De Gemeenteraadsverkiezingen in de Omstreken. De uitslag der raadsverkiezing. UIT VELSEN. De raad was 14 rechts en 11 links, hef wordt nu 13 rechts en 13 links en 1 neutraal. Uit Beverwijk. Uit Bloem.end.aal. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 25 JUNI 1931 Vier nieuwe partijen doen haar intrede in den raad. Enorme belangstelling voor ons verkiezingsbureau. Hoe de publicatie van den uitslag voor ons verkiezingsbureau geschiedde. yoor de portretten zie men de eerste pagina i van het derde blad. De verkiezingsdienst, door ons blad Woens- dag georganiseerd, is goed geslaagd. De aan kondiging daarvan per bulletin en het be richt in ons blad, deden honderden naar het Willemsplein te IJmuiden stroomen. Toen om half vijf de groote doeken aan de tent op het Willemsplein verkondigden dat een concert, aangeboden door Haarlem's Dagblad, zou plaats hebben, stonden daar al spoedig groepjes menschen. Om 6 uur konden wij reeds de cijfers van het eerste stembureau (Tasmanstraat) geven en steeds grooter werd toen de schare toe schouwers. Om 7 uur was het op het plein overvol en den geheelen avond heeft een flinke politiemacht moeten zorgen, dat het verkeer langs de straat regelmatig kon plaats hebben. Telkens konden wij nieuwe cijfers op het groote bord publiceeren waarvan de kij kers met belangstelling kennis namen. Daar tusschen vormde de muziek van de Harmonie 3 „Kunst na Arbeid", die zich van 710 uur deed hooren, een afwisseling, die blijkbaar zeer op prijs werd gesteld. Om 8 uur 10 kwam de laatste uitslag binnen en konden de to taalcijfers van de partijen worden gepubli ceerd De belangstelling was toen tot het hoogtepunt geklommen. Met behulp van re kenmachines kon spoedig het aantal zetels aangegeven worden dat de partijen verkre gen hadden en tenslotte werden natuurlijk ook de namen der gekozenen bekend ge maakt. Veel belangstelling wekte ook de me- dedeeling, dat de raad van Velsen niet meer rechts was, doch dat de verhouding 1313 was, met den afgevaardigde der Neutrale partij op de wip. Het muziekkorps was al lang verdwenen, toen de menschen nog om het groote bord, hel verlicht door vier groote eleetrische lam pen, bleven samengroepen om den uitslag te bespreken. Nog voor elf uur werden onze bul letins met den totaaluitslag in de geheele ge meente Velsen verspreid. Hier volgt de volledige uitslag: Er werden in totaal 17097 stemmen uitge bracht, van onwaarde 778 Geldig dus 16.319 (vorige verkiezing 13540 stemmen, waarvan 692 van onwaarde waren). De stemmen wa ren als volgt verdeeld: Neutrale partij 721 Chr.-Dem. Unie 85 Roomsch-Katholieke Staatspartij 2698 (2986) Anti-Revolutionnairen 1339 (1234) Oud-Katholieken 713 Lijst Schilling 1101 (1191) Communistische partij Holland 664 Lijst Handgraaf 962 S.D.A.P. 3862 (2292). Chr.-Historische partij 2338 2351) Lijst van der Lijn 159 Vrijheidsbond .772 (741). Vrijzinnig-Democratisch^ partij 701 (1042) Lijst Medik 204 De kiesdeeler was: 604 11/27 De nieuwe raad welke 27 zetels zal tellen, dus twee zetels meer dan de oude raad, zal als volgt zijn samengesteld: Chr.-Dem. Unie 0 zetels (0). Neutrale partij 1 (0) Roomsch-Katholieke Staatspartij 5 (6). Anti-Revolutionnaire partij 2 (3) Oud-Katholieken 1 (0) Communistische partij Holland 1 (0) Groep Schilling 2 (3) Lijst Handgraaf 2 (0) SDAlP. 7 (5). Chr.