5$shtMen PUROL Briand op grootsche wijze verwelkomd. CARLTON HOTEL BUITENLAND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a KO C(.. per recel. Met bloemen en gejuich ontvangen. De kwestie Polen-Danzig in den Raad. T' 7mimiMr'fw', '-irr'r CARLTON WEER! gedurende de Pinksterdagen dus naar het Thé-Dansant f 1,50. Grand Diner-Dansant f 4,50 en f 6, Souper-Dansant f 4,50 LISMONDE EN ZIJN VERMAARD ORKEST. Reserveert tijdig Uw tafel fc;iiiii;iïü:ii!ii]iiiii!iiiiiiiiiiii!!ii!iiW^ Hüü.MïwriiiKiiKKi s u w-- HAARLEM'S DAGBLAD TWEEDE De uitslag van tusschentijdsche verkiezingen in Engeland. Frankrijk. Grootsche ontvangst van Briand. PARIJS, 22 Mei (V.D.) Bij zijn terug keer hebben de vrienden van Briand den minister een grootscher ontvangst bereid. Reeds uren voor het binnenkomen van den trein verdrong zich op het groote plein voor de Gare de Lyon en in het station een ge weldige menschenmenigte. Een uitgebreide politiemacht was reeds spoedig gedwongen de ingangen en de toegangsstraten tot het station af te zetten. Toen de trein binnen reed en Briand uit den salonwagen stapte, steeg een oorverdoovend gejuich op, dat spoedig buiten het station werd beantwoord. Voortdurend riep de menigte „Leve Briand, leve de vrede". Dames boden den minister van buitenlandsche zaken boeketten rozen aan Het gedrang der menschen werd spoedig zoo gevaarlijk, dat de glazen deuren werden in gedrukt, verscheidene personen vielen in zwijm. Ten slotte moest Briand langs een zij uitgang naar zijn wagen gebracht worden. Betrekkelijk zwakke tegendemonstraties werden door het publiek overschreeuwd. Hier en daar kwam het tot kleine «vechtpartijen Zoodra Briand in zijn auto was weggereden zette de menschenmenigte zich in beweging en vormde een ontzaggelijke optocht naar den Quay d' Orsay. Tardieu en de protectie van den Landbouw. Het landbouwprotectie-schema van minis ter Tardieu heeft ook ten ontzent vrij wat stof doen opwaaien. De Tel. schrijft er thans het volgende over: Men zou, verkeerd doen, te meenen, dat de recente verhoogingen van invoerrechten in Frankrijk op varkensvleesch, aardappel meel enz.) een soort incidenteel karakter dragen. Voor het eerst krijgt Frankrijk thans een systematisch-doordachte landbouwpoli tiek, al bouwt Tardieu uiteraard op het werk van zijn voorgangers. De eene kant daarvan bestaat uit een aantal wetsontwerpen tot organisatie van de eigen landbouwproductie. De landbouwcoöperaties zullen op steviger basis worden geplaatst en haar export-sa- menkex-king bevorderd, er zal een nationaal merk voor dien export worden geschapen, bankfaciliteiten worden gegeven aan de vlas-, hennep-, cichorei- en hopcultuur, het in portefeuille gebleven ontwerp-merkenwet voor eieren zal weder worden opgevat en snel doorgevoei'd, de landbouwende gemeenten krijgen ruime korte- termijn-credieten, de boer zal door staatsbemiddeling goedlcoope stikstofmest en Elzassische kalizouten ont vangen, en den Landbouwkamers zal een 40 millioen francs als kapitaal vanwege de re geering worden verstrekt. De andere kant van het schema, die het effect van al deze staatshulp aan den boer persoonlijk boven twijfel moet stellen, is, dat men alle in handelsverdragen vastlig gende invoerrechten zoo spoedig mogelijk zal zien vrij te maken ten einde ze straks te brengen" op een uniform hoog niveau. Dit niveau zal vermoedelijk gelegen zijn nog boven het hoogste der na de jongste verhoo gingen geldende speciale tarieven. Minister Tardieu heeft voor dit omvang rijke schema bepaald willen breken met het elders gebruikelijke stelsel van adviseerende commissies, die te hooi en te gras voor een bijzondere belangengroep voordeelen moeten zien binnen te halen. Hij heeft doorgezet, dat aan zijn departement een economische afdeeling met 17 man personeel werd inge steld, om zijn geheele plan uit te werken en ten slotte te komen tot een algemeene pro- tectieregeling. Elk der