IJMUIDEN arros A. MAARTENSE HAARLEM'S DAGBLAD HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 20 JUNI 1931 UIT DE OMSTREKEN DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. VERGADERING CHR.-HISTORISCHE UNIE. In het gebouw voor Chr. Belangen werd Vrijdagavond een vergadering gehouden van wege de Chr. Historische Unie. De voorzitter, de heer J. C. Dunnebier betreurde in zijn openingswoord, dat leden, die vroeger met de Unie optrekken, nu zich hebben afgeschei den en zelf met een afzonderlijke lijst zijn uitgekomen. Eerste spreker was de heer A. ten Broeke, lid van den gemeenteraad, die sprak over „Ons ideaal". Spr. wees op den veranderden toestand bij vroeger, toen de toonaangevende mannen in kerk en maatschappij naar voren kwamen. Thans zijn het de politieke partijen, die de candidatenlijsten vaststellen. Spr. zeide dat menige partij veel belooft, maar alles wordt lang niet vervuld. Dan worden de andere partijen in discrediet ge bracht. Spr. vroeg wat de S.D.A.P. doet voor de geestelijk kranken en zoovele andere el- lendigen. Daartegenover mag de Christelijke barmhartigheid met eere genoemd worden. Spr. behandelde daarna het gemeente program der Christ. Hist. Unie. Eenerzijds is dit basis, anderzijds ideaal. De drijfveer hier van is gehoorzaamheid aan en liefde tot God. Spr. noemde achtereenvolgens de Zondags rust, de vrije meeningsuiting, waarbij spr. zeide dat ook de gemeente dient op te komen tegen de profane uitingen der communisten. Vervolgens de volkshuisvesting, de uitbrei ding der gemeente en ontwikkeling der in dustrie, ziekenhuisverpleging, kunst, arbeids bemiddeling, enz. De Chr. Hist. Unie wil een belastingheffing naar draagkracht, handel en nijverheid bevorderen. Zij is niet voor het uitvoeren van werken in eigen beheer, maar wil zoo veel mogelijk overlaten aan het par ticulier initiatief. Spr. eindigde met een opwekking om Christel ij k-Historisch te stemmen. De heer H. Groeneveld, eveneens lid van den gemeenteraad, sprak over „De a.s. ge meenteraadsverkiezingen". Hij zeide dat de strijd der Chr. Hist. Unie ook gaat tegen hen, die de eenheid in de partij ondermijnen. Daarom gaat het bij deze verkiezing om het manifesteeren der eenheid. Spr. zeide, dat elke goede Protestant zich zonder gewetens bezwaar kan aansluiten bij de Chr. Hist. Unie. Door geen der aanwezigen werd gebruik gemaakt van de gelegenheid tot vragen stel len. SCHEEPV AARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 19 Juni: Ned., Aurora, Barcelona. Zweedsch, August, Wasklut. Spaansch, Akhuri, Huelva. Duitsch, Elbing m. Hamburg. Duitsche lichter, Hans Otto, Leningrad. Duitsche sleepboot, Johannes Schut met lichter Peter, Leningrad. Ned., Erato, Hamburg. Duitsch, Nornberg, Bremen. Ned., Tjisadena, Noordzee. Estlandsch, Nora, Rev al. Vertrokken schepen: 19 Juni: Letsch, Everelsa, Kemï. Letsch, Balva, Riga. Zweedsch, Gustavsberg, Rotterdam. Ned., Crijnssen, Curagao. Engelsch, Rio Dorado, New-Port. Ned. sleepboot, Friesland, Harlingen. Ned. motor, Meuse, Parijs. Deensch, Skotland, Riga. Engelsch, Torinia, Antwerpen. Ned., Odysseus, Kopenhagen. Duitsch, Elbing 111, Elbing. Zweedsch, Erna, Schiedam. CREMATIE L. A. DE PAGTER. Onder zeer veel belangstelling had Vrijdag middag in het crematorium op Westerveld de crematie plaats van het stoffelijk overschot van den heer L. A. de Pagter, architect, op 43-jarigen leeftijd te Amsterdam overleden. De heer de