ZEILEN. KORFBAL. De nationale wedstrijden der Haar!, jachtclub. ZWEMMEN POSTDUIVEN KAATSEN PAARDENSPORT GYMNASTIEK ROEIEN WATERPOLO. WIELRIJDEN MOTORWIELRIJDEN. SCHIETEN KARREMAN ZEGEVIERT IN DE JOLLEN. ZATERDAG. Het was Zaterdagmiddag vochtig weer, toen de zeilwedstrijden der Haarlemsche Jachtclub begonnen. Een heerlijk lentezonnetje scheen op het blauwe water, terwijl een frisch briesje de hagelwitte zeiltjes van de glanzende pas- gelakte booten bolde. Slechts één aanmerking zouden we willen maken, n.l. bij de N.VV.-wind was de baan geheel bezeild, zoodat er niet ge laveerd behoefde te worden. Den eersten dag zeilden alleen de jollen, de grootere klassen startten des Zondags twee maal. De start der seniores was een prachtig ge zicht; dicht op elkaar ging de geheele vloot van 13 jollen over de lijn. De Rotterdammer Karreman nam dadelijk den kop, op den voet gevolgd door Brand en Troostenburg de Bruyn. Even bedreigde Brand Karreman, maar spoedig wist deze zich vrij te maken en liep van dat moment of regelmatig op de geheele vloot uit en won onbedreigd. Bij de keerboei in Spaarndam was de volgorde, Karreman, Brand Troostenburg de Bruyn, T. de Visser, Volkmann, Borgerhoff enz. Bij de boei ontstond, vooral in de achter hoede, nogal gedrang, zoodat enkele aanva ringen niet uitbleven. De twee schuldige deel nemers staakten toen uit eigen beweging de strijd. Tot Schoten bleef de volgorde vrijwel ongewijzigd, maar bij de boei aldaar kwam er verandering. Brand, die vandaag niet erg op dreef was, rondde de boei slecht, waardoor Troostenburg, die hem vlak op zijn hielen zat, hem wist af te dekken en te passeeren. Ook T. de Visser wist Brand voor hij weer vaart had voorbij te komen en kwam de. de te lig gen. Wc dachten reeds dat de finish ook in deze volgorde bereikt zou worden, maar het laatste vak naar de finish bracht nog verras singen. T. de Visser, die een uitstekenden wed strijd zeilde, wist op handige wijze Troosten burg bij de boei te passeeren, terwijl Brand naar de vijfde plaats afzakte, door Borger hoff hem voorbij wist te komen. Ook de Juniores zeilden een aardigen wed strijd, die R. Beukenkamp op keurige wijze yist te winnen. De uitslagen waren: Juniores-jollen: 1. Bruinvisch. R. Beuken kamp 53. 46, 2, Dandy, J. de Brey Jr. 54, 50. 3. Birichino, C. v., d. Mandele 55, 22. 4. Daph- nia W. Ritman 55 24. Senior es-jollen, l. Ideaal n, W. Karreman 56, 11. 2. Elf, Mej. T. de Visser 56, 43. 3. Bruin visch, W. J. J. v. Troostenburg de Bruyn, 57, 14. 4. Daphnia, P. H. R. Borgerhoff Mul der 57.40. ZONDAG. De H.J.C. treft het den Iaatsten tijd niet met haar wedstrijden, want ook deze dag liet de wind de zeilers weer leelijk in den steek. Toen 's morgens te half elf de wedstrijden aan vingen stond er 'n heel lichte koelte uit weste lijke richting, die voortdurend van richting veranderde en somtijds zelfs geheel ver dween. We hoorden dan ook weer van ver schillende kanten de opmerking maken, dat het weer een gelukzeilerij was. Maar wij willen deze opmerking niet over nemen, want, hoewel enkele zeilers soms een uitstekende vlaag kregen, toch wisten in bijna alle klassen de matadors zich weer goed te plaatsen. De bemanningen der seniores jollen gaven dit wel heel duidelijk te zien. De vier prijs winnaars van gisteren, bezetten ook vandaag de eerste plaatsen. De start was uitstekend, op één na gingen de 12 deelnemers bijna gelijk over de lijn. Met. den wind schuin achter ging het toen naar de boel van Spaarndam, waarbij een spannende strijd ontstond. Van Beekum zeilde