TANDHEELKUNDIGE HULP Het Verschil. Het Belangrijkste. 48e Jaargang No. 14704 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 4 Juni 1931 HAARLEM S DAGBLAD Pireetle: P. W. PEEREBOOM •n ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN :per week f027zA, met Geïllustreerd Zondagsblad 0-32 ?er 3 maanden: Haarlem en plaatsen waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) 135lYa. Franco per post door Nederland f 3£>1Y* Losse nummers 0.06. GeilL Zondagsblad per 3 maanden f 0-57)4. franco per post. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15654 Redactie 10&M Administratie 10724, 1482S Drukkerij 10122, 12713 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 15 regels 1-75, elke regel meer 0.35. Reclames f 0.60 per regeL Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels /0.6Q, elke regel meer 0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs- Onze Groentjes (iederen dag) 13 regels f 0.30, elke regel meer f 0.10. uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden 1600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog (400.-, Duim f250.-. Wijsvinger 1150.-. Like andere vinger 150.-, Arm- ol Beenbreuk 1100.- DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD HAARLEM, 4 Juni Uit den Raad. Een Nieuw Lid. De veelbespro ken dure brug. En de veelbe sproken straathoek. Geen acht- urendag voor stembureaux. De Raad heeft de geloofsbrieven van den heer J. J. Delfos (C. H.) opvolger van den heer Miezérus, goedgekeurd. Hij is een zeer bijzonder man. dit nieuwe raadslid, want hij staat te laag op de lijst voor de nieuwe ver kiezingen (die tegen het eind van deze maand plaats hebben) om kans te maken op her kiezing. Aan het „Welkom Vreemdeling" bij nieuwe intrede gebruikelijk, moet dus worden toegevoegd: „Jammer dat het zoo'n kort be zoek geldt." Heeft de heer Delfos ongelijk met zijn ex periment? Ik geloof het niet. Hij wil het blijkbaar eens probeeren, met één of twee vergaderingen. Niet iedereen krijgt die kans. Hij wel. Waarom zou hij er geen gebruik van maken? En allicht kan hij de gelegenheid te baat nemen om een kernachtig woord te spre ken, een paar frissche opmerkingen te ma ken. Er zal ongetwijfeld met aandacht naar geluisterd worden. Misschien krijgt hij er nog wel een initiatief-voorstel door. Menschelij- kerwijze beschouwd zou het niet zoo gek zijn als deze dingen meer konden gebeuren: als af en toe eens een buitenstaander, vrij van desillusies en raadsroutine, voor een enkele zit ting mocht meepraten, voorstellen doen en mee helpen beslissen. Heele juries treden in het buitenland op die wijze in de recht spraak op, en is de gemeenteraad belangrijker dan de rechtspraak? Neen! Ik hoop voor den heer Delfos dat hij veel plezier van zijn korte bezoek zal beleven, en als hij nimmer mocht terugkeeren zullen wij hem toch altijd met belangstelling als het oud-raadslid Delfos herdenken. Tot op zijn laatsten dag die nog verre moge zijn! Hij is ongetwijfeld een man met gevoel voor humor. De Raad heeft voorts urenlang gepraat over 'een reeds veelbesproken brug en een reeds veelbesproken straathoek. Wij voelen niet voor de dure brug over het Donkere Spaarne, die 4 1/2 ton moet kosten en waaraan geenszins dringende behoefte be staat. Zij is hoogstens van secundair belang, en de financieele omstandigheden van alle gemeenten, zeer zeker ook van Haarlem, no pen tot een zuinig beleid. Wij hebben al meer dan. eens over deze brug, tot welker bouw de Raad besloten heeft, geschreven. De burge meester, die er evenmin voor is, heeft zich tot Gedeputeerden gewend om het raadsbesluit vernietigd te