.GR00I MODEL HAZELNOOT REEPEN UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAG 21 MEI 1931 IJ M U I D E N HET FONDS VOOR SOCIALE VOOR ZIENINGEN Van en met 1 Jan. t.m. 30 April hebben 1307 (1054) opvarenden zich als werkloos op het Fondskantoor doen inschrijven. Dit aantal was als volgt over de organisa ties verdeeld; Organisaties I Schippers e O •o to Matrozen O Machinisten O tn Tremmers j Totaal Ijmuider Federatie 50 68 335 68 80 166 10 786 Chr. Transp. Bond 28 20 145 22 6 12 3 245 seerden 87 0/ 481) 0(1 86 178 13 1031 Ongeorganiseerden 20 10 100 30 0 77 12 276 Totaal 107 116 589 120 95 255 25 1307 Aan ondersteuning bij werkloosheid werd vim. 2 Januari t/m. 24 April totaal uitgekeerd f 48926-70 (f 29961.50). Dit bedrag was als volgt over de organisa tie verdeeld; Ijmuider Federatie; a. In IJmuiden 16806. b. In Egmond 8548. c. In Scheveningen 4527.50 d. In Katwijk 1739.50 31.621.— Christ. Bond Fondskantoor Totaal aan georganiseerden Totaal aan ongeorganiseerden 8.314.45 409.75 40.345.20 8.531.75 Totaal generaal 48.926.70 Over de periode 1 Januari t/m. 2 Mei werd aan ondersteuning bij ziekte uitgekeerd: Ziekengeld 3712.92 6005.41) Extra steun 955-75 636. Bijz. ondersteuning 1153.09 579.97) Behandelingskosten 566.75 2258. Totaal 6388.51 9510.38) Aan ondersteuning bij Overlijden werd in 'de periode 1 Januari t/m. 2 Mei 1931 uitbe taald 698.50 85.—). Te ontvangen aan bijdragen van Reeders: Januari 1931 8192.01 9256.93) Februari 1931 7679.32 8717.13) Maart 1931 7220.72 8664.50) 23095.41 26638.66) De tusschen haakjes geplaatste getallen hebben betrekking op dezelfde periode van het vorig jaar. WINKELIERS- EN HANDELSVER. IJMUIDEN-OOST". De Winkeliers- en Handelsver. „IJmuiden- Oost" hield haar jaarvergadering in de con certzaal van „Flora" aan den Zeeweg. De voorzitter, de heer L. C. Meeuwig, opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom. In zijn openingsrede memoreerde de spreker een artikel uit Haarlem's Dagblad d.d. 16 Mei j.l. betreffende de particuliere werkverschaf fing in Engeland. Spreker meende hiertegen te moeten waarschuwen, temeer daar het in de gemeente Velsen ook rèeds voorkomt, dat door Maatschappelijk Hulpbetoon aan werk- loozen gelden verstrekt worden om een win keltje te beginnen of om te kunnen venten, hetgeen bij voorbaat meestal ten doode op geschreven is. Spreker wekte vervolgens de leden op om in dezen tijd paraat te blijven en de crisis, welke te IJmuiden bijzonder kritiek is, onder het oog te blijven zien. Nadat vervolgens het jaarverslag van den penningmeester goedgekeurd was, werd een financiëele controlecommissie benoemd, be staande uit de heeren Elze en Visser. Daarna was aan de orde bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren L. J. Gras en J. J. Ringers, welke na schriftelijke stemming herkozen werden. Tenslotte kwam een bestuursvoorstel aan de orde, om toe te treden tot een eventueel op te richten Fede ratie van Handeldrijvende en Neringdoende Middenstandsvereenigingen in de gemeente Velsen. De voorzitter lichtte een en ander toe en hield den leden voor oogen, dat uit een federatie zeer veel goeds kan komen. Spre ker wilde één feit met name noemen, name lijk het instellen van een perscommissie; deze perscommissie zal dan tot taak hebben de oplage der bladen te controleeren, te meer omdat te Velsen steeds hooger oplaag- cijfers genoemd worden en alle contröle ont breekt. Volgens den voorzitter wordt in de gemeente Velsen voor pl.min. 1000 per week geadverteerd. Ook aan de gratis verschijnen de bladen moet de volle aandacht worden ge wijd. Na eenige bespreking werd het be stuursvoorstel aangenomen. Na de gebruikelijke rondvraag werd de ver gadering onder dankzegging door den voor zitter gesloten. OPDRACHT De Rijkswaterstaat heeft het maken van drie remstoelen in het buitentoeleidingska- naal van de middensluis opgedragen aan den heer G. Schermers Jr. te Nieuwendijk (N.B.) voor f 13.664. SCHEEPVAARTBERICHTEN Binnengekomen schepen. 