In het land der schoone sehoritas BUITENLAND. Indirect votum van vertrouwen in Briand. dringen experts aan op het regelmatig gebruik van Palmohve. L1TW1NOW TE GENEVE. Rusland's economische perikelen. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 29 MEI 1931 TWEEDE BLAD Een meerderheid van 57 stemmen. Bij de eindstemming een meerderheid van 76 stemmen. Belangrijk succes voor den verslagen candidaat. Scherru ter dood veroordeeld. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De debatten over de Fransche buitenland- sche politiek werden, tegen de verwachting in, rc gisteren gehouden. De Kamer is bijeengekomen. Franklin Bouillon betrad de sprekerstribu ne om de reeds aangekondigde interpellatie, waarin het aftreden van Briand geëischt wordt toe te lichten. Hij critiseerde de be slissingen van Genève ten aanzien van de Duitsch-Oostenrijksche Tolunie en verweet Briand dat deze te vroeg uit Genève is ver trokken in plaats van, zooals noodzakelijk was, aan de besprekingen over de Poolsche kwestie deel te nemen. Hierna verkreeg Briand het woord om Franklin Bouillon van repliek te dienen. In het eerste deel van zijn redevoering verde digde Briand zijn houding te Genève en weer legde o.a. de lezing van Bouillon als zou de Kleine Entente het voorziterschap van de Ontwapeningsconferentie van de hand heb ben gewezen. Overigens was Henderson de eenige candidaat van bet-eekenis. In het bijzonder besprak Briand het resul taat der presidentsverkiezingen waarbij hij ontkende dat dit een veroordeeling zou zijn van de door hem gevolgde buitenlandsche politiek. Briand verklaarde van de Kamer te verwachten dat zij hierover haar definitieve houding zou uitspreken. „De organisatie van den vrede, aldus ver volgde Briand, hangt van internatiionale ver plichtingen af, zooals het Kellogg pact. Deze verplichtingen worden in haar geheel door het Fransche parlement erkend. De gebeurtenissen te Genève hebben aan getoond, dat de door mij gevolgde politiek van Europeesche toenadering, zich mag ver heugen in algemeenen bijval. Om deze reden meent de minister het recht te hebben te mogen beweren, dat zijn werkzaamheden niet vergeefsch geweest zijn". Over de kwes tie der Duitsch-Oostenrijksche „Anschluss" zeide Briand, dat hiervan zoowel de politieke, als de juridische en economische zijden be sproken zijn In werkelijkheid kan de onaf hankelijkheid niet worden aangetast zonder dat de Volkenbondsraad zich heeft uitgespro ken. Er mag geen verschil worden gemaakt tusschen politieke en economische onafhan kelijkheid. Franklin Bouillon heeft derhalve niet het recht te zeggen, dat ik de Fransche zaak te Genève heb verraden". Briand eindigde zijn redevoering, die door levendigen bijval van de leden van links en het midden werd begroet, met de woorden: „Het is niet waar, dat de Nationale Vergade ring van Versailles de buitenlandsche politiek heeft veroordeeld. Dat zal de stemming van heden aantoonen". Na de rede van Briand diende afgevaardig de Drouot (linksrepublikein lid der groep Tardieu), een resolutie in, waarin de Kamer haar vertrouwen uitspreekt in de door de reegering tot nu toe gevolgde vredespolitiek en uitgenoodigd wordt deze politiek voort te zetten. De Minister-president verklaarde zijn instemming met deze resolutie en stelde voor over te gaan tot stemming over deze resolutie voor de behandeling van den prioriteitseisch der Radicaal socialisten. Laval stelde hierbij de vertrouwenskwestie. Het voorstel inzake de prioriteit der Radicaal-socialistische motie werd met 318 tegen 261 stemmen verworpen, zoodat de regeering dus een meerderheid heeft gekregen van 57 stemmen. Na dit indirect votum van vertrouwen, zal nog de stemming plaats hebben over de reso lutie Drouot, waarin het vertrouwen wordt uitgesproken in de regeering. Briand heeft den aanval afgeslagen en zijn positie, na zijn nederlaag te Versailles op nieuw bevestigd, zij het met een geringe meerderheid: Men bedenke