De Economische toestand in Amerika. HAARLEM'S DAGBLAD ZESDE ZATERDAG BLAD 23 MEI 1931 SPORT EN SPEL ZEIL- EN KANOSPORT. naar de kaag De traditie getrouw heeft de Haarlemsche Zeilvereeniging in samenwerking met de Haarlemsche Kanovereeniging voor de Pink sterdagen weer een tocht naar de Kaag ge organiseerd. Er wordt Zaterdagmiddag drie uur in de sleep vertrokken ter hoogte van de voorma lige gasfabriek van Schoten. DAMMEN. DAMCLUB ..BENNEBROEK" I— „HAARLEMSCHE DAMCLUB" IV. Donderdagavond speeld de Damclub „Ben- nebroek" I haar eersten officiëelen wedstrijd tegen de „Haarlemsche Damclub" IV in het gebouw Rehoboth te Bennebroek. De uitslag luidt als volgt: „Bennebroek" I „Haarl. Damclub" SpilkerH. Rozijn Vis—C. Kool H. KnopperH. C. Stappers WestmaasJ. C. Bom Chr. GerritsenH. G. J. Andrlessen Van DuikenA. Smit V. Moes—H. W. C. van Rhoon j. de HeerH. C. Onkenhout PeperkoornJ. Roosen Van Orden—G. J. Veen yoorlooplge uitslag: OM HET NEDERLANDSCH CLUB KAMPIOENSCHAP. Te Rotterdam speelden de damvereeniging .Rotterdam" en het Residentie-Damgenoot- schap voor bovengenoemde competitie. Na een zeer fraaien strijd eindigde deze wed strijd in een gelijk spel. POSTDUIVEN „DE LUCHTGIDS". Genoemde vereeniging hield een wedvlucht van Mons (220 KM.). Aan deze werd door de leden deelgenomen met 221 duiven, welke te 12.45 uur losgelaten werden. De eerste duif bereikte haar hok 3 uur 12 min., met een snelheid van 1488 Meter per min. Laatste prijswinner 3 uur 22 min. De volgorde der prijswinners is: Joh. v. d. Pol 1 8 16 26 42; A. Timmermans 2 15; P. J. Verputten 3 21 22 45; H. Koele- meijer 5. 39; W. Steijl 6, 27. 43; Tr. Cramer 4 7 14 29; P. F. Boerjan 9 18 19 20 24 31 32; J. W. Radsma 10 43; L. van Bragt 11 13 28 33; j van Duijn 12 23; P. M. Kok 17; Th. Cornet 25;Th.Mens30; K. Wits 34 35 41; J. J. Vrugt 36 37; Jac. Lasschuit 40. NED. KORFBAL KORFBALBOND Het einde van het seizoen nadert, zoodat nog slechts één enkele wedstrijd gedurende de Pinksterdagen gespeeld zal worden. Voor de competitie speelt Advendo 2 op eigen terrein tegen Hercules 2. Voor het kampioen schap van Nederland ontvangt Naas op Zon dag D. T. V.; op den 2en Pinksterdag gaat het Zuiden naar Wordt Kwiek. HAARL KORFBALBOND DE COMPETITIE. Voor de 2e klasse ontvangt K.V. 2—Always Ready I en Haarlem 4 Zilvermeeuwen 3, beide te spelen op Maandag. De promotie-degra datiewedstrijd Haarlem 3Oosterkwartier I wordt Dinsdagavond gespeeld. SERIEWEDSTRIJDEN K.V.K.V. Aan de seriewedstrij'den te Alkmaar, uitge schreven door K.V .K.V. neemt op den twee den Pinksterdag Haarlem H deel. FANCY-FAIR DER H.K.C. „ADVENDO" De door de H.K.C. Advendo" georganiseer de Fancy-fair zal gehouden worden op Vrij dag 22 en Zaterdag 23 Mei in het gebouw van den Haarl. Kegelbond. Door veler mede werking zijn er tal van keurige voorwerpen tentoongesteld, die zeer grage koopers zullen vinden. De voorbereidingscommissie heeft eer van haar werk. BILJARTEN FEESTAVOND „De KORENBEURS" Donderdagavond organiseerde de biljart club „De Korenbeurs" een feestavond, die goed geslaagd is.. Voor deze gelegenheid was prof Koehof bereid, zijn medewerking te verleenen. Te half negen begon deze te spelen tegen J. Steffens. Er werd gespeeld 500 caramboles cadre met 1/100 voorgift voor laatstgenoem de. Het begin is als meestal eerst terrein verkennen; prof. Koehof maakte in de eerste beurt dan ook slechtsS waartegen Steffens 3 stelde. Toen kwam Koehof er in; hij maakte 36. 