keurig en wist zich langzaam maar zeker een voorsprong te geven en rondde de boei als eerste, twintig seconden later gevolgd door Karreman en even later Veling en Brand. Op de terug weg echter werden de zeilers weer eens ont haald op een periode van windstilte en dreven ze alle langzaam voort. Na bijkans een uur drijven, kwam er weer wat wind door en vrij snel nu, werd de inmiddels tot één ronde ingekorte baan, afgelegd. Karreman toonde zich daarbij evenals gisteren superieur en won. Na veel strijd werden Troostenburg De Bruyn en Borgerhoff Mulder respectievelijk tweede en derde, terwijl Mej. T. de Visser goede vierde werd. Mej. Oudshoorn (War mond) had wegens het raken van een boei opgegeven. In de 45 M2. klasse won in beide wedstrijden Koppelstok van F. D. Kalis 'tegen de ver wachting in van de snelle Walta van Schieffer. Vooral de middagwedstrijd leverde enkele aardige momenten op, toen de drie reuzen, want het waren op het Spaarne, vergeleken bij het vele kleine grut van jollen en kano's net reuzen, gelijktijdig de boei bereikten. Walta jvist er zich handig tusschen te schui ven en dwong de beide andere ruimte te geven, waardoor hij passeeren kon. Veel gaf hem dit echter niet, want later kon hij niet beletten, dat Koppelstok de leiding overnam en won. In de regenboogklasse kregen we in de och tendrace een verrassing. Phlip van H. N. Visser uit Haarlem, gestuurd door Jacobs, wist met gering verschil geduchte mededingers als de Leede III en de Hollandia te slaan. Des middags middags wist Cor van Staveren zijn beroemde Hollandia weer vooraan te brengen. De Steur II van v. d. Steur had in geen van beide race's iets in de melk te brokkelen. Voor de eerste maal zagen we dit keer een kanowedstrijd met zeilkano's van de Amster- damsche Kano Vereeniging „De Plassers". Een viertal van deze keurige bootjes was ver schenen en zij deden het goed, dat kan ge zegd worden. Daar de baan voor de meeste klassen af gekort was, eindigden de wedstrijden op tijd, waarna Kol. de Visser de prijzen met enkele hartelijke woorden uitreikte. De uitslagen waren: 12-Voetsjollen-seniores. 1. Ideaal II, W. Karreman 1, 22, 35; 2. Bruinvisch, W. J. J. van Troostenburg de Bruyn 1, 22, 59; 3. Daphnia, P. H. R. Bor gerhoff Mulder 1, 23, 21; 4. Elf, Mej. T. de Visser, 1, 23, 50; Hoofdprijs: Ideaal TL 12-Voetsj ollen-j uniores. 1. Kabouter, Mej. L. Molenaar 2. 18, 46; 2. Bruinvisch. R. Beukenkamp. 12, 26. 19; 3. Dandy, J. de Brey Jr., 2, 27, 17; Hoofdprijs: R. Beukenkamp. Regenboogklasse, Ochtend-race. 1. Phlip, II. N. Visser, 1, 57, 32; 2 de Leede m, 1, 57, 36. z Middag-race. 1. Hollandia, C. van Staveren, 55, 51; 2. de Leede III, 58, 16; Hoofdprijs: C. van Staveren. Kano's. IP. Kroeb, 3, 6, 36; 2. H. Kersken Jr., 2, 15, 18. 16 M2. klasse: 1. Treub IV 2, 31, 48. 45 M2. klasse. Ochtendrace. 1. Koppelstok, E. D. Kalis, 2, 20, 16; 2. Walta, P. Schieffer, 2, 32, 40. Middag race: 1. Koppelstok, 1, 39,53; 2. Walta 1, 41, 47; Hoofdprijs: E. D. Kalis. Haarl. Zeilvereeniging. VERLOTING TEN BATE VAN HET HAVENFONDS. Toen half Februari de verkoop der loten kon beginnen, had de grootste optimist niet durven voorspellen, dat de drieduizend loten zoo vlug geplaatst zouden worden. In verschillende watersportcentra zijn ze verspreid: voornamelijk echter te Haarlem en omstreken. De commissie, belast met de uitvoering heeft dan ook besloten, vooral naar aanleiding van den hoofdprijs, een Bergumermeerjachtje, de trekking te doen plaats vinden op Vrijdag avond 15 Mei in het Gemeentelijk Concertge bouw. Aldaar zijn de