VOOR DE FORENSEN. Een uitkeering van f 2600 dubbel verzekerd!! PHILIPS' RADIO TOESTELLEN HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 11 JUNI 1931 TWEEDE BLAD De verkeersmiddelen in de woongemeenten. Nog meer wenschen van spoor- en Irampassagiers. In ons vorige forensen-artikel hebben wij1 gewezen op de wenschelijkheid de electrische tram van het Soendaplein door te trekken naar de Jan Gijzenvaart. Daardoor zou het mogelijk zijn om de autobussen, die nu op den Rijksstraatweg rijden door straten ten Oosten en ten Westen van dien weg te leiden. Het gevolg van die reorganisatie zou zijn, dat alle forensen uit Haarlem-Noord, die per trein aankomen in een tram of autobus kunnen stappen, die niet verder dan 5 minuten van huil woning af stopt. Nu zullen wij de overige verkeersmiddelen nagaan. De forensen die in het Kleverpark wonen zijn uitsluitend aangewezen op de electrische tram. Vroeger reed er een kort poosje een autobus door het Kleverpark, maar dat was na enkele weken al afgeloopen. Het heette dat de lijn niet loonend was. Anders zal het evenwel worden als de autobus die nu over den Ter Spijtweg naar Haarlem-Noord rijdt via de Kleverlaan en de Marnixstraat haar weg zou kiezen. De bewoners der Kle verlaan zouden daarbij ook gebaat zijn. De autobus HaarlemIJmuiden die nu over de Kleverlaan rijdt, mag geen passagiers voor de Kleverlaan meenemen. Die bepaling is ge maakt om concurrentie met de stads-auto- bussen en de tram tegen te gaan. De tram heeft twee lijnen in het Klever park, namelijk die naar Bloemendaal en die naar overveen. Ongetwijfeld zou het vervoer op die beide lijnen sterk toenemen als het materiaal beter was. De reorganisatie van het tramnet, waaronder beide lijnen begre pen zijn, hangt nu al bijna twee jaar, maar veel vordering is met de voorbereiding blijk baar nog niet gemaakt. Eerst was het de be doeling om het smal spoor van dezen lijnen te vervangen door normaal spoor. Het gevolg daarvan zou natuurlijk zijn, dat er ook nieuw materiaal zou komen. Nu gevoelt de tram directie blijkbaar meer voor de invoering van Trolley-bussen. De tramcommissie uit den raad, die deze bussen in Groningen bekeken heeft, gaat daarmede accoord. Het is te ver wachten, dat er nu weldra een voorstel van B. en W. in den raad behandeld zal worden, om de tramdirectie tot de invoering van zulke bussen te machtigen. De forensen zullen die reorganisatie onge twijfeld ook met vreugde begroeten, want een nieuwe Trolley-bus is oneindig veel beter dan een oud tramwagentje. Het zou de overweging waard zijn of het mogelijk zou zijn de Trolleybus door het dorp Bloemendaal te laten loopen. Nu moeten de Bloemendalers, die per tram reizen van het eindpunt der tram nog een eindje loopen om in het eigenlijke dorp te komen- Misschien zou liet dan daardoor ook mogelijk worden om het Kinheimpark in het Trolley-bus-verkeer op te nemen, door deze bus te laten eindigen bij het spoorstation. De Bloemendaalsche weg is op enkele punten reeds verbeed, toch zou den nog enkele verbeteringen noodig zijn voor de Trolley-bus er op zou kunnen worden toe gelaten, maar die verbeteringen stonden toch al op het werklijstje van het Bloemendaalsche gemeentebestuur. De Trolley-bus heeft boven de tram het voordeel, dat er geen rails noo dig zijn. Met een bovenleiding kan worden volstaan. Toen indertijd het plan geopperd werd, om de Trolleybus, die de electrische tram Haarlem (Verwulft)Overveen (spoor weg-overweg bij het station Overveen) zou vervangen, door te trekken over den Bloe mendaalschen weg naar