R(VEl!SCml!|S Gevraagd HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 3 JUNI 1931 BOND VAN KOFFIEHUIS-, RESTAURANTHOUDERS EN SLIJTERS. officieele ontvangst ten stad huize. Heden wordt hier ter stede de bondsverga dering gehouden van den Nederl. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en slijters. Ter gelegenheid van dit feit werden heden morgen de bondsraad en de congressisten of ficieel ten stadhuize ontvangen. Aanwezig waren: burgemeester C. Maarschalk, de wet houders mr. J. Gerritsz, Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, mr. Th. A. Wesstra, ge meentesecretaris en de heer W. A. J. van de Kamp, raadslid en lid van verdienste van de afdeeling Haarlem. De heer Maarschalk, die de dames en hee- ren toesprak, zeide o.m. het volgende: Het is mij aangenaam U namens het ge meentebestuur welkom te heeten en het ver heugt mij u als gasten te mogen begroeten. Gij toch staat altijd klaar om personen van allerlei geaardheid als gasten te ont vangen, zoo, dat zij zich thuis gevoelen. Familiefeesten, waarvoor het eigen huis geen ruimte biedt, worden bij U gevierd, ver- eenigingen en clubs houden bij u hare bij eenkomsten, zakenkennissen treffen elkaar bij u en vrienden ontmoeten elkaar. Achter uw ramen en op uw terrassen neemt men een zitje om de voorbijgangers en hun gedragingen te bespreken en, ik vermoed, ook te critiseeren. Ik vrees, dat ook de bestuurders der ge meenten er daarbij menigmaal over den he kel worden gehaald. Zelfs de behandeling van de staatkunde is er blijkens de samen koppeling van de begrippen „politiek" en „bittertafel" een gevestigd gebruik. Het dunkt mij echter, dat ook wij bestuur ders der gemeente deze critiek niet te zwaar behoeven te tillen. Het verheugt mij ook kennis te maken met uw bond om ons een wijle bezig te houden met de algemeene belangen die uw organisa tie voorstaat. En dat is voor de gemeente inderdaad van beteekenis. Uit de opsomming van uwe ver richtingen, die ik zoo juist gaf en die noch tans zeer onvolledig is, blijkt reeds hoezeer uw bedrijf in allerlei opzicht in het dage- lijksch leven ingrijpt. Talrijk zijn dan ook de bemoeiingen die de overheid en niet het minst de gemeente lijke overheid met uw zaken heeft. Op allerlei punten zijn uw inrichtingen onder worpen aan wettelijke bepalingen, die hoewel noodzakelijk, u veel moeilijkheden bezorgen. De belangstelling, welke de thans in be handeling zijnde drankwetswijziging alier- wege geniet, geeft daarvan wel ten duide lijkste het bewijs. Gaarne verklaar ik, dat voor een behoor lijke toepassing en naleving dier wetsbepa lingen het bestaan van uw organisatie en" de wijze waarop zij haar werk verricht van zeer groot belang is, vooral omdat hij streeft, en met succes, naar de verbetering van het peil uwer inrichtingen en de uitroeiing van de misstanden, die er in het verleden in ruime mate bestonden. Ik moge daarom uw bond een lang en krachtig bestaan toewenschen en spreek de hoop uit dat de besprekingen, die gij hier in onze stad houdt zullen mogen bijdragen tot den vooruitgang en de verbeteringen die gij voorstaat en voeg daarbij mijn gelukwen- schen aan de afdeeling Haarlem van uw bond, ter gelegenheid van haar 40-jarig be staan. Dat de wenschen, die ik voor uw bond heb geuit ook op deze afdeeling van toepas sing mogen zijn, hoop ik van harte. Namens den Bond dankte de heer A. Staalman den burgemeester voor zijn rede. Hij merkte o.a. op, dat de organisatie niet alleen egoïstisch, maar ook altruïstisch werk verricht met haar streven naar het op heffen van misstanden in het bedrijf. Hedenmiddag wordt de bondsvergadering