Het woord is aan... Spraakwater. Het Belangrijkste. 48e Jaargang No. 14692 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen' Woensdag 20 Mei 1931 HAARLEM S DAGBLAD D^ROBERt7eEREBB0™M, UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM- ABONNEMENTEN :pcr week 0.27)4, met Geïllustreerd Zondagsblad 0-32 Per 3 maanden: Haarlem en plaatsen waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) 3.5754. Franco per post door Nederland f 3.8754. Losse nummers ƒ0.06. Geïll. Zondagsblad per 3 maanden f 0-5754. franco per post- Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkery: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon No».: Directie 13082 O Hoofdredactie 15054 Redactie 10660 Administratie 10724, 14825 Drukkerü 10122, 12713 Postgiro 38810 ADVERTENTlëN1-5 regels f 175. elke regel meer ƒ0.35- Reclame» ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels f 0.60, elke regel meer f 0-15. buiten Arrondissement dubbele prijs- Ome Groentjes (icderen dag) 13 regels f 0.30, elke regel meer ƒ0.10. uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 1400.-. Duim '250,-, Wijsvinger 1150.-. Elke andere vinger 150.-. Arm- ot Beenbreuk 1100.- DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD TOEZENDING HAARLEM'S DAGBLAD NAAR VACANTIE-ADRES. Wij vestigen er de aandacht van onze abonnês op ook van hen die het abonne mentsgeld wekelijks voldoen dat ons blad dagelijks naar hun vacantie-adres kan wor den opgezonden. Hiervoor is alleen nood zakelijk dat ons, vooral tijdigdit tijdelijke adres wordt opgegeven, met duidelijke ver- mélding van naam en gewoon adres van den dbonné en van de periode gedurende welke de opzending gewenscht wordt. Voor de toezending wordt niets in rekening gebracht dan de zuivere portikosten, die door de frankeering bij abonnement in den regel niet meer dan 10 cents per week bedragen. ADMINISTRATIE HAARLEM'S DAGBLAD HAARLEM, 20 Mei. T oscanini. De Milaansche incidenten waarbij de we reldvermaarde dirigent Toscanini de rol van slachtoffer vervult zijn het tegendeel van een reclame voor het fascisme. Toscanini had, zooals bekend, geweigerd bij den aanvang van zijn concert de volks liederen w.o. het fascistenlied, te spelen. Een troep booze fascisten wachtte hem voor de concertzaal op, hij werd gemolesteerd, kreeg zelfs een klap in het gezicht en wei gerde daarop het concert te leiden. Natuur lijk verklaarde hij dat de bevoegdheid tot samenstelling van het programma zijn alleenrecht was, en dat de politiek daar niets mee uitstaande had. Later schijnt op bevel van Rome zijn paspoort ingetrokken te zijn, en volgens een Tel-bericht uit Milaan, wordt zijn huis door achttien rechercheurs be waakt, worden bezoekers aan een verhoor onderworpen eer zij bij hem worden toegela ten en is de bevolking van de stad Milaan zeer verontwaardigd over de behandeling van den vereerden maestro. Geen wonder. Het Nederlandsche publiek kent Toscanini helaas niet uit eigen erva ring als dirigent, maar zijn roem is overal doorgedrongen. Het weet overigens dat zijn New-Yorksche strubbelingen met Mengel berg tengevolge hadden dat onze dirigent zijn connecties met het Philharmonic Or chestra in New-York, dat bij afwisseling on der beider leiding stond, verbrak. Het is mogelijk dat Toscanini geen gemakkelijk man is; Mengelberg is dat ongetwijfeld evenmin. Dit is een verschijnsel dat zich bij vele beroemdheden voordoet. Blijkbaar is Toscanini geen fascist, en niet plooibaar genoeg om. teneinde alle moeilijk heden te vermijden, te berusten in het spelen van het fascistenlied. Maar dat is zeker zijn goed recht. Het maakt een wel heel naren indruk als men kunstenaars beproeft te dwingen tot politieke propaganda. Kunst is