CRICKET. WIELRIJDEN ATHLETIEK ZEILEN. KORFBAL CRICKETBESCHOUWINCEN Het is ongetwijfeld interessant, dat een nieuwe Engelsche cricket-combinatie naar Holland komt om tusschen 17 en 28 Juni niet minder dan vijf tweedaagsche wedstrij den te spelen.. Tevens is het de eerste maal na 1914, dat een tour-elftal langer dan een week in Holland blijft. Het volgende pragramma zal worden afge werkt door Mr. F. North's elftal: 17 en 18 Juni: In Enschedé tegen een Oostelijk elftal. 19 en 20 Juni; In Laren tegen de Flamin go's. 21 en 22 Juni: In Amsterdam tegen een N.C.B. elftal. 24 en 25 Juni: In Haarlem tegen een ver sterkt Rood en Wit. 27 en 28 Juni: In Den Haag tegen H.C.C. De Engelschen komen hier blijkbaar niet om stil te zitten, want 23 Juni wordt de dag doorgebracht met tennis tegen het Amster- damsche Festina; op 26 Juni wordt gegolfd tegen de Haagsche Golfclub! Aanvankelijk liepen er geruchten, dat het Engelsche elftal, dat onder leiding van Mr. Bell staat, niet zoo sterk zou zijn en te ver gelijken zou zijn met een sterken eerste klus ser. De berichten, die loskomen, zijn echter geheel anders; er bestaat zelfs een goede kans, dat het openingsbat van Nieuw-Zee- land, C. S. Dempster, het einde van den toer zal meemaken en tegen het N.C.B. elftal en wat voor ons Haarlemmers belangrijk is tegen Rood en Wit zal spelen. Het zou een bijzondere aantrekkelijkheid zijn, want Dempster heeft op den toer in Engeland bewezen, een prima batsman te zijn. De tweede kracht van be teekenis is Morkel, een Zuid-Afrikaan, die in Engeland stu deert en als Testmatchspeler voor Zuid- Afrika tegen Engeland uitstekende resulta ten behaalde. Verleden week viel hem de eer te beurt om voor de Gentlemen gekozen te worden tegen de Players; hij faalde echter zoowel met de bat (3) als met den bal (2— 71). De overige spelers zijn minder bekend, maar moeten goede clubcricketers zijn, zoodat wij inderdaad een bijzonder interessanten tijd toegemoet gaan. Het kan druk worden aan de Spanjaards laan! Rood en Wit heeft, om een waardigen tegenstander te zijn, versterking gevraagd en verschijnt waarschijnlijk met P. Feith, Ank Schill, Glerum en Hartog als gasten. Jammer dat er niet meer aandacht aan den aanval is besteed; nu zal alles afhangen van Schmeink, Bruin en Glerum. Het N.C.B.elftal is intusschen gepubliceerd én bestaat uit: Hamburger (V.R.A.) aan voerder, Glerum, Hartog en Wittebol (V.R.A.) J. Grootmeyer, Alandt, van Stuyvenberg en Jeuken (V.V.V.), Jannink (Enschede), Labon- chère (I-I.B.C.), Greimering (V.O.C.). Hoewel het natuurlijk een kleine moeite is om zonder Hagenaars nog een eltal van ge lijke sterkte samen te stelleri, is dit toch een combinatie, die all-round is. De aanval is bij Jeuken, Grootmeyer, Greimering, Glerum en Hamburger in goede handen, terwijl Van Stuyvenberg en Glerum dit seizoen met de bat uitstekend op dreef zijn. Het keepen van Alandt is van prima kwaliteit, terwijl de Amsterdammer bovendien een bruikbaar- batsman is. Juist omdat er zoo vaak ge mopperd werd, dat zoo weinig spelers een kans tegen Engelschen kregen, is het vast stellen van deze wedstrijd een stap in de goede richting. Wellicht levert de match zooveel nieuwe gezichtspunten op, dat het Nederlandsch elftal, dat op 10 en 11 Augus tus tegen de Free Foresters uitkomt, er heel anders uit zal zien! UMPIRE. NED. CRICKETBOND Rood en Wit-H. C. C. 2. Een volkomen nederlaag van de Haag sche kampioenen. Een uitstekende innings van Van Bueren en prachtig bowlen