echter dat deze stemming slechts besliste over den eventuee- len voorrang van de radicale motie. De cijfers van de stemming over de eigenlijke motie van vertrouwen van Drouot, zouden een an der beeld geven van de werkelijke verhouding. De eindstemming leverde het resultaat 332 256 op een meerderheid van 76 stemmen dus. Briand kan tevreden zijn met dit resultaat, dat voor een verslagen candidaat voor het Hoogste Ambt van Frankrijk alleszins bevre digend is! Geen andere minister van buiten landsche zaken zou dit hebben bestaan. Italië. De bomaanslag op Mussolini. ROME, 28 Mei (V.D.) Voor het Bijzonder Gerechtshof tot Bescherming van den Staat werd heden het proces gevoerd tegen den anarchist Michele Schirru, die een bomaan slag tegen Mussolini had voorbereid en bij zijn in Februari j.l. plaatsgehad hebbende arrestatie drie politiebeambten met revolver schoten had gewond. Schirru, die reeds bij zijn eerste verhoor bekend had, wist vandaag Weinig nieuws te vertellen. De Procureur-Generaal eischte de dood straf en het Hof wees na korte beraadslaging vonnis overeenkomstig den eisch. Schirru hoorde het vonnis onbewogen aan. Het pu bliek op de tribune bracht een ovatie aan het gascisme. België. Oude kabinet terug onder Renkin? BRUSSEL, 28 Mei. (V.D.) In politieke krin- gen wordt het waarschijnlijk geacht, dat de Katholieke leider Renkin die door den Ko ning met de vorming van een nieuw Kabinet belast is, deze opdracht zal aanvaarden. Ver wacht wordt, dat het oude Kabinet zal te rugkomen onder leiding van Renkin. De por tefeuilles van Landsverdediging en Koloniën zullen echter in nieuwe handen komen. Naar verluidt, zal Renkin den Koning niet voor morgenavond van het resultaat van zijn be sprekingen op de hoogte kunnen brengen. Engeland. Het bezoek van de Duitsche ministers aan Engeland. LONDEN, 28 Mei. (V.D.) Reeds thans heeft men voorbereidingen getroffen voor het be zoek, dat de Duitsche Rijks-Kanselier dr. Bruening en de Rijksminister van Buitenland sche Zaken Curtius de volgende week aan Londen zullen brengen. Zij zullen Vrijdag 5 Juni te Southampton arriveeren aan boord van een Duitsch stoomschip, waarvan zij overgaan aan boord van een Engelsche tar- pedojager die hen naar land zal brengen. Na aankomst te Londen zullen zij een banket bijwonen, dat te hunner eere in het Foreign Office wordt gegeven. Zaterdag zullen zij des morgens een deputatie van de Duitsche kolonie te Londen ontvangen en zich ver volgens per auto naar het buitenverblijf van den eersten minister, Chequers begeven, waar zij een onderhoud zullen hebben met MacDonald en Henderson. Zondagmiddag zul len zij naar Londen terugkeeren en Maandag zal de Koning hen in Buckingham Palace ontvangen. Maandagavond nemen zij deel aan een diner en een receptie, die de Duit sche ambassade de Britsche regeering en het diplomatieke corps aanbiedt. Curtius en Brue ning zullen Dinsdag weer naar Duitschland terugkeeren. Genève. De strijd tegen de verdoo- vende middelen. De Volkenbondsconferentie voor de beper king van de vervaardiging van verdoovende middelen hield onder voorzitterschap van de Brouckere algemeene discussies, waarbij weder het bestaan van twee stroomingen be vestigd werd, aldus de N.R.C. De gedelegeer den van Argentinië, China en Uruguay na men het op voor het bekende plan Blanco- Crane, volgens hetwelk de conferentie geen quota van fabrikanten voor de verschillende landen zal vastleggen, doch eenvoudig zal be palen, dat iedere regeering ieder jaar van te voren moet aangeven waar zij haar voor me dische en wetenschappelijke doeleinden be- noodigde hoeveelheden morphine, cocaïne en heroïne zal bestellen. Geen land zal meer mogen vervaardigen dan besteld is, plus het geen voor eigen gerechtigde doeleinden noo- dig is. De gedelegeerde van Argentinië had een geheel nieuw ontwerp-conventie van deze strekking bij de conferentie ingediend, waar in bovendien de verplichting voor ieder land is