SPORT EN SPEL FOTO-ARTIKELEN HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 26 JUNI 1931 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Cl», per repel. GROOTE HQUTSTR5Ahya,f/fArA/ CRICKET HET GOUDEN FEEST VAN ROOD EN WIT. Versterkt Rood en Wit XIMr. North XL (Eerste dag). Door den regen begon bovengenoemde wedstrijd op het terrein aan de Spanjaards laan Woensdag om kwart voor één. De Engelschen, die den toss hadden ge wonnen, gingen natuurlijk batten en openden met Dempster en Morkel, die tot de lunch (half twee) ongescheiden bleven. Er waren toen 50 runs. Toen voor de thee om 4 uur werd gestopt waren er 160 runs voor het verlies van 8 wickets en met Allcott en Bro- mage aan bat. Behalve Dempster, die een goede innings van 43 had gespeeld, waarbij vooral zijn slagen naar fine-leg opvielen, doch wiens spel toch niet op een dusdanig hoog peil stond als men had verwacht, waren beide laatstgenoemde batsmen vrijwel de eenigen, die er iets van terecht brachten op de goede Hollandsche aanval, waarin vooral Schmeink uitmuntte. Bromage werd tenslotte voor 30 op het bowlen van W. v. d. Bosch in de slipt door Hartog gevangen en Allcott bleef met een stijlvolle, hoewel niet geheel kanslooze 28 niet uit. Nadat het eerste wicket 62 runs had opgeleverd, waarvan Markel er 18 had, vielen de overige wickets met regelmatige tusschen- poozen en slechts Allcott en Bromage scoor den voor het negende wicket 48 runs. Met inbegrip van 14 extra's werd het totaal der Engelschen 194. Schmeink, die, als gezegd, uitstekend bowlde, nam 4 wickets voor 60 runs in 27 overs, v. d. Bosch, die zeer snel was, 3 voor 78 in 26 overs en Glerum had met 3 voor 17 in 7 overs zeer geflatteerde cijfers. Bruin bowlde slechts 5 overs en had hierin geen succes. Mr. F. A. Davidson verdient een pluim voor zijn uitstekende, actieve veldwerk in de gully. De innings der Hollanders is, nadat het openingspaar P. v. BuerenDr. S. Posthuma, dat voor het eerste wicket een goeden stand van 34 runs opzette, resp. voor 17 en 16, is verdwenen, zeer tegengevallen. Op het goede, hoewel lang niet onbespeelbare bowlen van den fast-bowler Morkel, de snel opkomende lefthander Allcat en den slowbowler Bell, faalde vrijwel de geheele rest van het elftal; slechts Hartog maakte een gunstige uitzon dering en hij bleef, toen de stumps om 7 uur, tot den volgenden morgen werden opgebor gen, dan ook niet uit met een goede, hoewel eenigszins gelukkige 25. Er waren toen ech ter reeds 8 wickets neer voor slechts 81 runs, zoodat het zeer de vraag is, of het Hartog en van Eeghen of Bruin zal lukken den „foliow on" te ontgaan voor hun elftal. De innings van Jhr. W. v. d. Bosch was kort maar krach tig: hij joeg den slow-bowler Bell voor 6 het veld uit, liep daarna een 1 op Allcott en ging in den volgenden over van Bell l.b.w. De 4 overige batsmen scoorden samen 9 runs. Een uitstekende vang van Bromage, op short-leg, zeer laag bij den grond, waarmede hij S. Posthuma terugzond op Allcott's bowlen, dient vermeld. Allcott heeft 5 wickets genomen en Bell 3. Voor de volledige cijfers uit de eerste in nings der Engelschen verwijzen wij naar onderstaande scores. Eerste Innings Mr. North XI. C. S. Dempster