BRIAND BLIJFT. BUITENLAND Tosco HAARLEM'S DACf LAD DONDERDAG VIERDE BLAD 28 MEI 1931 Zijn voornemen in den ministerraad kenbaar gemaakt. Debatten over de buitenlandsche politiek op 5 J uni. Interpellatie van Franklin-Bouillon. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Na afloop van den Ministerraad werd officieel medegedeeld, dat Briand op aan dringen van het geheele kabinet, zijn, na de verkiezing van Doumer tot president der Fransche republiek genomen besluit om als minister van Buitenlandsche Zaken af te treden, heeft herroepen, en dat hij evenals tevoren de leiding op de Quai d'Orsay zal blijven houden. Briand handhaaft deze medewerking niet voor een beperkten tijd en een vastgesteld doel; hij zal de leiding van de buitenlandsche politiek blijven waarnemen, indien het par lement zijn vertrouwen in hem vernieuwt, 13 Juni moet het kabinet formeel en volgens de traditie aftreden, omdat dan de nieuwe president in functie treedt. De minister-pre sident Laval wil een debat over de buiten landsche politiek voor dien datum echter niet ontwijken, zoodat de interpellaties hier over 5 Juni behandeld zullen worden. Dan zal dus pas de beslissing vallen over Briand's lot. Verscheidene interpellaties zijn reeds in gekomen. Onder anderen een van Franklin Bouillon, die de onverwijlde vervanging van Briand eischt en die besluit met de alles zins aanvechtbare phrase dat Briand's aanblijven als een politieke nederlaag van Franklin tegenover het buitenland, moet be schouwd worden. Over den loop van den ministerraad waarin Briand zijn besluit om af te treden introk, kan nog het volgende gemeld worden Briand bracht rapport uit over de beraad slagingen in de Europeesche studiecommissie en den Volkenbondsraad. De houding van de Fransche delegatie wordt door den minister raad eenstemmig goedgekeurd. De premier Laval verzocht Briand daarop uit naam van de regeering op zijn post te blijven en de veiligheids- en vredespolitiek voort te zet ten, welke reeds herhaaldelijk door het par lement wes goedgekeurd. Briand bracht zijn collega's dank voor dit bewijs van solidari teit en verklaarde zich bereid voor het par* lement te verschijnen, ten einde de te Genève getroffen besluiten toe te lichten .en te ver dedigen. Deze gang van. zaken was onvermijdelijk. Briand'Was een te belangrijke'figuur voor het presidentschap van Frankrijk en zijn prestige als minister van Buitenlandsche zaken is be stand tegen de reputatie van de geleden nederlaag. De kleine comedie van zijn af treden had geen andere beteekenis dan die van den schijn. L. A. Engeland. Gandhi naar Londen. BARDOLI, 27 Mei. (Reuter). In strijd met zijn veronderstelde bedoeling heeft Gandhi blijkens een korte mededeeling aan geboden de aanstaande samenkomst van de Ronde-tafelconferentie te Londen bij te wonen ook zelfs als het probleem der ge meenschappen intusschen niet geregeld is en mits het pact van Delhi op bevredigende wijze wordt geëerbiedigd. Genève. De strijd tegen de verdoo- vende middelen. Een van de grootste en belangrijkste Vol kenbondsconferenties, die tot nu toe hebben plaats gehad, n.l. de conferentie voor de be perking van de fabricage van verdoovende middelen, is door den Belgischen senator De Brouckère geopend. Een-en-vijftig staten zijn vertegenwoordigd, w.o. Argentinië, Tur kije, Costa iRca. Abessinië, Rusland en de Ver. Staten. De heer Van Wettum vertegen woordigde de