IJMUIDEN J E V E R WIJK BLOEMEN DAAL HAARLEMMERMEER HAARLEMMERLIEDE HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 1 JULI 1931 UIT DE OMSTREKEN PERSONALIA. De heer G. Manoth te IJmuiden slaagde voor het examen boekhouden van de Ver- eeniging van Leeraren in het Boekhouden. ACTIE TEGEN GAGEVERLAGING DER ZEELIEDEN. In de op 30 Juni in het Algemeen Ver kooplokaal te Rotterdam gehouden openbare vergadering van de zeelieden, haven- en andere transportarbeiders, waar de heeren W. Smid en E. Bouman het woord hebben gevoerd en welke vergadering stond onder leiding van den voorzitter der afdeeling Rotterdam van de Transportfederatie, den heer D. Groeneveld, is de volgende motie aangenomen: De openbare vergadering van zeelieden, haven- en andere transportarbeiders te Rotterdam onder leiding der Nederlandsche Federatie van Transportarbeiders op 30 Juni 1931 bijeen: Gehoord de besprekingen over de plannen der reeders om opnieuw de gages van de Zeelleden te verlagen; van oordeel, dat het loon der Nederland sche zeelieden reeds jaren een peil heeft be reikt, dat de zeelieden met hun gezinnen aan den rand van het pauperisme moeten leven; dat er inplaats van verlaging gageverhooging voor de zeelieden moet komen en dat andere verbeteringen o.a. in dienstregeling dienen te worden aangebracht; stelt vast, dat de ervaring heeft geleerd, dat ais vandaag op de zeelieden loonsver laging wordt toegepast, morgen de haven en andere transportarbeiders aan de beurt komen, waarom een zoo uitgebreid mogelijke daadwerkelijke afweeractie van arbeiders in de verschillende vervoerbedrijven dient te worden voorbereid; besluit de zeebeden, haven- en andere transportarbeiders op te wekken de ge organiseerde macht van de transportarbei ders te versterken door aansluiting bij de Nederlandsche Federatie van Transport- e eiders. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.25—f 0.85. Gr'ot per 50 K.G. f 65—f 30. Tongen per K.G. f 2.40f 1.90. Middelschol per 50 K.G. f 42. Zetschol per 50 K.G. f 42—f 24. Kleine schol per 50 K.G. f 25—f 7. Bot per 50 K.G. f 4.10. Schar per 50 K.G. f 13—f 5. Tongschar per 50 K.G. f 46f 36. Vleet per stuk f 8.50f 2.10, Pieterman en poon p. 50 K.G. f 7.50f 4.40. Middel schelvisch per 50 K.G. f 30—f 22. KI. middelschelv. p. 50 K.G. f 17.50—f 12.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11f 4.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 80f 54. Gullen per 50 K.G. f 21—f 4.80. Leng per stuk f 1.03f 0.55. Heilbot per K.G. f 1.55—f 1.25. Wijting per 50 K.G. f 10—f 3.60. Koolvisch per stuk f 1f 0.25. Makreel per 50 K.G. f 17—f 16. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Ned. passagiersstoomschip „Venezue la" met passagiers en stukgoederen van West Indië is Dinsdagavond van le Havre vertrok ken en wordt hedenavond te Amsterdam verwacht. Het Duïtsche motorpassagiersschip „Ori noco" met passagiers en stukgoederen van West-Indlë wordt a.s. Vrijdag, 3 Juli te Am sterdam verwacht. Het nieuwgebouwde s.s. „Both" van de Ko ninklijke Paketvaart Maaschappij te Am sterdam is hedenmorgen van IJmuiden uit naar de Noordzee vertrokken voor het hou den van een technischen proeftocht. Het Nederl. s.s. „Telamon" van de K.N.S.M. vertrekt Woensdagmiddag van Rotterdam naar IJmuiren om aan het Hoogovenbedrijf een partij ruw ijzer voor Italië bij te laden. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 30 Juni: Ned., Orpheus, Dantzig. Duitsch, Greta Glad, Hamburg. Zweedsch, R. H. Sanders, Oskerham. Engelsch. Malachite, Swansea. Zweedsch, Willem de Besehe, Norköpping. Estlandsch, Nereo, Leningrad. Engelsche. Fernande, Goole. Ned. Pollux, Hamburg. Ned. motor, Meuse, Parijs. Vertrokken schepen. 