34 en 23. Steffens kon er maar niet in komen; hij scoorde 10 en 16. Van een kleine inzinking van Koehof profiteerde Steffens niet; na 10 beurten was de stand 138 om 50 voor Koe hof.. Daarna maakte laatstgenoemde een serie van 125. waarvoor hij applaus ontving Steffens scoorde intusschen 4. 3, 4 en wist maar niet op stoot te komen. Wij hebben hem wel beter zien spelen. Koehof liep geregeld uit en na een keer gepoedeld te hebben, scoorde hij weer een serie van 136, waarna Steffens zich met één tevreden moet stellen. Toen Koehof na eenige' beurten 32 maakte won hij met 500 tegen 85. Tenslotte volgden eenige verbluffende staaltjes van piqueeren enmasseeren door Koehof. Na de pauze werden door den voorzitter van „De Korenbeurs", den heer Bos. de Prijzen uitgereikt van den onderlingen mas sakamp. die eenige weken geleden gespeeld was. Fraaie bekers, enz. waren beschikbaar. Eerste prijs „O.V.S.", tweede prijs „De Korenbeurs", derde prijs,, Krijt op Tijd", vierde prys „Vriendenkring" en vijfde prijs „D.O.K.", terwijl aan den voorzitter der feestcommissie, den heer Van der Linden, een fraaie bloemenmand werd aangeboden. Daarna zorgde de T. H. Accordeon Band, dat «de feeststemming nog verhoogd werd. Er was bal na afgewisseld met verschillende attracties. GYMNASTIEK FIETSTOCHT TURNLÜST. Nu de atletiekwedstrijden van de Chr. Gymn. Ver. Turnlust op 2en Pinksterdag niet doorgaan, houdt de vereeniging dien dag een fietstocht naar Bakkum aan Zee voor de leden en de oudste adspiranten. De tocht vangt om half acht aan op de Groote Markt. VOETBAL HET PROGRAMMA VOOR DE PINKSTERDAGEN. Voor de Pinksterdagen is een uitvoerig programma samengesteld. Dit is wel noodig want over eenige weken doet de zomer weer zijn intrede. Een bijzondere zware taak wacht Feijenoord en P.S.V., want die moeten twee wedstrijden voor het kampioenschap van Nederland spelen, namelijk heden Zaterda7 in Rotterdam en Maandag in Eindhoven. Het zijn toevallig de twee clubs, die de meeste kans op den begeerden titel hebben. Maandag wordt in Deventer voor deze com petitie ook gespeeld de wedstrijd Go-ahead— Ajax. Voor de promotie tweede klasse in Afdee- ling I voor eersten Pinksterdag is in Rotter dam de laatste wedstrijd vastgesteld tusschen het gedegradeerde Excelsior en West-Frisia. Als de Rotterdammers verliezen, wat wij meenen te mogen voorspellen, dan is een be slissingswedstrijd tusschen D.W.S. en West- Frisia noodig. d.W.S. wordt echter eerste klasser, als mor gen aan het Toepad gelijk gespeeld of door Excelsior gewonnen wordt. In Amsterdam zal men dus wel hoogst nieuwsgierig naar den uitslag zijn. Xerxes toch kampioen? Volgens de „Sportkr." bestaat de mogelijk heid, dat ook in Af deeling n de promotie- competitie van de tweede klasse wordt voort gezet. Weliswaar is de bekende kwestie- Xerxes nog niet geheel opgelost, maar er is reden om aan te nemen, dat Xerxes geen twee punten in mindering krijgt en dus als kampioen aan de, promotiewedstrijden kan deelnemen. Wordt inderdaad in dezen zin een beslissing genomen, dan zou alsnog de wedstrijd For tunaXerxes worden vastge steld. Tot zoover dit blad. Uit het feit, dat deze wedstrijd intusschen is ingelascht, kan worden- opgemaakt, daï Xerxes toch kampioen geworden is. elftallen van scheidsrechters- vereenigingen. Eerste Pinksterdag wordt een wedstrijd ge speeld door een elftal van de Haarlemsche scheidsrechtersvereeniging tegen een elftal van de Amsterdamsche scheidsrechtersver eeniging op het E.D.O.