liet dorp Bloemen daal, maakte een bewonderaar van het na tuurschoon daartegen bezwaar. Hij vreesde, dat de bovenleiding schade zou doen aan het karakter van dien weg. Ditzelfde bezwaar als men het nog als een bezwaar wil aanmer ken nu de Bloemendaalsche weg, terwille van de verkeerseischen, verbreed en geasphal- teerd is en daardoor veel van het oude beeld verloren heeft geldt niet voor het stuk Bloemendaalsche weg van de Korte Klever laan tot het eigenlijke dorp, want, dat heeft toch het landelijke al voor een groot gedeelte ingeboet. Bovendien behoeft alleen een bo venleiding niet veel schade te doen aan de omgeving. Het denkbeeld om de tram Haarlem-Over- veen langs den Zeeweg door te trekken naar Bloemendaal-aan-Zee is allang opgegeven. De natuurbeschermers zullen daarover niet treu ren. Een tram op dien weg zou veel van het natuurschoon bedorven hebben. Op de plaats die eerst voor de tram gereserveerd was (het midden van den weg tusschen de twee groote rijwegen) is nu een fietspad gemaakt. De dagjesmenschen die naar Bloemendaal-aan- zee willen moeten fietsen, loopen of rijden met de autobus. De forensen zouden aan de doortrekking van die lijn toch niets hebben gehad. Iets anders zou het zijn als de tram Haarlem Overveen, nadat die omgezet zal zijn in een Trolleybus, ook de villawijken zou doorrijden die ten Westen van den Bloemendaalschen weg worden gevonden. Als die lijn dan ook doorgetrokken zou worden tot het Kopje, zouden ongetwijfeld velen daarvan gebruik maken. De Bloemendaalsche woon-parken zijn nu van verkeersmiddelen vrijwel versto ken. Bovendien zou door zoo'n lijn het vreemdelingenbezoek aan het Kopje sterk toenemen. Nu is het van het eindpunt der tram nog een fiksche wandeling. Het is evenwel de vraag hoe het Bloemen daalsche gemeentebestuur over zulke tram plannen zou denken. Het zou niet noodig zijn dat de gemeente subsidieerde. Het is dus uit gesloten, dat de gemeente Bloemendaal met de tram dezelfde ervaringen zou opdoen als met de gesubsidieerde autobuslijnen, die aan de gemeente duizenden gekost hebben! De forensen die nabij het station Bloemen daal wonen verheugen zich, na de electrifica- tie van de lijn HaarlemVelsen, in een uit' stekende treinverbinding. Het nadeel is even wel, dat zij van het station elk verkeersmid del missen om dichter bij huis te komen, van daar dan ook dat wij er hierboven reeds voor pleitten om de tram HaarlemBloemendaal door te trekken naar het Bloemendaalsche station. De forensen die per trein te Overveen aan komen, zouden er ook mede gebaat zijn als de Haarlemsche trams door de villa-wijken ten Westen van den Bloemendaalschen weg werden geleid, want velen zouden dan dichter bij huis komen. De forensen die in Aerdenhout wonen, kun nen voor hun reis naar Amsterdam kiezen tusschen de tram of de trein. Aan hun wensch om de electrische tram HaarlemLeidsche vaart door te trekken tot Aerdenhout is tot heden door de tramdirectie nog geen ge volg gegeven. Wel kunnen de forensen die met de Zandvoortsche tram naar Haarlem rijden nu die weer aan den Koninginneweg stopt, opdie plaats weer in de stadslijn over stappen om naar het station te rijden om daar per trein de reis voort te zetten. De forensen-te Heemstede die ver van de tram HaarlemHeemstede af wonen, zitten ook voor verkeersmoeilijkheden. Eenige weken geleden hebben wij reeds op de wenschelijk heid gewezen om een Trolley-bus of autobus te laten rijden van Groenendaal langs den Heerenweg naar het spoorstationnetje aan de Zandvoortschelaan. Een forens geeft nu in