van Bruin en Schmeink, gesteund door prima veldwerk, helpen Rood en Wit aan de overwinning. Zondag is Rood en Wit er geheel onver- Vacht in geslaagd, een schitterende over winning tegen het sterke H.C.C. II te behalen aan de Spanjaardslaan. Om ruim elf uur openen na het winnen van den toss, P. van Bueren en S. Posthuma de Haarlem.sche innings op het bowlen van Jhr. W. v. d. Bosch, die met den win in den rug weer zeer snel was, en L. Sodderland. Posthuma wordt vrij spoedig door eerstge noemde gebowled en als het totaal tot 19 is gestegen verdwijnen vlak na elkaar A. van Baasbank, die juist in de dubbele cijfers was gekomen en J. Schmeink, eveneens door v. d. Bosch gebowld. Op 25 vangt Bouwmeester Hagenaar uit voor 3 op Sodderland's bowlen. 4 wickets zijn dan reeds neer en donkere wolken pakken samen boven de Rood en Wit-veste! Met J. Swens in, die eenige mooie slagen doet, gaat het echter iets beter, doch deze wil te snel scoren en daarvoor is het bowlen van v. d- Bosch en Sodderland te goed. hetgeen v. d. Bosch bewijst, door Swens via zijn beenstukken te bowlen met een bal die Swens verkeerd beoordeelde. De stand is inmiddels 5 voor 35 geworden. P. van Bueren die zeer stug stond te ver dedigen en nog slechts enkele runs had ge scoord, kreeg toen J. P. van Baasbank als partner op de mat en dit twetal bleef tot de lunch ongescheiden. In deze periode en ook vlak na de lunch weet Van Bueren met een serie goede slagen de score omhoog te brengen, zoodat er nadat voor lunch op een totaal van 56 was gestoDt toen Van Baasbank eindelijk voor een gedudige, solide 8 door Sodderland werd gebowld, voor het zesde wicket 33 runs bij waren gekomen. Met A. v. d. Togt, als achtste man, in, is het dan ook de beurt voor Van Bueren om te gaan, als hij een slow-bal van De Beus die'het inmiddels zelf eens was gaan probee- ren, verkeerd behandelt en voor een uiterst nuttige 46 (5 vieren en 4 drieën) door Deum- mink fraai in de slips wordt gevangen. Samen met v. d. Togt had hij het totaal echter tot 94 weten op te voeren. Nadat De Beus ook nog het wicket van v. d. Togt voor een heel goede 21, eveneens gevangen door Deummink had weten te bemachtigen en Van Eeghen voor slechts 1 run l.b.w. Sodderland was gegaan, slaagt Bruin er in. met een single de 100 vol te maken, waarvoor hem een ap plausje ten deel valt. Spoedig hierna is het gebeurd, als Sodder land zijn vierde wicket neemt en Kruyt voor 1 bowlt. Bruin bleef met 1 niet uit. Met in begrip van 3 extra's was het totaal 101 ge worden. W. v. d. Bosch en L. Sodderland, de beide Haagsche stock-bowlers, waren uiterst moeilijk te bespelen; hun cijfers waren resp. 4 voor 39 en 4 voor 42. G. Schill bowlde 6 overs, doch niettegen staande ook hij bewees een bowler van goede klasse te zijn. boekte hij geen succes. De Haagsche aanvoerder veroverde in slechts 4 overs de beide reeds genoemde wickets voor 9 runs. Zijn slow-bowlen was echter zeer eenvoudig, doch zoowel Van Bueren als v. d. Togt lieten zich door zijn vrij onschuldige leg-break verschalken, met het bekende re sultaat. Wat hierna gebeurde ,zal wel niemand hebben vernacht: de Rood en Wit aanval Bruin-Schmeink verrichte het zeer sterke staaltje, voor den tweeden keer in dit sei zoen, de Hagenaars beneden de 100 aan den kant te zetten en ditmaal zelfs voor niet meer dan 62! Voorwaar een schitterende praesta- tie! Ook het uitstekend veldwerk, 2 mooie vangen van de gebr.'s Van Baasbank en een solide ingooi van Hagenaar, waarvan De