20 Mei:' Ned. Motor, Meuse, van Parijs. Panameesch. Adriatico van Bilbao. Ned., Dukalion van West-Indië. EngelschWillcsden van Buenos-Aires. Dultsche, Themis van Bremen. Noorsch, Fagervlk van Leningrad. Ned. Eos, van Lissabon. Vertrokken schepen. 20 Met; Ned., Rijnstroom naar Huil. Ned., Gelderland naar New-Castle. Ned. Callandsplein naar Rotterdam. Fransche politiekruiser, Estafette, naar Noordzee. Ned. Maaskerk. naar Hamburg. Duitsch, Rhein. naar Hamburg. Ned. Oberon, naar Hamburg. Engelsch. City of Cork, Rotterdam, Ned., Proteus, naar Copenhagen. Ned., Orestes, naar Cliiliè, VELSEN MAATSCHAPPELIJK BETOON. HULP- Bezwaren tegen de wijze van steun verleenen. DE MEENING VAN DEN DIRECTEUR DER ARBEIDSBEURS. (Van onzen correspondent). In de onlangs gehouden vergadering van de winkeliers- en handelsvereeniging „IJmui den Oost" kwam ook het vraagstuk van de ondersteuning der werkloozen ter sprake. Verschillende leden maakten de opmerking dat volgens hun bescheiden meening de bei de instellingen van maatschappelijk hulp betoon op den verkeerden weg gegaan zijn met de steunverleening aan werkloozen. Aan vele werkloozen, zoo zeggen zij, worden bedragen van 50 en hooger ter hand ge steld teneinde een winkel ftje) te kunnen be ginnen of om goederen in te koopen om deze te kunnen uitventen. Daar de middenstand reeds op zeer zware* lasten zit en de koopkracht in de gemeente Velsen danig aan het minderen is, ziet zij met eenige huivering de gevolgen van dezen maatregel tegemoet. Het gebeurt dan ook zeer dikwijls dat, als de artikelen, benoodigd om een winkel te openen ingekocht zijn, deze binnen zeer kor ten tijd onder den inkoopsprijs verkocht wor den om aan geld te komen en ten slotte komt men toch weer bij Maatschappelijk Hulpbe toon om steun aankloppen, welke dan maar weer verleend wordt. Een der leden maakte de opmerking, dat kort geleden nog aan een werklooze een nieuwe haringkar verstrekt was om haring uit te kunnen venten en dat deze 80 had gekost. Nadat er eenigen tijd mee gevent was, werd de haringkar door den man verkocht en hij vertrok met de hiervoor ontvangen gelden naar een andere gemeente. Het is een lid ook opgevallen dat in de ge meente Velsen zeer veel venters zijn en het dezen menschen veel te makkelijk gemaakt wordt hun waren te verkoopen, ten koste van de bona fide winkeliers. Men verzocht ons uitdrukkelijk te willen melden, dat de leden der winkeliersvereeni- ging niet tegen steunverleening zijn en eveneens overtuigd zijn dat een ieder liever zelf voor zijn gezin wil zorgen dan steun te ontvangen, doch daar de ondervinding ge-' leerd heeft dat deze kunstmatig gekweekte winkeliers en venters er toch binnen afzien- baren tijd weer moeten uitscheiden, zagen zij liever een steunverleening door productieve werkverschaffing, waar een ieder, ook de middenstand, mede gebaat zou zijn. Wij vroegen den administrateur der beide instellingen van maatschappelijk hulpbetoon, den heer W. L. Kuiper, in hoeverre de mede- deelingen van de Winkeliers- en Handels vereeniging „IJmuiden Oost" juist waren. De heer Kuiper deelde mede, dat het in derdaad juist was dat werkloozen in de