internationaal, kent geen landsgrenzen, en dit geldt voor de muziek wel in hoogste mate. Als de Italiaansche regeering derge lijke maatregelen begint te nemen is er geen enkele reden waarom zij zich straks niet verzetten zou tegen b.v. de uitvoering van werken van Debussy en Ravel, omdat zij het met Frankrijk niet kan vinden. Dergelijke vertooningen zijn even treurig als bespottelijk. Dat Toscanini er zich schrap tegen zet bewijst dat het hem aan moed en overtuiging niet ontbreekt, dat hij eerlijk voor zijn kunst opkomt en dat hij op zijn vierenzestigste jaar nog geenszins een oude man is. Dat men hem persoonlijk heeft ge molesteerd moet overal in de wereld een droévigen indruk hebben gemaakt. Het is een staaltje van politieke verdwazing'van de Onder zeer groote belangstelling herdacht broeder L-. H. de Haan Dinsdag den dag, waarop hij gedurende veertig jaar verbonden was aan de stichting „Meer en Bosch" te egrste soort. Als men zijn kunstenaarschap in Italië niet eerbiedigt zou men althans zijn leeftijd en het feit, dat hij bijna blind is, voldoende kunnen respecteeren om zijn per soon ongemoeid te laten. Voor Mussolini's regeering lijkt dit een lee- lijk geval. Het zijn juist incidenten van deze soort die de mentaliteit van een bewind tee- ker.en, ais zoodanig dan ook opgevat wor den en sterk tot de verbeeldingskracht van de massa spreken. Voor de millioenen. in Italië en in andere landen, die van Toscanl- ni's geniale orkestleiding genoten hebben, die ontroerd zijn door zijn prachtige her schepping van de grootste werken der toon kunst, is een geval als dit een ruwe, grove beleediging van hun beste gevoelens, van herinneringen die zij tot de mooiste in hun leven rekenen en zorgvuldig bewaren. Dat het Romeinsche fascistische bewind dit niet beseft heeft is ongetwijfeld, politiek beschouwd, een leeüjke blunder. Niemand leeft voor zijn plezier onder een dictatuur; ieder voelt op den duur verzet in zich ont waken tegen de stelselmatige onderdrukking van de vrije meenings-uiting. Dat besef word; aangewakkerd als de vrijheid van den kunstenaar ook al in het gedrang blijkt te komen, en zelfs zijn persoon niet ongemoeid blijft. Het fascisme zal uit de verontwaardiging van de Milaansche bevolking nu wel be merkt hebben dat er andere grenzen zijn dan die des vaderlands, en dat het die over schreden heeft. R. P. HET WEREN VAN BUITEN- LANDSCHE MUSICI. Over het ontslag aan buitenlandsche mu sici te Scheveningen verneemt de Msb. nog het volgende: De leden van de beide orkesten, een van Wit Russen en een van Roemenen, zijn in het bezit van een geldig Nederlandsch visum op hun paspoort, maar naar het schijnt zullen deze visa worden ingetrokken. Met eenige landen, zooals met Duitschland heeft onze regeering overeenkomsten gesloten betreffende het wederkeerïg toelaten van ar beidskrachten. Met andere landen, zooals Tsjcho-Slowakië. Roemenië, Hongarije, be staat een dergelijke overeenkomst niet. Uit laatstgenoemde landen worden slechts ar beidskrachten hier te lande toegelaten voor zoover de arbeidsmarkt alhier zulks toelaat. Nader verneemt het blad, dat de Roemenen omdat ze als musici geen Nederlandsch visum konden krijgen, in Bremen op het Neder landsch consulaat een toeristen-visum voor 3 dagen hebben weten te bemachtigen, waarop zij ons land zijn binnengekomen. De leden van het Russische orkest zijn wel iswaar in het bezit van een volledig Neder landsch visum, doch zij hebben dit niet ge kregen als musici, doch als variété-artisten. als zoodanig waren zij destijds in Nederland gekomen en hebben in café „Pschorr" te Rotterdam gewerkt. Toen dit café werd op geheven, zijn zij voor het „Casino" te Scheve ningen geëngageerd als orkest-musici. De