Beus de dupe werd, dienen vermeld. De ove rige 7 Hagenaars werden allen gebowld. Slechts G. Schill, die met L. Sodderland de Haagsche innings opende en Ir. G, Bouw meester, kwamen ieder met 19 in de dubbele cijfers, de rest faalde hopeloos. Jhr. W. v. d. Bosch en A. de Beus, elk met 6 runs volg den op hen! De overige 7 batsmen maakten tesamen: 9 runsen het pleit was beslist. Rood en Wit was 39 runs op de eex-ste innings voor. Bruin met 5 voor 46 en Schmeink met 4 voor 13! kwamen als triompraters uit het strijdperk tevoorschijn. De vang waar Jaap van Baasbank W. v. d. Bocsh, na een „kei" van dezen op Bruin's bowlen, op long-off onschadelijk maakte, was meesterlijk. Rood en Wit wordt nogmaals ingestuurd, doch nadat v. Bueren en Posthuma (3) reeds op 3 zijn verdwenen, de laatste na een goeden slag mooi aan de fine leg-boundary gevan gen, zijn de batsmen den aanval volkomen de baas; Hagenaar l.b.w. Sodderland voor 21 en vooral A. van Baasbank met 23 niet uit (5 vieren), weten het totaal tot 52 op te voeren, waaima Van Eeghen De Beus gaat mede- deelen. dat het niet in z^jn bedoeling ligt 200 runs te laten scoren! waarna De Beus van verderen strijd afziet. Schmeink bleef met 6 niet uit. De kampioenen keerden met een flinke nederlaag naar de Hofstad terug. Bravo Rood en Wit! De scores luiden als volgt: Eerst Innings Rood en Wit. P. A. Lammerts v. Bueren c. Demmink b.' v. d. Bosch 46 Dr. S. Posthuma b. v. d. Bosch 0 A. van Baasbank c. Sodderland b. v. d. Bosch 11 J. Schmeink b. v. d. Bosch 0 P. Hagenaar c. Bouwmeester b. Sodderland 3 J. J. Swens, b. v. d. Bosch 6 J. van Baasbank b. Sodderland 8 A. v. d. Togt, c. Demmink, b. De Beus 21 J. van Eeghen l.b.w., b. Sodderland 1 J. Kruyt, c. Neuerburg b. Sodderland 1 M. Bruin, not out 1 Extra's 3 Totaal Bowlingcljfers: 101 O. M. R. W. w. v. d. Bosch 19 5 39 4 L. Sodderland 26 10 42 4 G. Schill 6 2 8 0 A. de Beus 4 0 9 2 le Innings H. C. C. II. L. Sodderland bowled Schmeink 2 G. Schill b. Bruin 19 G. Bouwmeesterc. A. van Baasbank b. Schmeink 19 W. v. d. Bosch, c. J. van Baasbank, b. Bruin 6 A. de Beus, run out. 6 A. Demmink, b. Bruin 1 E. Jansen b. Schmeink o J. v. d. Bosch b. Schmeink 3 K. Neuerburg b. Bruip 2 J. Hemmes, b. Bruin 0 De Koek not out 1 Extra's 3 Totaal 62 Bowlingcljfers: O. M. R. W. Bruin 19 2 46 5 Schmeink 181/6 8 13 4 Haarlem-V. V. V. Op het Haarlem-terrein, dat momenteel een zeer goed cricketveld is geworden, dank zij de vele zorgen, die eraan besteed zijn, had Zondag de eerste der twee ontmoetingen tegen V.V.V. plaats. Weliswaar is ook deze wedstrijd in het nadeel van Haarlem be slist, die daardoor het zoet der overwinningen nog niet heeft mogen smaken, doch het ge heel stond op veel hooger peil, dan in de voorgaande wedstrijden en bovendien werd de V.V.V. overwinning pas in de laatste mi nuten van den strijd een feit. Er waren in ieder geval verscheidene lichtpunten. Het bowlen van de Ruig was zeer goed; hij wis selde zijn lengte op het goede moment en stelde diverse batsmen voor moeilijkheden. Dan het keepen van den invaller Van Woer kom, dat werkelijk first-class was. Vooi-ts het fielden speciaal voor de lunch van het geheele elftal; het aangooien van de la Mar vanaf de boundary, en dan in de Haarlem- innings het sublieme batten van Kleefstra, die de slechte ballen, speciaal van Jeuken goed afstrafte. Alles bijeen factoren, die spoedig een over winning zullen brengen. Aangezien Kleefstra voor Haarlem den toss wint, verkiest hij te fielden. Om