takken van het boe renbedrijf heeft daar zijn specialist. De aanvankelijke verhooging van de rech ten op varkens heeft de gedeeltelijke hervat ting van den Nederlandschen export van varkens en vai'kensvleesch naar Frankrijk niet kunnen tegenhouden, thans moet men dus grijpen naar de bekende „sanitaire pro tectie", een invoerverbod gegrond op het z.g. vóórkomen van mond- en klauwzeer in ons land. Voor de toekomst zal men nu nog verder gaan. Van belanghebbende zijde wordt aan gedrongen op een uitgebreid contingentee- ringsstelsel, verbonden met een volstrekt in- voerverbod (juist als vlak na den oorlog) voor al wat het contingent van een bepaald land te boven gaat. De mislukking der con- ventie-Colijn voor de afschaffing van in- en uitvoerverboden maakt dit op zichzelf mo gelijk. Een beletsel vormen nog in vele gevallen de handelsverdragen, die Frankrijk met di verse landen heeft loopen, niet echter met Nederland, Men is dus begonnen met de rechten op alle „vrije" producten op te schroeven. Na den jongsten val van de Normandische boterprijzen wordt nu voor de boter, die vo rig jaar Juni van 100 op 200 francs was ge bracht, reeds een verhooging tot 400 francs gevorderd. Tegelijk heeft het landbouwcon- gres te Vichy in een motie er op aangedron gen. ook de rechten op gecondenseerde melk. melkpoeder en diverse kaassoorten weder te verhoogen. Eindelijk bestaat kans, dat ook de rechten op gesneden bloemen weer hooger worden gesteld. Men kan er op rekenen, dat al deze wenschen bij de regeering een gun- ZATERDAG 23 ME! 1931 BLAD stig oor vinden, omdat zij een aanwijzing zijn voor het peil, waarop straks het protec- tiesysteem unifox-m moet worden. De ernstige staking in de textielindustrie. PARIJS. 22 Mei (N.T.A.) Landry, de mi- nister van arbeid, heeft heden een eerste bemiddelingpsoging in de textielstaking ge daan. Hij ontving een delegatie der werkge versorganisaties, die bereid zijn van een loonsverlaging af te zien wanneer de arbei ders hun volle aandeel in de verzekerings bijdragen, welke tot dusver voor een deel door de werkgevers werden gedragen, willen over nemen. De onderhandelingen met de vertegen woordigers der arbeiders zouden in den loop van den namiddag woi'den gehouden. (Aanvankelijk heette het, naar men zich herinnert, dat niet minister Landry, doch de minister-president Laval persoonlijk zijn be middeling in het confüct zou verleenen. Red.), Stakingscij f ers. ROUBAIX, 22 Mei (B.T.A.) De stakings beweging is stationnair te Roubaix, doch neemt toe te Tourcoing, waar het aantal sta- kei-s met 1100 is gestegen en op het oogen- blik de 44.000 overtreft. Charlotte Nirdlinger vrij gesproken. Rapport over Opper-Silezië geheel onvoldoende? GENèVE, 22 Mei (VX>.) Minister Cur- tius heeft hedenmorgen een bezoek ge bracht aan den Japanschen ambassadeur te Parens, Yoschisawa, die in den Volken bondsraad rapporteur is voor de Opper-Sile- zische kwestoe. De vertrouwelijke besprekin gen, die in de afgeloopen dagen zijn ge voerd over de voorstellen, die de Japansche ambassadeur den ..Volkenbondsraad in zijn zitting van Zaterdagmorgen inzake Opper- Silezie zal voorleggen, hebben tot nog toe geen resultaat gehad, aangezien de Duitsclie delegatie weigert aan het verzoek van den secretaris-generaal van den Volkenbond te voldoen, om het rapport van de Poolsche re geering voor kennisgeving aan te nemen, waardoor deze zaak voor den Raad afgehan deld zou zijn. De Duitsclie delegatie staat op het standpunt, dat het Poolsche rapport geheel onvoldoende is. België. stemmen; Maynard, labour, verwierf 10.688 stemmen. Stanton, liberaal 7267. De conservatieve meerderheid bij de laat. sbe verkiezing bedroeg 5972 stemmen. Britsch-Indië. Crisisstemming! LONDEN, 22 Mei Uit dc berichten van den correspondent van de Times to TLmla, blijkt, dat het vertrouwen in de Britsclie en Britsch-Indische regeering de laatste weken nogal gedaald was door wat