ROEIEN. Denemarken—Nederland 0—2. KON. NED. VOETBALBOND. VOETBAL RANCUJSTJES DE UITSLAGEN OVERZICHT VOETBALNIEUWS MOTORWIELRIJDEN. Met de traditie gebroken. Verdiende over winning voor Nederland. Van Run de beste speler. Koninklijke belangstelling. (Van een specialen verslaggever.) KOPENHAGEN, (Zondagmiddag). Voor ongeveer 25.000 toeschouwers heeft Neder land met de traditie gebroken! Voor het eerst heeft Nederland in Denemarken ge wonnen en dit volkomen verdiend, Dit is ge komen door het uitstekende spel niet alleen van de voorhoede, die tegen de gewoonte in, het spel zeer open heeft gehouden, en waar mede de niet al te trap-vaste Deensche ver dediging in groote moeilijkheden werd ge bracht, doch vooral ook door het buitenge wone spel van Van Run, die voor het korte spel van de Deensche voorhoede een gewel dig struikelblok is gebleken, en die dan ook ongetwijfeld de beste man van het Holland- sche elftal is geweest. Overigens heeft het geheele elftal een goeden wedstrijd achter den rug, zonder dat Anderiessën en Paauwe zich tot het peil wisten te verheffen, waar op het overige deel van de ploeg stond. Het was uitstekend weer, hoewel de zon wat scherp scheen en een frissche bries stond van doel tot doel. Precies half twee verschenen de Hollan ders en even later de Denen op het veld. Ko ning Chrlstiaan en Koningin Alxandrina lieten zich aan den Hollandschen leider, den heer Moorman voorstellen, en in de pauze liet de Koning zich ook aan de beide elftal len voorstellen, waarbij hij zich enkele oogenblikken met den Hollandschen aan voerder Van der Meulen onderhield. Het veld was in uitstekende conditie, hoe wel eenigszins hard en daardoor effectvol. Van der Meulen won den toss en koos het eerst wind en zon tegen, zoodat om 1.35 uur de Denen aftrapten. Als scheidsrechter Olsson het beglnsignaal doet hooren, staan de volgende ploegen te genover elkaar: Denemarken: Svend Jensen. (Boldklubben 93) Tarp, Knud Christoffersen, (B' 93) (Frem) Zölok, Poul Jensen, Johansen CB' 93) (B' 93) (Frem) Henry Hansen, Rohde, Joergensen, Uldall, (B'~ 1903) (B '93). (Frem) (B '93) Nilsson (B 1903) Nederland: Van Nellen, v.d. Broek, Lagendaal, Adam, (D.H.C.) (PB.V.) (Xerxes) (H.V.V.) Wels (Unitas). Van Heel, Anderiesen, Pauwe Sr. (Feijenoord) (Ajax), (Feijenoord). Van Run, Weber, (P. S. V.) (A.D.O.), 1 Van der Meulen (H. F. C.) De eerste aanvallen zijn voor Holland en Chrlstoffersen kan slechts met moeite een voorzet van Wels onderscheppen. Een snelle aanval van Adam had onmid dellijk daarop een corner tengevolge en hier uit kopt Lagendaal rakelings langs doel. De Denen liepen voorloopig bij hun weinig aan vallen in de buitenspelval. Voorloopig is het spel van weinig beteekenis, zoowel in het Hollandsche elftal als in het Deensche elftal bepaalt men zich tot verkennen. Als er precies tien minuten gespeeld zijn krijgt Van der Meulen zijn eerste schot te verwerken. Het schot komt van Uldall, maar Van der Meulen heeft den bal klemvast. Heel wat minder zekeren indruk maakt Jensen, als hij no een plotseling onverwacht schot van v. d. Broek het leder nogal fantastisch in het veld tracht te stompen, waardoor dit rakelings via den buitenkant van den paal gaat. In de veertiende minuut is een groote fout van Van der Meulen Holland haast noodlot tig. Wanneer de doelman is uitgeloopen, laat bij het leder