STADSNIEUWS EEN GAT? EEN VLEK? J. LOTTEERS el» ruilt Een ongeluk in de Andes. GÓÖJcct.alSesrii/egen m HAARLEM'S DACBLAD MAANDAG 4 MEI 1931 rNGEZOOTiEN' MEDEDEEtlNGEN a 60 Cts, per regel. BELANGRIJKE RAADSAGENDA TE AMSTERDAM. VERKEERSPLAN, ROKIN, VIJZELGRACHT. Voor den Politierechter. De wreker. Daar was iets niet in orde met de overname van de melkzaak en dat schijnt nog in petto te zijn, maar daar ging het nu niet om, 't gaf alleen maar aanleiding tot de interventie aan een heerschap, dat mei de heele affaire niets te maken had, doch zich vrijwillig be schikbaar had gesteld om den nieuwen eige naar der melkzaak tot rede te brengen. Ja, er school nog een persoonlijke wrok, omdat de opvolger in genoemd bedrijf een paardje, dat er ook toebehoorde na verrichten arbeid niet behoorlijk had afgetuigd, dat wil zeggen van tuig ontdaan, zoodat het dier niet kon eten en de beklaagde had dit beest vroeger met liefde verzorgd, waarom een dergelijke verwaarloozing hem zeer had ontstemd. De nieuwe melkboer was behoorlijk ter confe rentie genoodigd, maar dat was ook al het behoorlijke van de heele zaak, want hij werd zoo hij zei, direct onbehoorlijk uitgescholden, terwijl hem een kwitantie afhandig werd gemaakt en daarna werd hij naar buiten geleid om daar ln een auto plaats te nemen, die hem naar de plek moest brengen, waar het nog niet betaalde deel dor koopsom was geborgen. En nu komt <ie wrekende hand. Volgens klager had die hem bij de keel ge grepen en tegen den auto gedrukt, zoodat die keel er later van was opgezwollen en zijn ledematen zoodanig waren getroffen,' dat hij cr van buiten westen geraakte. Zooals het bij boksers ook gebruikelijk is, was de getrof fene met water weer bijgebracht, om daarna een opstopper tegen het linkeroog te krij gen, dat het dik en blauw werd. De beklaagde kon met die lezing niet ac- coord gaan. want zei hij, had hij werkelijk een slag met de hand gegeven, dan zou hij den ander den kop afgeslagen hebben en in dit licht beschouwd, is het wel aannemelijk, dat de melkboer zijn ribben gevoeld zal heb ben, toen de wreker hem, zooals deze voor gaf, „slechts in den auto had willen doen. plaats nemen". Gelukkig ls die wreker, zooals hij zelf ver klaarde, een lobbes, als hij niet kwaad is, wat doet denken aan de knorrige zieke juffrouw van wie gezegd werd als ze niet goed is, is ze altijd kwaad. De officier wees er den man op, dat hij zich niet met andermans zaken moest be moeien. en dat hij zijn drift moest inhouden, doch overigens schenen het paard en de melkaffaire verschoonende elementen te be vatten, zoodat de wreker er ditmaal met f 15 boete afkwam. Lange haver. Het schijnt, dat paarden zich in de gunst Van den politierechter mogen verheugen, want de man, die zijn hit had afgeranseld kreeg f 20 boete, waaruit blijkt in verband met voorgaande zaak, dat je beter den eige naar van een hit lean bewerken dan den hit zelf. Dit Ls te meer vreemd, waar de hitten- baas verklaarde, dat hij magere hitten kocht cn dat die bij hem zoo mollig werden, dat hij ze met winst van de hand kon doen, waarmee hij blijkbaar wilde bewijzen, dat lange haver bevorderlijk is voor het welzijn der dieren. Hij was bezig die voedingswijze toe te passen door staande in zijn kar met het dikke zweepeinde op het dier los te slaan, toen anderen zich daaraan ergerden, wat hem voor den rechter