men in Indië hun on activiteit, besluiteloosheid cn onzeker heid noemt. Het besluit van den minister voor Indië aangaande de vergadering van de com missie, die eind Juni een federatief plan in elkaar moet zetten, heeft daarin een ver andering ten gunste gebracht, hoewel deze vergadering voor Indië allerlei moeilijkheden met zich brengt. De eerste daarvan is, dat het den voornaams ten leiders zeer moeilijk zal vallen om betrekkelijk kort na den terug keer uit Londen weer naar Groot-Brittannië te moeten gaan. terwijl de twee volledige „ronde-tafel-conferentie" al weer in het be gin van September verwacht wordt. Met name beroemde advocaten als Sapru, Jayakor en sir Mahumed Shafi zullen dan op zware ver liezen te staan komen, aldus de N.R.C. Ook is de tijd tusschen heden en het ver trek naar Londen nog slechts een paar weken en dus uiterst kort. De vertegenwoordiging der vorsten schijnt minder moeilijkheden op te leveren, maar voor hen geldt, dat zij met het naderen van het scherper omlijnen der plannen ook dichter bij het oogenblik komen, waarop van hen gevraagd zal wor den tot welke concessie zij ten gunste van het gezamenlijk doel bereid zullen zijn. In elk geval is er volgens dezen correspondent niet de geringste kans, dat de Indische leden met een overeenstemming tusschen Hindoes en Mohammedanen in hun zak naar Londen zullen gaan, terwijl de Mohammedanen vast op het standpunt blijven staan, dat een con stitutie zonder zulk een overeenkomst voor hen onaanvaardbaar is. Te Londen houdt men bespiegelingen over de vraag, of Gandhi zal meekomen. De Daily Mail blaast zich bij de gedachte alleen al op. Gandhi's houding is officieel onzeker, maar op grond van bepaalde inlichtingen helt de correspondent van de Times meer en meer over tot de overtuiging, dat het Gandhi's plan is, om te komen. Volgens zijn verkla ringen tot een vertegenwoox-diger vian de Statesman zal hij dan ook naar Lancashire willen tijgen om den fabrikanten aldaar van de noodzakelijkheid van de Indische boycot te overtuigen. Duitschland Verlaging der ambtenaren salarissen? Dezer dagen heeft voor de rechtbank te Nice Charlotte Nirdlinger. een Amerikaansche terecht gestaan, beschuldigd op 11 Maart j.l. haar man gedood te hebben. Voor het proces was buitengewoon veel be langstelling. zoodat de politie wegens over- grooten toeloop den toegang tot de tribunes moest sluiten, aldus het Hbld. Charlotte Nirdlinger, die op een schoon heidswedstrijd den eersten prijs verkreeg, huwde in 1924 op 18-jarigen leeftijd haar man die drie maal zoo oud was. Jalousie van den man maakte het huwelijksleven spoedig on dragelijk, de echtgenooten gingen in 1927 uit elkaar, maar kwamen in 1928 weer tot el kaar terug. Spoedig begon het getwist op nieuw, en de oneenigheden werden zoo hevig, dat de vrouw een revolver kocht. Volgens de verklaringen van de beschuldig de, wilde haar man haar op 11 Maart j.l. wur gen; zij greep toen naar haar revolver, waar mee zij hem doodde. De medicus, die ook de lijkschouwing ver richt had. verklaarde, dat sporen van wur ging aan de hals van beklaagde zichtbaar wa ren, waarop de rechtbank haar vrijsprak. Tsjecho-Slowakije. Leening van 125 millioen gulden. PRAAG, 22 Mei (N.T.A De Kamer heeft beraadslaagd over een buitenlandsche leening De regeering heeft een wetsontwerp inge diend, waarbij zij gemachtigd wordt een leening te sluiten van ca. 125 millioen gul den. Bij de debatten verklaarde de rappor teur van de huishoudelijke commissie, dat alle geruchten over een financieel debacle van den staat door de feiten worden weer legd. Het buitenland stelt belang in Tsjecho- Slowakije en daarom kan het land leeningen krijgen tegen gunstige voorwaarden. De vertegenwoordigers der Duitsche min derheden verzetten zich tegen het wetsont werp. Een hunner, de oud-minister van justitie M3yr-Harting, verklaarde dat z.i. de leening voor andere doeleinden zal worden gebruikt dan in het ontwerp der regeering wordt gezegd. Bovendien kan men in andere landen dan Frankrijk tegen gunstiger voor waarden geld leenen, zoodat. volgens deze afgevaardigde, aan deze kwestie ook een INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts, per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 TEL. 10756 PREMIER-DUPLEX Stofzuigers f165- politieke zijde zit. Het wetsontwerp inzake de leening werd daarop in de eerste en tweede lezing aangenomen. Oostenrijk* Nieuwe douanevoorstellen ingediend WEENEN. 