Door de zon PUROL verbrande huid DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE verzacht en geneest HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 2 JULI 1931 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. een voorstel in om het voorstel Peper te ver dagen tot de begrooting. Dit werd aangenomen met 20 tegen 17 stemmen. Voor de S. D. A. P., de Vrijheids bond en de heeren Visser, Bartels, Castri- cum, Boes en Heidstra. Een medaille. B. en W. namen een voorstel van eenige raadsleden over om aan de Koninkl. letterlie vende vereeniging „J. J. Cremer" een gouden medaille te schenken voor den in den winter te houden nationale ntooneelwedstrijd ter gg Tegenheid van het 50-jarig bestaan. Benoemingen. Benoemd werden: Tot bestuurslid van de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs Ir. H. J. M. Rekkers. Tot leerares in de natuur- en scheikunde aan de meisjesschool mej. Ir. N. H. J. M. Voogd te Haarlem. Tot onderwijzeres' aan de school voor TJ.L.O. lett. B. (Junoplantsoen) mej. J. M. E. van Boer te Haarlem (thans aan school 3 werkend) Tot onderwijzer aan school 42 (Linnaeus- school) de heer J. M. A. Minderhoud te Dordrecht. Tot leeraar in de Staatswetenschappen aan de H.B.S. A met 5-j. cursus de heer C. J. E. Dinaux te Lonneker. Geheime zitting- Hierna hield de raad een geheime vergade ring van een kwartier. Vacantie voor losse gemeente-werklieden- De heer Peper (communist) stelde eenige vragen over losse werklieden van Openbare Werken en de aan dit personeel onthouden vacantietoeslag. Mr. Gerritsz (S.D.A.P. wethouder, deel de. mede, dat het werkliedenreglement aan losse werklieden geen recht geeft op vacan tie en vacantiegeld. Wel is er een reglement door B. en W. vastgesteld voor losse werklie den. Er zijn eenige arbeiders langer dan 3 maanden door Openbare Werken in dienst gehouden en nu meent de heer Peper, dat aan die arbeiders nog vacantie gegeven moet worden ingevolge dit reglement van B. en W. Inderdaad hadden die. arbeiders recht op vacantie en toeslag, maar nu zijn die ar beiders ontslagen. Wat moet men nu doen? De arbeiders kunnen geen vacantie meer krijgen. Men zou hun het loon van die dagen kunnen uitbetalen, maar dat is in strijd met de verordening. Bovendien hebben de arbei ders gedurende die drie maanden niet om vacantie gevraagd. Blijkbaar omdat zij bang waren, dat B. en W. er dan achter zouden zijn gekomen, dat zij zoo lang aan Openbare Werken blijven hangen, terwijl het de bedoe ling van B. en W. was, dat het losse perso neel om de 6 weken zou rouleeren. De heer Peper (communist) meende, dat de betrokken arbeiders recht hebben om uit betaling van die vacantiedagen. Indertijd hebben de arbeiders en hun organisaties be sprekingen gehouden met hoofdambtenaren en daarbij is toegezegd, dat hun recht alsnog erkend zou worden. Het gaat nu niet aan, dat wethouder mr. Gerritsz zegt dat B. en W. buiten die afspraak staan. De rechtskundige adviseur van den Haarl. Bestuurdersbond heeft de arbeiders eerst rechtskundig bijge staan, maar hij heeft aan spreker verklaard, dat hij de actie moest stop zetten op last van het bestuur van den H. B. B. Het gevolg van de actie is nu, dat men aan Openbare Werken alle losse arbeiders binnen de 3 maanden ontslaat, omdat aanspraken op vacantie pas komen na 3 maanden. De betrokken arbeiders hebben wel degelijk om de vacantie