krijgen, en in deze zitting werd hij daarover aangevallen. Men achtte zijn be leid niet juist. Een voorstel tot intrekking van het besluit had, als de financieele toestand daartoe aanleiding geeft, aan den Raad moe ten worden voorgelegd. Speciaal wethouder mr. Gerritsz en de heer Reinalda vielen den burgemeester aan, en de laatste kwam lich telijk in conflict met den wethouder van fi nanciën omdat hij van bewandelde kronkel paden sprak. De heer Reinalda nam dit woord tenslotte terug. Het debat werd beheerscht door des Raads bezorgdheid over zijn fi nancieele privileges. Intusschen bleek, dat mr. Slingenberg vanwege den financieelen toestand thans ook tegen eiken brugbouw over het Donkere Spaarne is, en tenslotte werd met IS15 stemmen een voorstel Loer akker aangenomen, om Gedeputeerden uit stel te vragen tot 1 September. Dan zal men den financieelen toestand inmiddels precies hebben kunnen overzien; nu ontbreken de definitieve cijfers nog. Voor de kwestie van den veelbesproken, straathoek (Wagenweg-Eindenhoutstraat) ver wijs ik naar ons raadsverslag. De heer Klein Schiphorst overwon met 2014 stemmen. Hij had bij motie voorgesteld B, en W. uit te noo- digen het verzoek van B. W. Lindeboom (om twee woon- en winkelhuizen op dien straat hoek) alsnog in gunstige overweging te ne men, op grond van veranderde omstandighe den door vernietiging van een bepaling der Heemsteedsche bouwverordening. De heer Oversteegen kreeg geen steun voor zijn brillante denkbeeld, den achturendag voor stembureaux in te voeren. Blijkbaar was dit een staaltje van communistische humor. Het kan gevolgd worden door een voorstel om leden van stembureaux te pensionneeren op 65-jarigen leeftijd en er zitten nog wel meer niet-ondersteunde mogelijkheden in. R. P. DE DO 1761. DUITS CH WATERVLIEGTUIG TE SCHELLINGWOUDE. Een nieuw Duitsch watervliegtuig, de Dornier 1761, uitgerust met vier motoren van elk 500 P.K. heeft Woensdagmiddag te vijf uur, op weg van Friedrichshafen naar Nor- derney tengevolge van het süechte weer een tusschenlanding gemaakt in het vliegkamp Schellingwoude. De daling geschiedde vlot. Aan Boord bevinden zich een piloot en twee mecaniciens. De piloot heeft aan den in het kamp aanwezigen bootsman van de Marine medegedeeld, dat dit de eerste vlucht was van de Dornier 1761. Deze had den Rijn gevolgd en daarna de IJsel. om vervol gens tusschen Deventer en Kampen de Zuiderzee over te steken. Hedenochtend te tien uur zal de vlucht worden v INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Kennemerplein 5, achter het station. Kliniek spreekuur zoowel voor fonds- als niet- fondsleden, 's morgens v. 910, Zaterd. v. 13, Maand, en Donderd. av. v. 78 uur. KLINIEK GEBITTEN Ziekenfondstarief. Spreekuur particulier 13 beh. Zaterdag. Zoowel in de kliniek als particulieren praktijk, wordt uitsluitend de beste Tandheelkundige hulp verstrekt, tegen zoo laag mogelijk ge stelde tarieven. Alle inlicht, zijn kosteloos. DE VREDESACTIE DER JOURNALISTEN. Het initiatief van twee Kring- leden uitgewerkt. EEN' RESOLUTIE BIJ DE FéDéRATION INTERNATIONALE. Thans is de tekst verschenen van de reso lutie, die het bestuur van den Nederland- schen Journalistenkring op initiatief van twee leden van dezen kring heeft aanhangig gemaakt bij het bestuur van de Fédération Internationale des Jouxmalistes, waarbij de kring is aangesloten. In een hoofdartikel is in dit blad onlangs uitvoerig over het initia tief-voorstel geschreven. Het bestuur heeft het bestuur van de Fédération Internationale in overweging gegeven, aan de joux-nalisten uit alle landen die in het a.s. najaar te 