bracht. Hij mocht nu al beweren, dat dit zijn opvoedingsmethode was bij hitten, die plotseling den brui er aan geven om te loopen en dan willen gaan lig gen, maar de rechter ging niet op dat ver weer in en achtte gewone haver blijkbaar liet beste voedingsmiddel. Mensch cn ambtenaar. De verdediger van den jongen man, die te recht stond wegens verzet tegen de politie, wilde niet beweren, dat dit feit niet was ge pleegd, doch meende, dat een meer tactvol optreden der politie in casu de rijksveld wachters, het misschien had kunnen voor komen en iets dergelijks is een nauwkeurige beschouwing ten volle waard, omdat cr zeer zeker gevallen bekend zijn, waarbij het op treden der politie de wederspannigheid heeft bevorderd. In dit geval was de rechter het niet met den verdediger eens. Rijksveldwachter Boerema moest een man aanhouden voor het ondergaan van 3 maan den gevangenisstraf cn met twee collega's begaf hij zich 's morgens vroeg naar het ter rein, waar de man zou komfen werken. Boe rema heeft hem gezegd, dat hij mee moest tot het ondergaan van de straf, waarop de man zou gezegd hebben, dat hij eerst naar 2ijn huis wilde, hetgeen de veldwachter niet kon toestaan. Of de vrouw van den aange houdene al dan niet in bijzondere omstan digheden verkeerde, doet hier feitelijk weinig terzake, de veldwachter moest hem aanhou den en wat er gebeuren kan, als lui zich in hun woning bevinden, heeft het geval met de veldwachters in Groningen laten zien. Dat hij hem op zijn werk aanhield en twee col lega's meenam, behoeft niet in het nadeel van den veldwachter te worden uitgelegd, al is de mogelijkheid niet buitengesloten, dat de man goedwillig met den veldwachter was meegegaan, als deze zich aan zijn huis had vervoegd. Uit verklaringen van de veldwachters en andere getuigen bleek niet en ook niet uit die van beklaagde zelf, dat de veldwachters ruw zijn opgetreden of hem direct hebben beetgepakt, dit geschiedde eerst, toen hij weigerde mee te gaan en zich verzette, toen hij naar Boerema sloeg, heeft deze zijn boel- ketting uit den zak gehaald om de hand er ln te vangen, maar verdachte beweert, dat Boerema den ketting door verdachte's mond heeft gehaald, waardoor deze Ls gaan bloe den. De lezing van den veldwachter is, dat verdachte in bukkende houding den rnond heeft gesbooten tegen den ketting, toen Boe rema dien gespannen voor zich hield. Hoe dan ook, verdachte had dit alles kunnen voor komen door den veldwachter, toen deze hem behoorlijk uitnoodigde, te volgen. De politierechter wilde als verzachtende omstandigheid den toestand van beklaagde's vrouw in aanmerking nemen, maar vond in het optreden des veldwachters niets laak baars en veroordeelde den man tot 3 weken gevangenisstraf. Het is niet zoo gemakkelijk te bepalen waar de ambtenaar voor den mensch moet wij ken, men vergete niet, dat een veldwachter in de eerste plaats ambtenaar is. RAADSVERGADERING Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 6 Mei 1931, des na middags ten iy2 ure, in de Statenzaal (Prim senhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Rekeningen enz. 1930 voormalige cor- poratiën van neringen, ambachten en be drijven. 3. Subsidie bijzondere R.K. School voor Buitengewoon L.O. 4. Aanschaffing gymnastiek werktuigen bijz. school Dutrystraat 1. 5. Uitgifte grond in erfpacht Laurierstraat (Woningbouwvereeniging „Bloemhof") 6. Aankoop stukjes grond Bandoeng- en Besoekistraat. 