DE BILT Opgemerkt. - *-j HAARLEM'S DACBLAD MAANDAG 15 JUNI 1931 Heringa Wuthrich, Haarlem CENTRALE VERWARMING HERINGA-JOHNSON OLIEBRANDERS (Adv. Ingez. Med.) de heer Koster, namens „St. Raphaël" spre kend, wees op het gevoel van recht, waar door de directie steeds bezield wordt en op het medegevoel van directie en personeel. De heer Boogh voerde het woord voor de Vereen, van Ambtenaren der N.Z.H., wier cadeau een zilveren blad met karaf en glazen was en Ir. Van.Geuns, directeur der Tweede Noord-Hollandsche, bood een spiegel aan. De heer Leurs sprak namens het corps con ducteurs, haalde de geschiedenis der Maat schappij op van 1898 af en prees de directie voor het stichten van het pensioenfonds en het aanmoedigen van spaarzaamheid bij het personeel. De directeur, Ir. W. J. Burgersdijk, dankte tenslotte allen, zooals wij Zaterdag meldden, in een hartelijke toespraak, waarin hij eiken spreker afzonderlijk beantwoordde, den wensch uitsprak dat de samenwerking tus- sclien de organisaties zou blijven bestaan tot heil der Maatschappij en ook in het belang van het personeel en dankte voor de genegen heid voor de Maatschappij, die van zooveel zijden op dezen jubileumdag aan den dag was getreden. Dit medeleven met het bedrijf wordtMoor de directie ten zeerste gewaar deerd. De keuze van het cadeau van het per soneel kon niet beter zijn geweest. Spr. eindigde met den wensch, dat de Maatschappij in de gelegenheid zal zijn, in dc vergaderzaal nog vele besluiten te nemen, die het personeel ten goede zullen komen en dat de tijdsomstandigheden dat mogelijk zullen maken. Mocht dit laatste niet het ge val zijn, dan hoopte spr. dat het personeel de belangen der Maatschappij naast die van het personeel zal weten te zetten. Het was nu 12 uur geworden, het uur waar op zooals vooraf overeengekomen was zoowel te Leiden als te Haarlem aan het per soneel de inhoud der Dagorder 189 zou wor den voorgelezen. Te Haarlem deed de directeur dit zelf. In dezen dienstorder werden verschillende voor het personeel belangrijke dingen bekend gemaakt. Ten eerste, dat zij. wier staat van dienst tekortkomingen vermeldt, te dezen aanzien met een schoone lei het nieuwe tijdperk zul len ingaan. Voorts, dat aan allen, die bij de Maatschappij werkzaam zijn, op 20 Juni een feestgave zal worden uitgereikt, waarvan de grootte afhangt van het aantal dienstjaren en waarin ook de gepensionneerde ambtena ren betrokken zullen worden. En ten derde dat, ofschoon de uitkomsten over het jaar 1930 ten achter zijn gebleven bij die over 1929, toch aan de op 15 Juni a.s. te houden alge- meene vergadering van aandeelhouders zal worden voorgesteld, aan het personeel een uitkeering te doen, overeenkomende met die van het vorig jaar. De huldiging werd bijgewoond door het College van Commissarissen der jubileerende Maatschappij. De receptie. Des middags hebben Directie en Commis sarissen een buitengewoon druk bezochte re ceptie gehouden. Van de talrijke personen, die hun opwach ting kwamen maken, noemen wij: Jhr. A. Bas Backer, burgemeester en Mr. Dr. J. F. Vee- ren, gemeentesecretaris van Bloemendaal; Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester en de heer N. Vos, gemeentesecretaris van Heem stede; de heeren J. van den Broek, Comman dant der Haarl. Brandweer en F. M. Augus tijn, directeur der Gooische Tram; Ir. van Oldenborg. directeur van het P.E.N, en van het Prov. Waterleidingbedrijf; Ir. Nieuwen- huis, directeur der Rotterdamsche El. Tram; Jhr. J. Röell, voorzitter der Ned. Vereen, van Locaalspoor- en Tramwegen; de heer W. van Liemt, Voorzitter der afd. Klein Bedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier; Dr. W. E. Merens; de heer J. Tideman, oud-gouverneur der Molukken; de heer Seb- belée, directeur der Geldersche Tramweg- Mij.; mej. Mary Fleischmann; de heer P. P. van Alphen, Directeur der Semarang-Cheri- bon Stoomtram Mij.; de heer J. van Spall, oud-directeur der Leidsche Duinwater Mij.; •ie heer J. A. Ochtman. directeur van het Gasbedrijf alhier; de heer G. Jungeling, onder-directeur der Gooische Stoomtram Mij.; de heeren G. Neissen en Van der Beeke, onderscheidenlijk Hoofdingenieur en Chef van den Alg. Dienst der Amsterdamsche Ge meentetram; de heeren Ir. W. van Geuns en Mr. Immink, onderscheidenlijk voorzitter en secretaris van het Groepsverbond der Ned. Spoorwegen; de heer R. Peereboom, Direc teur-Hoofdredacteur van Haarlem's Dagblad; Dr J. F. M. Sterck, oud-Inspecteur van het L.O., alhier; de heer M. Lugt, directeur van het Kantoor Haarlem der Rott. Bankvereeni- ging; Ir. van Marle, Inspecteur-generaal van het Toezicht op de Rijks Spoor- en Tram wegen; Ir. Beckers, namens de firma Beynes; notaris Hoeflake; Mr. P. Fuhri Snetlage, Directeur der Nuts-Spaarbank; Ir. G. C. Gelinck, Directeur van den Rijkswaterstaat; Jhr. F. Teding van Berkhout, Directeur van de Twentsche Bank, te Haarlem; Ir. B. van Kreel, Directeur der Deli-Spoorweg Mij.: het bestuur van de Buurtvereeniging „Onderling Genoegen"; Mr. A. S. Mledema, Directeur der Haarl. Hypotheekbank; Ir. G. W. van Heuke- lom, Chef van den Weg bij de Ned. Spoor wegen; den heer W. B. Reynen. secretaris der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel; Mr. S. H. Vening Meinesz, namens Ged. Staten: de heer D. P. Joustra. aannemer van het nieuwe gebouw; de heer J. H. A. Evers, Inspecteur der Registratie en Domeinen; Ir. Deffelc, directeur der Probolinggo Tram Mij.: de heer Loef. directeur der zutphen-Emmerik Tram weg mij.; de heer P. L. de Vries, oud-gemeente- secretaris van Zandvoort; vertegenwoordi gers van: de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer te Zandvoort. de afd. Haarlem van den Forensenbond en de Rotary Club te Haarlem. De Minister van Waterstaat had zich doen vertegenwoordigen door Mr. Silvergieter Hoogstad, chef van de afd. Mijnwezen van het Dep. van Waterstaat. Concert op het Remiseterrein. De beide Muziekcorpsen van het personeel der N.Z.H., dat van Leiden en van Haarlem, gaven tezamen gedurende de receptie een concert op het Remiseterrein aan de Leid- schevaart, dat zeer veel belangstelling trok. De leden van het Haarlemsche Tram fanfarecorps hadden de leden van het Leid sche corps van het station gehaald en geza menlijk trokken de beide muziek gezelschap pen. onder groote belangstelling van liet publiek, door dc stad naar het Remiseterrein, waarvan zij om 5.15 weer naar het station trokken. Ook toen was op verschillende pun ten van de stad de belangstelling zeer grpot. Een diner. Zes onderscheidingen uitgereikt. Des avonds had in de vergaderzaal van het nieuwe gebouw een diner plaats, waarbij aanzaten de Minister van Waterstaat, Mr. Reymer en eenige Departementsambtenaren van Waterstaat; Directie en Commissarissen, hoofdambtenaren en ambtenaren van N.Z.H.; hoofdbestuurders van de verschillen de vakorganisaties en bestuursleden van de Vereeniging van Ambtenaren; verder de aan nemer en opzichter van het nieuwe gebouw en de besturen der Geldersche, Gooische en Westlandsche Trammaatschappijen, die dit jaar haar gouden jubileum hebben gevierd of nog zullen vieren. Aan tafel werd veel gesproken. De President-Commissaris, Dr. H. van Ma nen, heette de aanwezigen welkom. De Directeur, Ir. W. J. Burgersdijk, gaf