30 Juni: Duitsch, Quersee, Bremen. Ned., Wega, Poling. Engelsch, Fernande, Rotterdam. Ned., Waterland, Bremen, Ned., Amstelkerk, Bordeaux. Ned. Rijnstroom, Huil. Duitsch, Astarte, Bremen. Ned., Drechterland, Hamburg. Engelsch, Redstart, Londen. Engelsch, Stanislas, Leith. Ned., Lingestroom, Londen. PRIJZEN PEKELHARING. Volle haring f 16f 13.35 per kantje. Maatjesharing f 11.25f 8.10 per kantje. AANVOER PEKELHARING. Hedenmorgen kwam aan den Rijksvisch- afslag alhier de stoomtrawler Dirk Jacobus IJm. 267 van de V-E.M. met 12 kantjes volle haring en 504 kantjes maatjesharing, in to taal 31 last. BESOMMINGEN Hed enwaren aan den Rijksvischafslag 5 stoomtrawlers, 2 kotters en 4 loggers. De be sommingen waren: Trawlers: Manden: 325 Amsterdam IJm. 58 f 4500,— 370 Luther f 3600,— 450 Alkmaar (van de Westkust) f8100,— 260 Maria f 3400,— 90 Mascotte f 1300, Kotters: E 542 f1190,—; S 135 f580,—. Loggers: KW 69 f775,— KW 130 f975,—; KW 20 f 1060,KW 112 f 680,—. VELSEN RAADSVERGADERING Openbare vergadering van den gemeente raad van Velsen op Dinsdag 30 Juni. Voorzitter de heer R. G. Rijkens, burge meester. Afwezig wegens ongesteldheid de'heer D F. G. Schilling, wethouder. Ingekomen stukken De ingekomen stukken geven geen aan leiding tot opmerkingen. De heer Bosman (V.D.) vraagt of hij een en ander mag zeggen over de vragen van den heer Maas aan B. en W. De voorzitter zegt dat dit aan het einde cler vergadering kan geschieden. Jaarwedde Commissaris van Politie. Van den Commissaris der Koningin is bij B. en W. een schrijven ingekomen om de jaar wedde van den Commissaris van Politie te bepalen op f 4800 tot f 5800 (vier 2-jaarlijk- sche verhoogingen van f 250). De heer Visser (SDAP) deelt mede dat zijn fractie zich met het schrijven van den commissaris der Koningin niet kan vereeni gen inzake verhooging der jaarwedde van den Commissaris. Spr. zegt dat het hem be vreemdt dat men in dezen tijd de salarissen van hoogere ambtenaren Wil verhoogen, te meer daar deze jaarwedde pas verhoogd is. De heer Bosman vindt het in dezen tijd van malaise ook niet goed dit salaris te verhoogen. De heer Groeneveld (C.R.) zegt, dat men in den Haag zeer lang over dergelijke dingen doet en dat het een voorstel is van 3 a 4 jaar geleden. Het voorstel van B. en W. om te bereiken dat in een gemeente met pl.m. 42.000 in woners aan den Commissaris van Politie het geadviseerde salaris toekomt, wordt met 10 tegen 8 stemmen aangenomen. Wethouderspensioenen Vaststelling van een nieuwe verordening regelende de pensioneering van wethouders en van hun weduwen en (of) weezen en de toekenning van een vergoeding aan Wet houders. De heer Roel se (SDAP) weet niet welke leden van het College schuld hebben dat het voorstel van het senioren-convent zoo lang is blijven liggen, alleen weet hij dat de heer Nijssen vrij uit gaat. Spr. zegt dat dit voorstel hem nog te ver gaat. Uit de burgerij is critiek op dit voor stel gehoord en spr. is het daarmede eens en zegt dat de raadsleden moeten bedenken dat zij' zitting hebben als vertegenwoordigers van de burgerij. De heer Vermeulen (A.R.) zegt dat hij in de voorbereiding van dit voorstel geen groot aandeel gehad heeft, daar hij sedert jaren gepensioneerd wethouder is. Spr. komt op tegen de critiek van den heer Roelse en zegt dat de Raad het beste doet het voorstel van het seniorenconvent aan te nemen daar dit een geheel is. Daarom hoopt hij dat de heer Dalmeijer zijn gehee" nieuwe voorstel zal terugnemen. De heer D a 1 m e Ij e r (groep Schilling) zegt ook niet te begrijpen, waarom dit voor stel zoo lang op behandeling heeft moeter. wachten. Spr. heeft verschillende bezwaren tegen het voorstel en hoopt dit door amendementen te kunnen verbeteren. De heer Visser (SDAP.) meente ook aan merking te moeten maken op de manier van behandeling die niet den indruk maakt, dat er ernst