b. Jhr. W. v. d. Bosch 43 D. P. B. Morkel b. J. Schmeink 18 D. D. Napper b. J. Schmeink 2 S. Hill b. J. Schmeink 11 T. E. W. Brinkman b. J. Schmeink 1 S. G. H. Maertensz c. and b. W. Glerum 11 F. J. Henderson c. and b. W. Glerum 17 H. S. Brown c. Mr. F. A. Davidson b. Glerum 13 C. J. W. Allcott not out 28 v! G. Bromage c. M. Hartog b. v. d. Bosch 30 R. M. Bell c. P. v. Bueren b. v. d. Bosch 6 Extra's 14 Totaal 194 O. M. R. W. 26 6 78 3 5 1 25 27 9 60 4 7 2 17 3 TWEEDE DAG. Te half twaalf werd Donderdag bovenge noemde wedstrijd voortgezet. Hartog en Van Eeghen zijn aan bat en moeten trachten de benoodigde 14 runs te maken, ten einde de follow-on te ontgaan, hetgeen mislukt, aan gezien van Eeghen na 6 runs te hebben ge scoord l.b.w. Bell gaat en Bruin als laatste man door Allcott wordt gebowld voordat hij heeft kunnen scoren. Op 94 sluit de eerste innings der Hollan ders die dus juist 100 runs achter zijn bij de Engelschen en dus wederom moeten batten. C. Allcott die met 6 voor 28 mooie cijfers had. bleek wel de gevaarlijkste bowler van het Mr. North team te zijn, ook R. M. Bell, die vier wickets nam voor 24 runs bracht met zijn slows de Hollandsche batsmen zeer dikwijls in moeilijkheden. P. v. Bueren en Dr. S. Posthuma openen dan om pl.m. half een voor de tweede maal de innings van Rood en Wit. De Morkel, de fast- bowler, die in de eerste innings geen wicket heeft kunnen veroveren en D. Napper vormen voorloopig den Engelschen aanval. De runs komen zeer langzaam, vooral als Allcott Nap- per vervangt. Daar beide batsmen geruimen tijd op de mat staan en nog steeds ongescheiden zijn, neemt Bell den bal over van Morkel, doch ook hij heeft geen succes. Eindelijk, even voor lunch krijgt Allcott Posthuma gevangen op eigen bowlen, voor een kalme 17. Er zijn dan inmiddels 38 runs voor het eerste wicket ge scoord. E. Schill, die inkomt houdt stand tot lunch, er zijn dan een 10-tal runs bijge komen. Na lunch is Schill de eerste om te vertrek ken, als Morkel, die wederom is aangezet, hem bowlt voor 13 (261). Met W. Glerum als vierde man in, komt de grootste stand van deze innings; zoowel hij als v. Bueren spelen het bowlen met het noo- dige zelfvertrouwen en straffen de slechte ballen zooveel mogelijk af. Vooral op den slow-bowler Brown worden nogal eenige runs geslagen. Onder applaus brengt Glerum de 100 op en nu beginnen beide spelers aan de score voor de 2e innings. Als het totaal 118 is geworden gaat Glerum op een bal van Allcott dien hij mist, voor zijn wicket staan met het noodlottig gevolg; voor een uitstekende 28 kan hij verdwijnen. Voor het derde wicket zijn er dus 57 runs bijgekomen. Dan gaat het sneller: op 131 wórdt Jhr. W. v. d. Bosch door Brown op eigen bowlen voor 8 gevangen en op het zelfde to taal vangt Allcott Jhr. P. Feith op denzelfden bowler. 11 runs daarna, even voor de theetijd .