DWANGARBEID. UIT DE OMSTREKEN Stofzuigerhuis MAERTENS Alle merken Stofzuigers HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 15 APRIL 1931 TWEEDE BLAD IJMUIDEN JONGENSCLUBS DER HERVORMDE GEMEENTE. ïn de Julianaschool aan den Engelmundus- weg organiseerden de leiders der Jongensclubs te IJmuiden-Oost een propaganda-avond. Met een kort woord van welkom opende de voorzitter, de heer Van Nierop, dezen avond waarna de jongens de gelegenheid kregen, hun prestaties te toonen. Achtereenvolgens kwamen fluitisten en tooneelspelers voor het voetlicht, afgewisseld door een groep mond harmonica-spelers. Vooral deze laatsten kweten zich opperbest van hun taak. Van het verder gebodene dient nog speci aal vermeld de tableaux, waaruit op te maken viel op welke wijze de jongens op de verschillende avonden worden bezig gehouden SCHEEPVAARTBERICHTEN. Bïnnengekdhien schepen: 14 April: Letlandsch, Talvaldis van Newport. Grieksch, Chelatros, van Aalborg. Ned., Nereus, van Dantzig. Zweedsch, Gothia, Catagena. Ned., Juno, v. Hamburg. Engelsch, Louch Fisher, v. Londen. Engelsch, Australic, v. Liverpool. Vertrokken schepen: Ned., Oldekerk, n. Hamburg. Ned., IJstroom, n. Teneriffe. Fransch, Cap. W. Alprecht, n. Antwerpen. Ned., Friesland, n. New-Castle. Engelsch, Carrlck Mecross, n. Durnt-Island. Ned., Oranje-Nassau, n. Paramaribo. Engelsch, Otterhound, n. Theemshaven. Engelsch, Dearne, n. Goole. Engelsch, Bartwick, n. Leeds. Duitsch, Agira, Antwerpen. Ned., Seimatra, n. Rotterdam. Ned., Giekerk, n. Rotterdam. Ned., Rijnstroom, n. Huil. Engelsch, Mavis, n. Londen. Ned., Lingestroom n. Londen FONDS VOOR SOCIALE VOORZIENINGEN De tusschen haakjes geplaatste getallen hebben betrekking op dezelfde periode van het vorig jaar. 1. Van en met 1 Jan. t.m. 31 Maart heb ben 1043 (654) opvarenden zich als werkloos 1 op het Fondskantoor doen inschrijven. 2. Dit aantal was als volgt over de organi saties verdeeld. C a O A M ui w 47 51 270 56 18 24 123 15 4 9 3 196 Georganis. 65 75 393 71 61 143 9 817 Qngeorg. 11 15 94 27 6 66 7 226 Totaal 76 90 487 67 209 161043 r 3. Aan ondersteuning bij werkloosheid werd V/m. 2 Januari t/m. 27 Maart totaal uitge keerd f 26153.45 (f 13377.25). 4. Dit bedrag was als volgt over de organi saties verdeeld: IJmuider Federatie In IJmuiden f 8607.75 b. In Egmond 4060.25 c. In Scheveningen 2695.75 d. In Katwijk 1049.75 16.413.50 4.654.95 156.25 f 21.224.70 4.928.75 Christ. Bond Fondskantoor Totaal aan georganiseerden Totaal aan ongeorganiseerden Totaal generaal 26.153.45 5. Over de periode 1 januari t/m. 31 Maart werd aan ondersteuning bij ziekte uitgekeerd: Ziekengeld 2812.02 4423.65) Extra steun 857.25 539.75) Bijz. ondersteuning 445.34 76.30) Behandelingskosten 493.22 1805:66) Totaal 4607.83 6845.36) 6. Aan ondersteuning bij overlijden werd in de periode 1 Januari t/m. 31 Maart 1931 uit betaald 663.50. 7. Te ontvangen aan bijdragen van Reeders: Januari 1931 8192.01 9256.93) Februari 1931 7679.32 8717.13) 15871.33 17974.06) P.A.L.V.U, Naar wij vernemen zal de Arbeiders-too- neelvereeniging P.A.L.V.U. haar speelseizoen besluiten door op Dinsdag 21 April met een voor Nederland geheel nieuw werk voor het Voetlicht te verschijnen. Het te spelen stuk is een Russisch werk, ge titeld: „Baanbrekers", spel uit den tijd van opstand in Rusland in 4 bedrijven van George Habner. P.A.L.V.U. komt hierin met de kern van haar leden uit. „DE FEE VAN DE BRON". Heden, Woensdagavond, wordt door de Kinder Operette-vereeniging de operette „De Fee van de bron" opgevoerd. De uitvoering wordt gegeven in het Thalia-theater; de regie is in handen van den heer F. A. J. Hun- sche. De heer Sam Vlessing zal aan deze opvoe ring zijn medewerking verleenen. VISSCHERIJ-OPBRENGST. Heden waren aan den Rijksvischafslag te IJmuiden 9 stoomtrawlers. 