ge legenheid gesteld worden in eigen onderhoud te voorzien. Er worden dan verschillende ar tikelen ingekocht en deze worden in den winkel verkocht of buiten uitgevent. Toen men eenigen tijd bezig was op deze manier de werkloozen te helpen is het ook ge beurd, dat iemand, voor wien een haringkar gekocht was voor 80 deze verkocht en met de ontvangen gelden naar een andere ge meente verhuisd was. De heer Kuiper zag dit echter niet als een verliespost, want als de man 6 a 7 weken steun had genoten, was men ook aan dit be drag gekomen. Wij vroegen den heer Kuiper of hij de be zwaren van de verschillende leden van ..IJmuiden Oost" deelde en kregen hierop ten antwoord dat het toch veel verheffender moet zijn in de gelegenheid gesteld te wor den om in eigen onderhoud te voorzien dan om steun te ontvangen. Wat het aantal venters betreft, inderdaad komen zeer vele venters uit andere gemeen ten in Velsen en de eenige oplossing hiervoor zou zijn een ventverbod in de gemeente evenals dit in andere gemeenten het geval is. Op onze vraag of de commissie voor werk verruiming geen maatregelen kon nemen om trottoirbanden, tegels en rioolbuizen te doen vervaardigen zooals dit te Dordrecht met zeer veel succes geschiedt, antwoordde de heer Kuiper dat ongeschoolde krachten, zoo als trawlerschippers, matrozen etc. hiervoor niet in aanmerking kunnen komen, aange zien deze menschen dit werk niet gewend zijn. Wij vroegen ook nog den directeur van den Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloos heidsverzekering om zijn meening mede te willen deelen betreffende het doen vervaar digen van tegels, trottoirbanden etc. door werkloozen. De heer M. W. Hellemans antwoordde hier op het volgende; „Naar aanleiding van Uwe vraag betreffen de de mogelijkheid van het vervaardigen van tegels, rioolbuizen en trottoirbanden als werkverschaffing door ongeschoolde werk looze arbeiders, deel ik U mede, dat dit soort werk heel goed door ongeschoolde werkloozen kan geschieden, mits zij onder deskundige leiding werken. Als secretaris van de Commissie voor Werk verschaffing te Dordrecht, heb ik deze werkzaamheden van nabij kunnen gadeslaan, en ik kan U mededeelen, dat de verkregen resultaten bevredigend waren. De arbeiders, die voor dezen tak van werk verschaffing werden aangewezen, waren si garenmakers, metaalbewerkers en losse ar beiders, dus menschen, die nog nooit in een bedrijf, waar tegels, trottoirbanden en riool buizen werden vervaardigd, werkzaam waren geweest. Daar het werk geheel machinaal gaat en de arbeiders niets anders te doen hebben, dan de orders op te volgen, welke door den deskundi gen opzichter worden gegeven, is het onge schoold zijn van de aan te wijzen werkloozen geen bezwaar. Bij de werkverschaffingen wordt trouwens altijd een kleine, kern geschoolden uitge zonderd met niet-vakmenschen gewerkt. Een bezwaar van het door U bedoelde werk- verschaffings-object is, dat er slechts een klein aantal werkloozen voor kan worden aangewezen (op zijn hoogst 20 a 30 man), ter wijl ook de aanschaffingskosten van de bc- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeT. VRAAGT VOORAL HOLLANDSCH- ZWITSERSCHE noodigde mallen en tegelpersen veelal een bezwaar opleveren. Door een rouleerings-systeem in te voeren is het eerste bezwaar wel te ondervangen. De menschen zouden b.v. om de drie maan den vervangen kunnen worden door anderen. Wat het tv/eede bezwaar betreft komen m.i. op den duur de te maken kosten er wel uit, daar dit werkverschaffings-object toch onder de productieve kan worden gerekend". GEMEENTERAAD. De raad der gemeente Velsen houdt een openbare vergadering op Dinsdag 26 Mei 1931, des namiddags 7 uur, ten gemeente huize. De agenda luidt; 1. Besloten vergadering. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Goedkeuring van de le suppletoire be grootingen van de Algemeen Burgerlijke In stelling van Maatschappelijk Hulpbetoon en van de R.-K. Burgerlijke Instelling van Maatschappelijk Hulpbetoon, dienst 1931. 4. Prae-advies op het schrijven van werk looze arbeiders inzake ver'nooging van steun. 5. Wijziging van de overeenkomst betref fende de straatverlichting. 6. Verhuur van een woning te Santpoort. 7. Verkoop van grond. 8. Erfpacht van Rijksgrond langs den IJmuiderstraatweg. 9. Prae-advies op een beroepschrift van P. Verduin te IJmuiden, tegen de weigering van een bouwvergunning. 10. Verhuring van grondstrooken. 11. Verleenen van toestemming ingevolge het bepaalde in artikel 68, alinea 3, der Bouw- en Woningverordening. 12. Vaststelling van de vergoeding, bedoeld in artikel 101, le lid, der Lager-onderwijswet 1920, uit te keeren aan de besturen der bij zondere lagere scholen over het jaar 1928. 13. Vaststelling van de vergoeding bedoeld ln artikel 101, le lid, der Lager-Onderwijswet 1920, over 1928, uit te keeren aan het bestuur der Julianaschool te IJmuiden en afrekening der vergoeding over het tijdvak 1 April 1926 31 December 1928. 14. Prae-advies omtrent het verzoek van het bestuur der Neutrale Schoolvereeniging „Velserbeek" gevestigd te Velsen, om de be- noodigde gelden uit de gemeentekas te ver strekken voor de stichting van een bijzon dere school voor gewoon lager onderwijs op een terrein in het park „Velserbeek" en tij delijke beschikbaarstelling van schoolloka len. 15. Verhuur van de Ziekenbarak te IJmui den met inventaris als jeugdherberg. 16. Benoeming van leden der schattings- commissiën voor de Rijksinkomstenbelasting. WEGVERBREEDING Op Donderdag 4 Juni zal door het Provin ciaal Bestuur worden aanbesteed het verbree- den van de aarden baan van den weg langs zij kanaal 3 tusschen den nieuwen rijksweg Amsterdam-Velsen en Spaarndam, benevens den aanleg van een fundeering voor de rij baan in genoemd wegvak. BLOEMENDAAL TUINBOUW. De Afd. BloemendaalVelsen van Tuinbouw hield Dinsdagavond een ledenvergadering in Vreeburg. Besloten werd, om in de 2de helft van Juli een excursie te houden naar Schoovenhorst en Staverden. De volgende punten werden toegekend voor inzendingen voor de onderlinge tentoon stelling: Schizantus 8 p., Kropsla 8 p., Komkommer 8 p., Lathyrus 9 p., Hortensia 9 p., alle in gezonden door I-Iardeman.; Kalanchoë flam- mea, 10 p., Laelia purpurata 10 p., Gloxinia 10 p., alle ingezonden door Boegsehoten. Na de pauze werd de film „Van Bol tot Bloem" vertoond. BENOEMING SCHOOLHOOFD Ter benoeming van een hoofd van de met September a.s. te openen nieuwe openbare school voor gewoon lager onderwijs te Aer- denhoiit (School F) hebben B. en W. de on derstaande voordracht aan den raad gezon den. 1. J. A. Bleeker, Hoofd eener openbare la gere school te Breukelen Nijenrode. 2. D. F. Verver, Hoofd eener openbare lagere school te Bussum. 3. W. van Bentum, onderwijzer aan school 14 te Amersfoort. BENNEBROEK GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad gehouden op Vrijdag 22 Mei 1931, des na middags 8 uur, ten Raadhuize. De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Benoeming Hoofd der O.L. School in de vacature. 4. Behandeling van het bezwaarschrift van P. J. van Deudekom tegen den aanslag Vergunningsrecht. 5. Vaststelling nog geldende strafvorde ringen. 