7. Uitneming perceelen uit het woningbe- be drijf: a. Vrouwesteeg nrs. 9 en 13. b. De Witstraat no. 21. 8. Uitneming uit woningbedrijf, en inbren ging in grondbedrijf perceel Zijlweg. 9. Verkoop grond: a. Zaanenstraat A. G. Zevenhuizen. b. Orionweg fa P. van Citfcert en Zn. c. Perseusstraat H. Bijl. d. Pegasusstraat, Bijl en van Gend. 10. Bekrachtiging aankoop grond Poel polder.. 11. Onteigening grond Damstraat. 12". Voeren rechtsgeding tegen W. van Sehie. 13. Uitbreiding bureau van politie (zijde Lange Wijngaardstraat). 14. Herstelling moleii ten Noorden van de Kleverlaan, 15. Verzoekschrift eigenaren perceelen Karei van Manderstraat tot het in koop ont vangen van den aan hen in erfpacht uitge geven grond. 16. Verplaatsing sportvelden van Midden weg naar Vergierdeweg. 71. Wijziging reglement voor de Schoon heidscommissie. 18. Benoeming onderwijzeres Buitenrust (Buitenrustlaan). GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Van Kessel, Kenaustraat 22 rood armband horloge: v. Breukelen Padangstraat 12, autoslinger; Gelsing, Anslïjnstr. 67, bril; Smit Graaf v. Wiedstraat 19, bal; Teljeur Linschotenstraat 66, beeldje; Jasper, Mr. Gerlingstraat 8 rood, gewicht; Kroonstuiver, Oranjestraat 147, handschoen; Bureau van Politie, Smedestraat, hondenhalsband; Bijs ter, Leidsche vaart 368 rood handschoenen; Kennel Fauna, zwart-bruine hond, gebracht door Pastoor Spaarnekerk; Wijdema Rozen straat 5 IJ, handle v. motorrijtuig; Bos, Boe kenrodestraat 22, hondenhalsband; Fran sen, KI. Houtstraat 42 handschoen; van Driest, Ceramstraat 3, bruine hond (teef). Zoo werd Merrifield binnen geroepen om getuige te zijn bij de onderteekening van het testament van zijn meester en in zijn tegen woordigheid werd de naam: „Miles Callis- ton" geschreven. Harkbutt was, nadat hij zijn eigen naam gezet en den pen neergelegd had, zoo gaan zitten, dat hij het gezicht, van den butler kon zien. terwijl deze teekende. Merrifield's hand beefde, terwijl hij schreef, hij merkte drom mels goed, dat de bekende en gevreesde ad vocaat hem gadesloeg en dat scheen hem niet bepaald op zijn gemak te zetten. De butler keek met opzet niet naar de handtee- kening van zijn meester; John Harkbutt zag het.... en glimlachte. HOOFDSTUK XII. LASTIGE VRAGEN. Op tien mijlen afstand van de plaats, waar de rivier, de Lee, waaraan Winstanley Manor en de Grange ^plegen zijn. in het Engelsche Kanaal uitmondt, lag een klein eilandje, dat aan Lady Winstanley behoorde. Het was on bewoond, alleen stond op een der hoeken een kleine vuurtoren, die als waarschuwing diende tegen de zandbanken, die zich voor het eiland uitstrekten en waar een vuurto renwachter woonde. Lord Winstanley had er een houten huisje laten neerzetten, waar hij dikwijls overnachtte als hij op jacht was naar waterwild en den laatsten dag, dat Harbutt bij zijn vriend logeerde, zou er een picnic gehouden worden, waartoe verschil lende gasten, genoodigd waren. Lady Win stanley was eigenlijk de gastvrouw, maar Austin zou voor alles zorgen. Het was een mooie, nog zomersche dog en Thea sprong met het blijde vooruitzicht van een vroolijk uitstapje op het water, vriug het bed uit cn trok de gordijnen open. De Lee glinsterde als vloeiend goud, toen de zon Gr. Houtstraat 5a TELEFOON 10771 iiiiiiuiiniiiiiii Kennel