Zondag de beslissingswedstrijc E. D.O—Blauw Wit. HAARL. VOETBALEOND. SPORT EN SPEL 11 B: HAARLEM'S DACBLAD ZESDE BLAD ZATERDAC 2 MEI 1931 Het dagelijksch bestuur van E. D. O. (van links naar rechts): W. Hirsch, secretaris; G. H. J. van der Harst, voorzitter, en W. F. van Zeijl, penningmeester. PERUKEL Sr. Door de bewering van scheidsrechter Boekman, dat hij zich wel eens vergist kon hebben, waardoor de protestcommissie van den KN.VJ3. besloot om alsnog het bekende protest van Blauw Wit, naar aanleiding van haar wedstrijd tegen Sparta, in behandeling te nemen, hebben ED.O. en haar vrienden een paar weken van bijna onduldbare span ning gehad. Want als Blauw Wit dit protest gewonnen had wat -intusschen bijna nie mand gelooven kon dan zouden de gevol gen voor ED.O. fataal hebben kunnen zijn; dan zouden immers onze stadgenooten met een zijn aangewezen om degradatiewedstrij den te spelen tegen de tweede klasse kam pioenen Xerxes en Fortuna, twee clubs die het No. 10 van de eerste klas geducht lastig zullen maken. Hoewel het natuur lijk een streep door de rekening van Blauw Wit" is, valt het voor E.D.O. toch toe te juichen, dat de protestcommissie Dinsdagavond te Leiden het protest heeft afgewezen. Ook wij vinden deze beslissing aange naam, want het lijkt ons het billijkst, dat twee clubs, die na een heel seizoen spelen precies evenveel punten hebben behaald, op het veld uitmaken, wie tenslotte de laatste plaats zalbezetten. Op die,.manier kan het besL de zwakste vereeniging worden aangewezen. En het Staat nog te bezien of dat E.D.O. wel zal zijn, want zij heeft dit seizoen beide wedstrijden van Blauw Wit gewon nen. Op 14 Decem ber wonnen onze roodzwarten te Am sterdam met 20 en op 12 October aan Tr de Kleverlaan met PERUKEL jr, 10. Zal dat nu morgen in het Hil- versumsche Sport park ook voor den derden keer geluk ken? We hopen het en we gelooven ook, dat het kan. De vo rige week hebben we er al op gewezen, dat E.D.O. haar oude spelpi^thode moest laten varen, B. STEFFENS, namelijk het tot in het oneindige door voeren van het korte samenspel, waardoor elke verdediging van de tegenpartij tel kens op het laatste oogenblik kan in grijpen. E.D.O. is een vereeniging, die slechts heel weinig wedstrijden behoeft te verliezen, want zij heeft spelers in het elftal, die ook in elke andere club een goed figuur zouden slaan. Zij heeft trou wens haar laatsten wedstrijd tegen het DINKLA. toch waarlijk niet zwakke R.C.H. met niet minder dan 40 gewonnen. In dezen wedstrijd werd dan ook veel meer dan gewoonlijk ge schoten. Dit oude, beproefde recept be velen we ook spe ciaal voor den der den en beslissenden wedstrijd tegen Blauw Wit aan, want de Amster dammers zullen hun vermaarden doelman Schindeler wel weer tusschen de palen hebben. Deze kan het best met onverwachte schoten verschalkt worden. Schoten, die hij aan ziet komen, worden meestal door hem onschadelijk gemaakt. De E.D.O.-aanhangers hopen, dat de vroeger zoo geduchte goalgetter Steffens Sr. morgen nog eens op de ouderwetsche manier van zich af zal bijten. Dat wil dus zeggen, dat hij weer eenige gloeiende kogels inzendt, die bijna altijd doel treffen. Ook van Perukel Jr., één van Neêrland's vlugste en bekwaam ste voorhoedespelers, wordt in dezen tita nenkamp veel ver wacht. Weinigen als hij kunnen plotse ling zoo gevaarlijk en onweerstaanbaar doorbreken. Als hij die mooie staaltjes voetbal nu eens met eenige flinke scho ten besluit, dan zijn wij dubbel tevreden. Aan Perukel Sr. zal het nooit verweten VAN DER HURK. kunnen worden, als ED.O. een wedstrijd ver- TANIS. BOEREE. liest en ook niet als dit eventueel