HET INTERNATIONALE LEERFILM- CONGRES TE WEENEN. BUITENLAND. HET CONGRES DER DUITSCHE S.D.A.P. Engeland. BI] DEN NIEUWEN PRESIDENT VAN DE FRANSCHE REPUBLIEK. AGENDA. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 3 JUNI 1931 TWEEDE BLAD Onthulling van een nieuw monument in Berlijn. Regeenngsoverwmning in Egypte. De Parlementsverkiezingen in Roemenië. Duitschland Breitscheid tegen het nationaal-socialisme. LEIPZIG, 2 Juni (VD.) Dr. Breitscheid verklaarde in een rede van het Congres der Sociaal-democraten o.a. dat voorzichtigheid en lafheid de handelwijze van Mussolini be paalden. Hij was geen karakter, maar een talent van karakterloosheid. De ellende der voortdurende werkloosheid en de verarming van breede lagen van het Duitsche volk, heeft ook het Duitsche Fascisme, de Natio- naal-Socialisten in omvang doen toenemen. Al naar men het noodig heeft, zijn de Nazi's welwillend tegenover de arbeiders of te genover de ondernemers. Reeds hun bewe ring, dat Duitschland sedert 1919 Marxis tisch geregeerd wordt en dat daarom de verantwoordelijkheid voor de ellende op de schouders der Duitsche sociaal-democratie rust, is een leugen. Alle begrip voor de eco nomische nodzakelijkheid van internationale samenwerking ontbreekt den Nationaal-So- cialisten volkomen. In het anti-semitisme heeft men een nieuw lokmiddel gevonden voor de onder den druk van het kapitalisme staande massa's. Het op den voorgrond brengen der nationale idee heeft de strek king de in de rijen van het proletariaat af dalende burgerij van de sociaal-democratie verwijderd te houden. Het Socialisme, waarop de Nationaal-Socialisten vooraf gaan, 'is een parodie van het werkelijke so cialisme. De kapitalistische vlag is het wapen der Nationaal-Socialisten tegen de sociaal democratie. Dit geldt ook voor de Duitsche Volkspartij en ten deele voor het centrum. De verklaringen van Hitier, dat hij binnen de wettelijke grenzen wenscht te blijven, kunnen niet ernstig genomen worden. Een beweging als de Nationaal-Socialisti- sche kan zich niet zelf financieren. Het geld waarover zij beschikt is dan ook afkomstig van Duitsche industrieelen, misschien ook uit Italië. LEIPZIG, 2 Juni (V.D.) Na de rede van Breitscheid voerde Sollmann nog het woord over de jongste Stahlhelm-parade te Breslau. Hij noemde het een schandaal dat dergelijke ophitsende redevoeringen onge straft gehouden konden worden en betreur de het in hooge mate dat de Rijkspresident Von Hindenburg, op een aan hem gericht te legram geantwoord had. De Rijkspresident is eerelid van deze organisatie, die volgens Sollmann den burgeroorlog voorbereidt en bedoeld is als een instrument tegen de ar beidersklasse. In October van het vorige jaar was het gevaar dat de Nationaal Socialisten in de regeering zouaen komen, het grootst. De sociaal-democratie heeft dit gevaar afge wend. Aangezien het geheele politieke systeem in gevaar was, bleef er geen ander alternatief over indien men een fascistische dictatuur wilde verhinderen, dan den bouw van een pantserkruiser niet te verhinderen. Had men zulks toch gedaan dan zou dit den val van Rijksweerminister Groener betee- kend hebben, en zou den nationaal-socialis- ten de weg naar de regeering geopend zijn. Aan het slot van zijn rede verklaarde Soll mann met stemverheffing, dat de sociaal-de mocratie een verder inperken van de rech ten en de levensvoorwaarden der arbeiders niet zou toelaten. De Rijkskanselier en de minister van Binnenlandsche Zaken konden zich dat voor gezegd houden. Ontwapeningsontwerp voor Duitschland aanvaardbaar? DRESDEN. 