6. Vaststelling 3e en 4e Suppletoire be grooting 1930. 7. Wijziging van de Verordening op hef fing van besmettelijke-ziektengelden. 8. Besluit tot verhuur van gemeentegrond aan H. J. van Trigt. 9. Wijziging Politieverordening. 10. Rondvraag. NUMMERING CANDIDATENLIJSTEN. In de Woensdag gehouden openbare ver gadering van het stembureau heeft de num mering der candidatenlijsten voor de ge meenteraadsverkiezing plaats gehad met het volgende resultaat. No. 1: Lijst N. G. Gerritsen (S.D.A.P.). No. 2 Lijst W. F. .v. Waveren (Vrije Prot. lijst). Np. 3. Lijst A. J. de Blinde (Prot. kiezers). No. 4. Lijst J. F. v. Lierop (R.K.) De stemming heef», plaats op 10 Juni. GOUDEN BRUILOFT. Ten huize van hun schoonzoon, den wet houder F. J. van Lierop vierde Woensdag het echtpaar J. Nelis-Nelis zijn gouden hu welijksfeest. Eenige autoriteiten, waaronder de Pastoor en de Burgemeester kwamen het bruidspaar hun gelukwenschen aanbieden. 's Avonds bracht, onder groote belangstel ling, de plaatselijke harmonie een serenade. SANTPOORT LEZING C. SIPKES. Gisterenavond hield de heer C. Sipkes, directeur van de N.V. Kweekerijen „Duin voet en Teunisbloem" in de theeschenkerij „Huis te Velsen" een lezing over „Welke planten in onzen tuin?". Hij deed zulks op uitnoodiging van de „Vereeniging van Be woners in de Buurtschap Driehuis", welker voorzitter na het gebruikelijke welkomst woord er zijn vreugde over uitsprak, dat de vereeniging thans niet meer gedwongen zou zijn haar vergaderingen elders te moeten houden. De heer Sipkes heeft op zijn bekende dui delijke manier op interessante wijze tal van bijzonderheden van verschillende planten verteld en eveneens tal van nuttige aan wijzingen omtrent tuinaanleg gegeven. Planten in „natura" en planten op het witte doek verduidelijkten het gesproken woord. De heer Sipkes, wiens lezing met aandacht gevolgd werd, had de aardige gedachte de meegebrachte planten en bloemen ter be schikking van het bestuur te stellen. Dit op zijn beurt besloot „de kinderen flora" te verkoopen ten bate van de kinderen der „Lichthoeve". In totaal brachten ze f 19.75 op. HAARLEMMERMEER EEN DERDE NOODBRUG. In het belang va nde veiligheid van het verkeer in het centrum van Hoofddorp, al waar de werkzaamheden zijn begonnen voor den bouw van een nieuwe brug over de Hoofdvaart, is de noodzakelijkheid gebleken ter plaatse een derde noodbrug te bouwen. Twee van deze noodbruggen dienen nu voor hetgroote rij verkeer, terwijl de derde bestemd is voor wielrijders en voetgangers. CONCOURS-HIPPIQUE. De vereeniging „Vooruit" zal in een Zater dag te Hoofddorp te houden ledenvergade ring mededeeling doen van de verkregen resul taten van het gevormde garantiefonds en mede in verband daarmede een beslissing nemen of het concours-hipplque dit jaar al dan niet zal worden gehouden. De van ver schillende zijden toegezegde fmaneieele steun is niet onbelangrijk te noemen. In het begin van deze week was het voor het garantiefonds benoodigde kapitaal op een klein gedeelte na volteekend. SPORT EN SPEL BILJARTEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN NOBELS- BEKER. In het lokaal van „D.E.S." zijn de wed strijden begonnen om bovengenoemden wis- selprijs. De bezoekende club was B.CJH. uit Haarlem. Er werden vijf partijen gespeeld met den volgenden uitslag: W. Riebeek won van N. N. als volgt: pnt. brt. h. s. gem. W. Riebeek 80 35 7 2.28 N. N. 45 34 7 1.70 J. van Trigt won van Van Terwïsga aldus: J. van Trigt 125 37 15 3.38 F. van Terwisga 105 36 11 2.91 Cornet Jr. moest het afleggen tegen De Nijs: II. Cornet Jr. 76 47 10 1.61 J. de Nijs 80 47 7 1.70 Hoogstraate won met klein verschil van De Korte: J. Hoogstraate 50 57 7 0.37 W. de Korte 45 56 5 0.83 Ten slotte de beide kopspelers. Van den Berg en De Foeljaeger: F. v. d. Berg 115 20 20 5.75 D. A. de Foeljaeger 200 20 28 10. De spelers van B. C. II. zijn telkens eerst genoemd. De uitslag was: B. C. H. 446, D. E. S. 475 caramboles. T. O. G.