los, zoodat dit op enkele me ters voor het doel komt te liggen en Joer gensen slechts voor het intrappen heeft. Tot groote teleurstelling van het Deensche pu bliek, schiet de midvoor nog over. Lagendaal's roem als gevaarlijk schutter is hem blijkbaar vooruitgeloopen; hij wordt goed bewaakt. Toch is hij gevaarlijk en ook Adam en Van der Broek zijn zeer actief. Als er twintig minuten gespeeld zijn geeft Adam een afgemeten pass naar Lagendaal, deze is Chrlstoffersen te snel af en langs den uit geloopen Jensen speelt hij den bal naar van Nellen, die in doel schiet. Evenwel wordt het doelpunt ongeldig verklaard, doordat de grensrechter den scheidsrechter er op attent maakt, dat het leder buiten de lijn is geweest. De Hollanders, die hiervoor een licht over wicht hadden, worden thans teruggedrongen. Het Hollandsche doel krijgt eenige moeilijke oogenblikken te doorstaan, zonder dat Van der Meulen er veel aan te pas behoeft te ko men. Met snelle open uitvallen, waarin Lagen daal zoowel als v. d. Broek scherpe passes naar de vleugels geven, bedreigt de Holland sche voorhoede inmiddels het Deensche doel en bij een dezer aanvallen kogelt Lagendaal rakelings langs. Terwijl de Hollandsche voorhoede met haar open spel voortdurend gevaarlijk blijft, begaat de halflinie de fout teveel achter te blijven, waardoor de steun aan het aanvaLs- quintet niet voldoende genoeg is. De aanval len staan dan ook te veel op zichzelf. Zoo verstrijkt de tijd, zonder dat veel ver meldenswaardigs gebeurt. De tweede helft. Onmiddellijk na de hervatting zijn de De nen weer aanvallend; Nilsson krijgt de kans van den dag als hij op enkele meters afstand voor het doel staat. Zijn schot faalt. Drie hoekschoppen, kort achter elkaar genomen, op het Deensche doel, zijn vervolgens het resultaat van snelle Hollandsche uitvallen, waarbij de Deensche verdediging weinig trapvast blijkt. Een uitstekend schot van Adam belandt via Tarp's been in de handen van Jensen. Even valt Holland nu krachtig aan, doch spoedig weten de Denen het spel weer te verplaatsen en als Joergensen doorgebro ken is, weet Weber nog op het nippertje te redden. Inmiddels kloppen de harten der weinige Hollandsche toeschouwers angstig, wanneer een misverstand tusschen Van der Meulen enVan Run bijna een doelpunt tengevolge heeft. Bij een tam schot uit een scrimmage, denkt van der Meulen nl., dat Van Run het leder zal wegtrappen, terwijl deze den bal laat loopen voor onzen doelman. Zich lang uit in den hoek werpend weet de lange Haarlemmer nog juist het leder uit zijn heiligdom te houden, Holland leidt! Midden in dit Deensche overwicht komt het eerste Hollandsche doelpunt. Als er twaalf minuten gespeeld zijn, geeft Lagen daal ongeveer van de helft van het veld, een scherpen pass naar Wels, deze zwenkt naar binnen en geeft een afgemeten voorzet, waarop Lagendaal langs den verbluften Jensen onhoudbaar inkogelt (01). Fel vallen de Denen aan, maar hun voor hoede blijft voortdurend het onproductieve korte samenspel spelen, tot voor het doel, waarmede van Run en ook Weber, die na een aarzelend begin steeds beter is gaan spe len, uitstekend redden. De voorsprong vergroot. Bijna heeft een snelle uitval van Van Nel len opnieuw een doelpunt tengevolge. Na eenig getrap bemachtigt evenwel Adam den bal, een hard laag schot volgt, Jensen heeft het leder niet vast en na