BUITENLAND. President Doumer geïnstalleerd. Examen gedaan en niet geslaagd I Aspirin ONDER HET IJS NAAR DE NOORDPOOL. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAC 15 JUNI 1931 TWEEDE BLAD Ernstige stakingsonlusten in Roubaix. Disconto in Duitschland verhoogd. Frankrijk. Doumer geïnstalleerd. Om tien minuten over half drie Zaterdag had in het Elysée de plechtige overdracht van het presidentschap aan Doumer plaats. Op het Elysée werden Doumer en Laval ontvangen door president Doumergue. In zijn toespraak tot den nieuwen presi dent der republiek verklaarde Doumergue dat de natie de vaderlandsliefde, het karak ter en den noesten arbeid van Doumer had leeren kennen. Zij weet dat deze verheven eigenschappen op het gebied der binnen- landsche politiek zich zullen doen gelden voor de handhaving en den vooruitgang der republikeinsche instellingen en op het ge bied der buitenlandsche politiek voor het be houd der bevoorrechte plaats die zij, dank haar offers en belangeloosheid, met roem, hoewel duur, veroverd heeft. Voor het volbrengen van deze taak zal de nieuwe president in het parlement een kost baren steun vinden. Doumergue dankte de voorzitters en de bureaux van Kamer en Senaat voor den hem gedurende zijn septennaat verleenden steun. De president der republiek, Paul Doumer, antwoordde, dat de eenparige dank der na tie den scheidenden president vergezelde. Het land zal niet vergeten dat president Doumergue gedurende zijn septennaat in moeilijke uren getoond heeft een optimis tisch staatshoofd te zijn en bemoedigend en kalmeerend heeft gewerkt. Hij, Doumer, zou zich bij de uitoefening der hem opgedragen bevoegdheden den scheidenden president tot voorbeeld nemen. De ontvangst op het stadhuis droeg een bijzonder plechtig karakter .Alle ministers namen er aan deel. In de toespraak, die hij ter beantwoording van de welkomstrede van den voorzitter van den raad, graaf de Castellane, en den pre fect van het departement van de Seine hield, huldigde president Doumer de stad Parijs als het zinnebeeld van de eenheid en de eendracht van Frankrijk, die in het bij zonder tijdens den oorlog aan den dag waren getreden. Doumer heeft de „flamme du souvenir" bij het graf van den onbekenden soldaat aangewakkerd in tegenwoordigheid van Gourand, Laval, Maginot, Dumésnil, Charles Dumont, Champetter de Ribes, delegaties van oud-strijders van het Amerikaansche en het Britsche Legioen en van een dichte zwij gende menigte. Doumergue, die weer gewoon burger is ge worden, had reeds van zijn medewerkers in engeren kring op het Elysée afscheid geno men en verliet dit zonder eenige plechtig heid. Hij vertrekt naar zijn landgoed bij Toulouse. De premier Laval heeft aan president Doumer het verzoek om ontslag van het ka binet aangeboden. President Doumer wei gerde dit ontslag te aanvaarden, zoodat het kabinet in dezelfde samenstelling als tot dusver de zaken zal leiden. Zeer ernstige onlusten in Roubaix. Zaterdag vroeg heerschte in de hoofdstra ten van Roubaix groote onrust en men ver wachtte dan ook ernstige incidenten tus- schen politie en stakers. Op verscheidene plaatsen hebben de arbeiders barricaden op geworpen en op enkele plaatsen is het reeds tot kleine incidenten gekomen waarbij twee personen gewond werden. De toestand werd zeer ernstig. Reeds den dag daarvoor werden op het Stationsplein groote massavergaderingen ge houden, die echter door politie en garde ci vile verspreid werden. Een zeven a achthon derd man verzamelden zich echter weer in een der hoofdstraten en de politie moest