mede gemaakt is. De heer Ten Broeke (C.H.) zegt geen bewonderaar te zijn van het voorstel. Spr. is het eens met de minderheidsnota van den heer Tusenius die meent dat de wethouders tijdens hun ambt voldoende gesalarieerd moeten worden, doch dat het daarbij uit moet zijn. De heer Maas (R.K.) spreekt er zijn bevreemding over uit. dat de heer Tusenius als voorzitter van het seniorenconvent, na de vaststelling van de concept-verordening met een nota is gekomen. De Voorzitter zegt dat hij het thans den meest geschikten tijd heeft geacht om het voorstel te behandelen, daar de raad altijd vriendelijk is geweest voor zijn zit tende wethouders en men van nieuwe wet houders nog niets weet. Bij de artikelsgewijze behandeling stelt de heer Tusenius (Vrijheidsbond) voor, den leeftijd, waarop de webhouders gepensioneerd kunnen worden te bepalen op 65 jaar. Dit voorstel wordt met 18 tegen 6 stemmen ver worpen^ Een voorstel van den heer Pot (A.R.) om den leeftijd op 60 jaar te bepalen, word' met 13 tegen 11 stemmen aangenomen. Bij art. 4 stelde de heer Roelse voor het bedrag van het pensioen niet op 1/216. doch op 1/400 procent van het salaris per maand te bepalen. De heer Groeneveld (C.H.) komt tegen deze kapitalistische tendenzen op. Zoo zal het voor een arbeider onmogelijk worden om wethouder te zijn. Het voorstel Roelse wordt met 15 tegen 8 stemmen verworpen. Nadat nog enkele wijzigingen werden aan gebracht, wordt de verordening met 21 tegen 3 stemmen aangenomen. Subsidie „de Toorts". B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken op een adres van de vereeniglng „Eigen Gebouw" te Santpoort, om ten behoeve van het gestichte gebouw ,„de Toorts" aldaar voor 1931 een subsidie te verleenen. De Voorzitter zegt, het niet eens te zijn met het afwijzend advies der meerderheid van het College. Spr. weet dat daar tal van vergaderingen van algemeen nut worden ge houden. De heer Roelse (SDAP) zegt dankbaar te zijn dat deze stem uit het college gehoord wordt. Spr. stelt voor om dit jaar f 150 sub sidie te verleenen. De heer Vermeulen waarschuwt tegen deze wijze van doen en zou de zaak liever in zijn geheel bij de begrooting behandeld zien. De heer Dunhebier (C.-H.) zegt dat er voor dit jaar subsidie wordt gevraagd. De v o o r z it t e r zegt dat het om kleine bedragen gaat en dat, het niet zoo erg is, al komen er ook in Driehuis en Velsen-N. zulke gebouwen. Vele leden hebben bezwaar vanwege de con sequenties. Het voorstel Roelse of f 150 subsidie te verleenen wordt met 13 tegen 11 stemmen verworpen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Aanleg van een weg te Velsen. Naar aanleiding van een verzoek van de N.V. Ver. Kon. Papierfabriek Van Gelder Zonen tot het aanleggen van een weg, gepro jecteerd tusschen den Wij kerstraat veg en den Koningsweg te Velsen en tot het bestem men voor openbaar plantsoen van den ont worpen weg tusschen de Smidt van Gelr ;Lr. en den aan te leggen weg stellen r'. en W. voor dit in te willigen met de bepaling dat voor den aankoop van grond voor aanleg van den weg de helft der kosten voor rekening der gemeente komt. De heer visser heeft daar bezwaar tegen en meent dat er geen groot verkeerobelan. mede gemoeid is. De heer Dunnebier wijst er op dat de Papierfabriek nog al het een en ander in het belang harer arbeiders doet. De heer Ten Broeke zegt dat het gaa: tegen een eigenaar, die overvraagt. Het voorstel van B. en W. wordt met 16 te gen 8 stemmen aangenomen. Enkele kleine voorstellen worden zonder hoofdelijke stemming goedgeveurd o.a. het voorstel om de gemeente te doen toetreden als lid van den Provincialen Brandwe^rbond, het voorstel tot wijziging van het reglement vnor de burgerlijke instelling van Maat chap- pelijk Hulpbetoon, het voorstel tot intrekking