naar aanleiding van een door dezen ontwor pen voorstelling van de geschiedenis dei- Maatschappij uitvoerige toelichtingen en sprak den Minister, Commissarissen en de vertegenwoordigers van gezagsorganen, waarmede de tramdirectie in aanraking komt, toe. Minister Reymer voerde het woord en kende 6 Koninklijke onderscheidengen toe, n.l. aan: Ir. B. Nugteren, chef van den weg en de bovenleiding, de Oranje Nassau Orde; den gepensionneerden hoofdboekhouder A. Sluis, de gouden medaille verbonden aan de Oranje Nassau Orde; de heer J. IJzer.di.ik, voorzitter van het Gouden Jubileumfonds, dezelfde medaille in zilver; verder aan: H. Bergman, een der oudste conducteurs; H. J. Steenman, te Rijnsburg. voorman van de werkplaats, een der oudste N.Z.H.-ers en aan H. f. van den Eshof, ploegbaas van den weg elk de medaille in brons. Ir. B. Nugteren dankte namens allen voor deze onderscheidingen. Mr. A. Bruch sprak als vertegenwoordiger van den Commissaris der Koningin in dit gewest; de heer C. Maarschalk, burgemeester, bracht de gelukwenschen van het gemeente bestuur over; de heer J. P. Gouverneur, bur gemeester van Sassenheim, voerde het woord namens de burgemeesters der gemeenten, aan de „jubileerende lijn" gelegen. Tenslotte huldigde de heer Steetskamp, hoofdambte naar, Mr. Immink, als den promotor der per- soneelvereenigingen. Te ongeveer kwartier over 12 vertrok de Minister, waarna ook de andere gasten, 50 in getal, huiswaarts gingen. Een serenade. Dinsdagavond zal het Tramfanfarecorps te zijnen huize in de Barendsestraat, een sere nade brengen aan den heer J. IJzendijk, den voorzitter van het Gouden Jubileum fonds, die, als gemeld, een Koninklijke onderschei ding kreeg. (Op een autotochtje.) Bij Vaassen, een dorp achter Apeldoorn, een machtig bord met de waarschuwing; Wegverbetering Gevaarlijk! Wij hebben ons afgevraagd, hoe gevaarlijk het daar wel geweest moet zijn, voor de weg verbeterd werd. En in Elburg een ander bord met de aan duiding: Naar Zee- en Zonnebad Ook voor Autos. Dit is een uitkomst voor die ras-automo bilisten, die elk uur, gescheiden van hun autos doorgebracht, als verloren beschou wen. Bestuurders en wagens vinden te Elburg hun gemengd bad. DIEFSTAL VAN TASCHJE MET GELD Bij de politie is aangifte gedaan, dat uit een perceel aan de Linnaeuslaan een da- mestaschje is ontvreemd inhoudende twee beursjes met f 30 en f 6 aan postzegels. Voorts zijn verdwenen 2 rijksdaalders en l gulden die op tafel in de kamer lagen. Vermoedelijk is de diefstal gepleegd doordat dien Zater dagmorgen de tuindeuren open waren en alzoo vrije toegang tot het vertrek bestond. ONDER HET PUIN BEDOLVEN AMSTERDAM. 15 Juni. Hedenmorgen is op de Keizersgracht bij perceel 177179 bij Raadhuisstraat een zeer ernstig ongeluk ge beurd. Men is hier sedert eenige maanden be zig een perceel te verbouwen en te trekken bij de daar staande vijfjarige H. B. S. Platse- ling kwam de achtergevel, waar men aan het verbouwen is, naar beneden. Een twintigtal werklieden die hier werkzaam waren wisten zich op een na in veiligheid te stellen. De aannemer, de heer Tak, kwam ondex" de puin hopen terecht. De politie en de bi-andweer, die onmiddellijk gewaarschuwd werden ruk ten met veel materiaal uit. Te elf uur hedenmorgen is order gegeven om het opruimingswerk voorloopig te staken wegens het groote gevaar van een nieuwe in storting. in de geheel vi-ijgekomen kroonlijst van het dak is namelijk, ongeveer in het mid den, een knik gekomen van circa 20 c.M., waardoor kans bestaat dat het dak en den voorgevel omlaag zullen storten. De Keizers gracht is over een gi-oot gedeelte