voor de overmacht wijken. Pas toen bereden gen darmerie verscheen, trokken de stakers zich in de huizen terug en bombardeerden politie en gendarmes vandaar met een hagel van steenen. Een gendarme werd door een steen ernstig gewond. De politie arresteerde gisterenavond vijf tien personen, waaronder drie buitenlanders. Zaterdagavond te négen uur gingen com munisten, gewapend met steenen en fles- schen tot de aanval op een afdeeling caval- lerie over, waarbij een luitenant ernstig ge wond werd. Ook een vrachtauto met leden van de garde civiele werd omsingeld en aan gevallen, waarb ijde chauffeur ernstig ge wond werd. De garde civiele zag echter kans de aanvallers terug te dringen waarbij vier communisten werden gearresteerd. Te half tien trok de massa zich in de zijstraten, die op de hoofdstraten uitkomen, terug. De poli tie, die aanvankelijk van plan was de heele binnenstad te zuiveren, ging hiertoe niet over omdat de overmacht der arbeiders te groot was. Tegen half elf overstroomden de demonstranten weer bij duizenden de hoofd straten en vielen opnieuw op verscheidene plaatsen de politie aan. Een half uur later werden op andere plaatsen de straten op gebroken en begon men barricades op te werpen. Door het neerwerpen van wijnfles- schen had men de straten bezaaid met glas, zoodat men geen gebruik kon maken van de cavalerie. Straatlantaarns werden omver ge haald en eenige winkels bestormd om mate riaal er uit te halen ter versterking van de barricades. Tegen middernacht was de toe stand zoo ernstig, dat de commandant der marechaussee een onderhoud had met den prefect van politie over een grooten alge- meenen aanval op de demonstreerende ar beiders. Men besloot echter te wachten tot de dag zou aanbreken, omdat de troepen in het donker in een te ongunstige positie zou den zijn tegenover de verschanste arbeiders. Gedurende den heelen nacht heerschte te Roubaix groote opwinding. Duitschland Disconto verhoogd. De Berlijnsche correspondent der N.R.C. seint: Het directorium van de Rijksbank heeft besloten het disconto van 5 tot 7 pCt. te ver- hoogen en de beleeningsrente van 6 tot 8 pCt.. In een korte vergadering van de centrale commissie van de Rijksbank heeft de presi dent, dr. Luther, het besluit van het direc torium a,ls volgt toegelicht; Sinds einde Mei van dit jaar heeft de Rijksbank in aanzien lijke mate goud en deviesen moeten afstaan. Eerst bleven de eischen die aan de Rijksbank werden gesteld, binnen betrekkelijk beperkte grenzen en daar tevens de biljettencirculatie in dezelfde mate afnam, leek een afwachten de houding passend en niet bedenkelijk. De laatste dagen is echter de vraag naar goud en deviesen buitengewoon sterk gestegen. Hierbij komt, dat ook aan het wisselcrediet van de Rijksbank hoogere eischen werden gesteld, zoodat de Rijksbank zich gedwongen ziet maatregelen daartegen te nemen. Aanval op de Pruisische regeering afgeslagen. BERLIJN, 13 Juni (V.D.) De Pruisische Landdag heeft de communistische motie van wantrouwen tegen het Staatsministerie, welke gemotiveerd wordt met het argument dat zij aan de totstandkoming der Noodver ordening heeft medegewerkt, met 220 tegen 167 stemmen verworpen.' De Landdag verwierp voorts het communis tische voorstel waarin het staatsministerie verzocht wordt opheffing van de noodver ordening te eischen met 206 tegen 151 stem men en 2 onthoudingen. Huiszoekingen in communisti sche localiteiten. ESSEN, 13 Juni (V. D.) De politie heeft huiszoekingen verricht in de localiteiten van den communistischen strijdhond tegen het