CRICKET. LAWNTENNIS, VOETBALNIEUWS ATHLETIEK Het spel verplaatst zich snel. Toch, al kan er niet direct van eenig overwicht gespro ton worden, al is het spel der Haarlemmers technisch veel beter. Na negen minuten, als het Rotterdamsche doel vrij gelukkig aan een doorboring is ontsnapt, scoort Martin No. 1. Voor doel blijft Haarlem gevaarlijker, maar backs en keeper weren zich kranig. De Rot terdamsche keeper krijgt last aan zijn knie cn kan zich nu niet zoo vlug meer bewegen. Drie schoten achter elkander worden ge stopt en als dan Tolido schuin voorzet, slaat de keeper den bal weg. maar Leuven kopt jn 20. De uitvallen der Rotterdammers zijn wel gevaarlijk, maar worden slecht afgewerkt. Martin, Schoorl en Heesakker zorgen vóór yust voor een veiligen 5O-voorsprong. Wij denken dat na rust Rotterdam zich herstelt, maar veel verder dan de backs ko- pien zij niet. Langzaam maar zeker komt Haarlem weer jn het offensief, als Tolido weer eens door breekt, zendt hij een schuin schot in, dat via den paal in het doel gaat. Leuven passeert handig een back en komt alleen voor de Graaf, die geen kans krijgt. .(7-0). Als een der spelers dan nog een hoogen voorzet van Tolido benut, door fraai in te koppen, is de aardigheid er af. Wel weet Kottman uit een goeden voorzet Van Lauwrense te eer te redden maar Schoorl maakt er tegen het einde 91 van. Geen voetbal op de Olympische Spelen. De uitvoerende commissie van de F. I. F. A. heeft besloten aan het congres voor te stel len niet deel te nemen aan de Olympische Spelen in 1932 Feestavond „Ons Genoegen". Men kan dezen feestavond beschouwen als een poging om den band, die sedert het op richten van deze jonge vereeniging tusschen een flinke groep Haarlemsche caféhouders bestaat, nog te versterken. Bijna alle leve ranciers hadden er toe medegewerkt om de zen avond volkomen te doen slagen; zij hadden gezorgd voor een honderdtal fraaie prijzen voor de groole tombola, die de clou van den avond vormde. Prettige muziek hield de stemming er in, waartoe ook de humorist Peclen een voor naam aandeel bijdroeg. De inrichting van de zalen bij den heer Schcffers, waar de feestavond gegeven werd, leende zicli bijzonder voor een feest, omdat de danslustigen en dat waren er velen zich in een aparte zaal vermaken konden. Er is flink gespeecht, bijna steeds ge lachen en gedanst, kortom het was een mooi feest. Amersfoortsche PolitieHaarl. Kasteleins (45) Ondanks den stroomenden regen waren de Haarlemmers toch per autobus vertrok ken om het Amersfoortsche politie-elftal te gaan bekampen. De stemming was prettig onderweg en werd vooral goed, toen het bleek, dat het terrein aan den Leusderweg keurig bespeel baar was. Onmiddellijk namen de Haarlem mers de overhand; na een half uur hadden J. Sint en Scheffer uit keurige voorzetten van Doves den stand op 03 gebracht. In ce laatste minuut vóór rust maakten de Amersfoorters een zeer mooi tegenpunt (1-3). In de tweede helft, het was intusschen droog geworden, was aanvankelijk Amers foort ver in de meerderheid. Zelfs wisten de politiemannen een voorsprong te nemen door den stand op 31 in hun voordeel te brengen. In de laatste vijf minuten vonden de Kasteleins hun vorm terug; Lunenburg maakt gelijk. Een minuut voor het einde brengt N. N. met een fraai schot aan de Haarlemmers een verdiende overwinning. Propaganda voor de schoolsporten. De Amsterdamsche Sportweek. Zooals bekend organiseert de Amstredam- fcche Bond voor Lichamelijke Opvoeding een grootsch opgezette sportweek met het doel om voor de talrijke schoolsporten propa ganda te maken. Zaterdag