-Historische partij 4 (5) Lijst v. d. Lijn 0 (0) Vrijheidsbond 1 (1) Vrijzinnig-democratische partij 1 (2) Lijst Medik 0 (0) In den nieuwen raad zijn gekozen: Voor de neutrale partijW. van Heyst. Roomsch-Katholieke Staatspartij: J. P. Nijssen, C. P. J. Maas, C. Diependaal, W. J. F. Laurent, J. Zwanenburg. Anti-revolutionnaire partij: F. P. Vermeu len, H. Homburg, Oud-Katholieken: G. Heykoop. Communistische partij Holland: A. van Woensel. Groep Schilling: D. F. G. Schilling, J. A. Dalmeijer. Lijst Handgraaf: J. P. Handgraaf, P. van Zutphen. S.D.A.P.: W. F. Visser, P. F. C. Roelse, J. Stark, P. H. van Rummelen, H. Hennink, J. v. d. Veer, Mr. Dr. A. v. d. Flier. Chr.-Historische partijJ. C. Dunnebier, J. E. Sluyters, A. ten Broeke. C. v. d. Steen. Vrijheidsbond: K. H. Tusenius. Vrijzinnig-democratische partij: P. Bos- man. In den nieuwen raad keeren wegens het zich niet beschikbaar stellen niet terug: J. de Nobel (v.-d.), N. W. v, Nifterick (S.D.AR.) S. Baarda (groep Schilling) en J. Pot (a.-r.), P. Schaar (S.D.A.P. Niet herkozen zijn: G. P. Langendijk (R.-K. Staatspartij) en H. Groeneveld (C.-H.) Wij laten hieronder nog de gespecifi ceerde uitslagen volgen: Lijst 1. Neutrale Partij: Mollevanger 96, Doornik 9, Sam. Vlessing 22, M. J. de Geus geb. Wartena 4, P. C. de Geus 104, P. Borst 22, W. P. Mets 47, A. B. Poppe 5, Willem van Heyst 320, P. Kok 48, J. E. van Splunter 26, P. B. Laffertu 18, Totaal 721. Lijst 2. Chr. Dem. Unie: G. Voet 69, de Weerd-geb. Beek 6, Vroonland 4, van Gelder Gzn 6. Totaal 85. Lijst 3. R.K. Staatspartij: Nijssen 1983, Maas 23, Diependaal 22, Laurent 42, Strij- bosch 68, Stevens 49, Zwanenburg 450, Lan- f)e groote schare belangstellenden voor ons verkiezingsbureau op het y/illemsplein te l'Jmuiden. gendjjk 19. Meijer 31. Smakman 1, Hamers 10, van Beem Totaal 2698. Lijst 4. Anti-Rev. Partij: Vermeulen 1104, Homburg 85, Fltider 18, Lips 33, Bakker 10. Deventer 15, Eikelenboom 4. van Geelen 3, Ritskes 20. Bos 7. van den Brink 3, Markerink 4, Boon 33. Totaal 1339. Lijst 5. Oud-Katholieken: Heykoop 493, Vis 48. Gouda Job 49( Huib Stam 10, Corn. Stam 35. de Groot 55, van Pel 23. Totaal 713. Lijst 6. Comm. Partij Holland: Van Woen sel 627, van Zanten 9, Duin 3, Visser 16, Buis 9. Totaal 664. Lijst 7. Groep Schilling: Schilling 1083, Dalmeijer 3. de Waal 5, Dekker 1, van der Veer 9. Totaal 1101.. Lijst 8. Lijst. Handgraaf: Handgraaf 849, van Zutphen 90. Sombroek 1. van Beem 7, Tieman Duyn 3, Rings 12, Joosten Totaal 962. Lijst 9. S. D. A. P.: Visser 3567, Roelse 53, Stark 6. van Rummelen 9, Hennink 9, van der Flier 32, van der Veer 146, Luikman 9, Zalm 9, Raven Heiligers 7, Ottens v.d. Kerkhoff 4. Keuter Klay 3, mej. v. d. Hoogen Saager Bakker 5, Sanders 3, Totaal 3862. Lijst 10. Chr. Hist. Partij: Dunnebier 1249, Sluiters 196, Ten Brqeke 147, Groeneveld 188, Van der Steen 464. De Boer 10. Mevr, Baart De Boer 8, Van Gielen 12, Walthuis 3, Stobbe 18, De Jonge 5, Bouman 8, Heere 10, De Weerdt 20. Totaal 2338. Lijst 11. Lijst Van der Lijn: Van der Lijn 151, Van Rooyen Ertzen 4, Mej. Dictus 1, Van Brussel 3, Totaal 159. Lijst 12. Vrijheidsbond: Tusenius 503. En- zerink 142, Uitzinger 39, Prins 9, Mevr. Duy- kinck SanderMetselaar 10. Poortenaar 12, Risch 3, Geus 5, Breitenstein 16. Carst 3, Schouten 5, Mevr. BusBoon 25. Totaal 772. Lijst 13. Vrijzinnig Dem. Partij: Bosman 534, Landeweerd 103. Bückman 21. Meerman 30, Edcius 4, Bontenbal 3, Vooren 6. Totaal 701. Lijst 14. H. Medik: Medik 117. G. Wijker 32, Ten Broeke 30, P. Wijker 25. Totaal 204. De nieuwe raadsleden. Van de nieuwe raadsleden