SON. MES». VOETBALBONS». MMAML. VOETBALBOND. BUITEN BE COMPETITIE. DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES PROMOTIE 2de KLASSE. DERDE KLASSE R.K. VOETBAL De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland.: P. S. V. behaalt een groote over winning op Velocitas en Feijenoord klopt Ajax. De tweede beslissingswedstrijd om de tiende plaats tusschen E. D. O. en Blauw Wit eindigt met een 41 overwinning voor de Amsterdammers. West-Frisia en D. W. S. spelen voor de promotie der tweede klasse 11 gelijk. T. H. B. moet degradatie-wedstrij den spelen. De groote strijd in het Oosten om de eerste plaats gestreden: Go Ahead wint van P. E. C. KAMPIOEN VAN NEDERLAND. P.S.V.Velocitas 5—0 FeijenoordAjax 52 AFBEELING I Promotie tweede klasse: West Frisia—D.W.S. - l—1 Tweede klasse A: Halve competitie om de tiende plaats: D.E.C.—T.O.G. 4—1 HollandiaA.F.C. 1—2 Promotie derde klasse: De KenenmersKinhelm 14 Derde klasse A: D.S.V.De Meteoor 45 Derde klasse B: S.D.W.—D.W.V. 5—1 Vierde klasse C: SloterdijkNeerlandia 53 Rromotie reserve tweede klasse: Zeeburgia 2R.C.H. 2 01 AEDEELING II. Eerste klasse: Tweede beslissingswedstrijd om de tiende plaats. E.D.O.—Blauw Wit 1—4 Tweede klasse A: D.H.C.V.O.C. 4r—0 XerxesNeptunus 12 B.M.T,V.I.O.S. 3—2 Derde klasse A: Beslissingswedstrijd tiende plaats: T.H.B.Lugdunum 02 Promotie derde klasse: De HollandiaanB.E.G. 14 S.V.W.Schcveningen 11 AFDEÊLING IIT. Eerste klasse: Z.A.C.Enschedé 31 Beslissing om de eerste plaats: PE.GvGo ahead 1—2 AFBEELING V. Eerste klasse:: FrisiaVeendam 30 Alcides—G.V.A.V. 3—1 Promotic tweede klasse: F. V. C.—M. S. C. 5—1 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Feijenoord 1 1 0 0 2 5—2 2.— P. S. V. 2 1 0 1 2 7—4 1— Ajax 2 1 0 1 2 6—7 1,— Velocitas 1 0 0 1 0 0—5 0.— Go ahead 0 0 0 0 0 '0—0 0.— 'A. F. C. D. E. C. T. O. G. Hollandia AFDEELING I. Tweede klasse A: Beslissingswedstrij den 2 2 0 0 4 2 10 12 2 10 12 2 0 0 2 0 AFDEELING II. Eerste klasse. 6—2 5—3 Fclienoord 18 13 2 3 28 50—17 1.56 Sparta 18 12 3 3 27 34—16 1.50 A- D. O- 18 8 3 7 19 41—38 1.06 Hilversum 18 9 1 8 19 31—29 1.06 V. S. V. 18 7 2 9 16 26—28 0.89 K. F, C. 18 6 4 8 16 37—41 0.89 H. V. V. 18 6 3 9 15 2543 0.83 R. C. H. 18 6 2 10 14 32—43 0.77 Blauw Wit (a) 20 6 4 10 16 30—34 0.80 E. D. O. (a> 20 6 2 12 14 30—47 0.70 (a) Na het spelen van twee beslissingswed strijden. AFDEELING III. Eerste klasse. Go ahead (a) 19 14 0 5 28 64—34 1.47 P. E. C. (a) 19 11 4 4 26 54—31 1.37 Heracles 18 11 3 4 25 52—37 1.39 Enschedé 17 6 5 0 17 33—31 1.— A. G. O. V. V. 17 8 0 9 16 42—33 0.94 Wageningen 18 7 3 8 '17 37—36 0.94 Tubantia 18 5 5 8 15 41—50 0.83 Z. A. C. 18 4 5 9 13 29—16 0.72 Vitesse 18 5 2 11 12 28—58 0.67 Robur et Vel. 18 5 1 12 11 38—62 0.61 (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. AFDEELING V. Eerste klasse. EINDSTAND. Velocitas 18 16 1 1 33 85—23 1.83 Veendam 18 11 2 5 24 59—28 1.33 Leeuwarden 18 10 3 5 23 54—33 1.23 Frisia 18 7 2 9 16 33—60 0.89 Be Quick 18 7 1 10 15 43—42 0.83 Achilles 18 7 1 10 15 33—48 0.83 Alcides 18 7 0 11 14 36—50 0.77 O. V. A. V. 18 6 1 11 13 43—60 0.72 Friesland 18 4 5 9 13 35—55 0.72 M. S. C. 18 5 2 11 12 35—60 0.67 AFDEELING I. Excelsior 2 10 1 2 54 1 West Frisia 3 111 3 6—6 1.