gehouden. DE INTERNATIONALE REGE LING VAN DEN ARBEID. De besprekingen inzake den arbeidstijd in de ondergrondsche bruinkoolmijnen, waar mee in de speciale commissie der Int. Ar- beidsconferentie is begonnen, rechtvaardigen de voorspelling dat het lot der conventie voor een groot deel zal afhangen van het be sluit dat hieromtrent zal worden genomen. Het bureau stelt gelijken arbeidsduur als voor de steenkolenmijnen voor, doch een rustpoos van ten hoogste een half uur. Ver der zouden in plaats van zestig, honderd productieve overuren per jaar geëischt mo gen worden. De Duitsche regeering wenscht 150 overuren, de werkgevers willen een ge heel afzonderlijke conventie en de arbeiders eischen volkomen gelijke behandeling voor de bruinkool- en de steenkoolarbeiders. Shinwell, de Britsche parlementaire secre taris van het mijndepartement, deed een be roep op de arbeiders om concessies te doen door de voorstellen van het bureau aan te nemen en desnoods de Duitsche regeering wegens de bijzondere omstandigheden ge bruik te laten maken van art. 405 van het Vredesverdrag en een uitzondering op de regeling der conventie toe te staan. Cook kwam hiertegen in scherpe woorden op. De commissie voor de herziening der con ventie van Washington inzake het verbod van nachtarbeid voor vrouwen heeft gewei gerd een delegatie der z.g. Internationale Open Deur-beweging te ontvangen, die tegen alle bescherming der "rouw is. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Bureau van Politie. Smedestraat, autoband; V. Kempen. Indischestraat 65, autoped; J. Swart, Berckheydestraat 4 rd., ceintuur; J. N. Honing, Saenredamstraat 24, bril: D. van Drongelen, Oranjestraat 108. kerkboekje; Horselenberg, Cederstraat 30, broche: F. Vloe mans, Schagchelstraat 21 rd.. enveloppe m. i.; Schutte, Kamperstraat 34. gewichten: I. Kan Barteljarisstraat 2, hondje; B. Huis. Wouwer- manstraat 47, hoed; C. Kuiper, Wagenweg 240, hond; Kenenl Haerlem, Wilhelminalaan 22, kat; D. E. Boeke, Prinsessestraat 7, man tel; De Best, Goetzeestraat 13, muts; V. Roon, Oranjestraat 124, jas; Bureau van Politie, Smedestraat, pakje m. i., portemonnaie m. i.; Pannekeet, Sehreveliusstraat 70, portemon naie m. i.; A. Courbois, Beekzanglaan 10, Beverwijk, pet: S. Oudhuizen. Vooruitgang straat 125. rijwielbelastingmerk; Hotel Fun- ckler, Kruisstraat 10. Sleutels; Pauel, Wilgen straat 11, taschje; Tel, Berkenstraat 3, vrij kaart tram. de nederlandsch-scandinavische HAXDELSCOM ENTIE Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot goedkeuring van het op 22 Dec. 1930 te Oslo gesloten verdrag tot economische toenadering met bijbehoorend protocol tus- schen Bei":*. Denemarken, Noorwegen. Ne derland en Zweden. DE DON-KOZAKKEN. Zie ook elders in dit nummer.) Ze druppelen zoo'n beetje of ze verdwaald zijn het tooneel op, en je weet eigenlijk niet, hoe het precies komt. dat ze opeens in een dubbelen halven cirkel de zaal staan in te staren, en er opeens na een paar krampach tige knijpbewegingen in de lucht van het koddige kleine dirigentje, een lange zoemen de toon de zaal komt inzingen. Het stijgt en het daalt, en er voegt zich even de donkere toon van een diepen Russischen bas bij, en er boven uit komt plotseling een hooge so praan uit een mannenkeel klimmen, en een wonderlijke metalen stem zingt zoo stiekem pjes voor zich uit een paar woorden, die tik kend in de stilte van de zaal vallen en de spanning rekken en rekken. De Don Kozakken zingen. Ze komen hier veel, en ze zijn misschien al een beetje afge zaagd, en hun programma's zullen misschien langzamerhand een beetje oud-bakken wor den, en