Pagter begon zijn loopbaan op jeugdigen leeftijd aan het bureau van Open bare Werken te Velsen en is later naar Ned. Indië gegaan. Vele IJmuidenaren waren gekomen, om de laatste eer te bewijzen. Bij het dalen der k;st speelde de organist „O, Isis und Osiris" uit Die Zauberflöte van Mozart. LOONSVERLAGING. Voor het pakhuispersoneel der scheeps- epxloitatie Mij. „de Marezathen" is een loons verlaging van 10% ingevoerd. VERKIEZINGSVERGADERINGEN Door de Anti-Revolutionnaire Kiesvereenï- ging „Nederland en Oranje" wordt Maandag 22 Juni een vergadering belegd in de groote zaal van het Koning Willemshuis. waar als sprekers zullen optreden de raadsleden H. Homburg en F. P. Vermeulen. Door Ds. R, J. v. d. Meulen wordt het slotwoord gesproken. Op Dinsdag 23 Juni' zal in het KerkgeboLiw Velserduinweg een vergadering belegd wor den, waar als sprekers zullen optreden de heeren B. Schipper, voorzitter der Kiesver- eeniging en F. P. Vermeulen, H. Homburg en S. J. P. Bakker, candidaten voor den gemeen teraad. Het slotwoord zal hier gesproken worden door Ds. Teeuwen. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG-HER VORMDEN VELSEN-IJMUIDEN (O.) Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering in het vacantie-koloniehuis aan den Groeneweg te IJmuiden (O.) Mevrouw Calkoenvan Thienen, die aan de beurt was om als bestuurslid af te tre den, werd bij acclamatie herkozen. Tot nieuwe bestuursleden werden be noemd mevrouw Land-Meystre en de heeren de Groot en Hageman, terwijl bij acclamatie tot voorzitter der vereeniging werd aange wezen de heer dr. A. J. van Leusen. Vervolgens werden de plannen voor het seizoen 1931-1932 besproken. Behalve de ge wone kerkdiensten zullen weder lezingen worden gehouden, o.a. zullen als sprekers optreden Ds. Horreus de Haas, Ds. Haentjens Ds. van Duyl en Ds. Westmijsa, DE CRISIS IN HET VISSCHERIX BEDRIJF. WERKLOOZENUITKEERING. Aangezien de week van 16 Juni de eerste week is waarover de nieuwe regeling geldt en alle zeelieden bij de werkloozenkas zijn aan gesloten geven wij hieronder een staatje van de door de iJmuider Federatie uitgekeerde be dragen. IJmuiden; Fonds 789.20 Werkloozenkas 3128 Maatsch. Hulpbetoon 877.25 Egmond aan Zee: Fonds 506.80 Werkloozenkas 1253.15 Scheveningen; Fonds 107.05 Werkloozenkas 144.15 Katwijk: Fonds 76.95 Werkloozenkas 112, Werkloozenkas in diverse gemeenten 268.35 Totaal 7262.90 Alzoo f 4905.65 uit de werkloozenkas, f 1480 uit het Fonds en f 877.25 van Maatsch. Hulp betoon Gemeente Velsen. Het fonds voor sociale voorzieningen heeft van 1 Januari tot en met 31 Mei aan 1538 op varenden die zich als werkloos op het Fonds kantoor deden inschrijven f 76.955 uitge keerd. Aan ondersteuning bij ziekten f 7935.09 en aan ondersteuning bij overlijden f 708.50. Van de reeders is in dit tijdvak f 27.857.31 ontvangen. OPGELEGD. De stoomtrawler ,3aller" IJM. 143 van de Vereenigde exploitatie maatschappij is we gens de slechte besommingen uit de vaart genomen en opgelegd. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.10—f 0.95. Griet per 50 kilo f 53.50f 26. Tongen per kilo f 1.95f 1.10. Zetschol per 50 kilo f 28.50f 20. Kleine schol per 50 kilo f 21f 3.60. Bot per 50 kilo f 5f 1.60. Schar per 50 kilo f 7—f 5.10. Pieterman en poon per 50 kilo f 19f 3.95 Gullen per 50 kilo f 10.50f 3.05. Wijting per 50 kilo f 5. SCHEEPV AARTBERICHTEN Binnengekomen schepen 18 Juni: Duitsch, Themis. Bremen Ned. motorschoener Valk, Londen Ned. Maasstroom, Leith Duitsch, Ilmenau, Leningrad Ned., Zeeland, New-Castle Engelsch, Gateshead, New-Castle Engelsch, Laverock, Londen. Deensche, Fredensborg, Leningrad. Russisch, Jacob Sverdlov, Leningrad Ned., Vechtstroom, Huil. Engelsch, Corinia, Swansea. Amerikaansch, Trimontain,. Zeebrugge Engelsche, River Ribble, Goole Ned., Waalkerk, Hamburg. Duitsch, Edmund Halm, Sundsfall. Ned. Hontestroom, Londen. 