's-Gravexxhage bijeen zullen komen, ter ope ning van het Internationaal Eere-Gerechts- hof voor de Pers, de volgende resolutie voor te leggen: „De journalisten, vereenigd in de Fédéra tion internationale des Journalistes, hebben met toenemende bezorgdheid kennis geno men van den voortgezetten wedstrijd in be wapening tusschen verschillende naties, die zer vermoedelijk wederom tot oorlog xxxoet leiden, als niet tijdig wordt ingegrepen; beschouwexi het welslagen vaxx de in 1932 te houden Ontwapeningsconferentie als een absolute noodzaak en betuigden hun volko men instemming met de verklarixxg van den voorzitter der voox'bereidende commissie, jhr. dr. J. Loudon, dat een mislukking van de bedoelde conferentie een ramp voor de gan- sche wereld zou zijxx; achten het hun roeping, het gevaar voor een nieuwen oorlog met alle kracht te be- strijden; verklaren al het hun mogelijke in het werk te zullexx stellen, om de toenadering tusschen de volkeren te bevorderen, van welke be reidheid de instelling van een eere-tribunaal, dat zich ten doel stelt de goede verstand houding tusschen de volkeren te vestigen, te handhaven en te versterken, xnede uiting is; besluiten deze resolutie te publiceeren en ter kennis te brengen van den Volkenboxxd, van alle regeeringexx en van de Ontwape ningsconferentie." MAN BEWUSTELOOS GEVONDEN. Woensdagavond xiegen uur werd voor een bankje aan de Dreef een man bewusteloos gevonden. Vermoedelijk had hij een toeval gekregen. Door ledexx van den Ongevallen- dienst werd hij per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gasthuis gebracht. Uit de papie- rexi, die hij bij zich had, bleek hij S. A. V. te heeten. Vannacht kwam hij enkele oogen- blikken bij kennis; hij vertelde toen dat hij zestig jaar was en in Amsterdam woonde. Daarna verloor hij weer het bewustzijn. De politie heeft de familie te Amsterdam ge waarschuwd. Maandagmiddag had ten Stadhuize alhier in de Statenzaal, omdat er in de hal van het stadhuis een ojjicieele ontvangst was het huwelijk plaats tusscheii den heer B. Royaards, zoon van wijlen Dr. Willem Royaards, met mej. Georgette Hagedoorn, alhier, de jonge actrice die o.a. zooveel suc ces oogstte als ,,'t Jongetje'' in „Uitkomst" van Heijermans. Het bruidspaar verlaat het Stadhuis. NIEUWE CENSUUR OP V. A. R. A. DE REDE NA HET HOORSPEL VERBODEN. Woensdagavond is de uitzending geschied van het hoorspel „Gevleugelde Daden" door de VARA, welke uitzending aanvankelijk door de omroepcontrolecomnxissie verboden was, welk verbod echter in kort geding door dexi president der Haagsche Rechtbank nietig was verklaard. Na „Gevleugelde Daden" zou naar wij in het Hbld. lezen, worden uitgezonden een toe spraak van mr. J. E. W. Duys over: „15 Mei in de Nederlandsche omroeppolitiek". Deze rede stond ook op 15 Mei op het programma van het hoorspel (dat ook de zendtijdver- deeling behandelt, doch op allegorische wij ze) en hoewel, aldxxs de omroeper, in het kort geding en dus ook in de beslissing van mr. Du Mosch van de rede van mr Duys niet werd gesproken, was het toch duidelijk dat hoor spel en rede bij elkaar behoorden, zoodat, hoewel de president van de Rechtbank dat niet uitdrukkelijk heeft kunnen zeggen, de bedoeling was dat ook de rede van mr. Duys zou moeten worden uitgezonden. Nochtans heeft de commissie niet ge schroomd, aldus de omroeper, ook nu de rede van mr. Duys te verbieden. De VARA heeft nu aan de commissie be richt, dat, daar zij alleen met wettige mid delen strijdt, mr. Duys niet zou spreken. In plaats daarvan had de vooraitter van de VARA, de heer De Vries, een rede willen hou den. Daar het