- D. W. S. 3 1113 5—6 1.- AFDEELING III. Rigtersbeck 1 1 0 0 2 2—0 2- N. E. C. 1 0 0 1 0 02 0.- Robur et Vel. 0 0 0 0 0 0—0 0.- AFDEELING V. W. V. V. 1 1 0 0 F. V. C. 2 JVI. S. C. 1 1 0 0 2 3—2 2.- 10 12 7—4 1.- 0 0 1 0 1—5 0.- E. D. O.-BIauw Wit (1-4) De tweede beslissingswedstrijd om de tiende plaats. Door deze nederlaag zijn de roodzwarten nu gedoemd om degradatiewedstrijden te spelen. Het is voor de E.D.O.-supporters wel een teleurstellend resultaat na den flinken wed strijd van verleden week in Hilversum. Maar de nederlaag is verdiend. De sterkste partij heeft gewonnen. Er stond thans een geheel ander Blauw Wit-elftal in het veld, dan een week geleden. Vooral haar middenlinie was veel beter dan die van E.D.O. Ook de wijziging, die de Am sterdammers hadden aangebracht, was een verbetering: Delzen linkshalf en Lietzen back. Met den ihvaller-doelman hadden cle Amsterdammers ook een gelukkige keuze ge daan. De Haarlemmers speelden (vooral in de eerste helft) veel slechter, dan in Hilversum. De geheele halflinie werkte te veel verdedi gend, waardoor de voorhoede te veel op zich zelf was aangewezen. Ook werd Steffens Sr. zeer gemist; dit beteekende een verzwakking van de E.D.O.-ploeg. De belangstelling der supporters die de reis mee maakten naar Alkmaar, was nog grooter dan den vorigen Zondag. En ook vele Amster dammers waren aanwezig. Scheidsrechter was weer de heer Van Moor se!, die wederom uitstekend geleid heeft'. Het Alcmaria-terrein is geheel uitverkocht, als de scheidsrechter precies twee uur de vol gende elftallen laat aantreden: E.D.O. Verhagen. H. Swart, W. Zandstra, Perukel Sr.. Dinkla, H. Oomen, Koene, Tanis, J. Steffens, Perukel Jr., v. d. Hurk. Blauw Wit: Homburg, Ferwerda, Dorenbos, Sitters Jr., Gerritsé, Delzen, De Boer, Sitters Sr., Lietzen, Peeters, De Vries. Blauw Wit wint den toss en verkiest het voordeel van den wind. Als Steffens den bal aan het rollen brengt, verwacht men direct het beste van de Haar lemmers. De Vries moet al dadelijk ingrijpen; deze doelman geeft blijk dat hij zijn vak ver staat. Een hard schot van Steffens houdt hij o.a. keurig. Het spel Is zeer levendig en uiterst snel. Twee achter elkaar opvolgende Blauw Wit- aanvallen gaan achter. De Amsterdammers komen nu in de meer derheid, zoodat menige aanval wordt onder nomen. Vooral van rechts dreigt veel gevaar, daar Gerritse goed op dreef is. Een vrije trap op den Blauw Wit-goal heeft geen succes wegens buitenspel. Verhagen in het E.D.O.-doel houdt eenige schoten op goede wijzen Toch kan hij niet verhinderen, dat Gerritse met een als voorzet bedoeld schot scoort (01). Het Blauw Wit- elftal speelt thans gewel dig: menig hachelijk moment ontstaat voor het E.D.O.