Nederlandsche belangen. Dr. Coebergh, die eveneens tot de Nederlandsche delegatie behoort, is door familieomstandig heden verhinderd de eerste dagen aanwezig te zijn, aldus de Tel. Spanje. Meer bankbiljetten in circulatie. MADRID, 27 Mei. (V.D.) De minister van financiën heeft machtiging verleend tot het in circulatie brengen van nieuwe bankbiljet ten tot een totaal bedrag van 6 milliard pe seta's. In bankierskringen heeft dit besluit ontstemming gewekt. Ernstige onlusten in San Sebastian. MADRID, 27 Mei (V. D.) Een groot aantal stakende arbeiders heeft te San Sebastian een betooging gehouden. Toen de straten door troepen werden afgezet kwam het tot ernstige botsingen, waarbij de politie van de schietwapens gebruik moest maken. De ar beiders ondernamen daarop een aanval op een fabriek, waarbij een persoon gedood en tien anderen gewond werden. De overheid heeft den Staat van Beleg afgekondidg. Polen. nanciën wordt thans de broer van maarschalk Pilsóedski, de portefeuille van Handel komt aan Zarzirssky. Duitschland De saneering der geld middelen. BERLIJN, 27 Mei (V.D.) omtrent de be- sprekingen tusschen den Rijkskanselier en vertegenwoordigers der Soc. Democratische Rijksdagfractie wordt het volgende medege deeld: Punt van bespreking was niet. slechts de houding der Rijksregeerlng ten opzichte van de verhoogingen van den broodprijs, doch ook de voorgenomen uitvaardiging van een nieuwe noodverordening in zake saneering der openbare geldmiddelen. De Rijkskanselier deelde den Sociaal-De- mocratischen afgevaardigden mede, dat de Rijksregeering tot nu toe in deze aangele genheden nog geen beslissing heeft genomen De maatregelen, welke door de regeering getroffen moesten worden ter saneering der financiën zijn zoodanig, dat zij door de mas sa van het volk als zeer bedenkelijk worden beschouwd. Mochten de tot nu toe genomen maatregelen niet doeltreffend zijn, dan moet overgegaan worden tot een verlaging dei- graanrechten. In ieder geval is te verwachten dat de nieu we noodverordening gereed zal zijn voor het vertrek van den Rijkskanselier en den Rijks minister van Buitenlandsche Zaken naar Stuttgart, zoodat zij onmiddellijk, na hun te rugkeer uit Stuttgart zal kunnen worden uit gevaardigd. Ballerjahn vrij. LEIPZIG, 27 Mei (V. D.) Naar vernomen wordt, heeft de procureur-generaal last ge geven Bullerjahn voorloopig op vrije voeten te stellen. UIT DE OMSTREKEN SANTPOORT Het nieuwe ministerie. WARSCHAU, 27 Mei (V.D.) Het nieuwge vormde ministerie verschilt slechts zeer wei nig van het vorige. Slechts twee portefeuilles kwamen in andere handen, Minister van fi- MEESTER" DEKKER GAAT HEEN. Onze correspondent, schrijft: Dinsdag heeft de Raad onzer gemeente op de meest eervolle wijze ontslag verleend aan den heer C. G. Dekker, Hoofd van School F, met ingang van een door B. en W. nader te bepalen datum. We vermoeden, dat voor de meeste onzer dorpsgenooten de toevoeging „Hoofd van School F" niet overbodig is, want de naam C. G. Dekker zal velen hunner onbekend" zijn. Spreekt men echter van., „Meester Dekker", dan is een nadere aanduiding niet noodig, want dien kent men van klein tot groot. „Meester Dekker" dan gaat het onderwijs verlaten. Toen wij van zijn ontslag-aanvrage hoorden, konden wé ons niet begrijpen, dat hij reeds den pensioen-gerechtigden leeftijd had bereikt, zoo krachtig ziet hij er nog uit Het is dan ook niet