prijzen tentoongesteld Behalve het jachtje is nog een keur van prijzen ingekomen, hoofdzakelijk geschonken door leden en donateurs, particulieren en firma's die met het beoogde doel sympathie- seeren en zoo doende meewerkten tot het al- geheele succes van deze verloting, die de II. Z. V. in het bijzonderen de zeilsport te Haarlem, een belangrijke schrede verder brengt. Haarlemsche Zwembond. Om wat meer propaganda voor het zwem men te maken heeft de Haarlemsche Zwem bond een commissie benoemd. Deze is als volgt samengesteld: S. A. Liezenberg (voorzitter), J. J. Aufder- heyde. Voorhelmstraat no. 67, Haarlem, se cretaris, P. van Til Dzn. en A. C. de Bruyn (leden). De Luchtgids. Genoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht van Vilvoorde (België). Afstand 162 K.M. De duiven werden in vrijheid gesteld te 8. u. 5 min., met N.O. wind. De eerste duif bereikte haar hok 10 uur 20 min. Dc laatste prijswinner, 10 uur 28 min. De uitslag is als volgt: W. Steijl 1 32 33 42; J. W. Radsma 2; J. J. Vrugt 3 34; K. Wits 4 8 11 25 26; L. van Bragt 5 6 15 18 23 27 36 44; P. Bierjan 7 13 30 31; J. F. van Duijn 9 19 20; Joh. v. d. Pol 10 37; W. H. Spoor 12. 24, 35; P. M. Kok 14, 38; Jac. Las- schuit 16 21; J. W. v. d. Horst 17; A. Timmer mans 18; H. Koelemeijer 22, 40; P. Verputten 28 39; R. Ileilo 29; P. Kruljer 41; J. v. d. Klugt 43. Haarl. Amsterdamsch Kwartier. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.l. een wedvlucht van Vilvoorde (België), af stand 162 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: G. H. stouten 1 2 6 9 14 19 23 24 26 29. C. Koning 3 5 15, W. v. d. Veldt 4 21, J. J. Hart Sr. 7 12 13 30, J. Handgraaf 8 25, A. Terrol 10 33. J. II. Hart Jr. 11 35, II. v. Alphen 16 17 22 31, II. J. Petter 18 28, A. Statie 20, J. Terhorst 27 32, F. v. Kleef 34, H. C. Gans 36 Uitslag kasvlucht: G. H. Stouten 1, C. Ko ning 2, W. v. d. Veldt 3, J. J. Hart 4, J. Hand- Graaf 5, A. Terril 6, J. H. Hart 7, H. v. Alphen 8, II. J. Petter 9. A. Statie 10, J. Terhorst 11. F. v. Kleef 12, H. C. Gans 13, C. v. Meurs 14, H. de Droog 15. Snelheid eerst getoonde 1190, laatst ge- jtoondc duif 1113 meter per minuut. Wedstrijden te Ede en Zwolle. Naar wij vernemen wordt op Hemelvaarts dag te Ede een kaatswedstrijd door elkaar loten gehouden. Dat de belangstelling hier voor groot zal blijken te zijn, meenen wij te moeten betwijfelen in verband met de groote Jubileumpartij, welke drie dagen later te Zwolle georganiseerd wordt. Zooals reeds gemeld, is laatstgenoemde par tij een uitnoodigingswedstrijd, waaraan 36 van de beste spelers van de buitenafdeelingen geformeerd tot 12 partuur, zullen deelnemen. 17 Mei belooft dus een belangrijke kaatsdag te worden en het is daarom te betreuren, dat verschillende spelers van Rotterdam, Amster dam, Den Haag en Haarlem geen gebruik zul len maken van de tot hen gerichte uit- noodiging tot deelneming. Een en ander naar aanleiding van den verren afstand en de daarmede gepaard gaande hooge reiskosten, Naar ons bekend is, bestaat er echter nog een mogelijkheid, dat in dit opzicht nog een rege ling getroffen kan worden. Terreinrit met hindernissen. J.l. aZterdag hield de Vereeniging „De Haarlemsche Manége" een terreinrit met hindernissen. Door de bereidwilligheid van de eigenaars van „Koningshof", „Zandvoortsch Duin" en van het gemeentebestuur van Zandvoort was het mogelijk de hindernissen te plaatsen respectievelijk bij Kraantje Lek en op het strand tusschen het Kurhaus en den Bloe- mendaalschen Zeeweg. Het breede en harde strand bood