Jushny gaf van het jaar en verle den jaar een lang niet misse parodie op ze. Het kan ook best zijn, dat ze gisteravond heel wat verkeerde noten hebben gezongen, die mijn leekenoor zijn voorbijgegaan, en dat de linkersopraan voortdurend een halve maat te laat inviel, en dat de rechterbas, dank zij een hevige Hollandsche verkoudheid, heele- maal niet op dreef was. Ik weet alleen, dat mijn gezellin, toen ik een keer een gefluister de opmerking ten beste wou geven, me nij dig toevoegde, dat ik mijn mond moest hou den, en dat één van de suppoosten van den schouwburg, in het duistere gangetje, waar we onze fietsen moesten ophalen, eventjes probeerde, of hij niet een beetje van dat mysterieuse Russische timbre in zijn stem kon leggen, en toen het schromelijk misluk te, maar gul bewonderend tegen ons zei: „Wat een stemmen hebben die kerels, juf frouw!" Ach ja, ze zijn misschien maar een handje vol mannen, die hard moeten werken voor weinig geld en nog minder waardeering, maar als ze zingen wordt het stil. Ze staan er op een leeg tooneel, en ze kijken onver schillig. Maar ze zingen een kerkgezang, en uit het vage geroezemoes van hun stemmen klinkt opeens een hooge toon naar boven als een ijle kerktoren uit het verwarde bewegen van omliggende lage daken. Het is of je vrouwenhoofden in vale grijze omslagdoe ken zich ziet buigen, of de trillende stem van een ouden man in devote aandacht even den toon aangeeft; of de priester van het altaar af in zijn kleurig gewaad zijn handen heft in een zegenend gebaar en plechtig de regels voorzegt, die de menigte hem roezig naprevelt. Ze zingen een Russisch lied, en het is, of je de Russen er beter uit leert ken nen. Het klaagt en het juicht, het klinkt som ber en melancholiek als het geroep van een verlaten vogel aan een eenzamen rivier oever, het heeft plezier, en windt zich op, en het is of je de voeten hoort stampen in een regelmatigen cadans. Ze zingen een oude polka, en het schertst en lacht en is blij; je hoort het gekwetter van de dorpsmeisjes, en het holle handengeklap. Of ze zingen hun eigen lied. het Kozakkenlied, en je hoort ze trekken, forsche kerels, stappend op de maat van hun eigen zang; en er lacht er één schaterend en luid, en er grommen er een paar mee, en één zet er zijn handen aan zijn mond en fluit de veerende melodie mee, schel en doordringend. Een andere vogel uit Rusland, die hier van tijd 'tot tijd neerstrijkt. Geen schitterende, bontgekleurde als die van Jushny, met de eigenschappen van een voor niets vervaar den levendigen ekster. Ze sleepen geen dé cors en geen bonte costumes mee, en ze doen het zonder geestigen conférencier en zonder andere hulpmiddelen. Ze wandelen zoo'n beetje de leege kamer in, die het tooneel voorstelt en ze staan en zingen en de lucht zingt mee, tot het in de verste uithoeken schalt en gonst. WILLY VAN DER TAK. afscheid wachtmeester de munnik. De Landelijke Rijvereeniging „Ritmeester de Kruyff" te Halfweg hield Dinsdag een excursie met haar leden naar een der groot ste warmbloedfokkerijen in de omstreken van Haarlem. Haar instructeur, de heer De Munnik. die overgeplaatst is naar Den Haag en om deze reden heeft moeten bedanken als instructeur, nam dezen avond tevens afscheid van de vereenigïng. Hij heeft nog een goed werk gedaan voor de vereeniging en de landelijke ruitersport door de leden te verzamelen op de boerderij van den heer B. Biesheuvel ïn den Houtrakpolder en hen te wijzen op het prachtig paardenmateriaal. hier aanwezig, en op de wijze waarop de dieren aldaar ver zorgd worden. Het was een lust om te zien hoe de dieren die met hun veulens