Voor het Fransche Hoog-Gerechtshof. w BUITENLAND. SUCCESRIJKE DAG IN GENÈVE. Als vier ministers in het beklaagdenbankje komen. (Van onzen Parijschen correspondent.) HAARLEM'S DAGBLAD TWEEDE Net Geneefsche gezag doet zich gelden. T Litwinof spreekt in de Europeesche commissie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. GENèVE, 18 Mei (VD.) Bij de opening van de 63ste zitting van den Volkenbondsraaa hield de voorzitter, de Duitsche Minister van Buitenlandsche Zaken Dr. Curtius een korte rede in de Duitsche taal waarna hij aan d.e orde stelde punt drie van de agenda, de be spreking over het Duitsch-Oostenrijksch tol verdrag. De eerste spreker was de Britsche Minister van Buitenlandsche Zaken Arthur Henderson. Hij verklaarde o.a.: „Ik wil voor den Volkenbond verklaren, dat ik in geen enkel opzicht de bedoelingen noch van de Duitsche, noch van de Oostenrijksche regeering in twijfel trek. Ongetwijfeld zijn beide regeeringen door den ernstigen econo- mischen toestand, waarvoor zij zich geplaatst zien en door de dringende noodzaak om maat regelen te nemen, beïnvloed tot het doen van stappen, die hun economische moeilijk heden zouden kunnen verlichten en hun fi- naneieelen nood verminderen. De beslissing, die de Volkenbondsraad dient te nemen, lijkt mij noodzakelijk met het oog op de uitwer king, die het bekend worden van het ver drag heeft gehad. Tijdens mijn aanwezigheid te Parijs voor het bijwonen van de zitting van het organisatie-comité der Europee sche commissie, kon ik constateeren, dat men ernstige vrees gewekt had. Door het directe contact met mijn collega's bleek mij, dat men twijfelde aan de vereenigbaarheid van het Tolverdrag met de bepalingen van zekere internationale verdragen. Dit juridisch te doeri onderzoeken .scheen mij noodzakelijk alvorens de Volkenbond bepaalde maatrege len kan treffen. Ik achtte het dan ook mijn plicht niet slechts als vertegenwoordiger van mijn regeering, doch ook als toenmalig voorzitter van den Volkenbondsraad den Se cretaris-Generaal van den Volkenbond mede te deelen dat de Volkenbond, onder wiens toezicht het protocol van 1922 werd gesloten, de hierdoor ontstane juridische moeilijkhe den diende te onderzoeken. De kwestie waarmee de Volken bondsraad zich heeft bezig te houden, is van zuiver juridischen aard, hoewel zij van politieke en economische beteekenis is. Daarom acht ik het inwinnen van het juri dische advies van het Permanente Hof van Internationale Justitie te Den Haag noodza kelijk". Henderson stelde den Raad ter goedkeu ring het volgende ontwerp van een resolutie voor: „De Volkenbondsraad heeft de eer het In ternationale Gerechtshof te Den Haag te verzoeken op grond van artikel 14 van het Volkenbondspact een uitspraak te willen doen of de Tolunie, zooals deze omschreven is in het Duitsch-Oostenrijksche protocol van 19 Maart 1931, in overeenstemming is met artikel 88 van het Verdrag van St. Ger main en met het eerste protocol van Genève van 1922. De Volkenbondsraad verzoekt het Haagsche Gerechtshof deze kwestie in een dringende procedure te willen behandelen. De Secretaris-Generaal krijgt opdracht, zich ter beschikking te stellen van het Haag sche Hof en zich bij de behandeling van de zaak te doen vertegenwoordigen". Henderson wendde zich vervolgens tot den vertegenwoordiger der Oostenrijksche regee ring, den Minister van Buitenlandsche Za ken Dr .Schober. Hij sprak de hoop uit, dat de Oostenrijksche regeering zich bij deze re solutie zou aansluiten en zich zou verplich ten .zoolang door den Volkenbondsraad geen beslissing op grond van de uitspraak van het Haagsche Hof was genomen, geenerlei ver dere stappen te doen voor de tot stand ko ming van de ontworpen Tol-Unie. Schober. Uit dit verslag ten duidelijkste, dat de Jegenstcllingen in .ien Raad groot zijn. Briand DINSDAG 19 MEI 1931 BLAD legde in zijn memorandum (dat wij gisteren publiceerden) het accent op het politieke karakter van de Tolunie en eischte dat de politieke strekking van de Tolunie (..An schluss" tusschen Oostenrijk en Duitschland) in bespreking zou worden gebracht. Het Engelsche standpunt is begrijpe lijker wijs objectiever en kan gekarakteri seerd worden met de volgende vragen: le: Is het Duitsch-Oostenrijksche tolverdrag van 19 Maart 1931 in strijd met de interna tionale verplichtingen van Oostenrijk en het protocol van Genève van 1922?; 2e: Welke bepalingen en paragrafen der in ternationale verdragen en van het Protocol van Genève zijn, indien de eerste vraag be vestigend beantwoord wordt, geschonden? Schober, Oostenrijk's minister van Buiten landsche Zaken, verklaarde dat hij zich bij het Engelsche voorstel aansloot. Hij verklaarde aan het slot van zijn be toog, met klem dat hij het met Henderson eens was, doch bestreed ten stelligste de op vatting dat Oostenrijk met 't afsluiten van het tolverdrag met Duitschland zijn onafhanke lijkheid zou prijsgeven. Dat zulks niet het ge val is. zou duidelijk uit een groot aantal be palingen en principes blijken die in de over eenkomst waren neergelegd. Elk der beide regeeringen en elk der beide parlementen zouden onafhankelijk van elkaar tot het vaststellen van douanetarieven bevoegd zijn. Voor wijzigingen zou de toestemming van elk der beide parlementen noodig zijn. De Oostenrijksche regeering onderhandelt thans met verscheidene buurstaten over nieuwe handelsverdragen, die per 1 Juli a.s. in werking zullen treden. Oostenrijk en Duitschland zijn bereid, elk voor zich met derde staten in onderhandeling te treden en de bestaande handelsverdragen met een van hen uit te breiden en te onderhandelen over een vrij ruilverkeer. Dat alles bewijst, dat Oostenrijk zijn handels-politieke onafhanke lijkheid niet heeft prijsgegeven. Nadat Schober het woord had gevoerd, ver klaarde de Duitsche minister van Buiten landsche Zaken Dr. Curtius, dat hij eveneens het Engelsche voorstel van Henderson aan vaardde. Met kracht wenschte ook hij ech ter te protesteeren tegen de bewering, dat de onafhankelijkheid van Oostenrijk door de D. O.-tolovereenkomst op eenigerlei wijze in gevaar zou worden gebracht. Briand Ook Briand kwam nog aan het woord voor een toelichting in het memorandum, die hier echter niet meer ter zake doet. Hoofdzaak is. dat ook hij er genoegen mee nam dat het Haagsche Hof de zaak zou be handelen. Hij bleef echter van meening, dat de Raad zich ook over de politieke beteeke nis van de T. U. uit moest spreken. Intusschen is voor de betweters weer eens bewezen dat Genève inderdaad een bemidde laarster met niet te overschatten gezag is. Het bovenbeschreven resultaat werd in één dag bereikt! Henderson's houding heeft daar niet het minst toe medegewerkt! De taak van de Engelsche vertegenwoor diger was een zeer delicate! Hij heeft Frank rijk moeten behoeden voor de gevolgen van een subjectieve oordeelvelling tenaanzien van Duitschland en Oostenrijk. De bespreking van het politieke karakter van de Tolunie zou daar alle aanleiding toe hebben gegeven. De verwijzing van de discussies over de Tolunie naar 'net Haagsche Hof is een ga rantie voor objectiviteit. Deze zaak is wat haar gevolgen aangaat natuurlijk nog niet uit dc wereld, doch dat de Geneefsche dis cussies de sfeer gezuiverd en de stemmingen gekalmeerd hebben, lijdt aan-geen twijfel! L. A. INGEZONDEN 1WEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Bartel jorisstraat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105.