gevraagd, het betoog van den wethouder gaat dus niet op. De gemeente wil wel f 2.50 vacantietoeslag geven, maar de arbeiders hebben ook recht op het loon van die 3 vacantiedagen. Spreker diende een motie in aan den raad zijn ontstemming te laten uitspreken over de genomen beslissing en alsnog aan de betrokken arbeiders het gevraagde geld uit te keeren. Deze motie werd niet voldoende onder steund. De heer Peper: dat zal voor de arbeiders een les zijn. De heer Stam (S. D. A. P.) heeft de mo tie niet ondersteund, omdat de heer Peper ook rechten gevraagd heeft voor arbeiders die slechts 6 weken in dienst waren. Spreker is het evenwel niet met den wethouder eens wat de behandeling der arbeiders betreft die i 3 maanden gewerkt hebben. Niet alleen spre ker, maar ook mr. Gerritsz meende indertijd dat die losse arbeiders bij de werkverruiming onder de gewone bepalingen zouden vallen wat vacantie betreft. Dit is spreker als voor zitter van den Bouwvakarbeidersbond geble ken toen hij telefoneerde met den wethouder. Het recht der arbeiders moet nu erkend wor den. Kunnen B. en W. dit alsnog toezeggen? De heer Meijers (S.D.A.P.) was het ook j niet eens met het betoog van den wethouder, j Spreker stelde voor aan de betrokken arbei- i ders het loon uit te betalen voor de vacantie- I dagen waarop zij recht hadden. De heer Klein Schiphorst (R. K.) meende, dat de uitleg die de wethouder ge geven heeft onjuist is. De gemeente heeft de menschen te lang in dienst gehouden, maar nu die fout gemaakt is, heeft hij recht op zijn vacantie. Daarom steunt spreker het voorstel van den heer Meijers. De heer Oversteegen (communist) wie heeft opdracht gegeven aan Mr. Drilsma, den adviseur van den H. B. B.. om de rechts actie stoo te zetten, de wethouder of de H. i B. B. De heer Gerritsz (S.D.A.P.) wethouder, keurde het sterk af dat de heer Peper gezegd heeft, dat B. en W. zich hebben willen wre ken. Is dat de beoordeeling voor alles wat de gemeente voor de werkloozen gedaan heeft. Voor iemand die zoo iets durft te zeggen heb ik geen woorden meer over. Spreker heeft in zijn eerste betoog laten doorschemeren, dat B. en W. niet bevoegd zijn om het loon alsnog voor de bedoelde va cantiedagen te betalen, maar als de raad het geld daarvoor wil toestaan, dan is het an ders. Toen de spreker met den heer Stam telefoneerde dacht hij, dat het ging over menschen die nog niet dienst waren. Dit bleek later onjuist. Nu uit den raad een aandrang komt om het geld nog te betalen, willen B. en W. dit nog doen. De heer Peper (S.D.A.P.) vroeg het woord voor een persoonlijk feit. Hij heeft niet ge zegd, dat B. en W. wraak hebben willen nemen, maar een opzichter van O. W. heeft met dat ontslag gedreigd, k Te 7 1/2 uur werd de vergadering gesloten. FEESTAVOND IN HET ST. ELISABETH'S GASTHUIS. GEDENKPLAAT MET OORKONDE AANGEBODEN. Ter eere van het 350-jarig bestaan van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis werd Woensdagavond door het College van Re genten een feestavond aangeboden aan het niet verplegend uitwonend personeel. Dit feest werd bijgewoond door het College van Regenten en verschillende doktoren als mede enkele genoodigden. Reeds aanstonds werd de stemming er in gebracht door de jazz-band der zusters, die den geheelen avond onder leiding van zus ter Ellerbeck voor afwisseling zorgde. Vervolgens trad op de bekende