Fauna, zwartwitte kat, gebracht door Kroon, Jansstraat 54 rood: grijswitte kat ge bracht door Dekker. Raamsteeg 15; v. d. Veldt, Allanst'raat 82, koffer met inhoud, Hoogerbeek, Bleekenbergstraat 27, kleedje; Gouwentk, Spaanschevaartstraat 49 lorgnet; Rekman, Groot Heiligland 48, kindermutsje, Zinkstok, Korte Heerenstraat 10, idem; v. Rossum, Gen. Bothastraat 91, nummer plaat; Collegem, Zuid-Brouwersstraat 16, passer; Rengers, Woonschip G 1869, sigaret tenpijpjes; Hollander, Korte Houtstraat 3, portefeuille; Faber, Spaarnwoudersctraat 126, portemonnaie met inhoud; Franssen, Vooruitgangstraat 7, pet; Feije, van Sillem- straat 21, idem; Bureau van Politie, Smede straat, rolbezem; Idem, Idem, rijwiel; Gou vernementsgebouw, Paviljoenslaan, sleutels; Sehrier Ged. Oude Gracht 94 rood, over schoen; Teljeur. Linschotenstraat 66, taschje met inhoud; Kieft, Kanariestraat 98, zak mes. VROUW VERBRAND TE WASSENAAR. ONVOORZICHTIG OMGAAN MET BENZINE. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft zich te Wassenaar een treurig ongeluk afgespeeld. Toen omstreeks 12 uur de chauffeur De S. thuiskwam van de tram, waar hij een dochter had afgehaald, zag hij bij zijn woning, wel'ke behoort bij de villa De Magneet, dat zijn woonkamer in 'brand stond, aldus het „Vad." In de garage haalde hij een bluschapparaat drukte een ruit in en wist het vuur te blus- schen. Toen kwam hij tot de ontzettendes ontdekking, dat zijn echtgenoote zwaar ver minkt voor 't vuur op den vloer in de kaïmer lag. Dokter Boer kon slechts den dood consta- teeren. Het ongeluk is vermoedelijk ontstaan, door dat de vrouw het haarlet benzine had ge- wasschen en het daarop bij de kachel heeft willen dragen. Het lijk is naar 't ziekenhuis gebracht. CHRISTELIJKE VROUWEN- VEREENIGINGEN EN DE VREDE. BELANGSTELLING MOET OPGEWEKT WORDEN. De Federatie van Christelijke Vereenigin- gen van en voor Vrouwen en Meisjes heeft besloten het initiatief te nemen tot een actie om onder de Christenvrouwen belangstelling te wekken voor de a.s. algemeene ontwape ningsconferentie. De bekende voorvechter van de vredes- gedachte Lord Cecil Chelwood heeft op vele internationale organisaties een dringend be roep gedaan op medewerking. De wereldbond heeft deze medewerking gaarne toegezegd. Op zijn verzoek, doch niet minder als gevolg vari den aandrang van verschillende perso nen binnen en buiten den kring der Federa tie van Christelijke Vereenigingen van erf voor Vrouwen en Meisjes, heeft de Federatie besloten deze zaak te hand te nemen. Ver schillende personen zijn door de Federatie uitgenoodigd tot het houden van een bespre king over het voeren van een actie onder cle Christen vrouwen. VELDWACHTER HOEDEMAKER UIT BLOKZIJL. De Zwolsche Courant meldt, dat de veld wachter J. Hoedemaker, die was betrokken bij het voetbaldrama te Blokzijl op 19 October overgéplaatst is naar Genemuiden. nestralen door den mist heen drongen en op het kabbelende water speelden. Ze klapte in de kleine handen, toen ze zag wat een stra lende dag het zou worden en rende naar haar moeders kamer. „Het is heerlijk weer. mammie, ik ben zoo blij!' En ze danste van plezier. „Ja, kindje, het zal een warme dag wor den". zei Lady Wistanley, die in een peignoir in een laag stoeltje zal, cn een kopje thee dronk. Ze zag er buitengewoon bekoorlijk uit in haar zacht lila ochtendjapon, „Vindt u