v-v DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE ■*c^Z('7> 7r - - III'/ r' vJ HAARLEM'S DAGBLAD Begrafenis Dr. A. D. Donk Behalve de in ons vorig nummer genoemden waren bij de begrafenis van Dr. A. D. Donk Maandagmiddag aanwezig; Mr. Th. A. Wes- stra, gemeentesecretaris; Mr. A. Bruch, oud- wethouder van onderwijs; mej. J. Berdenis van Berlekom, directrice der Middelbare Meisjesschool; Dr. S. Elzinga, Inspecteur van het Handelsonderwijs; de heer H. L. Warnier. Inspecteur van den Gemeentelijken Dienst voor de Lichamelijke Opvoeding. Ir. Potma, waarnemend directeur van de Midd. Techni sche School; Prof. G. C. van Walsem. Onder de vele bloemstukken was er éen van de leeraren en één van de leerlingen der school. Als eerste spreker trad naar voren Dr. J. J. v. d. Hoek, waarnemend directeur der H.B.S. (B.). „Namens de school, namens zijn school", aldus spreker, „neem ik hier afscheid van onzen besten directeur, die „de school van Donk" van de oprichting af op voor treffelijke wijze heeft geleid. .Al zijn werk kracht, volharding en doorzettingsvermogen heeft hij aan de school gegeven, al zijn toe wijding en zijn liefde. Wie hem heeft zien werken, beseft, wat de school, de leeraren, de leerlingen en ook de oud-leerlingen in hem verliezen. Hij was steeds de sterke, krachtige leider en ook de trouwe vriend met het warm voelend hart. Wij moeten hem nu missen, maar zijn geest zal blijven voortleven in de school; wij zullen zijn voorbeeld bewaren in dankbare herinnering. Namens de school breng ik u dank voor alles wat ge voor haar deed". Met woorden van troost tot de weduwe en de dochter eindigde spreker. Twee oud-leerlingen legden namens de oud leerlingen een krans op het graf. De heor G. Timmermans sprak hierbij een kort woord. Hierna sprak de heer W. Roodenburg, wethouder van onderwijs. Inplaats van den burgemeester, die verhinderd was, bracht spreker hulde aan den voortreffelijken Haar lemmer, die zooveel voor het Haarlemsch Middelbaar Onderwijs heeft gedaan. Geduren de 11 jaar heeft Dr. Donk de gemeente ge diend met buitengewonen ijver en plichts betrachting, onder zeer moeilijke omstandig heden toen de nieuwe school nog niet be stond. Met taaie volharding heeft hij van de school een inrichting gemaakt, waarop Haar lem trotsch kan zijn. Groot was zijn vreugde, toen het nieuwe gebouw in gebruik kon worden genomen. Van Dr. Donk kan gezegd worden, dat hij zijn stempel heeft gedrukt op de nieuwe H.B.S. aan het Santpoorter plein. Hij gaf zich geheel, eischte veel van de leeraren, maar ook veel van zichzelf. Namens het gemeentebestuur bracht spr. den over ledene dank voor alles wat hij gedaan heeft voor de jeugd van Haarlem en omgeving. De heer G. Bolkestein, Inspecteur van het M.O., vestigde er de aandacht op, dat de heer Donk is overleden op een leeftijd, waarop nog zooveel van hem te verwachten was. Maar toch heeft zijn leven vruchten ge dragen in duidelijk tastbaren vorm. In Utrecht en Enschedé heeft hij goed werk gedaan, maar zijn voornaamste taak wachtte hem toch te Haarlem. Hij heeft daar de HB.S. (B.) geestelijk opgebouwd te midden van de grootste moeilijkheden. Die school Is z ij n werk en het is gelukkig, dat hij zijn werk nog „af" heeft mogen zien, Eenige dagen voor zijn dood, zeide Dr. Donk nog tot spreker: „De school is innerlijk gezond; zij kan mij wel missen".Gezond ja, dat is de school, maar of zij haar directeur nu reeds kon missen? Spr. eindigde met den leeraren de geest- en de werkkracht van Dr. Donk toe te wenschen die in dezen tijd meer dan ooit noodig zijn. Prof. Verkade