violist de heer Jos. de Clerck, die drie vioolsoli op schitterende wijze uitvoerde, hierin geac compagneerd door een pianist. Daarna werd aan het College van Regen ten bij monde van den Administrateur, den heer J. Steenhuis, een bronzen gedenkplaat met oorkonde aangeboden namens het niet verplegend uitwonend personeel. Spreker complimenteerde vooraf het College van Regenten met het zeldzaam jubileum van het Gasthuis, dankte Regenten voor het aanbieden van dezen avond en gaf vervol gens een toelichting tot de gedenkplaat. Al hoewel de plaat zelve nog niet gereed was had de vervaardiger, de heer W. F. Andrëa, alhier, toch voor een duidelijke teekening gezorgd. De oorkonde was vervaardigd door den heer G. A. Luitingh te Haarlem. Met de beste wenschen voor den verderen bloei van het Gasthuis eindigde spreker. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen dankte namens het College van Regenten het niet verplegend uitwonend personeel voor de ge denkplaat en den spreker voor zijn goede woorden, waarbij hij er vooral den nadruk op legde, dat allen, aan het Gasthuis ver bonden, een schoone taak hebben te vervul len van den hoogste tot den laagste toe. Spreker dankte voor de toewijding, waar mede het personeel zijn taak vervult en ein digde met de beste wenschen voor het Gast huis Vervolgens werden de aanwezigen vergast op een viertal zangnummers uitgevoerd door eenige leden van het niet verplegend perso neel, die zich op verdienstelijke wijze van hun taak kweten en een flink applaus oogstten. Daarna volgde een revue, die verschillende tafereelen in proza en poëzie ten tooneele voerde. Op uitstekende wijze wisten de spe lers hun rollen te vertolken. Op humoristi sche en plastische wijze ontrolde zich deze pittige revue aan het oog der toeschouwers. Vooral het slot-tableau was buitengewoon goed in elkaar gezet. Geen wonder dat het luid applaus vertolkte dat de aanwezigen hadden genoten. Na een korte pauze trad oo de Veluwsche zanger Jan van Riemsdijk. Zijn voordracht werd afgewisseld door of geaccompagneerd met pianospel en zang van de zangers mej. Boogaard en den heer Snel. Een daverend applaus beloonde het gezel schap Van Riemsdijk. Vervolgens heeft een aantal zusters eenige tafereelen uit de geschiedenis van het Gast huis opgevoerd. Elk tafereel werd voorafge gaan door een korte uiteenzetting. Opge voerd werden: „Elisabeth van Thuringen", ,,'t Passantenhuis", „Het Regentessestuk" en „De vooruitgang van het Ziekenhuiswezen in het Gasthuis van de intrede van Dr. Kouwer af'. Het spontane applaus na elk tafereel, bewees hoe deze tafereelen in den smaak vielen. De ensceneering was schitte rend, de voorstelling waarheidsgetrouw, de uitvoering van elk stuk buitengewoon inte ressant. De geneesheer-directeur Dr. L. C. Kers bergen deelde mede, dat het hem zeer aangenaam getroffen had, dat hij als blijk van erkentelijkheid op zijn kamer een mand bloemen van het niet verplegend uitwonend personeel had aangetroffen. Gewoonlijk aldus spreker komen de gevoelens niet tot uitdrukking. Onze zuidelijke buren loo- pen gauwer warm dan wij. Bij een gelegen heid als deze komen de harten open. Ook had het spreker aangenaam getroffen, dat verschillende veteranen aan de uitnoodiging van Regenten gehoor hadden gegeven. In het bizonder heeft Dr. Kersbergen toege sproken den oudgediende den heer Schmal- gemeijer, ten