-terrein aan de Ke verlaan. vierbondenbeker wedstrijden. Op 2en Pinksterdag (Maandag) worden in het Sportpark te Beverwijk de jaarlijksche wedstrijden gespeeld om bovengenoemden beker waaraan wordt deelgenomen door de Amsterdamsche- Leidsche- Noord-Holland- sche en Haarlemsche Voetbalbonden. Het vorig jaar wist het elftal van den Haarl. V. B. dezen beker te veroveren met een mooie 41 overwinning. Dit elftal zal dezen beker dus moeten verdedigen. Reeds werden door het elftal eenige proef- wedstrijden gespeeld. Zondag werden de Zee meeuwen met 4—2 geslagen. De wedstrijden vangen om 1 uur aan met een ontmoeting van het AV.B.-elftal tegen het elftal van den N.-H. V. B., waarna om 3 uur het H.VB.-elftal in het veld komt tegen den L. V. B. Het H. V. b.-elftal is als volgt vastgesteld: Doel: J. Schoustra (R.C.H.) Achter: J. Kluiskens (D.I.O.) en A. Goed hart (I.V.O.) Midden: Joh. Hessels (R.CJH), G. van Roo- de (Ripperda) en b. Vreenegoor (E.D.O.). Vóór: H. Notrot (Ripperda): W. Pals (R. C. H.)H. van Deursen (Bennebroek), J. Ho- gervorst (I.V.O.) en H Veen Jr. (Ripperda) terwijl als reserven aanwezig zullen zijn: M. Hoogedoorn (D.W.) D. Dolle (R.CH.), S. de Vries (I.V.O.) en J. Sala (Haarlem). r. c. h. 2zeeburg ia 2 Men schrijft ons: Voor R. C. H. 2., dat op tweeden Pinkster dag bovengenoemden wedstrijd moet spelen, gaat het er om. Winnen beteekent het be houd van de plaats in de reserve eerste klas se, verliezen daarentegen zoo goed als zeker degradatie. Aangenomen mag dus worden, dat Nieu- wenhuis c.s. die reeds een serie zware wed strijden voor deze competitie achter den rug hebben, nog eenmaal hun uiterste best zullen doen om bijtijds het dreigende gevaar af te wenden. Reeds werd in Amsterdam van deze tegenpartij met 10 gewonnen, dus zijn er teekenen die er op wijzen, dat ook nu wel gewonnen kan worden. Dat zal echter eerst mogelijk zijn met inspanning van alle krach ten. We vermoeden dat de R. C. H.'ers dat wel zullen over hebben voor een wedstrijd met zulk een belangrijken inzet. Het elftal zal spelen met: Cop, Van Es, Kaestner, Prevost, Nieuwenhuls, v. d. Berg, Hanse, v. d. Werve, W. Kedde, Hartendorp, Brugman. eindstrijd kennemerland -beker. Hedenmiddag om 4 uur vindt op het Edo- terrein aan de Kieverlaan de eindstrijd plaats om bovengenoemden beker. De ontmoeting gaat tusschen Z.S.V. I uit Halfweg en IJ.S.V. I uit IJniuiden. ingezonden mededeelingen a 60 Cts. per rcgeL y»©nn§ H«t Instrument, dat U toudt willen bezitten, bevindt zich In onzen voorraad Komt U *«r.i kennismaken BENDER PIANOS-VLEUGELS - RADIO-GRAMOFOONS ftt-m EftDXM ROTTE RDA.