19 Juni: Duitsch, SLeinburg, Tvangsund Vertrokken schepen 17 Juni: Ned., Brielle, Curagao. 18 Juni: Italiaansch, Armonia, Rotterdam. 18 Juni: Fransch, Circa, New-Castle Noorsch, Regin, Leningrad. Zweedsch, Ask, Rotterdam Ned. motor, Tjsadana, Thames. Duitsch, Greta Glad, Wilhelmshaf en. Finsch, Ötafa, Gdyvia. Engelsch, Misty Law, Rotterdam Duitsch, Fink, Antwerpen. Duitsch, Wegrin, Trausund. Ned., Orpheus, Dantzig Ned. Ajax, Barcelona. Ned., Iris, Rotterdam 19 Juni: Engelsch, Tringa, Liverpool Deensch, Tharnberry, Leningrad. VELSEN HET GEMEENTEBESTUUR EN DE MOTIE DER S. D. A. P. Het bestuur der IJmuider Federatie deelde ons mede, dat het gebleken is, dat het schrij ven van. den heer Schilling aan het hoofdbe stuur van den Centralen Bond inzake de mo tie van de S. D. A, P. (gedateerd 9 Juni) ge steld is op officieel papier der gemeente Vel sen en onderteekend: „De Wethouder van Sociale aangelegenheden Schilling". Er bestaat echter gerechte twijfel op grond van den inhoud van bedoeld schrijven, of dit uit naam van het gemeentebestuur ver zonden werd, daarom werd door het hoofd bestuur van genoemde Bond het volgende te legram aan de Burgemeester van Velsen ge zonden. „Ontvingen gedateerd 9 Juni brief betref fende motie, aangenomen op vergadering der S. D. A. P. van 1 Juni. Verzoeken dringend ons te berichten of deze brief onderteekend met „De Wethouder van Sociale aangelegen heden, Schilling" namens Gemeentebestuur gezonden is. Met oog op beantwoording stellen wij prijs op omgaand antwoord." SANTPOORT DE GEMEENTERAADS- VERKIEZINGEN. BIJ DE S. D. A. P. Voor een matig bezette zaal spraken Don derdagavond in „De Weyman" Mr. Dr. A. v. d. Flier en de heer P. F. C. Roelse voor de S. D. A. P. Eerstgenoemde spreker nam eerst de begin- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. selen van een aantal andere partijen onder de loupe. De Neutrale Partij noemde spr. met zich zelf in strijd, omdat „neutraal" en „partij" niet bij elkaar hooren. De Chr. Historischen zeggen dat ze het goddelijke geloof als basis hebben genomen en zich niet storen aan de wisselende gun sten van het volk. Staan ze daarom echter boven andere partijen? Den Vrijheidsbond zou spr. willen noemen een „uitgebloeide roos." Hij vertoont ernstige verschijnselen van t. b. c. Allerlei lapmiddelen worden gebruikt, waardoor af en toe vleugjes van herstel zich vertoonen, doch spoedig volgt weer de inzin king. De Christelijke partijen hebben eischen ln hun programma's, die ons zeer sympathiek zijn. Kijk echter niet naar de uitvoering van die eischen! Een hoogleeraar ln de godge leerdheid heeft eens gezegd, dat het volk al les van de kerk heeft verwacht, doch niets heeft gekregen. In het brute, bruuske en daardoor minder sympathieke optreden der communisten er kent spr. een element van waarheid, nl.: ,',We moeten niet alleen onze aandacht vestigen op het parlementarisme." Daardoor krijgt men den Socialistischen heilstaat niet. Het ware is, dat de menschheid naar