2 beugers en 9 loggers. De besommingen waren: Manden 445 H. C. 231 f 6100.— 430 Amsteldijk 2700.— 230 Gorredijk 2300.— 255 Gerbrig 2200.— 285 Balder 2690.— 260 Z aanstroom 4 2100.— 450 Maria 2600.— 135 Gezina Catherina 1300.— Zeehond 1600.— Beugers: VI. 80 f 1360.VI. 86 f 1160. Loggers: KW 58 f 700.—; KW 100 f 630.—; KW 20 f 670.Sch 8 f 550.—; Sch. 48 f 680.—; Sch. 53 f 570.—: Sch. 236 f 690.—; Sch. 402 f 690.—; Sch. 7 f 860.—. Levende beugvisch; Kabeljauw f 4f 1 per stuk. Groote gul f 13 per 50 K.G. Kleine gul f 11 per 50 K.G. Doode beugvisch: Leng f 2f 0.80 per stuk. Vleet f 3.10f 1.30 per stuk. Kleine gul f 4.50 per 50 K.G. Groote gul f 6.50f 5.50 per 50 K.G. HET OVERBRENGEN DER SLACHTOFFERS VAN DE NOORDPOOL. De Victoria IJM. 327 is Dinsdagmorgen 11 uur van Fraserborough vertrokken en wordt Donderdagmorgen 11 uur te Maassluis ver wacht, waarna onmiddellijk, na ontscheping der slachtoffers aldaar, doorgevaren wordt naar IJmuiden om aldaar het stoffelijk overschot van schipper Gravemaker en zijn zoon te ontschepen. RECLASSEERINGSGOMMISSIE Het bestuur van de reclasseeringscom- missie, welke lederen Donderdagavond in het dienstgebouw Willemsplein van 7.30 tot 9 uur zitting houdt, heeft door het om ge zondheidsredenen bedanken van den secre taris, den heer Van der Horst, een klein wijziging ondergaan. In de plaats van den heer Van der Horst werd de heer J. Heili gers Jr. benoemd; het bestuur werd nog uit gebreid door het benoemen van een 2den secretaris, den heer J. Dalmeijer. Het bestuur bestaat dus thans uit de heeren: H. A. Blok voorzitter, J. Heiligers Jr. secretaris, J. Dal meijer 2de secretaris en mevrouw Van der Zee penningmeesteresse. DE „VICTORIA" VERTROKKEN. BEGRAFENIS DER SLACHTOFFERS VAN DE NOORDPOOL. Dinsdag is de trawler „Victoria", die de lijken der omgekomen bemanning van den IJmuider trawler „Noordpool" naar het va derland zal overbrengen, zooals wij gemeld hebben, uit Fraserborough (Schotland) ver trokken. Vergezeld door de bemanning van de Vic toria waren de kisten van het kerkhof naar den trawler gebracht, lezen wij in de Msb. Alle schepen in de haven hadden de vlag halfstok geheschen. Eeen zeer groote menig te belangstellenden was aan de kade bijeen toen de Victoria zee koos. Het schip wordt heden te Maassluis ver wacht. Daar zullen de kisten met het stoffe lijk overschot- der slachtoffers welke in die gemeente thuis behooren ontscheept worden. Bij aankomst zullen zij naar de algemeene begraafplaats worden overgebracht. De be grafenis heeft dan den volgenden dag plaats. Ook de kist met het lijk, dat in Schevenin gen ter aarde zal worden besteld, gaat in Maassluis van boord en zal vervolgens naar Scheveningen vervoerd worden. Daarna vaart de „Victoria" naar IJmuiden, waar de overige lijken worden ontscheept, die dan overgebracht zullen worden naar de begraafplaats in die gemeente en te Egmond aan Zee. Aldaar heeft de teraardebestelling plaats op Zaterdag a.s, SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen: 15 