was het de eerste dag en als alles Zoo vlot verloopt als deze middag, dan kun nen de organisatoren tevreden zijn! Het veld aan het Olympiaterrein, rondom met groen zeildoek afgesloten en met het knusse tri- bunetje vol enthousiaste bezoekers langs een lengtezijde, bood een gezelligen aanblik. Bovendien waren op de hoeken van het ter rein groote installaties met luidsprekers op gesteld, zoodat men tusschen en voor de nummers van gramofoonmuziek kon ge nieten. Begonnen^ werd met een demonstratie honkbal. Deze ideale zomersport wordt in vele landen met evenveel enthousiasme be oefend als hier voetbal. Ook hier wint deze sport steeds meer veld. Het was een goede gedachte om een deskundige van te voren een inleiding te laten houden. Ook tijdens het spel werd op onderhoudende wijze de gang van zaken verteld, en tientallen malen versterkt door de loud-speakers werd het publiek op tactische foutjes of handige staaltjes van de spelers gewezen. Daar de belde partijen samengesteld waren uit de sterkste Amsterdamsche spelers, die met veel animo elkaar bestreden, genoot het publiek dat het nog grootendeels onbekende spel dank zij de voorlichting spoedig begreep, van ,een prachtigen wedstrijd. De Amsterdamsche Gymnasiasten Honkbal Club wist in de eerste innings een kleinen voorsprong te be halen, maar spoedig had de combinatie, samengesteld uit T.O.G.O.V.V.G.A. den achterstand ingehaald, om daarna onder daverende toejuichingen van de honderden schooljongens en meisjes met 148 te winnen. Er hoeft niet aangetwljfeld te worden, dat deze mooie, mannelijke zomersport. Zater dagmiddag weer vele nieuwe aanhangers heeft gewonnen. Vervolgens werd de demi-finale van de schoolcompetitie gespeeld tusschen twee Amsterdamsche Middelbare scholen. Beide partijen speelden een zeer goeden wedstrijd. Merkwaardig was het goede team-work. Be paalde uitblinkers waren er niet, maar beide elftallen vormden een sterk geheel. Wel een frappant verschil met onze Haarlemsche scholen, waar het meestal van enkele betere krachten moet komen. Ook deze wedstrijd werd door een voetbaldeskundlge ingeleid en tijdens het spel besproken. Tenslotte werd door spelers van de Am sterdamsche eersteklassers V.V.V., V.R.A. en A.C.C. een cricketdemonstratie gegeven. Na den levendigen honkbal- en voetbalwedstrijd was dit niet bepaald een schitterend slot nummer. te meer daar de pitch slecht be speelbaar was. Toch toonde ook hier het publiek zich dankbaar, zoodat het een prachtig geslaagde middag was, waarvan yooral de schooljeugd zeer veel geleerd heeft. NED. CRICKETBOND Het komende seizoen. Nu Haarlem gisteren reeds den eersten wedstrijd gespeeld heeft, lijkt het wel goed, om evenals vorige jaren een voorbeschouwing te houden over het nieuwe seizoen, dat al leen al door de wijziging van het punten- stelsel interessant belooft te worden. Voor het Haarlemsche cricket in het bij zonder is het te hopen, dat de resultaten van de beide eerste-klassers beter zullen zijn dan verleden jaar. Onze meening is, dat de be langstelling voor deze mooie sport, zij het dan ook langzaam, in stijgende lijn is en hoewel gelukkig niet. zooals bij voetbal, alles van den uitslag afhangt, ziet men toch liever zijn favorieten successen met bat en bal be halen. Rood en Wit viert in Juni haar 50-jarig bestaan en is aan haar schitterende repu tatie verplicht om dit seizoen méér te presteeren dan het vorige, toen zij op de voorlaatsten plaats eindigde met slechts 6 punten uit 12 wedstrijden. De kans hierop lijkt helaas niet zoo groot, want het onder deel, dat zoo dringend