prees als voorzitter der Ned. Chemische Vereeniging, waarvan Dr. Donk secretaris-penningmeester was, de rustelooze arbeidzaamheid van den overledene, die in zijn rijke en korte leven zooveel aan tallooze anderen heeft gegeven. Donk was een man met prachtige eigen schaopen van hoofd en hart, wiens werk voor de vereeniging door allen steeds buitengewoon werd gewaardeerd. De heer P. Voogd, voorzitter der Commissie van Toezicht op het M. O. gewaagde van het groote verlies, dat heb Middelbaar Onderwijs te Haarlem heeft" geleden. Dr. Donks werk zal steeds in de herinnering blijven voort leven. Hij was een man met een ruime pae- dagogische belangstelling en een warm hart, die steeds alles voor de school en de leer lingen heeft willen doen. Hij zal niet vergeten werden. Namens de vrienden van den overledene sprak Dr. S. Elzinga: „Wij zullen trachten aan uw vrouw en kind iets terug te geven van het vele, dat gij ons hebt geschonken", aldus spr. Dr. A. J. C. de Waal, uit 's-Gravenhage sprak, mede namens eenige andere jeugd vrienden, gevoelvolle woorden van afscheid. Een broeder van de weduwe dankte namens de diepgetroffen familie de autoriteiten voor hun hartelijke, troostrijke woorden, die alle zulk een warmen ondertoon hadden en voor de nabestaanden als balsem op de wonde waren. Geroerd sprak snr. een persoonlijk woord van afscheid tot zijn overleden zwager, wien hij ook een groet namens zijn bejaarde moeder overbracht. Hiermede was de droeve plechtigheid ge ëindigd. VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN. REDE VAN ADOLF BRUINSMA. In één der zalen van café Brinkmann had Maandagavond een openbare vergadering plaats, waarin de heer Adolf Bruinsma. lid van den Amsterdamschen raad, als spreker optrad over het onderwerp: „De huidige toe stand van den Middenstand". De belangstel ling was niet groot. In totaal waren ongeveer vijftig personen aanwezig. De voorzitter, de heer P. Meyboom, opende de bijeenkomst met een woord' van welkom, waarbij hij zijn teleurstelling over de ge ringe opkomst uitsprak. Dit noemde liij echter een teeken des tijds. Hij leidde hierop den spreker bij de aanwezigen in. De heer Bruinsma begon zijn rede met de hoop uit te spreken, dat de middenstand uit zijn isolement zal verlost worden; dat deze zich van zijn eigen kracht bewust wordt. Slechts met saamhoorigheid kunnen groote dingen tot stand worden gebracht. De middenstanders moeten in alle openbare lichamen komen, dus ook in de Provinciale Staten, waar zij buitengewoon nuttig kun nen werkzaam zijn. O.a. kunnen zij daar meehelpen het college van Ged. Staten te kiezen, dat het werk der gemeentebesturen controleert. Maar ook uit anderen hoofde DINSDAG 21 APRIL 1931 acht spreker het noodzakelijk, dat er mid denstanders in de Provinciale Staten komen, omdat hun taak steeds uitgebreider wordt. Onder hun zorg vinden we o.a. het water- en electrioiteitsbedrijf, den gezondheidsdienst de wegen, de zeeweringen, toezicht op de scholen, natuurbescherming, malariabestrij ding, enz. Vier hoofdpunten vragen echter hoofdzakelijk de belangstelling van de kie zers, namelijk de controle op de gemeente besturen, het werkloosheidsvraagstuk, de steun aan den landbouw en de wegen en de verbindingen te water. Uitvoerig besprak de heer Bruinsma het werkloosheidsvraag stuk, dat millioenen verslindt; een groot deel daarvan moet betaald worden door de za- kenmenschen, die toch al zoo te kampen hebben met zware belastingen. De over heid moet er voor zorgen, dat de menschen aan werk geholpen worden. Helaas zijn er nog altijd