(half vijf), wordt tenslotte ook y, Rueren in gerekend, als hij een bal van Brown half raakt en achter het wicket wordt gevangen. Zijn langdurige, solide innings (pl.m. 3 1.2 uur) van 56 runs (5 vieren) was onder de ge geven omstandigheden uiterst nuttig, aange zien het anders niet onwaarschijnlijk was ge weest, dat de Hollanders een innings neder laag hadden geboekt. Nadat v. Bueren van het tooneel was verdwenen (6-142) was het spoedig gebeurd. Nog voor de thee werd Har tog voor 4 door Allcott gebowld en direct na den warmen dronk bowlt Brown Schmeink op hetzelfde totaal en ook Mr. F. A. Davidson wordt zonder het totaal te hebben verhoogd naar de kleedkamer terugzonden. Tot over maat van ramp gaat aanvoerder J. van Eeghen," die het bowlen aan zich trachtte te houden, bij deze poging zeer ongelukkig run out na 4 runs te hebben gescoord, zoodat Bruin met 1 run not out blijft. Een collapse dus! Van 4 voor 131 was het eind totaal niet meer dan 147 geworden, met inbegrip van 16 extra's, zoodat het versterkte Rood en Wit team slechts 47 runs voor is, die de Engel schen dan ook gemakkelijk bijeenslaan, al is het dan ook voor het verlies van drie wickets. In de tweede Hollandsche innings nam All cott ditmaal 4 wickets voor slechts 14 runs. Zijn bowlen stond op zeer hoog peil. Hij bowl de 29 overs, waarbij slechts in 9 overs werd gescoord. Bell had thans geen succes, in 14 overs werden 33 runs op hem gescoord. Mor kel nam in 17 overs 1 wicket voor 28 runs. Napper en Hill hadden evenmin succes. Zooals gezegd, sloegen de Engelschen hier na de ontbrekende runs bijeen. Morkel, die op Bruin's bowlen voor 15 runs door P. Feith werd gevangen en Hill, die alvorens hij door S. Posthuma op eigen bowlen werd gevangen, een uitstekende 22 scoorde, droegen hiertoe wel het meeste bij. Napper werd voor 1 door Bruin gebowld, die met 2 voor 4 mooie cijfers had en Bromage en Brinkman bleven resp. met 8 en 3 niet uit. Totaal 49 runs. De Engel schen winnen dus met 7 wickets. De scores luiden als volgt; lste innings versterkt Rood en Wit XI: P. A. Lammers v. Bueren bowled C. Allcott 17 S. Posthuma c. Bromage b. C. Allcott 16 E. A. Schill c. Maertensz, b. Allcott 2 W. Glerum l.b.w. b. Allcott 0 W. v. d. Bosch l.b.w. b. R. M. Bell 7 P. Feith bowled G- Allcott 3 M. Hartog not out 32 J. E. C. Schmeink bowled R. M. Bell 1 F. A. Davidson l.b.w. idem 3 J. H. M. van Eeghen lb.w. idem 6 M, Bruin bowled C. Allcott 0 Extra's 7 In eind 1929 woei te Warschau, waar deze wedstrijd plaats vond, een geweldige wind, zoodat Nurmi van een prestatie afzag en slechts op winst liep. Petkiewietz kon het eenigszins gedrukte tempo blijven volgen en nam 400 M. voor de finish zijn kans waar om Nurmi op de 3000 M. te kloppen. Zijn tijd bedroeg toen 8 min. 50 sec., Dit is nog ruim 14 seconden onder het Nederl. record over 3 K.M. Dit was echter niet zijn beste pres tatie. Te Helsingfors legde hij denzelfde afstand in 8 min. 27 sec. af. Na deze nederlaag heeft Nurmi zich nooit meer aan de 3000 M. gewaagd. Na zijn nederlaag op de 1500 M. tegen Dr. Otto Pel- zer kwam hij ook op dezen afstand niet meer uit. Over zijn kansen voor a.s. Zondag liet hij zich niet uit, doch informeerde direct of de bekende Zweed Orne van de partij was. Dit jaar zal hij niet aan de Engelsche kampioenschappen deelnemen, evenmin als Virtanen, die toen de 4 Eng. Mijl won. Wij raden liefhebbers van goede athletiek een bezoek aan het stadion sterk aan. VOETBAL R. C. H.