den twaalf ruiters, onder wie drie dames, een goede gelegenheid om hun kundigheden op het gebied van springen te toonen. De hin dernissen werden in een zeer vlot tempo ge nomen. Als bewijs van de toenemende animo voor dergelijke ritten diene, dat de aanvragen tot deelneming aan dezen tocht het aantal be schikbare paarden van de Haarlemsche Manége verre overtroffen. Dientengevolge is besloten dezen rit over veertien dagen nog maals te doen houden. Dit zal dan tevens de laatste hlndernisrit van dit seizoen, zijn. Jaarvergadering van „Concordia". „Concordia" hield in het gebouw „De Nij verheid" zijn jaarvergadering, die wegens ongesteldheid van den voorzitter geleid werd door den eere-voorzitter, den heer J. Hop. Het jaarverslag van den secretaris, den heer F. G. J. van den Berg, wees een totaal aantal leden, enz. aan van 329, verdeeld als volgt: 67 dames, 28 heeren, 117 meisjes, 87 jongens, 4 eere-leden, 9 leden van verdienste, 5 donateurs en 12 ondersteunende leden. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer W. C. de Reus, vermeldde aan uit gaven een som van 3408.37, waardoor een nadeelig saldo is ontstaan van 77.37. De be grooting voor 19311932 sluit in eindbedrag van 2685 met een nadeelig saldo van 150. Voorts werden behandeld de jaarverslagen van de Technische Commissie en de Athle- tiek-commissie. Alle verslagen wezen op een opgewekt vereenigingsleven. De vergadering herkoos in het bestuur den heer W. C. de Reus, penningmeester, benevens de 2e secretaresse mej. G. C. van Huizen en den commissaris voor adspiranten, den heer F. A. Kruyer. In de vacature van voorzitter, ontstaan door het bedanken wegens gezondheidsredenen van den heer D. Janssen, werd voorzien door de benoeming van den heer F. G. J. van den Berg. In. diens plaats als secretaris benoemde men den heer F. W. G. Bischot Jr. (Colter- manstraat 12 rood). De kas-commissie zal bestaan uit mej. S. Stuij en de heeren C. Cornet en P. Balder. Als commissarissen in het bestuur werden geko zen mej. J. van Damme en de heer J. A. Kooij- mans, als vaandeldraagster en -drager resp. mej. J. van Damme en de heer F. Jansen, en als leden van de athletiek-commissie de hee ren C. Pater en C. Cornet. In dez% commissie zal nog een dames-lid benoemd worden. De nieuwe voorzitter, de heer F. G. J. van den Berg, zal de vereeniging vertegenwoordi gen in de a.s. K.N.G.V.-vergadering. Vergadering van „Turnlust" te Beverwijk. Onder leiding van den heer J. Honig hield de Beverwijksche G. V. Turnlust een alge- meene vergadering in hotel ter Burg. Betreffende de deelneming aan de op Hemelvaartsdag op het R.C.H.-terrein te hou den uitvoering van den Kennemer Turnkring werden de noodige maatregelen getroffen, mede om te trachten, die deelneming zoo groot mogelijk te doen zijn. De vergadering besloot tot deelneming aan de athletiekwedstrijden voor 2en Pinksterdag uitgestreven door de Chr. Gymn. Ver. Turn lust te Haarlem. Voorloopig gaven zich op 7 dames voor 100 M. nieuwelingen, 4 heeren voor 400 M. nieuwelingen, 1 dame voor drie kamp B en 2 heeren voor kogelstooten. Van het gemeentebestuur was bericht ont vangen, dat wegens noodzakelijke herstelling ook dezen zomer nog geen gebruik kan wor den gemaakt van het Gemeentelijk Sport park. Turnlust zal nu uitzien naar een ander terrein. In ieder geval neemt evenwel de ver eeniging deel aan de a.s. athletiek-competitie van den Kennemer Turnkring, en wel in de 2e klasse met 2 dames- en 2 heerenploegen in de nummers 100 M. hardloopen, kogelstooten en hoogspringen. Op 12- Juli zal Turnlust met 2 touring-cars een tocht naar de Veluwe ondernemen. Besloten werd te trachten een cursus voor keurturners uit den Kennemer Turnkring in te richten onder leiding van den heer J. M. Verbeek (Zaandam), lid van het keurcorps K.N.G.V. Cursus Melkman. Zondag gaf in Zandvoort de heer E. Melk man zijn laatste les van den door den Kenne mer Turnkring uitgeschreven cursus voor keurturners. Duidelijk bleek daar, dat de K.T.K.