éJZaAefl DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE STADSNIEUWS DE GEMEENTEFONDSBELASTINC. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAC 19 MEI 1931 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Ct». per regel. Hofleverancier, 2500 Arbeiders 2'/? Millioen sigaren per week (Onderstaand/ bericht/, zijn reeds in een deel yan de vorige oplaag opgenomen.) De werking in de practijk. VRIJW. BRANDBLUSSCHERS- VEREENIGING. yEERTIGJARIG BESTAAN VAN „DE TIEN". Men schrijft ons: Woensdag 20 Mei zal de H.V.B.V. „de Tien" baar 40-jarig bestaan met een feestdiner vieren. De leden zijn opgeroepen voor een Oudejaarsavondviering op Dinsdagavond 19 Mei. Deze mededeelingen die ons van bevriende zijde werden verstrekt waren voor ons aan leiding. naar bijzonderheden van de H. V. B. y. „de Tien" te informeeren. Wij vernamen daarbij dat op 6 Mei 1891 eenige Vrijwilligers die de wenscheliikheid van een vereeniging inzagen, een vergadering van Vrijwilligers bij Spuit 10 bijeenriepen om over dat onderwerp te praten. De heeren van Rhijn, Meyer en Leupen namen dat initiatief en op 20 Mei 1891 werd in Café „Montagne" de vereeniging ..de Tien" gesticht met als doel het vriendschappelijk verkeer der leden onderling te bevorderen en de belangen van Spuit 10 te behartigen. Dit doel heeft altijd bij de achtereenvol gende besturen voorgezeten en al is men in de verloopen 40 jaar niet altijd ten volle daarin geslaagd, het doel waarvoor de ver eeniging oorspronkelijk is opgericht bleef steeds het richtsnoer en wordt ook door het huidige bestuur gehuldigd. De vereeniging ,.de Tien" heeft altijd een belangrijke plaats bij de Haarlemsche Brand- 1 weer ingenomen. Dit is ook zeer begrijpelijk want hoe zou een Vrijwillige Brandweer mogelijk zijn wan neer niet een stevige vriendschapsband, een van de hechte pijlers van dat corps was. „De Tien" versterkte steeds bij haar leden de onderlinge vriendschap. De leden vormden één geheel en zoo ontstond een Corps waarop Haarlem trotsch mag zijn. Uit die vereeniging zijn in den loop dei- jaren voortgekomen de krachten die leiding geven aan het ge'neele corps. Velen der op volgende commandanten, leden van den staf. kaderleden en hoofabrandmeesters der Haar lemsche Brandweer, vervulden in die afge- loopen 40 jaar bestuursfuncties in de vereeni ging. Wij zijn overtuigd dat allen, van den com mandant (den eere-voorzitter der vereeniging) tot den jongsten vrijwilliger van het corps, met opgewerktheid de feesten van de ver eeniging die hun lief is zullen vieren. Te ontkennen valt niet dat oogenschijnlijk door de invoering van autobrandspuiten de verhoudingen bij het corps brandblusschers meer op die van een beroepsbrandweer zijn gaan gelijken, maar wie goed op de hoogte is, weet beter. De Haarlemsche Brandweer is nog zuiver een vrijwillige brandweer die door den grooten burgerzin liarer leden gedragen wordt, en een goed uitgerust keurcorps ge noemd kan worden. Dat hierbij de onderlinge vriendschap dei- leden een zeer belangrijke rol speelt spreekt vanzelf, zoodat een bloeiende vereeniging „de Tien" ook een Gemeentebelang genoemd mag worden. Het zou ons te ver voeren wanneer wij alle feiten die voor de H. V. B. V. „de Tien"' in de afgeloopen 40 jaar van belang waren, wilden memoreer en. Eenige bijzonderheden willen wij echter aan de vergetelheid ontrukken. In het jaar 1899 viel de vereeniging „de Tien" de hooge eer te beurt dat Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, toen burgemeester van Haarlem, het Beschermheerschap der ver eeniging aanvaardde. Bij het aftreden als burgemeester van Haarlem stelde Jhr. Boreel v. Hogelanden voor, het Beschermheerschap aan den nieu wen burgemeester Jhr. Mr. W. B. Sandberg, aan te bieden. Aldus geschiedde. Jhr. Boreel aanvaardde het eerelidmaat schap. Na den dood van Jhr. Sandberg werd bur gemeester C. Maarschalk beschermheer. Tot eereleden werden in a en loop der ja ren benoemd de heeren L. Sabelis, H. J. D. Daudey Sr., D. E. L, v. d. Arend. Joh. M. Kerkhoff. G. Spaan. Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, J. C Cramer, D. Franken, G. A. v. d. Steur. Op 16 April 1910 werd door een dames comité namens de Haarlemsche burgerij de vereeniging een prachtig vaandel aangebo den. Voor de leden werden in de vervlogen ja ren vele clubavonden georganiseerd, waar van de traditioneele kienavonden in de maand December wel steeds de meest geani meerde waren. Verslagen van boottochten, feestavonden met dames, deelnemingen aan optochten enz. zijn in het archief der vereeniging te vinden. Zij nog gememoreerd dat een tijdlang op de Stads Doelen door de leden de gymnas tiek werd beoefend en dat twee maal voor de leden een verbandcursus werd georgani seerd. Wij hopen dat de H. V. B. V. „de Tien" nog vele jaren een onmisbare schakel in de Haarlemsche Brandweer mag zijn en ook haar gouden feest over 10 jaar met groote opgewektheid zal kunnen vieren. Ds. W. BIJLEVELD. Ds. W. Bijleveld te Haarlem-centrum komt voor op een tweetal vcor een beroep bij de Cür. Geref. Kerk te Arnhem. FEESTAVOND VAN DE „ALGEMEENE". Zondag heeft in den schouwburg Jansweg de afdeeling Haarlem van den Algem. Nederl. Bond van Handels- en Kantoorbedienden een feestavond gehouden ter viering van het 25-jarig bestaan, De voorzitter de heer Van Oort Jr. kon mededeeling doen, dat de af deeling thans de 500 leden heelVbereikt, voor welk feit de afdeeling verschillende felecita- ties reeds in ontvangst had te nemen o.a. van den Haarlemschen Bestuurdersbond een mooie mand bloemen. Na de opening speelde de Haarlemsche Algemeene Muziekclub op zeer verdienste lijke wijze een tweetal nummers, welke ge volgd werden door eenige zangnummers van den heer Küpper. De Bondsbestuurder C. W. Jacobson sprak een propagandistische feestrede uit, welke met volle belangstelling door de aanwezigen werd gevolgd en bij het einde een luid ap plaus verkreeg. Na deze rede heeft de heer Küpper zijn vaardigheid in het snelteekenen getoond hetwelk geschiedde tot groote vroo- lijkheid der aanwezigen. Ook de liedjes bij de guitaar van Ernest Poestkoke, welk? zoo wel de humor als ernst weergaven werden op hoogen prijs gesteld. v Tenslotte was er een bal. LEDENVERGADERING H. O. V. BESTUURSVERKIEZING. Maandagavond hield de Haarlemsche Or- kestvereeniging een ledenvergadering in café-restaurant Brinkmann, onder leiding van Mr. W. E. baron van Till, vice-voorzit- ter. Deze vergadering was bijeengeroepen om te voorzien in de vacatures in het bestuur, ontstaan door het overlijden van den heer P. Haitsma Muiier en het bedanken van de heeren H. Blonker Herny en Dr. J. M. A. Smits. De voorzitter wijdde woorden van dank baarheid en groote waardeering aan de na gedachtenis van wijlen den heer Haitsma Muiier, na welke woorden de aanwezigen eenige oogenblikken in stilte den verschei den voorzitter herdachten. Met algemeene stemmen werden tot be stuursleden gekozen de heeren J. Tideman, cud-gouverneur der Molukken, te Bloemen- daah Jhr. C. G. J. von Winning, arts en Ro bert Peereboom. De voorzitter deelde mede, dat een com missie, bestaande uit de heeren Sem Dres den, Corn. Dopper en Ed. van Beinum zoo welwillend is geweest, het bestuur van advies te dienen bij het kiezen van een nieuwen di rigent. Er