CRICKET. HONKBAL LAWNTENNIS ROEIEN CRICKETBESCHOUWINCEN Nu de competitie voor de eerste klasse al voor de helft of meer is fgewerkt, willen wij de elftallen nog eens de revue laten passee- ren. Al dadelijk blijkt, dat de slechte Zondagen, die wij gehad hebben, van niet geringen in vloed op den stand zijn; 6 wedstrijden kon den door. den regen niet gespeeld worden, althans niet zoo lang, om geldig te zijn. Voor sommige elftallen een buitenkansje, voor an deren een strop! Rood en Wit houdt zich veel beter dan bij het begin van het seizoen verwacht werd. In de eerste plaats is dit te danken aan Schmeink en Bruin, die veel meer succes heb ben dan verleden jaar en zelfs het tweede elftal van de Haagsche tot tweemaal toe voor een schijntje uitgooiden. Versterking heeft de club aan de Span jaardslaan niet gekregen en dit is het beste bewijs, dat de vorm van enkele spelers be slissend kan zijn voor de prestaties van een geheel elftal. Het verdere programma is ech ter niet zoo gemakkelijk, want gespeeld moet nog worden: Thuis tegen: A.C.C., V.R.A., H.C.C. I en hellicht Haarlem in de cricketweek. Uit tegen: P. W., Haarlem, en V. V. V. Met Haarlem scheen het aanvankelijk ge heel mis te gaan; 2 inningsnederlagen, tegen H. C. C. I en A. C. C., was een heel slechte inzet. Gebrek aan zelfvertrouwen speelt bij verschillende spelers een belangrijke rol en met alle respect voor de capaciteiten van Kleefstra als aanvoerder gelooven wij toch, dat b.v. de aanwezigheid van Maas het team meer vertrouwen geeft. P. W. heeft dit aan den lijve ondervonden! Een hooge plaats op de ranglijst kunnen wij Haarlem dit seizoen niet voorspellen; in tegendeel, als de onderste plaats niet haar deel wordt, mag men tevreden zijn, want het resteerende programma is niet gemakkelijk: Thuis tegen: V.O.C., H.C.C. I en Rood en "Wit. Uit tegen: V.R.A., V.V.V., en wellicht Rood én Wit. Een eindspurt als verleden jaar zou wel zeer welkom zijn! Zooals uit bovenstaande lijst blijkt, heeft H.C.C. I de leiding en is o.i. als kampioen 1931 al aangewezen. Inderdaad zijn de pres taties van dit elftal zeer goed en vooral Max Jansen is weer de geduchte allround-speler van enkele jaren geleden. Verder verheugt de vorm van Auk Schill, die verleden jaar maar niet los kon komen en blijkt v. Manen thans ook een nuttige changebowler. Het Haagsche cricket staat wel op een hoog peil! Aanvankelijk leek het, of V.V..V. een gevaar lijke concurrent zou worden. Inderdaad heeft dit elftal van de 5 matches er 4 gewonnen, maar juist die eene nederlaag tegen H.C.C. 2 bracht duidelijk aan het licht, dat men de kracht der Amsterdammers niet moet over schatten. Aanvoerder Grootmeijer heeft ech ter alle reden om tevreden te zijn, als hij zijn elftal op de tweede plaats boven H.C.C. 2 houdt. Het tweede elftal van de Haagsche pres teert dit seizoen veel minder dan vorige ja ren; in sommige wedstrijden leek het bat ten vrij zwak en te veel is het elftal afhanke lijk van W. v. d. Bosch. Steunpilaren als de Beus en Neuerburg kunnen maar niet op gang komen, terwijl bovendien Sodderland als bowler veel minder gevaarlijk is. 