van. het raadsbesluit van 9 Sept 1930 en vast stelling opnieuw van plan VIII tot herzi'ning van het oorspronkelijk vastgestelde uitbrei dingsplan voor de gemeente Velsen, het voot- stel tot voorloopige goedkeuring van een plan tot onteigening van perceelen grond met op stallen te IJmuiden, en het voorstel tot het verstrekken van gelden uit de gemeentekas voor de aanschaffing van schoolmeubelen en leermiddelen ten behoeve van de Ds. H. W- Creutzbergschool en het plaatsen van een eenvoudige overdekte rijwielbergplaats bij ge noemde school en voor de aanschaffing van schoolmeubelen voor de Inslnger-school en voor het maken van een gasverwarming in de R.K. jongensschool aan de Corverslaan te V.elsen. Interpellatie Roelse. Aan de orde is daarop de interpellatie van den heer Roelse over de cursussen voor werk- looze en andere zeevisschers, waarover hij een reeks schriftelijke vragen had ingediend, die reeds gepubliceerd zijn. Hij licht deze vragen nader toe en zegt met zijn interpellatie alleen het belang der vis- scherij school te beoogen. De heer Tusenius, wethouder van on derwijs, zegt het bevreemdend gevonden te hebben, deze vragen uit de courant te heb ben vernomen. Na de publicatie der vragen, heeft spr. zich in verbinding gesteld met den adj.-inspecteur van de scheepvaart en den volgenden dag een conferentie gehad met den inspecteur van het nijverheidsonder wijs. Ook bij hem heeft steeds voorgezeten het belang der visscherijschool. Dit is trou wens in den loop der jaren gebleken, anders zou de visscherijschool reeds lang opgeheven zijn. Spr. leest voor wat over deze zaak in de besloten vergadering op 26 Mei j.l. is gezegd en waarin besloten werd voor bedoelde cur sussen f2000.beschikbaar te stellen. Aan de visscherijschool was echter voor de menschen geen plaats, omdat in 1915 door B. en W. van Velsen goed gevonden is. dat leeraren der visscherijschool particulier en voor eigen rekening cursussen gaven voor het certificaat voor de wet op het uitwijken. De directeur der visscherijschool deelde dit aan B. en W. mede. Spr. heeft toen een amb tenaar van zijn departement naar den di recteur gezonden met verzoek om opgave van het aantal leerlingen en de namen. Hier aan wenschte de directeur evenwel niet te voldoen. Spr. zegt met de beste bedoelingen deze cursussen te zijn begonnen en nu zijn de dl- directeur der Visscherijschool en de voorzit ter der Reedersvereeniging zeer boos op hem. De toestand werd zoo, dat de directeur van de visscherijschool de cursussen stopzette wegens gebrek aan leerlingen. Daarna kwam spr. met den directeur tot overeenstemming en den dag daarop ver schenen de vragen van den heer Roelse in de bladen. Spr. zegt gaarne wenken te hooren om het onderwijs aan de visscherijschool ge schikt te maken voor de praktijk en zou ook willen, dat de directeur der school hetzelfde verklaarde. De heer Roelse verklaart zijn vragen ge lijktijdig aan B. en W. en aan de pers te heb ben gezonden, omdat de zaak „aanbrandde" en opheldering noodig was. Wat het verloop der kwestie betreft, is spr. overtuigd, dat de directeur niet zijn vol doende medewerking heeft gegeven. Hij be treurt dat deze dingen in openbare behande ling gezegd moeten worden. De heer Tusenius verklaart, dat de di recteur der visscherijschool des morgens van den voorzitter een wenk heeft gekregen, om naar den heer Roelse te gaan en dezen te vragen de Interpellatie in besloten zitting te behandelen. De heer Roelse is van meening, dat deze dingen in een openbare vergadering behan deld moeten worden, hij hoopt dat de zaak tot gevolg zal hebben, dat het onderwijs dan beter zal worden. De Voorzitter betreurt, dat deze zaak in het openbaar behandeld is moeten wor den. De heer Roelse had best aan het begin kunnen zeggen, dat