—W. S. C. (34). negental niet op zijn sterkst uitkomt, geloo- ven we toch dat het van de H.H.C.'ers zal winnen. Wat de overige eerste-klase wedstrijden be treft, gelooven we dat Quick wel zal verliezen van Ajax, evenals Z.R.C. van V.V.G.A. en dat Blauw Wit, dat tot nu toe ongeslagen is, de punten niet aan T.O.G.O. zal laten. UITBREIDING VAN HET SPEL. Thans heeft zich ook Famos (vixgeniging van scholieren van Middelbare Scholen) te Amsterdam bij den N.H.B. aangesloten. In Haarlem is de voetbalvereeniging Swas tika met beoefening van het spel begonnen. HET COMPETITTEPROGRAMMA. Voor de eerste klasse zijn vastgesteld: voor Zaterdag: Ajax IQuick I. Blauw Wit I—T.O.G.O. I. Z.R.C. I—V.V.G.A. I. voor Zondag: Haarlem I—A.G.H.C. I. Voor de tweede klasse: voor Zaterdag: A.M.V.J. I—Blauw Wit n. V.V.G.A. n—Ajax II. D.E.C. IFamos I. A.G.H.C. H—DE.C. n. voor Zondag: H.H.C. II—Haarlem n. DAMMEN. „INLEIDING TOT HET DAMSPEL". Binnenkort zal bij de N.V. G. B. van Goor Zonen's Uitgeversmaatschappij te 's-Graven- hage verschijnen een nieuw dam werkje van J. W. van Dartelen onder den titel „Inleiding tot het Damspel". Dit boekje is een herdruk van het eerste werkje van Van Dartelen „Practische hand leiding voor het damspel". GYMNASTIEK BONDSBESTUUR K.N.G.V. Naar wij vernemen heeft de heer G. C. van den Bergh te Utrecht zijn benoeming tot Technisch Bondsbestuurslid van het Konink lijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond af- deeling Vrouwenturnen aangenomen. WATERPOLO DOLFIJN—H.P.C. (1—0). In een zeer spannenden wedstrijd is het Dolfijn op het kantje af gelukt, HP.C. te kloppen. Te ongeveer half negen laat scheidsrechter A. v. Olst beginnen; H. P. C. stelt zich als volgt op: L. Kchler, A. J. Braam, H. J. Leijenaar, F. W. Moolenaar, J. Uitendaal, J. Kooijman, N. N. Het begin kenmerkt zich door zenuw achtig spel van beide zeventallen. Er wordt in een snel tempo gespeeld, zoo dat om beurten de keepers werk krijgen te verrichten. De HP.C. achterhoede heeft het zwaar te verantwoorden, doch door hardnekkig ver dedigen en in laatste instantie door keeper Köhïer kan menige goed opgezette aanval van Dolfijn worden afgeslagen. Aan den andere zijde moet eveneens de Dolfijn achterhoede haar uiterste krachten inspan nen om doelpunten te voorkomen. Kooyman wordt zóó goed door Kuiper bewaakt dat hem menige vrije worp te beurt valt. wat echter een handicap was voor den H.P.C.- aanval. De rust treedt in met blanken stand. Na een korte pauze wordt weder begon nen; Dolfijn heeft haar tactiek veranderd. De gevaarlijke tweemeterspeler van Dolfijn v. d. Velden wordt beweeglijker; hij tracht door veel zwemmen verwarring in de ach terhoede te stichting, doch dit mocht niet baten. H.P.C. werkt zich langzaam los en neemt voor een oogenblik het spel In handen. Braam zwemt ondanks zwaar hinderen op, doch zijn schot is niet hard genoeg om Rijke te passeeren. Door overnemen in de achter hoede van H.P.C. speelt Moolenaar een mo ment tegen v. d. Velden; de bal wordt naar laatstgenoemde geplaatst, waardoor een kleine schermutseling voor het doel ontstaat waaraan scheidsrechter Van Olst een einde maakt, door beide spelers het water uit te zenden. Kort hierna is I-I.P.C. ongelukkig als Kooy man met gebalde vuist naar den bal slaat. Scheidsrechter Van Olst ontgaat deze fout niet en hij