Eiken dag spaart heel wat in een jaar DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE STEUNT! HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 19 JUNI 1931 SPORT EN SPEL CRICKET KOOD EN WIT-COMB—II. L. T. C. Nadat de leden der- H.L.T.C. in den af- geloopen winter getoond hadden, ook op an der sportgebied wat te kunnen presteeren, door de buren, H. F. C. dat edhter de gebr. Jongeneel aan de tennissers had moeten af* staan, met 43 te kloppen (goals van Lamp, Chapon en Schnerr voor H.F.C., A. W. G. van Riemsdijk (2), H. van Riemsdijk en De Graaf voor de H.L.T.C.), hebben de ten nissers in een treffen met hunne zomersche buren ook nu weer getoond, allround te zijn, al moesten zij ditmaal het onderspit delven. Echter werd ook hier getoond, hoeveel een goed tennisser door zijn goed oog op den bal ook zonder eenige oefening kan bereiken, en hoe ver hij het met een weinig oefening wel bij andere balspelen zou kunnen bren gen. Wellicht zou zelfs een andere bezet ting van de wicketkeepersplaats al een bete ren uitslag voor de H.L.T.C. tengevolge ge had hebben, want er waren liefst 36 extra's en er werden meer dan tien kansen achter de palen gemist, doorgaans in (het begin der diverse innings. Overigens stond het fielden, speciaal het grondfielden, op een hoog peil. Fraaie catches van Van der Togt (J), H. Van Riems dijk, Sturm en Kruyt dienen gememoreerd en zeer nuttig veldwerk van Kauffman en de gebr. Van Riemsdijk. Slechts eenige zeer lastige slipcatches. waarvoor meer oefening geëischt werd, stelden te zware eischen. Het totaal der Rood en Wit-comb. werd in 2 1/2 uur spelen 158 voor 9. Goede prestaties leverden Van Aken 19 (vele kansen), Schmeink Sr. 23, Dorsman 18, Faber 26 en ook een zeer gelukkige 32 n.o. van Van der Togt dient genoemd. Verder de 36 extra's. Bowllngcijfers Kruyt 248, Chabot 341, Van Houten 17, waarbij echter 5 wides kwamen, Van der Togt (J.) 226. Ondanks het plotseling niet kunnen door spelen van 'Kruyt viel het HI.T.C. totaal, na een groote collaps (310) zeer mee. Van Houten, die deze drie wickets overleefd had, en J. van der Togt, brachten door goed cricket verbetering. Zij werden topscorers resp. met 22 en met zeer fraaie 46. Wentholt met 8 steunde Van der Togt nog langen tijd, en eveneens D. W. F. van Riems dijk (10). Het was heel jammer, dat hij zijn broer, die er ook een goed oog in had, on tijdig uitrunde, zoodat de 100 juist niet be reikt werd. P. Quarles van Ufford, die heel goed stond te spelen, bleef n.o. Er waren maar 5 extra's. H. van der Togt deed twee zeer fraaie catches achter het wiicket en stumpte tweemaal uitstekend. Het totaal werd 96. Bowlingcijfers: Chapon 5—29, Schmeink Sr. 24, Dorsman 0—21, Faber 0—6, Schmeink Jr. 214, Goossens 017. ZEILER. DE KAAGWEEK. Evenals verleden jaar, zal ook nu weer de Haarlemsche Jachtclub, voor haar leden en introducees een lichter met 70 kooien ter be schikking stellen tijdens de Kaagweek, die dit jaar van 16 Juli tot 22 Juli wordt gehou den. HENGELEN HET 5-JAKIG BESTAAN VAN D.O.S. Bovengenoemd college, aangesloten bij den Bond voor Hengelsportliefhebbers in Haar lem en Omstreken, houdt op 5 Juli a.s. in de wateren bij Akersloot