menschen, die de toeneming van de werkloosheid wel graag wenschen, omdat daardoor de onrust in de steden grooter wordt, zooals men ook in Haarlem bijge woond heeft. Die menschen willen de revolu tie; dat wenschen niet alleen de communis ten, zei spreker, maar ook de S.D.A.P.'ers. Hoe grooter 'de werkloosheid, hoe liever het hun is, want dan wordt de kans op de revolutie immers ook grooter. En toch is het altijd nog beter, dat de menschen kunnen werken, dan dat zij in de rij moeten staan om steun te ontvangen. Aan de gemeentebesturen moet worden voorgeschreven: meer arbeid voor de de werkloozen. Productief werk moet dat zijn. In Amsterdam waren kort geleden nog 25.000 werkloozen; hiervan hebben er vijf honderd door bemiddeling van het gemeen tebestuur werk gekregen. De overige 24.500 leven nog steeds van steun. Als het bedrag, aan steun uitgegeven, geringer wordt, aan worden ook de belastingen minder. Voor Haarlem, de stad met haar welvaart, waar het zoo prettig is wonen, is het van het hoogste belang, dat de spoorwegverbin ding met Zandvoort electrisch wordt. De buitenlanders lachen om de huidige verbin ding. Spreker heeft nog niet gehoord, dat er in de Provinciale Staten iets voor de electrl- ficeering van dit lijntje gedaan is. Daar heeft hij zich vaak aan geërgerd. Er moeten dus menschen in de Staten ko men, die althans bereid zijn om er hun beste krachten aan te geven. Er moeten men schen in komen, die verstand hebben van zaken-doen; die door eigen kracht en noeste vlijt kapitalen kunnen vergaren. Af gevaardigden, die door hun vakbonden be taald worden, hebben de middenstanders niet noodig. Men moet zich gezamenlijk ver zetten tegen de steeds toenemende lasten, die op de schouders der burgerij worden gelegd. Als dit gebeurt, dan komt er stellig verbetering. Die bezwaren daartegen moeten de middenstanders opzij zetten, alleen dan kan succes bereikt worden, aldus eindigde de heer Bruinsma. De heer W. A. J, van d e K a m p, voerde hierna nog in het kort het woord. Hij kwam op tegen de abnormale winsten, die uit de bedrijven gehaald worden. Dit noemt hij ver kapte belastingen. Een voorstel om betere prijzen te verkrijgen, moet nog steeds inge diend worden. Het werkloosheidsvraagstuk besprekende, deelde hij mede, dat in Haar lem de werkloosheid ook groot was. Maar dank zij'den sociaal-democratischen wethou der Mr. Gerritsz (spreker wil dit eerlijkheids halve zeggen) zijn hier al 700 menschen aan productief werk geholpen. Men doet hier wat op dit gebied mogelijk is. Maar het werkloosheidsvraagstuk oplossen kan Haar lem niet en kan ook Amsterdam niet. Dat is een internationaal verschijnsel. Met een op wekking om a.s. Woensdag a.s. op nummer één van de lijst van het middenstandsblok te stemmen, eindigde de heer Van de Kamp, die evenals de heer Bruinsma een dankbaar applaus verwierf, zijn rede. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd door éen der aanwezigen gebruik gemaakt. Hij werd door den heer Van cle Kamp beantwoord. Deze deelde daarbij nog mede. dat het aantal werkloozen in Haarlem globaal 2500 bedroeg. De voorzitter dankte de sprekers en sprak nog een kort propagandistisch woord. PLUIMVEE VERBRAND. Bij den pluimveehouder Huurneman te Ouden-Eibergen bij Borculo raakte een pe- troleumkunstmoeder in brand, waardoor een groot kippen- en kuikenhoek, bevolkt met 100 kippen en 100 kuikens een prooi de- vlammen werd. In deze omgeving is dit reeds de derde brand in twee weken tijds, veroorzaakt door een petroleum-kunstmoeder. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen) MUZIEK. DE EENENTWINTIGJARIGE COMPONIST HENK BYVANCK. CONCERT VAN ZIJN WERKEN TE WEENEN. (Van onzen Weenschen correspondent). Weenen, 16 April. Een jonge Nederlandsche componist heeft dezer dagen in de zoogenaamde „Mittlerer Saai" van het groote „Konzerthaus" te Wee nen een avond gegeven, welke uitsluitend aan eigen composities was gewijd. Aan dit concert hebben twee zeer bekende Weensche kunstenaressen, de violiste Christa. Richter en de opera-zangeres Berta Kiurina, die aan de vermaarde Weensche opera is verbonden, medegewerkt. Onze landgenoot, die eerst éénentwintig jaren telt en die in Nederlandsch Oost-Indië werd geboren, heet Henk Byvanck. Reeds sedert twee jaren studeert hij hier te Weenen aan de „Hochschule für Musik und darstellen de Kunst", nadat hij vroeger onderwijs in ons land bij Karl Oberstadt heeft genoten. Byvancks muziek is lyrisch, doch geenszins ultra-modern. De jonge man geeft zelf toe, dat hij op de basis der werken van de oude klassieke meesters wil verder bouwen. Henk Byvanck zat zelf aan het klavier en opende den avond met een praeludium en fuga. Hij. begeleidde ook zelf de liederen, die door Berta Kiurina gezongen werden en het vioolspel van Christa Richter. Het geheel was een groot succes. De avond werd o.a. door den Nederlandschen gezant te Weenen, baron F. E. H. Michels van Verduynen, en verschillende leden van de Nederlandsche kolonie alhier bijgewoond. Byvanck is te Weenen een leerling van de bekende Frau Professor Andrasffy en van Professor. Schmidt. BRAND IN EEN AMSTERDAMSCHE VISCIIZAAK. Zondagmiddag tegen half een bemerkte een voorbijganger, dat, rook te voorschijn kwam uit het gelijkstraatsche gedeelte van perceel Sarphatistraat 2 te Amsterdam. In deze ruimte bevindt zich het kantoortje van de vischzaak der firma A. van Witzenburg de daarachter gelegen winkel komt uit op de Galerij. Het vuur werd met een straal van een motorspuit aangetast. Het kantoorvertrek brandde nagenoeg uit. Ook de winkel bleek eenige brandschade te hebben opgeloopen. Over de oorzaak ...van den brand staat niets met zekerheid vast. Verzekering dekt de schade. SCHEEPVAARTBERICHTEN Amazone 19 April van Amsterdam naar Hamburg. Aldabi 21 April te Antwerpen verwacht, Beira n. Rotterdam. Amstelkerk 19 April van Havre, West-Afrika n. Amsterdam, Aupherat p. 20 April S. Catherine's Point, 21 April n.m. te Rotterdam verwacht. Alhena 17 April van Montevideo, Buenos Aires n. Rotterdam. Almkerk 19 April te Rotterdam van Sydney. Aagtekerk p. 19 April Gibraltar, Australië n. Rotterdam. Attika 17 April te Santos, van Amsterdam. Baloeran 19 April 3 uur 30 min. te Rotter dam van Batavia. Bondowoso 20 April 3 u. te Suez, Batavia n. Rotterdam. Bennekom 19 April te Amsterdam van Ant werpen. Bodegraven 17 April v. St. Vincent (Chili) n. Amsterdam. Bintang. 18 April te Los Angeles v. Calcutta. Bovenkerk 18 April van Suez, Rotterdam n. Calcutta. Barneveld'18 April te Guayaquil van Am sterdam. Bosch-dijk 19 April 11 u. te New York van Java. Blommersdijk 18 April vrn. van Norfolk. Philadelphia n. Rotterdam. Colombia 19 April te Amsterdam van Ham burg. Costa Rica 16 April van Curasao n. Porto Cabello. Cottica 17 April van New York naar La Guayra. Calypso 17 April van New York n. West Indië. Djambi 18 April 13 u. van Bremen, Hamburg n. Batavia. Enggano p. 19 April Perim, Amsterdam n. Batavia. Flandria 18 April te Buenos Aires van Am-- sterdam. Geiria 18 April 9 u. te Pernambuco, Buenos Aires n. Amsterdam. Grijpskerk 20 April te Genua, Beira naar Rotterdam. Giekerk 19 April van Antwerpen naar