Nederlandsche regeering heeft dus het volste recht om beide gezelschappen, aan wie geen visum als musici is verleend, nu zij toch als zoodanig optreden, het land uit te wijzen. Het blad verneemt intusschen nader, dat het waarschijnlijk niet tot een uitwijzing van de beide buitenlandsche orkesten zal komen. Er wordt namelijk tusschen Korecaf en den Dienst van Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling overleg gepleegd over een oplossing, waardoor ook aan de belangen der Nederlandsche musici wordt tegemoet gekomen. De oplossing zou daarin bestaan, dat in de buitenlandsche orkesten ook eenige Nederlandsche musici zouden worden ge plaatst. De buitenlandsche orkesten geheel door Nederlandsche vervangen, zou een nadeel be- teekenen voor de inrichtingen, waar buiten landsche orkesten werken. Het publiek wil nu eenmaal de typische muziek van die bui tenlandsche strijkjes. Heemstede. Hierboven een foto van den jubi laris temidden van het bestuur der Chr. Ver- eeniging foor de verpleging van lijders aan vallende ziekte, familie en genoodigden. Marivaux Als een vrouw spreekt van „een lief mensck" bedoelt zij daarmee een andere vrouw, die zoo goed is niet bekoorlijk te zijn. De Drankwet wordt, gewijzigd En op 't Haagsche Binnenhof. Weerklinkt het van vergunning En weergalmt net van verlof. De plaatselijke keuze Is weer stevig op 't tapijt. De slijterij van sterken drank Is iets dat nimmer slijt. De sluizen der welsprekendheid Zijn nooit zoo wijd gezet. En nooit, was het debat- zoo droog Als bij die natte wet. Men vordert, maar heel kalmpjes aan, Dat 't niet naar 't hoofd toe stijgt, Het is een onderwerp waarvan Je gauw de hoogte krijgt. Dus elk artikel is een teug In rust gesavoureerd, Een beker wordt door kenners nooit Te schielijk omgekeerd. Het zal nog wel wat duren Als 'k me niet sterk vergis. Voor 't nieuwe drankwet brouwsel weer In kan en kruiken is. Maar 't feit is sedert eeuwen al In heel de wereld mos. De drank, in welken vorm dan ook, Maakt steeds de tongen los. P. GASUS. GEMEENTERAAD. HET RAADSLID J. MIEZERUS WORDT VERVANGEN DOOR J. J. DELFOS. Wij hebben indertijd reeds medegedeeld, dat de heer J. Miezerus, die in den Haar- lemschen gemeenteraad zat als een der ver tegenwoordigers van, de Christelijk Histori sche partij, het wórnemen had nu af te treden. Voor de nieuwe periode heeft hij geen candidatuur aanvaard. Om persoonlijke redenen heeft de heer Miezerus evenwel reeds nu ontslag genomen, zoodat hij geen ver gaderingen van den raad meer zal bijwonen. De heer Miezerus zal, omdat eenige opvol gers op de lijst bedankt hebben, vermoedelijk in den raad vervangen worden door den heer J. J. Delfos. Dit geldt natuurlijk alleen voor de loopende zittingsperiode, want in Septem ber komt de nieuwe raad reeds samen. Het nieuwe raadslid zal dus slechts eenige ver gaderingen kunnen bijwonen De eerste opvolger op de Christelijk Histo rische lijst was de heer S. C. de Haas van Dorsser. Daar deze echter inmiddels een functie in gemeentedienst aanvaard heelt, kan hij een benoeming niet aannemen. De volgende op de lijst is de heer B. W. Lasschuit, die echter geen lid van de Chr. Hist. Unie meer is. Ook de derde lijstopvolger van den heer Miezerus de heer J. Horsmeycr, valt af, omdat hij uit Haarlem vertrokken is. De heer Delfos zal de benoeming aannemen. WEER EEN NIEUWE PARTIJ OP KOMST? Men schrijft uit Amersfoort aan de N. R. Ct.: In het centrum van ons land zijn eenige personen reeds geruimen tijd bezig voorbe reidingen te treffen voor het voeren van een actie, waarvan het einddoel moet zijn door middel van de Kamerverkiezingen invloed op de regeering te krijgen. De combinatie, welke tengevolge van toezeggingen van een Amerikaan, die