het-zich-niet-meer-in-de- school-thuisvoelen, dat hij' zijn velverdiende rust gaat genieten. In dat opzicht staat Mees ter Dekker" nog gerust z'n mannetje, zooals hij dat altijd gedaan heeft; Want gemakkelijk is „Meester" niet. Vóór alles orde en netheid. Toch houdt men van hem en denken de meisjes en jongens in later jaren met genoe gen terug aan den tijd, dien zij in de hoogste klas van School F. doorbrachten. Meer willen we van de „kwaliteiten" van den binnenkort heengaanden meester niet. zeggen. We zijn er van overtuigd, dat we hem naar zijn eigen oordeel al te veel „opge hemeld" hebben. Zij tenslotte alleen nog ver meld, dat de heer Dekker in 1908 hier tot hoofd werd benoemd. Vóór dien was hij 16 jaar in gelijke functie werkzaam te Wijde Wormer en daarvoor weer 8 jaar als onder wijzer te Ilpendam. Ons dunkt, dat na zoo'n staat van dienst de rust, die hij straks hoopt te genieten, het praedicaat „welverdiend" ten volle toekomt. GEMEENTERAADSVERKIE ZINGEN. VERGADERING DER S. D. A. P. Voor de afdeeling Santpoort-Bloemendaal der S.D.A.P. traden Woensdagavond in „De Toorts" als sprekers op de hèeren W. A. Vis ser en Mr. Dr. v. d. Flier. Het eerst sprak de heer Visser. „Vorigè jaren" zoo ving hij aan „ging het ora beginselen, nu hebben we meer te kampen met personen, die er geen beginsel op na hou den. Vaak maakt het op hem den indruk te doen te hebbe nmet menschen, die hun eigen belang willen dienen. Vooral denkt spr. in dit opzicht aan de partij der* Neutralen. Wat de partij van den heer Schilling betreft, is het beter, dat geen dezer candidaten den Raad binnentreedt, want evenals vertegenwoordi gers van andere partijen, dienen ook zij niet de arbeidersbelangen. Spreker haalde ver schillende voorbeelden aan, o.a. wat de per- soneele belasting betreft, de verhouding tus schen rijk en gemeente, den woningbouw, de hooge huren, enz. Ook ten opzichte van de bad- en zweminrichting, die er nog steeds niet is, stelde spr. den wethouder van Soc. Zaken aansprakelijk. De schoolvoeding en schoolkleeding wordt op een verkeerde ma nier door het College ter hand genomen. Veel staat er voor de arbeiders op het spel. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat de arbeiders dat begrijpen zullen en dit straks zullen toonen door hun stem uit te brengen on de partij, bij wie hun belangen veilig zijn: De S.D.A.P. Mr. Dr. v. d. Flier sprak meer over de be ginselen der partijen. Hij noemde de gemeen teraadsverkiezingen belangrijker dan die voor de Prov. Staten, omdat men, wat een ge- INGEZONDEN MEDEDEELING EN a 60 Cts. per regel. De ideale cacaodrank voor jong en oud voor altijd en voor iedereen. Bestelt nog heden een fleschWordt met koude melk bereid. De Smakelijke Sehoendrónk meenteraad doet, zoo direct aan den lijve voelt. In het programma der verschillende par tijen komen welfmooie punten voor, maar in de praktijk komt er meestal maar weinig van terecht. En wat er nog van terecht komt, ge schiedt dikwijls door het drijven der S.D.A.P., want uit zich zelf stelt het kapitalisme niet de algemeene belangen boven de particuliere. Waar het socialisme echter de macht krijgt vallen direct veranderingen ten goede te con- stateeren. Het kapitalisme noemt dit riemen snijden van andersmans leer, maar, als men ons het leer heeft afgenomen, moeten we toch zoo wel handelen. Spr. noemde hierop verschil lende voorbeelden, hoe kapitalen vaak zijn bijeengebracht en zei. dat