-. ftSNU E M - S3£ DA - Lfcl P£N oefenwedstrijd nederlandsch elftal. Naar wij vernemen zal een voorloopig Ne- derlandsch elftal Donderdag 28 Mei a.s. des avonds om 7 uur op het Spartaierrein te Rotterdam een oefenwedstrijd spelen tegen Bristol Rovers uit Bristol. CRICKET HET PINKSTERPROGRA3DIA. Jammer genoeg is er Zondag JJ. van cricket bijna niets gekomen; het weer, dat 's Zater dags nog zoo goed was, liet ons in den steek, vrat zeer jammer is, daar het programma van de meeste clubs zoo bezet is, dat van over spelen niet veel zal komen. Rood Wit en Haarlem hebben een oplossing gevonden door den vriendschappelijken wedstrijd, die in de feestweek van de Spanjaardslaan-club ge speeld wordt en wel op Donderdag 20 Augus tus, tevens voor de competitie te doen gelden. Alleen Rood Wit 2 kwam in het veld tegen H.T.C.C. en volgens de verwachting ver loor het elftal van Mr. F. A. Davidson op nieuw. De Haarlemmers hebben een rustig Pink ster-programma, daar zoowel Haarlem als Rood Wit alleen den tweeden dag spelen Aan de Spanjaardslaan komt H.D.V.S. op be zoek; het komt ons voor, dat Rood Wit een prachtige kans heeft om de le overwinning te behalen. Voor clubs als de Schiedammers is de aanval Schmeink-Bruin sterk genoeg en het betere batten van v. Eeghen c.s. zal den doorslag moeten geven. Ook omtrent Haarlem zijn wij niet pessi mistisch; A.C.C. presteerde verleden jaar aan den Schoterweg zeer weinig en hoewel de strijd nu aan den Wandelweg gestreden zal worden, slaan wij de kansen van onze stad- genooten hooger aan. Het elftal is waar schijnlijk geheel volledig, d.w.z. met Maas. Rood Wit 2 ontvangt Zondag R.C.H. en krijgt eveneens de kans zich van den slechten start te herstellen. Het komt ons n.l. voor, dat de Racing door het verlies van enkele goede krachten een lastig seizoen tegemoet gaat. In elk geval kan het een aardige strijd worden, want het elftal van Segerius zal zich niet zonder meer gewonnen geven. Maandag moet R.C.H. naar Kampong, dat verleden jaar tot de zwakkeren behoorde; zal hier het eerste succes geboekt worden? De Rood Wit-reserves zijn 2en Pinkster dag de gast van Ajax (L.); wij kunnen er slechts het beste van hopen, maar gemakke lijk zal het niet zijn. Haarlem 2 speelt morgen tegen D.V.C.; het zou ons tegenvallen, als dit niet de derde overwinning werd. Voor de eerste klasse vinden enkele belang rijke wedstrijden plaats; zoo zullen H.C.C. 1 en H in een tweedaagsche match uitmaken, wie voorloopig de leiding zal hebben. Gezien de prestaties heeft het eerste elftal de kans de kampioenen hun tweede nederlaag in dit seizoen toe te brengen. P. W. krijgt gelegenheid om te bewijzen, of de fraaie overwinning op H.C.C. 2 een gevolg is van eigen kracht of van het falen der gasten. De Enschedeërs zullen het in Amster dam tegen V.V.V. en in Rotterdam tegen V.O.C. niet gemakkelijk hebben. V.O.C.V.R.A. is een strijd tusschen gelijk waardige elftallen; de thuisclub heeft o.i. de beste kansen, al zal ongeoefendheid ook hier voor een verrassing kunnen zorgen. UMPIRE. LAWNTENNIS pinksterwedstrijden H. L. T. c. Goede partijen. De tweede dag van het jaarlijksche Pink- stertournooi aan de Spanjaardslaan heeft het mogelijk gemaakt een flinke voortgang in het aantal partijen te brengen. Na de meer kalme gevechten in de voor ronden, komt er in enkele nummers reeds wat teekening en met de vorderingen door de diverse ronden, stijgt het spelpeil, stijgt de spanning in de partijen stijgt ook de belang stelling om de banen. Van Lennep-beber. Hier hebben zich reeds 4 