-turners een voortdurende training behoeven, willen zij iets van beteekenis bereiken, en ten hun nen behoeve wijzen wij dan ook op den bij voldoende deelneming reeds deze maand te openen cursus voor keurturners uit den Ken nemer Turnkring, waarvoor de Beverwijksche G. V. Turnlust het prijzenswaardig initiatief nam. Deze cursus zal worden geleid door den heer J. M. Verbeek, lid van het keurcorps K.N.G.V., wiens trainingsresultaten zoo dui delijk merkbaar zijn in den Zaanschen Turn kring. De Varsity. Volgens mededeeling in de Radio-Bode zal de A:v.R.O. Donderdagmiddag te 2.45 uur een verslag geven van de hoofdnummers der universiteits-roeiwedstrijden op het Noord zeekanaal. D. J. K.—H. P. C. De laatste wedstrijd voor de wintercompe titie is een papieren overwinning geworden voor H. P. C.. daar D. J. K. dezen wedstrijd gewonnen heeft gegeven. Hiermede komt H. P. C. op de tweede plaats van de ranglijst te staan, welke er als volgt uitziet. gesp. gew. gel. vrl. pnt. vr. tg. gem. Dolfijn 6 6 0 0 12 42—12 2.— H. P. C. 6 4 0 2 8 24—19 1.33 D. J. K. 6 2 0 4 4 18—25 0.66 A. Z. 6 0 0 6 0 9—37 0. H. P. C. op toer naar West- Duitschland. In de week van 25 tot 31 Mei zal de Heem- steedsche Zwem- en Poloclub H. P. C. de gast zijn van eenige West-Duitsche vereeni- gingen. Niet minder dan vijf avonden zullen de II, P. C.'ers starten op verschillende plaat sen. Dinsdag ontvangt S. S. F. Barmen de II. P. C.'ers, welke vereeniging verleden jaar de gast was van de Heemstedenaren. Den volgenden d&g moet in Essen gezwommen worden tegen „Aegir" en Donderdag in Lü- denscheid tegen „Neptun". Vrijdag tegen de Schw. Ver. „Langenberg" te Langenberg, ter wijl Zaterdag de toer wordt besloten met een wedstrijd tegen „Amateur" in Duisburg Op diverse personeele banen is ingeschreven, alsmede op alle estafettenummers, waarop voorkomen: vrije-, school- en wisselslag estafettes, terwijl Zweedsche estafette niet vergeten is. Op ieder zwemfeest zal het polo team natuurlijk een wedstrijd spelen. Al naar het weer is zal in open of overdekte baden \vorden gestart, NED. KORFBALBOND Overzicht. Haarlem 1 verraste haar aanhang door re vanche te nemen tegen Hercules II. De Haar lemmers behaalden een 20 overwinning, waardoor de stand in de promotie-degrada tiecompetitie aldus wordt: Baerne Hercules 2 Haarlem 2 1 1 0 3 3—2 1.50 3 1113 44 1.00 3 1 0 2 2 45 0.66 Haarlem n werd door D.D.V. n uit den zilveren N. v. d. Dagbal-wedstrijden gewipt door met 24 te verliezen. Animo 1 verloor regelmatig van Advendo met 37. De eenigste H.K.B. competitie-wedstrijd eindigde met een 52 overwinning van D. S. V. 2 op Animo 3. AnimoAdvendo (37) Beide partijen verschijnen met elf men- schen, waaronder nog eenige invallers. Daar de scheidsrechter afwezig is, neemt de heer Kuné diens taak over. Direct ontwikkelt zich een snel op en neer gaand spel, met Advendo gevaarlijker in den aanval, hetgeen na ongeveer tien minuten wordt uitgedrukt in een doelpunt. Animo zit er echter stevig op en weet door Voetelink gelijk te maken (11). Nu is Advendo weer in de meerderheid: een dame weet door een snellen aanval