April: Grieksch, Polymnia, van Rosario. Duitsch, Aquila, van Clevant. Ned., Nero, van Bordeaux. Ned. motorb., Seine, van Parijs. Ned., Poulau Tello, van Batavia. Ned,, Reggestroom, van Hamburg. Eng., Machaon, van Japan. Ned., Amazone, van West-Indië. Vertrokken schepen: 15 April: Zweedsch, Gothia, naar Gothenburg. Zweedsch, Gerrivare, naar Blyth. VELSEN R.K. VOLKSBOND. Voor de leden van den R.K. Volksbond zal op Dinsdag 28 April in het R.K. Vereenigings- gebouw een filmavond gegeven worden. De bekende film „De Zuiderzeewerken" welke toegelicht zal worden door den heer Vollaerts, districts-bestuurder van den R.K. bouwvak arbeidersbond „St. Jozef", zal vertoond wor den. BOUWVERGUNNINGEN. Door B. en W. zijn o.a. de navolgende bouwvergunningen verleend: aan C. W. P. ten Broeke, te IJmuiden, tot het bouwen van 5 woonhuizen aan de J. P. Coenstraat, aldaar; aan S. van der Fange, te Santpoort, tot het bouwen van een garage bij een woonhuis aan den Rijksweg, aldaar; aan C. Tol Tzn., te IJmuiden, tot het ver bouwen van een woonhuis in boven- eu be nedenwoning, aan de Julianakade no. 11, al daar. aan Tiersen en Weernekers, te Santpoort, tot het verbouwen van een woon-winkelliuis in twee woon-winkelhuizen aan den Tus- sclienbeeksweg nos. 60-62 te IJmuiden; aan D. Koomen, te Santpoort, tot het bou wen van twee dubbele woonhuizen aan den Overbildtweg, aldaar. BLOEMENDAAL Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 OPENBARE VERGADERING. De afdeeling Bloemendaal van de S.D.A.P, heeft een openbare vergadering uitgeschreven op Donderdag 16 April in hotel „Rusthoek" waar de heer C. Thomassen, lid van de Prov. Staten, zal spreken over: „De komende Pro vinciale Statenverkiezingen". Na afloop van deze voordracht zal een Politiek Schimmenspel vertoond worden door A. W. de Te'.lo uit Aerdenhout, waarin ook enkele Bloemendaalsohe toestanden ver werkt zijn. Er is gelegenheid tot debat. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. SANTPOORT WEGVERBETERING. Door 96 aanwonenden van den Brede- roodschen Weg is tot het bestuur van „Sant- poars Bloei" een schrijven gericht, welks in houd hierop neerkomt, dat men het bestuur dezer vereeniging dringend verzoekt, nu zijn pogingen bij het gemeentebestuur tot ver betering van genoemden weg geen succes hebben gehad, alle middelen aan te wenden om alsnog aan den ellendigen staat van dezen weg een einde te maken. JUBILEUM BT.T DE FIRMA CARELS. Donderdag 16 April .4 zal de heer C. Krammers, meester knecht bij de N.V. Carels Electrische Luxe Broodfabrie ken, den dag her denken dat hij voor voor 25 jaar terug als bakkersgezel in dienstbetrekking kwam. Deze dag zal voor den a.s. jubi laris zeker niet on opgemerkt voorbij gaan, daar het feit dat hij zich heeft opgewerkt tot meester knecht, het bewijs geeft, dat hij bij de di rectie in hoog aanzien staat. Krammers heeft ook onder de bakkersge zellen den naam van goed collega en kame raad, tot wien men zich nimmer tevergeefs wendt om hulp.Al eenige malen is Krammers opgetreden als één van de leiders van de Bakkersvakschool, welke door den Alg. Ned. Bakkersgezellenbond in de wintermaanden werd georganiseerd. EEN A.V.R.O.-KOOR. Dinsdc.gavond had onder leiding van den heer G. P. Bronckhorst in Lion d'Or een be spreking plaats omtrent de vorming van een A.V.R.O.-koor. De voorzitter van het A.V.R.O. actie Comité, Mr. L. G. van Dam gaf een uit eenzetting van het doel van het koor. Het zal A.V.R.O.