'in een'volgend artikel de overige eerste klassers en de Overgangers. UMPIRE. NED. CRICKETBOND Rood en Wit—A. C. C. Na het winnen van den toss stuurt Van Eeghen de Amsterdammers naar de wickets, die er aanvankelijk niet veel van terecht brengen. De eerste vier batsmen hebben tezamen voor 36 runs een beurt gehad. Het openingspaar Tienstra—Cofnelissen scoorde resp. 13 en 14. Met Selles en Prent op de mat gaat het beter, Selles scoort 21 runs, alvorens hij op Bruin's bowlen goed door Schmeink wordt gevangen. Even na de lunch, die met den stand 5125 inging, doet Van Bueren op Schmeink's bowlen een goeden vang, waar door Oliver voor 5 wordt heengezonden. H. Prent en W. Sanders die er voor hadden gezorgd dat de 100 werd bereikt, zijn na de lunch ook vrij spoedig verdwenen; Sanders is de eerste om te vertrekken, als hij voor een harde 34 door A. v. d. Togt op S. posthuma's bowlen wordt gevangen 07127). Als H. Prent tenslotte voor 27 door Bruin Wordt gebowld, Prent Jr. door J. van Baas- bank op Schmeink wordt gevangen voor 0 en Börneman voor 1 door Bruin wordt ge bowld, is de Amsterdamsche innings beëin digd voor 132, inclusief 12 extra's. Schmeink en Bruin namen resp. 4 wickets voor 45 runs en 5 voor 49 runs, Dr. S. Posthuma 1-13, en A. v. d. Togt 0-13. A van Baasbank ving P. Sanders verdienstelijk uit, voordat deze gevaarlijk kon worden. De Rood en Wit batsmen laten dan vrij wat beter cricket zien. De zes eerste batsmen komen allen behoorlijk in de dubbele cijfers en speciaal de innings van A. van Baasbank, die in uitstekende stijl een zeer vlotte, kans- looze 58 (2 zessen recht vooruit in den Hout en 4 vierenl scoorde en die van P. Hagenaar, die nadat hij op den eersten bal was gemist, een onberispelijke 41 maakte, dienen ge noemd. P. van Bueren (30) opende verdien stelijk met Dr. S. Posthuma (19) en scoorde met dezen een nuttigen stand van 43 runs voor het eerste wicket. Jhr. A, v. d. Poll, die als vierde man inkwam, maakte een heel goede 18 en A. v. d. Togt. die met A. van Baasbank samen op de mat zijnde, er lustig op los sloeg en den bal ook éénmaal over den boundary joeg, zorgde voor een bijdrage van 30 runs. Voor het vijfde wicket zetten beide spelers een flinken stand van 64 runs op. De rest faalde min of meer. J, v. Baasbank was hierbij niet gelukkig, toen hij na 2 mooie vieren te hebben geslagen den bal van zijn voet in het wicket zag verdwijnen. De 200 wordt echter bereikt, waarmede het extra punt in de wacht is gesleept. Als J. van Eeghen als tiende man door Prent wordt gevangen, sluit hij de innings op 216. J. Schmeink bleef met 5 niet uit en Bruin batte niet. De Amsterdamsche wicketkeeper, die nogal eens wat onnoodig veel stumpte verrichtte overigens achter de palen uit stekend werk en liet slechts 3 extra's door. H. Oliver had met 5 voor 92 de beste cijfers F. Riechelman met 2 voor 32 volgde op hem. P. Sanders met 277 bowlde in het begin van de innings uitstekend en was door zijn varieerenden aanval zeer gevaarlijk. A.C.C. wordt dan voor den tweeden maal ingestuurd, doch nadat Bruin reeds met den eersten bal Cornelissen had gebowld en vrij spoedig hierna Riechelman, na snel veld werk door van Bueren run out wordt ge gooid voor 8 (2—13), voeren N. Tienstra en H. Prent de score op tot 45, op welk totaal laatstgenoemde voor 17 door J. van Eeghen op gelukkige wijze na een bal van v. d. Togt, via zijn beenstukken wordt gestumpt. Nadat Selles door v. d. Togt voor 5 is gevangen en Prent Jr. door Schmeink voor 5 is gebowld, zorgen P. Sanders (15) en H. Oliver (3) er voor, dat de benoodigde runs bijeenkomen. Op 86 sluit de innings voor het verlies van 6 wickets. Bruin nam ditmaal 2 wickets voor 36 runs, Schmeink 2 voor 28 en v. d. Togt 1 voor 4. Rood en Wit verovert dus 6 punten erx bleef met 84 runs op de eerste innings in de meerderheid. Do scores