noemen wij al lereerst die van de S.D.A.P. P. H. van Rummelen is geboren 7 April 1890 te Vught. Hij is verpleger aan het Provinciaal Ziekenhuis en woont te Santpoort. Hij is sedert jaren een der voor mannen van de S.D.A.P. in onze gemeente. Vier jaar geleden kwam hij ook voor op de candidatenlljst der S.D.A.P., maar werd toen niet gekozen. De heer H. H e n n i n k is geboren te Hengelo (O.) op 18 Juli 1895 en woont tè Driehuls. Hij is leeraar aan de Nijverheidsschool der Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kenemerland en sedert jaren een der leiders van de S.D.A.P. in onze gemeente. Ofschoon dit niet aan den kop van het blad staat, is bekend, dat de heer Hennink, redacteur is van het Volksweekblad, het orgaan der S. D. A. P. De S.D.A.P. krijgt met den heer Hen nink een goed spreker in den raad, die ook getoond heeft, een slagvaardig debater te zijn. Mr. dr. A. v. d. F1 i e r is geboren 19 Juni 1869 Hij is een zoon van den vroegeren hulppredi ker Dr. G. J. v. d. Flier. Eerst werd hij in 1895 predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Lemele, hij stond van 19001907 te Purmer- end en van 19071911 te Middelburg. Daar legde hij de bediening neer, om later weer predikant te worden van de Ned. Herv. ge meente te Cleve in Duitschland, tot de op heffing dier gemeente als gevolg van den oorlog in 1922. Na eenige jaren in Nijmegen gewoond te hebben, ging Dr. v. d. Flier, die doctor in de godgeleerdheid is en tweemaal op de voordracht voor hoogleeraar gestaan heeft, in de rechten studeeren. Na den mees terstitel te hebben behaald, vestigde hij zich in Den Haag en kwam eenige jaren geleden als opvolger van Mr. Westerlink te IJmuiden. Hij is hier voorzitter van de afdeeling van „Kerk en Vrede". Dr. v. d. Flier heeft verscheidene theologi sche werken geschreven. Zijn speciale vak was de oud-Testamentische geschiedenis, van zijn werken noemen wij o.a. een bundel kritische preeken. Ofschoon hij als emeritus niet meer in kerkdiensten voorgaat, is hij nog steeds lid van den Bond van Ned. Predi kanten. Wat zijn politieke loopbaan betreft is Mr. v. d. Flier nog slechts kort lid der S. D. A. P. Vroeger was hij lid en een der voorman nen van de Chr. Sociale Partij. In 1926 heeft hij de Chr.-Democratische Unie helpen op richten. De heer J a n v. d. V e e r is op 18 Augustus 1895 geboren te Heenvliet. woont te IJmuiden en is sinds een paar jaar bezoldigd bestuur der van den Centralen Bond van Transport arbeiders. Vier jaar geleden behoorde de heer v. d. Veer nog tot de groep Schilling, toen heeft hij de verkiezing van den heer Schilling krachtig helpen bevorderen. Twee jaar ge leden heeft hij zich echter aangesloten bij de S.D.A.P. Ook de heer v. d. Veer is een goed en vlot spreker. De S.D.A.P., die reeds meer keeren een bezoldigd bestuurder in den raad heeft gehad, doch de laatste jaren niet, heeft dus thans weer zulk een functionaris in haar fractie. Van de nieuwe Roomsch-Katholieke raads leden noemen wij den heer W. J. F. L a u- rent het eerst. Deze is geboren 7 April 1885 in de toen nog bestaande gemeente Ainstel- land. Hij is fabrieksarbeider, woont te Vel- sen-Noord en is bestuurslid van den R k. Bond van Fabrieksarbeiders. Daarmede wordt dus een traditie van vroeger voortgezet, want toen was de heer Waterlander, eveneens be stuurder van genoemden bond, raadslid. De heer F. J. A. S t r ij b o s c h is 4 October 1896 te Rotterdam geboren. Hij woont te