-doel. Twee corners op het Blauw Wit-doel leve ren niets op. Een mooi schot van Tanls houdt De Vries mooi. Als Verhagen nog eens met moeite een schot van Gerritse heeft gekeerd, breekt de rust aan. Na de thee gaat Blauw Wit weer het eerst in den aanval; als de bal van links is opge bracht, is Gerritse snel naar binnen geloopen. Hij scoort met een mooi onhoudbaar schot. (0—2). De roodzwarten zien in, dat het zoo niet gaat; zij trachten het spel te forceeren. Dat gelukt hun gedeeltelijk, want Blauw Wit wordt nu op eigen helft teruggedrongen. Maar De Vries Is een waardig plaatsvervan ger van Schindeler. Schoten van Tanis en Perukel Sr. houdt hij mooi uit zijn doel. Eindelijk, als Perukel Sr. en Van der Hurk een moolen aanval ondernemen, krijgt Koene den bal te pakken; hij geeft De Vries geen kans (12). Dit doelpunt geeft den roodzwarten een moreelen steun; werkelijk gaat het er op ge lijken dat zij den achterstand gaan in halen. Maar Blauw Wit denkt er anders over. Als de E.D.O.-backs wat ver zijn opgedrongen, gaat Gerritse er snel van door; hij geeft over aan Dorenbos en ten derden male is Verhagen gepasseerd. (13). Nu is de strijd zoo goed als beslist. Vooral als Dorenbos snel toeloopt op een ver vooruitge- speelden bal en den stand op 14 brengt. Na nog wat heen en weer getrap komt spoedig hierop het einde. Promotie reserve 2e klasse. Zeeburgia 2R. C. H. 2 (01) Reeds van het begin af had R.C.H. 2 een technisch overwicht, dat haar aan kanseii hielp, doch goed richten scheen op het zeer ongelijke veld niet mogelijk. Wel kogelde Verkerk eenmaal hard tegen het kruispunt van het doel en snorde de bal een enkele maal uit voorzetten van Hanse en Brugman langs het doel doch tot meer dan één doel punt konden de R.C.H.'ers het niet brengen Intusschen bezorgden de tegenaanvallen van de Amsterdammers de Racing-achterhoede veel en soms lastig werk, doch deze hield stand en met rust heeft R.C.H. nog steeds een 10 voorsprong. De tweede heeft R.C.H. het nadeel van de laagstaande zon en moet in de achterhoede alle zeilen bijzetten om de aanvallen van Zeeburgia af te slaan. Maar gelukkig is deze linie van de Haarlemmers in grooten vorm. Kaestner en Van Es redden herhaaldelijk de situatie. De haiflinie is eveneens in puike conditie. De voorhoede is er echter hopeloos uit; soms wordt zelfs geen poging gedaan om een tegenstander te beletten den bal te spelen, waardoor het toch reeds zware werk van de achterhoede nog zwaarder wordt. Intusschen doet de R.C.H.-keeper ook zijn plicht en al ontstaan enkele zeer hachelijke momenten voor het R.C.H.-doel, men weet steeds weer goed op te lossen. Onder groote spanning ikomt het einde met een verdiende. 10 overwinning. R. C. H. 2 speelde met: Cop, Kaestner, Van Es, Prevost, Nleuwenhuis, v. d. Berg, Hanse, v. d. Werve, W. Kedde, Verkerk, Brugman. Beslissings wedstrijd om de onderste plaats. T. H. B.Lugdunum (02) Niettegenstaande T. H. B. in de competitie tweemaal van Lugdunum mad gewonnen, eindigden beide clubs met gelijk aantal pun ten, zoodat een beslissingswedstrijd noodza kelijk was. Deze werd Zondagmiddag op het terrein van Hillinen te Hillegom gespeeld. Zoowel uit Leiden als uit Haarlem waren vele hupporters mee gekomen, zoodat'het een ge zellige drukte was rondom het veld. Met de beste voornemens bezield kwam T. H. B. met de volgende opstelling in het veld:. Van der Bosch, Van Straaten, Spierdijk, Veltmeijer, Kobes, Van den Berg, Spoor, Oldenburg, C. van den Berg, Rootse- laar, v. d. Pol. Al spoedig kreeg