zijn 66 sollicitanten, waarvan er echter dadelijk velen zijn afgevallen. Aa.n een tiental is gevraagd, aanwezig te willen zijn op een proefrepetitie. Voorts dankte de voorzitter den heer Van Beinum nog voor de uitnemende wijze waar op hij de Beethovencyclus heeft geleid,, waar door deze cyclus mede door de groote toe wijding van het orkest ook een buitenge woon succes is geworden. Verder deelde de voorzitter mede, dat de ledenconcerten voortaan zullen gegeven wor den op Dinsdag, als er geen Bachconcerten zijn. PROPAGANDA-FEESTVERGADERIN G VAN DE V. A. R. A. Donderdag 21 Mei zal de afdeeling Haarlem van de V.A.R.A. een propaganda-feestvergade- ring organiseeren in de Gem. Concertzaal. Medewerking zal op dezen avond verleend worden door het V.A.R.A.-Orkest en Mevrouw Hekkert van Eijsden, Concertzangeres; de propagandarede zal worden uitgesproken dooi den voorzitter van de V.A.R.A., dén heer A. de Vries. ANNIE WOUD SOLISTE OP I>EN KATHOLIEKEN-DAG TE NEURENBERG. Annie Woud is uitgenoodigd om op den Duitschen Katholiekendag in Augustus te Neurenberg de altpartij te zingen in Sursum Corda van Arthur Piechler, welk werk onder leiding van Prof. Berberich door het Münche- ner Dcmchor zal worden uitgevoerd- Ook zingt Annie Woud in November in hetzelfde werk te Neurenberg onder leiding van Dr. Hirschman. VRIJZINNIG HERVORMDEN JONGEREN KRING. Dinsdagavond 19 Mei hoopt de heer Post te spreken over ..Kinderen van dezen tijd" van PI. Roland Holst. DE JEUGDHERBERG „DE DUINARK" TE RUIGENHOEK. Langs den Vogelenzangschen weg. door de Zilk, komen wij aan Ruigenhoek. Hier slaan we rechts af, een landweg in en bij de vol gende splitsing links, om even later op liet terrein van boer Gaal te belanden. Hier werd Zaterdag de jeugdherberg „De Duinark" geopend door de stichting ,JDe Am- steloever". Er was een stroom belangstellenden uit Amsterdam. Rotterdam, Castricum, uit heel Kennemerland. De gemeente Noordwijk was officieel vertegenwoordigd. Met de secretaresse mej. H. Hasper uit Amsterdam "nebben we inmiddels een wande ling gemaakt over het 200 HA. groote ter rein, waar een flink dennenbosch, rustige zitjes biedt. De jeugdherberg heeft- een zaal met 20 bedden, verder 10 bedden boven, en nog een jongenszaal met 30 vaste bedden. Tenslotte is er nog een noodkwartier. Alles is uiterst eenvoudig gehouden. Ge makkelijk was het niet. om uit een stal iets te maken. Maar men is daarin goed geslaagd. Wegens afwezigheid van Ds. Van Brugge sprak de heer W. van Vliet, voorzitter dei- fin. comm., de gasten toe. Spr. memoreerde hoe in Ouderkerk de opening van een jeugdherberg een misluk king is geweest. Na veel zoeken is voor een nieuwe plaats De Ruigenhoek gekozen. Spr. schetste uitvoerig zijn visie op de be- teekenis der jeugdherbergen. Jonge men- schen gaan naar buiten na een week van harden arbeid, niet om geluk te vinden in hei en duin. maar om opgeheven te worden zoo mogelijk boven de natuur tot God, om gesterkt, als moedige jonge mannen het le ven weer aan te pakken. Verschillende gelukwenschen waren bin nengekomen, o.a. van de Centrale der Duit- sche Jeugdherbergen. Niet minder dan 10 sprekers voerden hier op het woord, onder wie de wethouder Van Gelen van Noordwijk. om allen namens hun ne organisaties de gelukwenschen over te brengen. Velen brachten een stoffelijk blijk van belangstelling mee. Hierop werd door mej. Hasper de deur ge opend en werd het gebouw bezichtigd en thee aangeboden. Den eersten nacht werden reeds 60 gasten verwacht in de jeugdherberg, die ook voor Haarlem haar beteekenis heeft. Financiëele berichten. DIVIDEND DELI-SPOOR 10 PCT. Het jaarverslag der