zestien minuten doelpunt de inloopende Lagendaal ten twee den male. (02). Jensen is hierbij aan het hoofd gebles seerd; hij moet het veld verlaten. Een oogen- blik komt Tarp in het doel te staan, maar daarna neemt een andere Jensen, Henning Jensen, van de Boldklubben zijn plaats in. Holland wordt nu teruggedrongen. De De nen vallen steeds fel aan en en van Run en in laatste instantie ook Van der Meulen weten van geen wijken. Het heele Holland sche elftal, met uitzondering van de vleugel spelers en den midvoor, staan te verdedigen, maar nochtans blijven Lagendaal's lange passes naar de vleugels groote verwarring stichten in de Deensche verdediging. Het spel zakt dan ineen; er komt dan weer wat leven in de brouwerij, wanneer Holland na een half uur spelen zich uit de beknel ling losmaakt en een verrassend combina tiespel laat zien, dat de Denen volkomen overdondert. Het spelbeeld is plotseling geheel veran derd en terwijl Holland sterk aanvalt, staat het geheele Deensche elftal thans te verde digen. Anderlessen lost nog een geweldig schot van verren afstand, dat Jensen uitstekend stopt. Nog vallen de Denen even aan en dan is het tijd en heeft Holland voor het eerst in Denemarken gewonnen. Zooals te begrijpen is heerschte er groote vreugde in het Hollandsche kamp, toen de Zweedsche scheidsrechter, Ollsen, die uitste kend leidde, einde had gefloten. Daarentegen heerschte er bij de Denen groote verslagenheid, doch zij namen de ne derlaag zeer sportief op. Go Ahead behaalt haar eerste overwinning in de competitie om het Kampioenschap van Nederland. De promotie-competitie in de Af deelingen III en IV geëindigd. Roburet Velocitas blijft eerste-klasser. Bleijerheide promoveert naar de eerste en Wilhelmina de gradeert naar de tweede klasseB. F. C. voor de tweede klasse behouden. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. «L-s gesp .gew.gel.verl.pnt.v.—t.gem Ajax 8 5 2 1 12 29—15 1.50 Feijenoord 5 3 11 7 128 1.40 p. S. V. 7 4 0 3 8 20—14 1.14 Go ahead 6 1 1 4 3 12—18 0.50 Velocitas 6 0 2 4 2 £—24 0.33 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: Go aheadVelocitas 51 AFDEELING I. Promotie derde klasse: Hollandia—De Kennemers H. V. C.—B. F. C. 4—3 0—3 Promotie vierde klasse: D. J. K—E. V. C. 3—1 AFDEELING III. Promotie tweede klasse: N. E. C.—Robur et Velocitas 1—2 AFDEELING IV. '5=' Promotie tweede klasse:' Dongen—Roermond gleijerheide—Wiljielmlna 7—1 1-P Promotie 2e klasse. AFDEELING III. Robur et Velocitas 4 Rigtersbleek 4 N. E. C. 4 0 0 4 11—4 1.75 8—7 1.25 715 0.— Bleijerheide Wilhelmina Dongen Roermond AFDEELING IV. 6 5 1 0 11 6 3 12 7 6 2 13 5 6 0 15 1 17—6 1.83 8—6 1.17 17—12 0.83 6—24 0.17 Eindelijk heeft Go ahead in de competitie om het kampioenschap van Nederland de eerste overwinning weten te behalen, waar mee zij zich eenigszins gerehabiliteerd heeft. Velocitas werd met een 51 nederlaag naar Groningen terug gezonden. De Deventerclub heeft nu de onderste plaats verlaten en zal daar waarschijnlijk niet meer komen. De promotiecompetitie in de Afdeelingen in en rv zijn nu ook tot een einde gekomen. Robur et Velocitas is eerste-klasser gebleven, i door N.E.C. met 21 te kloppen. In het Zuiden krijgt men een nieuwen eer ste-klasser, want het zwakke Wilhelmina, dat nu al zooveel jaren bijna degradeerde, moet nu het volgend seizoen haar heil inderdaad in de