luiden als volgt: Eerste Innings A. C. C.: N. Tienstra, c. P. Hagenaar, b. M. Bruin 13 O. Cornelissen, c. Dr. S. Postuma, b. M. Bruin 14 F. Richelmann, c. Jhr. A. v. d. Poll, b. J. Schmeink 0 P. Sanders, c. A. van Baasbank, b. J. Schmeink 4 N. W. Selles, c J. Schmeink, b. Bruin 21 H. R. Prent, b. Bruin 27 H. Oliver, c. P. v. Bueren, b. J. Schmeink 5 W. Sanders c. A. v. d. Togt, b. S. Posthuma 3<J J. Prent, Jr. c. J. v. Baasbank. b. J. Schmeink 0 J. G. Börneman, b. M. Bruin i J. P. Spruyt, not out i Extra's 12 Totaal Bowlingcijfers: 132 O. M. R. W. 16 3 45 4 15 1/2 4 49 5 3 13 0 3 13 1 J. E. C. Schmeink M. Bruin A. v. d. Togt Dr. S. Posthuma Eerste innings A. C. C.:' N. Teenstra, c P. Hagenaar, b. Bruin 13 O. Cornelissen, c dr. Posthuma, b Bruin 14 F. Richelmann, c. Jhr. v. d. Poll, b. Schmeink 0 P. Sanders, c. A. v. Baasbank, b Schmeink 4 W. Sanders, c. v. d. Togt, b. Posthuma 34 J. Prent Jr., c J. v. Baasbank, b. Schmeink 0 J. G. Börneman b. Bruin J. P. Spruyt, not out i Extra's 12 Bowlingcijfers:' O. M. R. J. E. C. Schmeink 16 3 45 M. Bruin 15 1/2 4 49 A. v. d. Togt, 3 13 Dr. S. Posthuma 3—13 132 W. 4 5 0 1 Tweede innings Rood en Wit:' P. v. Bueren b. P. Sanders 30 Dr. S. Posthuma, b H. Oliver 19 P. C. Hagenaar, c H. Prent b. H. Oliver 41 Jhr. A. v. d. Poll b. H. Oliver 18 A. v. Baasbank, b. Riechelmann 58 A. v. d. Togt, b. Riechelmann 30 J. J. Swens, b. Oliver 3 J. v. Baasbank, b Oliver 8 J. E. C. Schmeink, not öüt 5 J. v. Eeghen, c. J. Prent, b P. Sanders 1 B. Bruin did not bat Extra's 3 Totaal 216 (v. 9 w.) Bowlingcijfers: O. M. R. W. H. F. Oliver 24 4 92 5 F. Riechelmann 7 31 2 P, Sanders 17 1/2 4 77 2 N. Selles 2 13 Tweede innings A. C. C.: O. Cornelissen, b Bruin 0 F. Riechelmann run out 8 N. Tienstra, c v. Eeghen, b Bruin 23 H. R. Prent, st. v. Eeghen, b v.d. Togt 17 N. W. Selles,c v.d. Togt, b Schmeink 5 P. Sanders not out 15 J. Prent Jr. b Schmeink 5 H. F. Oliver not out 3 W. Sanders did not bat J. G. Börneman J. P. Spruyt Extra's 10 Totaal 86 (v. 6 w.) O. M. R. W. 10 2 30 2 9 28 2 2 14 1 2 3 Bowlingcijfers: M. Bruin J. Schmeink A. v. d. Togt P. Hagenaar V R. A.--Haarlem. De wedstrijd van Haarlem tegen V.R.A. in Amsterdam is in een regelmatige overwin ning voor de Amsterdammers geëindigd. Vooral batten en fielden was bij V.R.A. be ter. dan bij Haarlem, echter niet het bowlen, daar geen der Amsterdammers de prestatie van De Ruig met den bal evenaarde. Hij nam weer 7 wickets, waarvan 5 clean-bowled, hield den geheelen dag een uitstekende leng te en was soms zeer snel. Hamburger wint voor V.R-A. den toss; hij verkiest te gaan batten. V.RA. opent met Eigeman en Van Booven op het bowlen van de Ruig en Visser. De score stijgt zeer langzaam. Op 18 wordt Eige man van zijn handschoen gevangen door Jaski voor 10. 3 runs later speelt van Booven een bal van De Ruig in zijn wicket. Dan ko men Gierum en Wittebol samen op de mat en stijgt de score tot 55.Vooral Glerum laat eenige"goed slagen zien. Als hij er 19 heeft, wordt hij door den inmiddels aangezetten Allart met een goeden bal gecleand. Wittebol gaat l.b.w. De Ruig voor 16. Dan komt. er een groote stand tusschen captain Hamburger en Hartog. Van 4 voor 63. wordt het 5157. Hierbij is Hamburger nogal gelukkig. Hij wordt tenminste een keer gemist en plaatst daarna ettelijke malen zeer gelukkig. Het batten van M. Hartog is echter uitstekend. Hij heeft een zeer goeden kijk op den bal en beschikt over diverse slagen. Op 157 haalt Hamburger eindelijk 