morgen ge beurt. Deze stoere en altijd fair spelende ve teraan, die nu al twaalf jaar de roodzwarte kleuren verdedigt, weet nooit van opgeven. Dit woord staat nu eenmaal niet in zijn woordenboek. Onvermoeid werkt hij van de eerste tot de laatste minuut en niemand is zoo blij als hij, wanneer een wedstrijd tot een goed einde wordt gebracht. Aan zulke spelers heeft ED.O. een hou-vast. Trouwens ook aan nog eenige andere spelers, zooals bijvoorbeeld Van der Hurk, (die zelfs het vorig jaar reeds zijn 250sten wedstrijd speel de), Boeree en Tanis, die ook al menig jaartje in de ED.O.-gelederen meeloopen. En het spel van de jongste krachten in deze ploeg is eveneens veelbelovend. Kortom, we zien ED.O. morgen met het volste vertrouwen den zwaren strijd tegen Blauw Wit aanbin den. We wekken gaarne onze voetbal-min nende stadgenooten op, om de ED.O.-spelers naar Hilversum te vergezellen en ze flink aan te moedigen. E.D.O., die vijf-en-twintig jaar in de tweede klasse heeft gewor- steld om in de hoog ste afdeeling te ko men, mag er niet meer uit verdwijnen. Daarvoor is haar spel altijd te mooi en te propagandis tisch geweest. Zoo- als onze lezers weten, kan Boeree, die op vijf plaatsen zijn rechterarm gebro- HH ken heeft, niet mee spelen, tot groote te leurstelling van E.D.O. en van hem zelf niet het allerminst. Zijn clubgenooten moeten er nu maar voor zorgen, dat hem morgen in het Sint Elisa beths Gasthuis de heuglijke tijding van het behoud van het eerste-klasseschap gebracht wordt. Het volgende elftal zal nu probeeren. het beoogde succes te behalen: Verhagen, K. Zandstra, w. Zandstra, Perukel Sr., Dinkla, H. Oomen, J. Steffens, Tanis, B. Steffens, Perukel Jr., Van der Hurk. Good luck, E.D.O.! Het verdere programma. De Stormvogels gaan dan morgen eindelijk hun laatsten competitiewedstrijd spelen en wel in Schiedam tegen Hermes-D.V.S. Veel heeft dit niet om het lijf, al is het natuurlijk altijd aangenaam om het seizoen met een overwinning te eindigen. De IJmuidenaren moeten het daar maar op aan zien te sturen. Excelsior speelt morgen op eigen terrein haar tweeden degradatiewedstrijd en thans tegen D.W.S. Als de Rotterdammers winnen, wat wij meenen te mogen voorspellen, dan hebben de drie gegadigde clubs alle een thuis wedstrijd gewonnen, een verschijnsel, dat meer in dergelijke competities opgemerkt wordt. BelgiëNederland, Te Deurne bij Antwerpen wordt morgen de 44ste internationale wedstrijd tusschen Bel gië en Nederland gespeeld. De heer Groothof!' heeft daarover in het nummer van Donderdag reeds uitvoerig geschreven. We volstaan dus weer met de volgende mededeelingen De wedstrijd begint te 2.50 uur (Holland- sche tijd). Scheidsrechter is de Deen Hansen. Naar het Hbld. verneemt is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat het Nederlandsch elftal Zondag a.s. met een wijziging in het veld zal komen. De AD.O.'er Wim Tap heeft het on geluk had in een spijker te trappen, zoodat een kleine infectie is ontstaan, die zeer pijn lijk is. De Hagenaar is direct onder dokter's handen gekomen, maar of hij Zondag wel zoo fit zal zijn, dat hij tegen België kan uitkomen, is niet zeker. In elk geval heeft men rekening gehouden met eventueel uitvallen van Tap en is Volkers aangeschreven zich gereed te houden als reserve op te treden, daar ook de reserve voor de voorhoede, de Z.F.C.'er Steens, geblesseerd is. De elftallen zullen als volgt tegenover el kaar staan: België: Badjou, Nouwens, Hooydonckx. Simons, Hellemans, Moeschal, Versijp, Voorhoof, Capelle, Van Beeck, Van den Eynde. Nederland -Van Nellen, Van der Heyden, Lagendaal. Tap (of