zendt ook hem het water uit. Met vijf tegen zes man houdt H.P.C. het nog een kort oogenblik vol, doch kan ten slotte den druk niet weerstaan. G. v. d. Kamp doelpunt van korten af stand onhoudbaar (1—0). Als beide zevenatllen weer volledig zijn is het weer hetzelfde spel van zooeven. H.P.C. zet er alles op om den gelijkmaker te scoren, doch de Dolfijn achterhoede weet van geen wijken. Onder groote spanning komt het einde. H. P. C. IV—D. W. R. in (6—1). Voor den H.Z.B. ITe klasse speelden bo- 1 vengenoemde zeventallen in Groenendaal. Reeds dadelijk na het begin toonde HP.C. zich sterker en wist dit In zes doelpunten ntf te drukken, waartegenover D.WR. met een goed schot de eer wist te redden. H.V.G.B. 2H.P.C. 2 (0—2). Onder leiding van den heer Th. Hölsken stelt HP.C. zich met een Invaller voor Bal o» terwijl de thuisclub drie invallers telt. H.V.GJ3. 2 verschijnt met: Ir. N. Boon, J. Glatz. L. Brunt. P. Rol, M. C. Fehres, W. Hilarius, F. van Dantzlg. j H.P.C. 2: J. Stuifmeel, F. Hecrkens Thijssen, H. Müller, A. van Huisstede. J. van Zadel, D. Wesseling, J. Schutter. Hilarius haalt den bal: al spoedig krijgt Schutter eenige schoten te verwerken, het geen hij goed doet. De tegenaanvallen van H.P.C. zijn veel gevaarlijker. Brunt heeft de grootste moeite om den snellen Heerkens Thijssen het scoren te beletten. Door op- zwemmen van Huisstede, die door zijn man vrijgelaten wordt, komt de eerste goal i01). Nadat Boon nog eenige lastige ballen heeft gestopt, krijgen de bezoekers een corner te nemen, die een onhoudbaar doelpunt van den middenvoor oplevert (02). In de tweede helft is H.P.C. weer sterker, doch de thuis club verdedigt stug; een mooi schot van Van Zadel weet Boon te stoppen. H.V.G.B. krijgt een opgelegde kans om tegen te scoren, als Brunt naar zijn vrijlig- genden linksbuiten plaats; deze speler wacht echter te lang, zoodat de bal uit zijn handen geslagen wordt. Schutter krijgt nog een hard schot in den hoek te verwerken, waarna het einde komt. De wedstrijd werd door beide partijen fair gespeeld. ZIGNEA—HET IJ. Donderdagavond speelde Zignea I aan de Kleverlaan haar derden competitiewed strijd. De opstelling was aldus: Zignea: De Roos. M. v. Ommeren, B. Witkamp, H. v. Abs. B. Venema, R. v. Spaendonck, C. Kammeijer, Het IJ.: D. Uitenvijk, C. Huijbers, M. Martens, H. de Boer. M. Vierdag. F. Hessel, B. Hesterman. Door haar grootere snelheid zijn de IJ-da- mes telkens het eerst bij den bal, doch gemis aan bal techniek is de oorzaak dat zij van dit voordeel geen partij trekken. Wel wor den op het Zignea-doel enkele zachte scho ten gelost, maar zij hebben bij mej. Roos geen schijn van kans. Dan verhuist de bal met kleine spronge tjes (een goed schot zag men niet) naar mej. Van Spaendonck. Intusschcn maakt mevrouw Venema zich vrij; zij krijgt den bal toegespeeld en deponeert dien in het net. (1—0). Tot de rust blijft de stand onveran derd. Na rust is het tempo van het spel nog langzamer. Er worden veel fouten gemaakt, die de scheidsrechter wegens gebrek aan tijd lang niet alle kan straffen. De speelsters van beide teams begrijpen elkander zeer slecht, zoodat mooie kansen aan beide zij den onbenut blijven. Eindelijk scoort mej. Vierdag na een