de S.D.A.P. geen eischen wil stellen, die niet bereikbaar zijn. Met een opwekking de candidaten der S.D.A.P. te stemmen, eindigde spr. Hierop vertoonde de heer W. A. de Fello met behulp van een schimmenspel, wat de S.D.A.P. doet voor de arbeidersklasse. BEVERWIJK JAARVERSLAG GEZONDHEIDS COMMISSIE In het jaarverslag van de Gezondheidscom missie over het jaar 1930 vestigt de commis sie de aandacht op de woningtoestanden, die hier en daar nog veel te wenschen overlaten. Er komen tamelijk groote complexen wo ningen voor, die de grens der onbewoonbaar heid benaderen en waarvan de bewoning, wat de hygiëne betreft, bedenkelijk is. De omstan digheid, dat in de woningen veelal een zeer weinig draagkrachtige bevolking is gehuis vest, die de hoogere kosten van een betere woning niet zou kunnen betalen, zonder dat de voeding er onder zou lijden, noopt tot het betrachten van eenige voorzichtigheid bij het onbewoonbaar verklaren. Het streven naar geleidelijke verhooging van het peil der woningen is blijkens het verslag, reeds se dert jaren het belangrijkste punt van actie der commissie en zal nog wel lang een groot deel van haar aandacht blijven vragen. De klachten over hinder van stank, yeroor- zaakt door de aan de Pijp gevestigde fabrie ken. hielden aan. Naar aanleiding hiervan werden op ver zoek van den inspecteur der Volksgezondheid gegevens verzameld over stankverspreiding'. Deze gegevens zijn verzameld over de drie laatste maanden met niet ongunstige resul taten. De vischmeelfabriek bijv. heeft door 'uitbreiding harer zuiveringsinrichting verbe tering in den ouden toestand bereikt. Wegens de sterk toenemende bevolking in de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee vestigt de commissie de aandacht op de nood zakelijkheid van een behoorlijk uitbreidings plan voor dit gebied. Dit plan zal rekening moeten houden met de plannen voor het aansluitend gedeelte dei- gemeente Velsen. Een nieuw plan is in be werking. In afwachting daarvan wordt vol gens de commissie op zeer te betreuren wijze langs allerlei tuinderswegen gebouwd, waar door te vreezen is, dat een behoorlijke oplos sing voor het geheel der bebouwing zeer be zwaarlijk zal worden, De gemeente Bever wijk voor zoover gelegen ten Westen van den spoorweg is reeds vrijwel geheel volgebouwd; een uitbreidingsplan voor het Oostelijk ge deelte is gemaakt, doch het is nog bij Ged. Staten aanhangig. De onzekerheid, hoe de primaire Rijksweg nabij Beverwijk zal wor den geprojecteerd vormt voorloopig nog een groot bezwaar voor het maken van definitieve plannen. Van hoe groot belang deze zaak naar het oordeel der Gezondheidscommissie moet wor den geacht, blijkt, als men er zich reken schap van geeft, dat rondom de monding van het Noordzeekanaal zeer snel een groote stad wordt gevormd door de aaneengroeiing van de kommen van Wijk aan Zee en Duin, Beverwijk, Velsen, iJmuiden o. en IJmuiden, Deze agglomeratie heeft thans op een gebied ter grootte van de gemeente Haarlem een -be volking van ruim 50.000 zielen, welk aantal jaarlijks met 2000' zielen toeneemt. ST.-JOZEF-HARMONIE. De St.-Jozef-Harmonie, die op het j.l. Zondag te Bilthoven gehouden concours zulke fraaie successen oogstte, nl. een eersten prijs in den marschwedstrijd, een eersten prijs in den concertwedstrijd en een derden prijs in den Eerewedstrijd zal Vrij dagavond een muzikale rondgang door de gemeente maken. Te 8 uur zal het corps van het K.S.A.