rustig liepen in de weide te grazen door de leden werden opgezadeld om voor den fotograaf te pose eren. Nadat deze foto gemaakt was werd door den heer De Munnik een caroussel gecom mandeerd, welke een vlot verloop had. Hierna werd de instructeur toegesproken door den voorzitter der vereeniging, den heer Van Duinhoven, die in eenige hartelijke woorden den heer De Munnik dankte voor alles wat de vereeniging onder zijn leiding bereikt had en voor de prettige manier, waarop hij de rijlessen gegeven had. De heer De Munnik dankte voor dit af scheid en sprak de hoop uit, dat de vereeni ging door zou mogen gaan op den reeds in geslagen weg en zij mag groeien en bloeien. Na afloop bood de heer Biesheuvel eenige versnaperingen aan. De Vereeniging welke eerst op 8 Mei 1929 onder leiding van den heer De Munnik haar eerste rijles hield met een totaal van 14 leden, bestaat thans uit 35 leden. Er wordt geoefend te Halfweg op het sec torpark en te Spaarndam aan den Slaper dijk op een terrein, afgestaan door B. en W. te Haarlem. Lid kunnen zijn dames en heeren, die paarden berijden uitsluitend in gebruik in het landbouwbedrijf en die dergelijk werk verrichten. voortvluchtig betaalmeester gearresteerd. De voortvluchtige betaalmeester van de veiling „Zwartendijk'' te Naaldwijk, die ver dacht wordt zich schuldig te hebben ge maakt aan verduisteringen en malversaties in de boeken, is te Antwerpen aangehouden en na door de politie aldaar te zijn verhoord naar Den Haag op transpor: gesteld. Hij is in Den Haag in verzekerde bewaring gesela. DRENKELING GERED. Het terrein van de groentenmarkt aan den Koudenhorn is een geliefde speelplaats voor de jeugd, die speurend naar eenig af val van fruit, allerlei toeren onderneemt, om den begeerden appel of peer machtig te worden. Maandagmiddag viel een zes-jarige kleuter van een voor den wal liggende schuit in het Spaarne. Er was spoedig hulp; de drenkeling was reeds in de diepte verdwenen. De heer P. Steffers, wonende Klarenbeekstraat. sprong gekleed den drenkeling na, dien hij weldra boven en aan wal wist te brengen. Loopende kon de jongen naar zijn woning aan de Spaarnwouderstraat gaan. Hulde aan den kordaien redder! VOORBEURS TE AMSTERDAM. De omzetten bleven hedenmorgen nog vrij aanzienlijk, doch de stemming was weer zwakker, daar de onophoudelijke reactie in Wallstreet hoe langer hoe meer posities in gevaar brengt en de mogelijkheid tot liqui daties grooter wordt. De Philipsaandeelen kwamen weer op 107 terecht, nadat- gisteren een herstel tot boven 110 had plaats gevon den. Unilevers kwamen weer op het laagste peil van den vorigen beursdag terecht. H.V-A.'s daalden beneden 260, in verband met de reactie der suikerprijzen. Koninklij ken stelden zich op het laagste niveau van gisteren. DE DO X ZAL EINDELIJK STARTEN. LONDEN, 3 Juni. (N. t. A.) Naar Reuter uit' Praja (Kaap Verdische eilanden) verneemt zal de Duitsche vliegboot DO X hedenmorgen om 5 uur plaatselijkcn tijd starten voor de vlucht naar Zuid-Amerika. HET STRANDEN VAN DE „STATENDAM". De schuld van den loods. Groote belangstelling bestond er voor het onderzoek, dat de Raad voor de Scheepvaart Dinsdagmiddag heeft ingesteld naar de oor zaak van het aan den grond varen van de „Statendam" van de Holland-Amerika Lijn welk ongeval dit grootste Nederlandsche pas sagierschip op 11 April 1.1. is overkomen nabij Southampton. De voor het publiek bestemde banken in de zaal waren dit maai geheel bezet. Als getuige werd de gezagvoerder van de „Statendam" gehoord. Hij verklaarde da: pp den dag van het ongeval 244 passagiers en 424 man équipage aan boord waren. Het schip, dat op de uitreis naar Amerika was, lag te 7.20 n.m. ter reede van Cowes geankerd, om de West voor 45 vadem ketting van stuurboord-anker in 13» vaam water. Te 8 uur 5 min. 