paar vergeefsche pogingen met een schot in den hoek den gelijkmaker (1—1). Kort daarop ligt er weer een groepje speel sters voor het Zignea-doel en daar de Haar- lemsche dames zich niet vrij maken, kan mej. Roos den bal niet wegwerken; zij krijgt hem telkens weer terug, zoodat mej. Huijbers van de 2-M. lijn af een laag schot kan lossen, dat succes heeft (12). Juist os Zignea mooi op weg voor den ge lijkmaker. als de scheidsrechter fluit. Beide partijen hebben in het koude water hard gezwoegd, maar eerste klasse spel vertoon den ze niet. LAWNTENNIS BEIDE WESTRUST-TEAMS KAMPIOEN. Door een niet volledige ranglijst, in het officieel orgaan „Lawn-Tennis", misleid, kwa men wij in ons overzicht van Zaterdag J.l. en in onze voorbeschouwing in Sport en Spel van Maandag J.l. tot de slotsom, als zou West- rust I juist niet het kampioenschap behaald hebben door de 3—4 nederlaag tegen Spirit. Dit was dus onjuist. Westrust stelde zich op 14 Juni veilig door een overwinning op Game and Set, zoodat de wedstrijd tegen Spirit van weinig belang meer was. Door het te licht opnemen, werd deze laatste wedstrijd dan ook onnoodlg ver loren. Aan Westrust onze gelukwenschen, ook al, omdat het tweede definitief het kampioen schap wist te behalen. Haarlem bezit thans de volgende kampioe nen. Eerste klasse, derde afd.: Haarlem 1. Tweede klasse, eerste afd.: Haarlem 2. Tweede klasse, zevende afd.: Vclserbeek. Tweede klasse, negende afd.: T.C.H. 2. Derde klasse, eerste afd.: Terry. Derde klasse, tiende afd.: Westrust 1. Derde klasse, elfde afd.: T.E.D. 2. Derde klasse, zestiende afd.: Westrust 2. Een achttal kampioensteams, ca. 30% van het totaal aantal Haarlemsche teams en dus geen slecht resultaat. Het competitie-programma is slechts klein en onbelangrijk, nu dc beslissingen overal of bijna overal zijn gevallen. T.C.S.B. heeft nog een restant-partijtje van 26 April tegen K.A.T. en behoort te winnen, al ls de wed strijd-sfeer in zoo'n restantje wel geheel anders. Ook Groenendaal heeft zoo'n restantje van denzelfden datum nog af tc werken tegen T.H.C. 25. Beide teams hebben zich de minst sterke in hun afdccling getoond en de laatste loodjes hebben te beslissen wie hekke- sluiter zal worden, waarvoor T.H.C. 25 het meest in aanmerking zal komen. De volgende week beginnen de kampioens- competities en dan zal er meer interessants te beleven zijn, speciaal ten aanzien van onze Haarlemsche teams. MOTORDIENST De korporaals-kok Ch. Seuntjes en K. F. van Akkeren van den Motordienst te Haar lem worden met ingang van 1 Juli bevorderd tot sergeant-kok-titulair. SCHADEVERGOEDING AAN EEN ONSCHULDIG VERDACHTE? De Haagsche rechtbank heeft afwijzend be schikt op het verzoek van J. B. om van den Staat een schadevergoeding van f 60.000 te mogen ontvangen wegens zijn arrestatie en gevangenhouding als verdachte van den moord op den Voorburgschen manufacturier van der Drift. B„ die wordt bijgestaan door mr. Paauwe, zal van deze afwijzende beschikking in hooger beroep gaan by het Haagsche Gerechtshof, Bowlingcijfers: D. P. B. Morkel C. S. Dempster C. J. W. Allcott R. M. Bell O. M. 7 1 4 13 1/2 6 11 3 W. R. 22 0 13 0 28 6 24 4 2e Innings Rood en Wit: P. L. van Bueren c. Bromage H. S. Brown 