het belang der zaak een vergadering in besloten kring eischte. Maar nu de zaak openbaar is, hebben de raadsle den een inzicht kunnen krijgen in deze zaaK, die zeer mistig voor hen was en in den aan vang ook voor spreker. Maar nu zal er nog veel meer los komen, want spr. heeft verno men, dat er zeer scheeve inlichtingen zijn verstrekt. De heer Vermeulen betreurt eveneens de openbare behandeling, doch dit kan nu niet anders, nu er in de bladen over geschre ven is. Spr. zegt dat de moeilijkheden een gevolg zijn van het feit, dat B. en W, niet op de hoogte waren met den toestand aan de visscherijschool, liij laat in het midden, hoe dit gekomen is. Deheer v. d. Steen (C.-H.) zegt, dat de wethouder ofschoon deze verklaarde niet op de hoogte te zijn, toch alles in het werk heeft gesteld, om de cursussen zoo goed mogelijk te doen slagen. Wel is spr, het eens met den heer Vermeulen, dat de schippers meer ver trouwen hebben in de leeraren der vissche rijschool. De heer d e N o b e 1 (V. D.) hoopt, dat de verhouding tu*sc^en B. en W. en den direc teur der visscherij-choot weer in orde komt en dat dit de cursussen ten goede zal komen. De heer T u s e n 1 u s zest, dat de heer Ver meulen als secretaris der Reedersvereeniging van alles op de hoogte was en verklaart ver der, dat hij dezen avond iets verzwijgt op aanraden van den heer Vermeulen, om dat dit in het belang der zaak is. Spr. komt er i.egen op, dat men hem verwijten doet, want hij heeft alles gedaan om de cursussen te doen slagen. De Voorzitter verklaart gaarne een uitspraak van den raad te willen hebben en stelt voor dat de raad het beleid van Z en W. in deze zaak goed keurt en ook dat B. en W. connectie zullen zoeken met de Regeering en vragen of hiervoor ook subsidie gegeven Kan worden. De heer Tusenius zegt dat er een voorstel is en dat het b?lans d~r menschen eischt, dat de cursussen spoedig doorgaan. Deheer Roelse ls het met aen heer Tu senius eens. dat de commissie van toezicht anders samen gesteld moet worden. Hiermede wordt de interpellatie gesloten. Rondvraag. De heer B a a r d a (groep Schilh'ne) vraagt maatregelen in verband met het drukke ver keer in de Verlóren van Themaa.laan en m de Lindelaan. De Voorzitter zegt, dat er veel gebeurt in Velserbeek wat niet ln den haak ls en spr. overweegt dan ook Velserbeek voor wielrij ders te sluiten. De heer Ten Broeke derit mede, verno men te hebben, dat er een conflict bestaat tusschen de politie en de Persvereemgmg. Spr. vraagt of de mogelijkhed niet bestaat, dat dit conflict opgeheven wordt. Verder of de verkieizingsreclames op particuliere ge bouwen niet weggenomen kunnen worden. De Voorzitter zegt wi ho--fd der noli- tie te zijn doch de commissaris van politie is hulp-officier van justitie en als zoodanig gaat veel buiten spr. om. Doch een hoofdredacteur van een der Haar lemsche bladen is bij den commissaris Ge weest en spr. zal eerst het resultaat hiervan afwachten. De heer Roelse vraagt of van te werk gestelde werkloozen belasting en schoolgeld mag worden afgehouden. De Voorzitter zal dit onderzoeken. Verder vraagt den heer Roelse hoe het staat met de verbouwing van school C. De Voorzitter zegt dat deze zaak nog bij B. en W. Is. Nadat de heer Diependaal (R.K.) nog een vraag heeft gesteld omtrent het fietsen in het Burgemeester Rïjkenspark sluit de voorzitter de vergadering. DE AANVARJNG BU DE VELSERBRUG. TUSSCHEN DE „IRENE" EN EEN NOORSCH SCHIP De Raad voor de Scheepvaart te Amster dam heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de aanvaring tusschen het stoomschip „Irene" van de Kon. Ned. Stoom boot Mplj. en het Noorsche stoomschip „Risr" op 24 Mei jl. bij de Velserbrug. Belde schepen lagen 's morgen 9 uur in de middensluis te IJmuiden. Te 9.27 uur had de „Irene" de sluis verlaten en vijf minuten later volgde het Noorsche schip. De afstand naar de Velserbrug be draagt ongev<*er 10 minuten. Daar de brug pas om 9.55 uur open ging, had men 28 mi nuten tijd. Zoo langzaam mogelijk werd naar de brug gestoomd. Te 9.55 uur was de brug draaiende en de „Irene" lag toen met den kop ter hoogte van de afstands-stoppalen. Het schip, zoo verklaarde de loods van de „Irene" werd toen ingeloopen door de „Risr". Daar er toen gevaar voor aanvaring bestond, werd er volle kracht vooruitgedraaid. Even later had de aanvaring plaats. Het Noorsche schip raakte de „Irene" met het stuurboords boeganker aan bakboord achter de mid scheeps, waardoor een groote deuk in het dekhuis boven water ontstond. Het schip is goed door de brug gekomen. De loods van het Noorsche schip verklaar de ongeveer hetzelfde. Hij had daar het schip hoog op het water lag en er harden wind was, veel last van wegdrijven. Get. bleef steeds achter de „Irene". Bij de stoppalen was hij dicht bij het Hollandsche schip. Hij hoopte dat dit schip eerder weg zou zijn. Toen heeft hij nog geroepen: „Kan je niet harder!" On danks dat volle kracht achteruit werd gege ven, had de aanvaring plaats. Het heeft nooit in het voornemen gelegen van get. om de „Irene" te passeeren. De vraag deed zich voor, of het niet beter was geweest, wat langer in de sluis te blij ven. Get. verklaarde, dat dit nooit gebeurt. Als de sluis open is gaat men weg. Men vraagt nooit om te blijven liggen. Bij minder haast, zoo werd opgemerkt, zouden misschien minder ongelukken gebeuren. De hoofdinspecteur voor de Scheepvaart zei, dat de „Irene" zoo langzaam mogelijk heeft gevaren. De loods van het Noorsche schip heeft het moeilijker gehad, maar hij had achter de „Irene" moeten blijven. De Raad zal later uitspraak doen. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Het Comité „Autotocht voor Ouden van Dagen" meldt ons: Dat de door het comité georganiseerde tochten zeer in den smaak vallen, bewijst het telkenj are stijgend aantal aanvragen om een plaatsje in een der auto's. Ditmaal was dit aantal zoo groot, dat het comité er werkelijk mee verlegen was. Ongeveer 250 gegadigden, allen wonende in Velsen, Santpoort en IJmui den-Oost, gaven zich voor het tochtje op. Minder succes had het comité aanvankelijk met z'n oproeping aan de autobezitters, om hun auto voor den tocht beschikbaar te stel len en het liet zich in den beginne aanzien, dat velen teleurgesteld zouden moeten wor den. De laatste dagen brachten echter uitkomst en tenslotte kreeg het comité de beschikking over ongeveer 65 auto's, een aantal, dat al weer grootèr ls dan verleden jaar. Maar nog was dit niet voldoende om alle liefhebbers en liefhebsters mede te nemen. De N.V. „Stormvogels" hielp het comité echter uit den nood, door tegen billijken prijs twee groo te autobussen beschikbaar te stellen. Maar desondanks kon een twintigtal gegadigden niet voor een plaatsje in aanmerking komen. De jonge dames, die met lijsten hebben ge- loopen om gelden in te zamelen, hadden ook ditmaal weer een groot succes. Het opgehaal de bedrag was boven verwachting. En ook in natura kwam het noodige binnen. Er is dit ju ar een nieuwe attractie aan den .ocht verbonden. De heer Koopman, gérant van hotel „de Prins" te Velsen heeft nl. zijn „band" ter beschikking van het comité ge steld, zoodat het een optocht met muziek wordt. De muzikanten zullen plaats nemen op een vrachtauto. Zooals bekend is, wordt Valkeveen het doel van de reis. Daar is een uitstekende gelegen heid gevonden, waar de gasten een tijdje ge zellig kunnen vertoeven. Op de heenreis rijdt de stoet door Amsterdam-Zuid zoodat de oudjes dit mooie Amsterdamsche kwartier ook nog zullen kunnen bewonderen. 