T. H. B. een kansje maar het schot was verkeerd gericht. Eén der eer ste aanvallen van Lugdunum had reeds suc ces; de rechtsbuiten glipte langs de verde diging en door een ongelukje van den keeper verdween de bal in het doel (01). De Boys lieten den moed niet zakken. In tegendeel, luid aangemoedigd werd aanval op aanval ondernomen. Toen een Leidenaar binnen' het strafschopgebied wegens gevaar lijk spel bestraft werd, meende T.H.B. een penalty te zullen krijgen. Maar volkomen terecht gaf de scheidrechter een gewonen vrijen trap. Even later werd aan T. H. B. een penalty toegekend, maar deze werd tot groo te teleurstelling van het grootste deel van het publiek naast geschoten. Steeds werd Lugdunum teruggedrongen, maar het schieten was ongelooflijk zwak. Het eenige goede schot van den heelen wedstrijd werd door den middenhalf gelost! Onder- tusschen waren de uitvallen van de Leide- naars niet zonder gevaar, daar de vleugel spelers nogal veel vrij werden gelaten. Ge lukkig was Spierdijk heel goed op dreef, zoo dat de score aan deze zijde niet verhoogd werd. Was vóór de rust T. H. B. het meest in den aanval geweest, na de rust veranderde het spelbeeld. De groenwitte Haarlemmers had den te veel van hun krachten gevergd, zoo dat keeper Van der Bosch het hoe langer hoe drukker kreeg. Deze was echter zeer goed op dreef en stopte op uitstekende wijze de moeilijkste schoten. De middenlinie die toch al steeds te veel teruggebleven was, bepaalde zich nu geheel tot verdedigen, zoodat de zwakke voorhoede het zonder haar zoo hoog noodigen steun moest stellen. Toen T. H. B. een kwartier vóór tijd nog met 10 achter stond, was de aanvoerder zoo verstandig om de „alles-of-niets"-wet toe te passen De on gevaarlijke voorhoede werd ten koste van de verdediging aanmerkelijk versterkt, en de hoop den gelijkmaker te forceeren. Lugdu num wist echter stand te houden cn toen de middenvoor met een geheel vrij veld voor zich alleen een uitval ondernam, trof zijn mooi schot zoowaar doel (02) In de laatste acht minuten ging het een paar maal hard tegen hard, maar de scheids rechter, die tot dusver bijna zonder fouten had geleid, wist ook nu het spel binnen de perken te houden. Volkomen verdiend won Lugdunum, zoodat T.H.B. haar geluk in de gradatiewedstrijden zal moeten zoeken. Promotie derde klasse. KennemersKinheim (14) De prachtige zomersche Zondag heeft voor Beverwijk een groote drukte tot gevolg ge had. Kort na den middag kwam de invasie van Velsenaren opzetten. Reeds vóór een uur be wogen zich drommen voetgangers en wiel rijders naar de Cornells Amsestraat,, om in het Gemeentelijk Sportpark den promotie wedstrijd Kennemers-Kinheim te gaan bij» wonen. In de omgeving van het sportpark heerschte een ongekende dnukte. Voor de ingangen zorgde de politie voor een normalen gang van zaken, terwijl op het terrein het Kennemersbestuur de noodige verkeersmaat regelen getroffen had, zoodat de toeschouwers zonder eenige stoornis hun plaatsen konden innemen. Van officieele zijde vernamen wij. dat bijna 4000 bezoekers de tourniquets waren gepasseerd. Op de stampvolle tribune merkten wij o.m. op den Burgemeester van