N.V. Deli- Spoorweg Mij. maakt melding van een saldo-winst van f 1.517,857. Voorgesteld wordt 10 pet. (v.j. 13 pCt.) dividend. Bij de beoordeeling van dit onder de om standigheden bevredigend resultaat, moet men er zich rekenschap van geven, dat het verkregen is door de nog zoo gunstige ver houdingen in de eerste helft van het verslag jaar en dat ae daarna ingetreden depressie, die zich in 1931 blijkt voort te zetten, niet zal nalaten de uitkomsten van dat jaar te druk ken. Sinds 1 Mei 1931 hebben de - gemeentebe sturen niet meer de bevoegdheid om een zelf standige belasting naar het inkomen te hef fen. Er wordt ingesteld een fonds, genaamd „Gemeentefonds", waarvan de inkomsten en uitgaven jaarlijks bij afzonderlijke begrooting werden vastgesteld". De gemeenten ontvangen uit dit fonds uit- keeringen volgens de regelen bij de wet ge steld. Als inkomsten van dit fonds geldt o.a. de opbrengst van een directe belasting naar het inkomen, welke onder den naam van „ge meentefondsbelasting wordt geheven. Het zuiver inkomen voor de gemeentefonds belasting wordt op dezelfde wijze berekend als het zuiver inkomen van de Rijksinkom stenbelasting. Ook zal dezelfde kindertoeslag toegepast worden als voor de Rijksinkomstenbelasting maar er zal geen aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud meer plaats hebben. Geen kindertoeslag wordt toegepast voor kinderen, die, hoewel niet aangeslagen wor dende in de Rijksinkomstenbelasting niette min worden aangeslagen in de Gemeentefonds belasting. Het belastbaar bedrag wordt vastgesteld door het zuiver inkomen eerst te verminderen met den kinderaftrek en dat daarna te ver- hoogen met een bedrag, dat afhankelijk is van de klasse, waarin de gemeente is gerang schikt. De gemeenten kunnen zich namelijk bij plaatselijke verordening naar eigen believen indeelen in de le, 2e of 3e klasse. Verschil lende gedeelten eener gemeente kunnen daar bij in verschillende klassen worden inge deeld. Bedoelde verhooging van het inkomen be draagt in gemeenten der eerste klasse voor gehuwden nihil, voor ongehuwden f 100; in gemeenten der tweede klasse voor gehuwden f 100, voor ongehuwden f 200; in gemeenten der derde klasse voor gehuwden f 200, voor ongehuwden f 300. Met gehuwden worden gelijkgesteld zij, die gehuwd geweest zijn (weduwnaars, weduwen gescheidenen) en kinderaftrek genieten voor één of meer kinderen. Indien van in een geain samenwonende per sonen er twee of meer belastingschuldig zijn. wordt na de bovenbedoelde verhooging vol gens klasse ieders inkomen ter berekening van het belastbaar bedrag nogeens verhoogd met zooveel maal f 50, ais het aantal samen wonende belastingschuldigen bedraagt. Zijn er dus in één gezin 3 personen belasting schuldig, dan wordt ieders inkomen met 3 maal f 50 is f 150 verhoogd. Een echtpaar wordt voor één persoon gerekend. In het geval dus, dat beide echt- genooten belastingschuldig zijn, wordt geen venhooging met 2 maal f 50 toegepast. Ook is men alléén dan belasting schuldig, wanneer men ook reeds zonder bij telling van de verhooging wegens samenwoning een aan slag zou ontvangen. Wij willen ter verduidelijking nog een voorbeeld geven. De heffing der fondsbclasting begint bij f 800. Stel dat een ongehuwde in een ge meente der 3e klasse een inkomen van zuiver f 500 heeft, dan wordt dit door de verhooging n^et f 300 als ongehuwde f 800. Dan valt hij dus in rie heffing. Leeft hij in gezinsverband met twee anderen, die ook een aanslag ontvangen, dan wordt zijn aan slag berekend volgens het tarief geldend voor f 800 plus f 150, dit is dus f 950. Maar als hij een zuiver inkomen van f 450 had, dan