hem niet, vreeselijk aardig, mam mie?" vroeg het kind opeens. Alice Winstanley zette haar kopje neer en gaf niet dadelijk antwoord. Thea keek haar moeder vragend aan, alsof de heele we reld van het antwoord afhing. Met een glimlach keek Lady Winstanley in de groote, ernstige kinderoogen. „Bedoel je meneer Austin? Ik mag hem graag, kindje, maar zoo heel goed ken ik hem nog niet!" „Maar moeder, ik ken hem vreeselijk goed!" verklaarde Thea met vuur. „Het is net, alsof ik hem altijd gekend heb!" Austin's knap, ernstig gezicht met de wee moedige oogen rees voor Lady Winstanlew's geestesoog open niet voor de eerste maal. „Ik vind hem een schat", zei Thea nog op denzelfden toon van overtuiging en huppel de toen weer de kamer uit om zich te gaan aankleeden. Nadat het kind was weggegaan, bleef Lady Winstanley een poosje in gedachten verzon ken zitten. Ze wist eigenlijk zelf niet. wat ze van Miles Austin dacht, en onwillekeurig ver geleek ze hem met zijn gast. Harkbutt was een minder gesloten natuur dan zijn vriend: men leerde hem eerder en beter kennén", meende ze 'en hoewel ze met Austin veel vaker in aanraking was geweest De agenda voor den gemeenteraad van Amsterdam voor Woensdag en volgende dagen bevat weer een groot aantal zeer be langrijke punten. Wij ontleenen aan het Hbld.: interpellatie-Boekman inzake de wijze van opstelling der kunstverzameling van de ge meente. ondergebracht in het Rijksmuseum; voorstel-Pothuis, c.s. om B. en W. uit te noodigen voorstellen in te dienen, tot af schaffing van het Bruggeld;- met het af wijzennd prae-advies van B. en W. Voordracht van B. en W. tot den bouw van een overdekte markthal voor den kleinhandel aan de Soerabaj astraat; voorstel-Welss c.s. tot stichting van een fonds, waaruit voorschotten kunnen worden verstrekt aan kleine middenstanders en werk lieden, die niet in staat zijn hun belasting te betalen; interpellatie-Boissevain met betrekking tot een aanbieding van de Mij. voor Brood- en Meelfabrieken voor de levering van brood, enz. nota van B. en W„ bevattende een schema plan voor de verkeerswegen in de gemeente; met de nota van B. en W. inzake de financie ring van de kosten van uitvoering van dat schemaplan. Hierbij komen tevens aan de orde: voordracht van B. en W. tot demping van de Vijzelgracht; nota-Van den Bergh inzake de mogelijkheid van een oplossing van het Vijzelgracht- vraagstuk met behoud van het water; voordracht van B. en W. tot uitvoering van. werken, noodig voor de verbetering van het Rokin met de aansluitende gedeelte van het Muntplein. In de jongste vergadering van het Senioren convent zou er verder door een der raads leden aangekondigd zijn. dat er op zal worden aangedrongen het plan voor de Binnenstad in de afddelingen te doen onderzoeken. Voorts ligt het naar het blad ter oore kwam in de bedoeling, eenzelfd onderzoek te verlangen voor de jongste, te verwachten groote Water- leidingvoordraeht. BRANDSTICHTING IN EEN KAZERNE? Binnen enkele weken is er driemaal brand geweest in de Alexanderkazerne te 's Graven* hage. Bij den tweeden brand werden reeds sporen gevonden, welke er op wezen, dat kwaadwil ligen hier aan het werk waren geweest. Thans is een dienstplichtig wachtmeester in de Alexanderkazerne onder de wapenen in arrest gesteld, meldt het Hbld. De militaire politie onderzoekt nu in hoeverre er verband bestaat