0.a. wordt langs den wolkenkrabber op het Da niël Willinkplein gereden, voorts door de Noorder-Amstellaan. In Schinkelhaven wordt nog een poosje halt gehouden. Het is de bedoeling, om niet te laat in den avond terug te zijn. OPENü-jftE LEESZAAL EN BIBLIOTEEK. Maandagavond hield de Vereeniging tot oprichting en Instandhouding "an Openbare Leeszalen en Bibliotheken te Beverwijk haar jaarvergadering, in het gebouw der Leeszaal In het Villapark. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer L. E. Dingemanse, bleek dat 708 perso nen in den loop van 1930 de leeszaal hadden bezocht. Het aantal uitgegeven boekwerken was 5288. De vereeniging telt thans 355 leden. Het financieele verslag van de penning meester maakte melding van een voordeelig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende bestuursleden, mej. G. C. van Lineen en de heeren C. L. Hart en J. Visser, herko zen. In de plaats van den heer Smith, die niet voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer G. Sluis. EEN MARSCH VAN 50 K.M. Naar we vernemen zullen eenige leden van ons politiecorps deelnemen aan den marsch wedstrijd over 50 K.M., uitgeschreven door de Utrechtsche politie-sportvereeniging, welke wedstrijd gehouden wordt op Zaterdag 11 Juli. OVERVEEN DE HOSPESBRUG. De Hospesbrug wordt gammel. Vernieuwen heeft geen zin, nu een nieuwe, breedere brug op 't programma staat, 't Ligt n.l. in het voornemen in de komende wintermaanden een nieuwe brug te bouwen bewesten de tegenwoordige. Toch heeft de Hospesbrug nog een op knappertje gekregen. Men heeft er n.l. een topecadek over gelegd. De omwonenden zijn nu tevens bevrijd van 't geklepper der loslig gende planken, wanneer een auto (en er pas seeren er dagelijks wat!) de brug over gaat. BENNEBROEK AFSCHEID MEESTER PARLEVLIET. Aan den heer Parlevliet, die met ingang van 1 Juli het hoofdschap van de openbare lagere school heeft neergelegd, is Dinsdag avond door oud-leerlingen en door het ge meentebestuur een eenvoudig doch hartelijk afscheidsfeest bereid. Door den heer Bakker Jr., werd hem namens oud-leerlingen en vele vrienden een goud horloge als herinnering aangeboden. Door den burgemeester werd hij toegesproken namens het gemeentebestuur, waarbij hem een boekwerk in vier prachtbanden werd aangeboden. De heer Parlevliet werd nog gehuldigd door de Hoofden van de Christelijke en de R.K. Jongensschool. De heer J. van Waveren sprak namens de ouders van leerlingen. De heer Parlevliet die zeer getroffen was door deze bewijzen van sympathie, dankte allen voor den buitengewonen avond. Het nieuwe Hoofd, de heer G. van Beek, was ook uitgenoodigd en werd door den Bur gemeester met een hartelijk woord geïnstal leerd. RONDGANG MUZIEKKORPS „KUNST NA ARBEID". De MiLsiekvereeniging „K. N. A." hield gisteravond haar jaarlijksche muzikale rond gang door de gemeente. Onder de vroolijke tonen van de blazers werd gecollecteerd voor de vereeniging met het resultaat, dat bijna f 60 werd opgehaald. PERSONALIA. Tot onderwijzer aan de Hervormde School te Nieuw-Vennep (hoofd de heer W. Faber), is benoemd de heer H. Kroon alhier. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude gehouden op Vrijdag 3 Juli 1931, des avonds te 7.30 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven. 3. Vergoeding kostgeld voor een school kind. 4. Aanwijzing deskundige art. 124 Ge meentewet. 5. Aanwijzing boekhoudkundige art. 265 Gemeentewet. 6. Verordening tot afwijking der Winkel sluitingswet. 7. Conversie der 5 pet. geldleening 1925. 8. Aanvulling jaarwedderegeling ambte naar ter secretarie. 9. Adres inzake afschaffing bedrijfsbelas ting. 10. Vaststelling kohier bedrijfsbelasting. 11. Wijziging begrootingen 1930 van de gemeente en van het Burgerlijk Armbe stuur.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10