Volkers), Adam, v. Heel, Anderiesen, J. Paauwe, Van Kol, Van Run, Van der Meulen. Het verslag van den wedstrijd wordt door den KLR.O. over Huizen uitgezonden. Ons draadloos verslag. We zullen zooals gewoonlijk weer een draadloos verslag publiceeren aan de volgen de adressen: op onze nieuwsborden aan dc Groote Hout straat 93; bij den Sigarenhandelaar P. J. Prcncn, Generaal Cronjéstraat 164; aan ons bijkantoor te IJmuidcn, Kenne- merlaan 42, Nederland B—-België B. Op het terrein van Sparta wordt morgen een wedstrijd tusschen de Nederlandsche en Belgische B-ploegen gespeeld. Die zal daar stellig wel de noodige belangstelling trekken. Jammer is het daarom, dat in de Hollandsche ploeg te elfder ure nog eenige wijzigingen moesten worden aangebracht, omdat Vente, Viergever. Schoemaker en Kammeijer ver hinderd zijn mee te spelen. Nederland B. zal dus nu als volgt ver schijnen: Van der Wint, Weber, Van der Griendt, Zwijsen, Ten Donkelaar, Van Ooyen, Schippers Sr., v. d. Broek, Ruisch, Hermans, Van Gelder. HERMES-D.S.V.—STORMVOGELS. Men schrijft ons: Deze wedstrijd was aanvankelijk op den eersten competitie-Zondag in September vastgesteld, doch werd op verzoek van de Schiedammers uitgesteld, omdat men, wat de publieke belangstelling betreft, concurrentie vreesde van de finale der Zilveren Bal-wed- trijden, die op Spangen werd gespeeld. We Vermoeden, dat de Schiedammers er achter af echter niet veel beter van zullen wor den, want nu is de spanning verdwenen en de aardigh&id voor een groot deel van het publiek er af. Toch zijn we er zeker van. dat de Stormvogels zullen trachten deze ontmoe ting te winnen. Ook in de laatste vriend schappelijke wedstrijden hebben zij getoond de nu te spelen ontmoetingen als oefenwed strijden te willen gebruiken. Op Koster na trekt Stormvogels volledig naar Schiedam. Het elftal ziet er dus als volgt uit: De Waard. Haak. Van Gelder. Effern. Tol, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Plokker. Prins. Boekelaar, VETERANEN-VOETBAL. Hedenmiddag vier uur spelen de Stormvo gels-veteranen tegen hun V.O.C.-collegas. £>e Stormvogels-oudjes komen als volgt- uit: Terhorst. Engelhart, Blinkhoff Jr.. Struys, Verwoerd Jr., Snoeks, Niessink, Verwoerd Sr., Nuyens, Bremerkamp, Dc Jonge. WEDSTRIJD OP HET BLOEMEND AAL- TERREIN. Men schrijft ons van Bloemendaal-zijde het volgende: Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de B. V. C. „Bloemendaal'1 werd door den heer P. W. Waller een wisselbeker ge schonken. Wedstrijden werden in 1927 ge speeld, doch door allerlei omstandigheden kwam het tot heden niet tot den eindstrijd. Deze eindstrijd wordt nu Zondag 3 Mei a.s. gespeeld op het Bloemendaalterrein tusschen ,JUcmaria Victrix" en „W. F. C." en begint te half twee. Het belooft een interressante wedstrijd te worden. OVERZICHT. De wedstrijd om het kampioenschap van den H. V. B. heeft nog geen beslissing kun nen brengen. H. F. C. in en I.V.O. speelden met 11 ge lijk en ook in de verlenging kon geen van beide partijen het doelpunt brengen, dat voor het kampioenschap noodig was. De partijen zullen dus nog eens opnieuw den strijd aan moeten binden. Voor de gewone competitie wist E. H. S. zich in veiligheid te brengen door tegen Damiaten een 22 draw te bevechten. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG In de eerste plaats zal Zondag a.s. te 10 uur op het R. C. H.-terrein aan den Midden weg een wedstrijd worden gespeeld tusschen twee H.VJ3.