- Engeland. De besprekingen met Chandi. LONDEN. IS Mei IV.D.1 In liet Lager- huis deelde Wedgwood Benn mede, dat uit het gepubliceerde resultaat van de bespre kingen tusschen Lord Irwin en Gandhi bleek, dat de constitutioneele onderhandelingen hervat zouden worden volgens het schema, opgesteld door de Ronde Tafelconferentie, dat evenals de federatie en de Indische ver antwoordelijkheid deel uitmaakten vair het schema, ook de safeguards in de belangen van Indië voor zaken als: verdediging, bui tenlandsche zaken, minderheden en finan cieel crediet van Indië .tot het schema be hoorden. In antwoord op andere vragen verklaarde Benn, dat hij hoopte spoedig in de gelegen heid te zijn mededeeling te doen van beslui ten bereikt als resultaat van de beraadsla gingen van den onderkoning over de hervat ting der zitting van de commissie voor fede rale structuur. Het bericht van Snowden's aftreden tegengesproken. LONDEN, 18 Mei (VD.) Hoewel de Kan- selier van de Schatkist Philip Snowden nog zijn kamer moet houden, is hij weer zoo goed als hersteld en verricht hij reeds weer bezig heden, die hij binnenshuis af kan doen. Het gisteren door eenige bladen gepubliceerde be richt, dat hij voornemens zou zijn. als Kanse lier van de Schatkist af te treden, dat hij in den adelstand verheven zou worden en de portefeuille van Koloniën zou aanvaarden, wordt tegengesproken. Mevrouw Snowden verklaarde, dat het bericht op zuivere fanta sie berustte. Oostenrijk. Van de leening mag 50 millioen opgenomen worden. GENèVE, 18 Mei (V.D.) De controlecom missie voor de Oostenrijksche volkenbonds- leening heeft besloten, dat Oostenrijk van de leening van 150 millioen Schilling voorloopig slechts 50 millioen mag opnemen. De uitgifte van schatkistbiljetten moet geschieden door tusschenkomst van de Bank voor Interna tionale betalingen. De uitgifte der overige 100 millioen Schilling zal op een later, nog niet vastgesteld tijdstip geschieden. Genève. Briand vertrekt Donderdag uit Genève PARIJS, 18 Mei (VJ>.) Naar uit betrouw bare bron uit de omgeving van Briand verno men wordt, zal de Fransche Minister van Buitenlandsche Zaken Donderdag definiifief uit Genève vertrekken om naar Parijs terug te keeren. Te Parijs wordt dien dag een Mi nisterraad gehouden, waarin Briand aan den President der Republiek en den Minister- President zou mededeelen. dat hij zijn ont slag-aanvrage handhaaft. De zitting der Europeesche Commissie. GENèVE. 18 Mei (V. D.) Bij de debatten in de Europeesche Commissie werd de Duitsch —Oostenrijksche Tolunie door geen enkele spreker aangeroerd. De Begische minister van Buitenlandsche Zaken verlangde onverwijld in werkingtreding van de Overeenkomst in zake een Douanebestand of althans toepas sing van de grondbeginselen van de Douane overeenkomst op de basis van een ..gentle man's agreement" der Europeesche staten. De Zweedsche Minister van Buitenlandsche Zaken zeide. dat de Economische crisis niet toegeschreven moet worden aan de hoogte der douanetarieven, doch aan de voort durende wijziging der tarieven. De Nederlandsche vertegenwoordiger, de heer Beelaerts wees het Fransch pian tot samenvatting van de Europeesche industrieën tot gesloten kartels van de hand, daar hier door de afzonderlijke takken der Nederland sche industrie benadeeld zouden kunnen worden. Hij bepleitte de idee van regionale aaneensluiting van afzonderlijke staten, die alsdan kan worden uitgebreid tot een alge meen multilateraal Europeesch systeem. De Sovjet-Commissaris van Buitenlandsche Zaken Litwinof hield een zeer vredelievende en geenszins agressieve rede. De catastrophe- stemming in Europa is. volgens hem. ont staan als gevolg van de herstellaston dei- afzonderlijke landen, de manier, waarop de intergeallieerde schulden geregeld zijn. de hooge belastingen en douanetarieven, de uit gaven voor de bewapening en de onjuiste ver deeling van de goudreserves. Hij wendde zich tegen de Fransche plannen inzake versterking van de industrieele kartel- politiek. ONDEUGDELIJK BROOD IN DIENST? VERZET DER MANSCHAPPEN TE EDE. In twee compagnieën van het 22ste regi ment infanterie te Ede werden eenigen tijd geleden klachten