een concours ter ge legenheid van het 5-jarig bestaan. De prijzen zijn te bezichtigen in de etalage van den heer L. Gorissen aan het Pretoriaplein. BILJARTEN WERELD KAMPIOENSCHAP CADRE 71—2. De wedstrijden om bovengenoemden wereld titel zullen dit jaar te Parijs gespeeld wor den op groot-biljart. Het is een 2-stoots-cadre van 71 cM., ook wel cadre-Soussa genoemd, naar den ontwerper, den Egyptischen speler Soussa. Dit spel is uiterst moeilijk, daar er geen middenvak is en de cadres vian boven genoemde grootte zijn, dus bijzonder ruim. Het begint Donderdag 18 Juni. Behalve onze landgenoot Jan Dommering hebben ingeschreven: Foerster (Duitschland), Zaman en De Doncker (België), Soussa (Egypte, titelhouder), Abert en Comte de Gasparin (Frankrijk), Terraz (Portugaal) en Agassiz (Zwitserland). Er moeten dus voorwedstrij- den gespeeld worden, waarvan de partijen meteen voor de finale gelden. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN VAN FEIJENOORD TE ROTTERDAM. „Ilaarlem"-successen. (Van onzen medewerker). Evenals verleden jaar organiseerde FeiJen- oord nationale avondwedstrijden. Wederom stonden alleen loopnummers op het korte maar zeer aantrekkelijke programma. Het terrein was niet uitermate fraai, het geen wel blijkt uit de gemaakte tijden, b.v. 46.2 sec. op de estafette. De ronde baan was 300 M. zoodat veel bochten geloopen moes ten worden. Voor de lange afstandnummers speelde dit geen rol, doch op de 800 M. wel degelijk. Hier beging Effern een tactische fout toen hij Nieuwland 20 M. voorsprong het nemen. Hoewel Nieuwland uitgeloopen bin nenkwam had de Plaarlemmer toch den achterstand niet meer kunnen inhalen. Zijn eindspurt was goed doch kon niet meer baten. De 80 M. Juniores was een pittig nummer evenals de 100 M. klasse B. Eykmans die zijn serie in 11.9 won bracht het in de finale niet verder dan de derde plaats. Zeer aantrekkelijk was de 100 M. klasse A mede door de aanwezigheid van Chris Berger die door het zeer talrijk publiek wel op prijs werd gesteld. Berger won zonder inspanning. Hannes de Boer ,V. en L,. moest het tegen Hummel, Trekvogels afleggen en werd derde. Op de 1500 M. B. deed Jansen, Feyenoord van zich spreken. Na zijn 1000 M. bij A.V.A.C. 1.1. Zondag verwachtte men zijn overwinning; door de baan was de tijd ook hier minder goed. Op de 5000 M. was Baars alleenheerscher, doch hield zich rustig op de derde plaats tot enkele ronden voor de finish. Eerst liep hij Kemp los, doch de D.O.S.-er Hartman hield taai vol. In den eindspurt bleek Baar echter de sterkere en eindigde luide toegejuicht als eerste. De estafetteploeg had gisteravond eveneens succes. Rinkel liep goed en wisselde vlot met v. Welsenes. Benz en Berker bezorgden Haar lem de eerste plaats. Trekvogels was goede tweede. Helaas viel V. en L. uit daar men op het eerste wisselpunt het stokje liet vallen. Het slotnummer de 3 x 1000 Meter \yon Feijenoord met grooten voorsprong. Deze geanimeerde avond wedstrijden waren een goede training in verband met de wed strijden van Beerschot te Antwerpen op a.s. Zondag. Hieraan nemen o.a. deel Visser, Benz, Effern, v. d. Berge en v. d. Zee van Haarlem. Verder Baars, Oorschot en de hoogspringer Roelfs. De uitslagen der Feyenoord-wedstrijden luiden als volgt: 80 M. juniores: 1. Vourdides .Hellas 10.2 sec. 2. de Rijk v. d. Gracht, V. en L. 10.6 sec. 3. V/. Nes, Pro Patria 11 sec. 100 M. klasse B: le serie 1. Th. de Waele, 't Noorden 12 sec. 2e serie 1. Eykmans, Haar lem 11.9 sec. Finale 1. de Waele ,'t Noorden 11.9 sec. 2. 