-elftallen, ter samenstelling van een vertegenwoordigend elftal voor de wed strijden om den Vierbondenbeker. Deze zijn als volgt samengesteld: Elftal A: Doel: W. Molenaars (Haarlem). Achter: J. Kluiskens (DJ.O.) en A. Goedhart (I.V.O.) Midden: Joh. Hessels (R.CJL),. G. van Roode (Ripperda) en D. Dolle (R.CF.). Vóór: H. Notrot (Rlpderda), A. Timmers (Bennebroek), D. Sala (Haarlem), H. van Deursen (Bennebroek! en H. van Rijswijk (I.V.O.) Eiftal B.: Doel: J. v. d. Ploeg. Achter: R. Nieborg (Stormvogels) en S. T. de Vries (I.V.O.) Midden: W. Kalter (Bennebroek), B. Vreenegoor (ED.O). H. de la Mar (Haar lem). Vóór: G. van Leuven (I.V.O.)W. Pais (R.C.H.), J. Gordijn (Kennemers), R. de Vries (R.C.H.) en H. Veen Jr., Ripperda, Ook voor den Stads-Editie Beker, compe titie en promotie worden nog enkele wed strijden gespeeld. Het volledige programma luidt als volgt: Pr oefwedstrijd van twee H.VB.-elftallen ter samenstelling van een vertegenwoordi gend elftal, terrein R.C.H., 10 uur. Om den Stads-Editie Beker: V.V.H.Zeemeeuwen 2 12 uur. Voor de Competitie: Afd. A: HF.C. 3Schoten 2, 10 uur. vervalt. Damiaten—Spaarnevogels. 10 uur, vervalt. SpaarnevogelsSchoten 2. 10 uur. (ingelascht). R. C. H. 3—E. H. S. lü uur. V.Ö.V. 4DB.K., uitgesteld. II C: Bloemendaal 3Hillinen 2, 10 uur. H D: ED.O. 5Z andvoort 2 uitgesteld. IH A: Bloemendaal 5—Ripperda 3 10 uur IH C: Bennebroek 2—Ripperda 2, 12 uur. HI D: Spaarnestad 2—Beverwijk 3, 10 uur. DB.K. 2Kinheiru 5, 2 uur. H E; Kinheim 3—D.I.O. 3 12 uur. Hl F: Hillinen 3—D.O.A. 2 10.30 uur. UI G: Kenau—Stormvogels 3, uitgesteld. Beverwijk 4—I.V.O. 3, 12 uur. Juniores: Afd. A. E.D.O. a—Halfweg, uitgesteld. Afdeeling C: Bloemendaal cHaarlem b, uitgesteld. Programma voor Zaterdag 2 Mei 1931. Kennemerlandbeker. No. 2 TelefoniaZS.V. 3, terrein Z.S.V. Gewone competitie. Afd. B: Ulysses 3ZB.V. 2 3 uur. Adspiranten-competitie. Afd. A; R.CH. bSpaarndam 3 uur. Afd. B: Bloemendaal cR.C.H. d 3 uur. Zandvoort bE.D.O. c 3 uur. Ingelascht: KcnnemerlandV.V.IJ. 3 uur. (Kennemerlandbeker) LAWNTENNIS DE COMTETOTE. Het programma voor Zondag a.s. luidt als volgt: Eerste klasse: Oranje T. C.Haarlem. Tweede klasse: AnimoT.CH. Haarlem 2Topping. T.ED.-KEK. T.C.SH.AL.T.V. AdvantageT.C.H. 2. Groen Wit 3—T.CBR. 2. Derde klasse: BakkumTerry. AL.T.C.—Advantage 2. S.V.I.B.Game and set. SpiritWest rust. K. A. T.—T. E. D. 2. TryBlack and White. T.CH. 3—T.C.S.B. 3. GroenendaalS. M. N. Bonzo—T.H.C. "25. Topspin 2Groenedaal 2. DuinlustSharp 2. S.MN. 2—Duinlust 2. Wcstrust 2—S.V.IB. 2. T.C.H. gaat naar Animo in Den Helder, om Haarlem gaat dus uit naar de Oranje T.C. in Den Haag om daar te winnen, tenminste als het plan gelukt. De Hagenaars worden wel als de minst sterke in deze afdeeling gekwalificeerd, doch of dit waar is, dient te worden afgewacht? Hun eervolle nederlaag tegen Leimonidas 2 is wel een waarschuwing tegen overschatten van den tegenstander. Gelukkig heeft het team van Van Riemsdijk een ruime dosis fighting spirit, zoodat de komende match wel met vertrouwen op een goeden afloop kan worden afgewacht. T.C.H. gaat nar Animo in Den Helder, om daar ongetwijfeld een geanimeerden wed strijd te spelen. De resultaten van den eer sten Zondag wijzen er wel op dat de ploe gen in deze afdeeling aan elkaar gewaagd zullen zijn, zoodat wij voor T. C. H. niets durven voorspellen. Haarlem 2 krijgt Topping thuis aan de Spanjaardslaan. Ook hier kan een span nende wedstrijd verwacht worden, waarvan het moeilijk is een uitslag te voorspellen. Wij zullen het maar op Haarlem houden. T.E.D. speelt op de banen van Stoop haar eersten thuiswedstrijd tegen K.E.K. En ge let op de overwinning der Haarlemmers van gepasseerden Zondag en op ae nederlaag van KEK., zal deze wedstrijd wel een Haar- lemsche overwinning brengen. Op dezelfde banen speelt T. C. S. B. thuis