gisterochtend, toen het vex-bod van de rede van mr. Duys bekend werd, te laat was de rede van den heer De Vries nog in te zénden, is aan de commissie telegra fisch bericht, dat die rede op het bureau van de VARA ter inzage lag. Het antwoord luid de, dat de rede niet mocht wox-den ixitgezon- den, als de tekst niet bij de commissie was ingeleverd. Zou zij toch worden uitgezonden, dan zou art. 8 van het reglement worden toe gepast. Art. 8, zei de omroeper, slaat op afbreken. De toevoeging was overbodig, want daar de VARA met wettige middelen wil strijden, zou ook de heer De Vries niet spreken. Als teeken van protest tegen de hoxxding van de commissie heeft de V.A.R.A.—zender gedurende het kwartier voor de rede bestemd gezwegen. VERKEERSONGEVALLEN. Te Haarlem. Woensdag reed een elfjarige wielrijdster uit de Poortstraat de Aixxsterdamsche Vaart op, zonder op het verkeer te letten. Juist op dat oogenblik naderde een vrachtauto, waar van de bestuurder onmiddellijk stopte. Het meisje kwam tegen de. treeplank terecht en kreeg een wond aan het linker dijbeen, die door een lid van den Ongevallendienst ver bonden werd, waarna zij per ziekenauto van de firma Mathot naar het Sint Elizabeths Gasthuis vexwoerd werd. De bevolking in Engeland en Duitschland. Ongunstige cijfers. In Engeland Terwijl wij hier in Hol- land een surplus aan vrou- meer jongens wen hebben, is door de sta- t tistieken uitgemaakt-, dat aan meisjes. jn Engeland en Wales het aantal jongens dat der meisjes overtreft. Van de 159820 babies in de eerste drie maanden van dit jaar geboren, waren 81881 jongens en 77939 meisjes. In het overeenkomstig kwartaal van 1930 zijn 1149 kinderen minder geboren, waaruit volgen zou dat de bevolking toeneemt. En toch is deze met 2378 zielen achteruit ge gaan, omdat het aantal sterfgevallen, dat een cijfer van 162198 aanwijst, 46500 grooter was dan dat in het laatste kwartaal van het vorig jaar en 30252 grooter dan in de eerste drie maanden van dat jaar. Ook in het eerste kwartaal van 1929 viel een grooter aantal sterfgevallen dan ge boorten waar te nemen. Het verschil bedroeg toen 44112 en werd toegeschreven aan de koude en de influenza. Wat het getal der huwelijken betreft, in October, November en December van het afgeloopen jaar zijn in Engeland en Wales 159150 personen getrouwd, wat 'n verminde ring beteekent van 37524 in vergelijking met de drie daaraan voorafgaande maanden. In Duitschland gaat het aantal geboorten Jn Duitschland achteruit, meldt het Hbld. Verleden jaar be- een geboorte- droeg het aantal levend- geborenen 20630 mindex- overscnot. dan het jaar tevoren. De sterftecijfers waren daarentegen zeer gunstig in 1930, zoodat in tegenstelling met Engeland van een geboorteoverschot van 416000 sprake is. In 1930 zijn 27000 huwelijken minder geslo ten dan in het voorafgaande jaar. En er waren er 36000, die ir. de tweede helft van 1930 achterwege zijn gebleven wegens den ongunstigen economischen toestand. Vermindering kan voor een groot deel toe geschreven worden aan den ongunstigen eco nomischen toestand. Jansen nou u weet wel, Jansen, Hebben z' u dat al verteld? Jansen, die het eerst zoo krap had, Zit nu plotsklaps dik in 't geld. Ze gaan bouwen, nou, een villa, En een auto bovendien, En u moest de diamanten Van de vrouw van Jansen zien. Wablief? O, door de effecten, Hij heeft met verstand belegd, Jansen nou laat 'm maar schuiven 'n Slimmerd, onder ons gezegd. Kocht ze. toen de koersen daalden, Toen 't wat opliep weer verkocht, En met doorzicht van de zaken Al zijn stukjes uitgezocht. Ja, dat heeft ie 'm geleverd, Handigheid en moed