't Hart, Pro Patria 12 sec., 3. Eykmans, Haarlem 12.1 sec. 800 M. invitatie: 1. P. Nieuwland, Feyen- oord 2 min. 4.8 sec. 2. W. Effern, Haarlem 2 min. 5.6 sec. 3. W. Kok, Trekvogels 2 min. 8.8 sec. 1500 M. Klasse B: 1. Jansen, Feyenoord 4 min. 38.2 sec. 2. C. Hermes, Trekvogels 4 min. 44 sec. 3. B. Hendriks, Hellas 4 min. 45 sec. 100 M. klasse A: 1. C. Berger, Haarlem 11.1 sec. 2.' F. Hummel, Trekvogels 11.4 sec. 3. H. de Boer, V. en L. 11.6 sec. 5000 M. klasse A. 1. Baars, Pro Patria, 16 min. 49.6 sec. 2. Hartman D.O.S. 16 min. 55.2 sec. 3. Kemp D.O.S. 4 x 100 M. estafette: 1. Haarlem 46.2sec. 2. Trekvogels 46.5 sec. 3. Pro Patria 47.3 sec. 3 x 1000 M. estafette; 1. Feyenoord. 2. D.O.S. POSTDUIVEN. „COLUMBA". Uitslag der wedvlucht van Noyon (Frank rijk) J. Philippo 1, 3. 6, 8, 10, 11, 12, P. Boeree 2, 5, 7, 9. L. Gimbrère 4. Eerste duif 12.17. DE KOERIER. ,De Koerier" hield een onderlinge wed vlucht van Compiègne (Frankrijk) afstand 354 K.M. De duivenwerden gelost te 7 u. 15 min. met Z.-O. wind. Eerste duif werd getoond te 1 uur 35 min. 113 sec. Snelheid 933 meter per minuut. 20e duif 2 uur 6.27. De prijzen werden als volgt behaald: G. Heerschop 1, 2, 3. 4. 9, 11, 18, 19. G. Zomerdijk 5, 10, 12, 15, C. Kraan 6, J. F. Heerschop 7, 8, 14, 17. P. Bank 13, J. A. van Putten 16, W. Looijenga 20. „DE REISDUIF" TE HAARLEM. Uitslag der wedvlucht van Noyon (afstand 335 K.M.) Los 6.35 uur; eerstgetoonde vogel 12.33.2, laatste prijswinnende vogel 12.50.51 uur. P. de Wilde 1 3 10, H. J. Handgraaf 2, J. Ververs 4, P. A. Blommaert 5 9, J. Wesseling 6, Th. Stam 7, R. P. Balm 8. WATERPOLO H. P. C.—D. J. K. (4—2). Onder leiding van scheidsrechter P. Ooms speelde H. P.C. een vriendsehappeliiken wed- striid tegen D. J. K. I uit Amsterdam. H.P.C. verschijnt volledig terwijl J. Scholte de midvoorplaats bij D.J.K. bezet. D.J.K. is het eerst bij den bal; Scholte schiet van verren afstand tegen den paal. H.P.C. neemt het offensief over, doch Kooy- man laat zijn man geheel vrij opzwemmen, waardoor Plantinga in de gelegenheid wordt gesteld, zijn club de leiding te geven. (10). Ondanks dezen plotselingen achterstand komen de H.P.C.'ers enthousiast opzetten. Braam zwemt naar voren, doch is her haalde malen nog al ongelukkig met schieten De druk op het D. J, K.-doel is tenslotte zoo groot, dat Mousset voor een hard schot van Kooyman moet zwichten. (11). H.P.C.' is in de meerderheid en dringt D. J. K. geheel op eigen speelhelft terug. Plantinga schiet van ongeveer de helft, doch Kohier is op zijn post. Kooyman wordt geheel vrijgelaten, zoodat hij weinig moeite heeft om het tweede doel punt te scoren. (2—1). Kort hierna is het rus ten. Onmiddellijk na de hervatting komt D.J.K. sterk opzetten; Scholte heeft succes als hij een zuiver geplaatsten bal ineens achter Kohier deponeert. (22). Nu vindt H.P.C. het genoeg; zij neemt het spel geheel in handen. Goed combineerend gaat de voorhoede op Mousset af en Eldering scoort, na zich even vrijgemaakt te hebben op fraaie wijze 32. Na de uitgooi komen ze weer voor het D- J. K.