dien heil staat snakt. De communisten komen met onmogelijke eischen. De dictatuur van het proletariaat, zooals zij wenschen, noemt spr. een carrica- tuur van het socialisme, want het socialisme is tegen elke dictatuur. Tenslotte eindigde spr. met een opwekking „rood" te stemmen, rood, de kleur van het bloed, waarin het leven schuilt, rood, de kleur van het vuur, dat in ons gloeien moet, rood, de kleur van den dageraad, die eens zal aan breken. De heer Roelse bespreekt het gebeuren in den Raad in de laatste 4 jaar. De groep-Schil- ling is ongetwijfeld voor het werk van de S. D. A. P. een geduchte handicap geweest. Onder valsche leuzen heeft men minder be wuste arbeiders achter zich gekregen. Door de verschillende partijen is een in het oog vallende anti-socialistische politiek gevoerd. Slechts onder den sterken drang van de S. D. A. P. is af en toe nog wat bereikt. Een so ciaal inzicht bezit het huidige college van B. en W. echter niet. In dit verband noemt spr. o.a. de openbare leeszaal. Vervolgens criti- seert spr. scherp de houding van den Wet houder van Onderwijs, bij wien weinig lust tot samenwerking met een weinig waardeering voor het openbaar onderwijzend personeel valt te bespeuren. Ook de houding van het college inzake belastingkwesties, pensionnee- ring van Wethouders, inmenging van vereeni- gingen, zelfstandigheid van ambtenaren kon spr. niet bewonderen. „De politieke sfeer moet gezuiverd worden, zei spreker tenslotte. Stemt daarom op de S. D. A. P. Hierna vertoonde de heer De Tello zijn po litiek schimmenspel. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Maandag zullen op ons dorp niet minder dan 3 vergaderingen worden gehouden, n.l. door den Vrijheidsbond, de R.K. Staats partij en Groep-Schilling. Voor den Vrij heidsbond treden op de heeren Tusenius, Enzerink en Uitzinger, voor de R.K. Staats partij de heer enNijssen en Maas en voor laatstgenoemde groep de heer Schilling. BEVERWIJK WINKELIERSVEREENIGING „PLAN WEST" De Winkeliersvereeniging „Plan West" heeft besloten om in den loop van dezen zomer een reclamecampagne te organiseeren die op 6 Augustus besloten zal worden met een balonnenwedstrijd voor de kinderen. DE RADIO-DISTRIBUTIE. Nadat reeds geruïmen tijd geleden, door de plaatselijke radiohandelaren Minkema, Van Lunzen en de N.V. v.h. C. Nijman een plan was ingediend voor den aanleg van een radio-distributienet, is ten raadhuize over deze aangelegenheid een conferentie ge houden met de betrokkenen. In deze bijeen komst werd o.m. besproken het over dit plan uitgebracht rapport van den Directeur der Lichtbedrijven. Deze heeft geadviseerd aan de betrokken handelaren toestemming tot den aanleg te verleenen echter onder dit voorbehoud, dat de gemeente de benoodigde Rijksconcessie aan zich houdt. R.K. COOP. TUINDERS VEREENIGING „KENNEMERLAND". In de Vrijdagavond gehouden vergadering van de R.K. Coop. Tuindersvereeniging „Kennemerland", heeft de voorzitter, de heer Jac. P. Nijssen woorden van dank ge richt tol. den Geestelijken Adviseur, pastoor C. M. Wouterlood, die wegens zijn benoe ming tot pastoor te Amsterdam de gemeente Beverwijk gaat verlaten, voor het vele wat deze voor de vereeniging heeft gedaan. De scheidende adviseur sprak den wensch uit dat het den tuinders goed zal mogen gaan. De vergadering besloot om niet over te gaan tot houden van afzonderlijke bloem- koolveilingen, omdat daaraan groote be zwaren zijn