tusschen de gevallen van brandstich ting en de feiten waarvoor de wachtmeester is opgesloten. Financiëele berichten. LEENING BATAVIA SC HE VERKEERS MIJ. Naar wij vernemen zullen de inschrijvin gen op >de emissie van N.I. f 2.000.000 iy2 pet. gegarandeerde obligatiën der N.V. Batavische Verkeers Maatschappij, ten volle worden toe gewezen. N.V. TABAKS MIJ. „ARENDSBURG". Volgens het jaarverslag van de Tabaks Mij. „Arendsiburg" leverde het boekjaar 19291930 geen gunstig resultaat op. De tabaksoogst 1929 liet een verlies van f 119.324. De tabaksoogst 1930 had nog meer dan zijn voorganger te kampen gehad met onvoldoenden regenval. Verwacht worden on- geveel 12.800 pakken tabak. Tabaksoogst 1931 zal geplant worden op 694 bouws. De rubber- oogst 1930 leverde na indroging 1.278.140 h, K.G. Verkocht tot ongeveer 31 ct. per h k.g. berekend op basis f.o.b. Belawan, latende een verlies van f 135.330. De rubberoogst 1931 wordt geschat op 1.350.000 h. kg. Uit dezen oogst hebben geen voorverkoopen plaats gevonden. De rubberprijzen, zooals deze thans zijn, zouden eerder verlies dan winst geven, vooral bij een jongen aanplant, welke uit den aard der zaak in den beginne nog slechts weinig produceert. Tabaksoogst 1929 van de Deli Cultuur Mij. liet een winst van f 363.618 na aftrek van Indische tantièmes. Van tabakoogst 1930 wordt verwacht 9200 pakken tabak. Tabaks oogst 1931 zal geplant worden op 746 bouws. De rubberoogst 1930 liet een verlies van dan met den advocaat, vónd Lady Winstan ley nog steeds iets raadselachtigs aan den persoon van haar huurder. Het was alsof een inwendige stem haar zei, dat „Austin" niet de werkelijke naam was van den bewo ner van de Grange. Maar meer dan dit was het zijn heele persoonlijkheid, die een onop losbaar probleem voor Lady Winstanley vormde. Hij nam betrekkelijk weinig notitie van de dames, waarmee hij in aanraking kwam, hoewel May Dalston de overdreven bewondering, die ze voor hem koesterde, niet onder stoelen en banken stak. Alleen Miles Austin zelf en haar vader, Generaal Dalston, schenen hiervan niets te merken! Neen Lady Winstanley moest zichzelf bekennen, dat ze werkelijk niet wist, wat ze van Miles Austin denken moest, maar van één ding was ze zich vaag bewust, 'dat hij in haar ziel een snaar had aangeroerd, waarvan zij dacht, dat de ontgoocheling van haar eerste huwe lijk die niet meer aan het trillen kon bren gen Maar ze verbande dit liever uit haar ge dachte en ze was blij, toen haar kame nier binnenkwam en haar aandacht op de eLscliën van haar toilet richtte. HOOFDSTUK XIII. Miles krijgt een huwelijksaanzoek. Er was een vroolijk gezelschap bijeen aan boord van Miles Austin's kleine stoomjacht „De zwerver": Lady Winstanley met Thea, Lord Dalston en zijn dochter May. mevrouw Darcy, ustin en Harkbutt. He!, was heerlijk zonnig najaarsweer; het sierlijk, witte vaar tuig gleed over de kalme zee en deed de gol ven voor zijn boeg uiteenspatten in schuim, dat honderdvoudig kleurde in het zonlicht. Er was een zonnetent op het dek, waaronder Lord Dalston. Lady Winstanley en Generaal Dalston zich hadden geïnstalleerd. De rest f 192.569. De rubberoogst wordt geschat op 410.000 h. k.g. Ofschoon van de getroffen maatregelen e«j vrij aanzienlijke daling van den kostprijs ver- wacht mag worden, is de rubberprijs tegen woordig van dien aard, dat verlies geleden