-gebouw afmarcheeren, door de Breestraat trekken naar het C.H. Moens- plein, In de muziektent zal de St.-Jozef-Har monie de nummers spelen, waarmede zij haar fraaie bekroningen behaalde. Na af loop van dit concert zal de kapel een mu zikale wandeling door de gemeente maken. VELSEN INBRAAK In den nacht is door middel van het uit snijden van twee ruiten ingebroken in de woning van den kantoorhouder P., van het Hulp-Postkantoor te Velsen. Het buffet in de huiskamer met een paar kasten waren doorzocht, doch zoover kon worden nagegaan is er niets ontvreemd. Eveneens is getracht een deur aan de binnenzijde der woning en toegang gevende tot het kantoor open te breken. Vermoedelijk zijn de daders gestoord geworden. OVERVEEN DE RAMPLAAN KRIJGT FIETSPADEN. De Ramplaan krijgt behoorlijke fietspaden. Maar 't zijn fietspaden, die passen bij een bescheiden laan. want den halven meter kunnen zij nog niet halen. IJMUIDEN HET FONDS VOOR SOCIALE VOORZIENINGEN. MOET HET BLIJVEN BESTAAN? Omtrent het fonds voor sociale voorzie ningen lezen wij In het orgaan van den Chr. Bond van Transport- en Fabrieksarbeiders het volgende: „Ook het fonds ondervindt de gevolgen van de crisis op een geduchte wijze. Zeer ingrijpende maatregelen zijn reeds genomen, omdat men bevreesd isdat het- mis loopen zal. Hoewel we het eenerzijds kunnen bejam meren dat het zóó loopt, anderzijds worden we toch wel in "t- gelijk gesteld, dat de grond slag, waarover zoo hoog is opgegeven, niet zoo hecht en sterk was als men dit heeft la ten voorkomen. Daar komt nog bij dat de menschen uit de werkoozenkassen dit jaar extra zes weken uitgekeerd krijgen en het aantal dagen van uitkeering uit het fonds, dat afhankelijk is van het aantal vaardagen, met geen enkelen extra-dag uitkeering is verzwaard. Te vroeg is triomfantelijk de loftrompet voor het fonds opgeheven. Bij de eerste de beste crisis zullen reeds velen zich te vreden moeten stel len met een verlaagde uitkeering en heeft men zich moeten haasten het veege lijf te redden door de werkloozenuitkeering onder te brengen bij de, eerst versmade en ge hate, rijksregeling. Van de verlaagde uitkeering heeft men van de zijde van het fondsbestuur, aan het bestuur van de Reedersvereeniging en de be sturen van de organisaties kennis gegeven door uitvoerig schrijven. I-Inerin wordt geen gewag gemaakt van een aansluiting bij den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering', maar in feite is het toch niets anders. Alle leden van de voor malige IJmuider Federatie worden onderge bracht in de werkloozenkas van den Cen- tralen Bond. Het werk zal dus spoedig aan het fonds kantoor heel wat verminderen als de admi nistratie van de werkloosheid heel eenvou dig over het kasbestuur loopt, terwijl de vraag, of het voortbestaan van het fonds in zijn huidigen vorm wel recht van bestaan heeft, gesteld kan worden. Hierop vooruit te loopen wenschen we niet te doen. We willen afwachten met welke voorstellen men komen zal. Dat onze leden zich inmiddels de verander de situatie, die eerlang zalintreden, indenken kan zijn nut hebben, omdat ook ons moge blijken, hoe er over gedacht wordt onder de belanghebbenden zelf. WEER NAAR ZEE. De stoomtrawler Nelly Gezina IJm. 43 van de vereenigde exploitatie maatschappij, ver trekt na 3 maanden opgelegd te zijn, weer naar zee om de visscherij uit te oefenen. AANBESTEDING. Bij de door