verbonden. Op den prijs van dit product zal door dezen maatregel geen in vloed worden uitgeoefend. Over het keuren der ter veiling aange voerde producten ontspon zich een uitvoe rige gedachtenwisseling. Van bestuurszijde werd er daarbij in het bijzonder op aange drongen om bij de aanvoeren zooveel mo gelijk uniformiteit te betrachten, niet alleen in de sorteering der producten, maar ook in het fust. De minimumprijzen voor spinazie bepaalde de vergadering op 10 cts. per kist en voor sla 40 cts. per 10Ó kroppen. Het bestuur ontving machtiging om een extra veilingprovisie van 1.5 pCt. te heffen, teneinde daarvan aan de 30 eerste inbren gers van aardbeien den gemiddelden prijs van den dag uit te betalen. De voorzitter sloot de vergadering met de beste wenschen voor het welslagen van het seizoen. PROPAGANDAVERGADERING R. K. STAATSPARTIJ. Vrijdagavond hield de R.K. Staatspartij een verkiezingsvergadering in het gebouw de S. S. A. Na een inleidend woord van den voorzitter werd het woord verleend aan den heer Mr. C. Romme, voorzitter der R.K. Raadsfractie te Amsterdam, die als onder werp behandelde de R.K. Gemeentepolitiek. In het bijzonder wenschte spr. in Bever wijk over de eenheid te spreken, omdat hier reeds een betreurenswaardige scheuring tot stand kwam. Zij, die zich afscheidden kun nen onmogelijk het besef der volle verant woordelijkheid hebben. Veelal geschiedde zulk e enafscheiding uit ontevredenheid. Het valt echter te verklaren, dat het millioen kiezers, die de R.K. Staatspartij telt niet over de geheele linie tevreden is. Dit is eenvou dig onbestaanbaar. Dat deze ontevredenheid ook in de R.K. Staatspartij tot uiting komt-, acht spr. in het geheel niet verontrustend. Als echter die ontevredenheid zich maar niet uit zooals in 't uiterst linksche bloc der S. D. A. P. Spr. wees nogmaals op het belang van een hechte ébnheid, in het bijzonder in ver band met de gebeurtenissen in Rusland, Spanje en Italië. Spr. eischte ook van de katholieken in Beverwijk de eenheid op, omdat zij een onderdeel vormen van het groote katholieke geheel. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door de leiders der beide afge scheiden groepen, n.m.l. de heeren Eijking en M. Tromp (R.K. Volkspartij) gebruik ge maakt. Zij werden door Mr. Romme beant woord, die er daarbij nog eens op wees, dat ook in de gemeentepolitiek de eenling niets bereikt en dat persoonlijke geschillen in de organisatie dienen te worden opge lost. BLOEMENDAAL GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: E. Kretzer, Zandvoorterpad 4, Overveen, een hondje wit met bruin gevlekt;L. De ters, Oranje Nassaulaan 35, Overveen, een portemonnaie; E. Roers, Platanenlaan 55, Bloemendaal, een hondenketting; Stoffer, Bosch en Duinlaan 12, Bloemendaal, een zakmesje; H. Panhuizen, Prof. v. Vlotenweg 5, Bloemendaal, een vulpenhouder; J. Don- kervoort, Brederodeweg 8. Santpoort, een rijwielbelastingmerk; J. P. Vogel, Vooruit gangstraat 17 rood, Haarlem, een belasting- merk; IV. Fonteijne, Boschlaan 35, Bloemen daal, een ledige bruine damestasch; Immer, Koudenhorn 16 zw., Haarlem, een sleutel met ring; Schutte Bloemendaalscheweg 111, Bloemendaal, een Lipssleutel no. 1720; G. Thorborg, Breestraat 121, Beverwijk, een zil veren rozenkrans; van Santen, Oranje Nas saulaan 183, Overveen, een schildpad; Mi v. d. Bosch, Bloemendaalscheweg 192 Over veen, een vulpenhouder; aan den politiepost Noordzeestrand: een mantelceintuur; aan den politiepost Aerdenhout: een sleuteltje, gemerkt Phoenix 10, een slinger van een auto, een wieldop van een auto merk Horch; aan het bureau van politie Overveen, een brilmontuur, een dameshandschoen (rech ter) een dameshandschoen (linker), een on derdeel van een oliespuit, een ceintuur, twee sleutels aan ring, een defecte koffer, een maandkaart N.ZJtï.T.M. ten name van A. Schor. GEMEENTERAAD S VERKIEZINGEN. De R.K. Kiesvereenïgïng „Recht en Plicht" houdt op Maandag een openbare vergadering in Rusthoek. Sprekers zijn de heeren A. J. Prinsenberg en Mr. Dr. P. J. Witteman. Dinsdag houdt de af deeling Bloemendaal van den V. D. Bond in Rusthoek een open bare vergadering, waar als sprekers zullen op treden Mr. L. G. van Dam en A. Cassee. MIDDENSTANDSKIESVEREENIGING. Vrijdagavond hield de Bloemendaalsche Middenstandskiesvereeniging een vergade ring in Rusthoek. De voorzitter de heer J. J. Lansdorp deel de mede, dat het doel der Vereeniging was een inzicht te geven in het werkprogramma indien eventueele een der candidaten der Middenstandspartij gekozen mocht worden. Het woord was nu aan den heer C. W. de Jong. Nu de heer A. Cassee aangesloten is bij den Vrijz. Dem. Bond is de heer J. J. Lans dorp als no. 3 op de gecombineerde lijst van Vrijheidsbond en Middenstanders geplaatst. De vereeniging zal tevreden zijn als slechts een harer candidaten wordt gekozen. De heer Lansdorp zad geen jabroer zijn, vaak alleen staan, maar de middenstanders zul len als één man achter hem staan. Spr. wees op de wenschelijkheid, dat een midden stander in den raad zit. Den Haag overstelpt ons met wetten. De uitvoering is vaak aan de gemeenten over gelaten en nu verschilt het veel hoe dit ge beurt. Als voorbeeld noemde spr. de winkel sluitingswet. Spr. gaf een opsomming van de grieven, die hij heeft tegen den gang van zaken in Bloemendaal. Hij vond dat de gemeente veel te veel werk in eigen hand heeft genomen, wat duur is en schade doet aan den midden stand. Voor 1923 zijn vele fouten gemaakt. Na dien tijd zijn ook verkeerde dingen aan te wijzen b.v. de broeikas. De plantsoenen zijn te duur. De wegen zijn goed. maar de voet ganger komt in de verdrukking. Voor den Zeeweg bepleit spr. bebouwing om de kosten goed te maken. De volkshuisvesting laat te wenschen over. Raadhuisplannen kosten f 21.000, maar de gemeentenaren worden er buiten gehouden. Speelterreinen, gemakhuisjes, wandelterrei nen, sportterreinen zijn hard noodig. Naast al deze grieven had spr. veel waar deering voor het vele goede, dat tot stand is gekomen. Met een opwekking om op de middenstan ders te stemmen eindigt spr. waarbij de voorzitter zich aansluit. HILLECOM VERKIEZINGSVERGADERING S. D- A. P. Vrijdagavond hield de S. D. A, P. vergade ring in hotel Sistermans met als sprekers het raadslid P. H. Fijma en den Goudschen wet houder K. R. van Staal. De zaal was vrij goed bezet. Het eerst sprak de heer Fijma, die zich be paalde tot het onder de loupe nemen van de verschillende verkiezings-strooibiljetten der partijen en hetgeen in de R.