versterking vraagt, n.l. de aanval, is practisch hetzelfde als ver leden jaar. Weer zullen Schmeink en Bruin vrijwel als het werk moeten opknappen, met changebowlers als S. Posthuma, A. v. d. Togt en Hagenaar. Voor minder sterke clubs als P.W.. A.C.C., Hermes en wellicht ook Haarlem kan bowlery goed genoeg zijn, tegen de elftallen van H.C.C.. V.R.A., etc zeker niet. Een lichtpunt is het batten; van spelers als Van Bueren. Van Baasbank, Swens, Schmeink en Van der Togt kunnen flinke scores verwacht worden en het zou ons niet verwonderen, als de nieuwe regeling (1 winst punt voor 200 runs) Rood en Wit onverwacht voordeel bezorgt. Ten slotte het fielden, een onderdeel waaraan o.i. in het algemeen veel te weinig aandacht wordt besteed. Verleden jaar was dit bij de Spanjaardslaanclub niet altijd even goed; wellicht kunnen prima fielders zooals Van Bueren op coverpoint en A. van Baasbank in de gully het elftal tot groote daden inspireeren. Het is vaak ge makkelijker runs te voorkomen dan zelf tc maken! Aanvoerder Van Eeglien heeft de beschik- kink over de volgende spelers: J. J. Swens, Dr. S. Posthuma, P. A. Lammerts van Bueren, J. Schmeink, M. Bruin, O. Cleveringa, P. C. Hagenaar, A. v. d. Togt, A. Th. en J. P van Baasbank. Het programma van Rood en Wit is: Thuis tegen: A.C.C.. H.C.Q. I, H.C.C. II, Haarlem, H.D.V.S en VR.A. Uit tegen: H.C.C. I H.C.C. n, Haarlem, P.W., V.O.C. en V.V.V.. Play up, R. en W.'ers, tracht de oude repu tatie van gevreesde tegenstanders te her winnen. Het zal overal in den lande van harte worden toegejuicht! En nu de Schoterwegclub! De oud-aan voerder Maas zal slechts enkele wedstrijden voor Haarlem kunnen spelen. Verleden jaar herstelde het jonge elftal zich na een slecht begin uitstekend en eindigde met 8 punten. Wel ontbreekt dit seizoen keeper v. d. Bergh, maar wij hebben in Bram Thomas genoeg vertrouwen. Iemand, die vroeger zoo goed geweest is, zal ongetwijfeld na eenige wed strijden weer voldoende kijk op den bal hebben. Verder zal J. Allart na een lange afwezigheid probeeren den Haarlem-aanval te verstex-ken. In de glorietijd van Haarlem II vormde hij met Van Bueren een aanval die werkelijk uitstekend was, terwijl hij eveneens met de bat verdienstelijke presta ties verrichtte. De Ruig, Nagtzaam, Jaskï én eventueel Brakel moeten in staat zijn om verschillende elftallen voor een matig totaal uit te ki*ijgen en daar juist de battingcapaciteiten ver leden jaar niet tegenvielen, verwachten wij bepaald enkele overwinningen. De runs zul len hoofdzakelijk moeten komen van Kleef- stra, Jaski, De la Mar, Nagtzaam, Healy ter wijl Fortgens, die dit jaar eveneens in de flanellen verschijnt, een versterking kan zijn. Als Maas afwezig is zal Kleefstra het volgende elftal aanvoeren: Drs. B. Kleefstra. P. A. de Ruig. F. C. Jaski, H. de la Mar, A. Thomas, J. Allart, W„ Brakel, N. C. Nagt zaam, W. Misset, H. Healy en J. Fortgens. Het programma luidt: Thuis tegen: H.C.C. I, P.W, R. en W., V.O.C. en V.V.V. Uit tegen: A.C.C., H.C.C. I. H.C.C. II. H.D.V.S., R. en W.. V.R.A. en V.V.V. De mogelijkheid bestaat echter, dat de wed strijd tegen H.C.C. II in een thuiswedstrijd wordt omgezet. Laten wij hopen, dat Haax-lem onze ver wachtingen nog zal overtreffen: dan' wordt het ongetwijfeld een uitstekend seizoen. UMPIRE. H. C. C.