opgenomen een centraal bureau van toe zicht voor de verdoovende middelen in het leven te roepen, dat nauwkeurig zal moeten toezien op de fabrikanten en de verkoopers. Hiertegenover hebben de gedelegeerden van Italië, Cavazzoni, en Hassan bey, de voorzit ter van de Turksche nationale vergadering, zich onder bepaalde voorwaarden bereid ver klaard het stelsel van de opiumcommissie van den Volkenbond te aanvaarden, volgens het welk de conferentie zal vaststellen welk per centage van de geoorloofde wereldfabricage ieder land zal mogen vervaardigen. Tenslotte drongen de gedelegeerden van Argentinië en Canada nog aan op een veel strengere straf voor diegenen, die verdooven de middelen in ongeoorloofden handel brachten. De Internationale Arbeids- conferentie. GENèVE, 28 Mei (V.D.) Hedenmorgen is onder voorzitterschap van den Britschen arbeidersafgevaardigde Poulton de vijftiende Internationale Arbeidsconferentie geopend. Aan de conferentie nemen deel 46 staten met 141 gedelegeerden en 199 deskundigen. De conferentie heeft tot ondervoorzitters gekozen: den Deen, Bramsnaes, voor de regeeringsgroep; den Zuid-Afrikaan, Gamill, voor de werkgeversgroep en den Zwitser, Schurch, voor de arbeidersgroep, aldus de N.R.C. De conferentie heeft besloten 5 commis sies in te stellen n.l. een voor den arbeidstijd in de steenkolenmijnen, een voor den toela^ tingsleeftijd van kinderen tot niet-industrieele groepen, een voor de herziening van de con ventie van 1919 inzake den nachtarbeid voor vrouwen, een voor re rapporten der regeerin gen overeenkomstig art. 408 van het verdrag van Versailles over de naleving van de ge ratificeerde conventies, en een voor de regle mentswijziging. In de vergadering van de arbeidersgroep heeft de meerderheid van de gedelegeer den van het internationaal verbond van vak- vereenigingen zich heel wat intransigenter betoond dan vorige jaren. Bij de verdeeling der gedelegeerden over de verschillende com missies is thans niet slechts de Italiaan- sche fascistische arbeider, doch zijn ook alle arbeiders, die tot de internationale christe lijke federatie van vakvereenigingen behooren zooals de Nederlandsohe gedelegeerde Ser- rarens, van deelneming uitgesloten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel. V Spaansche vrouwen met haar aan- trekkelijke teint, -zacht en olijf kleurig. advies van bekende schoonheids-experts, als Tejero te Barcelona of Niraus te Madrid. Nauwkeurig volgt de Spaansche het voorschrift op haar gelaat tweemaal daags gron dig te reinigen met een zeep uit zuivere olijf- en palmoliën samengesteld. De eenvoudige behandeling die de heer Tejero hiernaast omschrijft en welke iedereen zonder eenige moeite thuis kan toepassen, heeft algemeene erkenning gevonden. Over de geheele wereld geven specialisten hun cliënten dezen zelfden raad. Niet minder dan 24.592 schoonheids-experts bevelen uitsluitend Palmolivezcep aan voor 't behoud van een gezonde, frissche teint. Is dat geen afdoend bewijs dat ook U door de regel matige toepassing van ditrecept Üwjeugdig, aantrekkelijk uiterlijk moet beschermen f Groene verpakking, kit arte banderol met in gouden letters1 Het is waar dat Spanje een door de natuur buitengewoon begunstigd land is: volop zonne schijn, een heerlijk klimaat, vrouwen met olijfkleurige, zachte teint. Denkt echter niet, dat deze aantrekkelijke vrouwen zich kunnen veroorloven de verzorging van haar teint te verwaarloozen! Ook zij moeten rekening houden met het Tejerode beroemde Spaansche expert, zegt: „Masseer het ge laat met overvloedig schuim van Palmolive zeep en warm water. AJspoelen met warm waterdat geleidelijk ijskoud moet worden." PALMOLIVE cent per stuk Nieuwe gegevens over de werkloosheid. (Bijzondere correspondentie.) Durf behoorde steeds tot de opvallende ka- 1 aktertrekken van de bolsjewistische staats lieden en niemand zal er zich vermoedelijk bij hun verschijnen te Genève over hebben verwonderd, dat Litwinow