—'T SPAARNE. Dinsdag werden voor dezen massakamp de laatste partijen gespeeld met als resultaat: T.O.G. 108, 93, 52, 80, 65 is 398 car. 't Spaarne 110, 100, 90, 64, 70 is 434 car. Het totaal aantal luidt: T.O.G. 3187. Het Spaarne 3076. De uitreiking van de prijzen zal plaats heb ben op Dinsdag 2 Juni in het clublokaal van T. O. G. LAWNTENNIS DE PINKSTERWEDSTRIJDEN AAN DE SPANJAARDSLAAN. EEN GOED BEZET TOURNAMENT. De inschrijvingen voor het Pinkster-tour- nament van de Haarlemsche Lawn-Tennis Club zijn dat tenslotte toch nog mede geval len. Het totale aantal overtreft zelfs dat van het vorig jaar. En ook voor den Van Len- nepbeker is tenslotte door velen ingeschre ven, zoodat dit nog het beste bezette num mer van het tournooi is. Vele competitie-spelers uit 2e en 3e klasse hebben ingeschreven voor dezen beker; het zal er nog danig kunnen spannen. Spelers als van Riemsdijk, Kaufmann, Quarles van Uf- ford, Blom en nog vele andere goede com petitiespelers van weinig uiteenloopende kracht, beloven nog goede partijen. In het heerenenkelspel van het open tour nament hebben overwegend eerste-klasse- spelers ingeschreven, doch ook enkele onzer internationale krachten als Wetselaar en Van der Heide. Deze beide spelers hebben ge lukkig niet in dezelfde helft geloot, zoodat een eventueele finale Wetselaar-Van der Heide niet onmogelijk is. Voor het heerendubbelspel zijn zestien in schrijvingen ontvangen. B. W. F. en H. A. C. van Riemsdijk vormen hier met Van der Heide en Hughan wel de sterkste combina ties, althans op papier. In het dames-enkelspel zijn ook over wegend eerste klasse speelsters vertegen woordigd; o.a. mej. Spit, mevr. Menso, mej. S. de Josselin de Jong, mej. Van der Heide. Een finale van de beide Haarlemsche speel sters is niet onmogelijk. Voor het dames-dubbelspel heeft o.a. inge schreven de sterke combinatie mej. Spit, mej. v. d. Heide, doch dubbels als die van mevr. Quarles van Ufford-mej. S. de Josselin de Jong en mevrouw Elhorst-mevrouw Monso kunnen nog voor verrassingen zorgen. Ook het gemengd dubbelspel heeft zich in een buitengewone belangstelling van de Haarlemsche 2e en 3e klasse competitie-spe lers kunnen verheugen. De als sterk te ver wachten combinaties, zooals mej. v. d. Heide met v. d. Heide, mej. Spit met Hughan, mevr. Menso met J. A. Pennink, mej. S. de Josselin de Jong met Kern zijn gelukkig nog al verdeeld op de lijst terecht gekomen, zoo dat goede partijen ook hier verwacht mogen worden. Door het groot aantal inschrijvingen is het noodig geworden, de wedstrijden reeds Don- derdagmidag twee uur te doen beginnen. Ook 's avonds wordt er gespeeld, om voor een tij dig afwerken van het omvangrijk program ma te kunnen zorgen. De eindstrijden zullen zooveel mogelijk tot den laatsten dag bewaard blijven, doch reeds in de kwart-eindstrijden op Zaterdag en de halve eindstrijden op Zondag Komen in teressante partijen. Als het weer nu ook nog de niet te ontbe ren medewerking wil verleenen, wordt het aan de Spanjaardslaan in den waren zin des woords een tennisfestijn! DAMMEN CLUBKAMPIOENSCHAP „HAARL. DAMCLUB". Dinsdagavond werden in het lokaal der „Haarlemsche