tijde van dr. (thans Prof.) Kouwer operatie-bediende. Ten slotte sprak de heer G. Wolzak Hzn., Regent-Penningmeester van het Gasthuis, die tot zijn groot genoegen hedenavond per soonlijk getuige mocht zijn van den goeden geest die er onder het personeel van het Gasthuis heerscht, getuige de samenwerking tot het uitvoeren van de verschillende opge voerde stukken. Spreker memoreerde den bloei van het Gasthuis, dat onder de emi nente leiding van den Geneesheer-Directeur Dr. Kersbergen geworden is tot een eerste klasse inrichting. Applaus volgde op deze spontane woor den, hetgeen bewees, welk een goede plaats Dr. Kersbergen in het hart van het niet- verplegend personeel inneemt. Na enkele nummers van de.zusters jazz band. een rondedans enz., werd deze prach tig geslaagde feestavond verre na het mid dernachtelijk uur gesloten. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet te ruggegeven. DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. M. de R., Mogen wij langs dezen weg de instellingen en de zeer vele personen, die ons door hun belangelooze en van harte verleende mede werking in staat stelden, den Autotocht voor Ouden van Dagen opnieuw te houden en te doen slagen, onzen welgemeenden dank daar voor betuigen? In haar slotbijeenkomst voor dit jaar kon de Commissie met blijdschap constateeren dat de tocht volkomen geslaagd was, dat de oude menschen genoten hadden en dat de ontvangen bijdragen de kosten volkomen ge dekt hadden. De Commissie hoopt ook bij volgende gelegenheden weer zooveel mede werking te vinden, en zij verzekert den in stellingen die hielpen en den velen die hun auto's beschikbaar stelden en hun gaven of ferden voor het schoone doel, dat zij er toe hebben bijgedragen dat de oude menschen een dag van onvergetelijk genieten beleefden. DE COMMISSIE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. men mei JUBILEUM H. RIDDERHOF. Heden herdenkt de heer H. Ridderhof den dag waarop hij voor 25 jaren bij de firma A. J. van der Steur in de Groote Houtstraat 48 in dienst trad als expeditieknecht. Vanmorgen werd hij met zijn familie van huis gehaald en naar de zaak gebracht. In de directiekamer is hij toegesproken door de heeren G. v. d. Steur en den chef M. Besier. die hem met waardeerende woorden bloemen en twee enveloppen met inhoud aanboden. Op het atelier sprak een vertegenwoordiger uit het personeel hem toe, waarbij hem een fraaie rooktafel werd aangeboden. De jubilaris, wien het van andere zijden, ook niet aan belangstelling heeft ontbroken zal den verderen dag in huiselijken kring doorbrengen. OPENLUCHTDAG GEMEENTELIJK LYCEUM. Heden worden op het H. F. C.-terrein aan de Spanjaardslaan de jaarlijksche wedstrij den gehouden van de leerlingen aan het Gemeentelijk Lyceum. Als gewoonlijk het schijnt traditie ge worden te zijn werkte het weer tot nu toe prachtig mee, De zeer talrijke deelnemers, wier getal over de driehonderd bedroeg, be twisten elkander met groot enthousiasme den eerepalm in dc verschillende nummers. Vanmorgen hadden op het hoofdterrein de wedstrijden plaats voor jongens over 100 M. De volledige uiaslag is ons nu nog niet bekend, als kunnen we wel mededeelen, dat sommigen een fraaien strijd te zien gaven. Een enkele kreeg zelfs van het vrij talrijke publiek een applausje voor zijn mooi, snel loopen. Op het bij terrein was men o.a. bezig met speerwerpen