-Haarlem. HAARLEM LIJDT EEN INNINGSNEDERLAAG Evenals het vorige jaar trof Haarlem het ook nu weer niet met haar eersten wedstrijd. Om H.C.C. al dadelijk in Den Haag te moeten bekampen, behoort niet tot de gemakkelijk ste taak van een cricketelftal eix ondanks de aanwezigheid van Maas was een innings nederlaag het gevolg. Zooals bekend moest Haarlem uitzien naar een anderen keepr daar Piet van den Bergh de eerste jaren niet beschikbaar is en daar de oud-Haarlem-keeper Thomas weer het plan had opgevat om te gaan cricketen, was de plaats achter de palen van Haarlem I weer spoedig bezet. Hij heeft zich van deze lastige taak op zeer goede wijze gekweten; Haaxiem behoeft zich over het onderdeel keepen niet bezorgd te maken. Ook de oud-Haarlem- speler Allart maakte een goed debuut. Het weer leende zich uitstekend voor cricket; er kon gespeeld worden onder de meest ideale omstandigheden. Het batten van Haarlem is verreweg het zwakste onderdeel. De le irxnings leverde slechts 63 runs op. Hiervan maakte Healy die als eerste man inging er nog 24, terwijl verder alleen Mr. Extra in de dubbele cijfers kwam met 14. Aan dit lage totaal was het bowlen van H.C.C. I niet vreemd. R. Schill, de fastbowler nam in 111/3 over 5 voor 16. De andere 5 wickets waren voor Koeleman en Fokker, die respectievelijk 3 voor 19 en 2 voor 14 namen Het was voor H.C.C. natuurlijk geen lastige taak dit totaal te passeeren. E. J. A. Schill en A. F. v. Manen openen voor de Haagsche Van Manen wordt na 18 runs gemaakt te hebben door De Ruig gebowled en dan komt C. Feith Schill gezelschap houden. Feith laat uitstekend cricket zien, doch wordt na een mislukten slag op leg gey/vxgen op het bowlen van Allart. Ook Schill verdwijnt nu spoedig, goed door Kleefstra in de slips gevangen op De Ruig's bowlen. Van de volgende batsman blijft alleen P. Feith het bowlen meester; de anderen worden dan het slachtoffer van Maas, die in korten tijd 4 wickets nam. Als de innings op 162 voor 8 wordt gesloten,-blij ft P. Feith met 38 not out. Van de Haarlembowlers bowlde Maas het beste en had ook met 4 voor 57 de beste cijfers; De Ruig met 2 voor 52, en Allart met 2 voor 14, namen de andere wickets. Zooals te verwachten was, werd Haarlem nog eens ingestuurd. Deze maal was het resultaat nog droeviger dan in de le innings. Niemand kwam in de dubbele cijfers en voor 24 allen een beurt gehad. Koeleman met 8 voor 4 was doodelijk, ter wijl het andere wicket voor Fokker was (1 voor 7). R. Schill had met 0 voor 9 geen succes. Haarlem I verloor dxxs met innings en 75 runs. De volledige scores luiden: Eerste innings Haarlem: H. Healy, c. A. v. Manen, b. Ir. Fokker 24 F. C. Jaski, l.b.w. J. Koeleman 0 H. de la Mar bowled Ir. Fokker 5 A. Maas c. E. Schill, J. Koeleman 4 B. Kleefstra l.b.w. R. Schill 2 A. Thomas bowled R. Schill 3 W. Misset c. F. Bok b. R. Schill 0 J. A. Allart, c J. Koeleman b. R. Schill 7 P. de Ruig bowled R. Schill 2 J. Fortgens c. A. v. Manen, b. J. Koeleman 2 N. Nagtzaam not out 0 Extra's 14 Totaal 63 16 5 19 3 14 2 Bowlingcijfers: R. Schill 111/3 2 J. Koeleman 17 6 Ir. A. Fokker 6 0 Eerste innings H.C.C. I: E. J. A. Schill c. Kleefstra b. P. de Ruig 43 A. F. v. Manen bowled P. de Ruig 18 C. Feith c. Healy b. Allart 26 P. Feith not out 38 M. Jansen bowled A. Maas 2 P. ten Bosch c. and b. A. Maas 6 J. Koeleman bowled A. Maas 6 R. Schill c. Misset b. Allart 9 A. Fokker c. Misset A. Maas 0 F. Bok not out 6 J. A. Sillevis did not bat Extra's 8 Totaal voor 8 wickets 162 Bowlingcijfers: A. Maas 265574. P. de Ruig 17—1—52—2. J. A. Allart 6—2—14—2. H. de la Mar 6—0—21—0. N. Nagtzaam 4080. F. Jaski 1—0— 2—0. Tweede innings Haarlem: B Kleefstra l.b.w. J. Koeleman 1 N. Nagtzaam bowled J. Koeleman 7 H. de la Mar run out 4 J. Allart bowled J. Koeleman 3 H. Healy l.b.w. J. Koeleman 4 A. Maas bowled J. Koeleman 0 W. Misset c. C. Feith