Beverwijk Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, wet houder C. A. Zwager en de volledige com missie voor de Lichamelijke Opvoeding. Na den strijd had de uittocht van de duizenden toeschouwers eveneens een zeer ordelijk verloop. Te 2.10 iiur laat scheidsrechter v. d. Berg de elftallen opstellen. De Kennemers zijn direct goed op dreef; de Kinheim-achterhoede heeft de grootste moeite om de aanvallen af te slaan. Na enke le minuten doelpunt Horeman reeds, doch de scheidsrechter constateert buitenspel. De Kennemers blijven aanvallen; eens be werkt Stals den bal met zijn armen, wat de arbiter echter ongestraft laat. De Kinheim-voorhoede weet door enkele niet ongevaarlijke uitvallen eenige opluch ting te brengen, doch even later staat Hore man alleen voor Grapendaal, maar zijn schot faalt. Dan wederom een Kinheim-aanval; Michel weet zijn club de leiding te geven (01). Niet ontmoedigd trappen de Kennemers weer af; eenige fraaie kansen laat de voor hoede onbenut. Eindelijk ziet Groot zijn kans schoon en maakt gelijk (1—1). Hiermee komt de rust. Na de rust hebben de Kennemers eerst, weer het beste van het spel, doch in de voorhoede vlot het niet. Wanneer bij een Kinheim-aanval Lindner mistrapt, weet we derom Michel aan Kinheim de leiding te geven (12). De Kennemers spelen dan zichtbaar ont moedigd verder, terwijl Kinheim er iets beter inkomt. Haar linksbinnen weet met twee doelpunten aan Kinheim een veiligen voorsprong te geven (14). De Kennemers speelden een verloven wed strijd. Het einde bracht Kinheim een waar devolle overwinning. Tournooi derde- en vierde klassers. ZeemeeuwenHillinen (20) De Uitslagen. Tournooi derde en vierde klasse K. N. V. B. ZeemeeuwenHillinen 20 Tweede beslissingswedstrijd Kampioenschap H. Y. B. 1930—1931, I.V.O.—HF.C. JU 2—4 (terrein R.C.H.) Stads-Editïe Beker. D.I.O.Hillegon II 40 Kennemers 2Kinheim 2 23 Promotie-competitie tweede klasse Zandvoort IIHaarlem 3 A 43 (terrein Bloemendaal) Promotie-competitie derde klasse. Afdeeling I. V. V. H. H—Droste 3—1 (errein Haarlem) Afdeeling n. Kinheim niHaarlem VI 30 (terrein Haarlem). Gewone competitie. R. C. H. V—D. W. O. 5—4 Kampioenschap van Haarlem. R. C. H.—H. F. C. (0—1) Voor een tamelijk groot aantal toeschouwers bonden R.C.H. en H.F.C. Zaterdagmiddag den strijd tegen elkaar aan voor de demi-finale van het kampioenschap van Haarlem op het R.C.H.-terrein. H.F.C. heeft dezen wedstrijd gewonnen dank zij uitstekend werk van haar verdedi ging, waarin ook v. d. Meulen zich niet on betuigd liet doch ook dank zij het schotlooze spel van de Racing-voorhoede, die hoewel zeker gedurende de grootste helft van den strijd sterk in den aanval, geen kans heeft gezien om onzen nationalen doelman te pas» seeren. De wedstrijd werd door den heer Luyken goed geleid. Het was reeds kwart voor vijf toen deze arbiter de volgende elftallen liet opstellen: R. C. H.: Kos, Krom, Prevost, Geutskens, Ruis, Muller, Blokker, De Geus, Verkerk, Ruigrok, Pape. H. F. C.: Chapon, Reydon, Van Riemsdijk, R. Jongeneel, Van Pareeren, P. Jongeneel, Lamp, Reuvekamp Gille, Van Baasbank, Smit, Van der Meulen. R.C.H. heeft eerst het windvoordeel; van den aftrap af gaat het op Van der Meulen af, waarbij direct een corner geforceerd wordt Hoewel goed genomen, wordt het gevaar ge keerd, doch de Racing blijft voor het H.F.C.