Fascisme, en van de Communistische Partij. Onder verdenking zich te hebben schuldig gemaakt aan voorbereiding tot hoogverraad werden de leider van den Bond in het Ruhr- gebied, het Raadslid Schwenk en 12 andere personen uit Essen gearresteerd. Een groote hoeveelheid documenten werd in beslag ge nomen. Te Duisburg had een soortgelijke inval plaats. Hie rwerden 13 personen gearres teerd. Het verdrag met de Evangeli sche Landskerk. BERLIJN, 13 Juni. (V. D.) De Pruisische Landdag heeft heden het Staatsverdrag met de Evangelische Landskerk met 202 tegen 54 stemmen en 105 onthoudingen aangenomen. Het orgaan van de Stahlhelm tot 28 Juni verboden. BERLIJN, 14 Juni (V. D.) Naar aanleiding van een carricatuur van Rijkskanselier Dr. Bruenning en van den Rijksminister van Fi nanciën Dr. Dietrich, gepubliceerd in het centrale Bondsorgaan van de Stahlhelm, heeft de Berlijnsche Politie-president het blad tot 28 Juni a.s. verboden, omdat de car- ricaturen „een beschimpend karakter droe gen en de voorgestelde personen verachtelijk trachtten voor te stellen". Spanje. Communistische betoogingen te Madrid. MADRID, 13 Juni. (V. D.) Gisteren werden in het Centrum van de stad communistische betoogingen gehouden, waarbij het aftreden der huidige voorloopige regeering wordt ver langd. Eenige malen moest de politie hard handig ingrijpen. Volgens de autoriteiten waren de incidenten niet van groote betee- kenis. Geuève. De beperking van vervaardi ging van opium. De limitatiecommissie der opiumconferentie zet de discussies voort over het Japansch- Fransche amendement op het ontwerp-con- ventie tot beperking der fabricage waarbij van alle zijden wordt aangedrongen op de instelling van een centraal internationaal controle-orgaan tegen hetwelk de Japansche delegatie bezwaar maakt. De heer Van Wettum verklaarde dat z.i. het quotastelsel de beste oplossing is voor het probleem de directe beperking dooh uit de discussies is duidelijk gebleken dat er geen overeenstemming hierover te verkrijgen is. Vandaag worden de discussies voortgezet waarna waarschijnlijk het Japansoh-Fransche voorstel naar de subcommissie wordt terug gezonden, aldus het Hbld. Italianen trekken zich niet terug uit de Int. Arbeiders conferentie. In de Int. Arbeidsconferentie kwam het traditioneele protest van de ai^eidersgrcep tegen de geloofsbrieven van de'fascistische arbeidersgedelegeerden aan de orde. Hierbij bleek, dat de geruchten als zou de Italiaan- sche regeering zich uit de Int, Arbeidscon- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 - TEL. 10756 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN Kennis voldoende, maar te nerveus geweest. Waarom niet tijdig Mijnhardt's Zenuwtableticn gebruikt? Hierdoor blijft men kalm en beider van geest. Ze zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten in kokers van 73 cent. ferentte terugtrekken geheel ongegrond zijn. De Italiaansche delegatie heeft alleen in een brief aan Sokal, den president der confe rentie, op zeer beleefden toon te kennen ge geven, dat zij niet meer wenscht deel te nemen aan deze discussies, die steeds weer eindigen met het valideeren van het mandaat van de Italiaansche arbeiders. Eén voor één, en zonder eenigen zweem van manifestatie, verlieten de Italiaansche gedelegeerden de zaal, terwijl Jouhaux het protest der arbei ders andermaal motiveerde. De geloofsbrieven van de fascistische arbeiders werden daarop met 76 tegen 22 stemmen goedgekeurd, aldus het Hbld. Een vertrouwenwekkende schoonheid. Maar ondertussche Als je Faithfull heet (nog wel met