kwart over elf openen W. Grootmeyer en H. Panjer op het bowlen van de Ruig en Visser. Panjer wordt spoedig gebowled door de Ruig en wordt opgevolgd door v. Stuyvenberg. Dit is zeker de beste batsman van V.V.V. Hij heeft de beschikking over diverse slagen en bat met het grootste gemak. Op 17 geeft hij Nagtzaam een kans, die deze accepteert, op het bowlen van Visser. Ondei-wijl blijft W. Grootmeyer stug verdedigen en Visser bowlt dan ook verscheiden maiden overs 'op hem. Kost maakt er 22 en wordt dan door Nagt zaam gebowled. Alandt en Jan Grootmeyer vallen als slachtoffer van de Ruig voor 15 en 0. Jeuken en Nieda maken er 37 en 10 en gaan uit op Allan's bowlen en met den laat- sten man in, gaat Willem Grootmeyer bowled de Ruig voor een solide 54, Het V.V.V.-totaal sluit op 182. De Ruig 6 x 52, Visser 141, Nagtzaam 1 x 21, All art 2 x 31. Bij Haarlem zijn op 6 de openingsbats reeds verdwenen. Fortgens maakt er ge zelschap van Nagtzaam 13 en gaat dan l.b.w. op J. Grootmeyer. Kleefstra en Nagtzaam zijn dan samen en de score stijgt snel. Van 24 x 3 wordt het 82—4 alvorens Nagtzaam wordt gebowled door Stuyvenberg voor 15. 5 runs later is het ook de beurt van Kleefstra om te vertrekken voor een solide 52. Er is nu nog ongeveer 50 minuten te spelen. Zoo doende krijgen de volgende batsmen order om te verdedigen. Brakel maakt echter ook nog 25 runs, waarbij hij speciale voorliefde voor Jeuken koestert. Onderwijl verdedigt de la Mar goed. Als deze beiden verdwenen zijn is het spoedig afgeloopen en het laatste wicket valt 3 minuten voor het einde op 122. Jan Grootmeyer had met 6 x 51 goed gebow led. Voor de verdere cijfers verwijzen wij naar de scores welke hieronder volgen. V.V.V. won dus met 60 runs op de eerste innings. lste innings V.V.V. W. Grootmeijer bowled de Ruig 54 H. Panjer, bowled de Ruig 3 A. v. Stuyvenberg, c. Nagtzaam, b. Visser 17 W. v. d. Laan, bowled de Ruig 1 E. Kost, bowled Nagtzaam 22 C. Alandt, bowled de Ruig 15 J. Grootmeyer, c. Nagtzaam, b. de Ruig 0 H. Jeuken, c. De la Mar, b. Allart 37 G. Nieda, l.b.w. Allart 10 W. Meyer, b. de Ruig 2 J. C, Grootmeijer, not out 5 Extra's 16 Totaal 182 Bowlingcijfers: P. de Ruig 24 5/6—6—52—6 J. Visser 26 9411 N. Nagtzaam 7 1211 J. Allart 11 —1—31—2 J. Fortgens 3 0100 H. de la Mar 3 0110 lste innings Haarlem. J. Visser, bowled Jeuken 2 W. Misset bowled Grootmeijer 0 N. Nagtzaam, bowled Stuivenberg 15 B. Kleefstra, bowled Jeuken 52 H. de la Mar, bowled Nieda 4 P. de Ruig, c. Stuivenbei-g, b. Grootmeijer 1 H. v. Woerkom, c. Kost, b. Grootmeijer 2 W. Brakel, b. Grootmeijer 25 J. Allart, not out 1 W. Vos, bowled Grootmeijer 1 Extra's 7 Bowlingcijfers: J. Grootmeijer 24 2 G. Nieda 4 H. Jeuken 18 E. Kost 3 A. v. Stuyvenberg 7 Totaal 122 !_7—51—6 0— 7—1 —4—38—2 1— 8—0 —3—11—1 H. C. C. 3—Rood en Wit 2 Davidson scoort 104. Eindelijk is dan toch het vroeger zoo sterke Rood en Wit 2 weer eens geheel los gekomen en het was ditmaal wel de wedstrijd van Davidson, die er in slaagde een keurige 104 te scoren. Rood en Wit gaat eerst batten en opent met Kruseman en Chabot op het bowlen van Bijbau en Kalis. De bowlery wordt met groot vertrouwen gespeeld en op 37 valt het eerste wicket, dat van Kruseman voor 18. Chabot en Van Kem= pen zetten dan de zaak op dezelfde voet voort en de runs komen dan oo kzeer regel matig. Verschillende bowlers worden aangezet ech ter zonder veel succes. Op 65 gaat' Chabot uit (265), spoedig gevolgd door Dors man. Dan echter zorgen Davidson en