overweging dit verkeersprobleem op te los sen door de Bloemendaalsche autobus die nu van het station Bloemendaal naar Aerden hout rijdt door te laten rijden langs de Zand voortsche laan naar de Adriaan Pauwlaan, de Koedieflaan of Heerenweg. Het bezwaar daarvan is evenwel, dat deze Bloemendaalsche bus dan op Heemsteedsch grondgebied zou komen, waardoor het een interlocale lijn zou worden, die onder toezicht van Ged. Staten zou vallen. Bovendien zou het heel moeilijk worden om de dienstregeling van deze auto bus zoo te maken, dat de Heemsteedsche fo rensen die daarmede zouden reizen, aanslui ting zouden hebben op de treinen die uit Aer denhout vertrekken. En daarom zou het toch te doen zijn! St. ELISABETH'S- OF GROOTE GASTHUIS. HET 350-JARIG BESTAAN. Zooals reeds "een en ander maal is mede gedeeld, viert het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis te Haarlem in Juli a.s. zijn 350-ja- rig bestaan aan de Gasthuisvest. Op 1 Juli a.s. wordt door Regenten aan het niet-verplegend extern personeel een feestavond aangeboden, waarop muziek en zang, voordrachten en samenspraken elkaar zullen afwisselen. Naar wij vernemen, ligt het in d-e bedoeling van het niet-verplegend personeel, een blij vende herinnering aan dit zeldzaam jubi leum aan Regenten aan te bieden. Op 2 Juli wordt er een feestelijke samen komst van het verplegend intern personeel gehouden, die eveneens door Regenten wordt aangeboden. Ook hier zullen muziek en zang, tableaux en revue's elkaar afwisselen. Ook op dezen avond zal, naar wij verne men, een blijvende herinnering namens het verplegend intern personeel worden aange boden. Verder zullen aan de patiënten alsmede de bewoonsters van het Gasthuishofje versna peringen worden aangeboden. Op 4 Juli is het voor het Gasthuis de groote dag en het glanspunt van de festiviteiten, die er gegeven worden. Des namiddags van 3—5 uur wordt er in de waardige, middeleeuwsche Regentenka mer een receptie gehouden. Ongetwijfeld zul len velen zich gedrongen gevoelen, hun me deleven met en hun belangstelling voor het St. Elisabeth's Gasthuis te uiten, door van deze receptie een dankbaar gebruik te ma ken, het Gasthuis, in casu Regenten te com plimenteeren. Te 7 uur wordt een groote feestmaaltijd gegeven in de groote, gezellig ingerichte zus- tereetzaal, waar ongeveer 55 gasten ver wacht wo ?-d en. Tegen het einde dezer maand zal bij de fiima Job. Enschedé Zonen verschijnen de „Geschiedenis van het Sint Elisabeth's of Groote Gasthuis te Haarlem" samengesteld door den heer geneesheer-directeur Dr. L. C. Kersbergen. Bedoeld werk bevat historische bijzonderheden omtrent het Gasthuis; het Gasthuishofje; H.H. Regenten; Ziekenver pleging voorheen en thans enz. enz. Het zal o.a. bijdragen bevatten van den Regent Dr. C. Adrian, den oud-regent Mr. E. P. Visser 't- Hooft, Prof. Dr. B. J. Kouwer e.a. Tal van foto's, reproducties van kaarten en platte gronden, teekeningen etc. zullen er toe bij dragen, den tekst te verduidelijken. Gezien het bovenstaande zal het St. Elisa beth's Gasthuis ultimo Juni, primo Juli staan in het centrum der belangstelling van de stad Haarlem en omgeving, ja, wij durven gerust beweren: de geheel-e provincie Noord- Holland en verre daarbuiten. Waar het Gasthuis 350 jaar geleden werd gesticht, om de lijdende menschheid te hel pen, zij het op kleine schaal, zij het op pri mitieve wijze en zich 350 jaar heeft weten te handhaven niet alleen, doch steeds een voor name plaats in de geschiedenis van Haarlem en omgeving heeft ingenomen, en vooral in de