IJmuiden-Oost. is machinebankwerker, be stuurslid der afd. IJmuiden van den R.K. Metaalbewerkersbond cn 2e voorzitter der RK. Kiesvereeniging. De heer S. P. J. Stevens is 2 Juni 1889 te Edam geboren. Hij is bakkerspatroon te iJmuirien- Oost en ijverig werker in de midde: --:'.ands organisatie. Op zijn initiatief werd ue afd. IJmuiden-Oost van de R.K. Middenstands- vereenlging „De Hanze" opgericht, waarvan hij voorzitter is. Hij maakt deel uit van de Middenstandscentraie voor Haarlem en om streken. De heer G. Heykoop. welke de voor eenlgen tijd opgerichte oud-Katholieke Kies vereeniging in den raad zal vertegenwoor digen, is 11 Januari 1896 in de gemeente Velsen geboren. Hij is voorzitter van deze Kiesvereeniging en was onlangs voorzitter van het huldigings-comité ter gelegenheid van het zilveren priesterfeest van pastoor Rinkel. De heer Heykoop is vlschhandelaar en de vischhandelaren kunnen dus zeggen, dat zij een der hunnen in den raad krijgen. De communisten doen voor 't eerst hun intrede in den raad van Velsen. Hun raads lid, de heer A. van Woensel, is geboren 25 Januari 1895 te Zwartewaal. Hij is be kend in het visscherijbedrijf, want hij heeft gevaren als machinist op stoomtrawlers. De pas kort geleden opgerichte Neutrale Partij heeft al dadelijk succes gehad, daar zij den heer Willem van He y s t te Drie huis in den raad brengt. Veler verwachting was, dat wanneer zij een raadslid zou krij gen, dit de heer Van Heyst zou zijn. Deze toch is een populaire figuur in onze ge meente. Niet alleen dat de partij in district I (Velsen-Santpoort) het hoogst aantal stem men had, maar de heer Van Heyst zelf had het leeuwenaandeel der stemmen. De heer Van Heyst is 21 Januari 1888 te Velsen geboren. Hij was leerling van de Ambachtsschool te Haarlem; studeerde verder, deed examen voor polderopzichter en vergelijkend examen voor Indlë. Hij was jaren bedrijfsleider der Fa. Wed. P. van Heyst en Zn„ en is sinds 10 jaar bouwonder nemer. Hij stichtte eerst het z.g. Van Heyst- park, de wijk met landhuisjes van de Leeuweriklaan af tot de Lijsterlaan en is nu sedert eenige jaren bezig met de bebouwing van het z.g. Helletje. de nieuwe wijk bij de R.K. Kerk te Driehuis. Door zijn initiatief hebben zich honderden forensen in onze ge meente gevestigd, waarvoor hij in heel het land een waarlijk grootsche reclamecam pagne voerde. De heer Van Heyst is voorzitter van de Vereeniging tot behartiging van Buurtbe- langen in de gemeente Velsen en 2e secre taris der afdeeling IJmuiden van den Ned. Aannemersbond. Als laatste nieuw raadslid noemen we den heer P. van Zutphen, die op de lijst Handgraaf werd gekozen. Hij is in de R.K. arbeidersbeweging een oud-gediende, die vroeger voorzitter was der afdeeling van den R.K. Volksbond en ook in andere R.K. organisaties zitting had. Voor eenige jaren sloot hij zich aan bij de R.K. Volkspartij doch daarvan heeft hij zich weer afgeschei den. Ofschoon geen nieuwe raadsleden, willen wij een enkel woord wijden aan de heeren Zwanenburg. Handgraaf en v. d. Steen. De heer Zwanenburg had een plaats cp de lijst der R.K. Staatspartij, die geen ver kiezing verzekerde. Hij is dan ook met voor keur stemmen gekozen en daarmede hebben de R.K. van IJmuiden getoond, dat zij op behoud van den heer Zwanenburg prijs «telden. De heer Zwanenburg is directeur der N.V. Melkinrichting Gemeenschappelijk Be lang en bestuurslid van de Vereeniging IJmuiden's Bloei. Hij is Velsenaar van ge boorte. Zoo ook de heer J. P Handgraaf, die het oudste raadslid is (geboren 13 April 1862). Hij is oud-wethouder van financiën, als hoedanig de R.K. raadspartij hem in 1927 prijs gaf. Men wilde hem nu ook als raadslid prijsgeven, doch de R.