door de po litie afgezet. De directeur van Bouw- en Woningtoezicht ir. Tjadcn heeft zich naar boven begeven om den toestand op te nemen. Men zal trachten den kroonlijst op de een of andere wijze te stutten. Van het slachtoffer dat onder het puin be dolven ligt is geen toeken van leven gehoord. PERSONALIA De commissie tot het examineeren van landmachinisten heeft het diploma A uitge reikt aan den heer J. P. Blankwater te Haarlem. De heer J. C. Tadema te Haarlem is in de 102de jaarvergadering van de Mij. tot Be vordering der Toonkunst te Zeist bij accla matie herkozen tot bestuurslid. meldt: DE „NAUTILUS" OP SLEEP- TOUW GENOMEN. NEW-YORK, 15 Juni (V.D.) Gisteravond laat is de Amerikaansche kruiser „Wyoming" er ondanks de zware zee in geslaagd, de duikboot van Hubert Wilkins, de „Nautilus" op sleeptouw te hemen. De commandant van de „Wyoming" is voornemens een Iersche haven binnen te loopen. LONDEN. 15 Juni (V.D.) De „News Chro nicle" heeft een telegram ontvangen van Sir Hubert Wilkins, waaruit blijkt, dat de averij is veroorzaakt door een breuk in de cylinder van do vierde stuurboordmotir, volkomen i onbruikbaar is geworden. Te Bergen in Noor wegen hoopt wilkins dc machine te doen ver vangen door een nieuwen motor, (Waarnemingen verricht in den morgen van 15 Juni. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te de Bilt). Hoogste barometerstand 768.9 mM. te Toulouse. Laagste barometerstand 745.4 m.M. te Aberdeen. en voorspelt: aanvankelijk nog krachtigen later matigen Westelijken tot Zuid-Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, wellicht nog enkele regenbuien met kans op onweer, wei nig verandering in temperatuur. Barometer Stand van heden 763 m.fl (veranderlijk). Vorige stand 765 m.I( Neiging vooruit. Opgave FA. KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137 Thermometer Haarlem, 15 Juni 1931 Hoogste gisteren 77 F. Laagste heden nacht 58 Hoogste heden tot 12 uur 67 F. CREMATIE HAJO HINDRIKS. ZEER GROOTE BELANGSTELLING. BURGERLIJKE STAND Haarlem, 15 Juni. Ondertrouwd: 13 Juni: G. J. v. Heuven en M. Mulder. Bevallen: 11 Juni: J. EngelNoë d. 12 Ju ni: T. SchermerhornSwart d. M. v. Brussel- v. d. Kaaden d. 13 Juni: M. M. Hendriks Stumpel d. Overleden: 12 Juni: W. M., 6 d., dochter v. C. W. J. Thoolen, Teylerplein; P. B. van Britsom, 47 jaar, Soutmanstraat. DE LICHTWEEK. VAN 16 TOT EN MET 25 OCTOBER. Het dagelijksch bestuur van het Licht- week-Comité-Haarlem-1931 deelt mede, dat thans definitief is vastgesteld, dat de Licht- week gehouden zal worden van 16 t/m. 25 Oc tober 1931. CENTRALE BOND VAN TRANSPORT ARBEIDERS De afd. Haai'Iem van genoemden bond hield Vrijdagavond een goed bezochte vergadering, onder leiding van den voorzitter, den heer C. Slagboom. Deze memoreerde de weigering tot het uitzenden der Mateotti-herdenking en vestigde er de aandacht op, dat de volgende week hiervoor een protestvergadering ge houden zal worden. Daarna was het wooi'd aan den heer A. Mars. Deze gaf een ovei-zicht van de heerschende werkloosheid, die behalve de metaalindustrie, vooral ook het transportbedrijf heeft aange grepen. Niet minder dan 25 pet. der leden zijn alleen over dit jaar. al werkloos geweest, terwijl er van eenige vei'mindering nog niet veel is te bespeuren. Sprèker sprak er zijn ontstemming over uit dat herhaaldelijk ver slechteringen in de steunregeling worden aangebracht. Bij het Bestuur was van het Hoofd1- ur bericht ingekomen dat het met alTo ne stemmen heeft besloten den bezoldigde der afdeeling, den heer a. Mars, als gesalarieerde van den Bond te benoemen. Met algemeene stemmen werd deze benoeming