thans te Amersfoort woont. over enorme fondsen moet beschikken, wil zich vooral keeren tegen ecessen in het open bare leven, waarbij duidelijk particulier, po litiek of partijbelang bevoorrechting geniet boven algemeen belang. Reeds is een groot aantal industrieelen en intellectueelen toe getreden. Tot de belangrijke punten, waar voor de actie zal gevoerd worden, behooren: eerlijke toekenning van zendtijd aan de neu trale algemeene omroepvereeniging, goede scheepvaartverbinding AmsterdamRijn door de Geldersche Vallei, productief maken van woeste gronden op groote schaal, billijke regeling van in- en uitvoerrechten. Men wil in alle kieskringen van ons land dezelfde candidatenlijst inleveren, waarop slechts vijf namen worden geplaatst. Met geen enkele politieke partij, of groep wordt contact of samenwerking gezocht of gewenscht. COMITé BESTRIJDING GEVOLGEN WERKLOOSHEID. Het Comité te Haarlem bericht met harle- lijken dank de ontvangst van de volgende bij dragen: Mc jN. A. M. B. 5, Jhr. B. M. de J. V. E. 10, P. J. 1. A. D. H. 25, SI. Marcus 10. Dr. W. E. M. 25, Mr. J. N. J. E. H. Th. f 25, J. 't H. 5. Fa. A. J. de J. 2.50, J. C. J. f 20. Mevr. A. K. M. 25, Mevr. S. F. v. d. K. 25, K. C. H. te O. 100. J. A. v. L. 5, J. P. J. K. 25, St. Jozefsgesticht Bloemendaal 5, Mr. I. L. H. te A. 1. Jhr. G. E. te O. 10, Perolin Comp. 10. M. C. de J. 5, Hypothecate Be- leggingsbank 25, Mevr. Wed. H. de C. 10. Vrijm. Loge kennemerland 100. P. J. v. K. 50. M. M. f 25. N. C. 2.50, A. J. 5. Jhr. Mr. A. T. de S. L. 25. Personeel P.E.N. 150.75. Mej. S. M. f 10. Perolin Comp. 10. Fr. C. J. v. d. V. f 10. J. F. V. d. M. 25. R. H. 5, Diake nen Vereen. Doopsgez. Gem. 182.15, L. J. S. 5. Totaal 979.90. EERSTE HULPDIENST LANGS DE WEGEN. Een uitgebreide organisatie van het Oranje Kruis. MET MEDEWERKING VAN VELE ZIJDEN. Het bestuur van den Koninklijken Natio- nalen Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken ..Het Oranje Kruis" deelt mede. dat thans een organisatie van hulpverleening langs den weg. welke reeds gedurende tal van jaren voorbereid is. over geheel Nederland op uniforme wijze tot uit voering gebracht wordt. Dit is mogelijk ge worden door de medewerking van de bij den Bond aangesloten vereenigingen. maar voorts ook door de nauwe samenwerking met den A. N. W. B.. en door den krachtigen steun van *t hoofdbestuur der P.. T. en T. Samen werking met „Het Nederl. Roode Kruis is langs verschillende wegen gezocht, maar zijn hoofdbestuur is daartoe tot dusverre niet be reid gebleken. Het hoofdbestuur der P.. T. en T. zorgt er voor. dat in alle gemeenten dag en nacht een gebouw of woning openstaat voor het ver zenden van telegrammen en het voeren van telefonische gesprekken ten bate van plot selinge ziekten en ongelukken. Deze melding- posten worden kenbaar gemaakt door een duidelijk zichtbaar bord. 's nachts verlicht door een lantaarn: in eiken post wordt een Eerste Hulp-kist geplaatst voor allereerst noodige eerste hulp. maar in eiken post wordt de bewoner of beheerder tevens ge ïnstrueerd omtrent eventueele verder noodi ge en verkrijgbare hulp; hiertoe hangt in die post ook een kaart, waarop vermeld staan de adressen en telefoonnummers van den gemeentelijken E. H,-dienst of van de dok toren in de gemeente, ook van de verpleeg ster (s), die door E. H. beschikbaar zijn; van het huis of het magazijn, waar een draag baar. groote verbandtrommel of -kist. be schikbaar is, voorts van de naastbij zijnde ziekenauto, van het gemakkelijkst bereikba re ziekenhuis, en voor zeer ernstige gevallen ook het adres van de geestelijken, die geeste lijken bijstand kunnen verleenen. Al naar de grootte der waarschijnlijkheid van het voorkomen van ongelukken wordt (met uitzondering van de grootere steden, die een afzonderlijke plaats innemen) voor elke provincie een groot aantal dorpen aan gewezen, die de beschikking moeten hebben over: a. een eerste hulp-brigade, resp. red- dings-brigade (of transportcolonne)een of meer draagbaren en een gvooten verband- trommel; óf b. enkele ervaren eerste helpers, een draagbaar en een kleinen verbandtrom mel. Bovendien is nog van veel belang, dat de directie der Ned. Spoorwegen aan de organi satie het gebruik van haar E. H.