- doel, zonder nochtans gevaarlijk te zijn. Een mooie voorzet van Paape blijt onbenut, door dat zoowel De Geus als Blokker niet voor het doel zijn; even later brengen deze beide spelers den bal goed op, waarna Paape naast schiet. Uit een der weinige aanvallen van H.F.C. ontstaat een corner, die door Chapon goed genomen wordt en waaruit Jongeneel het eenige doelpunt van den wedstrijd scoort. Wel raakt Kos den bal nog aan, doch hij is iets te laat (0—1). R. C. H. blijft ondanks dezen tegenslag sterker en valt herhaaldelijk goed aan, doch in de buui't van het doel is het telkens mis. Handige staaltjes voetbal worden nu en dan vertoond, echter ontbreekt het beslissen de schot. De hervatting geeft onmiddellijk weer een sterk aanvallend R.C.H. te zien; de H. F. C.- verdediging toont volkomen opgewassen te zijn tegen het toch wel te doorzichtige spel van R.C.H.; zij heeft feitelijk weinig moeite om de aanvallen af te slaan. Beide backs zijn goed trapvast en dan is er verder Van der Meulen nog, die eveneens een groot deel van het doelgebied beheerscht. Er komen dan wat meer H.F.C. aanvallen, die mede doordat de achterhoede van R.C.H. wel wat al te ver afdwaalt, soms zeer gevaarlijk zijn, doch eveneens geen succes opleveren. Zoo verstrijken de minuten langzamerhand R.C.H. zet alles op den aanval; Krom gaat centerhalf, Ruis midvoor, Ruigrok back spe len, later gaat Krom linksbinnen en Verkerk centerhalf, het resultaat blijft gelijk; er komt, geen doelpunt. Hoe hard de R.CH.'ers ook voor de over winning werken, het helpt niets; H.F.C. be houdt haar voorsprong ,tot het eind en met een 10 overwinning plaatst H.F.C. zich voor de eerste maal in den eindstrijd tegen Bloe mendaal, Eindstrijd BloemendaalH. F. C. De eindstrijd om het kampioenschap van Haarlem tusschen Bloemendaal en H. F. C. zal op Hemelvaartsdag op het Bloemendaal- terrein gespeeld worden. De Haarlemsche Voetbal Bond organiseert behalve de wedstrijden om het kampioen schap van Haarlem, waarvoor zich onder- tusschen Bloemendaal en H. F. C. in de finale hebben geplaatst, nog een tournooi voor de derde en vierde klasse vereenigingen in het district Haarlem. Zondag werd voor deze afdeeling in Zand voort de wedstrijd Zeemeeuwen-Hillinen ge speeld. Het begin deed even een spannenden wedstrijd verwachten, maar al spoedig daal de het tempo door de warmte, zoodat het een kalm partijtje werd, waarin nochtans meer malen aardige staaltjes van handig spel voorkwamen. Zeemeeuwen, dat op eigen ter rein niet gemakkelijk te kloppen is, was iets sterker. Wel ondernam Hillinen menigen te- gen-aanval, maar om een goed gecombineer- den aanval op te zetten, bleek te veel ge- ëischt voor de Hillegommers. Het samenspel was zóó bedroevend slecht, dat het reeds in de kiem gesmoord werd. Ook de individueele pogingen faalden en daar het schieten even eens onvoldoende was, had de keeper van Zeemeeuwen gelegenheid om rustig een zon nebad te nemen .De aanvallen van Zeemeeu wen waren niet