geuit over de samenstelling van het brood, dat niet in den smaak viel. In andere compagnieën werd het brood echter zonder bezwaar genuttigd. In het andere re giment, dat eveneens te Ede is gelegerd, werd hetzelfde brood verstrekt en ook daar kwamen geen klachten voor. Een onderzo fk werd ingesteld, waarbij bleek, dat het brood eenlgszins zuur was doch overigens volkomen normaal. In den loop van eenige dagen deed zich niets bijzonders voor. Vrijdagmorgen echter kwam in een andere compagnie van het 22ste opnieuw ontevre denheid voor. Het ging toen wat krachtiger en de kapitein maande de manschappen aan zich rustig te houden, en niet tot verzet over te gaan. Het onderzoek wees uit. dat twee personen in het bijzonder als aanstokers waren opge treden. Zij werden in arrest gesteld. Veertig manschappen kregen kamerarrest voor eenige dagen. Te Ede heerscht thans volkomen rust. Wanneer deze regels in druk verschijnen wordt er in het land dat zoo rijk is aan sen- sationeele processen van allerlei aard. een rechtsgeding gehouden dat de herinnering wakker roept aan de trieste dagen van het Panamaschandaal. Dinsdag a.s. moeten de exminister van Justitie, Raoul Péret, de ge wezen onder-staatssecretarissen (ministers) Gaston Vidal en Abel Favre en de ex-gezant in Rome René Besnard in het beklaagden bankje verschijnen, dan treedt de Fransche Senaat op als Hoog-Gerechtshof over deze gewezen bewindslieden, die ervan worden beschuldigd zich ten koste van het land en gebruik makend van hun hooge functies schandelijk te hebben verrijkt. Het is mij mogelijk, na het inwinnen van zeer secure inlichtingen, thans reeds een overzicht te geven van het verloop van deze geweldige procedure alsook van de acte van beschuldiging. Nu de voorzitter van den Senaat benoemd is tot President van de Republiek, zal de vice-president René Renoult- de vergadering leiden. De voorzitter geeft dadelijk het woord aan den heer Scherlin, procureur-generaal en deze begint de lange acte van beschuldi ging voor te lezen, waarop de verdedigers van de vier beschuldigden dan het recht krijgen om te antwoorden. Dit dient eenvou dig hierom, wijl nog eerst voor de Senaat de affaire in openbare behandeling neemt, moet worden overwogen of de Senaat werkelijk de bevoegdheid heeft om als Hoog-Gerechtshof op te treden. De „Chambre du Conseil" trekt zich dan ook dadelijk daarna in gesloten raadskamer terug om op de volgende vragen te antwoorden: lo. Is de Senaat bevoegd? 2o. Zoo ja, moet de zaak dadelijk worden be handeld in openbare zitting? Er blijven dan drie mogelijkheden. In 't- geval de incompetentie wordt aangenomen zooals in het geval-Cachin, worden de be schuldigden naar een gewone rechtbank ver wezen. Acht men zich wèl bevoegd, dan be gint dadelijk het verhoor van de beklaagden, die zich op het aangegeven uur moeten mel den. 'n Derde mogelijkheid blijft nu nog open (en in parlementairen kring wordt deze mo gelijkheid een waarschijnlijkheid geacht)de commissie gelast een aanvullend onderzoek en zendt de zaak dan terug over de speciale commissie, die een ongelimiteerd tijdperk voor zich heeft om haar taak te verrichten. Daarmee zou de zaak dan op de lange baan worden geschoven. De president van deze commissie, de heer Penancier, heeft alle be voegdheid van instructie, en de leden, de hee- ren Alfred Grand, Galmei, Louis Marin, Le- marié, Lisbonne, Monsservin, Antony Rater en Morizet mogen alle vragen stellen, maar ze zijn niet aan een tijd gebonden. 