-kisten en transportmateriaal in de stations heeft toe gestaan voor ongelukken, die in de onmid dellijke nabijheid van die stations voorko men. Die ;neldingposten zijn dus de posten, waar: een ongeluk gemeld kan worden, de eerst noodige E. H.-middelen beschikbaar zijn en alle noodige informaties en instruc ties voor verdere noodige hulp gegeven kun nen worden. Zij vormen op het platteland in zekeren zin weer een groot aantal centrales, waar mee nu bovendien nog een groot aantel te lefoonposten langs de wegen, op plaatsen, die het publiek om zoo te zeggen reeds als aangewezen kent, verbonden zijn. Op deze te lefoonposten kan dus naar den meldingpost getelefoneerd worden. Het ligt bovendien in de bedoeling, voor alle druk bereden wegen ten dienste van de auto- en motorrijders een uitgebreid systeem van verwijzing naar die melding- en tele foonposten. ook aangegeven in een boekje voor de automobilisten, een waarschuwings- sein, enz., vast te stellen. Het is wel duide lijk. dat dit in samenwerking met den A. N. W. B. moet geschieden, die in dit opzicht zijn beproefde leiding geeft. Bij massale ongelukken (b.v. het veronge lukken van een groote autobus, met b.v. der tig of meer gewonden) treedt, bovenstaande geschetste organisatie in als deel van de or ganisatie voor massale ongelukken en ram pen, inclusief spoorwegongelukken. De laat ste wordt voorbereid met de medewerking van de directie der Ned. Spoorwegen. Voor die organisatie is van meer massale ongeluk ken en rampen elke provincie verdeeld in districten, en in elk district fungeert een Ge meentelijke Geneeskundige Dienst of een zie kenhuis als centrum, met een leider, die nauwkeurig op de hoogte is van alle perso neel en materieel, chirurgen, verpleegsters, verplegers, ziekenhuizen of hospitalen, zie kenauto's enz., in zijn district, en die bij een aanvraag om hulp tot taak heeft te zorgen, dat die hulp op de snelste maar ook meest doeltreffende wijze ter plaatse komt. De leiding van de daadwerkelijke hulpver- eening ter plaatse zal in het algemeen be rusten bij een directeur van een Gemeente lijken Geneeskundigen Dienst, directeur van een ziekenhuis of chirurg, daarvoor te voren aangewezen. Komt dus op een meldingpost een aanvrage tot hulp bij een meer massaal ongeluk in. dan woidt de aanvrage onmiddellijk aan den leider van het district, doorgegeven maar in middels gedaan, wat ter plaatse gedaan kan worden. De leider van het district neemt zijn maat regelen, treedt zoo noodig in overleg met de leiders van naburige districten, met den Pro vincialen vertegenwoordiger van den Bond. die in de provincie de leiding heeft, met het Centraal Bureau van het Oranje Kruis, waar de gegevens omtrent alle personeel en mate rieel op het gebied van reddingwezen en eerste hulp bij ongelukken voorhanden zijn, enz enz. Henderson's voorstel te Geneve, aangenomen. De Tol-unic zal in Den Haag verder be handeld worden. (2e blad. Ie pag.) Autotocht voor Ouden van Dagen. (Ie blad. Ie pag.) Gemeenteraad. Het raadslid Miezerus icordt vervangen door J. J. Delfos. tic blad. lc pag.) Eerst hulpdienst langs dc teegen. (lc blad, le pag.) Dc ondergang van „de Noordpool". Hoe de omstandigheden waren. (2e blad. 2e