dubbele 1) en je bent een rustig studente in de lette ren, dan zullen de menschen je met welgeval len beschouwen en zeggen: „Wat een aardig meisje!" Als je dan bovendien nog mooi bent, nou dan willen verscheidene mannen wel eens nader met je kennismaken. En als je dan op een goeien dag verdron ken aanspoelt op Long Island bij New-York, met sporen van geweld op je lichaam, dan heeft iedereen medelijden met je. Maar als bij de onderzoekingen naar de doodsoorzaak een dagboek gevonden wordt, waarin een onnoemelijk aantal initialen van mannen staat, die je opgelicht hebt en waarop je een sluw chantage-systeem toege past hebt, dan wijzigt zich de algemeene opi nie geheel. Miss Starr Faithfull uit New-York heeft, sinds zij de school verliet, haar intelligentie en schoonheid (vooral dit laatste) aangewend om mannen in te palmen, in haar netten te verstrikken en dan chantage te plegen. Uit de opbrengst hiervan kon ze zich de groote uitgaven getroosten die ze deed, inbegrepen bijv. negen reizen naar Europa. Dit alles is uit haar dagboek te voorschijn gekomen. En nog meer. Zij beschreef met cynische openhartigheid haar liefdesaange legenheden, hoe ze op bepaalde tijden te veel drank gebruikte, zoodat ze naar bed gedra gen moest worden. Alles werd nauwkeurig genoteerd. Het was iemand, die zooveel ze kon van het leven „genieten" wilde, en geen stimulans daarvoor was goed genoeg. Ze ge bruikte ook cocaïne. Een jaar of vijf geleden brak dit leven, dit dubbele leven van aan den eenen kant een vriendelijke huiselijkheid en anderzijds een roekeloos genotzoeken, haar op: ze werd in een Bostonsche zenuwinrichting eenigen tijd verpleegd. Daaruit ontslagen begon ze eerst goed. Van toen af dateert haar dagboek.- En nu is ze dood. Vermoord door twee on bekende mannen. Zij zeide eenige vrienden aan boord van de Cunardboot Franconia vaarwel, doch bleef te lang op de boot, zoo dat ze met een sloep naar wal gebracht moest worden. En dat was de laatste maal, dat men haar levend gezien heeft. Vermoedelijk heeft een harer slachtoffers twee moordenaars gehuurd, die haar ver dronken hebben. Twee gehuurde moorde naars, die echter nog onbekend zijn. Stille wateren INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Vandaag heel en droog, 1 morgen misschien koel en nat! Daarom ook in den zomer nooit zonder Aspirin-tabletten. leenigop dewersld Lel op oranje band on Bayerkrim. Prijs 75 cl AGENDA MAANDAG 15 JUNI Leidschevaart 396: Jaarl. alg. verg. Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. .NV., Mij. tot Exploitatie van Tramwegen N-V.. Eerste Nederl. Electrische Trammij. N.V. 4.30 nam. Palace: „De blauwe Expresse". OP het too- neel „The Athos" (rek-act). 8.15 uur. Luxor Theater: „Kemphanen der liefde". Tooneel: Coos en Polly Speenhoff en The three Didemas. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Liefde op bevel." Tooneel: Troupe Katia in hun „Revue des Foupées". 7 en 9.15 uur. DINSDAG 16 JUNI Nassauplein 6: Vergadering Kamer van Koophandel, 7.30 uur. Klokhuisplein 5: Jaarl. verg. Maatschappij van Weldadigheid te Frederiksoord. 4.30 uur namiddag. Groote Kerk: Orgelbespeling 8.159.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEEKDIENSTEN Fa. Grijseels en Van Hees, L. Veerstraat 14, tel. 11000 L. Schoorl. Frans Halsplein 1, tel. 11130. Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch en Vaart straat 26. tel. 13290. Waarom ik overtuigd ben van het succes. Vroegere avonturen van Kapitein Danenhower door Mts. DANENHOWER. Het is moeilijk zich in te denken, wat al niet noodig is. behalve het werk, het plannen maken, het geld voor de voorbereiding van zulk een onderneming als het maken van een onderzeesche tocht naar de Noordpool. Het is een kwestie van voorbeschikking, kans en geluk. Mijn man, kapitein Danenhower, schijnt wel vanaf zijn geboorte voorbestemd te zijn geweest in deze expeditie een leidende rol te spelen. Zijn vader was kapitein van de „Jeanette" van de Long-expeditie. De boot raakte in het ijs bekneld en heeft twee jaar in het poolge bied vastgezeten. Enkele leden der beman ning stierven. Mijn schoonvader organiseerde een hulp-expeditie om de andere leden van de expeditie op te sporen, die over de ijs velden rondzwierven. Daar hij zelf last van sneeuwblindheid kreeg, was het onmogelijk, dat hij aan de hulpexpeditie deelnam. Toen hij een telegram ontving, waarom hij niet aan de hulpactie deelnam, was zijn lakoniek antwoord, dat hij blind was. Zijn blindheid was alleen te danken aan het felle weerkaatsen van het licht door het sneeuwoppervlak en was waarschijnlijk maar tijdelijk, maar ongelukkigerwijze voor hem dachten de doktoren er toen nog anders over en opereerden hem verscheidene malen, waardoor hij één oog kwijt raakte. Dit vond allemaal plaat-s voor mijn echtge noot geboren werd. Zijn vroegste herinnering is, dat zijn moeder een pakje open maakte, dat één van de hoogste Amerikaansche de coraties, de Congres-medaille, bevatte; toe gekend aan zijn vader voor diens heldhaftig optreden in het poolgebied. Toen mijn man ouder werd, begon hij zich al spoedig voor het werk van zijn vader te interesseeren. Na zijn studie aan de Naval-Academie te hebben volbracht, koos hij voor zijn verdere loopbaan de onderzeedienst. Gedurende de oorlog was hij beproevings-kapitein bij de „Lake Torpedo Boat Mij", en beproefde alle onderzeeërs, die in Amerika voor de geallieer den gebouwd werden. Toen Amerika zelf mee ging vechten, werd hij naar Brest (Fr.) gezonden, belast met het leiden van alle reddingspogingen van schepen in Frankrijk. Tijdens de ramp met de S. 4 bedacht mijn man een reddings systeem met behulp van een duikboot, uitge rust met een daarvoor speciaal afgerichte bemanning. Het resultaat was de „Defender", die aan de „Lake and Danenhower Company" behoort en de eenigste duikboot in privaat bezit ter wereld is. Kapitein Danenhower leidde in samenwerking met M. S. Navy, de proeven te Black Island met groot succes. Verleden jaar, toen de Amerikaansche re geering oude duikbooten wou laten sloopen, vroeg mijn man één van deze vaartuigen in bruikleen om het in te richten voor de Noord- Pool-expeditie. Hij kreeg het schip voor vijf jaar te leen tegen een jaarlijksche vergoeding van één dollar. Dat was de „Nautilus". Mijn man is één van de leidende experts op duik- bootgebied, maar dat is niet de reden waar om Kapitein Wilkins juist hem uitkoos. Het was een kwestie van kans. Eén van mijn man's vrienden is Mr. George Putnam, de schrijver die Kapitein Wilkins' boeken heeft gepubliceerd. Mijn man sprak eens tegen Mr. Putnam over de mogelijkheid van een onderzeesche tocht naar de Noord pool. Mr. Putnam lachte wat, en antwoordde, 'dat hij niet zag wat voor wetenschappelijke waarde een dergelijke expeditie had, maar daar het wel een interessant idee was. zou hij het Kapitein Wilkins vertellen. Dit gebeurde, en Kapitein Wilkins lachte in liet. geheel niet, maar zei, dat het één van zijn geliefdste droomen was, en hij drukte de wensch uit met mijn man kennis te maken. Toen zij elkaar ontmoetten, legde mijn man zijn plannen uit; hij had