'n bal van Jaski in zijn eigen palen en kan voor 41 vertrekken. Twaalf runs later verdwijnt ook Hartog, door Allart in het verre veld gevangen voor een solide 53. Van de overige batsmen maakt Overing nog een goede 29 runs, alvorens de Ruig hem bowlt. De overige worden alle door de Ruig gecleand en met inbegrip van 17 extra's wordt het totaal 204. Bij Haarlem gaat het In den beginne al heel slecht. Op 20 zijn al 4 batsmen verdwe nen. Visser en Misset beiden door Hartog ge vangen op het bowlen van v. Booven en Gle rum voor 0 en 10 Jaski l.b.w. Eigeman voor 10 en Kleefstra l.b.w. Glerum voor 0. Intusschen staat Fort- gens goed te spelen; hij krijgt steun van Thomas en de la Mar. Op eigen bowlen doet Glerum dan een vang en kan Thomas ver trekken voor 7, de la Mar staat goed te spe len en juist als men een goede score van hem verwacht, wordt hij door een laag blij'venden bal van Lawrence gecleand. V.R.A. denkt er reeds aan Haarlem nog eens in te sturen, doch Fortgens en Allart spelen zóó rustig voort ,dat deze hoop spoedig den bodem wordt ingeslagen. Als Fortgens dan eindelijk voor 23 door Overing wordt gevangen, op het bowlen van Hartog is de innings spoedig af- geloopen. Met inbegrip van 12 extra's wordt het totaal 91. Allart blijft met 10 not out. V.R.A. wint dus met 113 runs op de eerste innings. De volledige scores luiden als volgt: Eerste innings V. R. A. W. Eigeman, c. F. Jaski, b. P. de Ruig 10 H. v. Booven, bowled P. de Ruig 9 W. Glerum. bowled J. Allart 19 W. Wittebol, l.b.w. P. de Ruig 16 M. Hartog, c. J. Allart, b. F. Jaski 53 G. Hamburger, bowled F. Jaski 41 T. Overing, bowled P. de Ruig 29 G. Lawrence, bowled P. de Ruig 2 K. Leeser, not out 8 0.4v. d. Berg, bowled P. de Ruig 0 R.'de Waal, bowled P. de Ruig 0 Extra's Totaal 17 204 Bowlingcijfers: P. de Ruig J. Visser W. Brakel F. Jaski J. Allart 7 12 12 5 7 54 1 0 21 0 0 20 1 2 56 3 1 36 Eerste innings Haarlem: J. Visser, c. M. Hartog, b. H. van Booven 0 W. Misset, c. M. Hartog, b. W. Glerum 10 F. Jaski, l.b.w., b. W. Eigeman 10 J. Fortgens, c. T. Overing, b M. Hartog 24 B. Kleefstra, l.b.w., b. W.Glerum 0 B. Thomas, c. and b. W. Glerum 7 H. de la Mar,' bowled G. Lawrence 17 W. Brakel, bowled W. Glerum 1 J. Allart, not out 10 P. de Ruig, run out 0 R. Ton, bowled W. Glerum 0 Extra's 12 Totaal 91 Bowlingcijfers: H. van Booven 7 1 1 17 W. Eigeman 12 5 1 19 W. Glerum 11 4 5 19 O. v. d. Berg 3 0 0 9 G. Lawrence 9 5 1 7 G. Hamburger 2 2 0 0 M. Hartog 3 0 18 R. C. H. 1Kampong 1. R. C. H. wint met 22 runs. R. C. H. moet het eerst batten en Lubbers en Kramer openen den aanval op Segerius en Dik. Beide batsmen spelen voorzichtig, maar op 22 kan de eerste zich niet bedwin gen en wordt uitgevangen voor 14. Radsma slaat snel 10 runs en wordt dan gebowld. De grootste tegenstand blijkt nu gebroken te zijn, want de te groote staart van de Racing roert zich ook nu niet. Even na de lunch is de R.C.H.-innings afgeloopen; het totaal is dan 74. Kramer bowlde met 1—21 niet best; Lub bers daarentegen uitstekend, wat zijn cijfers 626 trouwens wel uitwijzen. Wyga 313. Het batten van Kampong bleef onder de verwachtingen. Geen enkele batsman be speelde het bowlen met vertrouwen; het was een lustig zwaaien, waarvan het resul taat een schamele 52 runs was. Alleen Hel leman met 11 kwam in de dubbele cijfers. Klein bowlde met 111 niet als gewoonlijk en werd dan ook spoedig afgezet; Radsma 525 en Kuyt 412. Met nog ruim 3 uur speeltijd wil Kampong het nog eens op de 2 