2 Juni fV.D.) In de plaats van Generaal Von Seekt, die ongesteld is, heeft op het Congres van de Werkcommissie van de Duitsche Verbonden te Dresden Lui tenant-Generaal b.d. Von Metsch het woord gevoerd over de kwestie van de vermindering der bewapening, die hij zeer pessimistisch beschouwde. In het daarp volgend debat werd gezegd, dat het ontwapeningsontwerp, hetwelk aan de a.s. Ontwapeningsconferentie zal worden voorgelegd voor Duitschland niet aanvaard baar is. DRESDEN, 2 Juni (V.D.) Na luitenant- generaal b.d. Von Metsch werd op het con gres der Werkcommissie van de Duitsche verbonden het woord gevoerd door Rijksdag- afgevaai'digde Lemmer, die verklaarde dat de door het Verdrag van Versailles vastge stelde grenzen tusschen Duitschland en Po len, economische en cultureele eenheden uit elkaar heeft gerukt. Spr. zeide dat de si tuatie der Poolsche grenzen een gevaar be- teekend voor den vrede in Europa. Het nieuwste gedenkteeken )an Berlijn ingewijd. EERLIJN. 2 Juni (V. D.l Heden werd te Berlijn met groote plechtigheid ingewijd het gedenkteeken in de geheel gerestaureerde ,.Neue Wache", het historische bouwwerk van den beroemden Berlijnschen bouwmeester Schinckel, gelegen Unter clen Linden tegen over het voormalige paleis van den ex-Kroon prins. dat in de laatste jaren van het Kei zerrijk voornamelijk als wachtlokaal en sol- datenverblijf heeft dienst gedaan. Het bouw werk is onder leiding van Prof. Tessenow ge heel gerestaureerd in den oorspronkelijken stijl, waarbij al het mogelijke is gedaan om het werk van Schinckel in d:ens eigenaardig karakter te doen uitkomen. In de groote eerezaal is het ged-rktesken opgesteld, een groot zware gran'stblok met. een oppervlakte van 1.40 bij" 1.40 Meter en een hoogte van 1.56 M., waarop als symbool van de herden king der in den oorlog gevallenen een gouden krans is gelegd. De zaal, die in dónkere tonen is gehouden, maakt een rustigen indruk. Naast het gra- nietblok branden dag en nacht twee kaarsen in hooge kandelaars. In de drie poortachtige openingen, die naar de binnenzaal leiden, zijn monumentale hekken aangebracht, die gesloten zullen blijven, zoodat het publiek niet bij het gedenkteeken zelf kan komen. Boven de middelste poort is het ijzeren kruis aangebracht. Toen Rijkspresident von Hindenburg was aangekomen zong een koor onder leiding van Alexander Kuhrt het koraal „Fuerchte dich nicht", waarna de Pruissische Minister-Pre sident Dr. Braun het woord nah. Hij herin nerde er aan, dat dit gedenkteeken een her innering zou zijn aan de nagedachtenis van de dooden, die in den oorlog gevallen waren. BERLIJN, 2 Juni. (V. D.) Nadat dr. Braun namens de Pruisische staatsregeering een krans op het gedenkteeken had gelegd, voer de Rijksweerminister Groener het woord. Het koor zong nog: „Ich hatte ein Kame- rade", waarna de plechtigheid gesloten werd. De nieuwe Kieswet aangenomen. LONDEN, 2 Juni. (V. D.) Het Lagerhuis komt heden voor het eerst na het Pinkster reces weer bijeen en zal zich bezighouden met de behandeling in derde lezing van het wetsontwerp voor de kieswethervorming, en wel in hoofdzaak de bepalingen inzake de alternatieve stem. Hierdoor zullen diegenen, die him stem uitbrengen voor de vertegen woordiging der universiteiten in het parle ment ,niet nogmaals het recht krijgen om als gewoon kiezer wederom hun stem uit te brengen. LONDEN, 2 Juni (V. D.) De nieuwe kies wet is heden in het Lagerhuis aangenomen met 278 tegen 228. Aftreden van het Lagerhuislid John Guest. LONDEN, 2 Juni. (V. D.) De Labour-afge- vaardigde John Guest, een der mijniwerkers- vertegenwoordigers in het Lagerhuis, die zit ting heeft voor het district Hemsworth, welk district hij sedert 1917 in het Lagerhuis ver tegenwoordigt, heeft het voornemen te ken nen gegeven zich om gezondheidsredenen uit het Lagerhuis terug te trekken. Egypte. INGEZONDEN MEDEDEELPÏGEN a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers het Egyptische Parlement, veroverde de re geering 119 zetels, terwijl de Onafhankelijken en de Nationalisten (Wafd-partij) te zamen 23 zetels veroverden. Acht zetels moeten nog worden toegewezen. DE VACANTIEREIS VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE. NA PARIJS DE ELZAS EN TIROL. De Koninklijke Familie zal volgens de Standaard na haar verblijf bij Parijs, Elzas- Lotharingen bezoeken en vervolgens nog een reis maken door Tirol. Alvorens