door de ver gadering aanvaard. Als gevolg van deze be noeming en verder door het uitbreiden van het ledental had de afdeeling het recht, op twee Bondsraadsleden meer, waai*voor ter vergadering werden gekozen de heeren Slag boom en Loerakker. ONDERWIJZERSEXAMENS Haarlem, Eindexamen „Da Costa-Kweek- school", Geëxamineerd 6 candidaten. Toege laten de dames': m- D. Kroon te Bloemendaal L. v. d. Veen en m. C. Waning te Haarlem, A. Telkamp, te Hillegom. RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR ONDER WIJZERS (ESSEN) Haarlem. 13 Juni. Examen nuttige hand werken. Geëxamineerd 4 candidaten. Geslaagd de dames N. den Ouden. H- C. van der Pligt, C. F. E. Vriesen, c. A. Wolff, alle te Haarlem. AUTOBOTSING Zaterdagmiddag om 3 uur stopte een auto, die op de Groote Markt reed in de richting van de Koningstraat, plotseling. De bestuur der. die naar de paardentram wilde kijken had geen enkel teeken gegeven. Drie achter hem rijdende auto's kwamen als gevolg van een en ander met elkander in botsing en lie pen geringe schade op. Tegen den bestuurder van den eersten wa gen is proces verbaal opgemaakt. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM Met ingang van 1 September 1931 is be noemd als leeraar in de Technische Vakken de Wiskunde en de Natuurkunde, de heer Ir. L. H. van der Deyl. te Hengelo (O.) thans on derchef in de Afdeeling Ketelbouw der N.V. Machinefebriek, Gebrs. Stork en Co. HOLLANDSCHE GELUIDSFILM-INDUSTRIE Naar wij vernemen heeft de V. A. R. A. be sloten een groote film van haar organisatie te doen vervaardigen. Deze film brengt zoowel ontstaan, als ont wikkeling en het tegenwoordige omroepbedrijf in beeld en zal als geluidsfilm worden op genomen. De opdracht zal worden uitgevoerd door de N.V. Eerste Nederlandsche Geluidsfilm-In dustrie „Polygoon" te Haarlem. FABRIEKSBRAND TE WORDIERVEER Zondagavond even over 12 is brand uitge broken in het complex oliefabrieken „De Toekomst" der Handelmaatschappij Bloe mendaal en Laan te Wormerveer, staande aan het Zaandijkerwegje. Naar de Crt. meldt nam de brandweer van de geheele Zaan streek aan het blusschingswerk deel. Met 14 stralen op de waterleiding had men het vuur na een uur onder de knie. De schade is vrij aanzienlijk. Zaterdagmiddag is in het crematorium te Westerveld onder zeer groote belangstelling de crematie geschied van het stoffelijk over schot van op den 't op zijn initiatief pas ge opende vliegveld. Eelde, zoo noodlottig omgeko men Groningschen sportvlieger H. Hindriks. Aanwezig waren deputaties van de Kon. Luchtvaart Mij., de Nationale Luchtvaart- school; de Rotterdamsche Aeroclub; de Noord-Nederlandsche motorrijdersvereeni- ging; het bestuur van het vliegveld Eelde; het bestuur van den Ned. Bond van Steen drukkers, bestaande uit de heeren M. A. Ja cobson, voorzitter; I. H. van Kampen, secre taris en Mr. H. A. J. Niemeyer; een deputa tie van de Provinciale Vrijwillige Groning sche Verkeersbrigade( van de sociëteit „Het Noorden" e.a. Wij zagen er de piloten Ales en Scholte, de instructeurs Graft en Schmit Crans, den heer II. Pander, Mr. J. Linthorst, Homan na mens de commissie voor de motorrennen in Drenthe, M. Baron Snoeckaert van Schau- burg van de afdeeling luchtvaart van de A. P. C. enz. Gesproken heeft eerst de bur gemeester van Eelde. de heer J. G. Legro, na mens het gemeentebestuur en het bestuur van het vliegveld Eelde, die in het licht stel de hoe Hindriks zich in korten tijd populair heeft gemaakt en dat zijn naam onvergete lijk blijft. Het Noorden vei'liest heel veel in hem en spreker wilde hem dan ook danken voor het vele, dat hij voor de gemeente