonk, dat hij verrast opkeek: „Ik wist, dat u een Russische was" „Hoezoo?'' 0.,mdat alleen een Russin zoo droevig en tegelijk zoo bekoorlijk kan zijn, en niet in een hartstochtelijk snikken uitbarst, zooals andere vrouwen dat plegen te doen". „O, u beseft niet, wat u gedaan hebt met mij mee te nemen", antwoordde zij, zonder op zijn woorden te letten. „Wat heb ik gedaan?" ,.U kunt niet vermoeden, wat mij nu nog te wachten staat". ..Gelooft u. dat die beide mannen u nog zullen zoeken?" „Zij zullen niet rusten, voor zij mij weer terug hebben". „Maar als zij buiten durven komen, wor den zij gearresteerd". „Neen, dat worden zij niet. Het zou mij zelfs niet verwonderen, als zij ons voor uw huis op stonden te wachten. Voor die twee is niets onmogelijk". „Maar de uitgang wordt toch bewaakt? O, ik begrijp er is nog een tweede uit gang, een geheime uitgang om uit den toren te komen. Idioot, die ik ben! Dat ik daar niet aan gedacht heb". De auto hield stil. Vosz stapte uit en betaalde den chauffeur. En toen ging hij met Yvonne, die axxgstig naar alle kanten rondkeek, ïiaar binnen. Maar niets was er, wat haar vrees wettigr de. De oude huishoudster was zeer verbaasd, toen Vosz haar opdracht gaf, zijn zitkamer voor juffrouw Yvonne 4in te richten. Maar zij stond nog meer verwonderd te kijken, toen Vosz hieraan toevoegde: „En dan juffrouw Sörensen, moet ik u nog een bevel geven, dat u stipt hebt uit te voe ren. Wie er ook aanbelt, u doet voor niemand open. Alles wat u noodig hebt, kunt u per telefoon bestellen en in den winkel van Cramer hieronder laten bezorgen. Een der winkelmeisjes zal het dan wel boven bren gen. maar dan nog alleen, als ik thuis ben. Anders doet u niet open, voor niemand. Hoort u?" Juffrouw Sörensen hoorde het en het zou nooit in haar opgekomen zijn, om niet te gohoox-zamen. Doch zij kon maar xxiet begrij pen. waar dit alles voor diende. Vosz ging nu met Yvonne naar zijn kanier. Zijn eerste werk was de politie op. te bellen of er nog nieuwe gezichtspunten waren. Er was niets nieuws. Men had alleen kun nen constateeren. dat de gevonden vinger afdrukken niet in de registers voorkwamen. In den tuin van het huis Nocrdstraat 26 wao in een rommelkist de bijl gevonden, waar mede de doodelijke-slagen toegebracht waren en die bijl bleek afkomstig te zijn uit de keuken van Viggo Hansen. „Hebben de getuigen nog iets losgelaten?" vroeg Vosz verder. „Neen niets. Alles wat zij wisten, was van geen belang". „Wat had Aaboe te vertellen?" „Niet, wat de moeite waard is om herhaald te worden". „Dus er is niets bijzonders voorgevaJllen?" „Ja, toch wel iets. Er heeft zich ook een oude dame aangemeld, een kamerverhuurster uit de Noordstraat, die Viggo Hansen van aanzien kende. Zij zeide, dat zij hem op den avond van den moord, met iemand die zij niet kexxde, vóór zijn huisdeur in een opge wonden gesprek had zien staan". „Hoe laat was dat?" „Ongeveer half tien", verklaarde zij. „Dat klopt aardig! Neem Aaboe nog een tweede verhoor af en tracht te weten te komen, waarover hij met Viggo Hansen ge debatteerd heeft". „Maar Aaboe verklaarde „Dat kan mij niets schelen! Confronteer hem met die oude dame, aan zult u zien, dat 't is, zooals ik zeg. Goeden dag". „Nu wendde Vcsz zich tot Yvonne. „Zegt u 't nu maar, u kent Aaboe >toch wel?" ..Neen, wie is hij? U hebt clien naam al eerder genoemd". „Hij is de assistent van Viggo Hansen". „O. is hij dat. Nu weet ik, wien u be doelt". ,.U kent hem dus?" Vosz ving gretig ieder woord op. dat zij sprak, vol spanning enook vol angst. Doch zij antwoordde: „Neen. ik ken hem niet. Maar hij was wel altijd vi-ecselijk opdringerig, hoewel ik hem duidelijk te verstaan gaf, dat ik van zijn at tenties niet gediend was". Vosz voelde zich opgelucht. Hij zette zich in een stoel en dacht nu aan de mededeelin- gen van de politie. Eén punt was hem niet recht duidelijk: de bijl, waarmede de imoord begaan was, kwam uit de woning van den advocaat! Zou Aaboe dan toegang tot Viggo Hansen's huis gehad hebben? En hoe was hij aan de bijl gekomen? Vosz vroeg het privé-nummer aan van Viggo Hansen. „Hallo! spreek ik met de huishoudster?" „Ja". „Met de politie. Kunt u mij zeggen, wan neer u voor 't laatst de bijl uit uw keuken gebruikt hebt?" „Die, waarmee meneerdie akelige bijl? Ja. dat moet gisteren-voormiddag gebeurd zijn, om ribstuk te hakken ik meen, dat dit de laatste maal was". „Wanneer miste u die bijl?" „Pas daags na den moord, toen ik hoorde wat er gebeurd was. Ik ging toen natuurlijk kijken en de bijl was weg „Wie zijn er gisteren allemaal in de 'keuken geweest?" „Niemand dan ik en meneer zelf ook even". „Hoe laat was Viggo Hansen daar?" „Tegen den avond; zoo tussclxen zes en zeven". „Wat zocht hij?" ..Hij moest wai'm water hebben". „Zorgde hij daar dan wel meer zelf voor?" „Neen, maar hij wilde nu wat stijfsel mak »n" „Waar had hij dat voor noodig?" „Dal weet ik niet". ..Heeft hij de stijfsel niet gebruikt?" „Ik geloof van niet. want kort daarop is hij uitgegaan". (Wordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6