zich als raadgever en wegwijzer aan de menschheid meende te moeten opdringen. Beschouwt men de veran deringen, die de sovjethuishouding en haar economische politiek in de 13 jaren van haar bestaan moest beleven om de strop te ont gaan; constateert men de krasse verlooche ning van haar eigen beginselen, die bij het ochtendgloren van het bolsjewisme als de hoogste wijsheid waren verkondigd, dan komt men iets nader tot de atmosfeer van bedrog en zelfbedrog, waarin alleen de wijzen uit het Oosten zich als de leermeesters der wereld kunnen opwerpen. Sluw waren de bolsjewis ten evenwel van het begin af en nadat Lit winow zich er van had overtuigd, dat zijn forsch optreden in de voorbereidende ontwa peningscommissie op niemand indruk maakte besloot hij tot een tactrijker optreden, in de hoop, de mogendheden voor Rusland te win nen op een oogenblik, waarop belangrijke credietovereenkomsten met Duitschland en Italië tot stand gebracht en waarop de in ternationale graanactie, die begonnen is, Rusland als landbouwland in de hoogste mate noodig heeft. Terwijl nog kort voor de vergadering te Ge nève de Moskousche dagbladen lieten door schemeren, dat de Russische regeering even tueel zou wegblijven, terwijl zij de overige we reld op economisch terrein een strijd op le ven en dood aankondigden, verscheen Lit winow in de Vonkenbondsstad om de opvat ting te verkondigen, dat ondanks al het prin- cipieele verschil tusschen de schijncommunis- tische huishouding in Rusland en het kapi talisme in de Rusland omringende landen, de oude geschiedenis van den wolf en het lam wel eens werkelijkheid zou kunnen wor den. Was ook deze voorspelling niet nieuw, toch ligt er een lange weg tusschen 1927 en d ebijeenkomst van het Europa-comité. Reeds ter economische wereldconferentie van vier jaar geleden trachtte de sovjetafgevaardigde Sokolnikow de mogelijkheid van het bestaan van twee economische stelsels naast elkaar, echter met talrijke „indiens" en „maar" aan te toonen, de dubbelhartigheid van Moskou kwam echter toen tot uitdrukking in de omstandigheid, dat zijn eerste afgevaardigde naar die conferentie, Ossinski, een ander ijzer in het vuur hield en het verzet van de socialistische huishouding tegen het kapita lisme bepleitte. In deze dagen is Litwinow alleen aan het woord gekomen, om mildere opvattingen te manifesteeren. Nader beschouwd was deze ad hoe ge reed gemaakte theorie noch in 1927 noch thans in overeenstemming met de overtui ging en de wenschen van de leiders van den Russischen staat. Niemand minder dan Lenin, die met zijn terugkeer naar den „Nep"-koers den particulieren handel in Rusland een groote, ingrijpende concessie deed, gaf reeds in 1921, onmiddellijk na het sluiten van den vrede met Polen te kennen, dat op den duur het vredig naast elkaar voortbestaan van de sovjetrepubliek en de burgerlijke staten onmogelijk was; „ten slotte zal het eene deel of het andere zege vieren en eer dat gebeurd is, schijnt een geheel reeks krachtige botsingen absoluut onvermijdelijk". De commissaris van oorlog Woroschilow, die geen gelegenheid laat voorbijgaan om met den sabel te rinkelen en dreigementen te uiten aan het adres van de overige wereld, beleed nog in zijn jongste waarschuwing van 2 Augustus 1930 zijn trouw aan de nalatenschap van den vroe- geren leider, door onomwonden te verklaren dat de tegenwoordige, tegenstrijdige poli tieke en economische stelsels niet voort durend naast elkaar kunnen voortbestaan en dat om deze reden het gevaar van oorlog ons steeds boven het hoofd hangt. „Litwi now geeft er de voorkeur aan, te Genève een andere taal te spreken, hij maakte zelfs een buiging voor Briand, die in de Russische pers als pleitbezorger van een interventie wordt uitgekreten en hij dankte voor de uitnoodi- ging voor de zitting van het Europa-comité, welke uitnoodiging de Russen oorspronkelijk voorgaven, van de hand te willen wijzen, omdat zij zich geroepen waanden, aan de