B. en W. van Steenwijk gehou den aanbesteding voor het maken van den onderbouw van een hefbrug in het D older- kanaal in dén weg naar Tork, was laagste inschrijver de heer F. Orsel alhie rmet f 12040 VAN BOORD GEHAALD. De stoomtrawler Caroline IJm. 26 had een tremmer aan boord, welke nog geen 18 jaar was. Hij werd door de rijksveldwacht van boord gehaald, omdat een tremmer ouder dan 18 jaar moet zijn. HEEMSTEDE TUINLIEDEN De Tuinliedenvereeniging „Aerdenhout Omstreken vergaderde Woensdagavond. Voor deze bijeenkomst was groote belangstelling, daar het gold het afscheid van den voorzitter den heer Radstake, die door zijn benoeming tot opzichter der tuinen op het Loo, gaat verhuizen. De voorzitter deelde mede, dat op 3 Juni een excursie plaats zal hebben naar de tuinen van de firma Tuberge nte Haarlem. Ter sprake kwam de te houden groote ex cursie in het laatst van Juli. In beginsel werd besloten een bezoek aan Zeist en Soesterberg te brengen. Daarna hield de voorzitter een afscheidsrede, waar in hij tot uiting liet komen het vele mooie, dat hij hier in de vereeniging moet achter laten. Namens de leden bood de vice-voorzitter de heer M. Bloemendaal Sr-, den scheidenden voorzitter een vulpen aan. Verschillende personen voerden nog het woord, zij wenschten den heer Radstake veel geluk in zijn nieuwen werkkring. De scheidende voorzitter werd onder ap plaus tot eerelid benoemd. Als voorzitter werd gekozen den heer H. v. Gurp. Tenslotte werd nog de bindcursus bespro ken, die spoedig zal aanvangen. BENNEBROEK AUTO-ONGELUK. Woensdagmiddag 3 uur had alhier op den Rijksstraatweg een ernstig auto-ongeluk plaats. De heer T. uit Zaandam ging per auto met een viertal familieleden een bezoek brengen aan een patient, verpleegd in de stichting „Vogelenzang" alhier. Komende uit den Kennemerbeekweg ge raakte de auto in botsing met de stoom tram. De wagen werd eenige meters mee gesleurd en deerlijk gehavend. Vier van de vijf inzittenden werden ge wond. Een kreeg een sleutelbeenfractuur, drie kregen hoofdwonden. Allen werden in de stichting verbonden, doch konden later naar huis worden ver voerd. AERDENHOU EEN BOTSING. Woensdagavond half acht is op de krui sing van de Nicolaas Beetslaan en tram baan een ongeluk gebeurd, dat nog goed is afgeloopen. Ds luxe-auto van den heer J. Boskamp uit Overveen werd bij het oversteken van ge noemde kruising door een in de richting van Zandvoort rijdende tram in de flank aan gereden en ruim 11 meter meegesleurd. Do auto was zoodanig beschadigd, dat deze weggesleept moest worden. De tram was licht beschadigd. De heer Boskamp kwam er met den schrik af. WIJK AAN ZEE EN DUIN. DE NUMMERING DER CANDID ATEN- LIJSTEN. In de zitting van het hoofdstembureau is bij loting de volgorde van de candidaten- lijsten voor de a.s. Gemeenteraadsverkie zingen als volgt vastgesteld: 1. Lijst-van der Mey, 2. R, K. Staatspartij, 3. S.D.A.P.. 4. Vrijzinnig Democratische Partij. 