56 S. Posthuma c. and b. C. J. Watllcott 17 E. J. A. Schill bowled Morkel 13 W. Glerum l.b.w. Allcott 28 W. v. d. Bosch c.a.b. H. S. Brown 8 P. Feith c. Allcott H. S. Brown 0 M. Hartog bowled Allcott 4 J. Schmeink bowled H. S. Brown 0 F. A. Davidson c. Napper Allcott 0 J. v. Eeghen run out 4 M. Bruin not out 1 Extra's 16 Totaal 147 Bowlingcijfers: O. M. R. W. D. P. B. Morkel 17 6 26 1 D. D. Napper 5 1 16 C. J. W. Allcott 29 20 14 4 R. M. Bell 14 2 33 S. Hill 8 2 14 H. S. Brown 11 1 28 4 2e Innings Mr. North XI. D. P. B. Morkel c. P. Feith M. Bruin 15 S. Hill c.a.b. S. Posthuma 22 D. D. Napper bowled M. Bruin 1 V. G. Bromage not out 8 T. E. W. Brinkman not out 3 Totaal (3 wickets) 49. Bowlingcijfers: O. M. R. W. W. van den Bosch 5 1 14 J. Schmeink 6 1 17 S. Postuma 3 1/2 14 1 M. Bruin 2 4 2 ATHLETIEK EEN INTERVIEW MET PETKIEWIETZ. De Pool die Nurmi klopte. (Van onzen medewerker). In verband met de internationale athle- tiek-wedstrijden die a.s. Zondag in het Sta dion te Amsterdam plaats vinden, arriveer de de bekende Poolsche afstandlooper Petkiewietz te Amsterdam. Zijn eerste vraag was een Finsch bad. Zijn tweede verzoek was om trainingsgelegenheid en zoo zagen wij dezen crack Dinsdagavond op het Haar lem-terrein Petkiewietz was opgetogen over de goede grasbaan te Haarlem. „Een uitste kende trainingstrack' was zijn opinie. Op onze vraag of hij veel op gras oefende, deelde hij in half Engelsch, half Duitsch mede, dat het in zijn lange athletiek-loop- baan de tweede maal was dat hij op gras liep. In Warschau, zoo voegde hij er aan toe, zijn niet veel sintelbanen slechts zeven. In heel Holland bezitten wij er slechts vijf! Petkiewietz uitte zijn verwondering over het groote aantal athleten, dat te Haarlem trainde. Zijn eigen systeem verschilt nog wel iets van het onze. Deze Pool traint iederen dag een uur, doch is evenals „Haarlem", een groot voorstander van warm water en mas sage. Ook Woensdag was hij weer vroeg in actie nu op de Amsterdamsche sintelbaan, die hem zeer goed beviel. Na een rondje losloopen pikte hij snel achter elkaar een tweetal sprintjes op 400 M. Daarna liep hij weer drie banen kalm, om met een zeer pittige 800 Meter zijn training te eindigen. Tijdens de massage slaagden wij er in, hem aan het praten te krijgen over zijn race tegen Nurmi in 1929. De Polen kunnen wij in twee types indee- len: het Duitsche genre uit zich gemakkelijk en spreekt veel. Het Finsche type, waartoe wij Petkiewietz ongetwijfeld moeten reke- nene is stug en gesloten. Nadat hij Nurmi eenige malen ontmoet had, wist hij dat een overwinning slechts door een snellen eind spurt zou gelukken. Immers de geweldige kracht van Nurmi ligt in het constante snelle tempo van dezen Fin. Prachtig spel van Weensche voetbalprofs: De vele toeschouwers die het R.CJ1.