en verspringen en ook hierbij konden sommigen op goede resultaten bo gen. We zagen verder den leider, den heer Vis ser, de repetities van de vrije en orde-cefe- ningen van de leerlingen der eerste, tweede en derde klassen houden op het groote veld voor de tribune. Hier namen ruim 150 jeug dige athleten deel, zoowel jongens als meis jes. En het dient gezegd, zij kweten zich met ijver van hun taak. Reeds de opmarsch gaf een aardig schouwspel te genieten. De eerst eenvoudigen later wat ingewik kelder oefeningen hadden succes. En al viel hier en daar een foutje, een stroeve uitvoe ring op te merken het is ook lastig, al die verschillende bewegingen te onthouden, hoorden we een deelneemstertje zeggen het geheel maakte een aardigen indruk. De heer Visser verdient dan ook wel een woord van hulde voor zijn leiding en moeite, die hij zich getroost heeft. Om half twee hedenmiddag zullen de spe len en wedstrijden voortgang .vinden. We komen daarom morgen op dezen dag terug, waarbij we dan ook de uitslagen kunnen pu- bliceeren. CHRISTELIJK LYCEUM Toegelaten tot de eerste klasse: A. II. Bak ker. Hanna Barf, Klaske Barf, Henriëtte M. Bartelds, J. H. Bartman, L. Bauer. R de Beaufort, W. van der Bend, A. Boelhouwer, Alida M. Bolhuis. G. Bollebakker, Marga- retha E. Bijleveld, A. J. Dekker, P. Dekker, Antoinette Eggink, L. van Ginhoven, H. P. D. van Ginkel, C. A. Goedhart. C. de Gooijer, G. L. Groot, W. G. J. J. Hamer, H. J. F. Hana, Egbertha C. Heekman, H. Heule, Ma ria E. Hevnes, A. A. Hofman, G. C. Hollmann, W. Hultzer, Astri H. Ketjeh, J. J. Keune, M. S. Klaasen, A. Klaasse, J. Klerk. J. W. Kooij- rnans, L. Leiker, Hendrika C. M, Ligtermoed, J. R. Meeuwenoord, B. A. Meiring, Eleonora Nicolaï. A. Th. Ostermann, Johanna Polder man, Petronella C. Schermer, G. J. Schuyt, J. S. Snellen van Vollenhoven, B. M. Spar- rius, Vera Tesch, J. Verhagen, B. G. de Vries, J. Elisabeth van Wieringen Borski, Molly de Wilde, C. G. Zonnevylle. Tot de tweede klasse: Grietje van Wou denberg, J. A. de Wilde (v.w.). Tot de vierde klasse: J. van Eek, J. Blok. PERSONALIA. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot- no taris binnen het Arrondissement Amsterdam ter standplaats Amsterdam, de heer J. Zwart caididaat-notaris wonende te Heemstede. Met ingang van Woensdag j.l. is tot in specteur van de Levensverzekering Maat schappij ..Haarlem" benoemd, onze stadge noot de heer W. Venema. HET „WILHELMUS" TE UTRECHT VERGETEN? Mr. van Vessem, lid van den gemeente raad van Utrecht voor den Vrijheidsbond heeft, naar wij in het Hbld. lezen, schrifte lijk aan B. en W. gevraagd of het slechts aan het initiatief te danken zou zijn van een Marker visscher en van een Haagsch orkest- dirigent dat bij de door het gemeentebestuur ingerichte feestelijkheden ter gelegenheid van de lustrumviering het ten gehoore brengen van het Nederlandsche volkslied tot heden niet geheel achterwege is gebleven en of het juist is dat B. en W. verzuimd hebben maatregelen te nemen om het Nederland sche volkslied op het programma te plaatsen en zijn B. en W. bereid maatregelen te ne men, dat in het vervolg bij vanwege het ge meentebestuur in te richten plechtigheden en feestelijkheden het nationale volkslied ten gehoore zal worden gebracht. „KERK EN VREDE" RICHT ZICH TOT DE BELGEN. STEUN AAN DEN DIENSTWEIGERAAR LEJEUNE. Het Hoofdbestuur van „Kerk en