in het begin van Augustus het paleis het Loo te betrekken zal eerst nog eenige dagen vertoefd worden ten paleize van de Koningin-Moeder te Soest- dijk. WERKLOOZEN ALS LEDEN VAN STEMBUREAUX? DE HEER DE VISSER HEEFT GEEN SUCCES. Het lid van den gemeenteraad van Rot terdam de heer L. L. H. de Visser had tot B. en W. de vraag gericht of zij bereid waren, in afwijking van de vastgestelde lijst, de stembureaux voor de a.s. raadsverkiezingen door werkloozen te doen bezetten? Hierop hebben B. en W. geantwoord, dat ingevolge art. 59 van de Kieswet de raad de leden en plaatsvervangende leden van de stembureaux benoemt voor vier jaren uit of zoo noodig buiten zijn midden. Het antwoord moet dus ontkennend luiden. TARWEWET OORZAAK VAN WERKLOOSHEID? PERSONEEL VAN MEEL-IMPORTEURS ZOU DE DUPE ZIJN. Het Tweede-Kamerlid de heer Van der Sluis heeft den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw gevraagd of het waar is dat, tengevolge van de uitvoering van de Tarwe- wet aan personeel, in dienst bij importeurs van en groothandelaren in Amerikaansch meel, ontslag is gegeven en is aangezegd, welken omvang dit verschijnsel heeft aan genomen en wat de minister denkt te doen om deze gevolgen van de Tarwewet zooveel mogelijk te herstellen. PHILIPS ULTRA KORTE GOLF UIT ZENDINGEN. Naar wij vernemen zullen met ingang van 6 Juni de uitzendingen van den in het Carl ton Hotel geplaatsten Philips ultrakortegolf- zender (golflengte 7.85 M.) iederen Zater dagavond van 221 uur plaats vinden, waar bij dan ook de Carlton muziek ten gehoore zal worden gebracht. De Dinsdagavond-uitzendingen komen hierdoor te vervallen. ,Van onzen Parijschen correspondent). De nieuwe President van de Republiek, dc neer Paul Douincr in z\jn werkkamer, x Onze Parijsche correspondent, Henry A. Th. Lesturgcon. De verkiezingen in Egypte. CAIRO, 2 Juni. (V. D.) Blijkens den voor- loopi'gen uitslag van de verkiezingen voor MGR. JACOBUS POMPEN Dinsdag is te 's-Hertogenbosch overleden Mgr. Jacobus Pompen, protonotarius aposto- licus „ad instar participantium" en vicaris- generaal van het bisdom 's-Hertogenbosch. Maandagmiddag was Mgr. Pompen wegens hartslapte van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. Hij werd in 1851 geboren te Haarlem. •«W „De President van de Republiek zal U gaarna Vrijdagochtend, elf uur, ontvangen". Aldus het schrijven dat we enkele dagen geleden ontvingen. En we ontkennen het niet het was met groote vreugde dat we deze uitnoodiging ontvingen, want er bleek dadelijk uit. dat ook de nieuwe President van de Fransche republiek er prijs op stelt om de traditie een prettige en vriendschap pelijke verhouding, tusschen „la Présidence" en de buitenlandsche Pers voort te zetten. Bijzondere waarde had het ook dat de heer Paul Doumer nog voor hij officieel in functie treedt deze kennismaking heeft gezocht, daarmede brekend met alle strenge voor schriften van het anders zoo onverbiddelijke Protocole. Den 13den Juni eerst zal in het paleis van de Elysée de plechtige overdracht plaats hebben, zal de heer Paul Doumer daar zijn intrede doen, terwijl op hetzelfde oogenblik de heer Gaston Doumergue de Elysée ver laat. Tot dien datum blijft de nieuwe Pre sident in het Luxembourg, in het paleis van den voorzitter van den Senaat en 't zou dan ook in dat oud histarisch gebouw, eens de residentie van den lateren koning Lodewijk XVin. zijn. dat de heer Paul Doumer ons zou ontvangen. Men bemerkt toch dadelijk bij het binnenkomen dat er hier sedert enkele dagen iets is veranderd. Op de stille, statige binnen hof. waar anders alleen maar een agent staat geposteerd, houden nu een paar gardes in groot-tenue de wacht en er para deeren kamerbewaarders, behangen met medailles, die den bezoeker plechtstatig binnenleiden, naar de wachtkamer. Dp tijd van den nieuwen President is al precies, op de minuut af, ingedeeld. Ontboden te elf uur, was het ook juist op het moment dat de statige pendule elf zilveren slagen deed hooren, toen