-ter rein Woensdagavond omzoomden, zullen wel opgetogen huiswaarts gekeerd zijn na de kennismaking met het spel van W. S. C. Dat was voetbalspel in de perfectie, zooals we dat op onze terreinen maar zelden zien. De baltechniek van eiken speler afzonderlijk het positie kiezen, het plaatsen met den voet zoowel als met het hoofd was in één woord af, waarbij bovendien nog in een tempo werd gespeeld, dat groote bewonde ring wekte. Het publiek verkeerde voortdu rend in extase voor de schitterende staaltjes voetbal, die vertoond werden. Dat de Racing zich zoo kranig geweerd heeft, strekt haar tot eer; slechts door een ongelukje in de laatste minuten ontging Krom c.s. een gelijk spel. Het geheele elftal van R. C. H. heeft dan ook uitstekend ge speeld. W. S. C. is direct aanvallend; al spoedig moet Kos handelend optreden. Enkele snelle aanvallen van R. C. H. stichten verwarring bij de gasten, doch zij handhaven zich vol komen. Als de linksbuiten na tien minuten een scherpen voorzet geeft, loopt Kos er on der door en het is 01. Even later schiet de linksbinnen een vrijen trap hard in; Kos stopt den bal wel, maar via zijn handen be landt hij toch in de touwen (02). Dan komt de Racing meer en meer opzet ten; als Paape een hoogen voorzet geeft, loopt de doelman te ver uit zijn doel, waar door De Geus in het leege doel kan trappen (1—2). Als geldt het een competitiewedstrijd, zoo wordt er nu gespeeld; na mooi werk van Verkerk schiet. De Geus numemr twee in den uitersten hoek (22). Nog is het niet genoeg; de R. C. H.'ers spe len nu ook uitstekend, hoewel niet zoo mooi als W. S. C. Vlak voor de rust speelt Ruis een bal door naar Hanse, die snel doorloopt en van de achterlijn af nummer drie achter den keeper om in het Weensche doel depo neert (32). Dan is het rusten. De tweede helft begint met een geweldig offensief van W.S.C.; nauwelijks zijn er vijf minuten gespeeld, of uit een corner maakt de linksbinnen gelijk (33). Dan volgt een interessante strijd om de lei ding, waarbij het publiek volkomen mee leeft. Alle R.C-H.'ers sjoelen voor wat ze waard zijn en als is W. S. C. vrijwel door loopend aanvallend, zij krijgt geen kans tot scoren. Kos is nu geweldig en keert tal van fraaie schoten. Er heerscht groote span ning, ook omdat de Racing nog enkele goede kansen krijgt. Hanse rent herhaaldelijk langs de lijn, doch ook W.S.C. voorkomt scoren. Totdat kort voor het einde bij een scrimmage voor het R.C.H.-doel Ruis het leer in eigen doel trapt, onhoudbaar voor Kos, waardoor de W. S. C.'ers goedkoop aan het winnende punt komen (34). Dat is dan ook de eindstand van dezen enerveerenden kamp. R. C. H. speelde met het volgende elf tal: Kos. Krom, Prevost. Geutskens, Ruis, Muller, Hanse, de Geus, Verkerk Sr., Verkerk Jr., Paape. AJAX—WIENER SPORT CLUB (2—2). Op het Amsterdamsche Stadion heeft Don derdagavond de voetbalwedstrijd plaats ge had tusschen Ajax en de Wiener Sport Club. De einduitslag was 22. HONKBAL OVERZICHT. Zondag is voor de Haarlemsche honkbal lers een drukke dag. Drie negentallen komen dien dag in het veld. 's Morgens krijgt Haarlem I bezoek van A.G.H.C. De eerste ontmoeting tusschen deze twee negentallen eindigde met een nederlaag voor Haarlem. Dit was echter niet noodig ge weest. En daar Haarlem een sterk negental in het veld brengt en bovendien thuis speelt, blijven de punten stellig in de stad. 's Middags spelen eveneens aan de Klever laan, de Haarlem-ceserves tegen het tweede negental van H.C.C. Hoewel het Haarlem- Bowlïngcijfers: Jhr. W. v. d. Bosch M. Bruin J. E. C. Schmeink W. Glerum

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 9