Vrede" heeft een comuniqué aan de Belgische bla den verzonden, waarin het uitspreekt dat het beroep, dat door den Belgischen dienst weigeraar Lejeune voor den krijgsraad te Luik gedaan is, op Christenen, die evenals hij op grond van het Evangelie allen militai ren dienst onvereenigbaar verklaren met het Christendom, alleszins gerechtvaardigd is, daar heden ten dage in alle landen der we reld de overtuiging veld wint, zoowel binnen al buiten de kerken, dat oorlog en milita risme in volstrekte tegenstelling zijn met het Evangelie van Jezus Christus. Financiëele berichten. BANKASSOCIATIE WERTIIEIM EN GOMPERTZ Aan het jaarverslag der Bank Associatie Wertheim en Gompertz te Amsterdam is ont leend: De winst over het afgeloopen boekjaar be droeg 422.560 (tegen 606.148 in 1929). De zelfde overwegingen, die in het vorig jaar verslag deden besluiten de gemaakte winsten tot versterking van het bedrijf aan te wen den. leidden ook thans tot het voorstel, aan het beschikbaar blijvende netto winstsalöo de volgende bestemming te geven: 148.062 afschrijving op onroerende goederen en meu bilair, 150.000 extra reserve op te nemen onder crediteuren en 124.497 onverdeeld op nieuwe rekening. SCHEEPVAARTBERICHTEN Aludra 1 te Rotterdam v. Buenos Ayres. Aldabl 30 v. Las Palmas, Buenos Ayres naar Rotterdam. Abbekerk 30 v. Port Said, Australië naar Rotterdam. Alpherat 30 v. Santos, B.-Aires v. Rottordam Baarn 29 v. Guayaqlul n. Paita. Bintang 29 v. Penang n. Rangoon. Bennekom 29 te Callao v. Plsagua. Baloeran p. 30 1 u. Perlm. Batavia naar Rot terdam. Both 1 v. IJmutden op proeftocht. Costa Rica 30 v. Barbados n. Plymouth en Amsterdam. Delftdijk 27 v. San Francisco. Rotterdam naar Pacifickust. Dell 30 19 u. v. Suez. Rotterdam n. Batavia. Dempo p. 30 21 u. Suez. Rotterdam n. Batavia Djambl 1 v. Padang. Batavia n. Rottordam. Giekerk 30 v. Marsellte n. Antwerpen, Betra naar Rotterdam. Grootendijk 1 te Rotterdam v. Now Orleans Gelrla 30 17 u. v. Lissabon, Buenos Ayres naar •Amsterdam. Indrupoora p. SO 24 u. Flnlstorre. Batavia n, Rotterdam 2 19 u. to Southampton vorw, Johan do Wltt p. 30 Gibraltar, Amsterdam n. .vla. Kota Nopan 1 v. Vllsslngon n. Rotterdam. Kota. Tjaudi 1 1 u. v. Colombo, Batavia naar Rotterdam. Kinderdijk 1 n.m. te Liverpool, Taolflekust n. Marnix van St. Aldeprondo 1 te Gonua, Batavia naar Amsterdam. Nias p. 30 Gibraltar. Rottordam n. Japan. Oranje Nassau 30 v. Madeira n. Havre, West- Indië naar Amsterdam, Oostkerk 29 v. Marseille. Japan n. Rotterdam Porta 29 v. Leixoes. Amstordam n. Rio Ja neiro. Polydorus 1 te Amstordam v. Batavia. Rietfontein 30 v. Port Elisabeth n. Kooputad. Rijnland 30 IS u. v. Montevideo. Amsterdam naar Buenos-Ayres. Springfontein 30 te Hamburg v. Amsterdam. Sookaboeml p, 30 9 te Flnlsterre. Batavia naar Rotterdam. Streefkerk 30 te Colombo, Calcutta n. Rot terdam. Salawati 29 v. Ponang. Amstordam n. Batavia. Saleler 2S v, Philadelphia naar Batavia. Silindoeng 30 v.Bangkok n. Singapore. Tjisalak 29 v, Hongkong: n. Batavia. Tjipanas 30 v. Sjanghai n. Japan. Talisse 30 to Belnwan Dcli, Batavia naar Am sterdam Tarakan 30 v. Belawnn Dell, Amsterdam naar Batavia. Tasman 30 v. Tamatave n. Port Natal. Tawali 1 to Antwerpen, Rotterdam n. Calcutta Venezuela 1 to Amsterdam v. W.-Indlë. AVlssekerk p. 30 Perim, Bclra n. Rotterdam, RADIO-PROCRAMMA VRIJDAG 3 JULI 1931 HILVERSUM. 