zoo heel veel mooier, maar toch werd fraai doelpunt gescoord, toen Koper een voorzet van Drommel onhoudbaar inkopte. Zoodoende kwam de rust met 10. Na de rust begon Hillinen met enkele niet zeer serieuse pogingen om Zeemeeuwen te rug te dringen. De backs konden stand hou den en zetten na eenigen tijd hun voorhoede weer aan het werk, zoodat ook na de rust de thuisclub domineerde. Een goed schot van Molenaar kwam tegen de lat, maar even later werd deze tegenslag te niet gedaan toen een mooi maar gelukkig schot van Drommel juist in den uitersten hoek be landde. Met 2—0 voor Zeemeeuwen kwam 't einde, Om den Stads-Editiebefcer. D. I. O.Hillegom 2 (40) D. I. O. begon in de stellige overtuiging dat zij gemakkelijk kon winnen, maar zooals dat zoo dikwijls gebeurt, rekende zij daarbij niet genoeg op den strijdlust van de tweede klassers, die er altijd een eer in stellen om een eerste klasser te wippen. Zoodoende was Hillegom langen tijd gedecideerd sterker, maar het geluk was niet aan haar zijde. Langzamerhand pakte D. I. O. beter aan. De halflinie gaf het sein tot aanvallen, maar het bleek uiterst moeilijk den Hillegomschen keeper te passeeren, die op alle mogelijke en ook wel schijnbaar onmogelijke manieren den bal uit zijn doel sloeg. Tien minuten voor rust benutte De Nieuwe een voorzet van rechts, waardoor D. I. O. een 10 voor sprong had, toen de rust werd aangekondigd. Zonder dat een Hillegommer den bal aan geraakt had, scoorde De Nieuwe in de eerste minuut van de tweede helft (20). Hierna verslapte het spel aanmerkelijk, daar de achterstand een ontmoedigenden invloed had op dc bezoekers. D. I. O. was nu veel sterker. De invaller-linksbuiten maakte het derde doelpunt. Het werd zelfs nog een groo te nederlaag voor Hillegom, want in de laat ste minuut maakte Poelgeest nummer vier, zoodat de eindstand 40 voor D. I. O. was. Eerste klasse;; R. C. H. 5—D. W. O. (5—4) De eerste aanvallen eijn. voor R.C.H.; in diei korte periode van overwicht geeft Roelfsema met een kalm schot de Racing de leiding. D.W.O. geeft dkarna uitstekend partij eu komt ver in de meerderheid. Eerst maakt ds middenvoor op goede wijze gelijk en even later is het de rechtsbinnen, die Radsma weet te passeeren: daarmede D.W.O. de leiding be zorgend. De gasten blijven aanvallend en scoren op nieuw, maar de scheidsrechter geeft om on naspeurlijke redenen buitenspel. Even voor de rust besluit Zwart een snelle Racing-aan- val met een schot dat doel treft. In de tweede helft wordt D.W.O. geheel op eigen helft teruggedrongen. Met een hard schot geeft Nachtegeller aan R.C.H. de leiding waarna Zwart en Kuyt den stand in korten tijd opvoeren tot 52. Dan verslapt R.C.H. waarvan D.W.O. profiteert om den achter stand te verkleinen tot 54. De roodbroeken slagen er echter niet in ge lijk te maken, zoodat de veteranen het seizoen met een overwinning besluiten. ROOMSCHE VOETBALDAG. Robur et VelocitasHaarlem (13) Haarlem speelde een wedstrijd tegen Robur et Velocitas in Apeldoorn. Haarlem verscheen in de volgende opstel ling: De Vries, Boot, Moolenaars, P. van Daalen, W. van Daalen, Vreeken, Iseger, Huysmans, Breeuwer, Levy, Verwaal. Robur