b. A. Fokker 0 F. C. Jaski bowled J. Koeleman l J Fortgens not out 0 P. de Ruig bowled J. Koeleman 0 A. Thomas bowled J. Koeleman 1 Extra's 4 Totaal 24 Bowlingcijfers: J. Koeleman 7 1/3548. R. Schill 4 -0—9—0. A. Fokker 5 171. VleermuizenHaarlem 2. Haarlem n's eerste wedstrijd is in een over winning geëindigd, in tegenstelling met ver leden jaax-. Het spel van Vleermuizen bleef verre be neden vorige jaren. Haarlem wint den toss en verkiest fielden. Geen der Vleermuizenbatsmen bereikte de dubbele cijfers. Alleen Steen deed 5 kwartier over 7 runs en voor 32 hadden alle een beurt gehad. Visser 2 voor 10, v. Dalsum 1 voor 3. Blok 0 voor 2, Vos 3 voor 9, en Brakel 3 voor 4 Haarlem hierna ingaande brengt het tot 104. Visser 17 en Kramer 27 zetten een aar- digen stand op en daarna slaat Brakel nog vlug 11 runs bij elkaar, terwijl er nog 12 ex tra's waren. Langeraar was nog steeds de beste bowler van Vleermuizen. Hij nam 5 voor 56, Schutte 5 voor 23 terwijl Burger met 0 voor 23 geen succes had. Vleermuizen wordt voor innings ingestuurd doch op 32 voor 2 geeft Haarlem op. Visser 1 voor 8, Brakel 1 voor 12. Haarlem II wint dus met 72 runs op de le innings. BUITEN DE COMPETITIE Rood en Wit-comb.H. C. B.-comb. Zondag is het cricketseizoen aan de Span jaardslaan geopend met een wedstrijd tus schen een R. en W. comb., grootendeels be staande uit spelers van R. en W. I, en een combinatie van spelers uit den Haarlem- schen Cricketbond. Het was nog wel te zien dat de onge oefendheid veel spelers parten speelde, zoo dat het cricket niet op een hoog peil stond. R. en W. bat eerst en opent met Dr. S. Posthuma en J. v. Eeghen. Reeds de derde bal speel eerstgenoemde in zijn wicket waar na A. v. Baasbank v. Eeghen gezelschap komt houden. De runs komen dan langzaam en eerst op 52 komt de scheiding als Roodt v. Baasbank vangt voor 32. Op 62 wordt van Eeghen gebowld, terwijl op 65 Swens en op 68 v. d. Togt moeten verdwijnen. Intxxsschen heeft Schmeink eenige runs gescoord, op 71 gaat hij echter run out. Van de overige batsmen slaat J. v. Baasbank nog even hard doch op 97 is het afgeloopen. Hiervan hadden J. v. Baasbank 17, J. E. C. Schmeink 14. A. v. Baasbank 32 en etra's 15. Bowlingcijfers: A. J. Roodt 127 ex., L. v. d. Meij 429, en T. v. Hetem 426. Was het batten van R. en W. niet van goe de kwaliteit, het batten van de tegenpartij lijkt op niets. Alleen Roodt is weer dadelijk in vorm en slaat Brxxin eens 2 maal in één over vóór 6, waarvan 1 zelfs over de over dekte tribune. Hetem verleent hem nog wel eenigen steun doch als beiden op 63 verdwe nen zijn is het spoedig afgeloopen. Alleen Roodt kwam in de dubbele cijfers met 38 en extra's 10. Bowlingcijfers: M. H. J. Bruin 3—28, J. E. C. Schmeink 4—20. A. v. d. Togt 34 en Dr. S. Posthuma 0—5. De R. en W. comb, wint dus met 29 rjxns, NED. LAWNTENNISBOND. Overzicht. Zooals wij reeds in ons overzicht van Vrij dagavond voorspelden, heeft Haarlem een gelijken wedstrijd tegen Leimonios II gespeeld. Het waren vooral de dames mej. Hefting en mej. de Jong, die Haarlem in moeilijkheden wist te brengen. Mej. de Jong behaalde op mevr. Menso een zeer groote overwinning en won evexxeens in de damesdubbel; zij het min der gemakkelijk. Het mooie spel van Mej. S. de Josselin de Jong gaf haar in een 3-sets. keurige partij, een mooi Haarlem's winstpunt. Mej. Hefting won echter haar mixed en dubbelspel op on dubbelzinnige wijze. Haaxiem II behaalde de grootst mpgelljke ovex-winning op Animo. De Haarlemmers wa ren dan ook over alle linies de beteren. T. C. H. is thans „der dritte irn