Van Kem pen voor een groote stand, vooral de captain heeft er zeer goed het oog in en slaat eenige zessen. De score stijgt zeer snel en de 100 gaat zonder verder wlcketverlies op. De bowlery is in tegenstelling met het vorige jaar, wel heel zwak en de batsmen hebben dan ook niet de minste moeite. Eerst op 190, dus na een stand van 125 runs, komt er een scheiding als Van Kempen door El-te •gevangen wordt op het bowlen van As- man. Met Freni in komt dan de 200 op het bord en spoedig maakt Davidson zijn 100 vol. Op 104 gaat hij echter out. Er wordt dan nog even hax-d geslagen, op 2357 wordt de innings gesloten. Hiervan hadden: H. Kruseman 18, H. Chabot 31, C. v. Kem pen 37, F. A. Davidson 104, F. J. Freni 11, G. Menalda v. Schouwenburg 10 not out en extra's 17. Bowlingcijfers H. C. C.: B. Bijbau 050, J. Kalis 368, S. Asman 361 W. Edersheim 027 en W. Soetewaal 013. De Hagenaars staan hierna voor een lastige taak. Ze vinden echter Droste in buitenge wonen vorm. Zijn bowlen is weer doodelijk en het is dan ook vrijwel een geregeld komen en gaan Alleen Tresling slaat zeer hard en zorgt met een goede 29 not out (2 zessen) er nog voor, dat het totaal 57 wordt. Verder kwam niemand in de dubbele cijfers. Droste had met 7—23 heel goed gebowld, N. Dorsman 117 en Mr. F. A. Davidson 1—13. Rood en Wit waagt dan nog een kans op een inningsoverwinning. Ditmaal gaat het iets minder goed en op 524 ziet Davidson van verderen strijd af. Thans kwamen in de dubbele cijfers: A. Niks 10, M. Elte 11 not out en J. D. Tres ling 12 not out. Bouwlingcijfers Rood en Wit: G. J. Droste 3—17, N. Dorsman 1—10, F. A. Davidson 04, C. L. v. Lennep 06, H. Kruseman 02. Rood en Wit wint dus met 188 runs op de eerste innings. BUITEN DE COMPETITIE Flamingo's-H. C. B.-elftal- Zaterdagmiddag werd deze jaarlijksche wedstrijd weer op het Rood en Wit-terrein gespeeld. Ditmaal eindigde de match in een gemak kelijke overwinning voor de Flamingo's. Van Eeghen wint voor de Flamingo's den toss en trekt het veld in met zijn team. Roodt en Van Woerkom openen de innings op het bowlen van W. v. d. Bosch en H. A. J. Kessler. Het begin is niet slecht; beide bats- men spelen goed en eerst op 20 wordt Roodt goed door Vuylsteke gevangen. Daarna gaat het veel sneller en op 41 zijn reeds zes wickets neer. waaraan vooral v. d. Bosch veel schuld heeft. Als op 52 nog een wicket gevallen is, zor gen Klerk en De Graaf er voor. dat het iets beter gaat; het totaal wordt niet al te laag. Op 82 bowled Ruichaver Klerk, wat tevens het eind is van de innings, want Beijk en Gobits zijn ook direct uit. JKessler en Van Manen openen hierna voor de Flamingo's; De Graaf en Roodt bowlen. De bowlerij levert absoluut geen moeilijk heden op en de runs komen dan ook zeer snel. Kessler slaat eenige harde zessen, terwijl ook v. Manen goed speelt. Beiden worden echter te wild en op 79 zijn ze verdwenen. W. v. d. Bosch en A. v. Baas- bank zorgen dan voor dc noodige runs; de score blijft zeer snel stijgen door scherp runnen en hard slaan. Op 148 doet Beyk een schitterende vang achter het wicket eix kan verdwijnen, spoedig gevolgd door Van Baas- bank. Daarna vallen de wickets iets sneller en op 190 zijn Van Eeghen en Davidson als laat- sten aan bat. Laatstgenoemde speelt goed en als er half zeven gestopt wordt, zijn er nog 228 runs. De volledige scores volgen hiei-onder: H. C. B. lste innings: A. Roodt c. Vuylsteke b. v. d. Bosch 3 L. v. Woerkom c. v. Tets b. v. d. Bosch 23 G. Menalda van