de innings probeer en en dientengevolge trekt R.C.H. weer naar de wickets. Op 17 valt het wicket van Dik, maar Segerius en Klein spelen daarna kalm verder. Tiental na tiental verschijnt op het scorïngsbord en als de telegraaf 80 wijst en er nog geen scheiding is gekomen, geeft Kampong op. Segerius 25 not out. De Kampong bowlingcijfers 016, Kramer 0—6, Wyga 1—21, v. d. Wal 0—11 en Helle man 010. Haarlem 2Vleermuizen Ook deze wedstrijd is door Haarlem II ge wonnen en wel met 139 runs. Vleermuizen gaat eerst batten en brengt het dank zij Woudstra 12 en de Vos 24 tot 62. Blok bowlde 119, v. Dalsum 424 en Vos 5—14. Haarlem doet het beter en brengt het maar liefst tot 201. W. Kramer 17. Vos 10, v. Woerkom 55, v. Dalsum 37, Bolle 25, Blok 18 en extra's 20. De bowlingcijfers waren na tuurlijk vrij slecht. Langeraar 363, Burger 3—62 en de Vos 1—19. Vleermuizen wordt dan nog eens inge stuurd en bijna ziet Haarlem kans hen uit te krijgen, doch met de laatste man in, wordt de tijd uitgespeeld. Het totaal was nu 1059. Blok bowlde 219, Van Dalsum 4—22 en Vos 3-^10. HAARL. CRICKETBOND Haarlem 5—R. C. H. 3. Deze wedstrijd, een thuiswedstrijd voor Haarlem v werd, met welwillende medewer king van het R. C. H.-bestuur op haar terrein :espeeld. R. C- H. bat eerst en brengt het tot 7, v. Eek 13, G. Mey de Bie 11, v. d. Gevel 15 not out, extra's 10. Voor Haarlem nam Abendanon 8 x 22, v. Zutphen 0 x 23, D. Wessel 2 x 12. Haarlem V brengt het slechts tot 27. Hier van had v. Zutphen 13. Voor R. C. H. bowlden: Zonneveld 5 x 5, J. Mey de Bie 4 x 0, v. Eek 0 x 16, Siegerist 0x3 R. C. H. wint dus met 40 runs. Haarlem 3Rood en Wit 3 Ook deze wedstrijd is in een verdiende nederlaag voor Haarlem in geëindigd. Rood en Wit III gaat eerst batten en brengt het, dank zij: Bok 19, Chapon 13, Lennep 30, Wegerif 16, Droste 15, Gobets 47, not out tot 153 x 7, waarop de Rood en Wit-aanvoerder de innings voor gesloten verklaard. Heimig met 1 x 36, Spruyt met 3 x 47, On- kenhout met 2 x 28, v. Balen Blanken met 1 x 35 namen de wickets. Haarlem III maakt er 88. Heimig 16, v. Woerkom 22, Onkenhout 12, v. Balen Blan ken 19. Voor Rood en Wit namen: v. Lennep 5 x 32 en Chapon 4 x 54. Rood en Wit IH won dus met 65 runs de le innings, BUITEN DE COMPETITIE Flamingo Juniorestournooi Leidsch XIHaarlem-Juniores. Deze wedstrijd, die door het Flamingo-be stuur was ingelascht, alvorens de eindstrij den op 20 en 21 Juli plaats vinden, werd Za terdagnamiddag gespeeld op het terrein van de Cricketclub „Ajax" te Leiden. Ook in deze wedstrijden bewezen de Haar lem-juniores hun superioriteit door het Leidsch elftal met innings te slaan. Vooral batten en bowlen was van de Haarlemmers veel beter; in fielden deden de Leidenaars echter niets voor Haarlem onder. De hardste ballen werden met gemak gestopt en vooral dicht bij het wicket leverden de jeugdige Lei denaars uitstekend werk. Het aangooien van hen was echter bitter slecht en dat kostte hun dan ook veel runs. De Haarlemcaptain De la Mar wint den toss hij verkiest eerst te gaan fielden. De eerste twee wickets van Leiden vallen onmiddellijk, doch dan brengen de volgende batsmen wat leven in de brouwerij door in snel tempo 40 runs te scoren. Als deze beiden verdwenen zijn, is het spoedig afgeloopen; van 40 x 2 wordt het innings voor 52. In de spoedige val der wickets had vooral Boeree de hand, die de mooie cijfers 6 x 12 had. Voorts bowlden J. de la Mar l x 18, W. Kramer o x 11, H. de la Mar 2x9, Van de 52 runs