298 M. 6.45—12.00 VARA 12.00—4.00 AVRO 4.00—8.00 VARA 8.00—11.00 VPRO 11.00—12.00 VARA. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Voordracht door Jo Sternheim. 10.30 Voor dc Zieken. 11.30—12.00 Gramofoonpl. 12.152.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 2.00 —2.30 Schooluitzending. Jan Vriends: „Een den in de Brabant-schc Peel" 2,30--4,00 Con cert. A.V.R.O. Kwartet o.l.v. D. Grocneveld. 4.00 Orgelspel Joh. Jong. 4.30 Voor de kinde ren 515 Concert V.A.R.A.-orkest o.l.v. II. de Groot. 5.55 Zang en Piano door Mevr. J. v. Dam—Weening en Joh. Jong. 6.15 Vervolg concert. 6.45 Actueele Berichten door het N.V.V. 7.00 Vervolg concert. M. m, v. Nap de Klijn (viool). Vleugel: D. Wins. 7.30 Politie berichten. 7.45—8.00 Slot concert. 8.00 Inlei ding tot het concert door Hubert Cuyper3. 8.15 Concert door dc Schola cantorum o.l.v. Hubert Cuypers. 9.30 Mr. Roel Houwink: „Kinderen van dezen tijd" van Henr. R. Holst. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau! 10.0"5 Vaz DIas. 10.15 Declamatie door Mevr. E. dc Vries—Kellersmann. 10.45—11,00 Gramofoon- platen. V.A.R.A. HUIZEN, 1875 M. Algemeen Programma. Verzorgd door den K. R. O. 8.009,15 Gramofoonpl. 10.00—11.30 Gra mofoonpl. 11.30 Halfuurtje voor Zieken en Ouden van Dagen, 12.00—1.30 Concert K.R.O- kwintet o.l.v. P. Lustenhouwer. 1,30—2.30 Gramofoonpl. 3.00—4.30 Orgelconcert. Evert Haak. Bettv Dijkstra (sopraan). 4.S05.00 Gramofoonpl. 5.005.15 Harry Jackson speelt. 5.15 Concert K.R.O-kwartet (piano, viool, alt-viool, cello). 5.456.00 M. Gerisch: „De Palten". 7.15—7.45 Leo Speet: Dood en begrafenis bij dc Grieken en Romeinen. 7.45 —8.00 Gramofoonpl. 8.0011.00 Concert ver sterk K.R.O.-orkest o.l.v. J. Gerritsen. Her- bertine Dammers (piano). 11.0012.00 Gra mofoonpl, DAVFNTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12,20 Concert. W. Coombcs (sopraan), F. Hall (harp). 12.50 Orgelspel door Cecil Belcher, I';. Bebb (tenor), 1.502.50 Gramofoonpl, 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Be richten. 6.50 Lawntennis wedstrijden te Wim bledon. 7,00 Pianospel door V. HelyHut chinson. 7.207.40 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Cabaret-programma. 9.20 Berichten. 9.35 Be richten. 9.40 Lezing. 9.55 Concert. Sextet. I. Gamman (mezzo-sopraan). Vera Wise en Andés Conti (2 piano's) 10.55 Derde bedrijf uit „Tosca", Puccini. 11.2012.20 Dansmu ziek. EEN DACELIJKSCHE KADERVERTELLING Zoo gezegd, zoo gedaan. Ze gingen eindelijk weer op het land en verborgen de paardics. Nauwelijks waren zi; gezeten of daar verscheen een wachter van het palcis. Hij droeg een tulband, een kort jasje en en kromme sabel. Hij trad op beide vrienden toe en zag dadelijk dat zij vreemdelingen waren. „Wat komen jullie hier doeu?" vroeg hij. „Ik zoek werk," antwoordde de verkeersagent. „Als je een goede kok bent, dan heb ik ecu baantje voor je, want de sultan, mijn meester, zoekt juist iemand, die goed kan koken." Het verkeersagentje knoopte dit in zijn ooren en in den morgen klopte hij aan dc deur van liet paleis. Ken bediende maakte open en toen Keesje hem had gezegd, wat hij kwam doen, werd hij naar den grootvizier gebracht, die hem vroeg naar het doel van zijn konist- „Prachtig," zei dc grootvizier, zooveel als ccrstc-ministcr, „ga maar mcc, brave man, ik breng je >ycl naar den sultan."

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 15