een kamerbewaarder kwam aankondigen dat de President ons wachtte. Het ging door verschillende anti-chambres. waar talrijke secretarissen even groetend op stonden, tot we voor een groote zwaar ge beeldhouwde deur kwamen. Achter een groot empire-bureau, beladen met stukken, rapporten, brochures, couranten en boeken de heer Paul Doumer, de nieuwe President Het rapport van den heer Van Staveren over de toestanden op leerfilmgebied in Nederland. De schoolbioscoop in Den Haag en in Rotterdam. (Van onzen Weenschen correspondent). Weenen, 28 Mei. Gedurende deze geheele week vindt hier te Weenen het internationale leerfilmcongres plaats, dat onder bescherming staat van den Oostenrijkschen minister van onderwijs, dr. E. Czermak, en den burgemeester van Wee nen, Karl Seitz. Uit éénentwintig landen zijn deelnemers naar dit congres gekomen. De Nederlandsche delegatie bestaat uit zes per sonen. Twee ervan zijn officieele vertegen woordigers van de Nederlandsche regeering, en wel de heer D. van Staveren, voorzitter van de Nederlandsche rijkscommissie voor filmkeuring, die tevens als vice-voorzitter deel uitmaakt van de internationale leer- filmkamer, en pater H. Hermans. De vier andere Nederlandsche deelnemers zijn pro fessor dr. van Poelje, directeur van het ge meentelijke schoolwezen in den Haag, de heer P. K. Polderman, algemeen secretaris van het Nederlandsche instituut voor arbei dersontwikkeling, de heer Van 't Hoff, verte genwoordiger van de R.K. schoolbioscoop, en de heer Harders, leider van het reizende drankweerrnuseum. Het congres werd op feestelijke wijze in de ceremoniezaal van den Hofburg, het voor malige keizerlijke paleis, geopend. De heer van Staveren heeft alle deelnemers uit naam van de Nederlandsche regeering begroet en heeft in zijn toespraak op de warme gevoe lens van sympathie gewezen, welke men in ons land voor Oostenrijk en voor Weenen heeft. Een luid applaus volgde op zijn woor den. Vervolgens bracht hij een rapport uit over de toestanden op leerfilmgebied in Ne derland. Reeds in een bericht voor de eerste leerfilmconferentie in Maart 1927 te Bazel had hij een en ander omtrent het begin van het leerfilmwezen in ons land in 1918 en over de ontwikkelingsgang van de eerste jaren medegedeeld. Tot zijn groot leedwezen moest hij bekennen dat de leerfilm er in de laatste jaren in Nederland niet veel op voor uit was gegaan, al bestaan de gemeentelijke en de confessioneele schoolbioscopen, waar over hij in zijn eerste bericht had geschreven nog altijd en waren er zelfs een paar bij -ge komen. Hij sprak over de gemeentelijke school bioscoop hi Den Mo a die tegenwoordig ge decentraliseerd is. De leerlingen van de ge heele stad behoeven tegenwoordig niet allen meer naar een enkel gebouw toe te gar t o leerfilnis te aanschouwen, want men hev-'t thans zalen in verschillende gedeelten van de stad en met het bezichtigen van de films verliest men dus niet zooveel tijd meer en tevens behoeft men niet zooveel geld voor tramritten uit te geven. Ook werd in 1930 een R.K. schoolbioscoop in de residentie op gericht. De heer van Staveren behandelde vervol gens het gemeentelijke bioscoopschoolwezen van Rotterdam en vestigde er in het bijzon der de aandacht op, dat de directeur ervan, de heer A. M. van der Wel, hoofdzakelijk films vertoont, die door hem zelf werden op genomen. Dit heeft, zooals uw correspondent uit den mond van verschillende congresbe zoekers uit andere landen vernam, een die pen indruk op alle aanwezigen gemaakt, die er een ideaal-toestand in zagen. Het aantal schoolbioscopen breidt zich in Nederland echter niet zeer sterk uit. Hoe is dit, aldus de heer van Staveren, nu te ver klaren? Hij heeft er drie redenen voor ge vonden. In de eerste plaats heeft men in Neder land geen goede centrale organisatie voor de leerfilm. Toen de vereeniging voor onder wijs- en ontwikkelingsfilms (V.O.O.F.) werd opgericht, heeft de heer van Staveren wel gehoopt, dat deze veel zou kunnen doen. maar