laatste jaren een verjongingskuur heeft ondergaan, waardoor het een der modernste inrichtingen in ons land geworden is, daar hopen wij, dat het Gasthuis nog lange, lange jaren haar poorten mag openen, en lijdenden en zwakken te helpen en last not least dat de belangstelling, die er voor ons Gast huis bestaat, niet moge verflauwen of in zinken, doch steeds mag toenemen. N.V. DE FINANCIERINGSBANK TE HAARLEM. Men schrijft ons: ij In de gewone j aarlij ksche vergadering van aandeelhouders kwam aan de orde de ba lans en verlies- en winstrekening over het boekjaar 1930, sluitende met een nadeeli; saldo van f 13.908,63, hetwelk volgens toe lichting van den voorzitter zijn oorzaak vindt in het feit, dat de gewezen en sedert 22 Augustus 1931 overleden agemt te Am sterdam, door zijn frauduleuse handelingen, die niettegenstaande controle, helaas te laat ontdekt werden, den toestand der Vennoot schap zoodanig beinvloedde, dat het boek jaar sluit met een zeer groot verlies. Dank zij echter het op de buitengewone vergadering van Aandeelhouders op 14 Januari j.l. genomen besluit, tot oprichting van een bijkantoor te Amsterdam, hetwelk ook weder zijn oorzaak vond in de vele te Amsterdam woonachtige cliënten, zal bin- zegge TWEE DUIZEND ZES HONDERD GULDEN is het kapitale bedrag dat wij binnenkort bij levenslange ongeschiktheid uitkeeren Door een abonnement op Haarlem's Dagblad en het geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad Met ingang van 1 JULI a.s. hebben wij een gratis Ongevallenverzekering verbonden aan het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad. Bij een eventueel ongeval werden U de volgende bedragen uitgekeerd Haarlem's Dagblad Gelll. Zondagsbl. Samen Levenslange ongeschiktheid f 600. f 2000. f 2600. Overlijden- 600.— - 600.— - 1200. - Verlies van hand, voet oog 400.- 400. 800. Verlies van duim - 250.75.- 325.— Verlies van wijsvinger 150.— 75.- 225.— Arm- of beenbreuk 100.— - 100.— Verlies van elke andere vinger. - 50.30.- 80. Alle bedragen, die ingevolge de GRATIS ONGEVALLEN VERZEKERING van het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad worden uitgekeerd, zijn gewaarborgd door de N. V. „Nieuwe Hollandsche Algemeene Verzekeringsbank" (NIEUWE HAV. BANK) te SCHIEDAM. Men zal begrijpen, dat invoering van een dergelijke verzekering niet kan geschieden zonder verhooging van den abonnementsprijs. Deze verhooging is echter zoo gering, dat ongetwijfeld geen der duizenden abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad daartegen ecnig bezwaar zal maken. De abonnementsprijs was tot heden (ZONDER gratis Ongevallenverzekering') 4}Z cents per week. Hij wordt, aanvangende met het eerste nummer dat in de maand JULI ver schijnt 5 cents per week (MET gratis Ongevallenverzekering). Voor slechts een halve cent TWEEDUIZEND GULDEN MEER UITKEERING bij levenslange ongeschiktheid. Gaarne zenden wij U cp aanvraag de voorwaarden van deze nieuwe GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING van het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad toe. Abonnés van Haarlem's Dagblad abonneert U tevens, voor zoover gij dit nog niet gedaan hebt, oo het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad. Verschijnt eiken Vrijdag in mooi kooerdiepdruk uitgevoerd met tal van fraaie foto's en interessante tekst. nen afzienbaren tijd, gezien de aldaar ge volgde werkwijze, het bovengenoemd- verlies cijfer belangrijk kunnen worden geredu ceerd. Wel heeft de sinds eenigen tijd ingediende wet van Mr. Van den Ber-gh c.s. op het ver- leenen