Bunde", wat betreft de derde 3—4 nederlaag van Topping. Het was voor de thuisclub inderdaad jammer, dat mej. De Jong niet op slag was; zij ver loor zoowel de single als het damesdubbelspel en slechts het goede spel van Blern voor kwam. dat zij ook de mixed verloor; nu werd het alleen een narrow escape! Tusschen T. E. D. en Velserbeek heeft het inderdaad gespannen, zooals te voorzien was; de thuisclub T. E. D. won tenslotte met 4—3 De 3 verliespunten van T. E. D. waren nog 3 sets-partijen bovendien; wel een bewijs, dat de krachten toch ook daar niet ver uiteen liepen. De sterk spelende Koogzaandijkers hebben gewonnen van T. C. S. B. Slechts de tweede mixed en een gewonnen gegeven damesdubbel gaven T. C. S. B. een tweetal winstpunten. Advantage I heeft het tegen Deuce 2 moe ten afleggen met 25. Hier werden alleen de beide heeren-enkelspelen gewonnen, zij het met moeite! Het is voor Advantage wel lee- lijk in verband met een eventueele bezetting van de laatste plaats. Het tweede van T. C. H. behaalde opnieuw een groote overwinning, thans op Stadivo 2 en bleef dus ongeslagen. Bravo. T. C. H. 2! T. C. S. B. 2 zorgde voor de verrassing van een 52 overwinning op p. j. 2. inplaats van den verwachte nederlaag. Alleen de beide mixed gingexx verloren. Dc gedetailleerde uitslagen zijn aldus: Leimonias 2Haarlem 1 (55) Heerenenkelspel: Hollander slaat Jhr. Mr. B. W. F. v. Riemsdijk 86, 62. J. W. C. Kern slaat R. v. d. Wel 64, 75. E. Kauffmann slaat N. N. Schut 7—5, 6—2. Damesenkelspel: Mej. s. de Josselin de Jong slaat mej. V. Hcftink 75, 6—2. Mej. T. de Jong slaat mevr. Menso 6—1, 60. Gemengd Dubbelspel: Mej. S. de Josselin de Jong en Jhr. mr. B. W. F. v. Riemsdijk slaan mej. T. de Jong en w. Marinkelle 11—9 64. Mej. Heftink en Kilian slaan mevr. de Graaf en R. Mac Neill 60, 63. Heerendubbelspel: J. W. C. Kern en Jhr. B. W. F. v. Riemsdijk slaan mej. T. de Jong en W. Marinkelle 119, 64. Mej. Heftink en Kilian slaan mevr. de Graaf en R. Mac Neill 60. 63. Heerendubbelspel. J. w. C. Kern en jhr. B. W. F. v. Riemsdijk slaan Kilian en Schut 6—2, 6—0. v. d. Wel en Hollander slaan Mac Neill en Kauffmann 64, 62. Damesdubbelspel: mej. Heftink en mej. De Jong slaan mevr. Menso-Hartogh Heys v. Zou- teveen en mevr. De Graaf, 63, 8G. Haarlem 2Animo (70) Heerenenkel: Jlxr. A. v. Riemsdijk slaat H. v. d. Arend 6—3, 6—4; B. de Graaf slaat N. J. v. Meeuwen 97, 64. Damesenkel: Frl. l. v. Riemsdijk slaat mevr. Bax 911, 64, 60. Gemengd dubbel: mej. Adams en jhr. A. v. Riemsdijk slaan mevr. cn den heer v. d. Arend 6—2, 7—5; frl. v. Riemsdijk en Jhr. p. Quarlcs v. Ufford slaan mevr. Bax cn v. Meeuwen 6—4, 6—3. HeerendubbelDe graaf en Jlxr. Quarles v. Ufford slaan v. d. Arend en v. Meeuwen 7—5, Damesdubbel: mej. Adams en mej. Mensing slaan mevr. v. d. Arend en mevr. Bax 6-0,7-5 T. C. H.Topping (43) Heerenenkel: Göllner slaat Weyermans 4—6 75. 63: Reuvekamp Gllle slaat Klauwers 7—5, 6—8. 6—3. Damesenkel: mej. De Jong verliest van mej. Bahlnxann 57. 26. Gemengd dubbel mej. de Jong cn Blom slaan mej. Bahlmann en Weyermans 64. 46. 10S: nxej. Over de Linden cn Göllner verliezen van mej. Jurgens en Klauwers, 6—2, 4—6, 4—6. Heerendubbel: Blom en Göllner slaan Weyermans en Klauwers. 46. 97a 7—5. Damesdubbel: mej. De Jong en mej. Vliegen verliezen van mej. Bahlmaxxn en mej. Jur gens, 4—6, 36. T. E. D.Velserbeek (43) Heerenenkelspel: G. Aanstoot verliest van G. v. d. Ploeg 8—6. 1—6, 2—6; H. IJzer slaat B. Land 64. 6—4. Damesenkel: mej. Hulshof slaat mevr. Kühn 6—4. 6—4. Gemengd dubbel: mej. Hulshof en IJzer verliezen van mevr. Kühn en C. v. d. Ploeg j_6, 6—2. 