zou dit voor hem als ongehuwde verhoogd worden met f 300 en dus 1' 750 bedragen. Dit bedrag is beneden f 800, zoodat hij niet wordt aangeslagen. Ook niet al zou hij in gezins verband samenwonen met twee andere belas tingschuldigen. Hieruit blijkt dus duidelijk, dat men alleen dan belastingschuldig is, wanneer men ook reeds zonder bij telling van de verhooging wegens samenwoning een aanslag zou ont vangen. Zooals wij reeds opmerkten hebben de ge meentebesturen van 1 Mei 1931 af niet meer ae bevoegdheid om zelfstandig een belasting naar het inkomen te heffen! Evenwel krijgen de gemeenten de bevoegd heid opcenten te heffen op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting; het aantal opcenten mag ten hoogste 80 bedragen, terwijl alleen in zeer buitengewone gevallen tot 100 op centen mag worden gegaan. Door deze regeling zullen groote ver schillen in belastingdruk, zooals er thans nog bestaan, tot het verleden behooren. Een typisch voorbeeld van deze verschillen is destijds door oud-minister Kan in een radio rede gegeven: In Oude Pekela betaalt men bij een inkomen van f 5000 f 660 Inkomstenbe lasting. Daarbij bedraagt het aantal opcenten daar ter plaatse: voor de Personeele Belasting 50. voor de vermogensbelasting f 100. Daarentegen betaalt men in Wassenaar van hetzelfde inkomen: f 47 Inkomstenbelasting, terwijl aldaar géén opcenten op de Personeele Be lasting en evenmin opcenten op de Vermo gensbelasting worden geheven. Bij het in werking treden der nieuwe rege ling ten opzichte van de gemeentefondsbe- last-ing op 1 Mei 1931 verdwijnt de gehate forensenbelasting in haar tegenwoordigen vormJUle bepalingen die daarop betrekking hebben, verdwijnen uit de wet. Alleen van woonforensen kan volgens de nieuwe wet een belasting worden geheven naar den duur van het verblijf, naar de huur waarde der gemeubelde woning, waarover zij de beschikking' hebben, of naar andere grond slagen, die bij verordening kunnen worden vastgesteld. Het bedrag der belasting mag echter niet meer, zooals tot 1 Mei 1931 liet geval was, onmiddellijk of middellijk in ver band staan met liet inkomen of met een deel daarvan. Als woonforensen beschouwt de nieuwe wet nu de natuurlijke personen, die. zonder in ae gemeente hoofdverblijf te hebben, en gedurende het belastingjaar tdat loopt voor deze nieuwe forensenbelasting V3n 1 Januari tot en met 31 December: niet meer van 1 Mei—1 Mei) meer dan 90 malen nachtver blijf houden of er op meer dan 90 dagen van dat jaar voor zich of hun gezin een gemeu belde woning beschikbaar houden. Tot 1 Mei 1931 gold nog de oude regeling. Om nu ae nieuwe regeling aan de oude te laten aanpassen, zal. omdat het belastingjaar voor ae nieuwe forensenbelasting gaat ioopen van Januari tot en met 31 December., deze belasting voor den eersten keer geheven wor den over het tijdvak l Mei 1931 tot een met 31 December 1931 en vervolgens over voile belasting- tevens kalenderjaren. Over die eerste periode van S maanden worden dan de bovenbedoelde 90 dagen ver minderd tot 8,12 maal 90 dagen dus 60 dagen. Amersfoort. A. OVER. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 20 MEI. HILVERSUM 298 M. Uitsl. VARA-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 P. J. Kers: „Onze Keuken" 11.00 Gramofoonpl. 11.05 Mej. J. de Ranltz: „Psychologie van prae-puberteit en puberteit". 11.35 Gramofoonpl. 12.00 Con cert VARA-septet o.l.v. Is. Evl en Gramo foonpl. 2.15 Gramofoonpl. 2.25 Vrouwenuurtje. 3.15 Gramofoonpl. 3.20 Cooperatie-kwartier- tje. K. de Boer spreekt over: ..Een Baken voor ons". 3.35 Maak het zelf door C. Schaake Verkozen, 4.25 Gramofoonpl. 