-Katholieken van Santpoort en Didehuis hebben getoond dezen veteraan trouw te zijn. Het merkwaar dige van deze situatie is, dat de beide heeren ook behooren tot de R.K. Staatspartij, of schoon de fracties wel niet gezamenlijk zul len vergaderen. De heer C. v. d. Steen is evenals vier jaar geleden ook nu weer met voorkeurstemmen op de Chr. Hist, lijst gekozen. Hij is be zoldigd bestuurder van den Ned. Bond voor Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders en heeft ook vele stemmen van Ant. Rev. ar beiders gekregen, met het gevolg, dat de Anti-Rev. Partij daardoor een zetel heeft verloren. Ook gedurende den geheelen nacht belangstelling. In het belang van hen, die des nachts in de haven en in de hal werken, en dergenen, die btf de sluizen arbeid moeten verrichten bij het binnenkomen der schepen, werd ons publicatiebord den geheelen nacht verlicht gehouden en mocht zich voortdurend in een enorme belangstelling verheugen. Eerst hedenmorgen om 5 uur werden de lichten van het bord uitgedraaid. Ook vanmorgen was de belangstelling voor ons bord zeer groot. Wethouder Zwager met voor keurstemmen gekozen. Zie ook de foto's op de volgende pagina. Bij de Woensdag gehouden verkiezing van den gemeenteraad werden uitgebracht 4213 stemmen. (Bij de vorige verkiezing 39301, waarvan 149 van onwaarde. Het aantal gel dige stemmen was dus 4064, (3812) de kies deeler 312 8 1/3. Hiervan verkreeg de Communistische Par tij 62 stemmen. (In 1927 niet gesteld), Anti- Rev. 173 (215t; R. K. Staatspartij 1504 (1448); Lijst-Eijking (diss. R,K.) 411 (440'; Christ. Hist. 261 (232); S.D.A.P. 561 (611); Lijst Vis-ior 422 (In 1927 niet gesteld); R.K. Volkspartij 123 (In 1927 niet gesteldi, Vrijz. Dem. (gecombineerd met de Neutrale Partij- Maters) 543 (678). De toewijzing der 13 zetels leverde het vol gende resultaat op: 6 R.K. Staatspartij (6': 1 Lijst-Eijking (2); l Christ.-Hist. (1), 2 S.D.A.P. (2); 1 Lijst-Visser2. V.D. <2). Op de lijst van de R. K. Staatspartij werd de heer C. A. Zwager, thans wethouder, met 128 voorkeurstemmen gekozen. Wanneer hij deze benoeming aanvaardt, zou do heer N. C. M. Brantjes. die de zesde plaats innam, niet meer in den Raad terugkeeren, De gekozenen zijn: R. k. Staatspartij: J. F. Braun (aftr.). W. de Groot laftr.), G. Welagen (aftr.). J. J. Bisschop. N. J. Out. C. A. Zwa ger iaftr. Met voorkeurstemmen». S. D. A. P.. H. J. BUderbeek. Mevr. T. Kemp—Haan <aftr.). Christ.-Hist.: C. Versteeg (aftr.>. Lijst-Eijking: J. Eyking (aftr. diss. Kath.). Lijst-Visser: J. Visser (aftr. diss. SD.A.P.). Vrijz.-Dem.: K. Steyn 'aftr. wethou der). W. Maters, (aftr. Neutraal). Als nieuwe raadsleden nemen in den Raad zitting de heeren J. J. Bisschop. N. J. Out (R.K.i en H. J. BUderbeek (S.D.A.P.». In den raad zullen niet meer terugkeeren de heeren M. Tromp '.R.K. diss.) en in dien dc hoer C. A. Zwager zijn benoeming met voorkeurstemmen zou aanvaarden de heer N. C. M. Brantjes. De R.K. Staatspartij verwierf bij derde verdeeling den zesden zetel door hot groot ste gemiddelde per toegekende plaats. De zetel van den R K. diss. M. Tromp is veroverd door den heer Visser, zoodat één S.D.A.P.'er. hoewel buiten partijverband staande, meer in den nieuwen raad zitting