5. Com munistische partij. HAARLEMMERMEER VERKOOPING. Woensdag hperschte te Hoofddorp een ongewone drukte. Langs den westelijken Hoofdweg stond een lange file luxe-auto's veewagens en vrachtauto's, waarmede een groot aantal kooplieden uit verschillende plaatsen was aangekomen om zich te be geven naar een langs den openbaren weg nabij de boerderij van den heer A. Buurman gelegen terrein, alwaar in het openbaar werd verkocht de boerderij inventaris en veestapel van den heer E. Dooijeweerd en welk ter rein als 't ware in een veemarkt was her schapen. De stand van het grasgewas is bij uitstek gunstig en dit zal wel den doorslag bebben gegeven dat er voor de bijna 40 koeien, die voor flinke prijzen van de hand gingen, zooveel animo was. Van de varkens bleken de prijzen daarentegen nogal gedrukt te zijn, zoodat voor dit onderdeel van den veestapel de kooplust niet bijzonder groot was. INBRAAK. In Haarlemmermeer is 's nachts inge broken in de consumptieten van den heer J., st aande op het voetbal terrein aan den IJ weg nabij Halfweg. Do dief of dieven zijn door verbreking van een slot naar binnen gekomen en wisten zich van eenige artikelen meester te maken. ZEILBOOT OMGESLAGEN. In de Ringvaart nabij den Bennebroeker- weg is een zeilboot omgeslagen, waarin twee heeren waren gezet. Een hunner wist zich zwemmende te rredden, doch de ander raakte in het tuig verward, zoodat ijlings hulp moest worden geboden om de touwen los te snijden, waarna men er in slaagde, hem uit zijn benarde positie te bevrijden. HILLEGOM VAN BOL TOT BLOEM. Woensdagavond had de eerste filmvertoo- ning plaats van de door het Centraal Bloem bollencomité vervaardigde film „Van Bol tot Bloem" in de groote zaal van Hotel „Flora" Onder de belangstellenden merkten wij on der meer op burgemeester Pont en echtge- noote en de beide wethouders. De zaal was zeer goed bezet toen de secre taris van Bloembollencultuur, de heer J. N. J. Bijl van Duivenbode, een kort welkomst woord sprak. Met groote belangstelling werd hierna de film gevolgd. Heden. Donderdagavond, vindt de tweede voorstelling plaats. GEMEENTERAADSVERKIE ZING. NUMMERING DER CANDIDATEN. Bij de gisteren gehouden stemming voor de nummers der candidaten voor den Gemeen teraad was de uitslag als volgt: 1 S.D.A.P., (Lijst P. H. Fijmaï, 2 A.-R., f Lijst J. O. Ver meer). 3. C.-H. (Lijst P. de Vreugd), 4. Vrij heidsbond. (Lijst C. de Wreede), 5. R.-K. Staatspartij (Lijst P. Klaver). VEREENIGING VAN JONGE LIBERALEN.. Bovengenoemde vereeniging organiseert Vrijdagavond. 29 dezer, in samenwerking met de afdeeling Zandvoort van de Liberale Staats partij ,.de Vrijheidsbond", een feestelijke propaganda-avond in Hotel „Groot Badhuis" te Zandvorot. De propaganda-rede, getiteld „Het Leven de Liberalisme", zal worden uitgesproken door den heer W. Lubberink, te Haarlem. De dansmuziek na de pauze zal worden ver zorgd door de la Fucnte's „Gee Bee Sercna- ders". SCHEEPVAARTBERICHTEN (Zie ook elders in dit nummer). TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Aagtekerk 27 Mei te Antwerpen van Rot terdam. Bali 27 Mei te Amsterdam van Batavia. Gemma 26 Mei van Hongkong, Rotterdam naar Japan. Insulinde 27 Mei van Rotterdam naar Ba tavia. Jagersfontein 27 Mei te Beira van Rotter dam. Kedoe passeerde 26 Mei 23 u. Suez, Rotter dam naar Batavia. Kota Agoeng verm. 27 Mei 19 u. van Lon den, Batavia naar Rotterdam. Kota Inten 27Mei te oSerabaja van Rot terdam. Lochgoll 26 Mei 3 u. 2 m. 1000 mijl Z. West van Valentia, Pacifickust naar Liverpool en Rotterdam. Patria passeerde 27 Mei 9u. Sues, Rotter dam naar Batavia. Schiekerk passeerde 27 Mei Gibraltar, Cal cutta naar Rotterdam. Stuyvesant 27 Mei van Dover naar Ma deira. Amsterdam naar Wcst-Indië. Talisse 27 Mei te Sabang, Amsterdam naar Batavia. Zeclandia 27 Mei van Amsterdam naar Z. Amerika.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 13