22 Mei (N.TA.) De re geering heeft in het parlement nieuwe douane-voorstellen ingediend. O.a. heeft de regeering machtiging gevraagd dc invoerrech ten op graan te verhoogen. De invoerrechten op vee zullen voorts ge middeld verdubbeld worden. Ook voor melk cn melkproducten, alsmede voor bouwhout en planken wordt verhooging der rechten voorgesteld. Tenslotte zullen de tarieven voor verschil lende industrieproducten, als wollen goederen schoenen, ijzer, buizen, werktuigen en vracht auto's worden verhoogd. Een deel dezer ver hoogingen zal echter eerst na een speciale regeeringsverordening van kracht worden. Egypte. Misrekening der W af disten. Volgens den correspondent van de „Times" schijnt het zeker dat Ismail Pasja Sidby. dc premier, in de tweede fase der aan den gang zijnde verkiezingen een meerderheid verkrijgt voor zijn nieuwe constitutie dank zij de fou tieve taktiek der Waf disten, die den boycot over de verkiezingen uitspraken in de mee ning dat sléchts een klein gedeelte van het kiezerscorps naar de stembus zou gaan. In weerwil van hun pogingen om den boycot doeltreffend te maken, legde het volk. zooals gewoonlijk een grooter belangstelling voor de verkiezingen aan den dag dan de stedelingen. Uit de officieele statistieken, aldus het Hbld., blijkt dat ongeveer 67 pCt. der ingeschreven kiezers van hun stemrecht hebben gebruik ge maakt. of vier pet- meer dan bij de verkiezin gen van 1929. tegenover 58 pet. in 1923 en slechte 35 pet. in 1925. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE Ondertrouwd: N. Brand cn H. Noppert Th. C. Nieuwenhuizcn en A. M- Dames. Getrouwd: G- de Bok cn G. M. Groenland, J. Fransen en P. A. Kruijer. G. H. Vallo en L. Ansing, L. J. Kramer—P. Spek. Bevallen: M. E. Hoogenstein— Brouwer, d. C. DriessenHoogstra. d H. J. Blikslager Vliege, z„ M. G. Sluijter—Hoenhoven z. Overleden: H- E. Visee, 81 j. echtgen. A. Rikkerink. BEVERWIJK Ondertrouwd: Th. G. P. Stam en M- Bakker P. Vermeulen en K. Jansen. J. P. A. Water drinker cn T. Demmors. Getrouwd: II. Haver on C- M. Nijssen, H. J. de Weijer cn M. F. M. Hicnkens. F. Hendriks en A. A. Reuderink. R. J. A. du Crocq en G. C. Dropik. H. M. van Vliet en G. Salomons, W. van Rookhuizen en J. C. M. Groenevcld. Bevallen: A. W. J. Pierik—Jordcnse. z. Overleden: A. B. G. Ockers, 70 j. geh. m. A. B. P. van Velzen. D. C. Kaan, 73 j. wed. van A. de Groot (gew. hebb. te Velsen). S. J. Vergaij. Petrus Hendrikus, 13 mnd. z. v. P. Clemens en M. v. d. Berg. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. W'Hol Doorzillon bij Wiolrljdon 9 en een- door do Zon Verbrand. Huid, veriachl en geneest men met Doo» 30-60. Tub* 40 tl. lig Apoih. ttt Drogi«*a AGENDA. Heden: ZATERDAG 23 MEI Schouwburg Jansweg: Revue ..Happy Days" 8.15 uur. Palace: ..Storm op den Mont Blanc". Too- neel 4 Benjamins. 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: ..Studentenhaver" en ..Dc vliegende dwaas". Tooneel prof. Van der Mo len and Partner. 2.30 en 815 uur. Rembrandt Theater: „City Lights". Too neel: 3 Rehrings, 2.30. 7 en 9.15 uur. ZONDAG 24 MEI Remonstrantenhuis: „Wetenschap en Reli gie". Wijdingsmorgen. 10.30 uur. MAANDAG 25 MEI Stadsschouwburg: Ensemble Bouber. „Frank van Wezel's Roemruchte Jaren". 8 uur. Schouwburg Jansweg: „Happy Days". 8.15 u. Verspi-onckweg 31: N.V. ..Westexport", verg. aandeelh. 8.30 uur nam. N.V. „Zuid-Haarlem", idem. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. DINSDAG 26 MEI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij, Velsen: Raadsvergadering, 7 uur nam. APOTHEEKDIENSTEN 23 Mei cn 24 Mei tot 8 uur nam.: Duym en Keur. Keizerstraat 6. tel. 10378. Fa. H. Remmers cn Zoon. Kruisstraat 6. tel. 10354. 24 Mei na 8 uur nam., 25 cn 26 Mei: Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. tel. 11596. Fa. Begemann en Sncltjcs, Jansstraat 27, tel. 10043. Dezer dagen werd meegedeeld, dat de xijks- regeering er ernstig over zou denken om in de nieuwe noodverordening, welke ingrijpende bezuinigingsmaatregelen zal bevatten, ook een regeling te treffen, waarbij de salarissen en loonen van het ambtenaren- en beambten- korps aanmerkelijk zouden worden vermin derd. Weliswaar zijn van de zijde der regeering telkens weer dementi's gegeven van zulke be weringen, maar even hardnekkig verschenen weer de verzekeringen, dat het wel degelijk in de bedoeling der regeering lag tot zulk een maatregel over te gaan, aldus het Hbld. Door een en ander is in het korps een al leszins begrijpelijke onrust ontstaan. Dat de bezorgdheid over hetgeen te wach ten staat, hoog gestegen is onder de ambte naren, blijkt o.a. hieruit,'dat de Rijksbond van hooge ambtenaren den rijkspresident heeft verzocht om een audiëntie, zoodat de bezwa ren van de ambtenaren tegen nieuwe salaris verlaging kunnen worden voorgedragen. In een brief van het bestuur van den bond aan den rijkspresident, waarin de audiëntie wordt gevraagd, wordt met nadruk verklaard, dat het ambtenarenkorps tot het uiterste ver ontrust is door de hardnekkig gaande geruch ten over a.s. salariskortingen. Het hoofdbestuur van den Duitschen Amb tenarenbond heeft zich in een buitengewone vergadering met nadruk uitgesproken tegen elke verlaging der salarissen of bijzondere be lasting van de ambtenaren. Groot leedwezen werd erover uitgesproken, dat de rijkskanse lier tot dusver nog geen gelegenheid had ge vonden voor een audiëntie, die reeds op 23 April was aangevraagd. Verder werd besloten tot een buitengewone bijeenkomst van de lei ders van den Ambtenarenbond uit het geheele rijk voor a.s. Woensdag te Berlijn, en tot een groote betooging dien avond van de ambte naren. Geoève. Groot aantal kwesties afgehandeld. GENèVE. 22 Mei (V.D.) De Volken bondsraad heeft een groot aantal kwesties afgehandeld. Hij nam kennis van het rap port- over den stand van de voorbei'eidingen voor de Internationale Ontwapeningsconfe rentie. het rapport der Europeesche Studie commissie en het rapport over de kwestie van de tot standkoming van een internatio nale overeenkomst inzake publicatie van ge gevens betreffende de civiele luchtvaart. Voor zoover deze gegevens reeds bekend zijn, zullen zij verzameld worden. De ontwape ningsconferentie zal dan beslissen over de vraag of een internationale overeenkomst moet worden gesloten. Daarna behandelde de Raad een rapport van den Hoogen Commissaris van den Vol kenbond voor Danzig over de betrekkingen tusschen de Vrije Stad Danzig en Polen. De Poolsche minister van Buitenlandsche Zaken Zaleski en de Senaatspresident Ziehm zagen af van het afleggen val uitvoerige ver klaringen en spraken hun vertrouwen uit in den Hoogen Commissaris Graaf Gravina. Hendei-son deed een beroep op den Senaat van Danzig om maatregelen te nemen ten einde te bereiken, dat niet door nieuwe na tionalistische demonstraties een verslechte ring in de betrekkingen intreedt. De raad nam een rapport aan, dat door Henderson werd ingediend en dat drie prin- cipieele punten van het rapport Gravina overneemt, nl. dat de tegenwoordige crisis een Danzig-Poolsche is doch geen crisis in de betrekkingen tusschen Danzig en den Vol kenbond, dat het aftreden van Strassburger een binnenlandsch politieke aangelegen heid is en ten derde, dat volgens de opvat ting van den volkenbondscommissaris in Danzig er geen aanleiding bestaat