't Moge primitieve gevoelens van recht vaardigheid kwetsen en de overweging dat men tegenover menschen die van heel wat minder verdacht worden lang niet zooveel consideratie toont, is zeker billijk, maar voor het prestige zou de oplossing nog niet zoo kwaad zijn. Er blijft dan toch de acte van beschuldiging van den procureur-gene raal, waarin, zonder omhaal van woorden het lieele schandaal wordt gereleveerd. Ont daan van alle commentaren komt het hier op neer: De Kamer van Afgevaardigden heeft den 25sten Maart, na hoofdelijke stemming naar den Senaat, optredend als Hoog-Gerechtshof verwezenRaoul Péret, gewezen minister van Financiën, wegens overtreding van de arti kelen 183 en 175 Wetboek van Strafrecht. René Besnard, oud gezant in Italië en Gaston Vidal en Abel Favre, ex-onder-staatssecreta- rissen worden vervolgd als medeplichtigen van genoemden Raoul Péret, hoofdschuldige, wegens het introduceeren van de Italiaansche effecten Snia Viscosa op de Parijsche Beurs. Het was den 26sten Maart 1926, zoo preci seert de procureur-generaal, toen Péret mi- PERSONALIA. De heer G. J. A. v. Zalen C. Jzn. te Haarlem is uit 385 sollicitanten benoemd tot admini stratief ambtenaar aan de Ned. Israël. Joles- Stichting. HET GORKUMSCHE ..PAARDENWATER" VERLOREN. De gemeenteraad van Gorinchem heeft met 12 tegen 3 stemmen besloten tot demping van het ..Paardenwater" als werkverschaffing^ niettegenstaande tal van adressen waren in gekomen om dit natuurmonument te be houden. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen.) EIND-EXAMENS DER KWEEK SCHOLEN. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aangewezen als ge committeerden bij de in 1931 af te nemen eindexamens der Rijks-, gemeentelijke en bijzondere kweekscholen voor onderwijzers en onderwijzeressen in groep 36: als gecom mitteerden: K. Brants, hoofdinspecteur van het lager onderwijs in de vierde hoofdinspectie, te Haarlem (voorzitter) mr. dr. J. Wackie Eysten, oud-schoolopzie ner, te Aerdenhout; F. Eringa, oud-inspecteur van het lager onderwijs te Hilversum; als plaatsvervangende gecommitteerden: P. Voogd, lid van den Onderwijsraad, te Haarlem: M. F. Hendricks, te Amsterdam: mevr. A. Kleyn-Ratering, te Haarlem: D. Been. oud-leeraar eener Rijkskweek school te Haarlem; voor de Rijkskweekschool te Haarlem en de bijzondere kweekschool. Kazepaterslaan 34, te Haarlem. In groep 37 als gecommitteerden: Tj. Sterringa, inspecteur van het lager on derwijs in de inspectie Zaandam, te Haarlem (voorzitter); mr. J. A. B. Sanders, advocaat en procu reur, te Beverwijk; mevr. E. J. van Gaasbeek-van der Mueren, te Amsterdam; als plaatsvervangende gecommitteerden: dr. J. Weener, Ned. Herv. predikant te Haar lem J .C. van Gelder, oud-onderwijzer te Am sterdam; mevrouw J C. M. Weustink-van Vlijmen, te Haarlem; voor dc bijzondere kweekschool, Nassau- plein 3, te Haarlem. nister van Financiën was, dat de Banque Oustric vergunning vroeg om op de Fransche markt 500.000 aandcelcn. elk van 200 ilres, voor een bedrag van dertig millioen minimum te introduceeren. Dadelijk na deze aanvrage hebben talrijke officieeie besprekingen plaats gehad. De minister van Financiën wendde zich tot zijn ambtgenoot van Buitenlandsche Zaken en deze laatste richtte zich natuurlijk tot den Franschen gezant in Rome. René Besnard. Deze laatste antwoordt dat hij geen aanmer kingen heeft, maar tegelijk wendt hij zich in een schrijven tot Gaston Vidal, die adminis trateur van de Snia Viscosa zal worden, zoo dra de introductie van de aandeden in Frank rijk is toegestaan, waarin hij hem vertelt een zeer gunstig advies te hebben gegeven. Gas ton Vidal gebruikt dit schrijven om bij dc di verse betrokken administraties zijn aanvrage tc steunen. Den 21sten Mei dient de directeur van de Afdeding Fondsen bij den minister van Fi nanciën een rapport in, waarin hij met den meesten nadruk de aanvrage van Oustric af wijst. Dc minister. Péret. verzuimt dit rap port tc teekenen en hij wendt, zich tot het ministerie van Handel. Abel Favre, die niet alleen onderstaatssecretaris is. maar ook ln verscheidene ondernemingen van Oustric. zit, zal in zijn hooge functie bij het ministerie van Handel van advies dienen. Tegelijkertijd werd er uit Rome. van den