loopt hard van stapel en bedreigt herhaaldelijk het Haarlem-doel. Tot doel punten komt het echter voorloopig niet. Als de roodbroeken wat los komen blijkt al spoe dig, dat Robur wel wat te hard is gestart. De roodbroeken worden steeds sterker; het leder zweeft herhaaldelijk voor het Robur-doel, doch het schieten in de Haarlem-voorhoede laat nogal te wenschen over. Robur komt dan nogal goedkoop aan de leiding, als uit een hoekschop de bal ineens via De Vries' handen in doel belandt (10). Ook hierna blijft Haarlem in de meerderheid, maar door zwak schieten komt de gelijkmaker niet vóór rust. De tweede helft is een getrouwe cople van de eerste., Robur begint weer met de eerste uitvallen, welke niets opleveren. Goed ge steund door de middenlinie kan dan de Haar lem-voorhoede steeds aanvallen. Onbegrijpe lijk worden eenige niet te missen kansen niet benut. Toch geven de roodbroeken den moed niet op; uit een goede pass van P. van Daa len maakt Breeuwer gelijk (11). Nu heeft Haarlem den smaak te pakken; uit een hoek schop maakt Huismans No. 2. Robur tracht het spel te verplaatsen. Haar spel is echter te veel onsamenhangend. Inmiddels maakt Breeuwer er 13 van. Met dezen stand komt het einde. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. N. E. O.—D. H. L. 2—2 PROMOTIE lc KLASSE D. E. R.K.A.V.—Lisse 32 Districtwedstrijd Haarlem-Rotterdam Begunstigd door buitengewoon mooi weer, hadden Zondagmiddag op het H. B. C.-ter- rein Heemstede de wedstrijden plaats tus schen vertegenwoordigende elftallen uit de districten Haarlem en Rotterdam. Zoowel in de Junioren als de Senioren wedstrijden wisten de Haarlemmers te zege vieren. Vooral het Seniorenelftal van Rotterdam leed een gevoelige nederlaag. Deels was dit een gevolg van het vrij zwakke elftal waar mede Rotterdam uitkwam, daar zij zonder de gebr. v. d. Sande en Strleder uitkwamen, en vooral de laatste een gevoelig verlies voor de gasten was. Te één uur werd begonnen met den wed strijd Haarlem—Rotterdam (Junioren) In dezen strijd was de verwachting, dat Haarlem zou winnen, daar hier het spel op een hooger peil staat. Al direct na het begon ontwikkelt zich een vrij- snel spel en de verdedigingen krijgen dan ook volop werk. Pas na twintig minuten neemt Haarlem met een zeer verdienstelijken kopbal de lei ding (1—0). Haarlem wordt dan iets ster ker, maar vooral de keeper geeft kranig werk te zien. Succes blijft dan ook uit. Rust 1—0. Na rust weer een vlug, gelijk opgaand spel, met vooral voor doel gevaarlijke momenten, doch het spel is iets te langzaam. Haarlem wordt eenigen tijd ingesloten tot Th. v. Maris snel doorbreekt en den stand op 20 brengt. Rotterdam speelt nu een verloren spel, waarvan Kuyl profiteert door No. 3 te scoren. Wel doet Rotterdam dan nog moeite om te gen te scoren, maar het lukt niet. Met 30 voor Haarlem komt het einde. Te half drie begon de strijd der Senioren. Nadat Treijtel heeft afgetrapt, neemt Haarlem den bal over, Tolido krijgt hem toe gespeeld; deze zet voor, een hooge sprong van Martin en het leder ligt in de touwen. Deze goal wordt echter geannuleerd.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10