Kaapstad. Geipma 18 April te Genua, Rotterdam naar Japan. Grootendijk 17 April 12 u. 993 mijl W. Z. W. van Bishops, New Orleans naar Rotter dam. Haarlem 19 April van Callao naar Chilli. Heemskerk 19 April van Port Soedan, Beira n. Rotterdam. Hoogkerk 19 April te Rotterdam van Cal cutta. Indrapoera p. 19 April 12 u. Finisterre, Rot terdam n. Èatavia. Jacatra 20 April 7 u. te Suez, Batavia n. Rotterdam. Justin 19 April 23 u. te Amsterdam van Bremen. Juno p. 19 April Dungeness, Amsterdam n West-Indië. Kedoe 20 April te Hamburg van Rotter dam. Kota Pinang p. 19 April 2 u. Perim, Batavia n. Rotterdam. Koudekerk 18 April van Port Said, Calcutta n. Rotterdam. Kinderdijk 18 April te Kingston J., Rot terdam u. Paciflckust. Lochkatrine 18 April 23 u. 27 m. 550 mijl Z.W. van Land's End, Rotterdam n. de Paci flckust via Curasao. Meliskerk 18 April te Beira van Rotter dam. Midas 15 April te Curasao, van West- Indië. Nijkerk 18 April van Kaapstad, Beira n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam 18 April n.m. van South ampton, Rotterdam n. New York, p. 19 April Lizard. Nieuwkerk 18 April te East London van Rotterdam, vertrok naar Beira. Nebraska 17 April 11 u. te Los Angeles Har bour, Pacifickust n. Rotterdama, Ouderkerk 19 April te Manilla, Rotterdam n. Japan Oxania 18 April 13 u. van Coruna, 19 April 13 u. te Oporto, Amsterdam n. Buenos- Aires. 1 Oldekerk 19 April van Hamburg naar Rot terdam. Pbrontis 19 April te Londen van Amster dam. Prins der Nederlanden 18 April te Belawan Deli, Batavia n. Amsterdam. Poelau Tello 19 April te Hamburg van Am sterdam. Rietfontein p. 19 April Ouessant, Beira n. Duinkerken en Rotterdam. Riouw 19 April te Suez, Japan naar Rot terdam. Radja 18 April van Port Said, Batavia n- Amsterdam. Randfontein 20 April van Aden. Amsterdam n. Mombassa. Statendam p. 18 n.m. Cape Race, Rotterdam n. New York. Sembilan p. 19 April Dungeness, Amster dam n.'Batavia. Singkep 19 April van Suez, New York n Java. Tjitaroem 18 April te Manila. i!iD!n!nniniiiiinQiisuiDiiiiiiii!ii!iiiii!i!iiiiii!i!nuiiininininiiii!nQ!iininini!ïïi7niiiniitnni>inii!i:nii)niii!i:inininiHinri STEUNT! by gelijken prijs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. Tarakan p. 19 April Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Tiberous 10 April 6 u. 75 mijl Oost van San Miquel, Amsterdam n. Guatemala. Tjinegara 17 April van Manila n. Macassar. Ulm 19 April 22 u. 45 m. te Amsterdam, van Bremen. Waalkerk 18 April te Kiiindini, Beira naar Rotterdam. IJsstroom p. 17 April Finisterre, Amsterdam n, West-Afrika. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 22 APRIL 1931. HILVERSUM, 298 M. Uitsl. VARA-Uitzending. 8.Gramofoonplaten. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10.Morgenwijding iVJP.R.O.) 10.15 P. J. Kers: „Onze Keuken". 11.Gramofoon platen. 11.05 Mevr. RiemensBeurslag: „De geestelijke ontwikkeling van het schoolkind 11.35 Gramofoonplaten. 12.— Concert VARA- septet. o. 1. v. Is. Eyl. en Gramofoonplaten. 1.45 Onderbreking. 2.15 Gramofoonplaten. 2,25 Vrouwenuurtje. 3.15 Gramofoonplaten. 3.20 G. v. d. Hou ven: „Coöp. productie en distri butie". 3.35 Maak het zelf. door C. Schaake- Verkozen. 4.25 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 6.00 Uitzending Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 6,30 Mandoline-cursus. Joh. B. Kok. 7.M. J. Brusse: „Mijn leven onder dc menschen". 7.30 Orgelspel Joh. Jong. 8. Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 8.45 Hoorspel „1914 Kaleidoscopische flitsen uit een barbaarschen tijd", van Fr. Teintz. Door het Groot Voikstooneel o.l.v. H. Bouber, W. v. Capellen en B. Groeneveld. 