's avonds begon men de ket ting te korten. Getuige bevond zich op ae brug met den tweeden stuurman, twee vierde stuurlieden, benevens den 54-jarigen loods. Getuige kent deze man reeds negen jaar, tot voor het geval had hij steeds naar zijn volle tevredenheid gewerkt. Getuige verklaarde voorts dat het tij Westgaand was, de wind was flauw en stil. Te 8 uur 8 was het anker uit den grond en begon men onder loods- aaiiwijzing te manocuvreeren ten einde slaags te komen, mét langzaam vooruit wer kende stuurboord-maclnne en het roer hard bakboord. Te 8.11 uur was het anker boven water en werd de stuurboordmachine op vol vooruit gezet; deze manoeuvre werd een minuut later gevolgd door het op vol achter uit zetten van de bakboordmachine. Toen het schip snel draaide werd te 8.14 uur de bak boordmachine op vol vooruit gezet. Even daarna commandeerde de loods „steady roer"; het schip lag toen ongeveer Noord voor. Onmiddellijk ontdekte getuige dat de loods zich vergiste het bleek n.l. dat hij het Calshot Vessel Light voor Egypt Point aanzag en daarom riep get. „Wat doe je, loods?" De loods antwoordde dat het met het schip „allright" was en uit dit antwoord maakte getuige op dat de loods de kluts kwijt was. Getuige greep zelf dadelijk in door tegen den order van den loods in de bakboord- machine op vol achteruit te zetten en de stuurboordmachine te doen stoppen, terwijl het roer hard bakboord werd gelegd. Het schip, dat reeds gestut was, begon wederom goed bakboord uit te draaien; desniettegen staande liep het te 8.17 uur op de Bramble Bank in den modder vast, voorliggend 303 rechtwijzend. Op een desbetreffende vraag van den voorzitter, prf. mr. B. M. Taverne, antwoord de getuige dat hij den indruk had gekregen, dat de loods aan een geestelijke inzinking heeft geleden. Hij doet reeds 28 jaar zijn werk in dit gebied, een andere verklaring is dan ook niet aan te nemen. Getuige ge looft beslist niet, dat de loods onder den in vloed van sterken drank verkeerde. Toen hij hem bij de kaart haalde, vergiste hij zich nogmaals op dezelfde wijze; vier uur na het vastloopen heeft getuige aan de hand van de kaart de situatie opnieuw met den loods be sproken; hij rook toen dat de loods iets ge dronken had, van onder den üwloed zijn was echter geen sprake. Getuige gaf voorts uitvoerig verslag van de door hem genomen maatregelen om het schip weer vlot te krijgen. Het bleek dat het sc'nLp over de geheele lengte in de modder zat cn op alle plaatsen ongeveer evenveel drukte. Groote hoeveelheden water zijn uitgepom.pt en tenslotte is de ..Statendam", na 47 uur te hebben vastgezeten, met behulp van zes sleepbooten vier Engelsche en twee Hol landsche, van Smit vlot gekomen. Een nauwkeurig onderzoek wees uit dat er geen bodemschade was, zoodat besloten werd, de reis voor: te zetten. Later is het schip te Rotterdam gedokt en toen bleek1 ook, dat het geen schade had opgeloopen. Op een vraag van het lid van den Raad, den heer Hooykaas, antwoordde getuige dat hij de te maken manoeuvres niet te voren met den loods bespvoken had. De Hoofdinspecteur voor de Scheepvaart, gep. vice-admiraal Fock, nam met den kapi tein aan dat het gebeurde te wijten is aan een geestelijke afwl.1 king bij den loods. De gezagvoerder heeft na de door den loods gemaakte vergissing dadelijk in= gegrepen, hem treft dan ook geen enkele blaam. Ook de maatregelen, die hij genomen heeft om het schip vlot te krijgen, zijn zeer