getoond, Energie en durf en kennis Worden altijd nog beloond. Maar die Pieters. juist, die dikke, Nou. daar is het leelijk mis. Hadt u dat nog niet verxxomen? Vreeslijke geschiedenis. Vroeger tot een jaar geleden. Hadden die het zoo royaal, Tja. dat is nu afgeloopen Straatarm, ze zijn op totaal. Nee, die rijden niet meer auto En hun huis er staat een bord. En ik hoor ook, dat hun jongen Toch per slot geen dokter wordt. Pieters moet zich gaan bekrimpen En dat is niet in zijn lijn. Als je het zoo goed gehad hebt. Zal dat ook wel moeilijk zijn. Wat? O hij is door verlangen Naar maar steeds meer geld verlokt, Snapt u nou ook, dat zoo'n stommerd In effecten heeft gegokt? P. GASUS. WEER EEN GEMASKERDE INDRINGER TE ZEIST. IN EEN KELDERDEUR GESCHOTEN. Werden die bewoners van tal vaxx landhui zen te Bosch exx Duixx en op de aixdere plaatsen in Zeist eexxige maanden geüeden opgeschrikt door het brutaal optreden van een gemaskerd, oogeixschijnlijk gewapexxd in dividu, thans heeft zich na geniimen tijd rust, wederom een overeenkomsitig geval voorgedaan, dat de rust der bewoners van afgelegen huizen opnieuw verstoort. Maandagavond drong een geaxxiaskerd man 's avonds door eexx keldeiTaanx van eexx villa te Bosch eix Duiix naar biixnexx, doch vond de kelderdeur gesloten. De man lxeeft toen bru taalweg aangebeld en voorgegeven van de politie te zijxx. De geselxxokikeix bewoonsters konden, na de deur reeds eexxigszins te hebben geopend, deze nog weer dichtslaan, toen zij ontdekten, met eexx gemaskerden man te doexx te hebbexx, waarop de nxan door het raampje in de deur heeft geschoten, al werd geeix kogel gevonden, zoodat het wapen wel alleen zal zijn gebruikt om schrik aan te jagen. EEN VEREENIGING VOOR VEILIG VERKEER. (Zie ook elders in dit nummer.) Nader vernemen wij nog dat de Secretaris- Generaal van de Engelsche „National Safety First Association", Lt. Colonel J. A. A. Pickard, D. S. O., die voor deze gelegenheid naar Holland komt, tijdens de oprichtings- vex-gadering der Vereexxiging voor Velig Ver keer, Zaterdagmorgen te Amsterdam, een uiteenzetting zal geven vaxx de Engelsche Safety First beweging. CONCERT H. O. V. De Haarlemsche Orkestvex-eeniging geeft eeix concert iix de gemeexxtelijke coxxcertzaal op Vx-ijdag 5 Juni onder leiding van Marinus Adaxxx. Solist is de texxor Willem Snoeks. Het programma vermeldt werken van Gréty Han del, Mozart en Wagner. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. Eenige maanden geleden, op 1 Maart, wer den te Hillegom 16 kippen gestolen. De po litie hield een viertal jongelui aan tusschen 18 exx 21 jaar, die dadelijk door de mand vielen en bekenden. De officier had geëischt onderscheidenlijk 10 maanden gevangenis straf met aftrek van preventief, 6 maanden, 4 maanden en 4 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met toewijzing van twee van hen aan vereenigingen. De rechtbank deed heden uitspraak en veroordeelde de verdachten resp. tot zes maanden gevangenisstraf en de overige drie tot 4 maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar en toewijzing aan de ver schillende reclasseeringsvereenigingen. Op Nieuwjaax-savond heeft een auto een tweetal wielrijders aaxxgereden bij Lisse, waardoor hun zwaar lichamelijk letsel werd toegebracht De Officier achtte bewezen, dat de autobestuurder onder den invloed van alcohol verkeerd had en requireerde 2 maan den gevangenisstraf met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 9 maanden. Heden deed de rechtbank uitspraak en ver oordeelde verdachte tot een gevangenisstraf van zes weken met intrekking van het rijbe wijs voor den