tweede klasse zoeken. Weliswaar heeft zij haar huid zoo duur mogelijk verkocht, want Bleijerheide wist slechts met l0 te winnen, maar dit eene doelpunt bracht laatst genoemde toch in de eerste klasse. Het zal Haarlem, Bloemendaal en Zand- voort zeer waarschijnlijk een genoegen ge daan hebben, dat het Bussumsche B. F. C., dat den beslissingswedstrijd tegen H.V.C. met 20 won, voor de tweede klasse behouden is gebleven. Promotie Derde Klasse. Hollandia—De Kennemers (43). In een spannenden wedstrijd heeft Hol landia kans gezien, aan Kennemers een kleine nederlaag toe te brengen waardoor zij haar kans behield. De Kennemers beginnen met een serie ge- vaarlijke aanvallen welke enkele hoekschop pen tot gevolg hebben. Uit een dezer corners geeft. Horeman met een fraaien kopbal aan de Kennemers de leiding. De Beverwij kers blijven sterker; Hollandia moet alle zeilen bijzetten verdere doelpun ten te voorkomen. Uit een vrijen schop wegens hands weet de linksbinnen van de gastheeren gelijk te maken (11). Na de rust, als de Kennemers het wind- voordeel krijgen, zijn zij, sterker, doch Hol landia weet de leiding te veroveren (21). Even hierna wordt deze voorsprong vergroot (3—1). De -linksbuiten van Hollandia weet dan met een fraai doelpunt den stand op 4— te brengen. De Kennemers vallen onstuimig aan; Stee man en Groot weten spoedig de achterstand tot 43 te verkleinen. Enkele fraaie kansen.voor den gelijkmaker blijven onbenut. Het einde brengt Hollandia de overwinning. E. D. O.—V. U. C. (3—4) Aan de Kleverlaan had Zondag bovenge noemde vriendschappelijke wedstrijd plaats. De tijd voor voetbalwedstrijden is feitelijk al verstreken, maar aangezien de roodzwarten nog een zwaren degradatie wedstrijd moeten spelen, zijn zij gedoemd om in training te blij ven. Daarom was het jammer dat de thuis club met drie invallers in de voorhoede uit kwam. Zelfs moest Tanis in de tweede, helft het ook aan een ander overlaten, zoodat Pe- rukel Jr, alleen als eerste-elftalspeler in de voorhoede overbleef. De achterhoede was in haar gewone "formatie aanwezig. De Waard kreeg een blessure aan zijn hand, waarna Van Roon in zijn plaats kwam. De Hagenaars waren op Van der Wildt na volledig. De wedstrijd was van goed gehalte: vooral in de tweede helft werd er gestreden, alsof het een competitiewedstrijd gold. Voor een vriendschappelijken wedstrijd was de publie ke belangstelling groot. Als de heer J. Luiken beginnen blaast, ko men de volgende elftallen tegenover elkaar: E. D. O.: De Waard Zandstra, C. van der Laan, J. Perukel, Dinkla, Oomen De Waard, Tanis, Koppen, Perukel Jr. Koene V. U. C.: Van Gelder, Hendriks, Knijff, Klein, Volkers Kok, Van der Zalm. De Maar Lelieveld, Mol Van der Hoeven Na den aftrap loopt E. D. O. hard van sta pel; Tanis schiet hard naast. Aan de over zijde onderbreekt Dinkla een gevaarlijken V. U. C.-aanval. Bij een volgenden E. D. O.-aan- val wacht Perukel Sr. te Lang met het afge ven van den bal, zoodat wegens buitenspel een kans verloren gaat. De V. U. C.