een heel schema voor een duikboot, die deze gevaar lijke reis zou ondernemen, gemaakt. Hij be zichtigde met Kapitein Wilkins de .Defen der", die deze echter te klein leek voor het doel, daar accomodatie voor twintig personen, de bemanning en de wetenschappelijke staf noodig is. Mijn man was den heelen winter bezig met het schip uit te rusten, waaraan ongeveer 50.000 is gespendeerd. Al de machines zijn geheel nieuw. De Dieselmotoren zijn spe ciaal ontworpen voor lange afstanden onder het ijs. De „Nautilus" heeft een nieuw soort periscope met vernuftige ijsboren. Zijn licht voorziening zal den navigator volkomen ln staat stellen zijn weg in de duisternis te vin den. De boot kan drie dagen achtereen onder het ijs blijven, in geval van nood; maar mijn man is overtuigd, dat dit niet noodig zal zijn en dat open water op zijn hoogst in 24 uur zal zijn gevonden. Mijn man's aandacht is de laatste twee jaar geheel op het groote avontuur gecon centreerd. Hij heeft, elke mogelijkheid bere kend, en heeft voorbereidingen getroffen, dat hij alle moeilijkheden het hoofd zal kunnen bieden. Ik heb nog nooit iemand zóó hard zien werken als hij. Gelukkig kan hij er goed tegen, zijn zenuwen zijn van staal. I-Iij heeft een zeer groot uithoudingsvermogen. Ik ben vast overtuigd van het succes der onderneming. Wanneer deze tocht binnen het menschelijk bereik ligt, is hij de man om haar te volbrengen. DE KATHOLIEKEN EN DE ONT WAPENINGSCONFERENTIE VREDESRESOLUTIE AANGENOMEN IN DEN PARTIJRAAD. Op de negende vergadering van den Partij; raad der R.K. Staatspartij, gehouden te Utrecht, heeft de voorzitter van het partij bestuur, mr. C. Goseling in zijn openings rede ook de internationale ontwapening ter sprake gebracht in het bijzonder de Ont wapeningsconferentie 1932. De volken hebben het recht, ja den plicht uiting te geven aan een onverzettelijken vredeswil, aan de stellige verwachting, dat de Conferentie tot- daden zal voeren, zei hij. De Katholieken kunnen zich daarbij in het bijzonder 'beroepen, op het vredesprogram van Benedictus XV. U weet, aldus mr. Goseling, dat de R.K. Vredesbond in Nederland doende is een actie voor te bereiden voor een massale, zoo moge lijk gelijkgestemde uiting aan de Conferentie, Spr. hoopt, van harte, dat de Bond daarin op bijzonder gelukkige wijze zal slagen. En wanneer dan mocht blijken, dat medewer king van organen onzer Partij bij de ver spreiding dier uiting dienstig en nuttig zou kunnen zijn,' twijfelt spreker er niet aan of het P. B. zal niet tevergeefs een beroep doen op hen, wier medewerking in dit veilige kader gevraagd wordt. Want al moet spr. zich ook hier vrijhouden van overschatting, spr. weet dat- de leden onzer partij verlangend zijn om nog eens duidelijk te onderstreepen hoezeer hun ter harte gaat de doorvoering van ons programpunt „gelijktijdige en wederzijdsche vermindering van bewapening" daadwerke lijk! Na de rondvraag werd aan de orde gesteld de goedkeuring van de vredesresolutie aan genomen en namens de delegatie van de R.K. Staatspartij mede onderteekend op de bij eenkomst van het Comité exécutif van het Secretariat International des Partis démo- cratiques d' inspiration chrétienne op 5 Januari j.l. te Parijs gehouden. Deze resolutie luidt als volgt: Onder den indruk van het wederopleven van een onverzettelijk nationalisme in ver schillende landen, van de sfeer van malaise op politiek gebied, welke nog wordt versterkt door het gemis aan economische organisatie van Europa en door de moeilijkheden van den wereldcrisis, geven de partijen