wordt. Tabaksoogst 1930 heeft door droogte meer of minder ernstig geleden, zoodat het met boekjaar 1930—1931 te behalen financieele resultaat zich niet rooskleurig laat aanzien. Er is een verliessaldo van f 286.0.60. SCHEEPVAARTBERICHTEN Amazone 2 v. Amsterdam n. West-Indië. Alclnous 2 v. Amsterdam naar Batavia. Amstelland 1 v.m. te Buenos Ayres v. Amstep, dam. Alehiba 2 v. Bahia, Buenos-Ayres n. Rotten dam. Amstelkerk 1 13 u. 39 m. 25 mijl Z.Oost van Niton. Amsterdam n. West-Afrika. Blomniersdijk 3 1 u, voorgaats van den N. Wa. terweg verwacht. Boston naar Rotterdam. Darosterdijk 2 12 u. v. Milfordhaveii, Rotten dam naar de Paeifickust. ISnggano 2 te Padang. Amsterdam n. Batavia, Friderun 1 te Pernambuco v. Amsterdam. Flandria 1 12 u. v. Bahia, Buenos Ayres r.aat Amsterdam Grootend ijk p. 2 Vlissingen, Rotterdam 1. y, Antwerpen naar New-Orleans. Grijpskerk 2 17 u. te Antwerpen, Beira na^ Rotterdam (verb.) Gaaster land 2 v.m. v. New-Orleans aar Rot. terdam. Heemskerk 1 v. Marseille naar Antwerpen. Belra n. Rotterdam. IVO 1 1 u. 27 m. 900 mijl Z.Z.West van Va. lencia, Pernambuco naar Amsterdam. Indrapoera p. 2 23 u. Ferim, Rotterdam naai Batavia. Irmgard 2 v. Bremen n. Amsterdam. Jagersfontein 30 v. Suez n. Port Sudan. Kangean 2 v. Suez. Amsterdam n. Osaka. Kota Inten p. 2 22 u. Perim, Rotterdam naar Batavia. Kota Pinang 2 n.m. te Rotterdam v. Batavia, Lochgoil 1 te Los Angeles, Paeifickust naai; Rotterdam. Lochmonar 1, 13 u. 37 m. 50 mijl Noord van Land's End, Paeifickust naar Couthajnpton en Rotterdam. Maaskerlc 1 v. Lagos n. Kotonou, W.-Afrfla, naar Amsterdam. Meliskerlc vertrekt 3 v. Durban n. East Loa. don. Marnix van St. Aldegonde 1 v. Genua, Amster. dam naar Bativa. Nieuw Amsterdam 2 v.m. v. New-York naaf Rotterdam. Pollux 2 te Freetown, Amsterdam naar West- Afrika. Poelau Tello 2 v. Bremen n. Londen. Rietfontein 2, middernacht v. Hamburg naai Amsterdam. Streefkerk 1 12 u. 37 m. 20 mijl Z.Oost van Niton, Rotterdam naar Calcutta Salland 2 v. Amsterdam naar Bremen. Statendam 2 20 u. v. Boulogne, 3 2 u. 30 ra, voorgaats van den N. Waterweg verwacht. Sembilan 2 te Port Said, Amsterdam naar Ba. tavia, Swynflete 2 v. Goole naar Amsterdam. Tapanoeli p. 2, 12 u. Pantellaria, Java naai; New-Tork. Tabinto 1 v. Rangoon naar Vancouver. Tarakan 2 v. Hamburg n. Amsterdam," 3, 7 i te IJmuiden verwacht. Waalkerk 2 te Suez, Beira n. Rotterdam Westerkerk- 1 te Kaapstad v. Rotterdam. Aagtelcerk 1 te Hamburg, Australië naar Rot. terdam. Bovenkerk '2 v. Colombo, Rotterdam naar Br.. In&ië. Bilderdijk 1, 12 n. te Philadelphia v. Rotter. dam. Boschdijk 1 v.m. te New York v. Java. Buitenzorg 2 v. Batavia naar Rotterdam. Baarn 1 18 u, 340 mijl N. v. Terceira, Cliili a Rotterdam. Burgerdijk 30 v. Penang, Java naar New-York Barneveld 30 v. Coquimbo naar Valparaiso. Drechtdijk 30 v. Vancouver n. Rotterdam. Djambi 2 6 u. v. Suez. Rotterdam naar Batavia Grijpskerk p. 2 Vlissingen, Antwerpen naar Zuid-Afrika. Helder 30 v. Cristobal naar Curagao. Johan van Oldenbarnevelc 1 v. Singapore, Ba>: tavia naar Amsterdam. Jacatra p. 1, 22 u. Ouessant, Batavia naai Rotterdam. Kota Agoeng 1 v. Belawan, Batavia naat Rotterdam. Kota Pinang, p. 2 9 u. Dover, 2 19 u. v. Batavia te Rotterdam verwacht. Merauke 2 te Soerabaya v. Rotterdam. Menado p. 1 22 u. Kaap del Armi, Batavia Rotterdam. Nieuwkerk 1 te Beira v. Rotterdam. Randfontein 