tijd van één jaar. Het vliegen van Fransche vliegtuigen boven Duitsch gebied. Weer een arrestatie. Foto toestellen in beslag genomen. (2e blad, le pag.) Het congres van dc Duitschc sociaal-demo craten. (2e blad, le pag.) Een „Verecniging voor veilig verkeer". Op voeding van weggebruikers. (2e blad, 2e pag.) De vergadering van den Haarlemschen gemeenteraad. (4e blad, 2e pag.) Intimus: Tweede Kamer. (4e blad, le pag.) ARTIKELEN, ENZ.; R. P.: Uit den Raad. (le blad, le pag.) W. M. Bekaar; Daisy's Pinkster reisje. (H. D.vertelling). (2e blad. 2e pag.) Voor de Forenzen: Dc verkeersmiddelen in de woongemeentcn. (4e blad, le pag.) .4. J. C. VI.: Langs de Straat „Teddy". (2e blad, le pag.) (Laatste berichten 2e pag. le blad.) DE BOOTTOCHTEN VOOR GEBREKKIGEN. DE GECOSTUMEERDE VOETBALWEDSTRIJD VAN R. C. H. Het bestuxxr van „Snelverband" schrijft ons: Na afloop van den gecostumeerden voet bal-wedstrijd van R.C.H., is het ons een be hoefte, hartelijk dank te zeggeix aan ieder die ons voornemen gesteund heeft door op den wedstrijd aanwezig te zijn of aixderszins hun steun te verleenen. Eexx speciaal wooi-d van dank is hier zeer zeker op zijn plaats aan het bestuur en leden van R.C.H. die door hun enthousiaste mede werking ons Zaterdag eeix verstei-king van de kas bezorgden van f 205.80. Voorwaar eeix schitterend succes. Behalve deze mooie blij ken van sympathie van R.C.H. nxoclxten wij eveneens prachtige medewerking ontvangen van „Harnxoixie-Cresccndo", Haar aanwezig heid vroolijkte den middag aaixgenaanx op. Door hen allen zijn wij in staat gesteld, ïxxet de bijdragen op onze inteekenlijsten bij de leden, beide boottochten te doen plaats vinden: de kinderen exx de volwassenen zullen dus een genotvollen dag hebben. Ten slotte een woord vaix hartelijkeix dank aan de Politie voor de ondervondexx medewerking. REDDINGWEZEN In verband met de organisatie van Eerste Hulpverleening, tusscheix Amsterdam en Amersfoort, is door den Kon. Nat. Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongeluk ken „Het Oranjekruis" een vergadering uit geschreven op Maandag 8 Juni te Hilversum. De burgemeesters vaix Hilversum, Bussum, Laren. Blaricunx. Huizen, Naarden, Eenxnes, Weesp. Niclxtevecht, Nederhorst den Berg, Ankevcen. Muiden. 's Gravenland, Korten- hoef. Vreeland. Loosdrecht, Baarn, Soest en St. Maartensdijk zullen op die vergadering aaxxwezig zijn. De heer A. J. Meyerink is uitgenoodigd, de samexxkomst bij te wonexx, in vei-band met de organisatie van de hulpverleening bij water ongevallen. De bedoeling van het „Oran jekruis" is de hulpverleening bij rampen, massale en persoonlijke ongelukken, te wa ter en te land. op uniforme wijze te organi- seeren in gansch Nederland. VAARDIGHEIDSPROEVEN. De afd. Haarlem van de Vereeniging van leeraren en onderwijzers in de Lichamelijke Opvoeding in Nederland heeft voor Vrijdag weer de jaarlijksche vaardigheidsproeven in lichaamsoefeningen door leerlingen uit de zesde klassen der lagere scholen uitge schreven. zoowel in de gymnastiekzalen als op de sportterreinen. NIEUWS UIT INDIE DE P. N. I.-AFFAIRE BETREURD, MANIFEST VAN BOEDI OETOMO. DJOKJAKARTA, 3 Juni (Aneta) Het hoofd bestuur van Boedi Oetome verspreidde in zake de vonnissen over de P.N.I. (Pertai Nasïonal Idonesia) leiders een manifest, waarin het na verschillende overwegingen zegt de geheele P. N. I-affaire te br'.reuren en alle afdeelingen opdraazt cox gedurende de gevangenschap van ir. Soekarxxx tc'ken- male wanneer daartoe gelegenheid is de P.N.I. en het lot van de veroordeelde leiders te gedenken.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 1