-avonden opluisteren en mede werken aan- de A.V.R.O.-actie. Het doel van het koor is dan ook een ander dan dat van andere koren. Besloten werd een voorloopig bestuur te vormen, dat de plannen nader zal onderzoeken. Hierin werden gekozen de heer G. P. Bronckhorst, Heemstede, voorzitter; mevr. A. H. BrandenburgGosselaar, Bis- pincklaan 12 Bloemendaal, secretaresse; G. S. J. de Boer, penningmeester; mevr. A. VrugtBouwman; mevr. C. van Nlelvan Veen; N. H. Bosschieter en P. de Graaff. EEN KINDERBEWAARPLAATS IN HAARLEM-NOORD. Mevr. E. van DamCohen, penningmees teresse van het comité voor het stichten van een kinderbewaarplaats te Haarlem- Noord, verzoekt ons mede te deelen, dat haar gironummer niet is 12431, zooals gisteren in de krant opgenomen werd, doch 124231. NED. PHIL ATELISTIS CHE VEREENT GING „OP HOOP VAN ZEGELS". Dinsdagavond vierde bovengenoemde ver eeniging haar 20-jarig bestaan in de groote zaal van den H. K. B. Na een kort inleidend woord werd de leiding overgedragen aan een daartoe aangewezen feestcommissie, die, met medewerking van verschillende leden, den aanwezigen een echt gezelligen avond verschafte. Voor verschillende kien-wedstrijden waren een 50-tal zeer mooie prijzen uitgeloofd, zoo-- dat velen nog een fraai souvenir van dezen avond konden mede nemen. Om 2 uur sloot de voorzitter der feestcom missie onder dankbetuiging aan den heer Emans en zijn vrienden, die zoo belangeloos den avond muzikaal verzorgd hadden, de feestviering. ORGELBESPELING. Programma der orgelbespeling ln de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 16 April des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. 1. Concert d. kl. t. Vivaldi Bach. Allegretto grave Fuga (Moderato). Largo e spiccato, A llegro moderato. 2. Choralvorspiel: „Nun komm der Heiden Heiland", J. S. Bach. 3. Toccata, G. Muffat. 4. Sarabande grave, F. Couperin. 5. Prière, Jos. Jongen. 6. Paraphrase sur un Choeur de Judas Macchabée, A. Gullraant. SPORT EN SPEL KAATSEN. DISTRICTSVERGADERING DER BUITENAFDEELINGEN Te Amsterdam heeft onder leiding van den heer Wiersma de jaarvergadering van de bij den Ned. Kaatsbond aangesloten buitenaf deelingen plaats gevonden. De heer Van Waard trad als vertegenwoordiger voor „Fri- sia" op. Behalve Haarlem, waren voorts de volgende plaatsen vertegenwoordigd: Amsterdam, Amersfoort, Ede, Enschedé, Den Haag, Hil- versumi Rotterdam, Utrecht, de Zaanstreek en Zeist, zoodat over opkomst niet te klagen viel. Bij de bestuursverkiezing werd de secretaris, de heer Knol, uit Utrecht, bij acclamatie her benoemd, terwijl tot penningmeester de heer Kleinschmidt (Zeist) gekozen werd. in de plaats van den heer Popma, die wegens ver andering van woonplaats genoodzaakt was, zich uit deze functie terug te trekken. De regeling van de wedstrijden voor het seizoen 1931 vond een aandachtig gehoor. De data der verschillende wedstrijden werden als volgt vastgesteld: De Zijlstrapartij wordt 7 Juni te Hilversum gehouden, terwijl de competitiewedstrijden A dd. 21 Juni te Amsterdam zullen plaats vin den. Voorts de volgende door elkaar loten partijen; Ede dd. 14 Mei (of afdeelingspartij) Na twintig lange jaren De fragedie-Langard. Er is in de Fransche wetgeving een ver schrikkelijke leemte, De wet zegt, dat iemand die tot dwangarbeid is veroordeeld, ook al is het slechts voor enkele jaren, tot aan zijn dood