keu rig te doelpunten en zoodoende de leiding te hergeven (12), maar Bosch doet dezen voorsprong te niet (22), waarna de rust in gaat. Na rust is Advendo weer onmiddellijk in den aanval; Animo verslapt; Advendo profi- teerdt hiervan door vier goede' doelpunten te maken (26). In deze periode wordt er door de oranje hemden niet slecht verdedigd; speciaal de dames Van Leute en Van Vliet laten zich niet onbetuigd. Dan weet Blaauw met een fraai afstand schot den achterstand te verkleinen (36). Er wordt nu weer enthousiast gespeeld, maar Vosman wordt door v. d. Berg steeds vastgehouden, waardoor geen doelkansen ontstaan, terwijl Advendo door een dame het laatste doelpunt weet te scoren, waardoor de eindstand op 37 wordt gebracht. Animo III—D. S. V. VI 2—5 K.V.—D. S. V. (0—1) Te 6.15 uur wordt de wedstrijd D. S. V. I K. V. I begonnen onder leiding van den heer Korenbrits. De eerste aanvallen zijn voor D. V., direct wordt er flink op los geschoten, maar de K. V. verdediging weet het gevaar te bezweren. Dan komt K. V., dat drie wedstrij den achter elkaar speelt, los, maar de aanval blijkt wat vermoeid; de meeste schoten be landen voor den korf. Het K. V. middenvak weert zich uitstekend en blijft onvermoeid, zoodat de bal in den aanval blijft, waar de Haas echter over schiet. Aan den anderen kant schiet Duif op de mand. Daarna is het draaien. Onmiddellijk na den uitworp een mooi schot van Doornebosch, dat echter net naast den korf belandt. Dan wordt D.S.V. sterker en de K. V. korf wordt voortdurend door plotselinge schoten belaagd, echter zonder resultaat. K. V. geeft niet op; het spel gaat nog vlug op en neer. Dan een snelle S. V. aanval en Duif benut een heel klein kansje (01). K. V. geeft niet op en blijft zich inspannen, eenige snelle aanvallen leveren echter geen resultaat op. In de verdediging zijn vooral Kuit en Broekhuizen actief, maar de tijd is te kort. Het einde komt met l0 voor D. S. V. die daardoor den beker weer voor 1 jaar in het bezit houdt. HAARL KORFBALBOND H. H. B.-twaalftalZilvermeeuwen (1-1) Onder groote belangstelling laat scheids rechter N. de Vries de twaalftallen beginnen. In het H. K. B.-twaalftal spelen Duif en Waals voor v. d. Kolk en Van Deursen. Beide ploegen zijn dadelijk in volle actie en wegen aardig tegen elkaar op. De aanvallen dei- Zilvermeeuwen zijn echter gevaarlijker, doch die hebben voorloopig tegen de hechte ver dediging der gecombineerden geen succes. In den H. K. B.-aanval zijn de dames wat lang zaam, waardoor eenige goede aanvallen wor den onderbroken. Enkele goede schoten van Broeksma en Waals komen op den rand der mand en aan de andere zijde heeft Licht pech als een mooi ingeschoten bal weer uit de mand wipt. Rust komt met 00. Direct na de hervatting weer een snel spel. De- H. K. B.-spelers, die reeds eenige seriewedstrenden achter den rug hebben, ge ven uitstekend partij. Na acht minuten heeft Licht echter voor Zilvermeeuwen succes met een keurig schot (01). Ilet H. K. B.-twaalftal gooit er nog een schepje op en bij een aanval krijgt Broeksma een goede kans, die hij benut (11). Aan beide zijden worden gevaarlijke aan vallen ondernomen. Het H. K. B.