-aanvallen zijn zeer gevaarlijk, vooral die van de wing Van Gelder-Hendriks. Zandstra beoordeelt een aanval verkeerd, waardoor Knijff gemakkelijk kan scoren (0—1). De Hagenaars krijgen, door dit succes aan gemoedigd, den smaak te pakken; uit een scrimmage scoort Van Gelder (0—2). Een volgende aanval, geleid door Van Gel der, wordt wederom door Volkers benut (0-3). Dit wordt de thuisclub toch te bar. Koppen weet na goed spel van c. de Waard den ach terstand te verkleinen (13). Een vrijen trap schiet Perukel Jr. rakelings over. Een hard schot van Tanis wordt keurig door Van der Hoeven gehouden. In de tweede helft is Tanis uitgevallen; C. de Waard speelt centervoor en J. Steffens rechtsbuiten. Bij een verkeerd begrijpen in de E. D. O.- verdediging krijgt Volkers een kans, doch hij schiet naast. Van Gelder is de gevaarlijke man in de Haagsche voorhoede. Als hij weer eens een goeden center geeft aan den vrij- staanden Knijff, denkt men laatstgenoemde te zien scoren, doch door uitloopen van Van Roon schiet hij naast. Toch weet Hendriks de score te verhoogen als hij een schot lost, dat door een E. D. O.- speler van richting wordt veranderd en on houdbaar langs Van Roon vliegt (14). Nu is het met het scoren van de Hage naars gedaan. Keurig spel van Koppen en Pe rukel Jr. stelt laatstgenoemde in staat, om Van der Hoeven het nakijken te geven met een mooi geplaatst schot (24). De strijd wordt thans spannend; zelfs zijn verschillende spelers te fanatiek, zoodat de scheidsrechter eenige malen moet straffen. Als Perukel Jr. weer eens snel door de V. U. C.-verdediging heen loopt, wordt hij door Le lieveld omver geworpen. Bij den vrijen trap, die hierop volgt, schiet Dinkla den bal over tal van hoofden hoog in 't net (3-4). Verder weet de thuisclub het niet te brengen. Met ongewijzigden stand komt het einde. Der» HaagHaarlem (57). Zondag heeft op het A.D.O.-terrein in het Zuidersportpark te D enHaag de jaarlijksche ontmoeting plaats gehad tusschen de ver tegenwoordigende elftallen van den Haag- schen en den Haarlemschen Voetbalbond, welke in een 75 overwinning voor de Haar lemmers eindigde. En wat het meest tot ver heugenis stemt is de wijze waarop deze wed strijd door Haarlem werd gespeeld. In tegenstelling met de wedstrijd te Bever wijk speelde hier een elftal dat homogeen was, wilde winnen en daarvoor moeite deed. Het succes is dan ook niet uitgebleven niet- 1 tegenstaande de 20 achterstand die reeds voor de rust werd omgezet in een 43 voor sprong dank zij een hattrick van Van Deur- sen en een doelpunt van Warlé. Het reeds tegen den straffen win voor de rust ingezette offensief op het Haagsche doel werd na de thee hervat met gevolg dat de voorsprong tot 73 werd opgevoerd door v d. Mije de Bie, Van Deursen en Hartendorp. Het was in deze periode dat het Haagsche elftal geen voet aan den grond kreeg. Helaas moest de strijd even onderbroken worden door een ongeval aan twee Haarlemmers overkomen welke beide naar een bal sprin gende met elkaar in botsing kwamen en het veld moesten verlaten. Het initiatief werd door de Hagenaars overgenomen en wisten zij den achterstand tot 75 te verkleinen. De heer Paardbeke die verstek liet gaan, werd als scheidsrechter vervangen door den heer W. van Wijngaarden. Tournooi S. N. A. te Amsterdam. ALPHIA 2—1. V. O. (1—5). Voor de demi-finale speelden de Haarlem mers tegen de kampioen van den Leidschen Bond. Vóór de rust speelden de geblokten tegen den krachtlgen wind in, wat echter geen be letsel was om meestal iets sterker te zijn en nadat Alphia de leiding genomen had, zorgde I.V.O.'s midvoor al spoedig voor een 21 voorsprong. De I. V. O.