toe in Guyana moet blijven. Veroor deeld worden tot „bagne" staat dus ongeveer gelijk met levenslange verbanning; het spreekt vanzelf dat de veroordeelden, ook al is hun straftijd voorbij, toch doorloopend onder het meest strenge toezicht staan. Dat is onmenschelijk, en nu in de practijk zich een voorbeeld voordoet, nu ziet men in. dat het hoog tijd wordt, om aan dezen onbarm- hartigen maatregel voor goed een einde te maken. Het geval, dat zoo pijnlijk scherp het licht doet vallen op deze onmenschelijke mistoe standen, betreft een zekeren Louis Albert Langard, geboren in 1882, in Chalon-villars. De ongelukkige Is dus een man van bijna 50 jaar; zooals we hem heden zagen, zouden we zeggen een zeventiger. Men hoeft dus niet te vragen, wat hij moet hebben geleden. Nu zullen we ons heusch niet overgeven aan een misplaatst medelijden en partij kiezen voor iemand, die tenslotte den dood van een medemensch op zijn geweten heeft, maar Enfin, men oordeele zelf. Louis Langard was mecanicien van zijn beroep. Geen slechte kerel, maar hij had nu eenmaal een ingekankerden haat jegens den militairen dienst. Toen men hem dan ook in 1902 opriep om onder de wapenen te komen, achtte Langard het beter om te verdwijnen, teneinde zich zoo aan zijn dienstplichten te onttrekken. Waar hij heen ging was nie mand bekend, en alle nasporingen van de militaire politie om hem te vinden, bleven zonder resultaat. In December 1905, zoo wil de voor hem het noodlottig toeval, bevond hij zich 's avonds met een van zijn vrienden in een kroegje in de Rue de Flandre te Pa rijs. Een medebezoeker van het café, een ge vaarlijk type, welbekend bij de politie. Jean Lefèvre, bevond zich daar ook en om een futiliteit zocht de laatste ruzie met den vriend van Langard. En 't liep uit op een vechtpartij. Langard, die zijn vriend in nood zag verkeeren, mengde zich in het gevecht en in een ogenblik van drift stak hij den aanvaller met een mes overhoop. De politie kwam opdagen, men arresteerde Langard, een paar maanden later verscheen hij voor het Assisenhof, dat hem tot acht jaren dwangarbeid veroordeelde en den 8sten Juni 1908 werd hij ingescheept voor Guyana. De militaire overheid wist van niets. De militaire overheid, onbekend met deze veroordeeling, meldde steeds Langard als de serteur. Tweemaal, in 1909, slaagde Langard er in om uit de „bagne" te ontsnappen, maar zijn ontsnapping was beide malen van slechts korten duur. Aangetast door de zware tropische koortsen, werd de ongelukkige spoedig gevonden in de oerwouden. Op ont snapping. of poging daartoe, zit nu eenmaal een zware straf en zoo hoorde hij andermaal een vonnis vellen: twaalf jaar inplants van acht. Langard wist echter wel dat acht of twaalf jaar toch op hetzelfde neer komt, dat dwangarbeid toch levenslange verban ning beteekent en dus zon hij andermaal op een plan om te ontsnappen. Ditmaal bereidde hij zijn vlucht goed voor, rekening houdend met alle mogelijkheden en in November 1910 kneep hij er tusschen-uit. Zijn tocht door de wildernis, door de oerwouden, duurde zeven dagen. Eindelijk, uitgeput van honger en vermoeienissen, zwaar lijdend aan koortsen, arriveerde hij op Nederlandsch gebied. De autoriteiten in Neaerlandsch-Guyane vragen alleen een' voorbeeldig gedrag van de ontsnapten en Langard wist dus, waaraan hij zich had te houden, wilde hij niet weer worden uitgeleverd aan de Fransche over heid. En nu