Schouwenburg c, and b Kessler 5 O. Keyzer bowled Cramer 8 L. v. d. Mey bowled v. d. Bosch 0 Th. Hetem c. Cramer b. Kessler 1 G. Zeeuwe. c. J. v. d. Bosch b. w. v. d. Bosch 2 H. C. Klerk bowled Ruychaver 13 J. de Graaf bowled Cramer 16 H. Beyk bowled Cramer 0 M. Gobets not out 0 Extra's 11 Totaal 82 Bowlingcijfers: O. M. R. W. Jhr. W. v. d. Bosch 11 4 19 4 Dr. H. A. J. Kessler 10 2 23 2 Ir. H. Cramer 5 1 12 3 F- Ruychaver 4 17 1 Flamingo's lste innings: H. A. J. Kessler bowled v. d. Mey 41 A. P. v. Manen st. Eeyk b. Klerk 35 A. v. Baasbank c. Keyzer b. Roodt 2S W. v. d. Bosch c. Beyk b. de Graaf 39 J. v. d. Bosch bowled Roodt 5 J. Vuylsteke run out 17 H. Cramer bowled Roodt 0 F. Ruychaver bowled Roodt 1 H. B. v. Tets c. de Graaf b. Roodt 5 F. A. Davidson not out 31 J. v. Eeghen not out 13 Extra's 12 Totaal 228—9 O. M. R. W. Bowlingcijfers: i. J. Roodt J. de Graaf v. d. Mey H. C- Klerk Th. Hetem 14 2 11 9 1 49 61 HAARL. CRICKETBOND Kaarle m5Rood en Wit 4. Rood en Wit bat eerst. Nadat er drie kwar tier gespeeld is. is de stand 2 voor 10. Fabel en Chapon maken dan samen 64 runs, waar na Faber gebowled wordt. Hoyer slaat in onderhall' uur 20 runs. waaronder 4 bounda ries, zoodat het totaal nog 118 voor 9 wordt. Chapon had een goede 55. Faber 19 en Hover 20. Extra's 5. Boeree 2—26. De la Mar 449. Heimig 2—24. Abendanon 0—14. Haarlem probeert dan den tijd uit te spelen, wat ook gelukt. Het totaal wordt 36 voor 5. Chapon had in 20 overs, waaronder 12 maidens, 3—11. B. Schmeink 0—6, A. Hoyer 1—9. C. Poederbach 0—0 M. Slingenberg 1— 2, Extra's S. CRICKET IN ENCELAND De Engelsche elftal-commissie heeft den bekenden Surrey>amateur )D. R. Jardine, uitgenoodigd om het Engelsche elftal aan te voeren in de eenige Testmatch van dit seizoen tegen Nieuw Zeeland, die Zaterdag' 27 Juni op Lord's begint. Het is een ver diende onderscheiding voor een speler, die vooral als batsman bijzondere capaciteiten heeft en buitengewoon lastig uit te krijgen is. Chapman, een van Engeland's meest popu laire cricketers, heeft tot nu toe zeer weinig gepi-esteerd. en zal wel niet gekozen wor den. De samenstelling van het elftal is nog niet bekend; dit wordt eerst eind volgende week gekozen. Het zal ons benieuwen, of de keuze-commissie het aandurft om cracks als Sutcliffe, Leyland, Tate e.a. te passeeren. Ongetwijfeld verdient het aanbeveling, om aan jongere krachten een kans te geven, al was het alleen maar voor de toekomst. Het heroveren van de Ashes tegen Australië en Zuid-Afrika is een lastige, maar mooie taak! De regen is wederom geregeld als spel breker opgetreden en maakte o.a. een beslis sing in den wedstrijd Gentlemen-Players on- nxogelijk. De eerste innings van de profs was een fraai succes voor het beproefde ope- ningspaar HobbsSutcliffe; beide batsmen toonden niet het minste ontzag voor de bowlery, die toch heusch niet zoo zwak was. Hobbs maakte er 110, voor dat zijn club genoot Allom hem l.b.w. kreeg en Sutcliffe werd met zijxx score op 120 gestumpt. De overige Playei-s maakteix er niet veel van en het einde kwam op 329. Allom 'had de beste cijfers, 455 in 23 over; Foster bowlde uitstekend, maar had weinig geluk (183). De Gentlemen slaagden er niet in dit totaal te benaderen; Jardine was topscorer met 56; Parsons met 33 en Case (37), alsmede Fender met een gelukkige 26 boden eenigen tegen stand, maar hartverheffend was het niet. Totaal 205. Wellard 5—45. Er bleef te weinig tijd over om een be slissing te verwachten; Hobbs sloot de tweede innings der profs op 135 voor 3 (Leyland 37 not out) en in de resteerende 3 uur scoor den de Gentleman 94 voor 3 (Jai-dine 46 n.o.) Kent heeft door twee volle overwinningen de leiding in de competitie genomen met een flinken voorsprong op Gloucester, Notts en Middlesex. 