10.05 Vaz Dlas. 10.15 Vervolg concert VARA-orkest o.l.v. M. dc Groot. M. m. v. Ensemble Kees Pruis. 11.30 G r a mo f oon pi a ten HUIZEN, 1875 M. Uitsluitend N.CR.V.-Uitzending. 8.Schriftlezing. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Ziekendienst. 11.Concert M. F. Jurjaanz orgel en Mej. A. Geest sopraan-. 12.Politie berichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Con cert Mevr. C. RavenzwaayMöllenkamp zang. H. Hermann viool. H. v. d. Horst Jr. cello. Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode piano. 2.Gramoioonplaten. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3.Concert Mevr. Hekkertvan Eysden sopraan, P. Zwager tenor, Mej. E. LopezSalzedo viool, Mej. A. de Ridder piano 4.30 Gramofoonplaten. 5.Kinderuurtje. 6. H. Pilon: „Het paard in ons land". 6.45 Dr. K. Dijk: „Lenteleed". 7.15 K. Kruithof l causerie). 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramo foonplaten. 8.Ned. Chr. Reisvereonlging. M.m.v. Solisten en de Amsterdamsche Mu« ziekvereenlging „Inter Nos". Na afloop: Pers berichten en Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1554,4 M- 9.35 Morgenwijding. 10.05 Lezing. 11.20 Gramofoonplaten. 12.05 Orgelspel door W. S. Vale. 12.50 Orkestconcert. 2.50 Concert. Or kest, Mannucci (cello». 4.05 Orgelspel door R. New. 4.35 Kinderuurtje. 5.35 Berichten. 6. Orgelspel door Dr. Thalben Ball. 6.20 Lezing. 6.45 Lezing. 7.20 Concert.. „Israel in Egypt". Orkest, koor, orgel en solisten. 8.25 Berichten 8.40 Vervolg concert. 9.25 Lezing. 9.40 Berich ten. 9.45 Concert. Sextet, 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 en 338 2 M. 508.5 M.: 4.20 Dansmuziek. 5.20 Gramofoon platen. 6.05 Orgelconcert. 7.20 Kamermuziek. 8.20 Hoorspel. 338.2 M.: 4.20 Gramofoonplaten 5.20 Dansmuziek. 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 Militaire muziek. 8.05 Causerie. 8.20 Vervolg concert. 8.50 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 RL 11.05 Gramofoonplaten. 11.50 Gramofoon platen. 12.25 Gramofoonplaten. 5.20 Gra- niofoonplateai. 8.50 Radioconcert. 9.20 Gra mofoonplaten. LANGENBERG, 47S 1VL 6.25 Gramofoonplaten. 9.35 Gramofoonpla ten. 11.30 Garamofoonplaten. 12.25 Orkest- concert. 4.20 Vesperconcert. 7.20 Nieder- deutscher Abend. 8.50 Volksliederen. Tot 11.20 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 M 3.20 Orkestconcert cn voordracht'. 5.10 Gra mofoonplaten. 7.20 Orkestconcert. 7.35 Zang en voordracht. 8.50 Cembalo-soli. 9.50 Operette muziek. 10.25 Dansmuziek. ZEESEN, 1635 M. 5.05 Lezingen. 11.20 Gramofoonplaten. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoonplaten. 2.20 Lezin gen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 orkest concert. 8,35 Andree's Ballonvaart, trag. hoor spel van L. Wulfert. 9,35 Berichten cn daarna tot 11.50 Dansmuziek. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC En eensklaps was het, alsof ze een grootcn val deden. Zoo was het ook. Zc waren in een grootcn waterval geraakt cn toen was cr geen houden aan. In woeste vaart gleden zc in ecu diepte. Wel een huis hoog, zoo diep vielen zij, terwijl ze om hulp riojj.cn. <f)' 7 Eindelijk scheen hun val geëindigd, maar nu waren zc nog nic.t gered. Want het water kookte, schuimde, draaide cn in een kolk werden zc opgenomen. Ze draaiden eerst als een tol in het rond. Keesje was cr duizelig van en het matroosje, dat anders nooit last had van zeeziekte, voelde zich niet erg lekker.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7