die de Leidenaars scoor den werden er door P. Kantebeen nog 26 en door C. v. Goor nog 16 gemaakt. Haarlem opent met R. Kramer en H. A. G. de la Mar op het bowlen van v. Goor en van Kuik. De laatste bowlt goed en wordt dan ook met ontzag behandelt. Toch weten bei den het totaal der Leidenaars te passeeeren zonder dat zij gescheiden worden. Eerst op 66 doet een der Leidenaars een zeer goede catch; De la Mar kan vertrekken. Hij scoorde een zeer goede 41. Hieronder waren twee zessen. R. Kramer speelt rustig door doch krijgt nog steun van K. Heimig 18 en R. de Vries 12. Als R. Kramer eindelijk voor een goede 43 ver dwenen is, gaat het ineens vlugger, vooral daar het consigne hitten is gegeven. Lange raar maakt er nog 10 en met inbegrip van 12 extra's wordt het totaal 147. Voor Leiden nam v. Goor 3 x 37, v. Kuik 4 x 56, v. Leeuwen 1x30, Boezeman 1 x 9. In de follow-on gaat het met Leiden nog slechter dan in de le innings. Thans is het J. J. de la Max-, die een opruiming houdt onder de Leid- sche gelederen. Alleen Kuik heeft er 11 en de rest faalt hopeloos. Op 37 hebben allen een beurt gehad. Nu nam J. J. de Ia Mar 5x 5, W. Kramer 2 x 20, de Vries 2x8. Alzoo won Haarlem ook deze tweede match en nog wel met innings en 56 runs. Quick IHaarlem 1. Zaterdagmiddag trok Haarlem naar Am sterdam om tegen Quick te spelen. Toen bleek dat Quick zelfs bij thuiswedstrijden aan de kwaal onvolledigheid lijdt. Na eeni- gen tijd wachten kwam de zevende speler. Haarlem speelde zonder Smit, welk feit echter geen hinder heeft opgeleverd. Veen- hof heeft hem het grootste gedeelte van den wedstrijd uitstekend vervangen. Niet alleen door onvolledigheid van de ploeg maar ook de mindere kwaliteit was het spel van Quick zoo zwak, dat er over het geheel genomen eigenlijk maar één team honkbal- speelde. De tweede slagman maakte een run in de eerste inning en de vierde deed het in de vierde inxxing. Dat was de geheele oogst van Quick. Daartegenover slaan de Haarlemmers, die er in dezen wedstrijd elk vijf op hun naam hebben staan. Het werpen van de drie verschillende Quickwerpers was niet bepaald slecht te noemen, maar het was zoo zwak dat er geducht op geslagen kon worden. Dank zij den derde honkman liep Wulf horst een home op een slagje, dat nauwelijks één honk waard was, terwijl Veenhof een tik gaf die een home-run opleverde zonder fouten van de velders. Het totaal werd 42 in vijf innings Uitslag in innings: Ouick: 1— 0—0— 1—0 2. Haarlem 7—12—3—17—3 42. Haarlem 2—A. G. H. C. 2- Zondagmorgen speelde Haarlem II tegen A.G.H.C. II. De Gymnasiasten verschenen met een sterk negental, terwijl Haarlem II met eenige nieuwelingen in het veld ver scheen. Naar onze meening een gewaagd experiment tegen een nog niet geslagen negental. Toch gingen beide partijen aardig gelijk op. Het werpen was aan beide zijden zwak, waartegenover- stond dat het slaan ook niet best was. Er gingen wel spelers uit op drie slag, maar dat kwam meer doordat zij mis sloegen op wijdballen. Later kwam er wat meer spel in. Er kwamen spelers op de honken. Van A.G.H.C. kwamen zij vaak bin nen door vier wijd. In slaan en honkloopen was Haarlem echter beter. Na zes innings was de stand 1514 voor Haarlem en de zevende inning zou de laatste zijn. De drie nullen van A.G.H.C. waren er echter pas toen zeven spelers weer het thuishonk waren gepasseerd. Haarlem stond dus voor de taak ook minstens zeven runs te slaan. En dat lukte ook nog. Toen Branse door onvoor zichtig spel bij