zijn verwachtingen waren toch niet al te hoog gespannen, daar men de groote fout begaan had de deskundigen op het gebied van de leerfilm niet in het bestuur op te nemen. De vereeniging had daardoor van het begin af aan een dilettantisch karakter, dat weinig of in het geheel niet rekening hield met de eischen, die de ervaring had geleerd te moeten stellen. De V.O.O.F. was nooit een stevige steun voor de leerfilm. d: vereeniging heeft nimmer gebloeid, zij liet sedert jaren niets van zich hooren en wordt thans officieel geliquideerd. Het feit. dat de V. O. O. F. bestond, zij het dan ook alleen maar in naam, heeft vrien den van de leerfilm er gedurende jaren van teruggehouden een nieuwe leerfilmorganisa- tie in elkaar te zetten, bij welke men de vroeger gemaakte fouten zou hebben verme den. Zoodoende bleef Nederland langen tijd zonder een werkzaam centrum, hetgeen be lemmerend is geweest voor een vlug tot bloc: komen. Een andere oorzaak is te zoeken in de "hori'ocrtanden die het gevolg zijn van de nieuw-, onderwijswet van 1920, welke het mogelijk maakte, dat iedere godsdienstige of andere groep, die een bepaald aantal leer lingen bijeen kon brengen, het recht had met ondersteuning van gemeente of rijk eigen scholen op te richten. In dorpen, waar één school voldoende zou zijn geweest, treft men soms vijf of nog meer scholen aan. De kosten van het lager onderwijs zijn dan ook zóó gestegen men zoekt nog steeds naar middelen deze te verminderen dat men geen geld voor andere onderwijsdoeleinden heeft. De schoolbioscoop is daar het slacht offer van geworden! Een derde oorzaak ligt in het conservatis me van vele onderwijzers, die vinden, dat films voor het onderwijs niet noodig zijn. Aan gymnasia, lycea, hoogere burgerscho len, handelsscholen, vakscholen e. d. alsme de aan de universiteiten heeft het gebruik maken van leerfilms zeer toegenomen. Ook vereenigingen voor volksontwikkeling en jeugdorganisaties vertoonen veel cultureele films. Het instituut voor arbeidersontwikke ling die uit ongeveer 150 grootere en kleinere af deelingen bestaat, organiseert overal film en lichtbeeldvertooningen, Groote vakveree- nigingen laten kofferfilmtoestellen door het geheele land reizen. Matigheidsvereenigingen en vereenigingen voor dierenbescherming, ziekenverpleging, kinderverzorging, tubercu losebestrijding enz. maken een ruim gebruik van de film .evenals volksuniversiteiten en toeristen- en toynbeevereenigingen. De bioscoopwet bevordert de leerzame film in Nederland op verschillende wijzen. Men behoeft geen speciale vergunning voor de vertooningen te verkrijgen, de keuringskos ten zijn veel geringer dan die van amuse mentsfilms en in verscheidene gemeenten behoeft men geen vermakelijkheidsbelasting te betalen. Tot dusverre kunnen wetenschap pelijke films nog niet zonder douanerechten uit den vreemde geïmporteerd worden, maar het is te hopen, aldus de heer van Staveren, dat Nederland zich wel bij de volkenbond overeenkomst aangaande den vrijen invoer van leerfilms zal aansluiten! Ook brak de heer van Staveren een lans voor de invoering van een éénheidsformaat der zoogenaamde smalle films, waarvan er enkele tegenwoordige 17y3 m.M. en andere weer 1 6en 9 m.M. smal zijn. Voorts wees hij nog op het heuglijke feit, dat men in een vergadering te Amsterdam op den 21sten Maart 1.1. besloten heeft een Nederlandsche vereeniging voor cultureele films op .te rich ten. Binnenkort vindt de oprichtingsbijeen komst plaats en worden het reglement en de statuten vastgesteld. Op het congres, aan hetwelk ook een ten toonstelling op filmgebied is verbonden, die door den minister voor handel en verkeer Heinl werd geopend, worden ook tal van voordrachten gehouden en films uit ver schillende landen vertoond. De Nederland sche delegatie bracht een fraaie rolprent van de bloembollenteelt mede en tevens liet zij een gedeelte van de groote Nederlandfilm van de vereeniging Nederland in den Vreem de en een gedeelte van de Indische