tegen AL.T.V. Ook T.C.S.B. stak dc vorige week goed van wal wat niet van A.L.T.V. ge zegd kan worden; dus ook wellicht hier een zege der Haarlemmers. Op de banen van Vijvcrhoelc aan de Cas par Fagellaan heeft een derby plaats, nl. Ad vantageT.C.H. 2. Beide teams behaalden in hun eerste wedstrijden klinkende over winningen, zoodat deze match met belang stelling tegemoet, gezien wordt. Het wordt dan ook wel de kwestie van „to be or not to be". Tenslotte speelt het tweede van T.C.S.B. uit tegen Groen Wit 3 in Amsterdam. Beide teams verloren Zondag met 43; zoodat ook weer spannende partijen zullen kunnen ontstaan. Voor de uitgebreide derde klasse kunnen wij volstaan met een verwijzing naar het programma. Straks, als er meer teekening in de competitie komt, zullen dc top-fighters eveneens in het wekelijksch overzicht worden opgenomen. Voor alle wedstrijden geldt, dat ze uiterlijk te elf uur moeten beginnen. HOCKEY FRANKRIJK—NEDERLAND. Voor de eerste maal in de hockey-gcschie- denis zal Zondag a.s. op de velden te Colom- bes bij Parijs het Nederlandsch team den strijd aanbinden tegen Frankrijk. Reeds in het begin van het seizoen heeft de Nederlandsche Bond een aanbod om Frankrijk in Parijs te komen bestrijden, aan vaard; deze wedstrijd was eigenlijk bedoeld als een plaatsvervanger voor den strijd tegen Duïtschland en Engeland tegen welke lan den ons oranje-team in het begin van 1930 1931 geen internationale werd waardig ge keurd. Intusschen is veel veranderd. Ons team heeft getoond weer van interna tionale sterkte te zijn, echter is ook Frank rijk sinds de groote nederlagen op de Olympische Spelen 1928 en in het Kerst- tournooï 1929 in Barcelona sterk vooruitge gaan. Daardoor is het aspect van deze match geheel veranderd. Frankrijk zal alles pro beeren om het seizoen met een zege te slui ten, terwijl ons team. verzwakt doordat Ab. Tresling verhinderd is, voldoende gewaar schuwd is om dezen wedstrijd zeker niet gemakkelijk op te vatten. Er staat meer op het spel. Duïtschland ziet zeker met belang stelling den uitslag tegemoet. Wanneer echter onze jongens dit voor oogen houden en van beginne af zich met élan in den strijd werpen, dan kan er daar in Parijs, waar kort geleden ook onze dames een moei zame 32-zege behaalden, gewonnen wor den. De plaats van Tresling wordt Ingenomen door Leegstra van Hilversum, dlc zeker zal INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. toonen oen waardig plaatsvervanger te zijn. De opstelling van ons team is als volgt: Hardebeck. De Waal, Leegstra, C. v. Hagen. Ter Haar. van Lierop. Maas, Jannink, Dupon, Kist, van der Haar. KORFBAL ZUID—NOORD. Men schrijft ons nader: Wat ce Holland-Belglë-wedstrijd in de voet ba'wereld beteekent. is de Noord-Zuid wedstrijd in de nog altijd veel kleinere, maar toch steeds grooter wordende korfbaiwereld. Zeker, ook de korfballers hebben hun inter- land wedstrijd. de jaarlijks wederkeerende ontmoeting tegen de Belgen, maar deze speelt nog steeds geen rol van buitengewone betee- kenis, doordat het spelpeil van onze Zuide lijke naburen veel lager staat dan in Holland, waar korfbal geboren en gegroeid is. Ook de jaarlljksche stedemvedstrijden staan immer in het teeken der belangstelling, maar de groote gebeurtenis in het Nederlandsche korf- ballcven is en blijft toch de wedstrijd Noord- Zuid. het treffen tusschen de uitverkorenen van Noord- en Zuid-Holland. Er heeft tusschen deze twee provincies steens een zekere animositeit bestaan, welke niet alleen tot uiting" kwam op de jaarver gaderingen, maar ook op het speelterrein. En daar de korfbalbeoefening in de andere' provincies kwalitatief