-doel; wederom is het Eldering, die met een zuiver schot onhoudbaar voor Mousset, de scores opvoert. (42). Als Scholte van verren afstand nog eens zonder succes schiet komt het einde. H. P. C.—L. Z. C. Zondag twee uur speelt H.P.C. haar twee den wedstrijd voor de competitie eerste klas se van den Ned. Zwembond in de zwemin richting te Groenendaal tegen L.Z.C. uit Lei den. DE ZIJL—DE WATERRATTEN (1—4). Ook den tweeden competitiewedstrijd heb ben De Waterratten weten te winnen. Zij stellen zich met een invaller voor S. de Vries als volgt op: v. d. Broek, v. Konings- brug'ge, A. H. de Bruyn, Vrugt, v. d. Booren, W. de Vries en A. C. de Bruyn. De Zijl is het eerst bij den bal, doch spoe dig gaan de Waterratten tot den aanval over; er worden eenige schoten gelost, doch voor- loopig' zonder succes. Ook de Zijl onderneemt eenige aanvallen. Het spel gaat vrijwel gelijk op, hoewel de aanvallen van De Waterratten gevaarlijker zijn, dan die van de Zijl. Van dan Booren krijgt eens een mooie kans, doch hij schiet over. Dan gelukt het aan De Vries om met een onverwacht ver schot te scoren voor de Waterratten (01). Bij een zeer gevaarlijken aanval van de Zijl scoort v. d. Mark van dichtbij, doch hij heeft den bal onder water gehouden, zoodat het Waterratten-doel ternauwernood aan het gevaar ontsnapt. Rust komt met 01. Direct na de hervatting begrijpen De Wa terratten, dat zij moeten aanpakken; vol moed wordt de strijd voortgezet. Al gauw zitten zij voor het doel der gastheeren die alle zeilen moeten bijzetten om doelpunten te voorkomen. Dan gelukt het aan Van Ko- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. O DE NIEUWE MARGARINE ningsbrugge om er na mooi samenspel 02 van te maken. Ook de Zijl zet er alles op om den achter stand te verkleinen. Eenige van haar aan vallen loopen op niets uit. A. H. de Bruyn zwemt eenige malen op; wanneer hij schiet ketst de bal via den paal weer terug. De Bruyn bemachtigt hem weer, doch nu schiet hij tegen de lat. Nu liggen er eenige spelers van de Zijl vrij; als v. d. Mark den bal toege speeld krijgt volgt een hard schot, doch v. d. Broek weet den bal keurig uit zijn doel te houden; jammer genoeg kan hij niet vol doende wegwerken, zoodat de middenvoor van de Zijl onhoudbaar den achterstand ver kleint (12). De Waterratten zwemmen nu met vier man uit, zoodat er nogal verwarring in de achterhoede van de Zijl ontstaat en de keeper eenige malen handelend moet optre den. De gasten nemen het spel in handen. Spoedig heeft de Vries succes (13). Bij het uitzwemmen gaan de Waterratten nu zelfs met vijf spelers naar voren. De Zijl heeft niet veel meer in te brengen. De bal wordt naar Vrugt geplaatst, die opzwemt en van dichtbij scoort (14). Weer zitten de Waterratten voor het Zijl-doel; er volgt nog een gevaar lijke aanval, maar dan fluit de scheidsrechter het einde. HAARLEM 2—HALFWEG (7—2). Haarlem 2 speelde Dinsdagavond in de nieuwe inrichting aan de Houtvaart haar eersten