van voorschotten aan particulieren, dus geen rijks- of gemeente-ambtenaren eenige wijziging gebracht in de werkwijze van voorschot verleening te diien aanzien; direct schadelijken invloed heeft dit wets voorstel van Mr. Van den Bergh, gezien het bonafide karakter onzer N.V. niet. Selectie ten aanzien der credietverstrekking blijft echter thans meer dan ooit geboden. Behoudens de voor 1 Jan. 1931 uitstaande posten, gesloten onder het agentschap van wijlen J. H. L. te Amsterdam, zijn de te rugstortingen op gedane voorschotten vrij wel geregeld. De balans, en verlies en winstrekening over het boekjaar 1930 werden daarna goedge keurd. KANTONGERECHT. UIT DE ZITTING VAN WOENSDAG. „Natuurlijk! Als bestuurder van 'n vierwielig motorrijtuig"aanrijding veroorzaakt. Snelheid? 60 K.M., 100 K.M. werd zelfs ge zegd. Maar ook 30 K.M., door verdachte. Toch zat in deze zaak iets anders dan anders. De doorsnee-aanrijder heeft in den regel geen getoeter gehoord en geen rich tingaanwijzer zien uitstaan bij den aange reden wage,n.Daarom alleen is hij doorgereden O ja, hij had anders immers zéker gestopt! Deze verdachte bracht een opschudding te weeg in de zoo gelijkmatig verloopende be handeling van aanrijdingen. Want hij had wèl den richtingaangever gezien, zeer dui delijk, al op ruim 60 M. afstand. Maar hij had gedacht, dat dit een teeken was, dat hij eerst nog mocht passeeren! Deze wonderlijke opvatting omtrent het richtingsein kostte hem f 25 of 10 dagen. Volgende zaak. Ik slaak een zucht van verademing, als het ditmaal geen annge- redene, doch een aangeschotene betreft. Inwendig dank ik den man ervoor, dat ie dronken is geweest en dat ie niet onder een auto gelegen heeft, of „als bestuurder...." enz. Hij is in verzet gekomen van een von nis, waarbij hij tot 3 dagen hechtenis ver oordeeld is met verblijf, daarna in een Rijks werkinrichting voor den tijd van 3 maanden. Dit was de 4e herhaling van het feit! „Waarom is U in verzet gekomen?" vraagt de kantonrechter. „Om te probeeren een lichtere straf te krijgen, edelachtbare!" zegt de man, kenne lijk het motto voerend: wie niet waagt, die niet wint. Hij wint niets, want hij heeft den termijn, toegestaan voor verzet lang laten verloopen. Weer een verzetzaak. Ook om lichtere straf te krijgen. Oók dronken geweest. Maar dit was erger: hij had daarbij nog op een motor gereden. Zóó slingerde hij over den weg dat zijn komst naar een volgende politiepost ge meld werd. Hij stapte uit den wagen, moest zich aan 't spatbord vastgrijpen om niet te vallen, stotterde en rook naar drank. Een kastelein, bij wien hij had gezeten, verklaarde dat hij bij het binnentreden aldaar al onder den invloed was. En toch „Neen. edelachtbare heeren! Ik was niet dronken!" De Ambtenaar zeide. dat al zooveel onge lukken veroorzaakt worden door nuchtere bestuurders. Hoe moet het dan wel staan met dronken chauffeurs. Hij vond 7 dagen en intrekking van rijbewijs voor 6 maanden zeer zeker niet te lang. En de kantonrechter ook niet. HOLLAND TEXAS HYPOTHEEKBANK. In het jaarverslag der Holland Texas Hypotheekbank wordt voorgesteld het divi dend op 7 pet. te bepalen (als vorig jaar). RADIO. PROEF MET DEN MICROFOONLOOZEN VLEUGEL. Zooals de pers eenigen tijd geleden mede deelde, zou de Duitscher. Albert Hiller er in geslaagd zijn, de groote gebreken, die aan de radio-uitzending van pianospel kleven, geheel en al op te heffen door den vleugel op een bijzondere wijze, te monteeren en de microfoon geheel uit te schakelen. De V.A.R.A. heeft zich onmiddellijk met den uitvinder in