Damclub" de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1930/31 dezer ver eeniging voortgezet. De uitslagen luiden: Tweede klasse: G. A. Ottolini Jr. wint van J. C. van Waard; J. Wielenga wint van J. Balk. Derde klasse: H. J. Stok wint van H. Rozijn;) Jac. Fr. van Garderen remise met C* Kool, Reserve derde klasse: G. J. Veen remise met H. C. Onkenhout. POSTDUIVEN COLUMBA. Columba hield een wedvlucht van MonS (België), afstand 217 KM. De duiven wer-* den te 12.45 is vrijheid gesteld. Eerstgetoondd te 3.12; de laatste prijswinner te 3.24. De prijzen werden behaald door: J. Bonke, 1. 11, 14. L. Gimbrère 2, 3, 7, 8, 13, 14, 16, 17 19, 26, 29; J. Phillippo 4, 9, 12, 23, 27, 28;' P. Boeree 5, 6, 21; F. Neuman, 10, 15, 25; G. Peschar 18, 22; M. C. Fehres 20. HAARL. AMSTERDAMSCH KWARTIER. Bovengenoemde vereeniging hield eert wedvlucht van Mons (België) 217 KM. De uitslag was als volgt: F. v. Kleef 1, J. Ter horst 2, 19, 21. J. H. Petter 3. 12, 28, 31, J. Handgraaf 4, 16, 20. C. Koning 5, S. Heitla- ger, 6, 9, 29, P. van Andel 7, P. Koptijn 8, H. C. Gans 10, H. van Alphen 11,17, G. H. Stou ten 13, 18, 22, 23, 27, 32, 33, 34, C. van Meurs 14. A. Terrol 15, J. H. Hart Jr., 24, 25, J. Radsma 26, J. J. Hart Sr., 30, L. Meurs 35. Eerstgetoonde duif 3 uur 12 minuten. SCHIETEN. GENERAAL VAN MERLEN. In de door de Schietvereeniging „Generaal van Merlen" gehouden winteroefeningen be haalden de volgende schutters een prijs: Eere-wedstrijd wisselplaque, geschonken door den heer C. Kok: J. J. Blauwhof, 1135 punten. Extra-wedstrijd: le prijs J. Verzijlbergen 1112 punten, 2e prijs J. Blauwhof 1109 pun ten, 3e prijs D, J. v. Rijn 1095 punten, 4e prijs C. Kok 1095 punten, 5e prijs P. A. Deken 1091 punten, 6e prijs D. W. Dinken 1085 pun ten, 7e prijs, O. J. Keyser 1084 punten, 8e prijs M. A. Paap 1050 punten, 9e prijs A. W. Roggeband 1048 punten 10e prijs, A. Mos 1033 punten 11e prijs, C. Woltering 12e prijs, H. de Bosch 13e prijs, A. Hoogeboom 14e prijs W. Waalewijn. Va-ste baan buks: Eerste klasse: le prijs C. Kok, 46 cartons 1108 p., 2e prijs P. A. De ken, 46 cartons 1098 punten, 3e prijs J. Blauw hof 45 cartons 1111 punten. Tweede klasse: C. Woltering 37 cartons 1062 punten. Veteranen: M. A. Paap, 39 cartons, 1035 punten. Vaste baan cylinder: le prijs J. Blauwhof 60 cartons 662 punten, 2e prijs P. A. Deken 59 cartons 663 punten, 3e prijs J. Verzijlber gen 57 cartons 616 punten. Tweede klasse: le prijs C. Woltering 56 cartons 617 punten. Vrije baan buks: le prijs J. Verzijlbergen 180 punten, 2e prijs J. Blauwhof 180 punten, 3e prijs D. J. v. Rijp 179 punten, 4e prijs A. Mos 178 punten, 5e prijs O. J. Keyser 177 punten, 6e prijs C. Kok, 177 punten, 7e prijs P. A. Deken 177 punten, 8e prijs D. W. Dinkes 176 punten, 9e prijs W. Waalewijn 175 pun ten, 10e prijs A. Ch. Budde 175 punten, 11e prijs H. de Bosch 173 punten, 12e prijs L. de Raad 173 p., 13e prijs A. v. d. Weiden 173 punten. Vrije baan buks: 2e klasse: le prijs A. W. Roggeband 179 punten. 2e prijs C. Woltering 172 punten. Vrije baan buks veteranen: le prijs M. A. Paan, 177 punten. Vrije baan cylinder: le klasse: le prijs J. Blauwhof 108 punten, 2e prijs P. A. Deken 107 punten, 3e prijs D. J. v. Rijn 103 punten. Vrije baan cylinder 2e klasse: le pr. C. Woltering 100 punten. Vrije baan cylinder vetei-anen: le prijs M. A. Paap, 104 punten. Vrije baan pistool: le prijs J. Blauwhof 98 punten. 2e prijs P, A. Deken 95 punten, 3e prijs D. J. v. Rijn 95 punten, 4e prijs C. C. Woltering 90 punten.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 14