competitie-wedstrijd, voor de eerste klasse van den H.Z.B. tegen Halfweg. De leiding was in handen van den heer Braam. Haarlem onderneemt de eerste aanvallen: uit één daarvan komt zij al heel gemakke lijk aan de leiding als de keeper van Half weg den bal door eigen doel haalt (10). Halfweg trekt nu ten aanval; door onvol doend dekken door de achterhoede van „Haarlem" maakt zij gelijk (11). Het spel gaat nu gelijk op en neer; voor rust weten de clubs nog eenmaal het net te vinden. Na rust is Haarlem" overwegend sterker, er wordt geregeld op de Halfweg-helft ge* gespeeld. Deze meerderheid weet zij uit te drukken in een vijftal doelpunten, zoodat het einde komt met een verdiende 72 overwinning voor Haarlem. H. P. C. I—ZIGNEA n (3—1). Donderdagavond werd in Groenendaal de eerste damespolowedstrijd gespeeld voor de competitie van den Haarlemsehen Zwem bond. Beide zeventallen zijn volledig en wegens vóór rust goed tegen elkaar op. Een enkele keer komt er een gevaarlijk moment voor het H.P.C.-doel, doch de keepster weet voor- loopig het gevaar te keeren. Dan zwemt mej. Haase van Zignea zich vrij en lost een hoog schot dat via den paal in het doel be landt (0—1). Nu komen de H. P. C.-dames meer opzet ten, maar de Zignea-keepster houdt uitste kend enkele gevaarlijke schoten. Na rust is H. P. C. sterker. Mevr. Kruyt neemt met mej. C. Kami het spel in han den en spoedig brengt laatstgenoemde met een schot in den hoek den gelijkmaker. Da delijk na het uitzwemmen breekt zij opnieuw door en het is 21. Als mej. T. Wildeboer kort daarop den bal op de hand gespeeld krijgt, heeft zij dien maar voor het inwerpen, waardoor H. P. C. den wedstrijd vrijwel gewonnen heeft. Een poosje zwoegen de Zignea-dames nog om den achterstand te verkleinen maar spoe dig kondigt scheidsrechter N. Visser het ein de aan van den prettig gespeelden wed strijd. NEREUS—HAARLEM (3—0). Donderdagavond deed Haarlem zijn in trede in de tweede klasse met een uitwed strijd tegen Nereus uit Zaandijk. Onder groote belangstelling fluit scheids rechter J. de Vries de volgende Haarlem- ploeg in het water; Th. Hölsken, C. van Ellinckhuizen, W. Hölsken. W. v. d. Bogaardt, J. v. Hemsbergen, A. Liezenberg, C. Zeeman, Liezenberg is van zijn spilplaats verhuisd naar midvoor, wat het verband in de voor hoede wel ten goede is gekomen, terwijl de nieuwe opstelling van de achterhoede wel spoedig zal gewend raken. Van Zethoven, de middenvoor van Nereus, scoort direct onhoudbaar, doch wordt ver der door v. d. Bogaardt goed bewaakt. Haarlm is wel sneller, maar Nereus speelt tactisch beter, wat zij vóór rust nog in een doelpunt weet uit te drukken. Na half time wegen de partijen goed tegen elkaar op; er worden door Haarlem een serie goede aanvallen opgezet; keeper Stam verdedigt zijn doel echter goed, ter wijl aan de overzijde Hölsken een bal door zijn handen laat gaan, zoodat het einde komt met een verdiende 3—0-zege voor Ne reus. HAARLEM—A.Z. Dinsdag avond a.s. speelt Haarlem in de Nieuwe Inrichting aan de Houtvaart tegen de Amsterdamsche Zwemclub. WIELRIJDEN AMSTERDAMSCHE STADIONBAAN. Voor het' interessante programma op de Amsterdamsche Stadionbaan bestond Don derdagavond