doeltreffend geweest. Ook alvorens de reis te vervolgen. Echter wil spr. in dit verband opmerken, dat de kapitein beter gedaan had. indien hij een expert van het klasse-bureau aan boord had laten komen om een bewijs van zeewaardigheid te verkrijgen, dc wet ver- eischt dit toch. Spr. stelt echter op den voor grond. dat hij het feit niet ernsug vindt. Voor de toekomst wil spr. echter adviseeren om in dezen de vaste regelen te volgen. De Raad zai later ui-spraak doen. de heer w. f. h. metz met pensioen Met ingang van l Juli a.s. zal de heer W. F. H. Metz. zaalwachter ten Postkantore al hier, 's Rijks dienst met pensioen verlaten, wegens het bereiken van den 65-jarigen leef tijd. De heer Metz. die met ingang van 16 Sep tember 1905 benoemd werd. zal dan dus ge durende bijna 26 Jaren de functie van zaal wachter hebben vervuld, eerst in het oude Postkantoor, in de Zijlstraat, daarna in het nieuwe kantoor aan de Oudegracht. Zijn taak bestond in het zorgen voor de goede orde in de hal van het Postkantoor en het geven van inlichtingen aan het publiek. Hij heeft die taak al dien tijd met opge wektheid en tot groote tevredenheid van de opeenvolgende directeuren vervuld en ook tot groote voldoening van het publiek, dat hij altijd met veel voorkomendheid en kennis van zaken terecht hielp. Ook wist hü ..op te treden" en zijn gezag als zaalwachter te doen gelden, wanneer er een enkele maal iets „tegen de orde-' in de hal of bij de draaideuren gebeurde. Natuurlijk zal de heer Metz vervangen wor den maar velen zullen toch de kwieke, jeug dige figuur van den heer Metz. wien men zijn leeftijd" zeker nog niet zou geven, na l Juli missen. UIT DE STAATSCOURANT. middelbaar onderwijs. Tijdelijk is benoemd tot leerares aan de R.H.B.S. te Ter Apel, mej. A. M. van Gulik te Wageningen. belastingen. Op zijn verzoek is met ingang van 1 Juli eervol ontslag verleend uit 's rijks dienst aan P. E. B. Clant Bindervoet, ontvanger dir. bel., invoerr. en acc. te Bergen-op-Zoom; idem ingaande 1 Juni j.l. aan E. A. Entrop, adj.-accountant dir. bel. te Lelden; benoemd is ingaande 1 Juni tot adj.-accountant der dir. bel. te Almelo J. Verschoor, tijdelijk adj.- accountant dir. bel. aldaar. 456o STAATSl.OTFRl.l Trekking van Woonsdag 3 Juni 193! 5c Klasse llc Lijst Hooge Prij7.cn: 5143 10531 11567 12104 1000 3205 5495 6666 16509 20551 20553 /4(Y> 2757 3630 6539 7398 S191 10532 10779 13337 1 4717 1 5395 15772 1SC-5S ƒ200 675 927 977 2540 4567 5906 S724 9069 1073S 15943 100 Prijzen van f 70: 13272 11495 10 446 1113 2383 3091 4232 4792 4954 61 494 139S 2622 3225 4233 4S04 4950 5959 6623 7353 S200 650 1593 2627 3418 71 231 290 341 418 796 $05 26$. 1751 2706 3474 4456 4566 5530 6245 6710 1S65 2711 351S 4467 48$7 5693 6396 6S93 7607 $544 9348 343S 4271 4288 4621 4864 5094 5405 6039 6217 6633 6645 7369 7512 $324 S330 8733 8777 90S4 9162 9656 9746 10054 101<M 102'5 10374 10517 10547 10574 10769 1ÖS65 11012 11136 11173 11261 11290 11306 11344 11612 11792 11S57 11919 11976 12012 12235 12264 12J69 12402 12433 12466 12639 12657 12697 12706 13211 13317 13575 13593 13647 13654 13763 13835 14054 14228 14291 14368 14669 14679 14875 15113 15157 15237 15295 15520 15672 15713 15757 15760 15929 15947 16241 16260 16326 16327 16393 16570 - 16807 I6S14 16882 16931 17016 17113 173SS 17397 17435 17159 17473 17664 17970 lSi'41 18056 18169 1S1'>S 1 <273 18455 18672 18696 18706 1S757 18944 19119 19180 19323 19280 19303 19333 1966S 19S37 19S88 1990S 19H2 20066 20359 20394 20406 20444 20535 20$67 2017 2777 3656 4585 4939 5764 6476 6694 7729 S55S 9488 10469 11M7 11573 12087 12468 13520 13941 14772 15568 