4.30 Voor de Kinderen. 6.00 Onderwijsfonds Binnenvaart. 6.30 Mandoline-cursus J. B. Kok. 7.00 Dr. Joh. v. d. Spek „Erfelijkheid en verantwoorde lijkheid". 7.30 Joodseh uurtje. Gramofoonpl. met toelichting door S. H. Englander. 8.30 Concert VARA-orkest o.l.v. H. Wiggelaar. 9.15 Radio-drama „Een ontmoeting in de lente" van C. de Dood. Door Het Groot Volkstooneol. Regie: J. Zwertbroek. 10.15 Vaz Dias. 10.25 Vervolg Concert 11.10 Gramofoonni. HUIZEN. 1875 M. (Uitsl. NCRV.-Uitzending). 3.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Concert. M. F. Jurjaanz 'harmonium). Mej. A. Geest (sopraan', 12.00 Politieber. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Concert. Mevrouw C. van RavenswaayMollenkamp (zang) H. Hermann vioolII. van der Horst Jr.. (cello). Mevr. R. A. v. d. Horst—Bleekrode (piano). 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3.00 Concert. W. Tump tviool'. René Hendriks (cello), Chris. Veelo (ipano). 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 H. Pilon: „Vreterij in bessen, frambozen, enz,". 6.45 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 7.15 T. K. Roosjen: „Auf in den Harz". 7.30 Politie berichten. 7.45 Gramofoonpl. DAVFNTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gra mofoonpl. 1.05 Orgelspel door W. S. Vale. 1.50 Orkestconcert. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.50 Orkestconcert. Morava (viool). 5.05 Orgelspel door R- New. 5.35 Kinderuurtie. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten. 7.00 Zang door Mary Ogden en Herbert Homer. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Militair Orkest. E. Watteyne (so praan) met guitaar-bcgeleiding. 8.50 „Dr. Abernethy-His Book". Hoorspel van A. Ram sey en R. de Cordova. 9.20 Berichten. 9.35 Be richten. 9.40 Lezing Kamermuziek. S. Craw ley (sopraan). Anne Wolfe (viola), het Inter nationaal Strijkkwartet. 11.20 Dansmuziek. PARIJS. (Radio-Paris) 17?5 M- 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofonpl, 6.20 Gramofoonpl. 9.05 Radio- toonecl. 10,20 Gramofoonpl. LANGENBFRG. 473 M. 7.25 Gramofoonpl. 11.00 Gramofoonpl. 12.20 Gramofoonpl. 1.25 Orkestconcert en zang. 5.20 Orkestconcert. 8.50 „Das ist Schlesien". Tekst, van G. Menzel en E. Schenke. Muziek van K. Sczuka. Daarna; Berichten en tot 12.20 Dansmuziek. (DT.rx^wnRr., ntj M. 12.20 Orkestconcert. 3.30 Orkestconcert en voordracht. 7.50 Concert. Orkest en solisten. 9.20 Vervolg concert. 11.05 Vervolg concert. RRT-.CSFT 508A pn 33R.2 M. 508.5 M.: 5.30 Gramofoonpl. 6.05 Dansmu ziek. 6.50 Orgelconcert. 7,20 Zang 8.20 Gramo foonpl. 9.20 Fragmenten uit Klankfilms. 338.2 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.05 Gramofoon- platen. 6.50 Gramofoonpl. 3.20 Militaire mu ziek. 9.20 Vervolg militaire muziek. 9,50 Dans muziek. 7EESEN 1635 DL 6.50 Gymnastiek en berichten. 9.20 Lezingen. 12.20 Gramofoonpl, 1.15 Berichten. 2.20 Gra mofoonpl. 3.20 Lezingen. 4.50 Concert. 5.50 Lezingen. 8.50 Orkestconcert. 10.20 Berichten. Dan Dansmuziek. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Onder een boom niet dichtbegroeide takken werd de machine opgeborgen, want ze hadden het voornemen eens rond te kijken, wat er al zoo in het lioSch. d;ft heel rustig was. was te zien. En groote takken verborgen de machine wel voor anderen. Toen ze een tijdje hadden gcloopcn. stonden zij niet weinig verbaasd, toen zij langs ccn laan gingen met tal van prachtige standbeelden. „Waar zonden wc hier terecht zijn gekomen?" vroeg Keesje. ,,lk weet het hcusch niet." antwoordde het nutroo-j.. Lmaar mooi is het in aile ecval."

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7