bleek, dat Langard. al was zijn misdaad nog zoo erg. niet liet type van den bandiet was. Hij pakte dadelijk flink aan, werkte ijverig, was uiterst sober en zijn ge drag liet niets te wenschen over. Zijn eerste plaats was bij een suikerplanter, waar hij als mecanicien werk vond. Na vier jaar verliet hij deze plaats met de beste getuigschriften, om dienst te nemen als mecanicien bij de Surenan. Door zijn werken was Langard er in geslaagd om een klein sommetje opzij te leggen. Hij had kennis gemaakt met een Hol- landsch meisje; weldra werd er een doch tertje geboren en Langard als een goed huis vader ook al was de verhouding dan ook nog niet wettelijk bekrachtigd kocht van zijn spaardulten een woning in Paramaribo, waar hij en zijn gezin een zeer geregeld le ven leidden. In 1922 vond hij een nog betere betrekking bij het arsenaal in Paramaribo en zijn chefs waren vol lof over zijn ijver. Acht jaar geleden nu trad hij in het hu welijk met de moeder van zijn dochtertje, thans reeds een meisje van 18 jaar. Twintig jaar, sedert zijn veroordeeling. wa ren voorbijgegaan en Langard won raad in bij de Nederlandsche juristen in Paramaribo of hij thans veilig naar Frankrijk zou kun nen terugkeeren. zij het maar voor enkele maanden, om nog eenmaal zijn familie in zijn geboorteland te zien. Men verzekerde hem dat na twintig jaren de straf was ver daagd en zoo scheepte hij zich in voor Le Havre, aan boord van een Fransch schip. Hij had zijn vrouw en dochter achtergelaten, vast er op rekenend om na enkele weken terug te keeren naar de zijnen en zijn werk. Bij zijn aankomst in Le Havre verklaarde hij aan de gendarmes Zuld-Amerikaansch mijnwerker te zijn, maar de politie is nu eenmaal streng en achterdochtig en men sloeg de misdadigers-albums op. En zoo kwam men te weten dat Langard nog steeds gezocht werd door de militaire autoriteiten wegens desertie. De kapitein van de gendar merie had medelijden met dezen vroeg- ouden stakker en wilde dus niet dadelijk tot arrestatie overgaan. Daarom verzocht hij Langard om den volgenden dag zich weer te melden, want het was nu eenmaal de plicht van de gendarmerie om de militaire over heid te waarschuwen. En Langard, die vrees de in hechtenis te zullen worden genomen, wachtte dit oogenblik niet af, maar vluchtte naar Parijs. Eerst een nacht bij zijn zuster, dan bij vrienden, maar thans zat de heele gendarmerie hem op de hielen en twee dagen later werd hij in Perreux gearresteerd cn op transport gesteld naar Parijs, waar de ijzeren deuren van de „Santé" zich achter hem sloten. De onverbiddelijke wet zegt, dat men hem met de eerste de beste gelegenheid weer naar Guyana moet zenden om thans levenslangen dwangarbeid te verrichten. HENRY A. TH. LESTURGEON. Nijmegen 14 Juni, Enschedé 5 Juli; Hilversum 12 Juli; Rotterdam 16 Augustus; Den Haag 30 Augustus en Zeist 6 September. Ook Am sterdam zal waarschijnlijk een dergelijken wedstrijd in September houden. Tenslotte organiseert de Zwolsche kaatsver- eeniging op 17 Mei a.s. ter gelegenheid van haar 15-jarig jubileum een uitnoodigingspartij voor 12 parturen, bestaande uit de beste spe lers der afdeelingen buiten Friesland. In verband hiermede had Zwolle gaarne van het houden der competitiewedstrijden B (voor de tweede klasse) afgezien, doch een overeenkomstig verzoek stuitte op het una niem verzet van de vergadering, welke een desbetreffend besluit van het vorige