16; mevr. v.. rt. Klashorst en G. Aanstoot slaan mej. Spruyt en B. Land, 46, 6—3. 9—7. Heerendubbelspel: IJzer en Aanstoot ver liezen van v. d. Ploeg en Land 26. 63. 36. Damesdubbel: mevr. v. d. Klashorst en mej. Hulshof slaan mevr. Kühn en mej. Spruyt 6—1, 9—7. T. C. S. B K. Z. (2—5) Heerenenkei: A. H. W. Schoute slaat Klok 64, 6—4: R. Aten slaat Th. der Kinderen I—6, 6—1, 6—4. Damesenkel mej. H. v. Dijk slaat mdj. Uiten hage de Mist 6—3, 6—2. Gemengd dubbel: mej. H. v. Dijk en mr. D. Aten slaan mej. Ultenhage de Mist en Klok 6—3; 64: mevr. Kamerbeek en Der Kinderen slaan mevr. Schouten en R. Aten 6—4. 86 Heerendubbel: Schoute en D. Aten slaan Der kinderen en Klok 68, 63. 64. Damesdubbel: mevr. Kamerbeek en mej. Ultenhage de Mist versus mej. v. Dijk en mevr. Schoute 6—4, 4—5 (gestaakt). AdvantageDeuce 2 (25) Heerenenkei: Roeland slaat ileydenrljk 3—6. 64. 6—3; dr. Eysvogcl slaat Butters II—9. 6—4. Damesenkel: mevr. Eysvogcl verliest van mej. Carp 46. 16. Gemengd dubbel: mevr. Eysvogel en Roe land verliezen van mej. Carp en Butters. 4 6. 6—8; mevr. Mattliijs cn dr. Eysvogel verliezen van mevr. en den heer Heydenrljk 6—8, 5—7. Heerendubbel: Eysvogel en Roeland verlie zen van Jaspers en Butters 36. 46. Damesdubbel: mevr. MatthUs en mevr. Eys vogel verliezen van mej. Carp cn mevr. Hev- denrijk 3—6, 6—1, 3—6. Stadivo 2—T. C. H. 2 (0—6) Heerenenkel: J. v. d. Stadt slaat Royaards 6—4, 63; Verroen slaat Brandenburg 6-0. 7-5 Damesenkel: mej. Verster slaat mej. v. Gen- deren 63. 6—3. Gemengd dubbel: mej. Renses en Verroen slaan mej. Joosten cn Tirion 63. 7—5. Heerendubbel: v. d. Stadt en Kotte slaan Rinker en Tirion 62, 62. Damesdubbel: mej. v. d. Stadt en mej. Ren ses slaan mej. v. Gendcren en mej. Joosten 6—3, 6—1. De verdere uitslagen p. j. n—t. c. s. b n 2—5 Game and set—Westrust I 3—4 Try—Kat n 5-2 T. C. H. IIIGrasshoppers 5—2 Bonso—Groenendaal 6—1 Westrust II—T. C. H. IV 5-2 De strijd om de Davis Cup. ENGELAND LEIDT MET 2—0. Uit Brussel: De uitslag van het Zaterdag' gespeelde heerenenkolspel in den strijd om den Davis Cup België—Engeland, luidt als volgt: Austin—Lacrolx 64. 64, 64. PerryDeborman 62, 60, 62. Engeland leidt thans met 2—0. De Meerbonden-ontmoeting. „Haarlem" wint. Zeegers ver betert het 5 K.>L-record. (Van onzen medewerker.) Deze wedstrijd was een onderdeel van de Amsterdamsche Sportweek; het gevolg hiervan was, dat athletiek aan verschil lende andere sporten een deel van haar tijd had moeten afstaan. Hierdoor was er voor een athlctiekwed- strijd tc weinig snelheid in de afwerking der diverse nummers. Overigens was de organisatie goed. Spe ciaal de terrein-inrichting de baan in het bijzonder was in uitstekende conditie. wDank zij de prima baan en het zeer gun stige athletiek-wecr waren de prestaties bui ten verwachting goed. Allereerst willen wij noemen het nieuwe record 5. K.M. Jan Zeegers liep phenomenaal goed. Na 1200 Meter had hij zijn zwaarsten tegenstander N. Baars losgeloopen en kon nu wat wagen .In zeer soepelen stijl pikte hij zon der tegenstand zijn overige rondjes en slaagde er in het bestaande record met ruim 10 sec. te breken. Een dergelijke prestatie aan het begin van het seizoen doet meer ver wachten. Doch Zeegers was niet de eenige uitblinker. De Haarlemmer Eyskcr kwam met den kogel slechts een halve c.M. onder het record. De comingman Visser gooide 49 M. speer. Doch willen wij even dc diverse nummers afzonderlijk beschouwen. De 100 Meter werd In 10.8 sec. door Berger gewonnen. Na 'n drietal valsche starts schie ten de loopers pijlsnel