geheele bijeenkomst deel te nemen en omdat de wijze raadgevingen van de sovjetregee- ring niet over alle op de agenda geplaatste vraagstukken werden verzocht. Bij deze wijziging van de tactiek, die echter het veelal misleide Europa niet als een fun- damenteele verandering mocht beschouwen, is het ook karakteristiek, dat het juist de leider van de bolsjewistische delegatie was, die altijd den Volkenbond en zijn organen zeer onbehoorlijk behandelde en die dezen keer voor een stellig ingrijpen der Europee sche Unie in het chaotische raderwerk der Europeesche huishouding is opgekomen. Ter wijl een aantal afgevaardigden, bijzonder na drukkelijk de Nederlandsche minister Bee- laerts van Blokland de meening uitspraken, dat het minder zaak van de regeeringen en den Volkenbond kan zijn, internationale in- dustrieele overeenkomsten in het leven te roepen dan er controle op uit te oefenen, dat feij hun macht niet misbruiken, bestreed ook Litwinow weliswaar de monopolie- en kartel- politiek, natuurlijk echter van het zeer bij zondere gezichtspunt, dat zij de crisis ver scherpt, van welke naar het heet Rusland alleen indirect iets bespeurt, terwijl de so cialistische industrie en landbouw in het raden-land naar het heet ware triomfen vie ren. Een der meest overtuigende verschijnse len van een crisis-looze huishouding is na tuurlijk het ontbreken van werkloosheid en in dit opzicht kon Litwinow de demagogie den vrijen teugel laten; hij meende zelfs het be staan van werkloosheid in zijn land geheel te kunnen ontkennen. Van zijn bewering is ech ter waar, dat de slavernij van geheel de ar beidskracht in Sovjet-Rusland, die met de uitvoering van het vijfjaarsplan in een ware gedwongen relatie met den staat is gekomen en onder meedoogenloozen hoogen druk, het aantal werkloozen belangrijk moest vermin deren. Voor het overige registreerde nog be gin 1930 de arbeidsbeurs (officieel werkver schaffingskantoor) te Moskou alleen niet minder dan 1.300.000 werkloozen, waarbij niet over het hoofd moet worden gezien, dat de Russische economische wetten en de vakver- eenigingsbesluiten talrijke categorieën van het recht op arbeid geheel uitsluiten. Verder dient in aanmerking te worden ge nomen, dat gedurende de uitvoering van het vijfjaarsplan thans hoofdzakelijk voor de productie van productiemiddelen wordt ge werkt zonder dat de afzetmarkt op een of andere wijze haar regelenden invloed op ge heel het economisch proces kon uitoefenen. Zoodra van den koortsachtigen bouw van fabrieken en reusachtige bedrijven tot de voortbrenging van waren, die op consumen- ten wachten, zal worden overgegaan, zal ook INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105.- onmiddeUijk blijken dat de in de jaren van het knechtschap geheel van haar koopkracht beroofde Russische bevolking niet in staat, is, de voortbrengselen van de Russische indus trie ook den noodigen afzet to verzekeren. Bijgevolg zal de productie, die in wanverhou ding staat tot de verbrulkscapaciteit van de bevolking weer geweldig beperkt moeten worden, waardoor natuurlijk ook nieuwe, ge weldige legers werkloozen op straat zouden komen. Een dergelijk aspect moet ook de zoozeer geprezen collectiviseering van den landbouw krijgen Reeds in zijn. een jaar ge leden verschenen studie „De problemen van het groote plan" toonde de bolsjewistische economist. Kwiring, de president der centrale voor den collectieven landbouw, aan, dat „de ervaringen in de collectieve landbouwbedrij ven na de zaaiperiode van het voorjaar 1930 een buitengewoon overschot aan werkkrach ten opleverden: het. allerbelangrijkste vraag stuk. zoo betoogde Kwiring destijds reeds niet zonder ongerustheid, is de vraag, hoe deze overtollige werkkracht zal worden aange wend. „Litwinow, die in zijn Geneefsehe re devoering wijselijk verzweeg, hoe men in zijn land denkt over samenwerking met de ove rige wereld, heeft er ook de voorkeur aan ge- gegeven. de Europeesche