weer de belangstelling, waarin het Stadion zich nu reeds voor de derde maal mag verheugen. In het hoofdnummer, de wedstrijd voor beroepsstayers, te verrijden in drie ritten, resp. over 20, 30 en 40 KM., komen in de baan de Duitsehe wereldkampioen E. Möller (gangmaker Carman), de Duitscher Sawal (Groslimond), de Franschman Laquehaye (Bussen), de Belg Thallembeek (Krüger) en onze landgenooten Schlebaum (Kaser), Ble- kemolen (Didier) en v. d. Wulp (Slesker). Totaal klassement: 1. Laquehaye 6 punten; 2. Sawall 6 punten; 3. Thollembeek, 10 pun ten; 4. Schlebaum 11 punten; 5. MÖller 16 punten; 6. v. d. Wulp 17 pt., 7. Blekemolen 18 pnt. 40-JARIG JUBILEUM. Op 22 Juni a.s. hoopt den heer H. C. van Bilderbeek, den dag te herdenken dat hij voor 40 jaar in dienst trad als Winkelbe diende bij de Coöperatieve Winkelvereeni- ging „Eigen Hulp". bij gelijken prijs en kwaliteit DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. iiioiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiniiuiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiBiiiiiiiiiiDiiniiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiioiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiuiiiiiiiiMiiiii JUBILEUM F. J. F. VAN DEN BERG. Heden herdenkt de heer F. J. F. van den Berg, chef-wasscher bij de firma I-Iaver- schmidt en Klaje den dag, waarop hij 25 jaar geleden bij deze firma in dienst trad. De jubilaris is hedenmorgen van zijn woning aan de Klarenbeekstraat afgehaald en naar de fabriek gebracht, waar directie en personeel zich vereenigd hadden. Namens de directie spraken de heeren Klaje Sr. en Jr. den heer Van den Berg toe. Zij overhandigden hem bloemen en een enveloppe met inhoud. De heer Kenselaar sprak namens het personeel en bood hem bloemen en een karpet aan. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 20 JUNL HILVERSUM, 298 M. Uitsl. VARA-uitzending. 6.45 en 7.30 Gymnastiek o.l.v. G. Kleere- koper. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwij ding VPRO. 10.15 Uitz. voor Arb. in de Con- tinu-bedrijven m.m.v. Wladimir Pique Trio (Zang, balalaika, ukelele, piano) en het Groot Volkstooneel o.l.v. H. Bouber, W. v. Cappellen en B. Groeneveld. 12.00 Concert VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en Gramofoonpl. 2.00 P. K. Poldermans: „Het congres van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling". 2.15 Ons huis een tehuis door T. Landré. 2.40 Con cert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 3.15 Dr. B. Luza: „Sport en hygiëne". 3.30 Vervolg concert. 4,00 C. Stolk: „Ziekenhuisverpleging door onderlinge Samenwerking". 4.15 Slot concert. 4.45 Esperanto-cursus door C. J. Degenkamp. 5.05 Otto van Tussenbroek: „Reizen en trekken". 5.35 Vocaal concert door een Klein Koor „De Stem des Volks" o.l.v. A. Krelage Jr. 5.50 Toespraak: Excursies naar de Zuiderzeewerken". 6.00 Vervolg koor concert. 6.15 J. Oudegeest: „Een laatste woord voor de gemeenteraadsverkiezingen". 6.30 Gramofoonpl. 6.35 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.15 Orgelspel door Joh. Jong. 7.30 VARA-Varia. 7.35 Vervolg orgelspel. 7.50 Bestuursmededeelingen door A. de Vries. 