en voor de sport heeft gedaan. De heer Van Tijen de bekende ama- teur-Indië-vlïeger sprak namens de Rotter damsche Aeroclub een woord van afscheid Hindriks, zeide spr., heeft een uitmuntend voorbeeld gegeven en door zijn enthousiasme zeer veel bereikt. De heer M. R. Jacobson uit Haarlem, sprak als voorzitter van den Ned. Bond van Steendrukkers en zei. dat Hindriks door zijn enthousiasme ook zijn zaak had groot ge maakt- Veel deed hij voor de sport en zijn roem kwam ook op ons neer, zeide spr. Namens de K.L.M. sprak de heer v. d. Pauw die Hindriks huldigde als den grondlegger der luchtvaart in het Noorden en als zoo danig zal hij nooit vergeten worden, aldus spreker. Mr. J. Linthors t-H oman en de heer Roberten spraken nog woorden van deelneming, en de laatste als voorzitter dei- Groninger vrijwillige Verkeersbrigade. Een broeder van den overledene zeide dat men den gestorvene het best zou eeren als men zijn werk aan het vliegveld Eelde voort zette en dankte daarna voor de groote be langstelling. Er waren kransen van de K.L.M., van de commissie van het vliegveld Eelde; van Schiphol; van den commandant en officier vliegers van het vliegkamp Soesterberg, van de Eerst Nederl. zweefvereeniging en nog vele andere. GRIEKSCH STOOMSCHIP OVERVAREN. Zaterdagmiddag te ongeveer half vier is in de Noordzee ter hoogte van den Noord- Hinder voor Hoek van Holland een aanvaring geschied tusschen het Grieksche stoomschip „Urania" dat van Danzig op weg was naar Triest, met een lading kolen en het Noorsche tankstoomschip Beaufort, van Batoem met een lading olie naar Rotterdam. Het Grieksche stoomschip heeft zoodanige Schade gekregen, dat het vrij spoedig gezon ken is. De opvarenden zijn door de „Beaufort" aanboord genomen èn dit schip is daarna op de plaats van het ongeluk voor anker gegaan, schrijft de Msb. De aanvarig heeft plaats gehad tijdens een zwai-en mist, die zoo dicht was dat de sleep boot „Ganges" van L. Smit Co.'s Interna tionale Sleepdienst, die ter-assistentie is uit gevaren, lang heeft moeten zoeken alvoreixs zij de „Beaufort" gevonden had. De „Urania" was 3064 tons bruto en 1953 tons netto groot en gebouwd in 1903. Zij be hoorde thuis te Argostoli. De „Beaufort" meet 5067 tons bruto en 300Ê tons netto, is gebouwd in 1929 en behoort thuis te Oslo. ST. ANTON1US PAROCHIE. Zondagavond is onder groote belangstel ling het zevende Eeuwfeest (de herdenking van het sterven van den Heiligen Antomus van Padua) gesloten. Des morgens droeg de Bisschop Mgr. J. D. J. Aengenent de Hoog mis op, met assistentie van vele geestelijken. Bij de uitvoering van de gewijde gezangen verleende de heer L. van Tulder zijn mede werking. De feestdag werd besloten met een Pontificaal Lof door Mgr. M. P. J. Möllman, Vicaris-Generaal van het Bisdom. De feest rede werd uitgesproken door pater E. v. d- Helm, Directeur van het Missiecollege „St. Willebrord" te Katwijk. De kerk was voor deze gelegenheid prachtig versierd met groen en bloemen; het altaar baadde tijdens de oefeningen in een zee van kaarslicht. DE RAMP VAN DE „ST. PHILBERT". 300 SLACHTOFFERS. ST. NAZAIRE, 15 Juni (B. T. A.) Het aan tal slachtoffers van de ramp met de „St. Philbert" wordt thans op 300 geschat. Het aantal schepen is hedenmorgen naar de plaats des onheils vertrokken, om de lijken van de slachtoffers op te visschen. Het weer is buitengewoon mooi en de zee kalm. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE Alhier is aangehouden een zekei-e R., die een overeenkomst met de gemeente had om een aantal kubieke meters zand te leveren. Bij de afrekening bleek dat hij meer opge- schi-even dan hij geleverd had. Proces-ver baal is tegen hem opgemaakt wegens op lichting en valschheid in geschrifte. SPOORWEGONGELUK MAINZ. BIJ MAINZ, 15 Juni. (Wolff). Door onbekende oorzaak is hedenmorgen op het station Aurin- genMedenbach een passagierstrein op een goederentrein geloopen. Twee passagiers wer den ernstig en verscheidene licht gewond. Het verkeer was twee uur gestremd. ORKAAN TEISTERT BRUSSEL', BRUSSEL, 15 Juni (B.T.A.) Gistermiddag is Brussel door een oi-kaan geteisterd, welke veel schade aanrichtte. Verscheidene tenten van de bij het Gare du Midi opgestelde ker misterrein werden omgeworpen. Een persoon werd gedood, een aantal gewond. AUTO MET ACHT ARBEIDERS TE WATER. Zaterdagmiddag om half één geraakte een vrachtauto van de Nederlandsche Bazalt Mij. waarop een achttal werklieden op weg van Loenen naar Apeldoorn zat, door het defect raken van de stuurinrichting ter hoogte van de gemeentelijke vuilnisbergplaats in Wor men in het kanaal. Een arbeider, de ongehuwde dertigjarige H. Buitenhuis verdronk. NOG EEN SCHEEPSRAMP. HAVRE. 15 Juni. (B. T. A.) De Mailstoomer Rochambeau, op weg naar New York is bij Ouesant met de Italiaansche stoomboot Ungheria in aanvaring geweest, die omsloeg. De 29 leden der bemanning zijn gered. De Rochambeau is met lichte averij naar de haven van Havre teruggekeerd. DAME DOOR VALLENDEN TAK GEDOOD. Zondagmiddag is de 36-jarige verpleegster H. Vaassen uit de Diergaardelaan te Rotter dam in de Diergaarde door een doode tak die van een boom viel, getroffen. Zij kreeg een ernstige schedelbreuk en was onmiddellijk dood. VOORBEURS TE AMSTERDAM. BEPERKTE AFFAIRE. De affaire bleef in het ochtendverkeer he denmorgen van zeer beperkte afmetingen, doch de tendenz was eenigszins verbeterd, hoewel de koerswinsten onbeteekenend wa ren. De Philips' aandeelen avanceerden en kele punten, Unilevers kwamen boven 160, Koninklijke wisten de grens van 200 pet. in opwaartsche richting te passeeren. H.V.A.'s waren zoo goed als onveranderd. AMSTERDAMSCHE BEURS. MAANDAG 15 JUNI 1931 opgegeven door de rotterdamsche bank vereeniging kantoor haarlem 1 30 1.45 Staatsleen. BinL 4 1/2 pCt, Nederl. 1917 104 5 pet. Ned. 1919 102 4 1/2 pet. Nederl. Indië 1930 II.. 98 Staatsleen. Buitl. 5 1/2pet. Duitschl. 1930 (Youngleen) 59-60 58H 7 pCt. Duitschl. 1924 (Dawesleen) 90H Scheepv. Mijen. Oude Vaart 9 Oude Boot 36 Scheepv. Unie 112 112K Stoomv. Mij. Ned, U5H Industrieën BinL Accoustiek 50 49^ - 50 Alg. K.zijde Unie O 1 m 59H-60 A.N.I.E.M. Nat. Bezit) 224-225 v. Berkei's Patent 40H Calvé Delft 90 90tf Nederl. Ford 240 240 Nederl. Ind. Gas (Nat. Bezit) 208-209 Gem, Bez. Philips \\2% 112&-113tf Unilever N.V, 161 Industrieën Buitl. Anaconda Copper 45-45H Associated Gas 16M Bethlehem Steel 45 Vt Centr. Publ. Serv. 12 Cities Service 11&-12 WH General Aviation 5H Intern. Nickel 12 Nevada Copper North Amer. Cy. 65 U. S. Steel 93H T Banken BInnenL Koloniale Bank 100 Cert, Handel Mlj. 117 Indische Bank 110 Banken BultenL DeutscheRelchsb. 116 3 Fransche Ban- 3S0 PetroL Mlj. BinL Kon. Petroleum 200 199^-202 Perlak 90 - Petroleum BuitL Continental Oil.. Coltunr Maatsch. 288 286^-289 Java Cultuur.... 210 N. I. S. U 115 Vorstenlanden 76^ - Mijnbouw MIJ. Alg. Exploratie 64 238 37 Tabak Maatsch. Deli Batavia Ta bak Dell Maatsch. Besoekl Senembah Rubber Maatsch. A'dam Rubber Dell Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. ind. Cultuur Ondern. Spoorw. BultenL Comm.Milwaukee Missouri Kansas Texas Wabash Railway Union Pacific Prolongatiekoera 214 245 321 280 75H 30 64 38 144* 13 H 161 1

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 2