het tweede honk voor de derde nul zorgde, had Haarlem den wedstrijd met 2221 gewonnen. Vermelding verdiend nog de keurige home run die door M. Hunnik werd geslagen. Uitslagen innings: Haarlem II 1—4—1—2—0—7—7 22. A.G.H.C. II 3—1—0—2—4—4—7 21. H. H. C. 1—Blauw Wit 2 Onze vooi'spelling dat H.H.C. wel verliezen zou van Blauw Wit is niet uitgekomen. Maar het was ook een ander Blauw Wit II, dan wij bedoelden. Dit negental kwam met vier invallers en misten o.a. zijn gewonen werper. Zijn plaatsvervangers waren vrijwel onge vaarlijk. In het begin sloegen de H.H.C.'ers niet veel, maar zij kregen gaandeweg meer kijk op de ballen en toen kwamen de punten. Innings 68 en 13 punten bewijzen dat er raak geslagen werd. Aaix H.H.C. zijde werden dan ook liefst drie home-runs geslagen, door Pijnakker, Figee en D. Baas. Pijnakker was bovendien als werper uitstekend. In de tweede inning was het wat minder, zoodat, mede door het slechte veldwerk, vijf spelers van Blauw Wit binnen kwamen. In de ove rige innings werd door Blauw Wit dit cijfer echter niet meer bereikt. Het einde komt dan ook met een ver diende overwinning voor H.H.C. Uitslagen ii: innings: Blauw Wit II: 0—5—1—2—3—3 14. H.H.C. I; 1—2—6—13—8—5 35. 2e KLASSE KAMPIOENSCOMPETITIE. VelserbeekT. H. C. 2 (5—2) Heerenenkel: G. v. d. Ploeg sl. J. van der Stadt 68, 75, 63. D. A. Land sl. G. Ver- roen 4—6, 6—1, 6—2. Damesenkel: Mevr. C. Kuhn v. v. Mej. B. Vender 46, 26. Gemengd dubbel: Mevr. C. Kuhn en G. van der Ploeg v. v. Mej. B. Venter en F. Kotte 68, 26, Mej. J. Spruyt en D. A. Land slaan Mej. E. Remsis en G. Ven-oen 6—4, 62. HeerendubbelD. A. Land en G. van der Ploeg slaan F. Kotte en J. van der Stadt 64, 7—5. Damesdubbel: Mevr. C. Kuhn en Mej. J. Spruyt slaan Mej. B. Venter en Mej. E. Ren- ses 75, 63. 3e KLASSE KAMPIOENSCOMPETITIE. Westrust 1—S-M. V. (6-1) Heerenenkel: C. Borgei-ding slaat A. Wolf- rat 2—6, 11—9, 6—3. J. Verwey slaat M. de Bye Dolleman 61, 16, 63. Damesenkel: Mej. A. van Beaumont slaat Mevr. B. Rijke 6—2, 6—2. Gemengd dubbel: Mej. M. Reyenga en J. Verwey v. v. Mevr. W. Brakema en A. Wolfrat 3—6, 4—6. Mej. R. Levy en C. Borgerding slaan Mevr. B. Rijke en M. de Bye Dolleman 6_8, 6—3, 6—2. Heerendubbel: C. Borgerding en C. Cassee slaan A. Wolfrat en M. de Bye Dolleman 6—3, 63. Damesdubbel: Mej. A. van Beaumont en Mej. R. Levy slaan Mevr. B. Rijke en Mevr. W. Brakeman 75, 62. Tournament Kennemer Lyceum De uitslagen van Zondag luiden: AFDEELING A. Heerenenkel: J. Knuyt slaat L. de Roos 46, 6—3, 61, Dl-. Eysvogel v. v. E. Rhodius 0—6, 8—6, 3—6, H. Blom slaat w. Bitter 6—3, 6—1, L. Hooft v. v. G. Verroen 5—7, 5—7. Heerendubbel: E. Kaufmann en Rhodius slaan M. de Boer en G. Aanstoot 61, 6—1. AFDEELING B. Heerenenkel: A. Baart v. v. J. Bettink, 1—6, 4—6, A. Erkelens v. v. H. Houtman 1—6, 3—6, J. Mettan v. v. P. Engelenberg 4—6, 61, 46, Van Huystee slaat Meijer 1—6, 108, 62. J. Levy slaat W. Schouten 6—2, 7—5, L. van Tetering v. v. A. de Groot 26, 36, A. van Tetering slaat H. Springers 119, 62. v. Hoeks v. v. A. Hofland 68, 26, H. Sikkesz slaat G. van Dooren 61, 6—3. Bas Donk slaat W. van Walen 60, 61. J. Vos slaat J. Buissink 6—1, 6—4. Neuborg slaat H. Hoeke w.o. P. Schmal slaat T. Blikslager 6—0, 6—3. F. Gael v. v. E. Verwaal 57, 16. R. Smit v. v. L. Henneman 68, 36. Damesenkel: Mej. Beyer slaat Mej. J. Smit 63 8—6. Mej. de Vletter slaat Mej. Blik slager 6—0, 7—5. Mej. W. van Walen v. v. Mevr. Spronk 06, 26. Mej. D. Smit v. v. Mevr. Spruyt 06, 