maha- film zien, dat Celebes en Nieuw-Guinea in beeld brengt. van de Fransche Republiek, die dadelijk met uitgestoken hand ons tegemoet komt en ons hartelijk welkom heet. Neemt u plaats, zoo noodlgt hij vrien delijk uit. Meneer dc President, vergun me U van harte geluk te wenschen met Uw benoeming tot Chef van den Staat. - Ik ben uiterst gevoelig voor uw geluk- wenschen en 't doet me buitengewoon veel plezier dat u een van de eerste bent om me te komen opzoeken. Wantu weet wel, we zijn collega's nietwaar?Ah, u her innert me weer aan mijn Jeugd. Men heeft mij gezegd, dat dc heer Paul Doumer uiterst streng en koel is. Het tegen deel is waar. Zooals hij daar zit te praten, ongedwongen, in een onberispelijk Fransch, zonder het minste accent, is hij de eenvoud en vriendelijkheid in eigen persoon. Zoo kwam hij tot nu toe geregeld, ongeveer eens per maand, met enkele journalisten tesamen en dan dejeuneerden we ergens ln een vrij eenvoudig restaurant. Stellig. Ik denk er niet aan om van die goede oude gewoonte af te wijken. Want U weet wel dat ik er niet van houd om mijn leven te slijten omringd door dragonders en gardes in groot tenue. Heusch. ik zal al mijn best doen om me een beetje vrij te maken van het strenge Protocol. Die prettige, spontane uitlating schept in eens een vrije stemming Ah.... u bent al zooveel jaren bij ons, zoo gaat hij verder, en u hebt al zooveel de Fransche gedachte in uw land overgebracht, dat ik werkelijk geen discours tegen u hoef te makenMaar u kende m'n bureau nog niet, hè De werkkamer is een prachtige zaal. Maar gewoonlijk vindt men op de schrijftafel van hooge autoriteiten geen stukje papier. Hier is 't wat anders. Als de President in zijn fau teuil zit dan gaat hij werkelijk schuil achter stapels paperassen, In de boekenkasten niet de keurige gerangschikte pracht-bandcn, maar een heerlijke chaos van alle mogelijke boeken, de laatste uitgaven van allé moge lijke werken. De President leest enorm veel, werkt eiken dag stapels couranten en tijd schriften door. U houdt van antieke dingen, nietwaar? Weet u wat dat voor een fauteuil is, waarin u zit? Ja, Empire Juist, maar weet u wel dat dat eens de fauteuil van den koning van Rome. van den zoon van Napoleon was? Mooi, hè? Ziet u wel, het fluweel is heelemaal met de hand beschilderd. Dat heeft een Italiaan gedaan. En dat mooie empire-bureau, meneer de President? Dat is de schrijftafel van keizerin Josephine Mag ik u een verzoek doen, meneer de Presidenthoewel het Protocol mis schienVindt u het goed dat er hier een plmto wordt gemaakt't zou zoo aardig zijn voor de courant. Ik vind het bestmaar waar haalt u een fotograaf vandaan? Voorzorgsmaatregelen, meneer de Pre sident. Er wacht er eentje buiten. De President lacht weer: ohnu, laat u hem maar komen. Zoonaast me En als de kiek is genomen en de photo- graaf zich heeft teruggetrokken: Meneer de PresidentU weet wel dat ook dc heer Doumergue ons altijd dc eer aandeed om te komen dineeren. Mag ik U nu ook vragen, wanneer de tijd u toelaat Best. maar wanneer? Dat laten we natuurlijk heelemaal aan U over. Goed, ik beloof het. We zullen het da delijk noteerenAfgesproken, en heel graag zelfs. Een stevige handdruk en d ePresident van de republiek geleidt ons zelf naar de deur. Dus, au revoir HENRY A. TH. LESTURGEON. WOENSDAG 3 JUNI Palace: „Het geheimzinnige eiland". Too- neel: Norman Telma. 2.30 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Als Jantjes passagieren" er. „Geraldine". Tooneel: Foulon en Polenz. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Das Land des Lachelns". Tooneel: Schichtl's marionetten. 2.30, 7 en 9.15 uur. V e 1 s e nFeestavond Ver. van Winkeliers en Neringdoenden „Wijkeroog". 8 uur. DONDERDAG 4 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. A POTH EEKDIENSTEN Firma C. G. Loomeyer en Zn.. Barteljoris- straat 11, tel. 10175. Park Apotheek, Kleverparkweg 13. tel. 1179$

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5