-K. pers geschre ven was. Verder becritiseert hij het gebeurde in de laatste raadsvergadering inzake de ge weigerde subsidie aan het Instituut, den grondverkoop en de houding van een wethou der inzake de vergunninghouders. De heer van Staal ontwikkeld in den breede het programma der S. D. A. P. en gaf een uit éénzetting wat zijn partij in Gouda zoo al tot stand heeft gebracht. Als debaters gaven zich op de heeren J. D. Jansen, I. C. Baas, (beide C. H.) en ds. J. H. Mulder (partijloos). Ds. Mulder hield een uitvoerige rede om aan te toonen, dat godsdienst en S. D. A. P. niet kunnen samengaan, terwijl het slot van zijn rede een rechtstreeksche aanval wordt op het particuliere zakenleven van den heer Van Staal. Het resultaat hiervan is een vin nig en scherp debat. Te half twaalf werd de vergadering met een woord van opwekking door den voorzitter ge sloten. HET PARKEERVERBOD Op het door een aantal winkeliers ingediend verzoek om het parkeerverbod voor het ge deelte Hoofdstraat tusschen Postkantoor en Meerstraat op te heffen, is door B. en W. afwijzend beschikt. ZWEMMEN IN OPEN WATER Niettegenstaande hier ter plaatse een goede zweminrichting is en er geregeld ge waarschuwd wordt tegen het zwemmen in de ringvaart wegens het groote gevaar voor besmetting met de beruchte Weil'sche ziekte, zijn er nog altijd onverstandigen, die alle waarschuwing in den wind slaan en toch in de ringvaart gaan zwemmen. De politie is nu krachtig opgetreden en heeft twee jonge mannen daarvopr bekeurd en gelijktijdig voor het loopen op verboden grond. Het is te ho pen, dat het zal helpen. EEN ZIEKENBARAK? Er is een studie-commissie ingesteld om te overwegen of en hoe het mogelijk zal zijn in samenwerking met de gemeenten Lisse, Sas- senheim, Voorhout, Noordwijkerhout, Noord- wijk en Warmond te komen tot de stichting van een gemeentelijke ziekenbarak voor be smettelijke ziekten. HEEMSTEDE CONCERT IN GROENENDAAL. Voor de Vereeniging tot verfraaiing van Heemstede en Bennebroek en tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer zal de Symphonie-Orkestvereeniging „Schubert" uit Amsterdam Zondagmiddag van 35 uur een concert geven in Groenendaal. Het programma luidt: 1. Entree des Gladiateurs Fucik 2. Ouverture „Fra Diavolo" Auber. 3. Suite Oriëntale Popy. a. Les Bayadères b. Au bord du Gange c. Les Almées d. Patrouille 4. Fantaisie sélection „Rose Marie" Friml Stothart. 5. Florentiner Marsch Fucik 6. Ouverture „Alessandro Stradella" v. Flotow 7. Scènes Pittoresques Massenet. a. Marche b. Air de Ballet c. Angélus d. Fête Bohème 8. Abschied der Gladiatoren Blankenburg. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. KAPPER BRONSTEEVVEG No. 94 TEGENOVER DE BRONSTEESCHOOL HEEMSTEDE Binnen- en Buitenlandsche PARFUMERIEËN ZANDVOORT ONDERWIJS. Aan school Dv waren tot dusver twee onderwijzeressen werkzaam. Voor een goede verdeeling der lesuren voor handwerken is besloten in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer G. van Beek te voor zien door benoeming van een onderwijzeres. Voor de vacature hebben zich meer dan 60 sollicitanten aangemeld. BLOEMPJESDAG „Vrouwenhulp" houdt Zondag 21 Juni eert bloempjesdag. VERKEERSREGELING Vrijdagmiddag zijn voor het rijwielpad naax Haarlem, beginnende tegenover de katholieke kerk het bekende motor- en rijwiel bord met twee witte palen geplaatst en voor den hoek bij de Dr. Gerkestraat het groote witte bord, dat de richting naar Haarlem aangeeft. Naar Haarlem is dus de Haarlemmerstraat verboden voor auto's en fietsen tusschen de R.K. Kerk en de Tol. Ze moeten weer de Dr. Gerkestraat door langs Zomers Buiten er komen bij den Tol weer op de Haarlemme straat. IS DE COURANT «li WAARIN GIJ MET HET MEESTE SUCCES ADVERTEERT «I!

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12