krijgt. Het is bij deze verkiezing in het bijzonder den R.K. kiezers niet gemakkelijk gemaakt. In de eerste plaats waren reeds drie R.K. lijsten .Ingediend, lil. die van de R.K. Staats partij, de lljst-Eijklng (diss R.K.) cn van de R.K. Volkspartij. Slechts enkele dagen voor de verkiezingen ontstond plotseling on der een groep kiezers een beweging om den heer C. A. Zwager met behulp van voor keurstemmen in den raad terug te brengen, welke actie onmiddellijk door de R.K. Arbei ders werd beantwoord met een tegenactie, waarin zij op hun beurt propaganda maak ten voor het uitbrengen van voorkeurstem men op den arbeiderscandidaat N. J. Zuur bier,-die evenmin als de heer Zwager een verkiesbare plaats op den candidatenlljst innam. De R. K. kiezers werden dus als het ware van niet minder dan vijf verschillende kan ten uit eigen kamp ..bestookt". De opzet, om den heer Zuurbier met voor keurstemmen in den raad te krijgen, mis lukte. Hij verwierf 96 stemmen de heer Zwa ger 128. Of de heer Zwager (die reeds 30 Jaren lid van den raad is) zijn benoeming zal aan vaarden. is echter nog aan twijfel onder hevig. Alle candidaten van de R.K. Kiesver eeniging .Recht en Plicht", hebben nl. een schriftelijke verklaring moeten ondertee kenen. dat. zij reeds bij voorbaat genoegen namen met de hen op de in te dienen can didatenlljst toe te kennen plaats, waarbij zij afstand deden van het recht om met voor keurstemmen benoemd te worden. Het is dus begrijpelijk, dat onder de R.K. kiezers met groote belangstelling naar de beslissing van den heer Zwager wordt uitge zien. Na het bekend worden van den uitslag hebben verschillende politieke groepen in eigen kring den uitslag van dezen merk- waardigen strijd rond de stembus bespro ken. De middenstander naar de V. D. overgegaan. Samenstelling overigens gelijk gebleven Voor de portretten zie men dc eerste pagina van het derde blad. In de gemeente Blocmendaal worden uit gebracht 5080 stemmen, waarvan van on waarde 72. Totaal aantal geldige stemmen 5008. Totaal aantal kiezers 5883. De kiesdeeler bedroeg 333 13/15. Gekozen zijn 15 raadsleden, nl.: 1 Anti-Revolutionnair. 1 Lijst Bornwater. 2 S.-D. 2 Christeliik-Histnrlsehe. 4 Roomsch-Katholieken. 2 Lijst Laan. 1 V.-D. 2 Vrijheidsbond. De samenstelling va nden Raad is In zoo verre gewijzigd dat de heer Cassee. die zit ting had voor de Middenstanders, thans de Vrijzinnig-Democraten vertegenwoordigt. Gekozen zijn: Anti-Revolutionnair: A. J. de Waal Malc- fi.it. I.ijst Bornwater: Dr. .T. Th. Bornwater. S. D. A. P.: C. Schulz. W. Noorman. Chr.-IIist. Unie: II. Hogenblrk, Mr. Dr. J. Luden. Vrijheidsbond: A. F. Kremer. S. de C'ercq. Lijst Laan: .1. C. I*aan. P. Dorhout M-es. R.-K. Staatspartij: A. J. Prinsenbere. Mr. Th. F. M. de ï.estrieux Hendrichs, K. N. Bol- leman. P. Verdegaal. Vrijz.-Dem. Bond: A. Cassee. De heer Bolloman is de eenige nieuwe fi guur in den Raad. Hij Is in de plaats geko men van den heer Kooiman, die zich niet herkiesbaar gesteld had. Het aantal uitgebrachte stemmen was als volgt verdeeld: Lijst 1 A.-R. A. .T. do Waal Malefijt P. E. v. Riessen E. v. Popta J. Ta nis H. H. Felderhof J. H. Hesseling 234 12 Totaal Lijst 2 Bornwater. J. Th. Bornwater Lijst 3 S. D. A. P. C. Schulz W. Noorman G. A. Tijssen C. G. Cramer P. Schraa 591 3 13 6 9 Totaal 622 LIJST 4. C.H UNIE. II. Ilogenbirk Mr. Dr. J. Luden Ing. J. Ouwehand Dï, «J. Wackie Eijslen 506 72

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7