46, Mevr. Knuyt v. V. Mej. de Bock 26, 36. Gemengd dubbel: Mej. C. Philippus en B. Seignette slaan Mej. Wamsteker en van Doo ren 6—2, 1—6, 6—2. Mevr. van Hezen en van Hezel v. v. Mej. L. Brinkmann en Sikkesz 57, 26. Mej. Philippus en Boeree v. v. Mevr. de Crauw en de Crauw 2—6, 2—6. Mevr. Klee- kamp en Kleekamp slaan Mevr. Kramer en Houtman 6—2, 6—3. Mej. Blikslager en B. Lantzius v. v. Mej. van der Kolk en Sprenger 1—6, 4—6. Heerendubbel: Kroon en Meijer v. v. Schraal en Hofland 16, 46. L. van Tea ring en de Groot v. v. Stoekmeyer en Knuyt 36 06. Bettink en Weiffenbach slaan Sikkesz en Bakker 62, 62. Van Huystee en A. van Tetering slaan Donk en van Steenwij k 62, 63. Mettan en Mr. Bouman v. v. ter Haar Romeney en van Gogh 46, 26. Damesdubbel: Mevr. Spruyt en Mevr. Spronk slaan Mevr. Doetjes en Mej. Ledeboer 6—1, 6—1. AFDEELING C. Heerenenkel: C. L. Rhömeling v. v. A. de Vletter 11—9. 6—8, 5—7. P. Blokker v. v. R. Baljon 0—6, 3—6. C. J. Zwartser slaat F. Kos ter 63, 62. Damesenkel: Mej. Zaalberg v. v. Mej. Haje 36, 3—6. Mej. Rausing v. v. Mej. K-imier 36, 6—3, 5—7. Heerendubbel: Rhömeling en Baljon slaan Degenaar en van den Berg 62, 62. lie RONDE. AFDEELING C. Heerenenkel: de Vletter verliest van Baljon 36, 6—8. Slot van Wimbledon. Het was vooruit te voorspellen dat de dag der finales ditmaal te Wimbledon niet de enorme belangstelling van vorige jaren zou brengen. Niet alleen was de finale heerenen kelspel reeds vervallen, maar er was ook te weinig Engelsche deelneming in deze eind strijden en groote attracties als Tilden en He len Wills ontbraken, terwijl anderen als Bo- rotra niet meer in het geding kwamen. Toch zijn er op dezen laatsten dag nog eenige zeer interessante wedstrijden gespeeld, waarvan speciaal de eindstrijd van het heerendubbel tusschen Lott—van Rijn en Cochet^-Brugnon de toeschouwers tot groot enthousiasme bracht. Het werd een verwoede spannende strijd, die tenslotte tegen de vei-wachting in een zege voor het Amerikaansche paar ein digde met deze veelzeggende score 62, 10—8, 9_11, 3_6, 6—3. Het dames dubbelspel werd gewonnen door de Engelsche dames Shepherd Barron en Mud ford van de mademoiselles Sigard (België) en Metaxa (Frankrijk) met 6—3, 36, 64. Ook hier ontbrak dus de spanning niet. Tenslotte bracht het gemengd dubbelspel nog een titel aan Lott, die met Mrs. Harper in den eindstrijd won van Collins en Miss Ridley. Wimbledon is weer geschiedenis, een ge schiedenis vol teleurstellingen en verrassin gen. Als wij de balans opmaken zien wij dat Frankrijk geen enkelen titel heeft veroverd en dat Amerika, zonder Tilden en Hunter, steun pilaren van vorige tournaments, het groote succes heeft behaald. Ook de Engelschen zijn er zeer bekaaid afgekomen. Het eerelijstje ziet er tenslotte als volgt uit: Heerenenkel: Wood (V. St.) Damesenkel: Cilly Aussem (Duitschland.) Gem. dubbel: Lott en Mrs. Harper (V. St.) Dames dubbel: Mrs. Shephard Barron en Miss Mudford (Eng.) Eindstrijden Henley. De regatta van Henley is Zaterdag geëin digd met het resultaat dat London Rowing Club het hoofdnummer, de Grand Challeuze Cup won van Thames Rowing Club met een derde lengte. London R, C. wist nog twee ze ges te behalen namelijk voor de Stewards Cup en de Thames Cup. Pearce, de Australische sculler, die met zoo verbluffend gemak in 1928 Olympisch kam pioen werd. won de Diamond Sculls met een gemakkelijke zege in de finale op den En- gelscliman Bradley.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10