-twaalftal is nu in de meerderheid,doch doelpunten blij ven verder uit. Even voor tijd nog een goed schot van Kolf, doch de bal springt weer uit de mand. Met gelijken stand komt het einde van de zen prettigen oefenwedstrijd. Bekerwedstrijden Haarl. Korfbalbond, Op de terreinen aan den Middenweg had den de eerste wedstrijden plaats, die de H. K. B. uitgeschreven had. Door het zeer gun stige weer heerschte er een opgewekte stem ming; het programma kon normaal afge werkt worden, zoodat deze wedstrijden voor het actieve Bondsbestuur een volledig suc ces werd. Met een opwekkend woord van den heer Burggraaf eindigde deze eerste korfbaldag De uitslagen luiden als volgt: Af deeling A: Oosterkwartier IK.V. I 1—I Animo 2Sport Vereent 2 0—0 K. V. ISport Vereent 2 0—0 Zilvermeeuwen 2Oosterkwartier 1 1—2 OosterkwartierSport Vereent 2 l—l Zilvermeeuwen 2Animo 2 2—1 Sport Vereent 2Zilvermeeuwen 2 01 Animo 2Oosterkwartier 1 0—2 K. V. 1Zilvermeeuwen 2 20 Animo 2K. V. 1 01 K. V. 4 2 2 0 6 4—1 1.50 Oosterkwartier 4 2 2 0 6 63 1.50 Zilvermeeuwen 4 2 0 2 4 45 1.00 S. V. 4 0 3 1 3 1—2 0.75 Animo 4 0 1 3 1 1—5 0.25 Afdeeling B. Voorwaarts IHaarlem m 0—0 S. S. H. I—Haarlem 3 0—1 S. S. H. I—T. H. B. I 1-rl Always ReadyT. H. B. I 0—2 T. H. B. I—D. S. V. I 0—2 D. S. V. IAlways Ready 40 Voox-waartsT. H. B. I 0—0 S. S. H. I—D. S. V. I 2—0 Haarlem 3Always Ready. 1—o Voorwaarts IS. S. H. I 00 D. S. V. I—Haarlem 3 4—0 Always Ready IVoorwaarts I 0—3 Haarlem 3—T. H. B. I 0—2 Voorwaarts I—D. s. V. I 1—1 Always Ready IS. S. H. I 0—0 gesp.gew.gel.verl. p. v.-t. gem. 5 3 117 11— 3 1.4 5 1 4 0 6 41 1.20 5 2 2 1 6 4— 3 1.20 5 13 15 3-2 1.- 5 2 0 3 4 2— 6 0.8 5 0 1 4 1 0— 9 0.20 D. S. V. Voorwaarts T. H. B. S. S. H. Haarlem 3 Always Ready Feestavond van „Haarlem". Terecht merkte de voorzitter in zijn ope ningswoord op, dat een zeventienjarig be staan voor een korfbalclub een heele tijd is en dat er dus wel reden is ,om den leden, do nateurs en verdere belangstellenden een prettigen avond te bezorgen. En we kunnen aanstonds vertellen, dat het een avond van prettige vroolijkheïd is ge worden. Het „Haarlem"-strijkje wist direct met den Haarlemmarsch de gewenschte stemming er in te brengen. Ook het verder optreden was een waar succes. De heer Baay wist met zijn Intermezzo's de volle aandacht der talrijke aanwezigen te trekken. Natuurlijk was de hoofdschotel een drie tal een-actertjes, gespeeld door de beproef de Haarlem-spelers, die zich dezen avond van hun humoristisch en kant lieten zien en met volkomen succes. Het kluchtspel in ééxx be drijf: Spreektaal veredelingsbond maakte de lachspieren al los. Bij „Tegencandidaten" en „De Doodenrit" werd het gelach onbedaar lijk. Het hartelijk applaus was ten volle ver diend. Als van zelf was de stemming op het zeer drukke bal ook opperbest. Aangenaam deed het aan, dat tal van le den van zusterverenigingen aanwezig wa ren. H. S. V. „De Kampioen". Onder begunstiging van fraai weer en groote belangstelling hield „De Kampioen" Zondag een tijdrit over pl.m. 35 K.M. De ge maakte tijden waren als volgt: 1. v. Egmond 48.47, 2. Kinket 49.47, 3. Gruijters 52.53, 4. Schell 54.45, 5. Reyneveld 55.44, 6. Moerkerk 56.07, 7. Schagen 56.12, 8. Huijboom 57.21. 9. v. d. Hoeve 59.16. Dijkers en Veenhof opgege ven. Opvallend was het zeer goede rijden van Kinket. Herkuleyns wint te Frankfurt. Ui't Frankfurt am Main: Bij de Zondag irï het Stadion gehouden motorraces won de Nederlander Herkuleyns den eersten prijs in de klasse 250 ccm. Hij werd tweede in de 350 ccm.klasse. Bijzondere Landstorm. De uitreiking der prijzen, gewonnen in de wedstrijden van den Bijzonderen Vrij willigen Landstorm Kring „Kennemerland" en af deeling Haarlem zal plaats hebben Woens dagavond 13 Mei in Café Burgers aan den Schoterweg. De tweede beslissingswedstrijd E.D.O.Blauw Wit. Een heftig gedrang voor het doel der Haarlemmers,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12