verbinding gesteld, met het resultaat, dat deze met zijn helper gedu rende de eerste helft dezer week in de VARA- Studio een grooten Steinway-vleugel gemon teerd heeft. De genomen proeven hebben, naar het VARA-bestuur ons mededeelt, de juistheid der bewering inzake Hiller's uit vinding volkomen bewezen. Teneinde de uitvinding voor alle luiste raars te demonstreeren, zal de VARA Zater dagavond a,s. van 8.00 uur tot half 9 een uit zending doen plaats hebben op golflengte 298 M„ waaraan de pianist Willem Andries- sen medewerking zal verleenen. Zijn pro gramma bevat de volgende Chopin-wer- ken (telkens tweemaal te spelen: de eerste maal met en de tweede maal zonder micro foon) 1. Etude Op. 10, No. 12; 2 Scherzo Op. 31: 3. Nocturne Op. 62 No. 1. Het pianospel zal voorafgegaan worden door een korte uiteenzetting van den heer Albert Hiller. De VARA stelt er prijs op na de proef uit zending het oordeel der luisteraars te verne men. (Postbus 50 te Hilversum). Een aantal deskundigen is uitgenoodigd, aan deze uitzending bijzondere aandacht te schenken. DE DERDE OVERSPANNING VOOR DE BRUG BIJ KEIZERSVEER. Met het oog op het watergetij zal de derde overspanning voor de brug bij Keizersveer niet om 2 uur n.m. doch Zondagmorgen om 10 uur uit Dordrecht vertrekken. De boog zal dan omstreeks 12 uur voor het draaibare ge deelte van de Moerdijkbrug liggen en deze Maandagmorgen tusschen 4 en 5 uur pas seeren. Dinsdagmorgen 16 Juni zal zij op haar plaats gelegd worden, zoodat dan de ver verbinding tot stand is gebracht, meldt de Maasbode. INGEZONDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt do kopij den inzender niet te ruggegeven. HET BROKKENHUIS Het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging deelt mede dat, evenals vorige jaren gedurende de maanden Juni, Juli en Augus tus geen wekelijksche uitdeeling van kiee- ding e. d. zal worden gehouden. Alleen zul len in bovengenoemde maanden gevallen in behandeling worden genomen die moeilijk uitgesteld kunnen worden. Om met September a.s. weder met een g gevuld magazijn te kunnen beginnen, zuuen gedurende bovengenoemde maanden gaarne goederen, kleedingstukken en voor werpen van allerlei aard, die voor de hulp behoevende gezinnen nog van eenige waar de kunnen zijn, in ontvangst worden geno men. De adressen voor het afhalen der goede ren kunnen telefonisch opgegeven worden onder no. 15813 en schriftelijk aan het adres Kinderhuisvest. Voorts bij Mevr. G. N. v. d. Vangstde Gilde, Brederodestraat 14, tel. 11702 en bij Mevr. v. Kempe ValkRobbers, Kempstraat 14, tel. 14441 en te Bloemendaal bij mevr. LioniJungblut, Rijperweg 1, tel. 22115 en bij Mevr. Prinsen GeerlingsBlaauw, Plata- nenlaar, 6. tel. 22478. Het Bestuur van het Brokkenhuis A. V. MARSELIS HARTSINCK Presidente P. J. MULDER, Secr.-Penningm. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 - TEL. 10756 (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen.) GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: Bureau van Politie, Smedestraat, auto sleutel, handschoenen, kraag vdames), rozen krans; Elrich Kanariestraat 80, borstel; Ken nel Fauna Parklaan 119, 2 honden; Kennel Haerlem Wilhelminastraat 22, kat; Nijhuls Graaf Wiüemstraat 19, muts; De Jong. Adr. de Jongestraat 37 pet: Vermolen, Barbaros- sastraat 10, pantoffels; Poppen. Amsterdam straat 13 pantalon; Booms, Arnoldystraat 14, portemonnaie m.i.; A. Scheepsbouwer, le Vooruitgangstraat 6, rljwielbelastingmer-k: Van derPutten, Leidscheplein 15, vulpotlood Serné, Ged. Raamgracht 69, wagentje (kin