's Zaterdags werd er slechts één uur ge speeld tegen Leicester, maar op den tweeden dag ging het beter; dank zij Woolley (89) en keeper Ames (75*) kon Chapman op 300 voor 5 wickets sluiten. Leicester bleek tegen Free man (568 in 37 overs en 553 in 25 overs) en Marriott (543 in 30^ over en 450) niet opgewassen; hij werd voor 148 en 133 uitge gooid. Ook tegen Nothamptonshire was Freeman uitstekend op dreef; cijfers als 668 en 626 spreken voor zichzelf! Kent begon met 331 (Woolley 168), waarna Northampton het niet verder bracht dan 134 en 79. Lancashire heeft na een bijzonder inte réssanten strijd van Middlesex gewonnen: het was een match van lage totalen. Lancs 169 (Paynter 60) en 200, Middlesex 158 (Lee 88) en 148 (Enthoven een fraaie 55). Hearne scoorde 2 nullen! Tyldeslev nam 655 in 25)5/6 overs! Northampton slaagde er zoo waar in, de eerste overwinning in dit seizoen te behalen door Glamorgan met 5 wickets te slaan; al.- leen Leicester en Warwickshire wachten nog op hun eerste zege. Gloucester speelde tegen Nieuw Zeeland een aardigen wedstrijd; de twee eerste dagen waren grootendeels verregend, maar de laatste dag was zeer interessant. Gloucester maakte in de eerste innings 132 (Cromb 542 in 30 overs)de gasten trachtten de zaak de for ceeren, maar waren op 89 all out (Dempster 37). 5 Nieuw-Zeelanders gingen l.b.w. Parker 634, Goddard 436 waren op het opdrogen de wicket vrijwel onbespeelbaar. De county, opnieuw ingaande, sloot op 86 voor 4 en gaf den toeristen 2 uur tijd om de noodige runs te maken. Hiervoor was het wicket echter te lastig en ondanks het extra half uur kwam het eind met den stand 665. De 46-jarige veteraan Parker nam zijn 100ste wicket in dit seizoen en evneaarde het record, dat sinds 1896 op naam staat van J. T. Hearne. Inderdaad een schitterende prestatie: 100 wickets van 6 Mei tot 10 Juni. UMPIRE. Pijnenburg ernstig gewond. Uit Heerlen wordt aan De Crt. gemeld: Tijdens de Zaterdagavond gehouden wie lerwedstrijden op de Heerlensche wielerbaan waar voor het eerst bij electrische verlichting gereden werd, is een ernstig ongeluk ge beurd. J. Pijnenburg, de bekende wielrenner, die na zijn ziekte voor het. eerst hedenavond weer aan de wedstrijden deelnam en zeer onvast In het zadel zat, ls ln de bocht ge vallen. waarna Waterreus in volle vaart, over hem heen reed en eveneens een ernstlgen smak maakte. Pijnenburg werd met vrij ernstige kneu zingen en een gebroken rib opgenomen en naar het ziekenhuis overgebracht; Waterreus kreeg lichtere kwetsuren en moest eveneens den wedstrijd opgeven. De Dultsehc rijder Dumnx, die ook kwam te valleix. kreeg lichte verwondingen, doch kon den wedstrijd niet temin voortzetten. Nader wordt gemeld dat Jan Pijnenburg niet naar het ziekenhuis is overgebracht, doch per auto naar zijn hotel. Hij bleek twee i-lbben gcbi-oken te hebben, maar was niette min toch nog in staat op het terrein binnen de baan te komen om zijn n^pdedingers bloe men uit te reiken. De uitslagen van de sprintwedstrijd over 4 ï-onden was: l. J. Pijnenburg in 15 2 5 sec.; 2. Hürtgen; 3. J. van Hout. Het gouden horloge van Nurmï gestolen. Uit Stockholm: Volgens een bericht in een bekend Zweedsch sportblad is