pag.) ARTIKELEN. ENZ.: R. P. Toscanini. (le blad, le pag.). Mr. B. de Jong van Beek ert Donk: Dc vol kenbondsraad en dc verhoeding van oorlog. (2e blad, le pag.) Een interview met Jcan Borotra: Hoe zaken en genoegens gecombineerd kunnen worden. De rol van het geluk bij tennis. (4e blad, le pag.) A. J. C. V.: Lang de Straat: Dc Hoed. (2e blad, le pag.) (Laatste berichten 2e pag. le blad.) AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. De commissie voor den jaarlljkschen auto tocht voor ouden van dagen, die in verschil lende Haarlemsehe stichtingen verpleegd worden, heeft Dinsdagavond vergaderd en in principe besloten, dit jaar weer zulk een tocht te organiseeren. Donderdag 25 Juni werd als datum voor den tocht vastgesteld. Men zal zich het uitstekend welslagen van het vorige jaar herinneren; meer dan zeven tig autobezitters stelden hun wagens be schikbaar en ongeveer 180 oude menschen genoten van een heerlijken rit in prachtig zomerweer. Binnenkort zal de commissie weer per cir culaire een beroep op de autobezitters en voor het verkrijgen van geldelijke bijdragen doen, en hoopt op even algemeene medewer king voor dit schoone doel als zij bij vorige gelegenheden mocht ondervinden. Voorzitter dei' commissie is de heer B. W. Lasschuit. secretaris de heer R. Peereboom, Groote Houtstraat 93, tel. 15054, penning- meestor de heer II. L. Duytshoff, Hotel Lion d'Or, Kruisweg. De penningmeester zal zeer gaarne op zijn gironummer 20365 bijdragen ontvangen. De secretaris houdt zich aanbevolen voor opga ven van autobezitters, die nu reeds toezeg ging kunnen doen dat zij hun auto's op 25 Juni in den namiddag voor het doel beschik baar willen stellen. HET GEBEURDE IN DEN KERK- TOREN TE AMSTRDAM. Leidekkerspatroon voor de Rechtbank. 37 GETUIGEN. De Vierde Kamer der Rechtbank te Am- ster dam heeft heden behandeld de zaak tegen den 46-jarigen leidekkerspatroon, die er van verdacht wordt in den toren van de St. Gerardus Majellakerk op het Ambonplein te Amsterdam op 29 Maart zijn knecht, op wien hij een levensverzekering van 50.000 had gesloten, om het leven te hebben ge bracht. Aanvankelijk had men aan een onge luk gedacht, doch toen de patroon poogde op een anderen knecht een verzekering van 100.000 te sluiten, werd dc argwaan der justitie getrokken. Verklaringen van een anderen knecht van verdachte, die zich met hem in den toren had bevonden, waren zeer bezwarend voor ver dachte. Hem is ten laste gelegd: dat hij op of om streeks 29 Maart 1929 te Amsterdam ter uit voering van zijn tevoren genomen besluit en beraamd plan om opzettelijk Leendert Arken bout van het leven te beroovcn. na kalm be raad en rustig overleg opzettelijk genoemden L. A. in den koepel van de Gerardus Majella kerk een of meer gewelddadige slagen met een stomp en hard voorwerp althans met eenig voorwerp op en tegen het hoofd heeft gegeven, althans opzettelijk eenig van hem, verdachte, uitgaand geweld op genoem den Arkenbout uitgeoefend heeft, tengevolge van een of meerdere van welke slagen of welk geweld de schedel en de hersenen zoodanig getroffen en beschadigd zijn. dat A. in den avond van dienzelfden dag aan het bekomen letsel is overleden. Ten laste is dus gelegd moord, doch subs, doodslag, meer subsidiair zware mishandeling. De rechtbank werd gepresideerd door mr. J. Huysinga. het O.M. werd waargenomen door den Officier van Justitie mr. J. Versteeg. Zoo wel van de zijde van de balie als die van het publiek bestond voor deze zaak veel belang stelling. Namens het O.M. waren 37 getuigen gedag vaard. w.o. drie deskundigen, n.l. de doctoren W. E. Jak. dr. E. Hammer en J. P. L. Hulst. Verdediger is mr. F. A. Kokosky.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 1