16101 I66S0 17166 17702 1S329 18962 19385 20157 20925 1064 213S 2969 3847 4775 4910 5783 6496 7309 7951 8711 955S 10510 110S0 11590 12151 12575 13572 14023 14621 15577 16240 16779 17203 17S76 18317 19020 19515 20245 20979 Nieten: 20 27 48 54 142 144 150 180 202 254 268 291 308 385 432 438 482 492 5=7 559 615 623 691 705 743 817 S35 S41 876 S93 925 965 983 996 1029 1062 1141 1147 1160 1220 1224 1319 1349 1407 1455 1504 1563 1749 IS 1 1869 1920 2006 2030 2055 2073 2165 2269 2342 2.357 2396 2433 2447 2497 2500 2524 2546 2561 2565 2603 2629 2660 2666 2710 2728 2750 2756 2765 2784 2790 2976 3006 3058 3162 3215 8228 3236 3243 3255 32SI 3313 3353 3.361 3363 3379 3425 3433 3439 3476 3491 3531 3589 3635 3639 3767 3S26 3S6S 3870 3871 3942 3964 3991 4014 405S 4123 4143 4150 4160 4164 •1179 4252 4260 4285 4299 4305 4308 4322 4382 4407 4417 4418 4480 4482 4500 4515 451S 4563 4601 4611 4649 4696 4755 4772 4790 4795 4S07 4S74 4S79 4888 4889 4925 4963 4968 49S9 4992 5000 5014 5024 5077 5140 5163 5168 5172 51S3 5207 5228 5263 5286 5356 5381 5445 5446 5450 5480 5561 5567 55S9 5611 5642 5722 5743 5785 5788 5810 5S79 5942 5970 6074 60$2 6109 6116 6204 6273 6526 6585 6610 6619 6629 6642 6648 6721 6788 6862 6882 6895 6912 6962 6984 6995 699S 7047 7097 7109 7112 7171 71S6 7211. 7215 722S 7271 7298 7328 7340 7342 7354 7357 73SS 7442 7443 7463 7476 7483 7529 7554 7585 7634 7660 7664 7762 7772 7606 7SiS 7S49 7877 7939 7943 7958 7961 7997 8014 $017 8050 8069 8104 8120 8123 8129 8142 8179 8194 8222 8244 8245 8277 8377 8378 8432- 8455 8523 $591 8672 8694 8729 8743 S759 8805 SSU 8815 $825 8828 8924 $968 8981' 9016 904S 9054 9105 9119 9134 9136 9138 0178 9202 9228 9230 9325 9370 9522 9529 9531 9543 9549 9555 9593 9608 9623 9639 9646 9658 9765 9792 9794 9S63 9S94 9917 9918 9933 9961 1Ö0S7 10135 10175 10203 10284 10287 10341 l.o U 10383 10427 U-440 10450 10464, 10484 10537 10549 10566 10570 10584 10592 10632 10651 10671 10691 10700 10788 10876 10913 10997 11009 11023 11010 11093 11102 11159 11161 11168 11232 11264 11277 11294 11331 11418 11461 11516 11559 11566 11593 1 Id.iii 1 Ir,1.1 11634 11672 11806' 11845 11855 11877 11886 11889 11895 11920 11979; 12132 12136 12141 12162 12177 12184 12239 12253 12256 12262 12303 12306 12346 12359 12361 12399' 42423 12427 12432 12440 12455 12475 12482 12590 12620 12635 12663 12670 12692 12761 12817 12821 12560 12960 12968 12954 13013 13039 13090 13112; 33163 13169 13235 13256 13268 13274 1.3276 13285 33287 13348 13386 13443 13582 13509 13641 13643' 13644 13646 13742 13752 13753 13756 13758 13813. 33S36 13S58 13S75 13903 13919 13079 14019 14059 34075 140S1 14177 14196 14270 14369 14384 14418 14444 14450 14468 14496 14507 14508 14549 14564 14571 14577 14689 14691 14698 14699 14750 14760 J 4771 14794 14S19 14845 148S0 14SS8 14903 14930' tl 5026 15063 15097 15296 15371 15418 15-158 15485! 15494 15=05 15572 155S3 155SS 15603 15615 15616' ,15630 156.55 15659 15703 15707 15806 15813 15853 •15856 15907 15026 15985 16033 16051 16078 16103' .'16149 16156 16158 16179 16214 1622.3 16224 16249 il6266 16277 16310 16351 16352 16356 16390 16400 16445 16470 16474 1649.3 16524 16612 16616 16642 16679 16690 16794 16822 16842 1664.3 16S66 16805 16918 17071 17049 17069 17156 17191 17196 17208 .17235 17263 17265 17285 17293 17312 17349 17441 ,17542 17556 17566 17573 17579 17580 17629 17747 17804 17829 17830 17844 17910 17920 17921 17940 17046 17959 17992 18080 18082 1R097 18099 18115 18131 18137 1-1-5 18186 18201 18224 16234 18238 18256 18285 1S30S 18337 18451 18470 1MS2 1S537 18577 18593 18615 18647 18653 18661 18670 1S710 18722 18744 18749 