huishouding, die een ernstige crisis beleeft, de kunstmatige Russische werkloosheid voor oogen te hou den en zijn eigen geestverwant Kwiring dood te zwijgen, die in dezelfde studie het aantal zoogenaamde groote boeren, die noch tot de collectieve landbouwbedrijven, noch tot eeni ge andere bezigheid worden toegelaten met niet minder dan 5 a 7 millioen aangeeft, waar volgens zijn berekening na ongeveer drie jaren nog de resten van de stedelijke burgerij, den arbeidersstand en een deel van de kunstnijverheidsbeoefeniaren bij zouden komen. „Al deze groepen van de bevolking zouden te zamen ongeveer 10 millioen men- &chen omvatten, van wie niet valt te zeggen, wat zij eigenlijk zouden kunnen aanvangen". Deze ernstige bedenkingen vermogen ech» ter de zielerust van den leider der Russische delegatie niet te storen. De heer Litwinow wist niets beters dan het voorstel van Albert Thomas, om aan de commissie voor de werk loosheid een Russischen deskundige toe te voegen, af te doen met- de als geestigheid bedoelde uitlating, dat zijn land van werkloos heid niets afweet, weshalve men misschien geen kenner van dit vraagstuk in geheel Rusland zou kunnen opsporen. Van denzelf den ernst, van dezelfde oprechtheid getuigde de bewering van den zelfingenomen verte genwoordiger van de roode dictatuur, dat de sovjets dank zij de communistische structuur van hun huishouding in staat, waren, de producten van hun land- en boschbouw en zuivelindustrie veel goedkooper naar het buitenland uit te voeren dan andere landen, In de sovjetpers zelf kan men echter herhaal delijk iets lezen over de lange files voor de levensmiddelenwinkels en op den dag waarop Litwinow zijn van onwaarheden overloopend rapport uitbracht, werd uit Londen de aan komst van het Russische stoomschip „Siberië" gemeld, dat 5000 vaten boter bracht, om tegelijkertijd voor de Russische binnenland- sche consumptieEngelsche margarine in te voeren! Deze ruilhandel zou wel als zin nebeeld voor geheel de Russische economi sche politiek kunnen gelden. Het Russische surrogaat-communisme, de communistische margarine-revolutie schetsen de wereldcrisis in de donkerste kleuren en trachten er tege lijk het grootst mogelijk voordeel uit te slaan, om hun eigen faillissement te verber gen en de definitieve ineenstorting zoo lang mogelijk op te schorten. (Nadruk verboden). Dr.A. OHARASCM. EEN VERDACHT BEMIDDELINGSBUREAU. Te Almelo is gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht het echtpaar L., waarvan de man Nederlander en de vrouw Duitsche van geboorte is. Beiden worden er van verdacht door middel van een door hen opgericht bemiddelingsbureau voor Duitsche dienstboden zich te hebben schuldig gemaakt aan handel in meisjes. Te Almelo arriveerden geregeld Duitsche meisjes, die als dienstboden in verschillende betrekkingen werden ge plaatst. Zoolang dit geschiedde bij te goeder naam en faam bekend staande families, be stond hiertegen geen bezwaar, doch er rezen vermoedens dat er ook Duitsche meisjes ge plaatst werden in verdachte huizen buiten Almelo. De officier van justitie heeft bevel gegeven, het voorloopig arrest van het echt paar met twee dagen te verlengen. ING EZ O N I> EN M ED E DEELIN GEN a 60 Cts. per regel. AGENDA. VRIJDAG 29 MEI Drukkerij voorh. De Erven Loosjes. Aandeel houdersvergadering. 2.30 en 3 uur nam. Palace: „Het geheimzinnige eiland". Too- neel: Norman Telma. 8,15 uur. Luxor Theater: „Als Jantjes passagieren" en „Geraldine". Tooneel; Foulon en Polenz. 8-15 uur. Rembrandt Theater: „Das Land des Laclielns". Tooneel: Schichti's marionetten. 7 en 9.15 uur. APOTHEEKDIENSTEN Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596. Fa. Begemann en Sneltjes, Jansstraat 27, tel. 10043. ZATERDAG 30 MEI Hotel Lion d'Or: N.V. Nederl. ind. Film Mij. Aandeelhoudersverg. 11 uur v.m. N. V. Keiler en Macdonald's Technisch Bu reau. Aandeelhoudersverg. 9.30 uur v.m. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5