weg. Berger heeft di rect de leiding en loopt in zeer goeden stijl. De hlnk-stap-spror.g-man Peters was 8 Meter achter als tweede. Benz, die zijn serie 200 M. makkelijk won lootte voor de finale op dit nummer de 3e baan. Na 30 Meter had hij reeds een voor sprong dien hij in het laatste rechte stuk sterk opvoerde om 1.4 sec. voor nummer twee te eindigen; tijd 23 sec. De 400 Meter werd in series en aparte banen geloopen ondanks dat van verschil lende kanten aangevraagd was om een fi nale van 7 man in één baan te laten star ten. Sierhuis won op zijn gemak. Visser van Z.H.AH. was in goeden stijl tweede.Vermel- ding verdient de prestatie van den jeugdigen Hogenkamp. Deze Haarlemmer wist zich in zijn serie te plaatsen en mocht het genoegen smaken in de finale de vierde plaats te bezet ten. Effern moest op de 800 M. de superioriteit van Nieuwland Z.H.A.B. erkennen, doch zijn tijd, 2 min. 1 sec., zal Effern stellig een groot zelfvertrouwen voor het komende seizoen ge ven. Bij serieuse training wordt zijn kans voor uitzending naar de Engelsche kampioen schappen vrij groot. Hij liet Dop en Lijflan- der achter zich. Op de 1500 M. had Branden burg over meer wedstrijdroutine moeten be schikken om in de voorste gelederen tc ko men. Stevense en Schmidtke bleven hem nu de baas. terwijl de Noordelijke athleet Ro sing hem in de eindspurt eveneens passeer de. De A. A. B.'er Ras won zeer vlot dc 110 M. horden. Een kranige prestatie leverde de Haarlemmers A. Kaan door de tweede plaats tc bezetten. Dit geldt te meer daar deze athleet 's morgens een voetbalwedstrijd speelde en zeer haastig vrijwel ongetraind zijn jongern broer moest vervangen op dit nummer. En zeer spannend nummer vormde do Olympische estafette. Op de 800 Meter wist Lijf lander Effern dc baas tc blijven zoo dat Rinkel op dc 400 M. Raabe voor zich zag. Raabe AA.B.) liep echter niet uit.De eer ste 200 M. nam Benz voor zijn rekening. Na dat hij in de bocht den achterstand op den A.A.B.'er op schitterende wijze tot 1/2 Meter gereduceerd had, wist hij in de laatste 30 Me ter den A.A.B.'er van Vuren te passeeren, zoo dat Berger als eerste begon. Berger liep zijn 200 M. eveneens goed, zoodat dc N.H.A.B. ln 3 min. 46.2 sec won. Het nummer polshoog won vanzelfsprekend A. v d. Zee. Toch mist v.d. Zee thans nog de noodlgc concentratie om ln een wed- strijd een behoorlijke hoogte tc be reiken. Voor dezen athleet met toekomst Is dit een punt om goed onder dc oogen te zien. De Fries Rutgers sprong 3.40 M. Met be teren stijl kan hij hooger komen. Bij afwezigheid van Peters hadden Lamore en S. v. Musscher (NH.A.B.) vrij spel op de hlnk-stap-sprong. Jan Blankers A.A.B. bleek met 14.05 een gevaarlijke derde L&morée en v. Musscher werden resp. 1 en 2 met 14,27 en 14,11 Meter. Het verspringen won in zeer goeden stijl de Haarlemmer v. Welsenes met 7.05 Meter. Een dergelijke sprong aan het begin van het seizoen doet ons nog betere resultaten voor spellen. G. Eysker won op rustige geconcentcer- de wijze zoowel het discuswerpen als het ko- gelstooten. Met de discus bleef hij met 33 1/2 Meter beneden zijn kunnen de kogel worp van 13.19 is echter buitengewoon fraai. Hoe lang duurt het nog voor hij het record van 13.19 1/2 M. breekt? Op zeven nummers van de 15 wist de N. II. A. B.-ploeg die geheel uit leden der* H.A.V. „Haarlembestond de eerste plaats te bezetten. Met dit resultaat zal zoowel de N.H.A.B. als de vereeniging Haarlem zeer in genomen zijn. Dc gedetailleerde uitslagen zullen we in ons volgend nummer publiceeren.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11