1S7SS 18768 18537 18847 18915 18929 18932 18965 19027 19034 19039 19140 19151 19153 1915S 19179 19183 19191 19212 192.31 19257 19310 19321 19.5.38 19370 19362 19386 19443 19475 194S7 19525 19671 19682 19689 19712 10714 19737 19744 19756 19S38 19859 19952 P-978 1 '<982 20036 20074 20045 20133 20135 20141 20160 20170 20197 20228 23-2.5.5 20258 2<-27l 20272 20314 20336 2 371 20.3 8.S 20101 20407 20417 20437 2047S 20"06 20545 20444 20674 206S6 20733 20787 20S19 20S42 V e r'h.t rinc 't k assc l Hi< 1S23S mlz 1V^4S ontbreekt: 1973$ de malaise in de industrie, Bij „Pope" te Venlo is tegen a.s. Vrijdag aan 32 personen waaronder ook vrouwelijk personeel, ontslag aangezegd, meldt de Tijd. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek etolt do Km dactio zich niet vorantwoordelijk. Van Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt do kopij den inzender niet te ruggegeven. DE CRISIS IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. Geachte Redactie, Met aandacht hebben wij het stuk van den heer Tusenius in de dagbladen gelezen over de heerschende toestanden in het visschevij- bedrijf. Het ligt niet op onzen weg. over be diening. kostprijzen enz. te debatteeren. Wij laten dit gaarne aan meer bevoegden over. Wij volgen den weg van den lieer Tusenius n.l. „klaren wijn schenken". Als directe belanghebbenden in het vissche- rijbedrijf en de meest gedupeerden kunnen wij niet nalaten de kwaliteit van het ijs zeer slecht te noemen. De factoren die hier toe bijdragen laten wij ook ter beoordeeling aan meer bevoegden over. maar zeker weten wij dat economisch ingerichte fabrieken 50 procent beter Ijs kunnen produceeren. Als wij van de tegenwoordige kwaliteit ijs enkele manden op de visch gooien, en den volgenden morgen in het vischrulm komen, vinden wij een gele massa boven op de visch, wat aan de kwaliteit van de visch groote schade doet, en bij den verkoop enorm den prijs be ïnvloedt. Zeker zal deneer Tusenius hiervan, goede nota nemen. EENIGE SCHIPPERS DIE VAK KUNDIG KUNNEN OORDEELEN VREEMD GELD EN CHEQUES WOENSDAG 3 JUNI 1931 KOERSEN TOT HEDENMIDDAG 12 UUR BILJETTEN Berlijn 58.98 59.12 Parijs 9.70 9.80 Belga 34.45 34-85 New York 2.46 2 50 Londen 12.07 12.12 CHEQUES Berlijn 58.96 59.06 Parijs 9-69 9.79 Brussel 34.55 34.65 Zürich 48.14 -48.24 Londen 12.08 1 2—12 09 1 2 Rome 12-96 —13.04 Madrid Weenen 34.84 —35.99 New York Cable 2.48 —2.48 1/2 Kopenhagen 66.47 1 266.65 Oslo 66.47 1,2—66.65 Stockholm 66.55 66.72 1 '2 Praag 7.33 7.40 ADVERTENTIES Heden overleed nog vrij onverwHohls in het Dlaco- nessenhuls to Haarlem, on- zo gollofdo Zustor, Be huwdzuster cn Tante, Mo- juffrouw Ida Frederika Hootsen .in den ouderdom van OS jaar. Uit aller naam: J. BOUMAN—HOOTSEN .Haarlem, 1 Juni 1031, Voorhei matraat 6 Do teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag G Juni a.s. to 12.30 uur op de Algemeeno Begraafplaats to Haarlem aan don Scho- torweg (nlouwo godooUo"). •Om elf uur wordt In do JCcrkzaal van hot Dlaco- ncssenhuls een rouwdienst gohouden. wnartoo ulle be langstellenden worden uit genood igd. Zomer Costuums stoomen Invallen aangiftebiljetten Belastingadviseurs J. F. G. UODi: 1). MX CHISELS Oud-adj.-lnsp. bel. Ged. acc. Kleine Houtweg 3D, Telef. 13615 Door ervaren leeraar aangeb. Viool- en Pianoles Cond. 4.por ninand. Br. no, 7629 bur. van-dit blad. ENGELSCH Snel onderricht In do Engelscho taal; tevens opl. Examen Htin- deïscorr. Cond. 4,p. maand. Br. no. 8383 bur. van dit blad, NET MEISJE gevraagd. „DE IRIS", Kleine Houtstraat 18. 4 i flinke dagdienstbode. In ge-

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 3