jaar wenschte gehandhaafd te zien. Zwolle blijft dus aangewezen voor het houden van deze competitiewedstrij den. Tot besluit werd de beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering van den Nederl. Kaatsbond in behandeling genomen, doch daar deze brief, in tegenstelling met het vorgc jaar, weinig belangrijke punten inhield, werd besloten voor deze vergadering geen afge vaardigde te benoemen. SCHAKEN CLUBMATCH HAARLEMSCHE SCnAAK- VEREENIGINGAMSTERDAMSCIIE SCHAAKCLUB „PARKWIJK" De Amsterdamsche Schaakclub „Parkwijk" was Maandagavond op bezoek bij de Haarlem- sche schaakvereeniging, in Café „Brinkmann Groote Markt alhier. De voorzitter van de Haarlemsche Schaak vereeniging sprak een hartelijk woord van verwelkoming tot de Amsterdamsche schaak vrienden, welke toespraak door den voorzitter van „Parkwijk" den heer J. R. van Osselen, werd beantwoord. De uitslag was als volgt; Parkwijk (Wit)H. s. V. (Zwart) 1. B. J. v. TrotsenburgMr. Silvain Groen 1 21 2 2. Th. v. Hoorn—A. S. Katan 1 '21 2 3. M. GarschagenPh. Th. Stol 12—1 2 4. Mr. N. E. FockensJ. Smits Jzn. 1—0 5. Dr. H. C. G. Tempelaar—A. A. J. Ridderhof 1/212 6. Dr. G. P. Wijnmalen—G. J. Gerbrands 1/2—1 2 7. Dr. C. L. Deijll—P. Egas 0—1 8. J. v. d. Veen—L. A. Patoir 1—0 9. J. R. v. Osselen—F. v. Aken 1—0 10. G. M. C. Ten Have—Hajo Fick 9—1 11. Ml'. J. Kalff Jr.—A. D. V. Steenis 0—1 12. C. EnthovenJ. Cohen 10 13. J. Popping—A. H. van de Lint 0—1 Totaal 6 1,2—612 Deze 35e ontmoeting bleef dus onbeslist, na een hardnekkigen strijd van ruim 3 12 uur De partijen aan de borden nos. 3, 4. 6, 7, 8 en 13 moesten arbitrair worden beslist. De oud-voorzitter van de Haarlemsche Schaakvereeniging, de heer J. J. van Bork Jr., volgde met veel belangstelling de loop dei- partijen. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: II. F. H. de Haas—Walters, A. W. Visser—van der Wal, z„ L. van Duyn Bult d.; P. Meinemav. d. Mast z., C. A. Koks—van Straalen z„ A. Lagendijk—van der Leek d„ T. C. van Norde—Lam, d., Z. Velting Huizinga z. Overleden: Emma Fr. van Asselt, 14 mnd.. Minis van Hoof, 10 mnd.; Arie van der Plas, 31 j-, Hendrik Bosch. 63 j„ Maria Allda Knip, 65 j„ Nelis Noordzij, 85 j. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. NATUURLIJK BRONWATER. Sedert 1887 Nederlandsche Onderneming. AGENDA. WOENSDAG 15 APRIL Prinsenhof (Statenzaal); Raadsvergadering 1.30 uur nam. Ged. Oude Gracht 79: Openbare Bijbelle zing. 8 uur. Concertgebouw: Demonstratie Ver. Haarl. Installateurs. 2—5 en 8—11 uur. Gebouw „Blauwe Kruis": Bazar Oud-Kath. Gemeente 2—6 en 710 uur. Geb. Bethel: voordrachtavond door ds. Wec- ner. 7.30 uur. Palace: „Wien, du Stadt der LIeder". Tooneel: The Damurs. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De bliksemtrein" cn ,De geheimzinnige Cisko-Kid". Tooneel: 2 Aca- thans 2.30 en 8.15 uur. DONDERDAG 16 APRIL Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Concertgebouw: Demonstratie Ver. Haarl. Installateurs 2—5 en 8—11 uur. Gebouw „Blauwe Kruis": Bazar Oud-Kath. Gemeente 106 en 7—11 uur. B ioscoo p voors t el i i n gen Teyier's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Bloemendaal: Raadsvergadering 2 uur namiddag. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19; tel. 12711. P. Th. A. van Rijn, Kl. Houtweg 15; tel. 10539. Firma C. G. Loomeycr en Zn., Zijlweg 34; tel. 12495.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5