opnieuw uitdrukking aan haar onwankelbare gehecht heid aan de zaakvan de doelmatige organi satie van den vrede en van de toenadering tusschen de volkeren. Zij veroordeelen en verwerpen elk gebruik van geweld tot eigen richting als een misdaad en een dwaasheid en bevestigen haar onver zettelijken wil om alle pogingen in het werk te stellen, zoowel in het kader der binnen- landsche politiek van hun respectievelijke landen als op internationaal terrein, om elke extremistische actie tegen te gaan, om de publieke opinie te leiden in de richting van de samenwerking der volkeren, zoowel econo misch als politiek en van de organisatie van den vrede en om de vredespolitiek in Europa en in de geheele wereld, volgens de metho* den en middelen in het werk gesteld door den Volkenbond, voort te zetten en verder te ontwikkelen. Omdat- mr. Goseling onder voorbehoud had onderteekend, was nog goedkeuring Van den c ij raa.'i r oodie. Op cic/A r'.<ikomst vroeg hij dat men deze resolutie als een eersten stap in de goede richting zou moeten beschouwen. Bij acclamatie vereenigden de leden zich. met een en ander. Wie niet groen is, maakt voor al zijn kleine Advertenties gebruik van „ONZE GROENTJES" IN HAARLEM'S DAGBLAD. Dans dan, Paljas! Tot het record is gebroken rika tegen De heer H. J. Ross is een Amerikaan. Zijn beroep is trainer. Maar een bijzonder Frankrijk. soort. Sommige jongelieden worden geoefend om de 100 M. laten we zeggen in 101/5 sec. tc loopen. Anderen om het voetbalspel tot in de perfectie te spe len. Er zijn er ook. die door den lichten slaap van hun vrouw erop getraind zijn muisstil des nachts de trap te bestijgen met zorgvul dig overslaan van enkele krakende treden. De heer Ross traint anders. Hij leert zijn discipelen, die voor de helft uit meisjes en voor de andere helft uit jongemannen be staan, om dagen achtereen tc blijven dansen. Dagen en nachten achtereen' Wanneer gij des morgens vroeg wakker wordt door hanengekraai en U nog eens lekker omdraait dan dansen z ijWanneer gij des avonds op uw gemak een pijpje rookend de krant inkijkt en uw vrouw voorleest van de danswoede overal zij blijven dansen! Af en toe valt er eentje flauw, nou ja, je moet wat voor de goede zaak over hebben. D eheer Ross heeft heel Amerika met zijn „nummer" doorgereisd. Duizenden wilden er van getuige zijn. En zooals het publiek bij zesdaagsche wielerwedstrijden zijn broodje meeneemt om maar zoo lang mogelijk de voortjakkerende wielrijders gade te slaan, zoo offerden tallooze Amerikanen hun nachtrust op om dat dansen te kunnen bijwonen. De winnende paren zijn er met goud beloond. Maar de heer Ross is niet tevreden. Hij heeft nu bedacht met zijn meest gevorderde leerlingen naar Parijs te verhuizen en de kampioenen op dit gebied daar want daar zijn er ook! uit te dagen. Duizend dollars zal hij (of zij) ontvangen, die zich het lang ste aan tango of slow-fox over kan geven. 18 Juni zal deze wedstrijd worden gehouden in het Cirque Médrano. Nou lijkt het. zoo verteld, erger dan het is, zeggen ooggetuigen, immers van elk uur kan één kwartier besteed worden aan slaap cn voedsel. En daarom blijft het aardig en aan trekkelijk om te zien tot het einde toe. Ik geloof er niets van. ik vermoed, dat deze ooggetuigen aan het eind hun oogen niet meer hebben kunnen openhouden, cn dat ze het aardige en aantrekkelijke maar gedroomd hebben. Maar men wil dansen. Welaan dans dan, Paljas! Tot je er bij neervalt. Of,... tot je de duizend dollar bij elkaar gedanst hebt.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5