nog geen bijzonder peil heeft bereikt, is die jaarlijksche NoordZuid ontmoeting gebleven, wat zij steeds was: een strijd om de hegemonie tusschen Noord- en Zuid-Holland, waarin een demonstratie wordt gegeven van het beste korfbalspel, dat in ons land wordt gespeeld, een kamp. welke ook voor buitenstaanders "en speciaal voor hen. die kennis willen maken met werkelijk goed korfbalspel, buitengewoon Interessant is. Zooals bekend, geniet de residentie, even als in 1925 en 1927, dit Jaar de eer, de beste Nederlandsche korfballers en korfbalsters bin nen haar veste te mogen ontvangen. Dat het bestuur van de Ncd. Korfbalbond tot deze keuze is gekomen, heeft bij ingewijden niet veel verwondering gewekt. Wat het organi- sccren van bijzonder/' voetbalwedstrijden be treft, geniet Den Haag immers een zeikere reputatie, hetgeen vorig jaar nog, bij den zoo schitterend geslaagden interlandwedstrijd HollandBelgië, op ondubbelzinnige wijze is gebleken. Aangezien voor den wedstrijd op a.s. Zondag nagenoeg dezelfde commissie als vorig jaar organiseerend en regelend optreedt staat het als een paal boven water, dat alles tot in de puntjes in orde zal zijn. Er zullen twee ploegen binnen de krijt lijnen verschijnen, welke na rijp overleg zijn samengesteld en er voor zullen zorgen, dat het element „spanning" dat wij bij de Holland- België-ontmoetingen nog immer noode mis sen van begin tot eind in ruime mate aan wezig zal zijn. Den Haag staat gereed, a.s. Zondag een stroom van belangstellenden te ontvangen voor dezen historlschen kamp. Als het weer nu nog maar wil medewerken, zal het welsla gen in alle opzichten verzekerd zijn. De Vitessexspelers Ter Poorten en Uitten- bnook, die resp. als speler en als invaller voor het Zuid-Hollandsche twaalftal waren aange wezen. hebben beiden bedankt. Ter Poorten is door studieredenen verhin derd, terwijl mr. Uittenbroek wegens een blessure niet kan uitkomen. AVIATIEK. ECKENER OVER DE DUITSCH- FRANSCH-AMERIKAANSCHE SAMENWERKING. PARIJS, 30 April (V.D.) Dr. Hugo Ecke- ner heeft aan de persvertegenwoordigers een verklaring afgelegd over de Duitsch- Franscli-Amerlkaansche samenwerking met het oog op de voor, 1933 overwogen geregelde luchtschependiensten tusschen Duitschlanct en de Vereenlgde Staten. Voorshands zijn nog geen definitieve be sluiten genomen. De besprekingen zijn reeds zoover gevorderd, dat men reeds spoedig met de officieele onderhandelingen zal kun nen beginnen. Voorloopig denkt men slechts aan een korte tusschcnianding om passa giers en postzakken op te nemen. Toch blijft de mogelijkheid nog open. later een Fransch vliegveld met alle noodzakelijke in stallaties in te richten. Te Orly is een ge schikte luchtschepenhall voorhanden, die echter verbouwd zal moeten worden. Gezien het feit, dat dc Transatlantische scheep vaartlijnen ieder Jaar ongeveer 260.000 pas sagiers vervoeren, kan men er op rekenen, dat een gedeelte van deze reizigers een be korting van den tocht naar dc Vereenlgde Staten met 2 1/2 of 3 dagen, zullen wenschen. Met betrekking tot den Zeppelin-Pool tocht zeide Eckener, dat voorloopig de voor dergelijke groote wetenschappelijke onder nemingen benoodlgde geldmiddelen nog niet voorhanden zijn. Niettemin verwacht hij het plan uit te kunnen voeren. In de Vereenlgde Staten Interesseert men zich ten zeerste voor een mogelijke samenwerking tusschen de onderzeeboot-expeditie van Wil- klr.s en een Zeppeiln-Noordpoolvlucht. Hat zou buitengewoon interessant zijn indien aan den Pool een verbinding tusschen beide expedities tot stand kon worden gebracht.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 19