spelers weten te qualificeeren voor de laatste acht. Der Kin deren had na 2 walkovers een lastigen tegen stander in Van Houten, die na een goed be gin echter moest capituleeren in 3 sets. Kaufmann won ook thans weer zonder te veel moeite, terwijl Aanstoot voor de verras sing van den dag wist te zorgen, door Blom in 3 sets te slaan. Behalve het goede spel van Aanstoot zelf, dat door safety wordt opge bouwd, had deze speler toch ook den off-day van Blom mee, wiens spel door onvastheid werd afgebroken. In het dames-dubbelspel bereikten mej. Mensing en mej. Adams reeds den halven eindstrijd na een moeilijke en een gemakke lijke overwinning. Ook in het dames-enkelspel zijn reeds eenige semi-finalisten bekend, namelijk mevrouw Menso en mej. de Josselin de Jong. Eerstgenoemde vond In mevrouw Ernst geen te grooten tegenstand, doch had tegen Jkvr. Pauw van Wieldrecht drie sets noodig om te winnen. De tegenstandster van me vrouw Menso in den halven eindstrijd is nog niet bekend en ook moeilijk te voorspellen, daar een drietal gegadigden aanwezig is. Mej. de Josselin de Jong wist op stevige wijze den halven eindstrijd te bereiken. Vermoedelijk zal mej. v. d. Heide haar te genstandster worden. De uitslagen van Vrij dag zijn: Van Lennepbeker, heerenenkeL le ronde; Wenholt slaat v. d. Lee w.o. Kauffmann slaat Ernst 61, 63, Dingemans slaat Gunning 6—0, 6I. Eysvogel slaat Bok 62, 62. Van Driesum slaat Gunning 57, 61, 6—3. Aanstoot slaat Polak w.o. 2e ronde: Der Kinderen slaat v. Houten 57, 6—0, 6—2. Faillissementenwaardedaling, reconstructies. (Bijzondere correspondentie). De geleidelijke koersdalingen aan de New- Yorksche beurs hebben weer tot ernstige schokken geleid. Twee belangrijke New-York sche makelaarsfirma's hebben zich genood zaakt gezien, haar loketten te sluiten; een derde heeft haar makelaarszaak vrijwillig opgegeven. De baisserecords van 16 Decem ber 1930 zijn geslagen. De aandeelenindex, gebaseerd op de koersen van 404 Amertkaan- sche aandeeler. is gedaald tot het gemiddeld niveau van 1926: 20 van de voornaamste spoorwegwaarden alleen tot dat van 1924. Deze gang van zaken motiveert een korte be spreking van dit enorme reinigings- en aan passingsproces. dat zich hier voor onze oogen voltrekt. Het schijnt te zullen uitloopen op de vernietiging der gedurende de periode van welvaart in de Amerikaansche productie- machinerie gepompte, echter thans overbo dig blijkende kapitalen. Deze zuivering ge schiedt in financieel opzicht: 1. door faillissementen. I-Iet jaar 1930 slaat ieder record met 26.355 falllismenten tegen 22.109 in het jaar 1929. De verplichtingen van de gefailleerde ondernemingen worden getaxeerd op 668.2 mlllioen dollar tegen 483.2 millioen dollar in het jaar 1929. De faillisse menten van banken zijn echter in deze ge tallen niet begrepen. Hun aantal bedroeg in 1930 meer dan 1000. Over het eerste kwartaal 1931 bedraagt het aantal Amerikaansche bankfaillissementen 270 tegen 124 in het eer ste kwartaal van het vorig jaar. Doch hier mede zijn de Amerikaansche gegevens over dit punt uitgeput; zij zwijgen cn vermoedelijk niet geheel toevallig, over de verliescijfers in verband met de bankfaillissementen en over de totale grootte van het aandeelen kapitaal der noodlijdend geworden banken. 