de bekende Finsche middenafstandslooper Helgas gear- resteei-d wegens diefstal en voor zijn leven gedisqualificeerd. Helgas had n.l. tezamen met den bandyspeler Karltuona verschillende diefstallen in kleedkamers van diverse ver- eenigingen gepleegd, o.m. heeft Helgas het gouden horloge van Nurmi gestolen. De derde seriewedstrijd der Haarl. Jachtclub. Zaterdagmiddag heeft de Haarlcmsche Jachtclub haar derden seriewedstrijd voor jollen gehouden. De uitslag was als volgt: Juniores: l. Dwarrelaar, mej. H. Visker 1.56.45. 2. Lapwing. E. Baadcnhuysen 2.4.30. Westerman opgegeven. Seniores: 1. Elf, Mej. T. de Visser, 1.51.50. 2. Geiha. M. Brand, 1.58.56. 3 Anny. Mej. D. Alberts 1,59,0. Tweede onderlinge wedstrijd H. Z. V. Ook de tweede onderlinge wedstrijd, tevens de tweede der seriewedstrijden voor do B. M. en P.-klasse, heeft, dank zij het uitmunten de zeilweer een vlot en spannend verloop ge had. Zaterdag middag was vooral de strijd in de B. M. jachtjes zeer spannend. Drie der vijf jachtjes passeerden tweemaal do finish op bijna den zelfden tijd. Ook bij de Puzzles was <ie strijd de moeite waard te aanschou wen, hoewel hier een der scheepjes zich steeds één wist te plaatsen, wat bij de B. M. niet het geval was. Bij do andere klassen was de animo niet zooals verwacht mocht worden bij het meer dan schitterende zeilweer. Bij de B. M. word mot gering verschil met nummer twee dc „Vagebond" nummer één. Twee was Nelly", drie „Gordbay". Bij do Puzzles werd „Puzzle" één; twee „Hallo". S. V. B. (Amsterdam)K. V. (14). Onder leiding van scheidsrechter Van Hees stellen belden twaalftallen zich 'op. K. V. telt vier invallers; S. V. B. is volledig, Direct ontwikkelt zich oen vlug spel met K. V. een tikje ln de meerderheid, doch weet dit niet indoelpuntcn uit te drukken. S.V.B. zit ook niet stil en roert zich ge ducht. De K. V.-verdediging krijkt hot druk te verantwoorden, waar mej. Groos en P. v. d. Werff een zeer sublieme partij spe len. Even voordat de rust ingaat weet K. V. de leiding te nemen (01). Na rust hetzelfde spel, het gaat zeer snel van aanval tot aanval. Met oen mooi schot weet S.V.B. gelijk te maken waarmede ook het einde aanbreekt. Seriewedstrijden Sport Vereent. Begunsti gdoor mooi weer hebben de series van S.V. op haar terreinen bij de Ruïne van Brederade te Santpoort plaats gehad. Door terugtrekking uit de competitie van een vereeniging waren er twee 12-t.allen niet opgekomen, de anderen waren present. En door hen is gespeeld, den geheelen dag. Iedere ploeg speelde in afdeelingen van 4 in halve comp. verband drie wedstrijden van 40 minuten, waarvoor 2 prijzen waren beschik baar gesteld. De le prijs een beker de 2e een medaille. Hoewel alle twaalftallen uit de E.K.B. wa ren, werd er vrij goed gespeeld. Een mooie propaganda voor de Korfbalsport, welke sport steeds meer wordt beoefend, vooral ln Haar lem en omstreken. Er werd om 10 uur begon nen, terwijl om 6 uur de prijs-ultreiking dooi den heer D. Klay reeds was geschied. De prijzen werden gewonnen door: Afd. A. le prijs Rohda, Amsterdam, '2e prijs Sparta, Amsterdam. Afd. B. le prijs Eskavee, Amster dam. 2e pr. Z.K.V., Zaandam. Afd. C. le pr. Fortuna, Hilversum, 2e pr. Volharding II, Amsterdam. Afd. D. le pr. Roda II, Amster dam, 2e pr. T.H.B. I, Amsterdam. Afd. E. le pr. Oosterkwartier II, Haarlem, 2e pr. Always Ready, Haarlem. Aid. F. le pr. Rohda III, Amsterdam, 2e pr. Volharding III, Amster dam,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11