1 v. Zanzibar, Rotterdam naai Beira. Statendam 2, 6 u. 30 m. van Plymouth, 3 tus schen 7 en 8 u. v. New York te Rotterdanj verwacht. Salland 2 v. Amsterdam naar Bremen. Springfontein 2 te Dar-es-Salaam, Beira naar Rotterdam. Tjisalak 29 v. Batavia n. Sjanghai. Tjikembang 30 v. Hong Kong, naar Amoy. Ulm p. 30 Madeira, Amsterdam naar Rio de Janeiro. Volendam 30 n.m. v. Vera Cruz naar Havana (verb.) IJselkerk 2 te Alexandrië, Sydney n. Rotterdam van het gezelschap bevond zich op den voor steven; Thea zat heelemaal op de punt, met hoog opgetrokken knieën. Ze had haar hoed afgezet en haar blonde haren wuifden om haar hoofd in de zachte bries. Het was haar aan te zien dat ze met volle teugen genoot van de zon, van den frisschen wind; het kleurige, opspattende schuim. Austin zat schuin achter haar: aan haar andere zijde zat May Dalston. Harkbutt leunde over de verschansing. „O', kwam het opeens over Thea's lippen. Het was een zucht van voldoening en geluk, die uit het diepst van het kinderhart opwel de. Toen keerde ze zich om naar Austin: „Ik zou hier wel altijd willen zijn. Vindt U het ook niet zalig op het water?" „En zou je dan die arme Doppy zoo maar willen achterlaten?" vroeg Miles schertsend. „Neen", zei het kind bedachtzaam. „Dat. zou eigenlijk wel erg jammer zijn. Maar toch is het heerlijkik heb het gevoel alsof ik door den wind en de golven wordt opgeno men en naar een ver, verlaten eiland gedra gen Het kleine meisje zweeg en staarde een heele poos droomerig voor zich uit, genie tend van zon en wind en het spel der golven. Toen keerde ze zich wéér om en richtte zich opnieuw tot Miles. Ik heb vanochtend aan Mammie gevraagd, of ze u niet verschrikkelijk aardig vindt", flapte ze uit. „Hou alsjeblieft je mond. Thea", protes teerde Austin verschrikt. „Je mag zulke din gen niet zeggen. Als je moeder het hoorde zou ze vreeselijk boos zijn!" Miles vond de situatie allerpijnlijkst, hier in deze beperkte ruimte. Hij voelde er niets voor om met May Dalston op een armslengte afstand op een dergelijke intieme manier het onderwerp van gesprek te zijn. „(Wordt vervolgd). FEUILLETON. Naar het Engelsch van MORICE GERARD. (Nadruk verboden). 13) Tegen de lunch kwam Notaris Hagley en Austin had intusschen genoteerd wat hij in het testament opgenomen wilde hebben. Harkbutt deelde den notaris in vertrouwen mede de naamsverandering van zijn cliënt cn de reden waarom een ander testament gemaakt moest worden. De advocaat verzocht geen melding te maken van den ring, omdat hij, wanneer hij zelf in het testament voorkwam niet als ge tuige zou kunnen dienst doen en daar was hij juist zeer opgesteld. „Wie' moet de andere getuige zijn?" vroeg Miles. „Gustave gaat niet, omdat die een legaat krijgt". „Laat Merrifield maar getuige zijn". „Maar dan ziet hij mijn werkelijken naam", v/lerp Austin tegen. „Dat hindert absoluut niet", meende Hark butt. „Waarom niet?" riep Austin. „Bedienden moet je in de eerste plaats buiten een derge lijk geheim houden". „Hij weet het al", antwoordde Harkbutt leukweg. „Ik verzeker je. dat hij zijn mond houdt, zoolang dat in zijn kraam té pas komt en praten zal, als hij het oogenblik gekomen acht. Het zal de zaak geen kwaad doen, als hij als getuige dienst doet'. „Als je zeker er van bent...." „Volkomen zeker", INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6