derspeelgoed); Ringers woonschip G 1869, Oost-vest 2 zakken cakes; Hogerhuis, Kleine Houtstraat 77 rood, duif; C. Verburg Hoofd* dorp. Parklaan 26. armbandhorloge; Kennel Fauna, Parklaan 119, hond cn drie katten: L. v. d. Have Goltziusstraat 2, cape: Corsmit, Westerhoutstraat 46, handschoenen; Teske Wilgenstraat 31, hond; J. M. Stoof Klooster straat 42, hond; Koelemeijer Brecst-raat 3 jasje; Stevenhagen Uijlstraat 23, jasjes; Hoes Timorstraat 181, jasje; Tol, Kastanjestraat 7, jas; Bureau van Politie Smedest-raat. kerk boek; v. Dijk Hool'manstraat 17, kettinkje;' Termets, K, Houtstraat 121, kraagje; De la Rie Spaarndamscheweg 10 c, portemonnaie m.i.; Wintemians. Gerrit v. Heesstraat 17. portemonnaie; Kat, Duvenoordestraat 10, pincenez; Pet-hke, Engelszstraat 50, pullover; Dieben, Lange Heerenstraat 13, rijwielbe lasting plaatje; G. Hankel, Korte Heerenstr. 16, kinderschopje; Vreeken, Kamperstraat. 66 sleutels; v. Leuven. Voorzorgstraat -6 sleutel; H. Boogaard, Vooruitgangstraat 100, tosch; H. Halderman, Rozenpriëelstraat 27, tasch; v. Aken, Hofmeierstraat 5. tasch; Alders, Jan Steenstraat 39 zw. stuk ijzer. VOETBAL PALEMIG—STORMVOGELS Op uitnoodiging van eerstgenoemde ver- eeniging speelt Stormvogels op 19 Juli a.s, te gen haar een nederlaagwedstrijd. De win naars van deze wedstrijdenreeks ontvangen een gouden horloge. BILJARTEN OM DEN NOBELS-BEKER. Voor de nederlaagwedstrijden om dezen wisselprijs kwamen Dinsdagavond vijf spelers van het 12-tal van de biljartclub „Excelsior" uit Velsen Noord tegen „D.E.S." uit. De loop der partijen was als volgt: Lempers kreeg geen schijn van kans tegen de Nijs: pnt. brt. h.s. gern. C. Lempers 34 36- 4 0.94 J. de Nijs 80 36 11 2.22 In een spannenden strijd moest Roos het tegen N.N. afleggen: pnt. brt. h.s. gem. C. Roos 7 1 50 9 1.42 N.N. 80 50 8 1.60 Verhoef won met glans van de Korte: pnt. brt. h.s. gem. K. Verhoef 50 61 8 0.81 W. de Korte 27 60 3 0.45 Gertebach speelde een sterke partij tegen v. Terwisga, die zich fraai verdedigde en een serie van 34 wist te maken; pnt. brt. h.s. gem. 125 27 12 4.62 96 26 34 3.69 J. Gertebach F. v. Terwisga De slotpartij tusschen Nan en Kuiper was zeer spannend: pnt. brt. h.s. gem. 125 39 13 3.20 111 38 13 2.92 W. Nan H. Kuiper Jr. De partij Dekker—de Foeljaeger moest door verhindering van den eerste uitgesteld worden. De uitslag van dezen avond was, dat „Excelsior" 405 en „D.E.S." 394 caramboles behaalde. Vrijdag worden weder zes partijen gespeeld. POSTDUIVEN. DE LUCHTPOST De postduivenvereeniging „De Luchtpost" te Santpoort organiseerde een wedvlucht van Orleans (afstand 538 K.M.) De uitslag was als volgt: P. Koning 1. P. Voorting 2, 5, P. Roze- meyer 3, 4, 6. Eerstgetoonde duif 144.28. Laatstgetoonde, duif 2.3.32. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Dr.H. NAN NING's HAEMOFERRIN Bioedvonmenci versterkingsmiddel, f 2.60 p.'/i flesch, 1.60 p'/z fleach AGENDA Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Palace: „Hare Hoogheid beveelt." Tooneel; Lou Bandy. 8.15 uur. Luxor Theater: „Troïka". Tooneel: Les Cha- bas. 815 uur. Rembrandt Theater: „Drie vom Rummel- platz". Tooneel: De Harlequins. 7 en 9.15 uur. Bloemendaal: Raadsvergadering 3 uur namiddag. VRIJDAG 12 JUNI Bioscopen. Nieuw programma. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTIIEEKDIFNSTEN P. Th. A. van Rijn, KI. Houtweg 15. tel. 10539. Fa. C. G. Loomeyer en Zn„ Zijlweg 34, tel. 12495. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19, tel. 12711,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5