2. door vermindering van de beurswaarde. Vergeleken met de thans algemeen als ir- rëeel beschouwde maximumkoersen van 1929 heeft het kapitaalvernietigingsproces in den vorm van koersvermindering reeds een in grijpende correctie teweeggebracht. Is zij voldoende? Parker Willis, wiens betrouwbaar heid bij de beoordeeling en de constatatie van feiten herhaaldelijk is gebleken, meldt aan de Agence Economlque., dat belangrijke realisaties aan de New-Yorksche beurs heb ben plaats gevonden. Die staan in verband met het streven van de Amerikaansche ban ken. de enorme, door hen gegeven voorschot ten tegen deponeering van stukken, weer bin nen te krijgen. In hoofdzaak zal men dus te doen hebben met effecten, die sedert de krach met bankcredieten naar men meende „goedkoop" zijn gekocht. Met de realisatie van de effecten, waarop zij voorschotten heb ben gegeven hopen de banken, wanneer dit proces zich met dezelfde snelheid als sedert het begin van 1931 ook verder kan voltrek ken, dezen herfst gereed te komen. 3. door reconstructies. Wanneer het groote zuiveringsproces eens door faillissementen en koersvermindering zal zijn geëindigd, zal nog op een periode van reconstructies moe ten worden gerekend. Deze zal waarschijnlijk door de beurs bij voorbaat worden verdiscon teerd. Een reeks van ondernemingen, die wel iswaar tot zoover den storm zullen doorstaan, zullen zich tenslotte toch genoodzaakt zien. haar gedurende de boom-periode al te zeer uitgebreide financieele basis aan de veran derde economische omstandigheden aan te passen, zoodra zij eenmaal haar nieuwe even wicht hebben gevonden. Waar zal dit nieuwe economische evenwicht komen te liggen? De ze vraag kan thans nog niet worden beant woord. Te constateeren valt alleen, dat het economisch evenwicht bijzonder ernstig ge stoord schijnt. Daardoor is weer de enorme afmeting van het Amerikaansche aanpas singsproces bepaald. Tegenover een boven matig uitgebreid potentieel aanbod staat een buitengewone beperking van de vraag, die een snel herstel niet laat verwachten. Het productievermogen van de Vereenlgde Staten is uitgebreid evenredig aan de stij ging der behoeften in de welvaartsperiode en in anticipatie met een dergelijke ontwikke ling in de toekomst. De stijging van de be hoeften is in deze periode echter door drie factoren op abnormale wijze geforceerd: door speculatieve winsten, die groote groepen van de speculatief aangelegde Amerikaansche bevolking boven haar middelen hadden laten leven door afbetallngscredieten, waardoor toe komstige behoefte in effectieve vraag was veranderd en door de hooge loonen. die de Goreerende, op volle capaciteit werkende in dustrieën in het beschermde, machtige eco nomische centrum der Vereenigde Staten niet moeilijk konden betalen. Deze drie factoren hadden de Amerikaansche huishouding een dynamische opleving van bijna explosieve kracht gegeven. Hoe is het thans met deze impulsen gesteld? De eerste en de tweede zijn verdwenen. Zelfs de hooge loonen heb ben veelal niet meer dan nominale betceke- nis. De Amerikaansche vakvereenlglngen. voor zoover die bestaan, houden weliswaar nog altijd vast aan hooge loonovereenkom- s;en. maar staan toe, dat haar leden goed- kooper werken, zoo in hot bouwbedrijf tot 30 pet. beneden de