-verdediging met den keeper aan het hoofd wist met de tegenaanvallen van Alphia verder wel raad. Na de rust liep I. V. O.'s rechtsbinnen uit een corner ten derden male den bal in doel, wat de linksbinnen aanleiding gaf om met een hard schot voor No. 4 te zorgen. Alphia ging toen forsch spelen en toen de links uiterst al te wild aanviel op I.V.O.'s aanvoer der moest hij het veld verlaten. Nadat I.V.O.'s rechtsbinnen het vijfde doelpunt voor zijn rekening genomen had, werd I.V.O.'s aan voerder voor de tweede maal „genomen", wat voor de geblokten aanleiding was zich niet meer geheel te geven, ten einde onge lukken te voorkomen. Einde van deze onaangename vertooning kwam met 51 voor I.V.O. Dit tournooi is een groot succes voor den Haarl. Voetbalbond, daar Ripperda, dat de plaats van H.F.C. 3 inneemt, er eveneens in slaagde den eindstrijd te bereiken, door resp. met 30 en 2l.van twee Amsterdamsche clubs te winnen. Zondag a.s. vindt de eindstrijd tusschen deze twee Haarl. clubs plaats, te Amsterdam op het terrein van S.N.A. en dan is het ge lukkig tot September afgeloopen. RipperdaJ. H. K. (kampioen A. V. B.) 2—1. Voor het kampioenstournooi, waaraan deelnemen de kampioenen van de Amster damsche, Haarlemsche, Leidsche en Utrecht- sche Voetbalbonden, georganiseerd door de A.V.V. S.N.A. te Amsterdam werd gisteren te Amsterdam gespeeld. Ripperda trapt af, en direct ontwikkelt zich een vlug spel. Ripperda vindt de achterhoede van J. H. V. In vorm. Koster in het Ripperda-doel redt eenige malen goed. Na 20 minuten geeft Deen goed af aan Notrot, die met een hard schot zijn club de leiding geeft. J.H.K. maakt gelijk door een misverstand in de achterhoede. Er wordt nog al forsch gespeeld. Even voor rust krijgt de linksbuiten van Ripperda den bal; hij wil voorzetten, maar tot ieders verbazing trapt de keeper van J.H.K. over den bal heen, waardoor Ripperda eenigszins gelukkig aan het winnende doelpunt komt. Na rust het zelfde spel, beide doelen In ge vaar, maar gedoelpunt wordt er niet meer, zoodat Ripperda door deze overwinning zich in de finale heeft geplaatst, die Zondag 21 Juni wordt gespeeld op het S.N.A.-terrein te Amsterdam. Ons GenoegenHaarl. Scheids rechters (34). Een zeer geanimeerden wedstrijd hebben de kasteleins tegen de Haarlemsche scheids rechters gespeeld. De laatsten wonnen met den oneven goal en bewerkten deze zege in de laatste tien minuten. Met de rust hadden de gasten een 20 voorsprong, veroverd door Bergisch en Luyken, In de tweede helft is Ons Genoegen veel sterker; Scheffers en Klooster maken gelijk. Zelfs weet Van Roo- den aan de kasteleins de leiding te geven, ondanks het keurige werk van Schreinders in het doel der gasten. Luyken moet uit vallen, doch de scheidsrechters leggen er een schepje op. Bergisch maakt gelijk met een fraai schot. De verwoede pogingen om de zege te be halen, mislukken bij de thuisclub, doch de scheidsrechters weten den prettigen wed strijd eenige minuten vóór het einde in hun voordeel te beslissen. Elftal Dienst Lich. Opvoeding Sportver. Haarlem's Dagblad (123). Daartoe uitgenoodigd door een elftal van den Dienst der Lichamelijke Opvoeding speel de de pas opgerichte Sportvereeniging Haar lem's Dagblad Zondagmorgen op het E. D. O. terrein een voetbalwedstrijd, die door vrij veel publiek werd bijgewoond. In de eerste helft wogen de partijen goed tegen elkaar op. Dit bleek ook uit de