8.00 Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 8.30 „Symen sonder Soetichheidt", klucht van G. A. Bredero. Door het Groot Volkstooneel. 9.00 Voetbalberichten. 9.05 Bij de Pomp door Teun de Klepperman. 9.20 Vervolg concert. 9.50 Zang en piano resp. door Max Dekker en Joh. Jong. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Vervolg zang en piano. 10.20 Slot Concert. 11.00 Gramo- foonplaten. nUIZEN, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje Pastoor Perquin. 12^00 Poli- tieber. 12.15 Concert KRO Sextet o.l.v. P. Lus- tenhouwer. 1.45 Postduivenberichten. 1.50 Gramofoonpl. 2.30 Vragenhalf uurtje voor de jeugd. 3.00 Kinderuurtje. 4.45 Gramofoonpl. 5.45 Esperanto-Nieuwsberichten. 6.00 De a.s. Esperanto-Landdag te Nijmegen. 6.15 Journ. Weekoverzicht door Pü de Waart. 6.35 Gramo foonpl. 7.00 E. Terlingen: Man and Super man". 7.30 Pater F. Esser: „Zelfbeheersching in de Sportbeoefening. 7.45 Politieber. 8.00 Concert door het KRO-orkest o.l.v. J. Gerrit sen en m.m.v. Den Dré (Voordracht), 11.00) Vroolijke Gramofoonplaten, DAVENTRY 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or-, kestconcert. 3.50 Concert. Militair Orkest, A. Lilley (sopraan). 5.05 Orgelspel door R. Foort. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Zang door Joan Coxon (sopraan). 6.35 Berichten. 6.55 Zang door; Anne Thurston en Sumner Austin. 7.20 Le zing. 7.35 Lezing. 7.50 Concert. Koor, orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 10.10 „Portland Cement", van Ch. Brewer. Koor, orkest, Clapham en Dwyer, 11.00 Dansmuziek, PARIJS, „RADIO-PARIS" 1725 M. 805 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. '4.50 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonpl. 9.05 Concert. 9.50 Gramofoonpl. KALUNDBORG, 1153 M. 12.20 Orkestconcert. 2.50 Gramofoonpl. 3.50 Orkestconcert. Omroeporkest en solist. 8.20 Concert omroeporkest. 9.50 Piano concert 10.25 Concert en solist. 11.25 Dansmuziek. LANGENBERG 473 M. r 7.25 Gramofoonpl. 10.35 Gramofoonpl. 12.20 Gramofoonpl. 1.25. Orkestconcert en solist. 2.55 Gramofoonpl. 5.20 Orkestconcert en so listen. 6.10 Dansmuziek. 8.20 Vroolijke avond. Daarna tot 11.50 Nachtconcert. 11.50 Dans muziek. BRUSSEL, 508,5 M. en 338,2 M. 508.5 M.: 5.20 Concert. 6.05 Concert omroep orkest. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Concert om roeporkest. 9.25 Cabaret. ZEESEN, 1635 M. 7.00 Gramofoonpl. 10.55 Lezingen en Be richten. 2.20 Gramofoonpl. 3.20 Lezingen. 4.50 Concert. 5.50 Lezingen. 8.20 Zangwedstrijd, uit München. 10.20 Berichten en daarna tot 12.50 Dansmuziek. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC De boschgod en de verkeersagent brachten den tuinjongen voor den koning, die streng naar hem keek, „Hier is de schuldige, die niet doet wat de politic hem zegt. Hij moet, majesteit, koning, sire, gestraft worden!" „Zoo is het," zeide de koning, „stop hem in de kast!" Hoe de tuinjongen ook om vergiffensï smeekte, Keesje pakte hem bij zijn kraag en stopte hem in rie gevangenis. „Wie niet hooren wil, moet voelen," zeide Keesje streng, ter wijl hij hem in het hok stopte, waar hem een brits met stroq .wachtte.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 14