overeengekomen loonen. Daar komt nog bij, dat de crisis 5 a 6 mil lioen menschen uit het economisch proces heeft uitgeschakeld; zy en hun familieleden, die samen wel ongeveer het zesde deel van de Amerikaansche bevolking vormen en thans voornamelijk op particuliere weldadigheid zijn aangewezen, zijn zeer slechte consumen ten. Doch de vraag is verder verminderd door de verscherping der reeds vroeger be staande landbouwcrisis. Tenslotte moet er op worden gewezen, dat door de vertraging van de natuurlijke toeneming der bevolking en de beperking van de immigratie de Ameri kaansche volkshuishouding tegenover een niet al te ver terugliggend verleden een vermin dering van consumptievermogen heeft onder gaan, die niet onderschat moet worden. Dat is echter niet alles. Er komen verder nog de complicaties bij de wereldcrisis, waarvan de verrassend groote reacties op den Amerl- kaanschen export de Amerikanen zijn be ginnen te herinneren aan hun hechte band met de wereldeconomie. Nu hebben evenwel tegenver een zoo be denkelijk verminderde vraag juist de reus achtige ondernemingen van Amerikaansch type, die gebaseerd op de grootst mogelijke dekking van behoeften, alleen indien zij op volle of vrijwel volle capaciteit kunnen wer ken, werkelijk kunnen verdienen, geen bij zonder groot aanpassingsvermogen. Ook een United States Steel Co. za! zich de edelmoedigheid van een dividend op af betaling van 1.75 dollar per aandeel ver moedelijk niet herhaaldelijk kunnen ver oorloven, al zal zij verder ook nog maar 5 cents netto per aandeel kunnen verdie nen. De voornaamste karaktertrekken en oor zaken van het geweldige economische reini gings- en aanpassingsproces, dat de Ameri kaansche huishouding ten zeerste schokt, zijn hiermede in het kort aangegeven. De meening, dat het reeds zoo ver zou zijn ge vorderd, dat op de tegenwoordige prijzen Amerikaansche waarden rustig zouden kun nen worden gekocht, is sedert den herfst van 1929 reeds dikwijls verkondigd. De ervaring leert, dat wie dit juist acht, voorzichtig is. wanneer hij althans zonder crediet te nemen en zeer kieskeurig opereert. Een jaar geleden wilde men tot lederen prijs tegen, den herfst een verbetering verwachten; thans suggereert men zich dikwijls dezelfde voorstelling. Het is precies zooals in de eerste jaren van den wereldoorlog: de omvang van de catastrophe liet aanvankelijk haar einde nabij schijnen. Het Is waarschijnlijk voorzichtiger, zich thans niet over te geven aan dergelijke, mogelijke bedriegelijke verwachtingen. De toestand eischt veeleer algemeen, gelijk destijds, den stelligen wil, met koelbloedig besef van de algemeene, zeer bijzondere moeilijkheden van de economische en dikwijls ook politieke omstandigheden, met vastberadenheid alle constructieve krachten allerwegen in actie te brengen, over welke ook ons chaotisch tijd perk beschikt en met behulp van welke het ook de moeilijkheden van thans zal overwin nen. (Nadruk verboden.). Kauffmann slaat Wentholt 60. 03. Aanstoot slaat Blom 26, 62, 63. Open heerenenkel, le ronde: Schouten slaat van Hees 63, 75. v. d. Poll slaat van Driesum 64, 97. Dames enkel, le ronde: Jkvr. Schimmelpenninck v. d. Ooye slaat mej. v. Dijck, 63. 36, 64. Mej. Lindonck slaat mej. Mensing 60, 46 7—5. 