doelpunten: rust kwam met 21. Na de hervatting bleek echter al gauw, dat de spelers van Haarlem's Dagblad die bovendien nog met een paar invallers uit kwamen, meerendeels nog ongeoefend waren. Nadat beide partijen eenmaal gescoord had den, voerde de thuisclub den stand geleide lijk op; 'de bezoekers wisten nog slechts één keer het net te vinden, zoodat het einde kwam met een verdiende 123 overwinning voor G. de Lugt en zijn mannen. Vooruit. Op 9 Juni j.l. is opgericht de steenzetters- voetbalvereeniging „Vooruit". Het secre tariaat is gevestigd bij H. Schijvenaar, Co- lensostraat 44 rood. i De tweede dag van de „Koninklijke". De ochténdwedstrijden. Zaterdagmorgen werden de wedstrijden van de „Koninklijke" voortgezet. Overnaadsche twee: Voor de eerste heat verschenen aan de start: de Hoop—Laak en Amstel. Uitslag: 1. de Amstel (6 min. 41 2/5 sec.) 2. de Laak (6 min. 46 sec.). 3. de Hoop. De tweede heat verviel door terugtrekken van „Daventia" zoodat de finale Zondagmid dag verroeid zou worden tusschen Laak—de Amstel en Nereus. Oude Skiff: Het laatste nummer van dezen ochtend was de le heat van het nummer oude skiff tusschen de Freytag (Laga) en Boerma (AR.S.A;) welke zeer gemakkelijk gewonnen werd door derf Delftenaar in 3-min. 39 4/5 sec. Overnaadsche vier. Als eerste nummer van het middagprogramma werd de eindwed- strijd verroeid van het nummer Overnaadsche Vies tusschen Wille mill, Cadetten en de Uitslag: 1. Laak (5 min. 31 1/5 sec.) 2. Ca detten (eenige Meters). 3. Willem III. Oude Vier: De eindstrijd in bovengenoemd nummer gaat tusschhen Njord, Laag en Nereus. Uitslag: 1. Laak (5 min. 10 sec.) 2. Nereus (l'A lengte), 3. Njord. Jonge Vier: In dit nummer gaat de finale tusschen Laga, Nereus en Triton. Dit was een race met zeer wisselende kansen., Uitslag: 1. Nereus (5 min. 18 sec.), 2. Tri ton (1 lengte), 3. Laga. S Jonge Skiff: De finale voor bovengenoemd nummer brengt de skiffeurs (De Hoop) en v. Dongen (Laga) aan den start. De Delftenaar gaat er onmiddellijk vandoor en heeft spoe dig 1 lengte voorsprong. Door slecht sturen verliest hij echter terrein en is zijn voorsprong aan de finish tot i/< lengte gereduceerd. Uitslag: 1. Laga (van Dongen) 3 min. 41 sec. 2. De Hoop (Hemminga).. Jonge Twee: Voor deze finale komen Cadet- en Laga en de Hoop aan den start. Uitslag: 1. Laga (6 min. 7 2/5 sec.). 2. De Hoop (2 lengten). 3. Cadetten. Jonge Acht: Door het plotseling defect ra ken der persboot zijn wij niet in de gelegen- hei dvan dit nummer een overzicht te ge ven; we moeten volstaan met den uitslag: Deze luidt: 1. Njord (4 min. 41 sec.) 2. La ga (1 lengte). 3. Argo. Oude Vier: 1. Nereus 5 min. 24 2/5 sec. 2. De Amstel (4 lengten). Twee zonder stuurman: 1. Laga en Ter Poorten) tijd 3 min. 38 sec. 2. Njord (1 1/4 lengte.) Skiff (beginnelingen): Aan den start ver schijnen de skiffeurs Boerma (De Amstel) en Onvlee (Willem III). 