Franschen han- delsattachë den heer Bonnefou-Craponne een rapport ontvangen, waarin hij uitdrukkelijk waarschuwt tegen de Snia Viscosa. een abso luut speculatieve onderneming, wier aandee- len van 240 lires opliepen naar 420. om dan ineens tot 270 te dalen, bij welke ..operatie" talrijke banken en particulieren aanzien lijke verliezen leden. Daarom moest de atta ché ten sterkste de introductie ervan in Frank rijk ontraden. Dit rapport nu is ..weggemof feld". Den I9den Juni adviseert het Ministe rie van Handel om voorzichtig te zijn; den 21sten valt het heele Kabinet, maar Péret pro fiteert van de enkele dagen welke hem res ten om de loopende zaken af te handelen en zich tot Buitenlandsche Zaken tc wenden, waar men niets afweet van het ongunstige rapport Bonnefou-Craponne. Den 22sten komt 't antwoord: men sluit zich aan bij het advies van Handel. De tijd dringt: den 23sten 's ochtends komt Gaston Vidal bij Péret en hij belooft namens Oustric. dat deze alle garanties geeft. Waar op Péret zijn handteckening onder het stuk zet en de aandeelen dus mogen worden ver handeld. Maar.daar wordt Péret en later ook Besnard ineens raadsman in de diverse ondernemingen van Oustric. Hij blijft deze functie, die veel geld oplevert, bekleeden ook wanneer hij thans wordt benoemd tot mi nister van Justitie. In 1930 wordt een gerech telijk onderzoek ingesteld naar de handelin gen van een van Oustric's mede-directeuren, Maixandeau, wegens het benadeelen van de Fransche spaarders, door schijn-bewegingen. Men noemt allerlei namen, de Beurs reageert hevig en de minister van Justitie ontbiedt in alle haast den procureur-generaal, hem ver zoekend om de zaak in de doofpot te stoppen en Oustric alleen als getuige te horoen. De magistraat, onomkoopbaar, ook al ging dat vreemde verzoek uit van zijn oppersten chef, den minister van Justitie zelf. zette zijn on derzoek voort en zoo gelastte hij den 28sten November de arrestatie van Oustric. Toen reeds was bekend, waarom Raoul Péret zoo had aangedrongen, deze zaak in een doofpot te stoppen. Het verder verloop van deze zaak. de tal rijke incidenten welke de zittingen van den cere-raad, samengesteld uit parlementsle den, kenmerkten, zijn bekend. Aan den Se naat nu om te zeggen of hij op deze acte van beschuldiging de zaak tegen het viertal in behandeling wil nemen. HENRY A. TH. LESTL'RGEON. In groep 38 als gecommitteerden: G. H. Weustink, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem, te Haar lem (voorzitter); A. Dubbink, gemeentelijk inspecteur van het lager onderwijs te Zaandam, te Zaandam mej. mr. G. H. J. van der Molen, journa liste. te Amsterdam; als plaatsvervangende gecommitteerden: mr. A. Liesker, griffier bij het kantonge recht te Haarlem, te Haarlem: G. P. Vrijburg, inspecteur van het gemeen telijk onderwijs te Amsterdam: mevrouw G. Luijcx-Jansen. te Amsterdam; voor de bijzondere kweekscholen Laurier gracht 41 en Kerkstraat 107, tc Amsterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. AGENDA. Heden: DINSDAG 19 MEI Timmer- en Meubelfabriek v.h. G. P. J. Beccari: Aandeelhoudersverg. der N.V. Grootc Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur. Palace: „De strafzaak Mary Dugan". Too- neel De Kaeths. 8 uur. Luxor Theater: „Gevaren van den verlo vingstijd." Tooneel: 3 Vadeks. 8-15 uur. Rembrandt Theater: „City Lights". Too neel: 9 Dickson girls. 7 cn 9.15 uur. Zand voort: Raadsvergadering 7.30 uur namiddag. WOENSDAG 20 MEI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEEKDIENSTEN Fa. Grljscels en Van Hees, L. Veerstraat 14. Tel. 11000. L. Schoorl, Fr. Halsplein 1, Tel. 11180. Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch- en Vaartstraat 26, Tel. 13290. Henderson's voorstel aanvaard. Den Haag krijgt den juridischen kant der Tolunie te beoordeelen. Curtius.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5