2e ronde: Jkvr. Pauw van Wieldrecht slaat mej. ter Kuile w.o. Mevrouw Menso slaat mevr. Ernst 60, 6—4. Jkvr. v. Riemsdijk slaat mej. Hymans w.o. Mej. Lindonck slaat Gravin van Randwijck 6—0, 6—4. Mevr. Lindonck slaat mej. Brandt, 61, 6—2. 3e ronde: Mevr. Menso slaat Jkvr. Pauw van Wiel drecht 6—1. 2—6, 6—2. Mej. de Josselin de Jong slaat mej. Lin donck 62, 62. Damesdubbel. le ronde: Mej. Mensing »n mej. Adams slaan Jkvr. Pauw van Wieldrecht en Baronesse Schim melpenninck v. d. Ooye. (31, 26, 75. 2e ronde: Mej. Mensing en mej, Adams slaan mej. v. Hasselt en mej. Kits van Waveren 61, 62. Heerendubbel, 2e ronde: H. en P. Rhodius slaan der Kinderen en v. d. Togt 7—5, 6-4 Gemengd dubbel, le ronde: Mej. Brandt en A. van Riemsdijk slaan heer en mevr. Ernst, w.o. BURGERLIJKE STAND HÏLLEGOM. Ondertrouwd: Th. H. van Kampen en G. J. van der Ploeg. Getrouwd: A. Keijzer en H. a. van Werk hoven. Bevallen: Th. M. de Grootvan Saase d.: E. M. A. Weijersvan der Dussen d.; j. j. C. S. Velahuijzen van ZantenSluis z. Overleden: G. van Mourik, 17 Jaar; m. LISSE. Geboren: Petrus Gerardus z. van C. Th. Hassïng en A. A. v. Zoen; Jan Willem z. van A. v. d. Reijden en J. Pieper; Hester Maria, d. van A. van Noort en G. A. Kooter; Wilhcl- mina Petronella Maria, dochter van C. J. Suijkerland en W. M. J. Wegers; Willem z. zoon van C. Lemmers en S. Heemskerk. Overleden: Johannes Kops. cchtgen. van A. Trouwen, oud 50 Jaar. Hugo ÏScholten, echtgen. van A. van Egmond. oud 75 jaar. Ondertrouwd: W. Bot en 9. A. Moolenaar; C. v. Nieuwkoop en N. H. den Butter; A. P. van Leeuwen en M. W. Verlaan. VELSEN. Geboorten: E. StokerHoogerwerf d.; j. E. CosseeTack d.. G. ThomasBroersen z. C. J. Andreade Boer z. Overleden: D. C. Kaan, Wed. a. de Groot 73 j. M. RobijnWed. P. van Acker 71 j., W. v. Egmond 11 mnd., N. v. Duin, Wed. D. Duindam 56 j. Ondertrouwd: H. Freriks met F. Jongerling F. A. Berkemeier met J. Reitsma; W. H. Gies- berts met A. H. Kortckaas; J. M. Blötc met G. W. v. d. Tooren; W. Kint met E. A. Tijms; W. A. Tervoort met M. A. Smolenaars: J. Tap met M. Hopman; L. J. Kint met P. Post; E. Warmerhoven met J. M. Kooyman. Getrouwd: H. A, S. van Breda met A. J. v. Geldorp; L. Roodsant met J. M. Laans; A. Mertens met J. v. Leeuwen; A. Boot met E. M. Haver; J. A. C. Heynen met J. Peper; C. J. Overduin met A. M. Blok; B. Helmig met R. van Pel. HAARLEMMERMEER Bevallen: a. C. Houcoop—Dol, d„ G. M. f. Bosmanvan Krimpen, d., J. C. Doekcs—van Egmond, z., G. Kollevan Leeuwen, d., T. Dol—van Braak, d. C. H. Blom—van Toorn, d„ T. ReurekasJongkind, z., J. E. M. van Velzenvan Nieuwburg, d,, M. v. d. Lans Witteman, z„ D. C. le Feber—Breijer, d. J. W. Smit—van Nieuwmegen, z., A. van Heijningen Zegstroo, d., M. G. Nljssen—Baars, z. Ondertrouwd: Th. Grootjen, 23 J. en a. Lljs 28 j. A. van Beek 32 j. cn M. C. Hermans. 20 j. J. M- Beck 25 j. en a. H. W. van Ingen, 21 j. Gehuwd: C. G. de Ridder, 18 j. en A. de Gicr 18 j. W. P. den Boer. 25 j. en G. van Dam. 27 j.. J. C. Maarschalkerweerd, 26 j- en A. M. Schaap 25 j. C. M. van Kuijk 20 j. cn J. Zaal, 22 i. P. A. Ekelschot 23 j. en A. W. Boer 25 j. K. Donker. 25 j. en A. van Rijn, 19 j. A. Leen, 23 j. en M. Kooij 22 J. Overleden: Guurtje de Vries, 80J. gch. mei.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 19