1. Onvlee 3 min 4 sec. 2. Boerma op 2 Mr. Vervolgens wordt de 6e heat verroeid in het nummer Jonge Skiff. A. -tusschen van Don gen (Laga) en Hemminga (De Hoop). Uitslag: 1. Laga (Van Dongen) 3 min. 45 sec. 2. De Hoop (Hemminga) op V3 lengte. De avondwedstriiden. Te 7.40 uur worden de wedstrijden her vat. Jonge Vier B: Des avonds wordt begonnen met het num emrJonge Vier B. Aa nden start verschijnen Laga én de D. T. u. R. V. (2e heat). Uitslag 5 min. 26 3/5 sec. 2. D. T. u. R. V. Voor de tweede heat verschijnen Dare Devi) Chib en De Amstel. Uiaeslag: 1. Amstel (5 min. 35 3/5 sec.) 2. Dare Devil Club (5 min. 37 2/5 sec.) Dare De- vil is snelste tweede. Oude Acht: Groote belangstelling bestaat voor het nummer Oude Acht. De eerste heat gaat tusschen de Amsterdamsche stu denten en Willem III. Uitslag 1 Nereus (4 minuten 49 sec.) 2. Willem III (4 min. 53 sec.) Voor de tweede heat verschijnen aan den start Laga en De Maas. Laga start zeer snel en maakt wel 20 slagen in de eerste halve minuut. Uitslag: 1. Laga (4 min. 49 sec.) 2. Maas (5 min. 3 4/5 sec., ruim 1 lengte). De Maas is dus snelste tweede. Jonge skiff A: Het laatste nummer van den dag gaat tusschen Bartlema .(Nereus) en Vrijburg (Triton). i Uitslag: 1. Bartlema (Nereus). 3 min. 44 4/5 sec. 2. Vrijburg (Triton), .(ruim 2 lengten). De finales* Zondag werden de finales verroeid. Het weer was evenals de beide vorige dagen, schitterend. Vier zonder stuurman: Begonnen wordt met het nummer Vier-zonder-stuurman. Hierin komen uit: 1. De Laak, 2. Dare Devil Club. Uitslag: 1. De Laag, 3 min. 13 2/5 sec., 2. Dare Devil Club 3/4 lengte. Jonge skiff A: 1. Laga, 2. Nereus. Uitslag 1. Barlema (Neureus) in 3 min. 37 1/5 sec., 2. Van Dongen (Laga) op twee lengten. Oude skiff: Aan de start verschijnen. 1. Het Spaarne (P. Timmermans), 2. Laga (L. de Freytag). De Freytag is het eerste weg. Timmermans zet een hoog tempo in een is op 100 Meter een taflengte voor. Beide skif feurs roeiden zij aan zij in hetzelfde tempo. De strijd is zeer spannend. Voor het clubge bouw van Nereus vangt Timmermans een Snoek en De Freytag neemt een kleinen voorsprong. Hij wint onbedreigd. Uitslag 1. De Freyttag (Laga) 3 min. 36 sec. 2. Tim mermans (Het Spaarne) op een lengte. Oude twee: Hiervoor startten: 1. Laga 2. Willem III. Uitslag: 1. Willem III, 5 min. 54 sec., met driekwart lengte voorsprong). 2. Laga. Jonge vier B: Aan den start: 1. Laga, 2. Amstel. 3. Dare Devil. Uitslag: 1. Laga (Van Nierop, Schelly, Klijnstra, Vreede (boeg). Westerveld (stuur man) Tijd 5 min. 17 2/5 sec., 2. Amstel op twee lengten. 3. Dare Devil Club op een lengte. Overnaadsche twee: De strijd gaat tusschen 1. De Laak, 2. De Amstel en 3 Nereus. Uitslag: 1. Nereus, 6 min. 8 sec. (F. Oosthuys, boeg, E. K. Lopes Cardozo (slag) en R. Honhoff. Stijlroeien dames: In het nummer stijl roeien voor dames-seniores kent de jury aan De Laak-dames den prijs toe. 1. De Laak (de dames: De Jong, Winters, van Genderen Stort, Terland en Zweep) Oude acht: Aan de start komen: 1. Laga, 2 de Maas en 3 Nereus. Uitslag: 1. Nereus, 4 min. 35 3/5 sec., 2. Laga, taflengte, 3. De Maas op 11/2 lengte. Jonge twee B.: Aan de start verschijnen 1. Njord, 2. Laga, 3. Nautilus. Uitslag: 1. Laga, 5 min. 58 sec., (J. Westendorp, L. Loeftinck en D. Westerveld) 2. Njord 11/2 lengte, 3, Nautilus, eenige lengten. Jonge Acht A.: Het laatste nummer van het driedaagsche roeifeest, dat in alle opzich ten geslaagd mag heeten, ging tusschen de jonge A. Achten van Triton en Argo. Uitslag :-3v Argo, 4 min. 41 3/5 sec. Successen van Herkuleyns. Zaterdag won de bekende Nederlandsche motorrenner Herkuleyns te Brussel een twee den prijs. Zondag reed hij mee in de interna tionale motorwedstrijden te Bonn en won er; den lsten recordprijs.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10