voor Po len om militaire bescherming der Poolsche belangen te Danzig in te stellen. Het rapport besluit: met het uitspreken van afkeuring over mogelijke manipulaties en handelingen, die tegen het statuut van de stad Danzig zijn gericht, van welke zijde zij ook mogen komen. Nadat dit rapport was aangenomen nam de raad een motie aan. waarin een beroep gedaan wordt op Danzig en Polen om ie trachten in hun betrekkingen weer vertrou wen en samenwerking te brengen. Koning Albert ontvangt de politici Koning Albert heeft ten paleize achtereen volgens Pancelet, den voorzitter van de Ka mer, alsmede Renkin, Vandei-velde, Devèze, de leiders van de katholieke, socialistische en liberale Kamergroepen, alle oud-ministers, ontvangen. Na zijn bezoek aan den Koning verklaarde Renkin dat naar zijn oordeel de crisis nog wel eenigen tijd zal duren. Een ontbinding van het Parlement is niet waar schijnlijk. Op de iets later door de journa listen aan Vandervelde gestelde vragen zeide de sociaal-democratische leider geen ant woord te kunnen geven, aldus de N.R.Ct. Ook óver de eventueelc ontbinding der beide Kamer en het uitschrijven van nieuwe ver kiezingen, die naar de socialisten vex-wachten vrij gunstig voor hun partij zouden kunnen afloopen, wenschte Vandervelde zich niet uit te laten. Devèze vex-klaarde van zijn kant dat getracht zal worden Kamerontbinding te voorkomen. De komende dagen zullen uit wijzen of dit mogelijk is. In ieder geval staat het vast, voegde de voorzitter van de liberale Kamergroep er aan toe dat wij aan een keerpunt zijn gekomen. Het kabinet-Jaspar behoort tot het verleden. Thans is het niet meer om de menschen te doen, maar om het programma. In den loop van den middag zal koning Albert de katholieke, democrati sche oud-premier Poullet,, vervolgens van Cauwelaert, burgemeester van Antwerpen en voorzitter van de Katholieke Vlaamsche groep en .dexx liberalen minister van staat Masson ontvangen. Vermoedelijk zullen ook nog andere sociaal-democraten dan Vander velde ten paleize worden ontboden. De alge meene indruk blijft, dat Poullet veel kans heeft, indien zijn nogal wankele gezondheiai het toelaat, door den Koning met de samen stelling van het nieuwe ministerie te worden belast. Aanvaardt Poullet deze opdracht niet. dan zou aan Renkin of misschien ook aan den katholieken oud-minister Segers worden ge dacht. De naam Cauwelaert wordt eveneens, hoewel nog met eenige schuchterheid, voor uitgezet. omdat het niet denkbaar is. dat van Cauwelaex-t het burgemeesterschap van Ant werpen voor een minister-portefeuille zou willen opgeven ten minste niet onder de huidige omstandigheden. De Kabinetscrisis. BRUSSEL. 22 Mei (B.T.A.) De koning heeft hedenmorgen verschillende personen ontvangen: den px-esident van de Kamer daarna Renkin (kath.). Vandervelde (soc.), Devèze (lib.). Renkin vex-klaarde, toen hij het paleis ver liet, dat de crisis ongetwijfeld van langen duur zou zijn. Devèze zeide. dat getracht zal worden om een parlementsontbinding te voorkomen, maar men moest tot iets komen, dat geen voort zetting van het vorige was. Volgens het B. T. A. bevond zich onder de politieke personen, die d ekoning gisteren in vex-band met de ministerieele crisis heeft ontvangen, de socialistische oud-minister Kamiel Huysmans. De koning zou heden Paul Hymans, den demissionnairen minister van buitenlandsche zaken, bij zijn terugkeer uit Genève ont vangen. Engeland. Labour behoudt een zetel. LONDEN, 22 Mei, (V.D.) De uitslag van de tusschentijdsche verkiezing voor het dis trict Ruther Glen, was als volgt: Hardie (Labour) 16.736 stemmen. Moss (Conservatief) 15.852 stemmen. De zetel blijft dus voor Labour behouden. Ook conservatieve zetel gehandhaafd. LONDEN. 22 Mei 'Reuter) De uitslag der tusschentijdsche verkiezing te Stroud «Gloucester), luidt: Perkins, conservatief, is gekozen met 17.641

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5